Tętniak przyczyny

Zespół Eisenmengera

.. ...poziomie serca lub pni tętniczych. Przyczyną wystąpienia zespołu Eisenmengera jest wysoki opór w krążeniu płucnym, który jest następstwem naczyniowej choroby płucnej. W zespole Eisenmengera dochodzi do rozwoju mięśniówki w ścianach naczyń krążenia płucnego. Wszystkie te zaburzenia..

Zawał serca (zawał mięśnia sercowego)

Zawał serca (zawał mięśnia sercowego)

.. ...zamknięciem światła tętnicy wieńcowej przez zakrzep powstały w wyniku pęknięcia blaszki miażdżycowej zwężającej tętnicę. Do innych przyczyn mogących spowodować zawał serca należą: kurcz tętnicy wieńcowej; wrodzona wada naczyń wieńcowych; zmiany zatorowo - zakrzepowe w tętnicach..

Niewydolność serca

.. ...minutowa serca i ciśnienie tętnicze nie wystarczają do pokrycia aktualnych potrzeb metabolicznych ustroju. Niewydolność może dotyczyć prawej, lewej komory lub obu tych komór łącznie. Przyczyny niewydolności serca. choroba wieńcowa ( niedokrwienna ); nadciśnienie tętnicze; wada..

Rozrusznik serca (stymulator serca)

Rozrusznik serca (stymulator serca)

.. ...dolnej serca zamknięcie tętnicy zaopatrującej węzeł AV może być przyczyną całkowitego bloku AV i bradykardii. Tylko niektórzy pacjenci wymagają pomocy w postaci czasowej stymulacji, ponieważ ciśnienie krwi utrzymuje się zwykle w granicach normy, mimo zwolnionej czynności serca. Czasowa..

Nadciśnienie tętnicze u kobiet w ciąży

Nadciśnienie tętnicze u kobiet w ciąży

.. Nadciśnienie tętnicze pojawia się u 5% wszystkich kobiet w ciąży, stanowiąc największą przyczynę zgonów matek i płodów. Rozpoznanie nadciśnienia tętniczego w ciąży sugeruje wzrost wartości ciśnienia tętniczego powyżej 140/90 mmHg lub 15 mmHg i więcej w porównaniu do wartości mierzonych przed ciążą lub w..

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

.. ...Organiczne zmiany w tętnicach wieńcowych. najczęstszą przyczyną choroby niedokrwiennej jest miażdżyca, która powoduje uszkodzenie ściany naczyń wieńcowych ( zmiany miażdżycowe dotyczą także innych tętnic ), a następnie powstanie zmian powodujących zwężenie światła naczynia wieńcowego -..

Diltiazem (Blocalcin, Dilzem, Dilocard, Diltiazem, Oxycardil)

.. ...do komórek mięśniówki tętnic. Powoduje to ich rozkurcz i spadek ciśnienia tętniczego. Dodatkowo diltiazem wpływa hamująco na układ bodźcoprzewodzący serca i zwalnia jego pracę, co również przyczynia się do spadku ciśnienia krwi. Diltiazem stosowany w terapii nadciśnienia tętniczego,..

Dławica Prinzmetala

.. ...miażdżycowych obecnych w tętnicach wieńcowych serca ale są wywołana skurczem tych tętnic. Przyczyny występowania skłonności do kurczenia się tętnic wieńcowych nie są znane, sam skurcz może występować w związku ze stresem lub wysiłkiem. Istotny jest też wpływ nałogu nikotynowego...

Nadciśnienie płucne

Nadciśnienie płucne

.. ...wzrasta ciśnienie w tętnicach płucnych. Przyczyny nadciśnienia płucnego. Przyczyną zmian doprowadzających do utrwalonego wzrostu ciśnienia w naczyniach płucnych mogą być różne choroby: choroby serca, wady zastawkowe ( niedomykalność zastawki trójdzielnej ) lub zespół Eisenmengera w..

Perindopryl (Iprax, Prenessa, Prestarium, Noliprel)

.. ...podnosząc ciśnienie tętnicze krwi, zwiększa wydzielanie aldosteronu ( hormonu odpowiadającego za zwiększenie stężenia sodu w organizmie, co również pośrednio przyczynia się do wzrostu ciśnienia tętniczego ) oraz bierze udział patologicznej przebudowie mięśnia sercowego ( remodeling )...

Krwiak mózgu

Krwiak mózgu

.. ...śródmózgowego z pękniętego tętniaka jednej z tętnic mózgowych lub udaru krwotocznego w przebiegu najczęściej kryzy nadciśnieniowej. Stan ten potocznie nazywany jest wylewem do mózgu. Niebezpieczeństwo krwotoku mózgowego stwarza również nieodpowiednie stosowanie leków przeciwkrzepliwych,..

Skoki ciśnienia tętniczego

Skoki ciśnienia tętniczego

.. ...Skoki wartości ciśnienia tętniczego mogą być bardzo dokuczliwym objawem. Mogą również stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia i życia pacjenta. Nie należy więc ich lekceważyć i zawsze zasięgnąć rady lekarza. Przyczyn skoków ciśnienia może być wiele, począwszy od wpływu ciśnienia..

Zespół, choroba, fenomen Raynauda

Zespół, choroba, fenomen Raynauda

.. ...choroby tkanki łącznej, tętniak tętnicy podobojczykowej, nieprawidłowości kręgosłupa w odcinku szyjnym ( żebro szyjne ). Objawy mogą także pojawić się jako działanie niepożądane niektórych leków. Leczenie polega na eliminacji przyczyny, jeśli jest możliwe doszukanie się jej, oraz na..

Tętniak aorty brzusznej

.. ...najczęstsza lokalizacja tętniaka aorty. Przyczyną poszerzenia się światła naczynia oraz powstania tętniaka, są patologiczne zmiany w obrębie ściany tętnicy. Defekt może być wrodzony, jak ma to miejsce w zespole Marfana. Zdecydowanie częściej jednak, zmiany patologiczne wywołane są..

Niewydolność serca u dzieci

Niewydolność serca u dzieci

.. ...sercowego, nadciśnienie tętnicze itd. ). Bardzo istotna jest przede wszystkim odmienna symptomatologia ( objawy ). Cześć wad serca przebiega z sinicą, takie sytuacje nie pozostawiają wątpliwości, co do faktu, iż dziecko wymaga pomocy lekarskiej. Jednak część wad, głównie przewodozależne,..

Nadciśnienie wtórne

.. ...przypadków nadciśnienia tętniczego dorosłych. Proporcje są jednak odwrotne w przypadku dzieci. Przyczyny nadciśnienia wtórnego. U noworodków i niemowląt najczęstszą przyczyną nadciśnienia tętniczego są patologie naczyń nerwowych. W przypadku pierwszych tygodni po urodzeniu jest to zwykle..

Olbrzymiokomórkowe zapalenie tętnic (choroba Hartona)

.. ...Olbrzymiokomórkowe zapalenie tętnic, zwane także chorobą Hortona, jest rzadką patologią dotyczącą dużych i średnic tętnic całego organizmu. Najczęściej choroba dotyczy tętnicy skroniowej, mogą być jednak zajęte wszystkie odgałęzienia łuku aorty. Przyczyna choroby jest nieznana, nie można..

Skuteczne leczenie nadciśnienia możliwe też po 80-tce

.. ...leczyć na nadciśnienie tętnicze - wynika z międzynarodowych badań przedstawionych na konferencji prasowej w Warszawie. Nadciśnienie tętnicze jest najczęstszą chorobą układu krążenia, znacznie zwiększającą ryzyko zawału serca i udaru mózgu. Zajmuje pierwsze miejsce wśród wszystkich..

Trudniejsze leczenie kobiet na choroby krążenia

.. ...powody zawału, np. skurcz tętnicy wieńcowej lub jej rozwarstwienie. To m.in. powoduje, że na podstawie bardziej zróżnicowanych symptomów trudniej u nich o szybką i właściwą diagnozę przyczyny wystąpienia kłopotów z krążeniem. Prawdopodobnie dlatego też kobiety rzadziej są hospitalizowane..

Tanie leki przeciwnadciśnieniowe okazały się najlepsze

.. ...powikłań, na przykład chorób nerek, zawału czy udaru mózgu. Często pacjent nie zdaje sobie sprawy, że jest chory - aż do wystąpienia poważnych objawów. Ocenia się, że tylko co 10 chory jest leczony prawidłowo...

Poczucie beznadziejności przyczyną chorób serca u kobiet

.. ...na porubienie ściany tętnicy szyjnej, które towarzyszy zmianom miażdżycowym - informuje Stroke: Journal of American Hart Association . Kobiety, które doświadczają poczucia beznadziejności mogą być w większym stopniu narażone na udar i choroby układu krążenia. Podobnych zależności nie..

80 proc. zgonów z powodu zawału serca można zapobiec

.. ...obumiera. Miażdżyca tętnic jest najczęstszą przyczyną zawału. Jak podkreślił prof. Banasiak, zawał serca przychodzi nagle i niespodziewanie, ale dużo wcześniej pojawiają się czynniki, które wpływają na jego ryzyko. Obecnie znamy ich ok. 100, ale główną rolę odgrywa tylko sześć z nich. Są..

Stres częstą przyczyną zawału

.. ...ryzyko nadciśnienia tętniczego jest dwa razy wyższe u osób określanych jako niecierpliwe, czyli żyjące w ciągłym pośpiechu. Stres zwiększa aktywność układu współczulnego, co powoduje wzrost wydzielania m.in. cytokin pozapalnych. Związki te mogą doprowadzać do rozwoju procesu zapalnego w..

Szampan może korzystnie wypływać na serce i układ krążenia

.. ...produkcji tlenku azotu w tętnicach. Poza tym, polifenole obniżają aktywność enzymu o nazwie metaloproteinaza 9 ( MMP - 9 ), która m.in. uszkadza ścianki naczyń i nasila procesy zapalne, a przez to może się przyczyniać do rozwoju miażdżycy. Po dłuższym czasie, przy regularnym piciu..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 27

.. ...wszerz , może zator tętnicy płucnaej ale się BOJĘ. Gosiu! Może spróbuj jakoś ignorować te bóle, chociaż wiem, że to trudne. Wmawiaj sobie, że nic Ci nie będzie, zdrowy rozsądek podpowiada Ci na pewno, że skoro serce masz przebadane, to jest ok. Nie szukaj sama przyczyn Twoich..

Chelatacja - Str. 18

.. ...naturalny sposób jakość tętnic. I nie tylko tętnic. Pozdrawiam Aczkolwiek tłumaczenie działania tej metody wydaje się sensowne jednak doszedłem do wniosku że jednak to nie jest takie pewne czy pomaga.Przyczyna jest prosta - ja to łykam i na razie nie widzę poprawy.Aby było zrozumiałe -..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 143

.. ...wtedy czuję jak oczy mi tętnią, serce wali no i własnie się zapadam, pozdrawiam Krystyna 3, zawroty głowy mogą mieć wiele różnych przyczyn. Czy oprócz tego masz jakieś inne niepokojące objawy? Czasami dolegliwości, które są uważane za nerwicowe, mają zupełnie inne przyczyny. Napisz o..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 178

.. ...wszelkich możliwych tętniaków itp to sie nakręcę i będę panikowała. Witam.Dzisiaj masakra.Nogi tak mnie bolą i oczywiście znalazłam przyczynę.Na pewno mam zakrzepicę.Od razu zaczęły bolec mnie znów plecy,glowa.Już nie mogę.Wróciłam z pracy i od razu do łóżeczka.Może jak będę leżeć to nic..

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej

.. ...więcej powiedzieć o tętniaku przegrody międzyprzedsionkowej? z góry dzięku i pozdrawiam Witaj. Mam identyczne schorzenie. I też nic więcej na ten temat nie wiem. Ponoć był on przyczyną zatoru tętnicy płucnej, który przeszłam w przeszłości. Może ktoś nam pomoże? Pozdrawiam dr. hab. Janina..

Zespół wazowagalny - Str. 3

.. ...głowie. sprawdź też tętnice szyjne, kręgosłup szyjny oraz błednik. pomęcz lekarza co może być przyczyną tych zawrotów. pozdrawiam abi U mnie wygląda to tak, że mam postawioną prawdopodobna diagnoze jako zespół wazowagalny. Wyglądalo to jednak tak, że odczuwalam najpierw ból w klatce..

Zatorowość płucna i acenocumalor - jak długo?

.. ...Dodaję,że mam nadciśnienie tętnicze. Proszę o odpowiedż Wszystko zależy od przyczyny zatorowości. Trzeba po prostu postarać sie wykluczyć przyczynę, leczenie acenokumarolem jest tylko objawowe. Wiele rzeczy powoduje zatorowość np. zapalenie żył ( żylaki ), środki antykoncepcyjne, może..

By-passy jak jest po operacji?

.. ...bzdury bo to chodzi o tętnice a nie żyły a to zasadnicza róznica. * Odkrylismy * ??? z tego co mi wiadomo to,że przyczyna zakrzepów są uszkodzenia błony wewnętrznej naczyń odkryli lekarze już dawno,dawno temu...kolejny szamański sposób i wyciaganie od ludzi pieniedzy...nie sluchajcie..

Dodatkowe skurcze - Str. 269

.. ...sercowego przez którąś z tętnic wieńcowych okalających serce. Przyczyn może być kilka. Niestety aby stwierdzić dokładnie co, potrzeba szereg poważnych badań specjalistycznych, a przede wszystkim dobrej woli lekarza. do Bodgdan Tak Bogdanie jest to chwilowy skurcz,chwilowy doslownie! Nie..

Przyczyny niskiego ciśnienia tętniczego

.. Jakie są przyczyny niskiego ciśnienia tetniczego? Witaj! Hipotonia,czyli inaczej niskie ciśnienie jak wiekszość różnorakich objawow ma kilka przyczyn. Do tych najbardziej znanych należą m.in. proces dojrzewania, u szczupłych i wysokich kobiet jako wartość fizjologiczna, przy malej aktywności ruchowej,..

Objawy i leczenie zapalenia mięśnia sercowego

.. ...30% no i pulsowanie tętnic szyjnych.Leczenie zawsze sterydami.Prawdopodobnie przyczyną tych nawrotów jest to że mam wrodzone niedobory odporności.Jeszcze raz dziękuję za cynka o Padmie 28 ( nowa nadzieja dla mnie ).Może Pani napisać czy stosowanie tego leku Pani pomogło oraz coś więcej o..

Przyczyna tamponady po operacji sztucznej zastawki i wycięciu tętniaka

.. WITAJCIE..mialem mniec zwyczajna operacje na serduchu ktora polegala na wszczepieniu sztucznej zastawki i wycieciu tetniaka..nie obawialem sie tej operacji gdyz w gdanskiej klinice robia takich operacji ttysiace.zamiast jednego zabiegu mialem az 3 !!!!...przezylem rowniez tamponade ( co moim zdaniem mozna..

Oporne nadciśnienie

.. ...pasuje do nadciśnienia tętniczego wtórnego ( a więc takiego, którego przyczynę można ustalić ). Może po prostu masz zwężoną tętnicę nerkową albo nadciśnienie na tle hormonalnym ( np. hiperaldosteronizm ). Znalezienie przyczyny nadciśnienia tętniczego ( na badaniach w szpitalu ) może..

Wąskie naczynia krwionośne oka

.. ...krwionośne oraz wąskie tętnic o wzmozonym odblasku naczynia wypełnione prawiodłow, echo serca w normie proszę o odpowiedź co może być tego przyczyną wysoki poziom cholesteroku ogólny 237 LDL 156 HDL 60 trójgrycelidy 102 Przede wszystkim powinnaś skonsultować te wyniki ze swoim lekarzem,..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 62

.. ...problemy z sercem no i tętnica szyjna chce mi wyskoczyć w chwilach ataku. To naprawde nie jest miłe. Mam narwice która ukrywała się latami ujawniła się jakiś rok temu. Oczywiście miała ku temu powód. Próbuje sama z tym walczyć bo psycholog powiedziała że jak wyeleminuje przyczyne moich..

Aorta wstepująca

.. ...doprowadzić do powstania tzw. tętniaka , ktory grozi peknieciem , a to jest stan bezposredniego zagrozenia zycia. Nie ma leczenie przyczynowego , a jedynie ograniczenie czynnikow ryzyka,a nadciśnienie jest jednym z najpowazniejszych Właśnie...u mnie..teraz na zdjęciu płuc..

Niskie cisnienie i tętno

.. ...powodu zwężenia światła tętnicy podkolanowej i udowej. 10 lat temu miałem * robioną * angioplastkę aorty brzusznej lewej nogi. lekarz twierdzi, że następna angioplastica nie pomoże, gdyż przyczyną jest praca serca. od kilku dni spada mi bardzo ciśnienie i tętno. 105 - 60 50 tętno...

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 64

.. ...okazało sie, że główne tętnice wieńcowe są ok bez śladów miażdżycy, Gdyby były przytkane to być może wystarczyłoby je udrożnić i zlikwidować tym samym przyczynę migotania. Tak że Twój lekarz postępuje jak najbardziej prawidłowo. Do sole! Eluzyna ma rację - częstoskurcz jest szybki ale..

Nadciśnienie w młodym wieku - Str. 2

.. ...USG stwierdzono że mam tętniak w nerce :( ( . natomiast nefrolog powiedział że nic tam nie widzi co mnie bardzo zdziwiło. Ciśnienie mam nadal wysokie a lekarze nie znają przyczyny leki jakie biorę nie zawsze pomagają już kilka razy miałam je zmieniane, ale za każdym razem było gorzej :(..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 21

.. ...miałam nadciśnienie w tętnicy płucnej. Wyczytałam, ze owszem - operacje kardiologiczne ratują, ale w niektórych przypadkach może nastąpić nadciśnienie płucne. Czasami jak mam zadyszki ( a również jestem astmatykiem ), wiem, że przyczyna nie leży w oskrzelach ale w sercu. Pozdrawiam do..

Ból głowy, jakby w środku był kamień

.. ...się, że to nadciśnienie tętnicze. Nie wolno bagatelizować, może się skończyć wylewem.Pozdrawiam wszystkich ciśnieniowców. Migrena, zatoki, nadciśnienie? A może jeszcze coś innego. Przyczyn faktycznie może być wiele, ale najprościej jest sprawdzić ciśnienie. Magda 23!!!! idz do lekarza..

Skaczące cisnienie i nerwica - Str. 2

.. ...leki na nadciśnienie tętnicze. Moje ciśnienie nie przekracza 150/70 puls 60. Przy tym objawami są silne bóle tyłu głowy, zawroty, szumy. Przy braniu leków ciśnienie spada mi do 115/60, ale wszystkie leki które brałam przyczyniły się do obrzęku śluzówki nosa i gardła. Wszystkie diuretyki..

Pisk i szum w uszach

.. ...przyczyna może być:nadciśnienie tętnicze, zmiany w kościach m.in w żuchwie, a także tez może być od kręgosłupa, przyczyn zapewne tez może być wiele o których trzeba by było dowiedzieć sie więcej u lekarza..

W młodym wieku się zdarza zawał serca? jestem panikarą - Str. 2

.. ...zmian miażdzycowych w tętniacach ,przyczyną zawału może być skrzep krwi w tętnicach wieńcowych lub nagłe zwęrzenie tętnic.Jednakże warto zobaczyć na statystyki i na średnią długość życia w Polsce. Trzeba dodać ,że nie tylko serce może mieć zawał , dotyczy to także tętnic w mózgu i w..

Szumy uszne - pisk 24/7

.. ...np z powodu zwężenia tętnic szyjnych( skrzepy wrodzone zwężenia ) co moze doprowadzić nawet do udaru mózgu, ale takie przyczyny są bardzo rzadkie i nie do konca świat medycyny jest pewien czy piski mogą być tym spowodowane.Czasem piski( ale chyba bardziej szum ) w uszach moze byc..

Bypassy i udar mózgu

.. ...obejmującą WSZYSTKIE tętnice w organizmie człowieka. Czyli, jeżeli ktoś ma nasiloną miażdżycę w tętnicach wieńcowych, najprawdopodobniej ma zwężenia także w tętnicach mózgowych! Udar mózgu może być krwotoczny ( rzadziej ) lub niedokrwienny - i tu przyczyną jest najczęściej miażdżyca (..

Ciśnienie a Valsacor

.. ...nadciśnienia jest nadciśnienie tętnicze pierwotne, zwane też samoistnym, a więc takie, którego przyczyna jak dotąd nie została dokładnie poznana. Większość osób z podwyższonym ciśnieniem krwi ma nadciśnienie tętnicze pierwotne. Występuje ono szczególnie często przy towarzyszącej nadwadze..

Tętniak IAS

.. ...ultrasonograficznego napisano * tętnia IAS uwypuklony w stronę RA na dł. 20 mm. - wskazane badanie z kontrastem celem wykluczenia PFO. * Czy jest to niebezpieczne? Jak się to leczy? Co jest przyczyną choroby? Tętniak IAS to inaczej wybrzuszenie przegrody międzyprzedsionkowej w stronę..

Acenocumarol a Warfin przy sztucznej zastawce - Str. 2

.. ...niekontrolowane nadciśnienie tętnicze. Prawdopodobieństwo krwawienia rośnie wraz ze znaczącym wzrostem wskaźnika INR ponad docelowy zakres terapeutyczny. Jeśli dojdzie do krwawienia, podczas gdy INR znajduje się w zakresie docelowym, zwykle istnieje przyczyna współistniejąca, której..

Zapalenie aorty - skrzep - zawał

.. ...aorty i jeszcze jednej tętnicy doprowadzającej krew do serca przez 2 skrzepy, które niemal całkowicie zablokowały przepływ. Natomiast skrzepy powstały w wyniku zapalenia tych żył. Chciałbym się dowiedzieć, co było przyczyną powstania zapalenia. Dodatkowe info: facet 55 lat, lekkie..

Beznadziejne wymęczenie

.. ...sprawdzić. czasmi są guzy, tętniaki no nie wiem. pozatym wiele chorób neurologicznych powoduje uczucie osłabienia itp, uczucie słabości wcale nie musi być na tle kardiologicznym , przyczyn może być wiele. ja bym poszła na twoim miejscu do neurologa. weź skierowanie od lekarza rodzinnego..

Zapchana prawa tętnica szyjna - Str. 2

.. ...,ja mam zatkaną prawą tętnicę wspólną wewnętrzną w 100% i ledwo żyję,ciągle jakieś zawroty a ostatnio od pół roku i pisk w głowie.Myślę,żeby już z tym skończyć bo to jest nie do wytrzymania. Ty nie masz pisku ani zawrotów?? Dla zainteresowanych email - hall@10g.pl Jeszcze jedno - czy..

Ból tętnic szyjnych

.. ...ból po bokach szyi, w tętnicach szyjnych. Nie jest to silny ból jednak zawuważalny i uporczywy, szczególnie w momencie skręcania głowy przy odwracaniu. Z pewnością nie chodzi o węzły chłonne ani migdały. Gdy dotknę tego miejsca czuję pulsującą tętnicę i ból. Raz jest to z lewej innym..

Arytmia serca, napadowe migotanie przedsionków

.. ...pochyleniowy ,przepływy tętnic,badaniu elektrofizjologicznym ,eho serca stwierdzono w szpitalu w Warszawie na ul.Granadiruw ze serce mam zdrowe trzeba szukać innych przyczyn.Po wizytach u neurologa , prześwietleniach kręgosłupa * uciski na nerwy * okazuje się wszystko ok.Lekarze..

Ból pod żebrami z lewej strony

.. ...podwyższone ciśnienie tętnicze - może to z nerwów, nieraz się martwie drobnymi sprawami. Robiłem kilka miesięcy temu arteriografie w kilnice nefrologicznej i było wszystko o.k. z nerkami - ciśnienie bez przyczyny powiedzieli. Miałem brać raz dziennie tenaxum i dieta bezsolna - tak..

Nadciśnienie w młodym wieku... :(

.. ...cierpi na nadciśnienie tętnicze wyszło przez przypadek miała cisnienie utrzymaujace sie na granicy 140 - 150/100 - 110z porywami nawet do 180/140, konsultacja z kardiologiem nic nie wykazala oprocz tego, ze maila tylko lekko powiekszona lewa komore ( przyczyna wysokiegi cisnienia )...

Ucisk w glowie, szum w uszach, wysokie cisnienie, dziwny wzrok - Str. 2

.. ...pamiętaj że nadciśnienie tętnicze może być wywołane różnymi schorzeniami. samo obniżanie ciśnienia farmakologicznie, nie leczy przyczyny. pozdrawiam polecam picie * alveo * to lek ziolowy i mozna go brac z innymi lekami. oczywiscie efekty nie poczuje sie od razu bo to jest lek *..

Siniaki, krwiaki od szczypania silnego ściskania a serce (rak serca).

.. ...można dostać zatkania tętnicy i ew. zawału serca, mózgu lub innego narządu z powodu oderwania się skrzepliny. To może się zdarzyć z róznych przyczyn ( urazów, chorób ). Rak serca... gdyby tak było to ok 80% ludzi by miała * tego * raka. W dzieciństwie każdy z nas się bije, ściska,..

Przyczyna ostrych bóli głowy

.. ...przepływu krwi przez tętnice następuje zakrzep tętniczy.i krwotok mózgowy .Dzieje się tak często u osób starszych ze zm. miażdżycowymi w tętnicach.Ale guz mózgu to tez może być,chociaż nie musi.Może byc nawet nerwica.Szybko do neurologa,najlepiej na oddział na ostry dyżyr. oj,Zofijo,i..

Szmery sercowe a ECHO serca

.. ...przepływu krwi przez aortę i tętnice płucną stwierdza się w pierwszej połowie skurczu serca. głośność szmerów fizjologicznych nie przekracza zazwyczaj drugiego stopnia. w sześcio stopniowej skali głośności. u osób w podeszłym wieku przyczyną szmerów jest zazwyczaj usztywnienie płatków..