Tętnice kończyn

Tętnice wieńcowe

Tętnice wieńcowe

.. Tętnice wieńcowe są naczyniami doprowadzającymi krew do mięśnia sercowe. Stanowią pierwsze odgałęzienia aorty wstępującej, rozpoczynają się tuż nad płatkami zastawki aortalnej. Tętnica wieńcowa lewe dzieli się na gałąź międzykomorową przednią i gałąź okalającą. Tętnica wieńcowa prawa kończy się jako gałąź..

Żylna choroba zakrzepowo-zatorowa (zakrzepica żył głębokich)

.. ...naczyń płucnych ( zator tętnicy płucnej ). Jeśli w trakcie choroby skrzeplina znacznie ogranicza przepływ przez zmieniona żyłę, pojawia się znaczny obrzęk ( zwykle dotyczy to podudzi ), ocieplenie całej kończyny, ból pojawiający się podczas chodzenia, stany podgorączkowe. Niestety,..

Przewlekłe niedokrwienie kończyn dolnych

Przewlekłe niedokrwienie kończyn dolnych

.. ...ryzyka, dotyczą nie tylko tętnic wieńcowych. Zwężeniu ulegają także inne naczynia tętnicze chorego, dość często naczynia tętnicze kończyn dolnych. Do zwężeń wywołanych zmianami miażdżycowymi może dochodzić na różnym poziomie ukrwienia kończyn dolnych. Typowe umiejscowienia to rozwidlenie..

Leczenie zachowawcze niedokrwienia kończyn dolnych

.. ...bezobjawowym zwężeniu tętnic kończyn dolnych lub w sytuacji, gdy dystans chromania ( odległość mierzona w metrach, którą chory jest w stanie przebyć bez konieczności zatrzymywania się z powodu charakterystycznego bólu ) jest długi, leczenie może mieć charakter zachowawczy. Cel takiego..

Leczenie chirurgiczne niedokrwienia kończyn dolnych

.. ...sytuacji znacznego zwężenia tętnic kończyn dolnych lub, gdy chromanie przestankowe uniemożliwia choremu normalne funkcjonowanie, tętnice udrażnia się chirurgicznie. Nie zawsze jednak jest to możliwe. Warunkiem powodzenia takiej operacji jest drożność naczyń tętniczych poniżej zwężenia...

Krytyczne niedokrwienie kończyny dolnej

Krytyczne niedokrwienie kończyny dolnej

.. ...miażdżycowym lub ostrego zatoru tętnicy. Podstawowym objawem jest nieznośny ból, nasilający się w pozycji leżącej. Ból uniemożliwia choremu poruszanie się, uniemożliwia również sen. Nie ustępuje nawet po narkotycznych lekach przeciwbólowych. Kolejne dwa objawy są niemożliwe do oceny..

Choroba Buergera (zakrzepowo-zarostowe zapalenie naczyń)

.. ...na zarastaniu naczyń tętniczych kończyn. Proces może dotyczyć zarówno rąk jak i nóg. Często pierwszym objawem jest tzw.wędrujące zapalenie żył. Pozostałe objawy odpowiadają przewlekłem niedokrwieniu kończyn, pojawia się chromianie przestankowe, z czasem bóle spoczynkowe i zmiany..

Zespół Lerischa

Zespół Lerischa

.. ...miażdżycowych w obrębie tętnic kończyn dolnych. Dokładnie, jest to współistnienie całkowitej niedrożności lub znacznego zwężenia w obu tętnicach biodrowych ( aorta brzuszna rozgałęzia się na końcu swojego przebiegu na dwie tętnice biodrowe wspólne: lewa i prawą, tworząc odwrócona literę..

Pletyzmografia

.. ...upośledzających przepływ w tętnicach kończyn dolnych. Badanie można wykonać kilkoma metodami różniącymi się rodzajem wykorzystywanych czujników. Najczęściej czujniki stanowią mankiety podobne do tych od ciśnieniomierza. Mankiety zakłada się na kolejne segmenty kończyn, unaczynione przed..

Aterotromboza - jak leczyć, jak zapobiegać?

.. ...lub całkowicie zamyka tętnicę. Ograniczenie swobodnego przepływu krwi skutkuje natomiast niedokrwieniem odżywianego przez nią narządu ( np. serca lub mózgu ). Głównymi objawami aterotrombozy są: uczucie ciężaru lub piekącego bólu za mostkiem podczas wysiłku, niedowład kończyny,..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 65

.. ...stwierdzono zatorowość tętnicy kończyny dolnej spowodowaną migotaniem przedsionków. Lekarze mówią, że najważniejsze to * uspokoić * serce. Obecnie zażywa cordaron. Mama ma 74 lata, czy w tym wieku można jeszcze robić ablacje?? Robi się rożne operacje u starszych osób, nawet skomplikowane..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 36

.. ...wrażenie ,że mi wyskoczy a tętnica się rozerwie :( Lęki, które miewam przeważnie dotyczą własnej egzystencji i często upewniam się zupełnie głupio własnych rodziców czy nie umrę? Wiem jak to brzmi i z tego powodu też jestem na siebie zła ;/ Następną rzeczą jest to ,że mam coraz słabszą..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 882

.. ...jako młody facet bo mu tętniak pękł w mózgu. No i dziś właśnie się dochrapał. W samochodzie zrobiło mu się słabo, drętwienia kończyn, walenie serca i to wszystko co my już dobrze znamy. Mój mąż jako szef, wysłał go na izbę przyjęć, ale tam mieli coś poważnego, i tak się długo nastał, że..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 26

.. ...rytmu, wzrost ciśnienia tętniczego co powoduje szybkie zmiany w sercu ) itp. Szarpnięcia o których piszesz są bardzo nie przyjemne i nie pokojące( skurcze dodatkowe ). Pozbyłem się tego dzięki przyjmowania leku na wyrównanie pracy serca tylko co z tego jak i tak męczą mnie inne..

Skoki ciśnienia i bóle brzucha z wymiotami

.. ...się na nadciśnienie tętnicze. Z regularnością raz na tydzień - rano nagle ciśnienie mi skacze do wartości 180/150, itp. Próba zażycia tabletek kończy się wymiotami. Potem przychodzi bardzo silny ból brzucha. Pomaga mi tylko ...piwo. Na drugi dzień wszystko wraca do normy. W dodatku..

Dodatkowe skurcze - Str. 126

.. ...sobie zrobić doppler tętnic kończyn dolnych, bo juz od 2 lat bola mnie nogi podczas wysiłku:/ generalnie chciałabym się pobadac w kierunku miażdżycy. Nikt tego nie proponował, bo niby jestem młoda, ale róznie bywa. Elwi odstawia się przed Holterem, albo i nie. są rózne szkoły, mnie też..

Dodatkowe skurcze - Str. 138

.. ...bym chciała doppler tętnic kończyn dolnych, mam dośc przychodni, szpitali, lekarzy, czekania, badań, jestem zmęczonaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa i marudna dziś:/ z wujkiem się smiałam 3 miesiące temu na stypie po mojej Mamie, bo on taki wesołek, dziś telefon, że nie żyje. mam..

Migotanie przedsiomków - Str. 3

.. ...ryzyko zatorów mózgu i tętnicy krezkowej górnej odpowiedzialnej za ukrwienie jelit( 100%śmiertelności ), zatorów tętniczych kończyn górnych i dolnych.Ablacja powoduje przerwanie nieprawidłowych połaczeń nerwowych i z dużym prawdopodobieństwem( 60 - 80% ) daje pełne wyleczenie.Nie..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 37

.. ...eeg, borelioza, doppler tętnic i czaszki, tsh ( mała nadczynność )wynik 0,49 obecnie, mam jedynie podwyższone CPK 222 ( norma 25 - 175 ) to badanie które odpowiada za mięsnie, Jestem 1 lutego umówiona na emg kończyn dolnych i górnych , którego się bardzo boję ! boję się że to choroba..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1254

.. ...mnie, poczynając od tętniaków, guzów i innych nowotworów, na kandydozie kończąc. Zaczęły się bóle brzucha, zgaga, duszenie się, ciągły brak powietrza, trudności w oddawaniu stolca, moczu, kulka w gardle, bóle pleców i kończyn, uciski i szumy w głowie, uczucie odrealniena, no i lęk, nie..

Różnica ciśnienia na prawej i lewej ręce

.. ...znaczna.Najlepiej udaj sie do kardiologa. róznica ciśnienia tętniczego na obu kończynach nie powinna prekraczać 10mmHg max 20 mmHg wszelkie wyższe różnice uważa się za patologiczne i konieczna jest dalsza diagnostyka..

Naczynia włosowate

.. ...występuja naczynia włosowate tętniczo - tętnicze, tetniczo - żylne oraz żylno - zylne...Proszę o pomoc... tętniczo - tetnicze - * w nerkach, one łączą 2 tętnice ze sobą tętniczo - żylne - * w większości narządów, zaczynają się na końcu tętnicy a kończą się żyłami żylno - żylne - * w..

Dziwne nadciśnienie

.. ...na temat nadciśnienia tętniczego, zwłaszcza w tak młodym wieku. Pozdrawiam gabi Czy mamy tak odbijać piłeczkę, kto wie więcej lub mniej? Bez sensu. Czy uważasz, że jesli kończyłas studia medyczne, to już masz wystarczającą wiedzę i nie musisz jej zdobywać? Czego uczyli Cię na studiach?..

Tritace 10, od razu największa dawka?

.. ...obserwował ciśnienie tętnicze ( jak ktoś radzi ) to może się to skończyć nagłym skokiem ciśnienia tętniczego do bardzo wyskich wartości z powiklaniami tego skoku, czasami bardzo groźnymi.Za winnego tego uważaj wtedy tego kogoś kto Ci to doradził Po trzecie - jeżeli posłuchasz KazOle, że..

Koarktacja aorty

.. ...nasłuchiwała ( chyba ) tętnice udową przez dżinsy. Różnica ciśnień w górnych kończynach wynosiła coś między 10 - 15 mmHg, powiedziała że to normalne. ECHO serca: po badaniu zapytałem się w czym podaje się to zwężenie, usłyszałem jakąś odpowiedź na odpie... a wiedziałem że podaje się w..

Miażdżyca żył kończyn dolnych

.. ...USG przepływowe żył i tętnic wyszło że mam jakieś zatory w tętnicach a na stopach niby zanik tętnic tak bynajmniej mi mówiono, robiłam również badania z krwi czy to nie reumatyzm ale wyszło wszystko dobrze wysyłali mnie tylko do lekarza do lekarza jeden mówił że to poważna sprawa, drugi..

Co się ze mną dzieje???

.. ...mnie, poczynając od tętniaków, guzów i innych nowotworów, na kandydozie kończąc. Zaczęły się bóle brzucha, zgaga, duszenie się, ciągły brak powietrza, trudności w oddawaniu stolca, moczu, kulka w gardle, bóle pleców i kończyn, uciski i szumy w głowie, uczucie odrealniena, no i lęk, nie..