Tętnice biodrowe

Chromanie przestankowe

Chromanie przestankowe

.. ...przypadku miażdżycy tętnic. Zmiany miażdżycowe mogą umiejscawiać się na dłuższych lub krótszych odcinakach w różnych tętnicach: aorty, tętnic biodrowych, udowych, podkolanowych itd. Możliwe jest także występowanie zwężeń w wielu tętnicach jednocześnie ( miażdżyca uogólniona ). W..

Przewlekłe niedokrwienie kończyn dolnych

Przewlekłe niedokrwienie kończyn dolnych

.. ...rozwidlenie aorty i tętnice biodrowe, tętnice udowe i podkolanowe oraz tętnice podudzi. Często zwężenia są wielopoziomowe. Przewlekłe niedokrwienie kończyn dolnych długo może nie dawać objawów, jest jednak procesem postępującym. Z czasem zwężenia stają się tak znaczne, że nie jest..

Zespół Lerischa

Zespół Lerischa

.. ...swojego przebiegu na dwie tętnice biodrowe wspólne: lewa i prawą, tworząc odwrócona literę Y ). Objawy są typowe dla przewlekłego niedokrwienia kończyn dolnych, z uwzględnieniem faktu, iż zwężenie jest dość wysoko. Chromanie przestankowe jest odczuwalne w okolicy pośladków. Nogi mogą być..

Operacyjne udrażnianie tętnic

.. ...rozpoznaną miażdżycę tętnic.Mam na calej długości zatkane tętnice biodrową,udową i podkolanową. Zabieg angioplastyki był nieudany,po którym zrobił mi się zator w ręku( leczony operacyjnie ). Lekarze chca operacyjnie udrażniac tętnice poprzez cięcie powłok brzusznych i pachwiny. Czy ktoś..

By pass-y aorty brzusznej i tętnic biodrowych

.. ...operacji By pass - ów aorty brzusznej i tętnic biodrowych ,gdy nadal pali papierosy i niezdrowo * się odżywia. Nikt Ci na takie pytanie nie udzieli odpowiedzi. Na pewno krocej niz ten, ktory dba o siebie....

Tętnica biodrowa niedrożna

.. ...jeżeli ma niedrożne tętnice biodrowe musi pójść do chirurga naczyniowego który skieruje Go na wszczepieniu stentów, czyli poszerzenie żyły. Jest to zabieg niebolesny ale po zabiegu trzeba leżeć ok. 14 godzin.Ale później jaka ulga w chodzeniu. Ja jeszcze po tym zabiegu wzięłam 24 wlewy..

Ile należy zapłacić za operacją wymiany zastawki aortalnej? - Str. 2

.. ...ma hyperglikemii USG tętnic szyjnych u chorych z chorobami neurlogicznymi w wywiadzie, u chorych powyżej 65 r.ż. oraz u chorych na cukrzycę USG tętnic biodrowych u chorych z wywiadem chromania przestankowego, u chorych powyżej 65 r.ż. oraz u chorych na cukrzycę. * Barbara chetnie przesle..

STENTY tętnicy biodrowej

.. Moja mama bedzie miała w przyszłym miesiacu wstawiane stenty. Powiedziano jej ze ma się przygotowac na 2 tyg. lezenia ...i nic więcej. Czy ktos po takiej operacji mogłby mnie oswiecic ,jak to jest na faktach? dlaczego nie wolno odwiedzać chorego - czy to wewn. przepis szpitala czy ogólny prikaz? czy to jest..