Tętniaki mózgu

Udar mózgu

Udar mózgu

.. ...wywołane jest pęknięciem tętniaka naczynia mózgowego; w ok. 30% w przebiegu nadciśnienia tętniczego z rozległą miażdżycą naczyń mózgowych. Czynniki ryzyka udaru mózgu. niemodyfikowalne czynniki ryzyka ( wiek, płeć męska ). modyfikowalne czynniki ryzyka ( mamy na nie wpływ ). nadciśnienie..

Krwiak mózgu

Krwiak mózgu

.. ...śródmózgowego z pękniętego tętniaka jednej z tętnic mózgowych lub udaru krwotocznego w przebiegu najczęściej kryzy nadciśnieniowej. Stan ten potocznie nazywany jest wylewem do mózgu. Niebezpieczeństwo krwotoku mózgowego stwarza również nieodpowiednie stosowanie leków przeciwkrzepliwych,..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 882

.. ...jako młody facet bo mu tętniak pękł w mózgu. No i dziś właśnie się dochrapał. W samochodzie zrobiło mu się słabo, drętwienia kończyn, walenie serca i to wszystko co my już dobrze znamy. Mój mąż jako szef, wysłał go na izbę przyjęć, ale tam mieli coś poważnego, i tak się długo nastał, że..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 956

.. ...lata temu operację na tętniaka mózgu pomyślnie ale ja ciągle boje się, że również mam takiego tętniaka. Kazde ukłucie czy swędzenie w głowie powoduje u mnie myśl, że zaraz umre. To jest straszne. Boje sie wychodzić z domu wczystko co mnie cieszyło i podniecało teraz jest dla mnie obce i..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 198

.. ...oczywiście że to rak lub tętniak mózgu można zwariować nic nie cieszy i w ogóle te lęki ze padnę i umre po prostu i dopiero się okaże że wszyscy sie mylili a ja miałam racje idę we wtorek znowu do psychiatry bo jak brałam bellergot to było super niestety pojawiła się wysypka i musiałam..

Bardzo silne bóle głowy wywołane stresem lub nerwami - Str. 2

.. ...temu okazło się miałam tętniaka mózgu.od miesiąca dziękuję Bogu ze Żyje byłam operowana miałam 60% szansy na przeżycie.więc idź szybko na temografię komputerową.pozdrawiam Marta z Lubina Wiam witaj Justyno - byłam pprzed weekendem u neurologa i jestem zawiedziona. Sama nie wiem czego się..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 8

.. ...zabrzmiała jak wyrok * tętniak mózgu z siedmioma wylewami * . Miałam wtedy 21 lat i 9 - cio miesiączną córeczkę. Załamałam się. Zoperowano mi tętniaka, nie było żadnych powikłań. Ze szpitala wyszłam po 7 dniach zupełnie zdrowa. Po kilku tygodniach mąż wrócił do pracy a ja zostałam w domu..

Wsteczna perfuzja mózgu

.. ...niedotlenionych tkanek - z kolejną falą zaburzeń funkcjonowaniamózgu? stosowana np. przy operacjach tętniaka aorty wstępującej połączona z głęboką hipotermią a no to doktor Kowalski ładnie opisał - post OK..

Udar mózgu - Str. 3

.. ...przeszli. Moja mamie pękł tętniak w zeszły piątek. Jedyną pozytywną rzeczą w tym wszystkim było to że przed operacją była świadoma teoretycznie prócz bólu głowy nic jej nie dolegało. Po operacji stan jest stabilny bez zmian tzn jest świadoma lub prawie świadoma, często śpi, nie chce oczu..

Udar mózgu - Str. 7

.. ...spowodowany pęknięciem tętniaka, stracił przytomność, dostał obrzęku mózgu i po 3 dniach, usłyszałyśmy z mamą od lekarza - Stan agonalny, mózg umiera - to zdanie będę pamiętać do końca życia, śmierć był dla mnie ogromnym szokiem i oczywiście życzę wszystkim chorym powrotu do zdrowia, ale..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 354

.. ...głowa.Może chodzi Ci o tętniaki? Sorata możesz ciekawych rzeczy dowiedzieć się o krwiakach śródmózgowych wchodząc w google - udar mózgu zycze wszystkim dodrej i spokojnej nocki Dobranoc witam.Jesli moge doradzic nie szukajcie w internecie odpowiedzi na pytania typu czy to krwiak,..

Postępujące osłabienie, obniżona temperatura ciała i zimne poty - Str. 6

.. ...młodo miałam usuniętego tętniaka, więc każdy lekarz teraz się boi, że gdzieś mogł pojawić mi sie nowy ), gdyż ośrodek kontrolujący temperaturę jest gdzieś tam w mózgu ) że są to pochodne migreny ( bo jestem migrenowcem odkąd pamiętam ) i dał mi proszki przeciwmigrenowe. Najpierw brałam..

W młodym wieku się zdarza zawał serca? jestem panikarą - Str. 2

.. ...zmian miażdzycowych w tętniacach ,przyczyną zawału może być skrzep krwi w tętnicach wieńcowych lub nagłe zwęrzenie tętnic.Jednakże warto zobaczyć na statystyki i na średnią długość życia w Polsce. Trzeba dodać ,że nie tylko serce może mieć zawał , dotyczy to także tętnic w mózgu i w..

Czy to nerwica? kłucia w sercu

.. ...wykazała że może mieć tętniaka mózgu. Musisz sam zadbać o swoje zdrowie. Zrób morfologię krwi, sprawdź serce i tarczycę. Jak nie uda się wydębić skierowań od rodzinnego, to zrób je prywatnie. Pozdrawiam. Do WIKTORII podobne pytanie, czy robiłaś jakieś badania? Hej,jestem tu pierwszy raz..

Kontrast do koronarografii

.. ...Powikłania,to możliwe;zablokowanie ujścia tętnicy lub jej kurcz zawał mięśnia sercowego,powikłania naczyniowe jak tętniak rzekomy,zakrzep,oraz udar mózgu czy też nagły zgon sercowy.Nie ma wpływu na wzrok...

Kłujące bóle głowy, pogorszenie wzroku, zawroty

.. ...internecie przeczytałem o tętniaku mózgu. Od razu zacząłem mieć charakteryzujące go objawy. Myślałem, że może być to tętniak względnie guz mózgu. Poszedłem do neurologa. W badaniu podstawowym wszystko było ok. Dostałem jednak skierowanie na RM. Po kilku mieś oczekiwania zrobili mi to..

Brak jednego kręgu na wysokości serca?

.. ...się wydawało, że mam tętniaka mózgu, jakąś dziwną infekcję, arytmię serca i Bóg wie co jeszcze, jednak szczegółowe badania wszystko to wykluczyły. Z tego co zauważyłem, to im mniej zwracam uwagę na swoje zdrowie i o nim myślę, tym lepiej dla mnie. Radził bym Ci zasięgnąć porady..

Kłucie z prawej strony klatki piersiowej

.. ...podejrzewałem u siebie tętniaka mózgu i rzeczywiści przez 3 dni z rzędu miałem okropne bóle głowy trwające z krótkimi przerwami przez cały dzień. Jednak po wykonaniu stosownych badań, które go wykluczyły, przestałem się w ogóle uskarżać na bóle głowy. Śmieszne, ale prawdziwe. Pozdrawiam!..

Zatoki i nerwica czy aby napewno?

.. ...że mam nie guza, ale tętniaka mózgu ( miałem wykrytego tętniaka serca - z medycznego pukntu widzenia jest on bez znaczenia ). Znalazłem w internecie symptomy i wyobraź sobie, że od razu zaczęła mnie boleć głowa i oczy - jeden z objawów. Po kilku miesiącach zrobili mi jednak RM..

Lęk o uszkodzenie mózgu

.. ...kiedys bałem się, że mam tętniaka, względnie guza mózgu i nawet zaczęła mnie boleć głowa , bo sobie ubzdurałem... Na szczęście RM wykluczyło to całkowicie wykluczyło. Moja rada: zajmij się czymś innym zamaist doszukiwać się chorób..... Słuchaj wybierz się do psychologa , bo powiem ci że..

Prawdopodobnie mam nerwice jak większość z was tutaj

.. ...stwierdzono że przyczyną jest tętniak wrzecionowaty w mózgu.po konsultacjach lekarz oznajmił mi że nic sie nie da znim zrobić bo jest nietypowy i takie tam.Nie musze wam pisac co przezywałem w tym momencie mi sie kojarzyło to z jednym.codziennie zastanwiałem sie czy dożyje jutra.po..

Koszmarne objawy i strach

.. ...słabe. Boję się, że mam tętniaka, albo guza mózgu. Moja neurolog stwierdziła, że mam nerwicę, ale ja boje się że jestem chora na coś o wiele poważniejszego. Doradźcie, co zrobić.Pozdrawiam. spoko,to nic powazniejszego od nerwicy,u mnie ta choroba wlasnie tak sie zaczynala,dokladnie tak..

Pomocy

.. ...boję ze to może być tętniak. Moze sobie to wmawiam bo jestem taki ze potrafie to zrobić. jutro ide walczyc o skierowanie na badania mózgu. Jak sądzicie co to jest? Pozdrawiam Witaj.Ja Ci poradze, zebys zrobił sobie wszystkie dostepne badania, które wyklucza ewentualność tetniaka, a potem..