Tętniaki objawy

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

.. ...od tętnicy płucnej, tętniaki, przetoki wieńcowe. Bez istotnych zwężeń w tętnicach wieńcowych. stany skurczowe, zaburzenia hemodynamiczne w przebiegu wad serca, niedociśnienia, zaburzeń rytmu, nadciśnienia, kardiomiopatii przerostowej ( HCM ). Objawowy okres miażdżycy tętnic wieńcowych..

Zespół, choroba, fenomen Raynauda

Zespół, choroba, fenomen Raynauda

.. ...choroby tkanki łącznej, tętniak tętnicy podobojczykowej, nieprawidłowości kręgosłupa w odcinku szyjnym ( żebro szyjne ). Objawy mogą także pojawić się jako działanie niepożądane niektórych leków. Leczenie polega na eliminacji przyczyny, jeśli jest możliwe doszukanie się jej, oraz na..

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej

.. ...przegrody międzyprzedsionkowej. Jeśli towarzyszy mu przeciek, zaburzenia rytmu serca lub objawy niewydolności serca, stan taki wymaga interwencji kardiochirurgicznej. Często jednak wystarczy obserwacja...

Olbrzymiokomórkowe zapalenie tętnic (choroba Hartona)

.. ...wykluczenia ewentualnych powikłań choroby. Do najniebezpieczniejszych należy tętniak rozwarstwiający aorty. Choroba Hartona dobrze reaguje na leczenie sterydami. Terapia łagodzi objawy i powoduje remisję...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 119

.. ...poradzcie co zrobic? Jaki tętniak? Mnie boli w kółko, ttyle, że ja miałam lęki, że to wścieklizna, bo właśnie szczepienia skończyłam. /Cały czas się boję, bo to nieuleczalns choroba. I wiesz co, ja normalnie takie jakie były objawy to właśnie takie miałam chyba ze strachu. Więc nie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 124

.. ...nerwica a nie jakies tętniaki lub inne wariactwa : - ) A własnie mam pytanie czy ktos z was bierze zotral ,mianserin lub sedan bo jeszcze niespodkałam sie z tym że ktos piał o tych lekach ?????????????? Wiesz co Sławku, to nerwica lękowa, tak mi się wydaje, sam pisałeś, że po lekach Ci..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 245

.. ...to myślę że to jakiś tętniak. A jak nakleiłam plaster ek antykoncepcyjny a pózniej przeczytałam kiedy nie można go stosowac( wykluczone stosowanie przy zakrzepicy ) to nagle stwierdziłam że mam wszystkie objawy zakrzepicy,co moze skonczyc się zawałem i odkleiłam plaster po ok. 20..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 598

.. ...postawiłąm już diagnozę _ tętniak aorty brzusznej ( dodam że robiłam kilka tygodni temu USG jamy brzusznej i wszystko ok - stwierdziłam ze może lekarz sie nie zna ), masakra. no ale cóż sie można spodziewać po jednej wizycie u psychologa. Jeszcze pytanko: czy ból pleców moze być objawem..

Ból między żebrami a żołądkiem po lewej stronie

.. ...początki powstawania tętniaka aorty. Jeżeli do tych bóli dochodzą bóle w lędżwiach to pewne że powstaje tętniak. No cześć ja mam te objawy od paru lat na początku mówiono mi ze brak mi potasu to brałam potas tylko ze pozniej przez niego corazbardziej mnie kuło i nie juz po lewej stronie..

Pulsowanie w brzuchu - Str. 2

.. ...to możliwe by to był tętniak przy moim wieku ( 14lat ) i przy tym że nie jestem otyły ( 60kg przy 175 cm wzrostu )? hej. ja również mam podobne objawy...do waszych. jest to bardzo denerwujące i niepokojące... chyba wybiore sie do lekarza. ;/ ah. Witam, polecam wykonać badania na obecność..

Tętniak serca

.. ...coś mi powiedzieć o tętniaku seca czy to jest do przeżycia czy nie?? Jasne że jest do przeżycia: ) Wszystko zależy ( mowa tutaj o rokowaniu i objawach ) od tego czy jest pozawałowy, jaki jest duży, jak zachowuje sie w UKG i jescze od kilku spraw. Nie każdy tętniak musi być groźny choć..

Bardzo silne bóle głowy wywołane stresem lub nerwami - Str. 7

.. ...natrętne myślenie o guzach, tętniakach i innych chorobach neurologicznych : - ) A nic tak tych bóli nie potęguje, jak czytanie o tych chorobach i dopasowywanie objawów do własnego przykładu.. - co z resztą jest znamienne dla nerwic i niestety hipochondrii... ( to taki jakby objaw osiowy..

Oznaka tętniaka aorty?

.. witam! czy * podnoszenie * sie skóry na klatce piersiowej z lewej strony miedzy zebrami moze byc oznaką tetniaka aorty? poza tym nie mam innych objawów poza nerwicą sercową.. prosze o pomoc!! to normalny objaw mocnego bicia serca, szczegolnie patrzac na to ze posiadasz nerwice, takie falowanie jest jak..

Ugięcie płatka przedniego do lewego przedsionka

.. ...także aortalnej lub tętniak przegrody międzyprzedsionkowej. Pierwtone wypadanie moze występować rodzinnie. Rozróżnia się dwie postacie wypadania płatka : bez niedomykalności zastawki oraz z falą zwrotną do lewego przedsionka. Wypadaniu płatka mitralnego moga towarzyszyć objawy kliniczne,..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 56

.. ...takiego w głowie jak tętniak to od razu gorzej mi. Nowe objawy i jeszcze sobie tego nie poukładałem tak jak to było z sercem tym bardziej ze mnie w życiu głowa nie bolała. Jak nabieram powietrza to słysze jakieś strzelanie za uszami tak samo jest jak ruszam głową na boki. Co do..

Tętniak aorty piersiowej - Str. 7

.. Ja mam tętniaka aorty wstępującej 5, 4 cm. Od wielu lat leczę się w Aninie z powodu wrodoznej wady serca. MIałam tam dwie z trzech operacji. Lekarze też nie chcą mnie operować, bo zabieg będzie rozległy i bardzo ryzykowny. Mówią, że z tętniakiem można żyć normalnie, byli nie przemęczać się i nie dźwigać...

Duszenie się - Str. 36

.. ...ubytki na sercu, wiotka i tętniakowata przegroda serca ale MUSZĘ wierzyć,że lekarze będą w stanie się z tym uporać. Do tego wszystkiego dochodzi nerwica, która potęguje wszystkie objawy i czujemy się jak w powolnym umieraniu. Ile razy bałam się wstać rano z łóżka, ponieważ wiedziałam,że..

Życie z tętniakiem aorty piersiowej i brzusznej - Str. 2

.. ...temu.Przyczyną bylo pęknięcie tętniaka na aorcie brzusznej.Nigdy nie chorował,nie bylo żadnych objawów choroby.Jeśli znacie już diagnozę ,to róbcie wszystko żeby pomóc choremu.Tęniak jeśli pęknie zabija błyskawicznie.Powodzenia! Tylko jak dałej zyc bez kochanej osoby :( ( ( ( ( ( ( ( ( (..

Straszny ból serca, brak oddechu i zawroty głowy

.. ...późniejszym.Wykryto u mnie tętniaka przegrody międzyprzedsionkowej,na szczęście dość szybko bo nadal żyje i jestem po operacji.Pozdrawiam odpisz jak ci poszło u kardiologa. Witaj Marek. Podzielam zdanie ;inki;, bo opisane przez ciebie objawy mogą sugerować jakąś wadę wrodzoną serca, ale..

Tętniak tętnic mózgowych

.. Czy tętniak tętnic mózgowych jest groźny dla 53 - latka?? jeżeli 53 - latek jest przytomny to jest prawdopodobieństwo istnienia tętniaka?? jakie są objawy?? czy jest możliwość wyleczenia tej choroby jeżeli tak to w jaki sposób?? PROSZE O POMOC O JAK NAJSZYBSZA ODPOWIEDZ.. Może być groźny ale nie musi. O..

Problemy z sercem? bardzo mocno bije

.. ...mają są narażeni na tętniaki aorty. Tętniak w odcinku brzusznym objawia się najcześciej wyczuwalnym tętniącym guzem powyżej pępka. ALE u osób szczupłych można też przez powłoki wyczuć zwykłe tętnienie aorty. * Niespecyficzne zmiany ST w odprowadzeniach sercowych * mogą mieć wiele powodów..

Stan po operacji zastawki aortalnej i aorty wstępującej

.. ...Głównym powodem był tętniak aorty wstępującej ( ok.5,1 ) i objawy mroczki zawroty głowy itd. Witam, jestem 5 miesięcy po operacji - Ochojec. Trudno jest się przyzwyczaić do tykania zastawki. Słyszę ją cały czas. A jak nie słyszę, to się denerwuję. Błędne koło. To jest po prostu problem w..

Do Microbi! nt. zastawka aortalna i tętniak aorty

.. ...Jesteśmy w podobnym wieku 2 tygodnie temu przeszedłem tą samą operację ( zastawka aortalna i tętniak aorty ) na razie czuję się fatalnie tj. kołatania serca, zaburzenia rytmu itd. Czy miałeś podobne objawy!..

Ból serca, boli mnie prawe ucho, szybko sie mecze

.. ...sensacje. Wyczytałem o tętniaku mózzgu i od razu, tego samego dnia miałem charakterystyczne dla niego objawy: ból gałek ocznych i bóle glowy. Oczywiście badania wykazały, że wszystko jest w porządku. Jeśli lekarze mówią, że wszystko jest ok., to tak wlaśnie jest - uwierz im. Ja w..

Kłujące bóle głowy, pogorszenie wzroku, zawroty

.. ...internecie przeczytałem o tętniaku mózgu. Od razu zacząłem mieć charakteryzujące go objawy. Myślałem, że może być to tętniak względnie guz mózgu. Poszedłem do neurologa. W badaniu podstawowym wszystko było ok. Dostałem jednak skierowanie na RM. Po kilku mieś oczekiwania zrobili mi to..

Zatoki i nerwica czy aby napewno?

.. ...że mam nie guza, ale tętniaka mózgu ( miałem wykrytego tętniaka serca - z medycznego pukntu widzenia jest on bez znaczenia ). Znalazłem w internecie symptomy i wyobraź sobie, że od razu zaczęła mnie boleć głowa i oczy - jeden z objawów. Po kilku miesiącach zrobili mi jednak RM..

Koszmarne objawy i strach

.. ...słabe. Boję się, że mam tętniaka, albo guza mózgu. Moja neurolog stwierdziła, że mam nerwicę, ale ja boje się że jestem chora na coś o wiele poważniejszego. Doradźcie, co zrobić.Pozdrawiam. spoko,to nic powazniejszego od nerwicy,u mnie ta choroba wlasnie tak sie zaczynala,dokladnie tak..

Ból głowy-pomóżcie !!!

.. ...jednak wraca.Nie mam zaburzeń równowagi ,czuję się bardzo dobrze ale ten ból nad skronią doprowadza mnie do szału i boję się czy to nie nowotwór mózgu czy jakiś tętniak.Czy ktoś z Was miał podobne objawy?..