Tętniaka aorty

Nadciśnienie tętnicze

Nadciśnienie tętnicze

.. ...niewydolność nerek; tętniak rozwarstwiający aorty. Leczenie nadciśnienia tętniczego. Leczenie nadciśnienia tętniczego można podzielić na farmakologiczne i niefarmakologiczne: Leczenie niefarmakologiczne nadciśnienia tętniczego. obniżenie masy ciała ma bardzo istotne znaczenie w leczeniu..

Balonowa angioplastyka koarktacji aorty

.. ...- 90% pacjentów leczonych tą techniką uzyskuje się spadek gradientu ciśnień. Po zabiegu należy wykonać po ok. 5 - 6 miesiącach badanie ECHO serca metodą dopplerowską w celu kontroli gradientu ciśnień...

Tętniak rozwarstwiający aorty

.. Tętniak rozwarstwiający aorty jest to pęknięcie błony środkowej ściany aorty. Najczęściej dochodzi do powstania tętniaka rozwarstwiającego aorty w wyniku powstania krwiaka śródściennego. Do czynników, które zwiększają prawdopodobieństwo rozwarstwienie aorty należą: nadciśnienie tętnicze ( Hypertensio..

Kontrapulsacja wewnątrzaortalna

.. ...aortalna; rozwarstwiający tętniak aorty. Kryteria zastosowania kontrapulsacji oparte na pomiarach hemodynamicznych. wskaźnik pojemności wyrzutowej ( CI poniżej 1,8 l/min/m2 ); zaklinowane ciśnienie w tętnicy płucnej ( PCWP powyżej 20 mmHg ); ciśnienie skurczowe poniżej 80 mmHg; Łącznie z..

Tamponada worka osierdziowego

.. ...mechaniczny serca; pęknięcie tętniaka aorty, który sączy do jamy osierdziowej. Tamponada podostra worka osierdziowego. wysięki w przebiegu infekcyjnego zapalenia osierdzia; choroby tkanki łącznej - np. toczeń układowy; mocznica - w przebiegu niewydolności nerek; choroby nowotworowe,..

Aorta

Aorta

.. ...prowadzą do patologicznych zmian aorty ( spadek sprężystości, wydłużenie, poszerzenie, tętniaki ). Patologie aorty mogą być również elementem wrodzonych wad serca lub być związane z chorobami genetycznymi...

Osierdzie

.. ...krwią ( np. z pękniętego tętniaka rozwarstwiającego wstępującego odcinka aorty ) zaciska żyły doprowadzające krew do serca. Konsekwencją tamponady może być NZK ( nagłe zatrzymanie krążenia ) i zgon chorego. W niektórych chorobach zakaźnych dochodzi do zajęcia osierdzia i powstawania w..

Pulsowanie brzucha

Pulsowanie brzucha

.. ...średnicy lub ewentualne zwężenia oraz oboczność blaszek miażdżycowych i charakter przypływu krwi przez naczynie. Badanie ma w takiej sytuacji przede wszystkim na celu wykluczenie tętniaka aorty brzusznej...

Tętniak aorty brzusznej

.. ...najczęstsza lokalizacja tętniaka aorty. Przyczyną poszerzenia się światła naczynia oraz powstania tętniaka, są patologiczne zmiany w obrębie ściany tętnicy. Defekt może być wrodzony, jak ma to miejsce w zespole Marfana. Zdecydowanie częściej jednak, zmiany patologiczne wywołane są..

Olbrzymiokomórkowe zapalenie tętnic (choroba Hartona)

.. ...wykluczenia ewentualnych powikłań choroby. Do najniebezpieczniejszych należy tętniak rozwarstwiający aorty. Choroba Hartona dobrze reaguje na leczenie sterydami. Terapia łagodzi objawy i powoduje remisję...

Dyskopatia szyjna

Dyskopatia szyjna

.. ...sercowego i pęknięcie tętniaka rozwarstwiającego aorty ( bóle w okolicy międzyłopatkowej schodzące coraz niżej w miarę jak rozwarstwia się ściana tętnicy ). W przypadku ucisku na szyjne nerwy rdzeniowe ( zespół korzeniowy ) pojawiają się zaburzenia czucia ( parestezje ), ubytki czucia..

Operacja zastawki aorty

.. ...to niebezpieczna operacja i czy powinnam szukac innego specjalisty i dać się zoperowac jak najszybciej?? Zastawka dwupłatkowa aortalna - koniecznie pilnuj profilaktyki infekcyjnego zapalenia wsierdzia...

Operacja zastawki aorty - Str. 2

.. ...podczas badań wykryto tętniaka ). Termin wyznaczono na 10 lipca 2007. Jeśli dobrze pamiętam to tydzień po operacji wróciłem do domu, a we wrześniu już normalnie studiowałem. Czuję się znakomicie. Proszę się nie martwić. Z Pani synem wszystko będzie dobrze : ) Mateuszu, pieknie dziękuję..

Echo serca - Str. 13

.. ...czekam cierpliwie !!! Tętniak to brzmi grożnie,ale w przypadku tetniaka aorty zy lewej komory. Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej to po prostu upypuklenie scieńczałej i wiotkiej przegrody w stronę w tym wypadku PP. Jesli nie ma przecieku to poniekąd taka uroda. Z rzeczy istotnych -..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 598

.. ...postawiłąm już diagnozę _ tętniak aorty brzusznej ( dodam że robiłam kilka tygodni temu USG jamy brzusznej i wszystko ok - stwierdziłam ze może lekarz sie nie zna ), masakra. no ale cóż sie można spodziewać po jednej wizycie u psychologa. Jeszcze pytanko: czy ból pleców moze być objawem..

Acenocumarol i wskaźnik INR

.. ...aortalno - udowych , tętniaków aorty brzusznej –zalecany poziom - 2,5 - 3,0 Wszczepienie zastawki biologicznej ( homogennej , ksenogennej ) - zalecane jest podawanie acenokumarolu przez ok 3 miesiące przy INR - 2,5 - 3,0 Zalecany dla Państwa poziom INR po zabiegu operacyjnym..

Ból między żebrami a żołądkiem po lewej stronie

.. ...początki powstawania tętniaka aorty. Jeżeli do tych bóli dochodzą bóle w lędżwiach to pewne że powstaje tętniak. No cześć ja mam te objawy od paru lat na początku mówiono mi ze brak mi potasu to brałam potas tylko ze pozniej przez niego corazbardziej mnie kuło i nie juz po lewej stronie..

Pytania do lekarza, bo to bigeminia z Holtera?

.. ...rozumiem ,ze jest to tętniak aorty wstępującej . Jesli tak to jest duzy i zabieg jest nie tylko mozliwościa ,ale wrecz koniecznością. nie znam innych danych dotyczących zdrowia wujka , wiec najlepiej skonsultowac go w osrodku kardiochirurgicznym , ktory takich zabiegów robi duzo( Kraków..

Pulsowanie w brzuchu - Str. 3

.. ...okolicach nerek. Może to byś tętniak aorty brzusznej. Też to mam od 3 dni prawdopodobnie przez nadciągnięcie skóry w tym miejscu albo od dźwigania lub od kiły. Idę na badania krwi, kału i moczu to się dowiem więcej. Jeśli to tętniak do 4cm. to można operować a jak większy to się boją...

Oznaka tętniaka aorty?

.. witam! czy * podnoszenie * sie skóry na klatce piersiowej z lewej strony miedzy zebrami moze byc oznaką tetniaka aorty? poza tym nie mam innych objawów poza nerwicą sercową.. prosze o pomoc!! to normalny objaw mocnego bicia serca, szczegolnie patrzac na to ze posiadasz nerwice, takie falowanie jest jak..

Dwupłatkowa zastawka aortalna a alkohol

.. ...Karpacza. Poza tym mam tętniaka aorty - jest podejrzenie rozwarstwienia, choć echo przezprzełykowe tego nie stwierdziło jednoznacznie. Moja lewa komora, to już 70mm,a tętniak aorty 55mm i lubię sobie wypić. Właśnie wypiłem piwko,a za chwilę wypiję z pół flaszki Poloneza - choć rzadko..

Poradnia zaburzeń rytmu serca - Kraków

.. ...operacji zastawek i tętniaków aorty.Ablacje tez przy okazji operacji wady mitralnej. Co do kliniki Elektrokardiografii jest na pewno mniejsza niż podane przez Ciebie pradnickiej!!!!! Ja miałam 3 razy robiona ablacje w szpitalu jana pawła 2 tam są najlepsi lekarze najlepsza i miła opieka..

Tętniak aorty a podróż samolotem

.. ...tym samym, bo on ma tętniaka aorty. Moja Mama ma tętniaka aorty brzusznej. Nie wolno jej dźwigać, musi uważać, żeby się w brzuch nie uderzyć, musi kontrolować ciśnienie,żeby gwałtownie nie wzrosło. Raz na kwartał usg sprawdzające ile urósł. Jak osiągnie 7 cm można operować. Kasiu mój..

Tętniak aorty nie kwalifikujący się do oparacji

.. tetniak aorty - nie kwalifikujący się do oparacji ( chodzi o jego rozmiary nie jest zbyt duży ) co robić, jak z nim żyć, czego nie robić, żeby mu nie zagrozić ? A może jest jakaś rewelacyjna metoda, czy jest możliwe aby na skutek leczenia się zmniejszył? Jeśli tak to co należy zrobić? Przede wszystkim..

Tętniak rozwarstwiający aorty

.. ...rozległość i rodzaj tętniaka , chocby w klasyfikacji de Bakeya czy Stanford , choroby towrzyszące itd A czy kazdego tetniak rozwarstwiajacego mozna usunac i ta osoba przezyje ta operacje? Jak napisalam wczesniej , jest to uzalezione od rozleglosci rozwarstwienia,. jest to zabieg powazny..

Niedomykalność zastawki mitralnej

.. ...Ja jestem po operacji tętniak aorty wstęp. mam wszczepioną sztuczną zastawkę aortalną od 1999r. Obecnie już od 2 - 3 lat w wynikach echokardiografii lekarze lokalizują niedomykalność zastawki mitralnej z falą zwrotną 3st., ale dopóki mój lek.Kardoiolog mnie nie postraszył natychmiastową..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 65

.. ...właśnie przeczytałem o Tętniaku rozwarstwiający aorty i strasznie sie boje że to mam czy to możliwe ?? Proszę odpiszcie Anonim wez wyluzuj. Napewno nie masz żadnego tętniaka poprostu zaczynasz się nakręcać i wyszukujesz choroby. Ja też na początku szukałem po internecie i wychodziło mi..

Tętniak aorty piersiowej

.. ...U mojej żony wykryto tętniaka aorty piersiowej. Jest skierowan do kliniki w Aninie na operację właśnie tętniaka i wymianę zastawki. Chciałbym zdobyć informację na temat samej choroby, operacji i leczenia pooperacyjnego. A co chcesz wiedziec? Tęniak czyli poszerzenie aorty najczęsciej jest..

Tętniak aorty piersiowej - Str. 2

.. ...mojego Taty stwierdzono tętniaka aorty obojczykowej 5cm.Ma miażdżycę i wstawione by - pasy.Lekarz do którego go skierowano stwierdził,że raczej przy by - pasach nie mogą tego leczyć hirurgicznie.Czy można to leczyć w jakiś inny sposób? Czy ktoś zna dobrą klinikę? Proszę o pomoc Mój tata..

Tętniak aorty piersiowej - Str. 3

.. ...Moja żona po operacji tętniaka aorty w 2007 r. ( operacja Davida ) i plastyce zastawek i po urodzeniu córki jest całkiem zdrowa. Nie musi przyjmować nawet Batalocu. Operacja IK Anin, Pan Profesor Andrzej Biedermann. a czy po operacji puchły nogi mojej mamie puchnie noga którą nacinali w..

Tętniak aorty piersiowej - Str. 4

.. ...wolimy Anin niz Zabrze bo tętniak jednak jest wiekszy Witaj Olu , ile lat ma Twój tato ?Napisz proszę jak tam po operacji . Mój tata ma tętniaka 4,9cm , w Aninie kazali przyjechać za rok .Napisz proszę co u Was? Witaj Julito. Jak piszesz Twój Tata ma tętniaka poniżej 5 cm. Ja też miałem..

Aorta wstepująca

.. ...doprowadzić do powstania tzw. tętniaka , ktory grozi peknieciem , a to jest stan bezposredniego zagrozenia zycia. Nie ma leczenie przyczynowego , a jedynie ograniczenie czynnikow ryzyka,a nadciśnienie jest jednym z najpowazniejszych Właśnie...u mnie..teraz na zdjęciu płuc..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 22

.. ...z kawałkiem aorty ( tętniak aorty ) plus baypas piersiowy wymieniono mi w Katowicach - Ochojcu 2 lata temu. Okazało się, że dopadła mnie bradykardia i zaopatrzono mnie w rozrusznik i od tego czasy * chodzę na baterię * . Jestem czynny zawodowo. Zażywam acenocumarol i nienawidzę chodzenia..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 25

.. ...i dodatkowo wystapił tętniak aorty/58mm/. Jestem już po wszystkich badaniach i szczepieniach i mam wyznaczony termin na kardiochirurgię na 28 września. Tylko trochę więcej się boję niż wtedy. Ale po przeczytaniu Waszych komentarzy jakby trochę mniej. No bo 23 lata w kardiochirurgii to..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 32

.. ...dużego wyboru bo miałem i tętniaka aorty czyli lepiej i łatwiej było zamontować sztuczna zastawkę wraz z aortą. Ale decyzję co do zastawki to lepiej podejmować po rozmowie z lekarzem.Bo czasami jakies dodatkowe choroby mogą wykluczyć jedna lub drugą zastawkę. Zastawki sztuczne są..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 34

.. ...zastawkę, ale też usuwanego tętniaka aorty w Krakowie przez dr Kapelaka, mimo że jest bardzo zabiegany, jest świetnym kardiochirurgiem, on i prof. Sadowski uratowali mi życie. Uwierz że będzie dobrze, a resztę zostaw lekarzom. Jeżeli chodzi o opiekę pooperacyjną, to szpital zrobił na..

Wsteczna perfuzja mózgu

.. ...niedotlenionych tkanek - z kolejną falą zaburzeń funkcjonowaniamózgu? stosowana np. przy operacjach tętniaka aorty wstępującej połączona z głęboką hipotermią a no to doktor Kowalski ładnie opisał - post OK..

Koronografia? strach? czy coś gorszego?

.. ...problemy z wstawką oraz tętniakiem. Lekarze skierowali go na koronografię, lecz w tym co slyszałem doprowadzają jakąś żyłkę do aorty, lecz on tego tęniaka ma własnie na aorcie. I do tego ta wstawka, musi ją wymienić i czy te badanie może być w jakimś stopniu ryzykowne? Przepraszam jeżeli..

Powiększenie łuku aorty

.. ...CZD stwierdzono u mnie tętniaka łuku aorty,który ma wybrzuszenia wskutek poszerzenia( na szczęście ten łuk nie jest aż tak bardzo poszerzony bo tylko 33mm ) teraz lekarze zastanawiają się co dalej z tym robić.Czekam na ich decyzję,wahają się nad zabiegiem interwencyjnym( cewnikowaniem )..

Operacja wymiany aorty wstępującej

.. ...niestety również wykryto tętniaka aorty wstępującej ( 5 cm ). Mam 30 lat. Byłem na konsultacji w Zabrzu i Krakowie ( Szpital Specjalistyczny im. JP II ). W jednym i drugim przypadku dowiedziałem się, że czeka mnie operacja. Mam jeszcze powtórzyć Angiografię. Powiedzieli, że w większości..

Operacja wymiany aorty wstępującej - Str. 2

.. ...przeszedłem operację tętniaka aorty wstęp. i zastawki aortalnej, mój tętniak tuż przed operacją miał 62mm. Lekarze nie dawali mi dużych szans, a jednak się udało. Musicie wierzyć w pozytywne zakończenie leczenia, bo jeżeli nie macie takiej wiary to zastanówcie się jaki jest sens..

Operacja wymiany aorty wstępującej - Str. 3

.. ...Mam 33 lata. Mojego tętniaka aorty wstępującej zdiagnozowano w sierpniu ubiegłego roku ( 4,6 - 4,7cm, zastawka trójpłatkowa, w ECHO brak śladów fali zwrotnej ). W tej chwili jestem przed kolejną tomografią w Zabrzu oceniającą, czy naczynie to powiększyło się, czy też nie. Dziękuję za..

Rozbieżności w opiniach lekarzy co do operacji aorty wstępującej

.. ...Dostała pseudo * megatętniak * . Rezczywiście miła niedomykalność. Po operacji jest ona znikoma. Witam wszystkich, ja dopiero dowiedzialam sie o tym ze mam uszkodzone zastawke ( wada wrodzona, zastawka aortalna,niedomykalnosc II st., bez zwezen ) i poszerzona aorte 44 mm. Jade w grudniu..

Rozbieżności w opiniach lekarzy co do operacji aorty wstępującej - Str. 2

.. ...przez niego i ilość tętniaków aorty wstępującej zoperowanych z innymi osobami. Myślę( bez żadnej podstawy ), że ma mniej niż inni, gdyż myśle ( bez dowodów ), ze zajmował się bardziej chorobą wieńcową, czyli bypassami i przeszczepami. Nie wiem, proszę go zapytać. Moja opinia to zapytać..

Bisocard

.. ...zastawek aortalnych i tętniaka aorty wstępującej 4,8 cm. Czy ktoś moglby mi doradzić czy mam brac ten lek czy nie?? wydaje mi sie ze kardio wiedzial co ci przepisuje ja tez bralam bisocard,choc mam niskie cisnienie trudno mi sie odniesc do pozostalych twoich klopotow zdrowotnych..

Tętniak aorty wstępujacej

.. ...aorta to jeszcze nie tętniak. Ja też niedawno dowiedziałem się że mam poszerzoną aortę dokładnie tyle ile ty masz. Co pół roku mam kontrolowac szerokośc aorty. Od roku jestem pod kontrolą lekarską. Najważniejsze to nie myślec o tym. Co ma byc to będzie. Pozdrawiam serdecznie Witam Cie..

Tętniak aorty wstępujacej - Str. 2

.. ...ja. Miałam operację tętniaka aorty wstępującej,wymiany zastawek aortalnych i bajpasów 3 w jednym,czuję się świetnie. Pozdrawiam. Witam. Mam pytanie o lekarzy w Krakowie. Mam tętniaka 5 cm i zamęt jeżeli chodzi o lekarzy i docelowe miejsce operacji ( Kraków, Zabrze, Anin )?? Jaki szpital..

Tętniak aorty wstępujacej - Str. 3

.. ...Skłodowskiej 20 usuniętego tętniaka aorty wstępującej 49mm oraz usuniętą uszkodzoną zastawkę aortalną i wmontowane urządzenie Bentala.Operacji dokonali dwaj wspaniali chirurdzy dr Andrzej Dumański i lekarz chirurg Rafał Nowicki.Już w dniu 7 09 2006 w bardzo dobrym stanie wyszedłem ze..

Ablacja na ulicy Długiej w Poznaniu

.. ...przyjaciółkę której pękł tętniak rozwarstwiający aorty.Jej juz praktycznie nie było.Ale jest dzięki umiejętnościom i kompetencjom tych lekarzy.Dużo słyszałam o Klinice na ul.Długiej - same pozytywy które jak widać się potwierdzają takze myślę że ablacji nie ma się co bać: ) Isabelle105..

Dwupłatkowa zastawka aortalna i poszerzona aorta wstępująca

.. ...Witam, jestem po operacji tętniaka aorty wstępującej ( 5.7cm, zastawka dwudzielna ). Zabieg wykonał Prof Andrzej Biederman wg ogólnej opinii najlepszy operator w kraju. Operacja trwała 5 godz, nie trzeba było wymieniać zastawki ( byla wydolna ). Rehabilitacja trwała 11 dni w Klinice, a..

Dwupłatkowa zastawka aortalna i poszerzona aorta wstępująca - Str. 3

.. ...operację wymiany zastawki i tętniaka aorty wstepującej w Aninie. Wszystko skończyło się bardzo dobrze po 7 dniach byłem w domu jadąc pociągiem 350 km. Obecnie żyję normalnie pływam , jeżdże rowerem. POlecam Anin i dr Kuśmierczyka z II kliniki kardiochirurgi. Jeżeli ktoś chce kilku..

Dwupłatkowa zastawka aortalna i poszerzona aorta wstępująca - Str. 4

.. ...czerwca br miałam operację tętniaka aorty wstępującej i wymiany zatawki aortalnej dokonaną wprawnymi rękami Dr Szpakowskiego z zespołem w I Kl Kardiochirurgii w Aninie. Wielkie wrażenie na mnie zrobiła organizacja pracy w klinice i ogrom pracy jaki się tam ywkonuje. Po 8 dniach od..

Tętniak łuku aorty

.. ...kilku lat zdiagnozowany tętniak łuku aorty. Pięć lat temu przeszła w trybie nagłym operację pęknietego tetniak aorty brzusznej. Podczas badań wykryto ten drugi tętniak , lecz z uwagi na stan serca po pierwszej operacji nie zdecydowano się na zabieg. Który z ośrodków kardiochrurgii w..

Operacja zastawki serca bez skalpela

.. ...powodem zabiegu był tętniak aorty wstępującej i zastawka aortalna pozdrawiam jestem nowa na tym forum,prosze o kontakt osoby leczace sie na niedomykalnosc zastawek mitralnych,jkie leki bierzecie? moze jakas djeta? No i jak szybko postępuje choroba.czego unikac? Czuje sie zle..

Tętniak aorty brzusznej

.. ...o jakieś namiary na temat tętniaków aorty brzusznej , może jest jakies forum tak jak kardiologia...

Stent Graff

.. ...Czy ktoś maiał może zakładany stent przy tętniaku aorty brzusznej ...

Życie z tętniakiem aorty piersiowej i brzusznej

.. ...i środkowym odcinku tętniakowato poszerzona ,max do~8,2cm z obecnoscią nieregularnej skrzepliny, która osiaga zróznicowaną grubosc max. do 3,5cm. Tętniak aorty kończy sie ~3 - 4cm powyzej poziomu rozwidlenia . Ponizej tętniaka aorta szer. ~ 2,0cm dzieli sie na tetnice biodrowe wspólne..

Życie z tętniakiem aorty piersiowej i brzusznej - Str. 2

.. ...robiony zabieg zamrażania tętniaka aorty brzusznej bo boją się operować i od razu mają założyć dwa stenty biodrowe. Wszystko wróciło jak przed 7 miesiącami sam poszedł na oddział cichy zamyślony tak jak kiedyś mój tata i co strasznie się boję nie chce tego nikomu pokazać i martwię się..

Niedomykalność zastawki aortalnej i zwężenie mitralnej

.. ...stwierdzono również Tętniaka na aorcie.Operacja była konieczna i to niezwłocznie.Szpital im.Szterlinga w Łodzi - czerwiec 2007.Miesiąc pobytu i operacja wymiany 2 zastawek i aorty.Powiedziano mi już po wszystkim,że była to najbardziej skomplikowana operacja w historii tego..

Tętniak aorty, leczenie tylko poprzez rozcięcie klatki?

.. ...Was słyszał o operacji tętniaka aorty i wymiany zastawki inną metodą niż rozcięcie klatki piersiowej? Czy polega to na wycięciu kawałka aorty, czy też na założeniu sprężynki? Kto z Was zna adres internetowy stowarzyszenia osób po operacji na sercu? I wreszcie, czy ktos miał operacje w..

Ból po prawej stronie pod żebrem, promieniujący do pleców

.. ...podobne objawy... to był tętniak aorty brzusznej... niestety... więc lepiej się nie denerwuj tylko idż na badanie usg!!! pozdrawiam: ) Przepraszam bardzo ale ten ból to występuje po LEWEJ stronie.Teraz to wszystko zmienia postać problemu,wiem.Jeszcze raz przepraszam za błąd.Czy ktoś się..

Stent-graft aorty brzusznej

.. ...zakładania stent - graftu do tętniaka aorty brzusznej. Mam przejść ten zabieg a nie wiem na czym on polega i jakie jest później samopoczucie. Czy i jakie zagrożenia występują w trakcie zabiegu. Witam,mój tato przeszedł w styczniu tego roku taki zabieg,trwał on około 2 godzin i..

Rozwarstwienie tętniaka aorty

.. ...maja stwierdzono u mnie tętniaka rozwarstwiającego tętnicy głównej każdego odcinka w szpitalu na Kasprzaka w Warszawie. Tego samego dnia założono mi stent - graft do aorty piersiowej. Ból występujący przed zdjagnozowaniem był straszny. Obecnie tylko gorączkuję codziennie, bolą mnie..

Amfetamina i wpływ na serce - Str. 2

.. ...wyhodowaliście sobie , przez własną głupotę :( Zgadzam się z powyższa opinią. Wpływ każdego narkotyku jest bardzo szkodliwy oraz zakłóca prace serca. To samo w przypadku zwykłych papierosów. Wyniszczamy organizm...

Wymiana zastawki w UK

.. ...zastawki aortalnej i tętniaka aorty do tego. Co prawda już raz miałem /23 lata temu/ podobną opeację serca, ale wtedy wymieniono mi na zatawkę biologiczną która właśnie padła.I fakt dodziś pamiętam ten ból rozrywający klatkę podczas kaszlania lub kichania.I zaskoczę cię tym ,że ani wtedy..

Kołatanie, ale poniżej serca?

.. ...znajduje się w środpiersiu za mostkiem, nie zaś przy końcu żeber. Czy ktoś wie, co to mogło być? Ewentualnie - tętniak aorty, ale mozliwe też, że nic. Można sobie zrobić usg jamy brzusznej dla pewności...

Problemy z sercem? bardzo mocno bije

.. ...mają są narażeni na tętniaki aorty. Tętniak w odcinku brzusznym objawia się najcześciej wyczuwalnym tętniącym guzem powyżej pępka. ALE u osób szczupłych można też przez powłoki wyczuć zwykłe tętnienie aorty. * Niespecyficzne zmiany ST w odprowadzeniach sercowych * mogą mieć wiele powodów..

Tętniak aorty rozwarswiający

.. ...mojego taty wykryto tętniaka aorty rozwarstwiającego sie,przeszedł operację,która trwała 13 godz( wstawiano mu proteze aorty ),miał nikłe szanse ale przezył operację.Dzis mija połtora tygodnia po operacji.Moje pytanie brzmi czy miał ktoś z panstwa taka operację,albo ktos z rodziny czy..

Tętniak aorty rozwarstwiający się

.. Witam,u mojego taty w zeszłą niedziele wykryto tetniaka aorty rozwarstwiajacego sie,nie bylo czasu do namysłu tylko od razu operacja( trwała 13 godz )teraz tata lezy w szpitalu,pomału zaczeli wybudzac go ze spiaczki ale...okazało sie ze siadły mu nerki do tego ma migotanie przedsionków udar..

Bóle w okolicy aorty w górnej części mostka

.. ...podejrzenia, że może to być tętniak aorty i codziennie dojeżdżasz do pracy z Radomia do Warszawy, to czemu nie skorzystasz z konsultacji kardiologów z Instytutu Kardiologii w ANINIE?Pozdrawiam Bardzo jest to dziwne ale w kazdym przypadku tylko zbijali mi cisnienie i puszczali do domu...

Nieoperacyjny tętniak aorty brzusznej

.. Mam tętniaka aorty brzusznej od około 9 lat. Lekarze twierdzą że jest on nieoperowalny z powodu słabego serca. Nie można - tak twierdzą - też założyć stent - grafta. Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem.? Jak można żyć - jaki wysiłek,czy można korzystać z roweru.? A może ktoś wie gdzie można leczyć taki..

Planowanie ciąży i zmiana leków przeciwzakrzepowych

.. ...6m - cy po operacji tętniaka aorty i wymianie zastawki aortalnej. Po udanych 2 zabiegach podczas konsultacji z lekarzami uzyskałam informacje nieco rozbieżne, ale sprowadzające się do lakonicznych informacji, że w przypadku ciąży bądź jej planowania muszę poprostu przejść na heparynę,..

Stan po operacji zastawki aortalnej i aorty wstępującej

.. ...Głównym powodem był tętniak aorty wstępującej ( ok.5,1 ) i objawy mroczki zawroty głowy itd. Witam, jestem 5 miesięcy po operacji - Ochojec. Trudno jest się przyzwyczaić do tykania zastawki. Słyszę ją cały czas. A jak nie słyszę, to się denerwuję. Błędne koło. To jest po prostu problem w..

Do Microbi! nt. zastawka aortalna i tętniak aorty

.. ...Jesteśmy w podobnym wieku 2 tygodnie temu przeszedłem tą samą operację ( zastawka aortalna i tętniak aorty ) na razie czuję się fatalnie tj. kołatania serca, zaburzenia rytmu itd. Czy miałeś podobne objawy!..

Kardiochirurg we Wrocławiu

.. ...mojego taty,który ma tętniaka aorty prawej komory serca( 5,5 cm ),niedomykalność zastawki,1 gr inwalidzką.Tato jest 3 miesiące po operacji wycięcia segmentu płuca( nowotwór ).Zalezy mi na kontakcie z kardiochirurgiem z Dolnego śląska bądź okolic.Z góry dziękuję za pomoc! Tylko dr.Skiba..

Zastawka dwupłatkowa aorty i poszerzenie aorty wstepujacej

.. ...zastawki i wycięcia tętniaka aorty.Sama operacja nie jest taka straszna ( bo i tak całą przesypiasz ).Również po operacji nie było tak źle.Najgorsze jednak w tym wszystkim jest to, że do końca życia trzeba przyjmować leki przeciwkrzepliwe ( jest to bardzo ważne aby nie powstały skrzepy..

Zawroty głowy po wymianie zastawki aortalnej

.. ...zastawki aortalnei i tętniaka aorty. Po 5 dniach po operacji wyszłam ze szpitala. nie mam zawrotow głowy do tej pory i czuję się dobrze. Pracuję zawodowo i od chwili operacji nie byłam na zwolnieniu lekarskim,. Operację miałam w Aninie. Piotr - 727 czyli Piotr Własow rocznik 1948 z..

Rozwarstwienie opuszki aorty

.. ...Witam. Jestem po operacji tętniaka aorty wstępującej( rozwarstwiającego ). Jestem pod stałą kontrolą kliniki w Aninie. Po ostatniej wizycie lekarz stwierdził powiększenie opuszki aorty 6,2. Czeka mnie operacja, czy ktoś z was miał operowaną opuszkę aorty? Ja czekam na decyzję..

Śmierć Ukochanej (tętniak rozwarstwiający aorty po przeszczepie nerki)

.. ...oczach.okazało się że był to tętniak rozwarstwiający aorty.mówili że nic się nie dało zrobić.nie mogę się z tym pogodzić.basia miała 34 lata.po prostu im nie wieżę. Bardzo współczuje.... Współczucia ... czy ktoś mi powie.niemożna takiego tętniaka wcześniej zdiagnozować.przecież do..

Podejrzenie rozwarstwiania aorty

.. ...sprzętu.o 21.30 stwierdzono tętniaka aorty.nagle o 22.oo umiera na moich oczach,to było straszne.uważam że się nie postarano nie podjęto pilnych decyzji.zmarnowano cały dzień.nigdy się z tym nie pogodzę .basia miała tylko 34 lata.dziękuję panu za kontakt...... witam!potrzebuje pilnie..

Poznań ul. Długa - Klinika Kardiochirurgi Uniwersytetu Medycznego

.. ...przyjaciółka miała operowanego tętniaka aorty,lekarze z innego szpitala nie dawali juz szans na przezycie ale dzieki wspaniałemu zespołowi z ul.Długiej w chwili obecnej czuje sie dobrze i wraca do normalnego zycia...jesli chodzi o opieke,była poprostu rewelacyjna...podam linka na stronke..

Niedomykalność zastawki aortalnej a oddawanie krwi

.. ...niedomykalność zastawki aorty i tętniaka aorty. Niepotrzebnie przyznałem się do tego przed pobraniem. Lekarka sama mnie spytała czy mam wadę serca ( pociągnęła mnie niejako za język i się wygadałem ) - wyrzucono mnie wręcz z punktu krwiodawstwa. Jeśli więc wada jest istotna..

Tętnienie w brzuchu w ciąży

.. ...brzusznych może być objawem tętniaka aorty brzusznej.Do tego prawie codziennie odczuwam pojawiający się nagle ból w klatce piersiowej o charakterze rozrywania.Który równie szybko przemija jak się pojawił.Ból jest przeszywający do pleców.Uznawałam to jako nerwoból.Nie wiem proszę o jakąś..

Wada serca u dziecka - jak ono się czuje?

.. ...odpływu z prawej komory, tętniak aorty wstępującej. Ale żyję normalnie, tzn. pracuję, sprzątam, robię zakupy, chodzę na imprezy... Ewa z autopsji najlepiej wie jak xzuje szie człowiek z wada serca. PFo to drożny otwór owalny. U 25% populacji on nigdy się nie zarasta i poprzez niego..

Operacja tętniaka aorty w Zabrzu lub Ochojcu.

.. Witam. Moj tętniak ma średnice 5,4cm. Kontrole oraz konsultacje prowadzę w Ochojcu. Bardzo bym prosiła jeśli ktoś z Was był operowany w Ochojcu lub Zabrzu o udzielenie informacji o operacji i lekarzach itd. Poprostu chce jak najlepiej można wybrać. z góry dzieki i duzo zdrowia. Pozdrawiam Ela. z mojego..

Niedomykalność zastawek serca III st. i tętniak 5,5cm

.. ...stwierdzono obecność tętniaka aorty o wym 5,5cm. Serce mi wali, trzepie się a co najgorsze boli a lekarze nic nie mówią o operacji ze względu na duże ryzyko. Czy ktoś mial taki sam problem i zostal z operowany? Chcę wiedzieć gdzie i jakie byo ryzyko, skoro lekarze wręcz odradzaja takie..

Dziedziczenie wad serca

.. ...nadciśnienie, arytmia,. tętniak aorty wstepującej ( akurat mam i nadciśnienie, i tętniaka ), więc stąd każda osoba czuje się inaczej i ma różną tolerancję wysiłku. Ja wciąż szybko się męczę, ale dopiero od stycznia zeszłego roku biorę leki na stałe. Rodzina była i jest wobec mnie..

Maxymalna dopuszczalna średnica aorty oraz zastawka dwupłatkowa

.. ...zaraz aorta pęknąć,że tętniak.że skierowanie do kliniki,na kardiochirurgię,ogarnąć temat i operować * Pani Doktor była tak nie miła,że ja zgłupiałem...traktowała moje życie jak śmieć...dla niej operacja aorty i zastawki to żaden problem,bo to nie jej zastawka i jej aorta..powiem szczerze..

Kto pokonał nerwice

.. ...rozwód syna obecnie tętniak aorty 5,5 i wymiana zastawek to mnie dopiero czeka aja wciąż zyje raz dobrze raz bardzo żle .Mina doradziła ci homopatie spróbuj ja stosuje ale to trzeba systematycznie .Homopatia nie lubi mięty i nawet jak myjesz żęby to potem długo jakąś 1 godz nie wolno..

Jakość życia po operacji stenozy zastawki aortalnej

.. ...Ewa viktorio też mam tętniaka aorty a przy tym niedomykalnośc zastawek Tętniak ma 5,4 ale mnie podobnie nikt nie proponuje operacji zbyt duże ryzyko a ja czuje sie całkiem dobrze i może dlatego nie ma propozycji wręcz odwrotnie .Byłam w Aninie i w łodzii nie poganiano mnie do operacji..

Nierówna praca serca po operacji zastawki

.. ...jest najlepszy.Myslę, ze i za sto lat podczas operacji serca trzeba będzie ciąć mostek. Chociaż znam przypadek operacji tętniaka aorty bez rozcinania mostka, a zrobiono to od tyłu pod łopatką. Zdrowia ...