Tętniak serca objawy

Pęknięcie wolnej ściany serca

.. ...życia, nadciśnienie tętnicze w wywiadzie, źle kontrolowane ciśnienie w pierwszych dniach zawału. Objawy pęknięcia ściany serca. bardzo silny ból w klatce piersiowej, często występuje krótkotrwała utrata przytomności, w badaniu przedmiotowym obserwuje się spadek ciśnienia tętniczego (..

No reflow phenomenom

.. ...mięśnia ). Zamknięcie tętnicy wieńcowej powoduje drastyczne zmiany w mikrokrążeniu, objawiające się obrzękiem miocytów ( komórki mięśniowe serca ). Obrzęk miocytów powoduje ich ucisk na naczynia włosowate. Badania dowodzą, że w patogenezie zjawiska no reflow biorą także udział leukocyty,..

Betaadrenolityki (beta-blokery)

Betaadrenolityki (beta-blokery)

.. ...tlen ), nadciśnienia tętniczego ( zmniejszenie częstości pracy serca oraz poprzez hamujący wpływ na okład renina - angitensyna - alodsteron ), także w niektórych zaburzeniach rytmu czy w leczeniu objawowym nadczynności tarczycy. Do działań niepożądanych beta - blokerów należą między..

Przewodozależne przepływ obwodowy

.. ...aorty, pewien odcinek tętnicy jest znacznie zwężony. Utrudnia to prawidłowy przepływ krwi, zmusza lewą komorę serca do nadmiernej pracy i z czasem prowadzi do przerostu mięśniówki lewej komory. Objawy kliniczne są zależne od stopnia zwężenia. Przy bardzo wąskiej koarktacji konieczna jest..

Sercowy zespół X (kardiologiczny zespół X)

.. ...jest jedną z chorób tętnic wieńcowych. Jedynym objawem choroby są bóle zamostkowe, podobne do tych w chorobie niedokrwiennej serca ( tzw. bóle wieńcowe ). Nasilenie dolegliwości może być jednak większe, a podjęzykowe podanie nitrogliceryny często nie przynosi pożądanych efektów. W toku..

Niewydolność serca u dzieci

Niewydolność serca u dzieci

.. ...sercowego, nadciśnienie tętnicze itd. ). Bardzo istotna jest przede wszystkim odmienna symptomatologia ( objawy ). Cześć wad serca przebiega z sinicą, takie sytuacje nie pozostawiają wątpliwości, co do faktu, iż dziecko wymaga pomocy lekarskiej. Jednak część wad, głównie przewodozależne,..

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej

.. ...przegrody międzyprzedsionkowej. Jeśli towarzyszy mu przeciek, zaburzenia rytmu serca lub objawy niewydolności serca, stan taki wymaga interwencji kardiochirurgicznej. Często jednak wystarczy obserwacja...

Doksazosyna (Apo-Doxan, Cardura, Doxar, Kamiren, Prostatic, Zoxon)

.. ...terapia nadciśnienia tętniczego. Doksazosyna ma również bardzo pozytywne działanie ametaboliczne: poprawia profil lipidowy ( wzrost HDL i spadek LDL ), zwiększa insulinowrażliwość organizmu, działa antyagregacyjnie i powoduje regresję zmian o typie remodelingu lewej komory serca...

USG może pomóc w zidentyfikowaniu osób zagrożonych zawałem serca

.. ...Medycznego w Wiedniu zbadali tętnice szyjne 1268 pacjentów, u których ryzyko chorób układu krążenia było wysokie, chociaż nie występowały niepokojące objawy. U 574 osób badanie wykazało istotne zmiany miażdżycowe - toteż po sześciu lub dziewięciu miesiącach powtórzono je. Jak się..

Aterotromboza - jak leczyć, jak zapobiegać?

.. ...lub całkowicie zamyka tętnicę. Ograniczenie swobodnego przepływu krwi skutkuje natomiast niedokrwieniem odżywianego przez nią narządu ( np. serca lub mózgu ). Głównymi objawami aterotrombozy są: uczucie ciężaru lub piekącego bólu za mostkiem podczas wysiłku, niedowład kończyny,..

Długotrwały stres zwiększa ryzyko choroby serca u dzieci

.. ...do powstania zatoru tętniczego i w konsekwencji - zawału serca lub udaru mózgu. Jedynie co piąty pytany uczeń jako formę łagodzenia objawów zdenerwowania deklaruje aktywność fizyczną, a 18 proc. badanych wskazuje na udział w grach zespołowych. Powszechnie stosowaną formą zmniejszania..

Szybkie tętno - Str. 11

.. ...wysokim cisnieniu i tętnie nie odczuwam żadnych niepożądanych objawów ( bóle głowy, kołatanie serca, zle samopoczucie, osłabienie, mroczki przed oczami itp. )Czy samo wysokie ciśnienie i tetno to już objawy WPW? Witajcie. Rzucila mi sie w oczy nazwa PROPRANOLOL Od wielu lat mam problem z..

Tętniak serca

.. ...coś mi powiedzieć o tętniaku seca czy to jest do przeżycia czy nie?? Jasne że jest do przeżycia: ) Wszystko zależy ( mowa tutaj o rokowaniu i objawach ) od tego czy jest pozawałowy, jaki jest duży, jak zachowuje sie w UKG i jescze od kilku spraw. Nie każdy tętniak musi być groźny choć..

Koronarografia na podejrzenie choroby niedowieńcowej serca

.. ...koronografię. Okazało się, że tętnice zatkane są w bardzo dużym stopniu. Został skierownay na operację by - passów. Jedziemy na nią w poniedziałek. W jego przypadku jestem pewna, że dobrze zrobił decydując się na koronografię. Leczenie objawowe nic by nie pomogło i nagle wszystko mogłoby..

Oznaka tętniaka aorty?

.. witam! czy * podnoszenie * sie skóry na klatce piersiowej z lewej strony miedzy zebrami moze byc oznaką tetniaka aorty? poza tym nie mam innych objawów poza nerwicą sercową.. prosze o pomoc!! to normalny objaw mocnego bicia serca, szczegolnie patrzac na to ze posiadasz nerwice, takie falowanie jest jak..

Dodatkowe skurcze - Str. 159

.. ...cewnikowanie serca i tętnic płucnych. dodam, że pacjenci tak zwani PILNI czyli z niewydolnoscią juz oraz silnymi objawami klinicznymi czekają na wizyte bądz termin w Centrum Chorób Serca w Zabrzu ok 6 miesięcy.... no to tyle u mnie. nawet mi się płakać nie chce, jedynie rzucam..

Ludzie z sercem po prawej stronie

.. ...współistniejące wady to zwężenie tętnicy płucnej, przełożenie wielkich pni tętniczych zwykłe i * poprawione * , wspólny pien tętniczy, wady porzegród sercowych, niedorozwoje komór. Cieżkośc objawów zależy od współistniejącej wady, samo prawostronne położenie serca nie ma większego..

Serce z prawej strony

.. ...współistniejące wady to zwężenie tętnicy płucnej, przełożenie wielkich pni tętniczych zwykłe i * poprawione * , wspólny pien tętniczy, wady porzegród sercowych, niedorozwoje komór. Cieżkośc objawów zależy od współistniejącej wady, samo prawostronne położenie serca nie ma większego..

Objawy depresyjne, czy to nerwica serca?

.. ...spadło mi do 99/60 przy tętnie 92 i przy tym czułem się fatalnie jakbym miał zaraz zemdleć. Dzisiaj nie brałem żadnych leków a moje cisnienie wynosi 110/71 przy tętnie 80. Czytam wszystko co mi wpadnie w ręce i mam już duży mętlik w głowie. Miałem robione USG jamy brzusznej i wszystko..

Ugięcie płatka przedniego do lewego przedsionka

.. ...także aortalnej lub tętniak przegrody międzyprzedsionkowej. Pierwtone wypadanie moze występować rodzinnie. Rozróżnia się dwie postacie wypadania płatka : bez niedomykalności zastawki oraz z falą zwrotną do lewego przedsionka. Wypadaniu płatka mitralnego moga towarzyszyć objawy kliniczne,..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 41

.. ...Szukałam informacji o tętnie i znalazłam Was. ; ) Nie czytałam wszystkich 42 stron, aleście ich naprodukowali ; ), ale dziwi, że pomimo trafnej diagnozy, czyli nerwicy, omijacie psychiatrę. Leki nasercowe działają tylko na objawy. Leki przeciwlękowe zresztą też, ale poprzez skorelowanie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 56

.. ...takiego w głowie jak tętniak to od razu gorzej mi. Nowe objawy i jeszcze sobie tego nie poukładałem tak jak to było z sercem tym bardziej ze mnie w życiu głowa nie bolała. Jak nabieram powietrza to słysze jakieś strzelanie za uszami tak samo jest jak ruszam głową na boki. Co do..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 99

.. ...w rozwidleniu dużej tętnicy szyjnej, można spowodować zaburzenia pracy serca – do dodatkowych skurczów włącznie. Przy objawach dusznicy bolesnej należy ustalić, czy źródłem jest serce, czy kręgosłup. mam pytanie czy wogole ktos slyszal lub z wlasnego doswiadczenia wie czy ktos..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 234

.. ...doprowadziło do nadciśnienia tętniczego. Przez przypadek zacząłem pić na początku lat 90 wodę mineralną zawierającą bardzo dużo magnezu - była to woda lokalna, ale to szczegół. Zauważyłem po pewnym czasie /po 2 miesiącach/ że objawy ustępują, ale to nie było jeszcze to o co mi chodziło...

Jakby atak serca, uczucie silnego bólu w mostku

.. ...W trakcie tego ataku tętnio i puls miałam w normie bo mierzyłam, miałam 98/65 a tętno 75. Ja jestem osobą która ma zawsze niskie ciśnienie, to u mnie normalne. Nie wiem co to jest? Czy to moze byc nerwica serca? czy objawy choroby wieńcowej ( dusznica bolesna ) boje sie, bo w mojej..

Tętniak aorty piersiowej - Str. 7

.. Ja mam tętniaka aorty wstępującej 5, 4 cm. Od wielu lat leczę się w Aninie z powodu wrodoznej wady serca. MIałam tam dwie z trzech operacji. Lekarze też nie chcą mnie operować, bo zabieg będzie rozległy i bardzo ryzykowny. Mówią, że z tętniakiem można żyć normalnie, byli nie przemęczać się i nie dźwigać...

Po szybkim wypiciu szklanki wody nierówny rytm serca

.. ...powstającego ucisku na tętnicę oraz z faktu, że serce musi podjąć większy wysiłek żeby strawić dużą ilość jedzenia. U mnie skutkowała przeważnie metoda mniej a częściej. Pozdrawiam Ja też mam problemy z sercem po obżarciu. Co prawda u mnie objawia się to szybszym tętnem i zwiększoną..

Duszenie się - Str. 36

.. ...ubytki na sercu, wiotka i tętniakowata przegroda serca ale MUSZĘ wierzyć,że lekarze będą w stanie się z tym uporać. Do tego wszystkiego dochodzi nerwica, która potęguje wszystkie objawy i czujemy się jak w powolnym umieraniu. Ile razy bałam się wstać rano z łóżka, ponieważ wiedziałam,że..

Straszny ból serca, brak oddechu i zawroty głowy

.. ...późniejszym.Wykryto u mnie tętniaka przegrody międzyprzedsionkowej,na szczęście dość szybko bo nadal żyje i jestem po operacji.Pozdrawiam odpisz jak ci poszło u kardiologa. Witaj Marek. Podzielam zdanie ;inki;, bo opisane przez ciebie objawy mogą sugerować jakąś wadę wrodzoną serca, ale..

Nadmierne tętnienie

.. ...Mam bardzo widzoczne tętnienie pulsu na szyji po obu stronach. Ponadto czuję bicie serca w brzuchu i pod mostkiem widze pulsowanie. Nawet jak czytam książke to cała sie rusza w rytm serca .Też macie takie objawy?Pozdrawiam witam.Mam 34 lata,od ok.dziesięciu lat wiem ,ze mam wade serca..

Kucie w klatce piesiowej - 17 lat

.. ...przykładania palców do tętnicy czy stetoskopu do serca czy używając ciśnieniomierza mogę sobie obliczyć puls. Nie pale, nie pije, nie biore narkotyków : ) Co to może być? Czy mogę się objawiać. Do kogo mogę się z swoim problemem zgłosić Pozdrawiam wszystkich : ) Zle napisałem refluks a..

Dziwne dolegliwości - bóle po lewej stronie pod żebrami

.. ...psychicznego czuje puls w tętnicach w okolicach serca w rękach,głowie co czasami można odczuwać jakby * swędziało w tętnicach * jest to bardzo dyskomfortowe.Jak leże głową na ręce to czuje jak mi głowa się podnosi razem z tętnem,oraz trudno mi się śpi na brzuchu na lewej stronie gdyż..

Do Microbi! nt. zastawka aortalna i tętniak aorty

.. ...Jesteśmy w podobnym wieku 2 tygodnie temu przeszedłem tą samą operację ( zastawka aortalna i tętniak aorty ) na razie czuję się fatalnie tj. kołatania serca, zaburzenia rytmu itd. Czy miałeś podobne objawy!..

Ból serca, boli mnie prawe ucho, szybko sie mecze

.. ...sensacje. Wyczytałem o tętniaku mózzgu i od razu, tego samego dnia miałem charakterystyczne dla niego objawy: ból gałek ocznych i bóle glowy. Oczywiście badania wykazały, że wszystko jest w porządku. Jeśli lekarze mówią, że wszystko jest ok., to tak wlaśnie jest - uwierz im. Ja w..

Nadciśnienie tętnicze, pigułki, drganie rąk

.. ...u mnie nadciśnienie tętnicze. Początkowo moje objawy to: kłucia w okolicy serca uczucie przyśpieszonego bicia serca Wówczas ciśnienie moje wynosiło 180/100 puls 120/min. Zostałem skierowany do szpitala w celu zdiagnozowania tego ciśnienia, podczas przyjęcia ciśnienie wynosiło 160/90...

Poszerzona RV, RA, pień PA, w przegrodzie IAS ASD II

.. ...poprzez cewnikowanie serca tętnicą udową.Towarzyszy mi dodatkowo wypadanie obydwu płatków zastawki mitralnej oraz jej niedomykalność.Chyba gorsze objawy daje sama zastawka niż ubytek, ponieważ po jego zamknięciu nadal towarzyszą mi przykre objawy - kołatania serca, uczucie ucisku w..

Zatoki i nerwica czy aby napewno?

.. ...że mam nie guza, ale tętniaka mózgu ( miałem wykrytego tętniaka serca - z medycznego pukntu widzenia jest on bez znaczenia ). Znalazłem w internecie symptomy i wyobraź sobie, że od razu zaczęła mnie boleć głowa i oczy - jeden z objawów. Po kilku miesiącach zrobili mi jednak RM..

Objawy nerwicy serca (i innych) - Str. 2

.. ...że zrobię tomografię tętnic z kontrastem ( czy jakoś tak ), żeby wykluczyć jakieś zatory w płucach bo objawy są podobne. Jutro postaram się napisać Wam co powiedział mi psychiatra, na moje oko to przepisze mi coś na podwyższenie poziomu serotoniny np. seroxat albo seronil, coś na doraźne..

Ból w okolicy serca, ważne

.. ...się na nadciśnienie tętnicze od lat 8. Mianowicie te 7 lat temu zaczeły sie pierwsze objawy, mianowice miałem, wydawało mi się, ze mam jakies guzki w gardle ( ? ) tzn bolało mnie kolo jablka adama, róznie przy przelykaniu itp. Często chorowałem na gardło. Wtedy brałem Prestarium ( lek na..

Wysoki puls po wstaniu z łóżka/spaniu

.. ...i na wątek o szybkim tętnie wpadłam dopiero dzisiaj. Sama się z tym zmagam z różnymi efektami. Z moich obserwacji wynika, że to objaw nerwicowy, gdyż dopada mnie w czasie dołka psychicznego, w którym obecnie również jestem. Budzę się rano i serca galopuje po czym zwalnia po jakimś..

Bolerioza a eCHO SERCA jakie objawy ???

.. ...badania zrobilem i nie ma do czego sie przyczepic - a na koniec pozostal psychiatryk :( a mialem robione echo serca i niczego nie wykazalo zadnych zmian w sercu ... Konrad nie bolerioza ,ale boRelioza...

Drętwieje mi prawa ręka i tracę świadomość!!!

.. ...cholesterol,przepływy w tętnicach szyjnych,a jeśli trzeba będzie to rezonans głowy albo angiografie naczyń głowy.Podłożem tego może być choroba serca. poziom cukru zbadaj też widzenie ,,do połowy * * może być objawem powikłania nieleczonej cukrzycy,dlatego piszę o cukrze idż też do..