Tętnice szyjne

Asystolia

Asystolia

.. ...asystolia objawia się jako linia prawie izoelektryczna, bez charakterystycznych załamków. W przypadku rozpoznania asystolii należy natychmiast rozpocząć resuscytacje krążeniowo - oddechową według schematu BLS...

Kardiomiopatia przerostowa

.. ...narastanie tętna na tętnicy szyjnej 90 - Ton lewego przedsionka 50 - Szmer wyrzutu lewej komory 60 - Badania dodatkowe w kardiomiopatii przerostowej. Zdjęcie RTG - może być prawidłowe, lecz często wykazuje pewne powiększenie lewego przedsionka; lewa komora mieści się w szerokim zakresie..

Chwilowa utrata wzroku

Chwilowa utrata wzroku

.. ...szyjnej wewnętrznej. Tętnice szyjne wewnętrzna i zewnętrzna, oraz tętnica szyjna wspólna są często zmienione przez odkładające się w ich ścianie blaszki miażdżycowe. Z czasem proces ten prowadzi do istotnego zwężenia światła tętnicy, które uniemożliwia odpowiedni dopływ krwi do mózgu...

Zwężenia tętnic szyjnych

.. Zwężenia tętnic szyjnych, doprowadzających krew do mózgu, jest jednym z możliwych powikłań uogólnionej miażdżycy naczyń. Objawy choroby zależne są od stopnia zwężenia. Mogą sprowadzać się do zawrotów i bólów głowy. Częste są także omdlenia, utraty przytomności, zaburzenia widzenia. Przy zwężeniach znacznego..

Zespół, choroba, fenomen Raynauda

Zespół, choroba, fenomen Raynauda

.. ...choroby tkanki łącznej, tętniak tętnicy podobojczykowej, nieprawidłowości kręgosłupa w odcinku szyjnym ( żebro szyjne ). Objawy mogą także pojawić się jako działanie niepożądane niektórych leków. Leczenie polega na eliminacji przyczyny, jeśli jest możliwe doszukanie się jej, oraz na..

Badanie metodą Dopplera (badanie dopplerowskie)

.. ...obwodowych, na przykład tętnic szyjnych i tętnic domózgowych ( pośrednio pozwala wyciągnąć wnioski na temat ewentualnego niedokrwienia ośrodkowego okładu nerwowego ). Badanie dopplerowskie jest także przydatne w ocenie wydolności układu naczyń żylnych. Opcja power doppler dostarcza..

Dyskopatia szyjna

Dyskopatia szyjna

.. ...sercowego i pęknięcie tętniaka rozwarstwiającego aorty ( bóle w okolicy międzyłopatkowej schodzące coraz niżej w miarę jak rozwarstwia się ściana tętnicy ). W przypadku ucisku na szyjne nerwy rdzeniowe ( zespół korzeniowy ) pojawiają się zaburzenia czucia ( parestezje ), ubytki czucia..

USG może pomóc w zidentyfikowaniu osób zagrożonych zawałem serca

.. ...Medycznego w Wiedniu zbadali tętnice szyjne 1268 pacjentów, u których ryzyko chorób układu krążenia było wysokie, chociaż nie występowały niepokojące objawy. U 574 osób badanie wykazało istotne zmiany miażdżycowe - toteż po sześciu lub dziewięciu miesiącach powtórzono je. Jak się..

Poczucie beznadziejności przyczyną chorób serca u kobiet

.. ...na porubienie ściany tętnicy szyjnej, które towarzyszy zmianom miażdżycowym - informuje Stroke: Journal of American Hart Association . Kobiety, które doświadczają poczucia beznadziejności mogą być w większym stopniu narażone na udar i choroby układu krążenia. Podobnych zależności nie..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 40

.. ...mi się oddychało, a tętnica szyjna wywalała, jakby chciała wyskoczyć. Teraz mimo brania leków czasami tez mam te ataki. Najgorsze jest to, ze nie ma konkretnych sytuacji, które do tego doprowadzają. Ostatnio, tzn 3 dni temu znów mnie złapało. Po 30 min zdecydowałam się pójść do szpitala...

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 58

.. ...zostały wprowadzone przez tętnicę szyjną czy udową, tylko po prawej stronie klatki sercowej tata ma wprowadzone te elektrody laparoskopowo. Ablacja odbywała sie w uśpieniu, a nie znieczuleniu miejscowym i trwala około 6 godzin. Na klatce piersiowej widać też ślady oparzeń po..

Częstoskurcze napadowe ciągle wracaja - Str. 2

.. ...przyłożyła mi palce do tętnicy szyjnej to myślałem że zaraz ona też dostanie jakiś palpitacji tak się przeraziła. do tego od czasu do czasu jakieś podrygnięcie serca, przy którym jest charakterystyczne kaszlnięcie - taka próba powstrzymania rozpędzenia serca : ) W każdym razie jak się..

Echo serca - Str. 16

.. ...oraz dłuższą przerwę w tętnie na tetnicy szyjnej )Wcześniej nie miałam takich dolegliwośc. Stale utrzymuje się problem z oddychaniem( trudności z nabraniem powietrza ),słaba tolerancja wysiłku i szybka męczliwośc. Do ratownika! Przede wszystkim pomierzyć ciśnienie , kilka razy , w..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 12

.. ...obserwowanie fal krwi tętnicy szyjnej, pulsu, pulsowania górnej okolicy brzucha. Zawsze zależy nam jednak na nauce odczuwania bicia serca, a nie bicia swojego pulsu, czy pulsowania tętnicy szyjnej. Niektórzy uważają, że ćwiczenia tego nie powinny wykonywać osoby o nastawieniu..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 29

.. ...to wprowadzając przez tętnicę szyjną lub udową elektrod. Ci, którzy to przeszli są przeszczęśliwi i zadowoleni z samego zabiegu. Jest to rzecz bezbolesna, ale nieprzyjemna o tyle, że celowo wywołuje się arytmię, aby odnaleźć miejsce, za nią odpowiedzialne i to skupisko komórek usunąć...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 461

.. ...ale jeśli mam ucisk na tętnice szyjne to powstaje niedotlenienie mózgu noi zawroty gotowe ja to myślę że to wszystko się skópiło się do kupy i to są efekty ściskam was kochane bo mi klawiatura mini się w oczach odczekam chwilę potem napisze Krysiu3 a mialas robionego kiedys dopplera zyl..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 749

.. ...przykładam palce do tętnicy szyjnej - bardzo mocno wyczuwam swój puls. Gdy zbliża się wieczór, tak jak teraz - puls baaardzo słabo wyczuwam. Czy jest to normalne? Do liberator: najlepiej jak sobie zmierzysz ciśnieniomierzem.Generalnie niski puls jest lepszy od wysokiego, o ile oczywiście..

Acenocumarol i wskaźnik INR

.. ...naczyniowych ( np. na tętnicach szyjnych , aorcie brzusznej ,kończynach dolnych ) , po wstawieniu protezy naczyniowej a także po innych operacjach serca wymaga zażywania do końca życia leków przeciwzakrzepowych z grupy pochodnych kumaryny., nazywanych inaczej antywitaminami K W Polsce..

Ablacja - Walczak, Czerwiński, Wojnarowa - Str. 2

.. ...przeprzeprowadzona przez 2 tętnice udowe i szyją. Ale opłacało sie, od dzieciństwa bardzo cierpiałam i przez wiele wiele lat nikt nie potrawił dobrze zdiagnizowac moją wade.Te zaburzenia które mam obecnie to pryszcz w porównaniu z tym co było. Profesor Walczak i dr Ewa Szufladowicz to..

Ablacja - kompendium wiedzy

.. ...będziecie mięć przez tętnice szyjna, ale to sporadyczne przypadki, również niegroźne. Załóżmy jednak, ze wkłuwają się przez pachwinę. Przypuszczalnie nie poczujecie nawet, ze sonda została już włożona. Mało tego, nie będziecie zdawać sobie sprawy, ze jest już w sercu. Można to łatwo..

Po ablacji - Str. 12

.. ...sposób ,że albo masuję tętnicę szyjną , ale boję się tego bo czasem mi sie ciemno robi , albo napinam przeponę.To przewaznie pomaga. Owszem były sugestie , aby wykonać jeszcze jedna ablację , ale mój stary lekarz pierwszego kontaktu do którego mam zaufanie powiedział wprost * Zaryzykował..

Po ablacji - Str. 19

.. ...złożona ) wkuwana przez tętnicę udową i szyjną. Nie odczuwałam bólu przy wkuwaniu ani wproadzaniu elektrod tylko trochę w czasie * grzania * i wywoływania po ablacji migotania. Najważniesze w czasie ablacji to spokój i opanowanie no i oczywiście podbudowywanie siebie dobrymi myślami...

Szum w uszach wieczorem przed snem - Str. 2

.. ...wysiłek nie ma na to tętnienie ( tylko w prawym uchu ) wpływu i nie nasila tego - za to niewyspanie nasila. Fakt, że wiecznie zarywam noce przez pracę, niestety... Laryngolog - ja trafiłam na dobrego widać - nie tylko sprawdził mi ucho, obejrzał i przepłukał, ale dał skierowanie na..

Moje serce przestaje bić ot tak poprostu

.. ...mi wtwedy chodzi, a tętnica szyjna wygląda jakby miała eksplodować. Jestem teraz na propranolu. Jutro odbieram wyniki holtera i czekam na werdykt. Ostatni był taki - nerwica wegetatywna. Naczytałam się o wpw i nie byłam pewna, dlatego po 2 latach zdecydowałam się powtórzyć badania,..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 10

.. ...nie sm.Zrobiłam USG tętnic szyjnych wyszło ok. RTG kręgosłupa szyjnego pokazało ,że mam zniesioną krzywiznę . Czasem w nocy budziłam się z uczuciem kołatania serca , myślałam że ze mnie wyskoczy mam wrażenie że było to w fazie płytkiego snu . Od neurologa dostałam Cital ale go nie brałam..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 189

.. ...krwi, usg przepływów tętnic szyjnych, rezonansy kręgosłupa, głowy. Dla lekarzy jestem zdrowa !!! A ja nie mam już sił...... Czy to wszystko to jest nerwica? Czy ktoś przez coś takiego przeszedł i żyje ? Potrzebuje cienia nadzieji że nie tylko ja i że dam radę z tego wyjść . ~~do..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 240

.. ...neurologa i badanie doppler tętnic szyjnych. Trochę się stresowałam ale na szczęście wszystko ok. Co prawda nie wiem jakie choroby to wykluczyło bo lekarze jak widzą że masz 23 lata z góry zakładają że nic ci nie jest i nic nie tłumaczą:( a ja jestem gamoń i nigdy się nie pytam bo jestem..

Dziwne ciepło w głowie

.. ...Mam też nadciśnienie tętnicze, które systematycznie leczę. A lekarz stwierdził BÓLE NAPIĘCIOWE na tle nerwowym, te bóle są przewlekłe i trwają długo. Głowa może boleć nawet ok. 7 dni. PS. Te strzyknięcia mogą być też od kręgosłupa szyjnego Sprawdź czy nie masz skrzywienia kręgosłupa w..

Blok prawej odnogi pęczka Hisa - Str. 3

.. ...robiłem też badanie tętnic szyjnych i wyszło mi, że mam jakieś blaszki miażdżycowe ) to mogą one w jakimś stopniu być związane z sercem i tym co się z nim dzieje? Może i nie jest to poważna wada i niue leczy sie jej, ale zawodowe wojsko już nie * wpuszcza * w swoje szeregi. Odrzucono..

Szmery u dziecka i mała dziurka między komorami

.. ...się, a następnie przez tętnicę udową lub tętnicę szyjną ( zależy od lekarzy przeprowadzających zabieg ) wprowadza się cewnik, a przy jego pomocy tzw. sprężynkę, która zatyka ubytek.Zabieg ten trwa ok. 2 godzin., 1 - 2 dni po zabiegu dziecko wypisywane jest do domu. Zapraszam też na..

Zabiegi na tętnicach szyjnych

.. Witam! Moi drodzy czy ktos by mi mogl powiedziec na czym poega angioplastyka i stentowanie tetnic.Czy to grozny zabieg i czy sa jakies mozliwe powiklania. Chcialabym sie tez dobiedziec czy ktos z Was mial doswiadczenia ze Szpitalem Kolejowm w Gdansku...Dziekuje i pozdrawiam. Elżbieto Też sledzę wypowiedzi na..

Zespół wazowagalny - Str. 3

.. ...głowie. sprawdź też tętnice szyjne, kręgosłup szyjny oraz błednik. pomęcz lekarza co może być przyczyną tych zawrotów. pozdrawiam abi U mnie wygląda to tak, że mam postawioną prawdopodobna diagnoze jako zespół wazowagalny. Wyglądalo to jednak tak, że odczuwalam najpierw ból w klatce..

Częstoskurcz nadkomorowy a komorowy - Str. 2

.. ...jeszcze o masowaniu zatoki tętnicy szyjnej. Ale tego nie sprawdzałam. Beatko najgorsze jest to ze kardiolog mowi ze serce mam jak dzwon i z tym mozna zyc.Mam sie nie denerwowac i zyc normalnie.Ale powaznie jest coraz gorzej niema godziny bym nie myslal ze znow mnie zlapie,mam..

Dodatkowe skurcze - Str. 2

.. ...mierzyłam tętno uciskając tętnice szyjną,to tylko nakręca ten ciągły strach i lęk nasila i potęguje skurcze i kiedy miałam się poddać opercji kręgosłupa/wypadnięty dysk/ tak bardzo się tym przejmowałam że przestałam w ogóle myślec o skurczach,poza tym wiedziałam że skoro przeżyłam z nimi..

Dodatkowe skurcze - Str. 48

.. ...szyjnego. mam ucisk na tętnice szyjne a przy tym występuje niedotlenienie mózgu, i że to od tego sie robi słabo. Miałam w szpitalu robionego Doplera i tomografie komouterową głowy,równierz eeg i tam terz nic nie wyszło , tylko to prześwietlenie wykazało dyskopatje kręgu C 5 C 6 C 7 I..

Dodatkowe skurcze - Str. 69

.. ...mierzycie sobie puls na tętnicy szyjnej odczuwacie zawsze że coś jest nie tak, czy może niekoniecznie? Dzisiaj od rana mam duszności, ucisk w mostu ( to od tygodnia ) czuje się słabo, ale puls sobie w miarę pyka... zaczynam sie nakręcać... a właśnie siedzę w pracy i mam kupę roboty....

Dodatkowe skurcze - Str. 165

.. ...zreczy jak dotknęłąm tętnicy szyjnej to tam było nie wiadomo już co jeden wielki miks - moze dyskoteka? ale na poważnie ok 18 to już nawet nie miała siły w rękach i położyłąm się obok kompa i leżałam ledwo kumając tak dwie godz. i powoli się zmniejszyło. ok 20 wstałąm ubrałąm się w *..

Objawy i leczenie zapalenia mięśnia sercowego

.. ...30% no i pulsowanie tętnic szyjnych.Leczenie zawsze sterydami.Prawdopodobnie przyczyną tych nawrotów jest to że mam wrodzone niedobory odporności.Jeszcze raz dziękuję za cynka o Padmie 28 ( nowa nadzieja dla mnie ).Może Pani napisać czy stosowanie tego leku Pani pomogło oraz coś więcej o..

Co się dzieje z Kiką?

.. ...naciskał mi bardzo mocno tętnice szyjne ( nie pomogło ). Tyle metod znam ( a raczej niedawno poznałam ). Tak wygląda mój bagaż doświadczeń sercowych. Pozdrawiam serdecznie wszystkich. Dziękuję za słowa otuchy i światełko w tunelu płynące z wypowiedzi mojej przedmówczyni : ) PS. Jest..

Zwiężenie zastawki aortalnej i zabieg z balonikiem

.. ...cewnika przez nacięcie w tętnicy udowej lub szyjnej . Do niego wprowadza się sondę zakończoną balonikiem. Gdy balonik dojedzie do zastawki aortalnej zostaje nadmuchany do odpowiedniej wielkości i porzesza się zwężona zastawka. Zabieg nazywa się fachowo cewnikowanie serca z balonoplastyką..

Dziwne uczucie w przełyku i ból klatki piersiowej

.. ...przyciśniej szyje w okolicy tętnicy to czy cos ci się dieje? - jak tak to koniecznie idz do lekarza. to moga być tetnice szyjne lub nadwrażliwość zatoki szyjnej, oczywiście moze to tez być nerwica - trudno powiedzieć bez dokładnych badań - idz do lekarza i to koniecznie może być też tak..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 62

.. ...problemy z sercem no i tętnica szyjna chce mi wyskoczyć w chwilach ataku. To naprawde nie jest miłe. Mam narwice która ukrywała się latami ujawniła się jakiś rok temu. Oczywiście miała ku temu powód. Próbuje sama z tym walczyć bo psycholog powiedziała że jak wyeleminuje przyczyne moich..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 99

.. ...w rozwidleniu dużej tętnicy szyjnej, można spowodować zaburzenia pracy serca – do dodatkowych skurczów włącznie. Przy objawach dusznicy bolesnej należy ustalić, czy źródłem jest serce, czy kręgosłup. mam pytanie czy wogole ktos slyszal lub z wlasnego doswiadczenia wie czy ktos..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 147

.. ...jakiś ucisk na jakąś tętnice. Jeżeli jest problem z kręgami szyjnymi też są zawroty głowy . Nie wiem ale ja sobie to tak tłumacze. U mnie od jakiegoś czasu wystąpiły duszności i też dostałam wziewki na astme ale za bardo mi one nie pomagają , byłam u lekarza alergologa kilka razy ale on..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 278

.. ...a mogą być uciski na tętnicę szyjną! Dodam jeszcze, że kiedy człowiek wie co mu dolega - łatwiej jest pokonać strach i się wyciszyć... Pozdrawiam wszystkich i trzymam za was kciuki! dokładnie wazne by wiedzieć co CI jest..bo snucie domysłów też jest uciążliwe..i wptrowadza nas w..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 26

.. ...wyszedł mi zły to usg tętnic szyjnych, mam zwężoną tętnicę prawą trzykrotnie niż lewą, ale przepływy krwi są dobre.Idę w listopadzie do chirurga naczyniowego. Jestem załamana. pozdrawiam : - ) Ja mam drżenie mięsni od jakiegoś roku czasu. Mam 22 lata i niewiem z czego to się bierze,..

Wsteczna perfuzja mózgu

.. ...zabiegach angioplastyki tętnic szyjnych stosuje się specjalną metodę ochrony przed powikłaniami zabiegu ( czyli przed udarem ) przez odwrócenie kierunku przeływu krwi w tętnicy szyjnej - płynie wtedy jakby wstecznie. Swietna metoda leczenia u niektórych osób ze zwężeniem tętnicy szyjnej...

Zabieg na tętnicach szyjnych

.. .../angioplastyka,stentowanie/.Jeśli ktoś miał taki zabieg,proszę o kilka zdań na ten temat. Ja również będę wdzięczny za jakieś informacje na ten temat. irekboss@wp.pl Mam ojca, który będzie przechodził aką operację wkrótce....

Ucisk, gula w gardle

.. ...goraco . nie wiem czy to tętnice czy wzły ale tezmam wrazenie że eksploduje mi coś tam . czekam usg tt szyjnych ale kolejki koszmarne a jak juz przyszedł mój termin to jest strajk spróbój w tym kierunku Ja właśnie od stycznia próbuję uwolnić sie od ,,kuli * w gardle.Tzn. zaczęłam od USG..

Dziwne bicie w głowie

.. ...niewątpliwie znajduje sie tam tętnica jakaś ;] podczas wysiłku serce zaczyna bić szybciej, cisnienie krwi wzrasta i dlatego mozesz to czuć ;] pozdrawiam Zrób sobie EKG lub tomografię komputerową tętnic szyjnych..

Cierpnięcie głowy

.. ...sprawdź kręgosłup szyjny i tętnice szyjne oraz węzły na szyi. idź do lekarza i wyciągnij skierowanie : ) tak wlasnie zamierzam zrobić : ) mam nadzieje ze w przyszlosci sie to nie nasili i nie bede mial problemow ze sportem ktory u mnie jest na porzadku dziennym... Pierwszą rzeczą jest..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 29

.. ...moim sercu, ponieważ tętnicę udową mam już zniszczoną zrostami. Wiem, ze można lewą i szyjnymi etc...ale po tamtych przejściach boję się. Pozdrawiam serdecznie Do * czytelnik * Ja mam skaczące ciśnienie, najczęściej do południa jest wysokie, ale po lekach spada. Czasami jest norma : )..

Zawroty głowy

.. ...zatokow Radzę zrobić USG tętnic szyjnych Mysle ze to na tle nerwicowym ale muszę się wybrac do lekarza. Tydzień temu miałam problemy w pracy ogólnie od 3 lat na mojej osobie stosowany jest mobbing. Kręci mi się w głowie. Tak o 15.00 narasta to uczucie dzis miałam koszmarną noc. Opiszę to..

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe?

.. ...dzieje. może to przez te tętnice szyjne? nie wiem lekarz rodzinny mówił że może to może być wina nerwu błednego lub tego zespołu wazowagalnego. nie wiem już co robić. nie mogę się dostać do kardiologa bo są strajki. jutro może uda mi się dostAć do lekarza rodzinnego. może mi coś wymyśli...

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe? - Str. 2

.. ...morfologie, dopplera tętnic szyjnych, badanie wzroku ( mam astygmatyzm krótkowzroczny ), no i test pochyleniowy który wszystko wyjaśnił. jak na razie jest dobrze, gdy czuje że robię sie coraz słabsza i zaczyna mnie głowa boleć to staram sie jak najszybciej położyć, trochę przechodzi. gdy..

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe? - Str. 3

.. ...czy miałaś dopplera tętnic szyjnych?Ostatnio jak leżałam na neurologii ,to leżała ze mną jedna pani, ktora miała zwężenie tętnic szyjnych i to też powodowało omdlenia. Jeżeli chodzi o mnie to jest nieciekawie. Nie wychodze z domu, znajomi robia mi zakupy, nawet po domu nie powinnam..

Nadciśnienie

.. ...ok 4/ usg przepływu w tętnicach szyjnych - ok 5/usg - przeplywow w nerkach - ok 6/ tsh ok Witam. podobne objawy mąż miał po zażyciu prestarium, męczył sie miesiąc bo nikt nie zorientował się że to po lekach, sytuacja opisana w tagach leki. życzę zdrowia i cierpliwości. Wiesia Miałam..

Budzenie się w nocy z uczuciem braku oddechu

.. ...sercu no i mam coś z tętnicami szyjnymi. czekam na badania. pozdrawaim abisynka Dzięki za odpowiedź!. Słuchaj tak się składa, że robiłem badanie holterem przez 24 godziny oraz badanie zwane próbą wysiłkową. Praktycznie zrobiłem wszystkie badania związane z sercem no i nic takiego złego..

Budzenie się w nocy z uczuciem braku oddechu - Str. 2

.. ...kierunku poza dopplerem tętnic szyjnych a tam jest ok pozdrowienia adam nie jestes sam ja mam to samo ale ja mysle ze to jest na tle nerwowym tez tylko ja jak zasypiam to budze sie z brakiem oddechu tak ze musze ucisnac mostek aby zlapac oddech dopiero jak zazyje hydroxsizine 20tke to..

Zero koncentracji i sztywnienie szyi i rąk

.. ...poradził mi badanie tętnic szyjnych. Jestem przed. Bądź dobrej myśli. Pozdrawiam. Niestety mam to samo, zauważyłam,że doskwiera to osobom, które mają dużo obowiązków, dom, dzieci, praca i jeszcze studia... więc mi do tego zestawu dochodzi jeszcze walka z kimś, kto zatruwa mi życie, i..

Mam 14 lat, niskie ciśnienie, wysoki puls, i bóle głowy

.. ...zakrzepy w rzyłach i tętnicach ale w takim wieku to dziwne.Przypuszczam ze to sprawka zatruć albo niedoborów.Czytałem też że promieniowanie z różnych nadajników może zaszkodzić. Witam ! Nazywam się Ola , mam 15 lat . Od około roku mam coś takiego , że jak przekręcę głowę np w prawo to..

Ataki wymiotów i bóle głowy

.. ...stwierdzili niedrożną tętnice szyjną wewnętrzną. A od jakiegoś tygodnia mam ataki które objawia sie wymiotami i bólem głowy nie mogę sie ruszyć z łózka przed 4 - 5 godzin. Co mam robić jetem po aputacji nogi powikłania cukrzycowe dlatego mam problem z o puszczaniem mieszkania bardzo..

Nerwica serca, czy też może przerost?! - Str. 2

.. ...mi usg serca i dwóch tętnic. Aorty oraz szyjnej. Stwierdził, że wszystko jest w porządku. Zadnej wady serca nie stwierdził. Mam skierowanie na 7 stycznia na badanie ekg metoda holtera. Teraz mam pytanie, czy jeśli usg serca i tych dwóch tętnic jest dobre to znaczy, że raczej nie jest mi..

Zawroty głowy, zatoki, zmęczenie, osłabienie - Str. 10

.. ...Eng,ekg, Holter, badanie tętnic szyjnych - Dopler,EEG, Rezonans magnetyczny. Wszystko było w porządku. Zdecydowałam się na konsultację psychiatryczną i wtedy przepisano mi lek antydepresyjny seroxat. Po jakims miesiącu poczułam wielka poprawę po jakims czasie objawy całkowicie zniknęły i..

Miałam ablację - pytajcie o co chcecie

.. ...wrażenie, że porozrywa mi tętnice szyjne. Super by było mieć to już za sobą. Pozdrawiam, wszystkich. do Ali Nie myśl że ze mną było inaczej.Holtera to w ogóle się nie doczekałam.Mieli mnie za panikarę.Dzis jestem po zabiegu i lęk nadal został - tak to wszystko przeżyłam i tak jak Ty..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 497

.. ...pokazuje czy jest ucisk na tętnice szyjne jak nie robiłas to poproś lekarza o skierowanie na takie badanie a z tą gulą w gardle też ja mam czasami ale to ponoć na tle nerwowym Pozdrawiam cię serdecznie Ale sie rozpisałam pozdrawiam wszystkich bez wyjątku miłej spokojnej niedzieli..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 933

.. ...jak zrobi się ucisk na tętnice szyjną to tak się słabo robi szkoda kadać Pozdrawiam was kochani życzę miłego dnia Acha jakby mi ten komp całkiem wysiadł to nie będzie mnie na forum ale dam znać Dorotce jakby co ale postaram się kogoś szybko znalezć Hej! widze ze dzis tez jakis..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 935

.. ...poradzisz a jeżeli nawet to trwać będzie całą wieczność! Miałem robione EKG i badanie tętnic w szyji, przy skroniach i z tyłu głowy, nie pamietam jak to się nazywało. W każdym razie te badania wyszły dobrze....

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 999

.. ...mierzenie sobie pulsu na tętnicy szyjnej, może mieć jakieś następstwa? Częste czyli jakie 20 - 30 raz na dzień... Witam was serdecznie,,,powinnam po dupsku dostac od was,,,haa,,,,trzy dni nie pisalam,ale to nie znaczy ,ze zapomnialam ,,nie,,nie,,,,,czasami tak bywa,ze nie ma checi usiac..

Przewężenie tętnicy szyjnej

.. Syn ma zwężenie tętnicy szyjnej prawej( ma 48 a norma jest do 40 )ma częste bóle głowy,szum w uszach,mroczki przed oczami,oraz naczyniaka płata prawego ciemieniowego.Jak pytałam się o terminy w poradniach naczyniowych to jak tylko powiedziałam z czym jest to nikt nie chciał go przyjąć twierdząc że wymaga..

Nadmierne tętnienie

.. ...Mam bardzo widzoczne tętnienie pulsu na szyji po obu stronach. Ponadto czuję bicie serca w brzuchu i pod mostkiem widze pulsowanie. Nawet jak czytam książke to cała sie rusza w rytm serca .Też macie takie objawy?Pozdrawiam witam.Mam 34 lata,od ok.dziesięciu lat wiem ,ze mam wade serca..

Szumy uszne - pisk 24/7

.. ...np z powodu zwężenia tętnic szyjnych( skrzepy wrodzone zwężenia ) co moze doprowadzić nawet do udaru mózgu, ale takie przyczyny są bardzo rzadkie i nie do konca świat medycyny jest pewien czy piski mogą być tym spowodowane.Czasem piski( ale chyba bardziej szum ) w uszach moze byc..

Tiki nerwowe

.. ...w miejscu gdzie jest tętnica szyjna - czuję jak się rusza... Dodam jeszcze że mam 13 lat. Wiem że to moze byc związane z wiekiem, ale czy ja muszę tak cierpieć?? :( Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam! czesc,ja wiem ze nie jest ci latwo o tym mowic ale lepiej by bylo zebys zwrocila sie o..

Zaciskające się gradło - krtań - tchawica?

.. ...w rytm sreca. czasami aż ryczę z bólu bo tego nie daję się wyrzymać. pojawia się przy niewielkim wysiłku czy wysokiej temp. jak odpoczywam zmniejsza się i ustaje. zobacz swoje tętnice szyjne pozdrawiam..

Pulsujące ciało i nadciśnienie

.. ...zaczyna mi drgać żyła albo tętnica szyjna - nie wiem co, ale widać gołym okiem, że coś się rusza pod skórą w rytm uderzeń serca. Serce zresztą też mi bardzo szybko wtedy bije. Nie mam pojęcia, co to może być. Nie jest to chyba związane ani ze stresem, ani z wysiłkiem fizycznym, bo te *..

Pulsowanie żył w szyi?

.. ...jakby miało mi rozsadzić tętnice a z zewnątrz czuję jakby mi ktoś zaciskał szyję. nie wiem czy to tętnice czy węzły chłonne ból straszny nie dowytrzymania. tętni w rytm serca. występuje w czasie większego wysiłku i jak jest wysoka temperatura powietrza usg tt szyjnych - ok nic nie..

Poszerzenie QRS i uniesienie ST

.. ...chrobotanie, dokładam palca na tętnice szyjną i miałem wrażenie, że czuję jak krew przez nią przepływa. Dwa razy miałem taki przypadek, raz w szkolę, raz przed komputerem jakby serce podchodziło mi do gardła i miałem może przez 2 sek przyspieszoną akcje, czułem to i w tym momencie..

Szemranie w tętnicy szyjnej

.. Witam. Czasami W tetnicy szyjnej po prawej stronie czuje takie jakby szemranie ( cos jakby tam woda gazowana byla :] ) To sie nasila przy wysilku fizycznym. Nie wiem czy to jest powazne czy nie, chcialam sie tylko dowiedziec w wyniku czego to sie pojawia.Kiedys, jak bylam u lekarza to gdy to wyczul,..

Zapalenie mięśnia sercowego czy nerwica?

.. ...dziennie... doppler tętnic szyjnych i badanie u flebologa na zakrzepowe zapalenie żył, EEG i RTG klatki piersiowej i kręgosłupa, oraz spirometrie : ) ) ) ) no i Calcium Score... byłam też na nefrologi - badanie zbiórkowwe moczu i usg. Może coś pominęłam ale i tak tego sporo. Pozdrawiam i..

Problemy ze wzrokiem i drętwienie lewej ręki

.. ...głowy z rezonansem i USG tętnic szyjnych.Wyniki wyszły pozytywnie.Lekarz stwierdził że te wszystkie dolegliwości są spowodowane stresem.Trudno mi w to uwierzyc.Zażywam tabletki uspokajające ,a dolegliwości nadal odczuwam.Pozdrawiam Droga Natalio! Nie do końca sprecyzowałaś o co chodzi z..

Czy ktoś też tak ma? objawy nerwicy?

.. ...necie:( USG Dopplera,Tętnic podobojczykowych i tętnic szyjnych jest badaniem przepływu w naczyniach tętniczych i żylnych , ocena stanu naczyń.A wykonuje lekarz radiolog,robiący badanie USG,jednak nie wszyscy wykonują,z braku odpowiedniej aparatury.Forum nie zastąpi wizyty u lekarza,o ile..

Zapchana prawa tętnica szyjna

.. ...iż ma zapchaną prawą tętnice szyjną. Po konsultacjach lekarze stwierdzili, iż nie da jej się przeczyścić gdyż jest ona niedrożna w 100%. Pozostałe tętnice są w bardzo dobrym stanie. Po wyjściu ze szpitala jeździłem z tatą po trójmiejskich specjalistach szukając rozwiązania.Każdy z nich..

Życie w ciągłym strachu

.. ...ciśnieniomierzem i łapię się za tętnicę szyjną by sprawdzić czy moje serce jeszcze pracuje, czy może to już moje ostatnie tchnienia i umieram! Towarzyszy temu paskudne uczucie ciężaru na klatce piersiowej w okolicy mostka, płytki, szybki oddech oraz nagła potrzeba wypróżnienia -..

Doppler - na czym polega badanie?

.. ...sprawdzenie przepływów przez tętnice szyjne czyli usg tętnic szyjnych skoro masz zawroty głowy. Pozdrawiam no tak to nie chodzi na pewno o sprawdzenie nerek: ) chodzi o moje dolegliwosci zwiazane z zawrotami glowy i zlym samopoczuciem, czyli jak mowicie najprawdopodobniej powinnam..

Ból tętnic szyjnych

.. ...ból po bokach szyi, w tętnicach szyjnych. Nie jest to silny ból jednak zawuważalny i uporczywy, szczególnie w momencie skręcania głowy przy odwracaniu. Z pewnością nie chodzi o węzły chłonne ani migdały. Gdy dotknę tego miejsca czuję pulsującą tętnicę i ból. Raz jest to z lewej innym..

Nerwica tkwiąca w nas, nasza walka i małe sukcesy - Str. 77

.. ...dopplera przepływu krwi w tętnicach szyjnych i wyszło w normie,bez zastrzeżeń.Bardzo bym chciała mieć zrobiony rezonans głowy,ale mnie na niego nie stać,a lekarze nie chcą zlecić badania bo twierdzą,że nie ma podstaw,a ja się boję,że ten ból jest od tego momentu co mi sie to pierwszy raz..

Zawroty głowy po wszczepieniu mechanicznej zastawki aortalnej i protezy

.. ...nadwieńcowa ( z powodu tętniaka ) ). Trzy m - ce po operacji pojawiły się zawroty głowy, chwiejność i poczucie niestabilności. Byłem u 3 kardiologów ( echo ), neurologa ( tomografia, dopler naczyń szyjnych ) i wszystko niby ok. Stan utrzymuje się praktycznie cały czas i coraz trudniej z..

Tachykardia? przez chwilkę i tylko w nocy

.. ...spobie mierzyłam na tętnicy szyjnej i wyszło mi około 104. Teraz powoli spada do około 76. Jaki jest ten najlepszy przedział dla ludzi w wieku 30 lat??? Przedwczoraj spałam dobrze, wczoraj zaliczyłam lekkie pędzenie serca, ale jak zawsze kilkosekundowe i spokój. Zaczynam zauważać, że u..

Nerwica? 19 lat

.. ...przemian szyja ( gardło, tętnice szyjne? ) i mam ucisk w głowie ( teraz mniejszy niż wcześniej ) i zawroty głowy. Cały czas jestem osłabiony, nie mogę się na niczym skupić, boję się że coś mi jest. A teraz doszedł ten ucisk w sercu. Miałem robione EKG - ok, morfologia - ok ( tylko MCHC -..

Nerwica i częste badanie tętna na tętnicy szyjnej

.. ...mierzenie sobie pulsu na tętnicy szyjnej, może mieć jakieś następstwa? Częste czyli jakie 20 - 30 raz na dzień... Zostaw szyję w spokoju. Usiąć na dłoniach i też zmierzysz tetno. Czasami wystarczy wsunąc dłoń pod pachę a nawet złączyć kciuk z palcem wskazującym i lekko ścisnąć...

Wyniki holtera jak mam je rozumieć

.. ...bardzo łatwo sprawdzić na tętnicach szyjnych choćnie polecałbym Ci dokonywać dłuższych niż przez 10 sek pomiarów. Oczywiście najbezpieczniej mierzyć w okolicach nadgarstków. Tu mozszesz mierzyć dowolnie długo pod warunkiem ze jest dobrze wyczuwalny i masz trochę cierpliwości. Potrzebny..