Tętniaku przegrody

Powikłania zawału serca

.. ...powikłań zawału należy tętniak ściany lewej komory oraz zespół pozawałowy Dresslera. Informacje szczegółowe o powikłaniach zawału serca: Zaburzenia rytmu serca Niewydolność serca Pęknięcie wolnej ściany serca Przebudowa mięśnia sercowego ( remodeling ) Zespół bolesnego barku ( zespół..

Przeznaczyniowe zamykanie ubytków międzyprzedsionkowych typu 2

.. ...ubytki z towarzyszącym tętniakowatym uwypukleniem części przegrody międzyprzedsionkowej; mnogie ubytki międzyprzedsionkowe, o ile są zlokalizowane na tyle blisko siebie, że zamknięcie największego może zamknąć pozostałe ( szerokość kołnierza okludera wynosi 7 mm ); średnica ubytku..

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej

.. ...przegrody międzyprzedsionkowej. Jeśli towarzyszy mu przeciek, zaburzenia rytmu serca lub objawy niewydolności serca, stan taki wymaga interwencji kardiochirurgicznej. Często jednak wystarczy obserwacja...

Echo serca - Str. 12

.. ...komentarz do wyniku : * tętniak przegrody m - przedsionkowej wypukłością w prawo bez cech ubytku śladowa niedomykalność zastawki mitralnej i trójdzielnej przestrzeń osierdziowa wolna. * Bardzo się niepokoję bo tętniak to brzmi bardzo groznie. Dziękuję serdecznie i życzę cierpliwości dla..

Echo serca - Str. 13

.. ...czekam cierpliwie !!! Tętniak to brzmi grożnie,ale w przypadku tetniaka aorty zy lewej komory. Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej to po prostu upypuklenie scieńczałej i wiotkiej przegrody w stronę w tym wypadku PP. Jesli nie ma przecieku to poniekąd taka uroda. Z rzeczy istotnych -..

Echo serca - Str. 51

.. ...trójdzielna: fala zwrotna: I Zastawka płucna: fala zwrotna: I / II Frakcja wyrzutowa: 68% WNIOSKI: Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej.Podejrzenie przecieku lewo - prawego na poziomie przedsionków....

Echo serca - Str. 52

.. ...37% SF18,2 % Mała IM. Tętniakowata przegroda międzyprzedsionkowa. Bez cech przecieku. Osierdzie bez płynu. EKG: Rytm zatokowy. Zespół rSr w VI QRS 110 ms. Zmiany ST - T nad ścianą dolną. Obniżenie odcinka ST, ujemne załamki T. Dodam też, że po poprzedniej hospitalizacji we wrześniu z..

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej

.. ...więcej powiedzieć o tętniaku przegrody międzyprzedsionkowej? z góry dzięku i pozdrawiam Witaj. Mam identyczne schorzenie. I też nic więcej na ten temat nie wiem. Ponoć był on przyczyną zatoru tętnicy płucnej, który przeszłam w przeszłości. Może ktoś nam pomoże? Pozdrawiam dr. hab. Janina..

Pieczenie w sercu i jego okolicy

.. ...stymulator :// pozdrawiam Mam tętniaka przegrody między przedsionkowej serca. Wykryto go cztery lata temu...w dodatku przypadkowo.. ( Gdy robiono mi spirometrie objętości płuc.. czy coś takiego.. : ) ) Lekarz mi powiedział że dodatkowo mam niedotlenienie serca... to mnie zmartwiło bo mój..

Ugięcie płatka przedniego do lewego przedsionka

.. ...także aortalnej lub tętniak przegrody międzyprzedsionkowej. Pierwtone wypadanie moze występować rodzinnie. Rozróżnia się dwie postacie wypadania płatka : bez niedomykalności zastawki oraz z falą zwrotną do lewego przedsionka. Wypadaniu płatka mitralnego moga towarzyszyć objawy kliniczne,..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 28

.. ...mitralnej i trójdzielnej , tętniak między przegrodami, na razie bez cech przecieku .Zmienił lek na celipress 100 i odżyłam.W odpowiedzi na : Re: nerwica serca?! ktoś z Was to ma? wysłane przez asik dnia 2006 - 08 - 23 18:26:51: : Proplanolol pomagał mi na przyspieszone tętno,lekko..

Przegroda międzyprzedsionkowa jest scieńczala i uwypuklona

.. ...zastwaki mitralnej. 3.Tętniak IAS o długości 31mm i głębokości 8.5mm,bez przecieku. 4.Prawidłowa funkcja skurczowa LV. 5.IVS ciągła. 6.Uszko lewego przedsionka wolne. 7.Tętnica płucna nadzastawkowo 21mm w części dalszej 28mm. WNIOSKI;( TTE+TEE ) - łagodna nadzastawkowa stenoza tętnicy..

Tętniak w przegrodzie przedsionkowej z podejrzeniem przecieku

.. ...tutaj wyszło mi ,ze mam tętniaka w przegrodzie międzyprzedsionkowej z podejrzeniem przecieku pod tym tetniakiem.Bardzo się boje co dalej,moj lekarz stwierdził,ze trzeba to obserwowac i za jakies pół roku zrobic ponowne badania i mam leki tylko uspakajające.Bardzo Was proszę czy ktoś z..

Tętniak w przegrodzie przedsionkowej z podejrzeniem przecieku - Str. 2

.. a czy tętniak IAS to to samo co tętniakowata przegroda miedzyprzedsionkowa???? CZesc ~Magdalena Mam prosbe czy moglabys podac mi kontakt do osoby operujacej Twojego syna , gdyz mialem podobny przypadek operowany w innej klinice i niestety z srednim powodzeniem.Operacja polegala na otwarciu klatki i..

Nadmiernie ruchliwy tętniak przegrody międzyprzedsionkowej

.. ...innych wątków : Słowo tętniak brzmi grożnie,ale w przypadku tętniaka PMP jest to stosunkowo lagodne rozpoznanie. Jesli nie ma duzego przecieku, cech przeciążenia prawego serca faktycznie jest to taka * uroda * serca do opserwacji. W razie pogorszenia mozna sprobowac zamykania amplatzerem..

Odczytanie Echo serca

.. ...mm lewy przedsionek - 36 mm na koniec komentarz lekarza - tętniakowato uwypuklona przegroda m - przedsionkowego w stronę prawego przedsionka . przepływu nie uwidoczniono Badanie bez istotnych patologii..

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej u dzieci

.. ...wie co to jest tętniak przegrody międzyprzedsionkowej u dzieci? I czy jest to groźne dla dzieci? http://forum.kardiolo.pl/temat1699.htm Serdecznie zapraszam na ansze forum : www.forumsercedziecka.org.pl..

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej z ubytkiem i przeciekiem

.. Mam tętniaka przegrody międzyprzedsionkowej z ubytkiem i przeciekiem oraz niedomykalność zastawki mitralnej. co to znaczy czy jest żle. http://forum.kardiolo.pl/temat1699.htm Jak wielki jest ubytek i pzreciek oraz niedomyaklanośc zastawki kitralnej może najlepiej ocenić prowadzacy cie lekarz. Nie piszesz ile..

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej serca

.. ...dla mnie straszny ),Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej uwypuklający się w stronę prawego przedsionka bez cech przecieku między przedsionkami. Wskazane echo przezprzełykowe celem wykluczenia PFO . nadmieniam, że bardzo często mam migreny. Co to jest PFO? Jak leczyć tętniak?Czy można..

Duszenie się - Str. 36

.. ...ubytki na sercu, wiotka i tętniakowata przegroda serca ale MUSZĘ wierzyć,że lekarze będą w stanie się z tym uporać. Do tego wszystkiego dochodzi nerwica, która potęguje wszystkie objawy i czujemy się jak w powolnym umieraniu. Ile razy bałam się wstać rano z łóżka, ponieważ wiedziałam,że..

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej może pęknąć?

.. Wykryto mi tętniaka przegrody miedzyprzedsionkowej. Czy tętniak może sie powiększać, pęknąć? a jesli tak to co? Moze, tez to mam i pisze jako laik. Trzeba kontrolowac tetniak badaniami usg. Tetniak bez przecieku nie jest grozny ! Jak peknie nastepuje przeciek, a przez to obciazenie jednej z komor serca. Na..

Straszny ból serca, brak oddechu i zawroty głowy

.. ...późniejszym.Wykryto u mnie tętniaka przegrody międzyprzedsionkowej,na szczęście dość szybko bo nadal żyje i jestem po operacji.Pozdrawiam odpisz jak ci poszło u kardiologa. Witaj Marek. Podzielam zdanie ;inki;, bo opisane przez ciebie objawy mogą sugerować jakąś wadę wrodzoną serca, ale..

Tętniak zastawki i struna rzekoma

.. ...dobrze ) - Niewielki tętniak w przegrodzie m/przedsionkowej, nie uwidoczniono przecieku, - Kurczliwość mięśnia sercowego prawidłowa bez odcinkowych zaburzeń, - W jamie lewej komory struna rzekoma. - Zastawka mitralna z wiotkim przednim płatkiem, z ruchem prolapsowatym.IT o V max..

Tętniak IAS

.. ...ultrasonograficznego napisano * tętnia IAS uwypuklony w stronę RA na dł. 20 mm. - wskazane badanie z kontrastem celem wykluczenia PFO. * Czy jest to niebezpieczne? Jak się to leczy? Co jest przyczyną choroby? Tętniak IAS to inaczej wybrzuszenie przegrody międzyprzedsionkowej w stronę..

Nieduży przepływ L-P przez PFO (ASD2)

.. ...przypadku towarzyszącego tętniaka przegrody międzyprzedsionkowej, albo po przebytym już incydencie neurologicznym ( udar lub TIA ). Pozdrawiam. alrada, dopiero teraz trafiłam na ten wątek znowu. No więc teraz to ja już sama nie wiem czy przetrwały i drożny to to samo czy nie...

Bardzo męczący problem ze zdrowiem

.. ...wykryli u mnie w ECHO tzw tętniaka przegrody m - przedsionkowej. Lekarz nie powiedział mi, że jest to tylko taka uroda serca. Powstanie tętniaka skojarzyłem ze skokiem ciśnienia i pulsu w przeddzień badania ( p. 180 ciśnienie 180/110 ). Bałem się, że to pęknie i tak powstała nerwica...

Ufać czy nie kardiologowi?

.. ...kardiolog powiedział, że mam tętniak przegrody m - przedsionkowej bez przecieku. Spytałem go czy to groźne, powiedział, że nie. Na inne moje pytania nie chcial już jednak odpowiadać, bo chyba gdzieś mu się śpieszyło. Pomyślałem sobie, że mnie wówczas zbył i nie chciał przekazać złych..

Interpretacja wyniku ECHO serca

.. ...nadciśnienie płucne ) tętniak przegrody międzyprzedsionkowej 1,4 na 1,8 cm z przeciekiem lewo - prawy …średnica ubytku 1,1 na 1,4 cm z powiększeniem prawego serca ( w projekcji 4 CH prawe serce większe niż lewe ) osierdzie bez zmian Mogę Ci tylko powiedzieć coś nt. tego..

Niedomykalność zastawki mitralnej a praca w policji

.. ...życiu, które wykazało tętniaka przegrody m - przedsionkowej oraz tzw. nieistotne niedomykalności mitralną i trójdzielną. EKG jednak tego nie wykazuje, skoro mnie przepuiścili bez problemów. Uzyskałem więc orzeczenie o zdolności do zawodowej służby wojskowej.Pozdrawiam! witaj. nikt nie..

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej i niedokurczliwość komory

.. ...tego mój ulubiony temat tętniak przegrody m - przedsionkowej.... : - ) Powiem Ci, że nie jest to groźne. A masz z przeciekiem czy bez, bo od tego są uzależnione moje dalsze wyjaśnienia? o przeciekach nic nie wiem miałem robiony rezonans i tyle było na wynikach lekarz powiedział ze nie..

Duszności, zmęczenie i silne bicie serca

.. ...jakie są rokowania? Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej. Przeciek na poziomie przegrody międzyprzedsionkowej - uwidoczniono ślad PFO. Nie uwidoczniono przepływu z P - L. Nie uwidoczniono innego połączenia pomiędzy układem systemowym a płucnym. Bardzo proszę o pilną odpowiedź. Może..

Ból między żebrami

.. ...poziomie przegrody międzyprzedsionkowej - uwidoczniono ślad PFO. Nie uwidoczniono przepływu z P - L. Nie uwidoczniono innego połączenia pomiędzy układem systemowym a płucnym. Bardzo proszę o pilną odpowiedź...

Wyniki badań TSH T3 i T4

.. ...przegrody międzyprzedsionkowej - uwidoczniono ślad PFO. Nie uwidoczniono przepływu z P - L. Nie uwidoczniono innego połączenia pomiędzy układem systemowym a płucnym. Bardzo proszę o pilną odpowiedź. aloj42..

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej a lot samolotem

.. Czy z tętniakiem przegrody międzyprzedsionkowej można latać samolotem?? wynik badania met Dopplera: zastawka mitralna - LV prawidłowa,fala zwrotna I, trójdzielna - fala zwrotna III, PGTR 24mmHg, T. płucnej - Vmax 0,85m/s AccT 145ms wymiary jam serca w normie, mała niedomykalność zastawki mitralnej i..

Tętniak

.. ...Badania wykazały, że mam tętniaka przegrody międzykomorowej i owalny otwór. Do tego doszły zmiany w rytmie serca. Od jakiegoś czasu czuję kłócie pod lewą pachą na wysokości serca. Lekarze zgodnie twierdzą, że nie ma potrzeby ingerować w mój organizm, żeby poczekać i zobaczyć czy udar się..

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej u dziecka

.. ...tego opisu diagnoza, tętniak przegrody międzyprzedsionkowej, PFO, ASDII. Kolejne echo wykonywane było jak mala miala ponad 2 latka i 2 msce Prawidłowa wielkość i proporcje jam serca. W środkowej części IAS 0 niewielki tętniak z przepływem L - P. Prawidłowa grubość mięśnia sercowego. Pień..

Komorowe zaburzenia rytmu, tachykardia, ona 27 lat

.. ...Echo w normie, wykazało tętniaka w przegrodzie międzyprzedsionkowej bez nacieku. Podobno to nic. Holter. 1700 pojedynczych przedwczesnych pobudzen komorowych jednoksztaltnych, w tym 11 bigeminii. Puls max 152, średni 85. Biorę Avedol od 2 tygodni i niby mniej czuję skurczy ale za to puls..

Tętniak serca i arytmia

.. ...bliska koleżanka ma tętniaka na sercu. Oto cześć opisu badania: * przegroda międzyprzedsionkowa wiotka, w srodkowej części tętniak o podstawie 24,3mm i wychyleniu 5,7mm bez cech przecieku lewo - prawego w badaniu z użyciem Dopplera kolorowego... * badanie było robione 5 lat temu,..

Straszne duszności przy minimalnym wysiłku

.. ...międzyprzedsionkowa z tętniakiem przegrody balotującym w obu kierunkach LA i RA, w Doppler z podejrzeniem przecieku.Niedomykalność zastawki trójdzielnej | / || z PAP ca 57mm t/g . To wyniki badań kardiologicznych, po których lekarz zalecił operację.Czy taka operacja odbywa się na..

Tętniak przedgrody przedsionkowej oraz migotanie przedsionków

.. ...Valsalvy. Mam również Tętniaka przegrody międzyprzedsionkowej bez ubytku z przeciekiem. Mając te dwa problemy,czy uważacie, że kwalifikują sie one do zabiegu ? Znacie może jakiś dobrych fachowców z tej dziedziny? Gdzie znajdują sie kliniki zajmujące sie tym problemem? I czy te zabiegi są..

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej

.. Mam tętniaka przegrody przedsionkowe długości 26 mm,amplituda ruchu 16 mm podejrzenie obecności PFO co to znaczy PFO?,oraz podejrzenie obecności drożnego otworu owalnego proszę o komentarz i wyjaśnienie PFO to to samo, co otwór owalny: - ) * PFO jest owalnym otworem z zastawką pomiędzy prawą a lewą komorą..