Tętnica podobojczykowa

Zespół, choroba, fenomen Raynauda

Zespół, choroba, fenomen Raynauda

.. ...choroby tkanki łącznej, tętniak tętnicy podobojczykowej, nieprawidłowości kręgosłupa w odcinku szyjnym ( żebro szyjne ). Objawy mogą także pojawić się jako działanie niepożądane niektórych leków. Leczenie polega na eliminacji przyczyny, jeśli jest możliwe doszukanie się jej, oraz na..

Echo serca - Str. 52

.. ...Zwężenie aorty poza tętnicą podobojczykową lewą. A - 9mm; A1,9mm.Przyspieszenie przepływu 2,1m/sek. Wymiary jam serca: lewy przedsionek - 20mm lewa komora - 37/43 prawa komora - 26 aorta - 21mm Zastawka mitralna - 23 zastawka aortalna - 22 ujścia naczyń wieńcowych dobrze widoczne zastwka..

Przeraźliwe kłucie nad i pod obojczykiem

.. ...coś z sercem albo z tętnicą podobojczykową??? ps. mam nadzieję, że ktoś mi odpowie, bo inne fora to są ( chyba ) tylko dla popisu... Idź lepiej do lekarza. myślałam, że dostanę bardziej fachową odpowiedź. ; - ) nie no oczywiście się wybiorę, ale właśnie chciałam się zorientować, czy na..

Czy ktoś też tak ma? objawy nerwicy?

.. ...necie:( USG Dopplera,Tętnic podobojczykowych i tętnic szyjnych jest badaniem przepływu w naczyniach tętniczych i żylnych , ocena stanu naczyń.A wykonuje lekarz radiolog,robiący badanie USG,jednak nie wszyscy wykonują,z braku odpowiedniej aparatury.Forum nie zastąpi wizyty u lekarza,o ile..

Arteria Lusoria - co to jest?

.. ...nieprawidłowy kształt przełyku, co może być przyczyną dysfagii, jak np.: 1. Arteria lusoria sin. ( tętnica podobojczykowa lewa ), która razem z więzadłem Botalla może utworzyć pierścień naczyniowy wokół przełyku,..

Ring naczyniowy

.. ...naczyniowy to znaczy że tętnica podobojczykowa prawa przymyka powoli przełyk i mówią mi że najlepszym wyjściem jest tętnice obciąć i zaślepić,tak się robi rączka nie będzie miała tętna i będzie zimniejsza ale będzie ok.proszę was o pomoc czy nie można tej tętnicy przełożyć,przedłużyć..

Kłujące bóle pod lewym obojczykiem

.. ...miewam takie kłująco - tętniące bóle pod lewym obojczykiem, mam wrażenie że to bóle tętnicy podobojczykowej lewej ( i tylko lewej ).Bóle pojawiają się znikąd, mogę nie odczuwać ich dzień, lub dwa, ale jak się ujawnią to z lekkich nasilają się do takich nie do zniesienia. Najgorzej wtedy..

Bóle tętnic podobojczykowych?

.. ...się bardzo mocne bóle tętnic pod obojczykami. Bóle te zdarzają się bezpośrednio po kichnięciu, jakkolwiek to nie brzmi : ) jest to bardzo mocny ból, który trwa dość krótko, bo ok. 30 sekund a tętnica w tym czasie jest nabrzmiała i wyraźniej niż zwykle czuć na niej tętno. Jest to taki..