Tętnica brzuszna

Aorta

Aorta

.. ...Aorta jest głównym pniem tętniczym ludzkiego układu krwionośnego. Z lewą komorą serca jest połączona za pomocą zastawki aortalnej. Przebieg tętnicy głównej dzielimy na odcinek piersiowy i brzuszny. Część aorty znajdującą się w klatce piersiowej dzielimy na aortę wstępującą, łuk aorty i..

Pulsowanie brzucha

Pulsowanie brzucha

.. ...aorty. Arta, jak każda tętnica, pulsuje zgodnie z rytmem pracy serca. U szczupłych ludzi, gdy ilość podskórnej tkanki tłuszczowej jest niewielka, tętnienie aorty może być wyczuwalne i nie jest to oznaką żadnej choroby. Jeśli jednak tętnienie aorty brzusznej jest wyczuwalne przez powłoki..

Tętniak aorty brzusznej

.. ...najczęstsza lokalizacja tętniaka aorty. Przyczyną poszerzenia się światła naczynia oraz powstania tętniaka, są patologiczne zmiany w obrębie ściany tętnicy. Defekt może być wrodzony, jak ma to miejsce w zespole Marfana. Zdecydowanie częściej jednak, zmiany patologiczne wywołane są..

Zespół Lerischa

Zespół Lerischa

.. ...miażdżycowych w obrębie tętnic kończyn dolnych. Dokładnie, jest to współistnienie całkowitej niedrożności lub znacznego zwężenia w obu tętnicach biodrowych ( aorta brzuszna rozgałęzia się na końcu swojego przebiegu na dwie tętnice biodrowe wspólne: lewa i prawą, tworząc odwrócona literę..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 53

.. ...stwierdził,że mam niewielkiego tętniaka na aorcie brzusznej .Proszę poradzić gdzie mogę znaleźć dobrego kardiologa ( nie tylko w moim rejonie ) .Miejscowość w której mieszkam jest nieduża a lekarze mówią,że nie ma się czym przejmować ( tętniak przekrój 4,5cm/5cm ) ale wolałbym to..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 598

.. ...postawiłąm już diagnozę _ tętniak aorty brzusznej ( dodam że robiłam kilka tygodni temu USG jamy brzusznej i wszystko ok - stwierdziłam ze może lekarz sie nie zna ), masakra. no ale cóż sie można spodziewać po jednej wizycie u psychologa. Jeszcze pytanko: czy ból pleców moze być objawem..

Acenocumarol i wskaźnik INR

.. ...naczyniowych ( np. na tętnicach szyjnych , aorcie brzusznej ,kończynach dolnych ) , po wstawieniu protezy naczyniowej a także po innych operacjach serca wymaga zażywania do końca życia leków przeciwzakrzepowych z grupy pochodnych kumaryny., nazywanych inaczej antywitaminami K W Polsce..

Acenocumarol i wskaźnik INR - Str. 6

.. ...czuję jak coś mi lata po tętnicach jakby sie poodrywały zakrzepy może to tylko takie odczucie no i może poradzicie co mam zrobić ze swoją tuszą bo przytyłem jak prosiaczek brzuszek mam za duży ciężko mim sie juz go zaczyna nosic hihihih czy w ogóle ktoś tu zagląda Hej. Robert w twoim..

Operacyjne udrażnianie tętnic

.. ...rozpoznaną miażdżycę tętnic.Mam na calej długości zatkane tętnice biodrową,udową i podkolanową. Zabieg angioplastyki był nieudany,po którym zrobił mi się zator w ręku( leczony operacyjnie ). Lekarze chca operacyjnie udrażniac tętnice poprzez cięcie powłok brzusznych i pachwiny. Czy ktoś..

Pulsowanie w brzuchu - Str. 3

.. ...okolicach nerek. Może to byś tętniak aorty brzusznej. Też to mam od 3 dni prawdopodobnie przez nadciągnięcie skóry w tym miejscu albo od dźwigania lub od kiły. Idę na badania krwi, kału i moczu to się dowiem więcej. Jeśli to tętniak do 4cm. to można operować a jak większy to się boją...

Bóle w lewym boku - Str. 2

.. ...pnia trzewnego. Pień to tętnica brzuszna, która dostarcza krew do żoładka i innych narządów wewn. Jeżeli pień trzewny jest zwężony, wtedy narządy te są źle ukrwione, co wpływa na funkcjonowanie całego organizmu. Pozdrawiam! witam wszystkich tez to mam od dwoch lat czasem jak mnie zlapie..

By pass-y aorty brzusznej i tętnic biodrowych

.. ...operacji By pass - ów aorty brzusznej i tętnic biodrowych ,gdy nadal pali papierosy i niezdrowo * się odżywia. Nikt Ci na takie pytanie nie udzieli odpowiedzi. Na pewno krocej niz ten, ktory dba o siebie....

Objawy depresyjne, czy to nerwica serca?

.. ...spadło mi do 99/60 przy tętnie 92 i przy tym czułem się fatalnie jakbym miał zaraz zemdleć. Dzisiaj nie brałem żadnych leków a moje cisnienie wynosi 110/71 przy tętnie 80. Czytam wszystko co mi wpadnie w ręce i mam już duży mętlik w głowie. Miałem robione USG jamy brzusznej i wszystko..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 216

.. ...tarczycy, echo serca, usg tętnic nerkowych, usg jamy brzusznej, holesterol, klirens kreatyniny i badania ogólne krwi i moczu. Wszystko jest ok. Kolejne leki jakie mi przepisywano w zestawieniach: Enarenal + Bataloc Zok Lotensin + Isoptin Diovan + Amlozek+ Tertensif SR. Aspargin ( magnez..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 297

.. ...nerek.Miałem zrobione badanie tętnic nerkowych i usg jamy brzusznej i nic ciekawego nie wykazało a więc według lekarza wszystko w porządku. To teraz trzeba było zaliczyć kardiologa i okazało się że z sercem też według lekarki wszystko w porządku miałem robione echo coś tam nie wiem jak..

Niskie cisnienie i tętno

.. ...powodu zwężenia światła tętnicy podkolanowej i udowej. 10 lat temu miałem * robioną * angioplastkę aorty brzusznej lewej nogi. lekarz twierdzi, że następna angioplastica nie pomoże, gdyż przyczyną jest praca serca. od kilku dni spada mi bardzo ciśnienie i tętno. 105 - 60 50 tętno...

Tętniak łuku aorty

.. ...kilku lat zdiagnozowany tętniak łuku aorty. Pięć lat temu przeszła w trybie nagłym operację pęknietego tetniak aorty brzusznej. Podczas badań wykryto ten drugi tętniak , lecz z uwagi na stan serca po pierwszej operacji nie zdecydowano się na zabieg. Który z ośrodków kardiochrurgii w..

Tętniak aorty brzusznej

.. ...o jakieś namiary na temat tętniaków aorty brzusznej , może jest jakies forum tak jak kardiologia...

Stent Graff

.. ...Czy ktoś maiał może zakładany stent przy tętniaku aorty brzusznej ...

Życie z tętniakiem aorty piersiowej i brzusznej

.. ...kręgosłupa , nadciśnienie tętnicz.,niedokrwistosc wtórna. W roku 2001 byla kierowana na konsult. do Szczecina do poradni kardiochirurg. ale wtedy powiedziano że nie ma dużych szans . Dzisiaj medycyna poszla bardzo do przodu i moze jest jeszcze szansa na operacje. Oto opis z karty..

Życie z tętniakiem aorty piersiowej i brzusznej - Str. 2

.. ...temu.Przyczyną bylo pęknięcie tętniaka na aorcie brzusznej.Nigdy nie chorował,nie bylo żadnych objawów choroby.Jeśli znacie już diagnozę ,to róbcie wszystko żeby pomóc choremu.Tęniak jeśli pęknie zabija błyskawicznie.Powodzenia! Tylko jak dałej zyc bez kochanej osoby :( ( ( ( ( ( ( ( ( (..

Ból po prawej stronie pod żebrem, promieniujący do pleców

.. ...podobne objawy... to był tętniak aorty brzusznej... niestety... więc lepiej się nie denerwuj tylko idż na badanie usg!!! pozdrawiam: ) Przepraszam bardzo ale ten ból to występuje po LEWEJ stronie.Teraz to wszystko zmienia postać problemu,wiem.Jeszcze raz przepraszam za błąd.Czy ktoś się..

Stent-graft aorty brzusznej

.. ...zakładania stent - graftu do tętniaka aorty brzusznej. Mam przejść ten zabieg a nie wiem na czym on polega i jakie jest później samopoczucie. Czy i jakie zagrożenia występują w trakcie zabiegu. Witam,mój tato przeszedł w styczniu tego roku taki zabieg,trwał on około 2 godzin i..

Kołatanie, ale poniżej serca?

.. ...znajduje się w środpiersiu za mostkiem, nie zaś przy końcu żeber. Czy ktoś wie, co to mogło być? Ewentualnie - tętniak aorty, ale mozliwe też, że nic. Można sobie zrobić usg jamy brzusznej dla pewności...

Problemy z sercem? bardzo mocno bije

.. ...mają są narażeni na tętniaki aorty. Tętniak w odcinku brzusznym objawia się najcześciej wyczuwalnym tętniącym guzem powyżej pępka. ALE u osób szczupłych można też przez powłoki wyczuć zwykłe tętnienie aorty. * Niespecyficzne zmiany ST w odprowadzeniach sercowych * mogą mieć wiele powodów..

Tętniak IAS

.. ...ultrasonograficznego napisano * tętnia IAS uwypuklony w stronę RA na dł. 20 mm. - wskazane badanie z kontrastem celem wykluczenia PFO. * Czy jest to niebezpieczne? Jak się to leczy? Co jest przyczyną choroby? Tętniak IAS to inaczej wybrzuszenie przegrody międzyprzedsionkowej w stronę..

Nieoperacyjny tętniak aorty brzusznej

.. Mam tętniaka aorty brzusznej od około 9 lat. Lekarze twierdzą że jest on nieoperowalny z powodu słabego serca. Nie można - tak twierdzą - też założyć stent - grafta. Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem.? Jak można żyć - jaki wysiłek,czy można korzystać z roweru.? A może ktoś wie gdzie można leczyć taki..

Wracajace ostre bole brzucha i dolnej czesci plecow

.. ...objawy może dawać nawet tętniak ( ból brzucha +dolne części pleców ). Jest to tylko jedna z dziesiątek możliwości, ale nie zaszkodzi sprawdzić na usg jamy brzusznej tym bardziej że te dolegliwość utrzymują się długi okres czasu. Prawda jest taka że potrzebne są badania pod każdym kątem,..

Nadciśnienie tętnicze, pigułki, drganie rąk

.. ...u mnie nadciśnienie tętnicze. Początkowo moje objawy to: kłucia w okolicy serca uczucie przyśpieszonego bicia serca Wówczas ciśnienie moje wynosiło 180/100 puls 120/min. Zostałem skierowany do szpitala w celu zdiagnozowania tego ciśnienia, podczas przyjęcia ciśnienie wynosiło 160/90...

Tętnienie w brzuchu w ciąży

.. ...zdrowia i z wiem ze takie tętnienie powłok brzusznych może być objawem tętniaka aorty brzusznej.Do tego prawie codziennie odczuwam pojawiający się nagle ból w klatce piersiowej o charakterze rozrywania.Który równie szybko przemija jak się pojawił.Ból jest przeszywający do..

Tętniak aorty brzusznej

.. ...można zoperować mojego tętniaka.Z badania TK jamy brzusznej dostałam opis, który mnie zaniepokoił. Oto opis TK. Aorta brzuszna z klepsydrowatym tętniakiem o łącznej długości ok. 16 cm.Brzusiec górny długości 11 cm. rozpoczyna sie na poziomie rozworu przepony, jego max. wymiar to 44x51mm...

Ból po prawej stronie między żebrzami

.. ...przewodzie pokarmowym do tętniaka aorty brzusznej.Wszystko trzeba sprawdzić ,by wykluczyc niektóre schorzenia .Zacząć od USG jamy brzusznej z uwzględnieniem wymiarów aorty brzusznej itd,,jak wykluczy się to trzykrotne badanie kału na pasozyty w odstępach 8 - 10 dni.itd.Badanie krwi......

ECHO serca

.. ...piersiowej, nadciśnienie tętnicze Echo serca LA 39 [mm] LVDs 29,1 [mm] Ao 28 [mm] IVS 9,8 [mm] PA 23 [mm] LVDw 9,4 [mm] RVD 23,1 [mm] Ao asc. [rmm] LVDd 47,3 [mm] Aodesc. [mm] EF 69 [%] FS 38 [%] Vmax MV 0,8/0,5 [m/s] Vmax TV 0,8 [m/s] Vmax MPA 1,07 [m/s] Vmax Ao asc. 1,53 [m/s] Vmax Ao..

PROSZE O POMOC ! PILNE !

.. ...żyjesz,przeciez masz tętnice.Jeśli ktoś jest szczupły,widać tętniące naczynia na nadgarstku,na skroni - nawet bez dotykania,gołym okiem.To samo z aortą brzuszną ,chudzi czuja to,u grubych pod warstwą tkanki tłuszczowej nie widać ani nie czuć. ale strasznie mnie zamula szczegolnie..

Tętniak aorty brzusznej???

.. ...zauważył czegoś? Czytałam o tętniaku brzucha i chyba nic więcej z moich dolegliwości nie pasuje do opisu gdy ma się tętniaka Mimo to obawiam się, że jednak lekarz coś ominął... Dodatkowo mam bóle w klatce piersiowej Narazie miałam ekg, które wyszło idealnie Podpowiedzcie mi coś proszę..