Tętnienia

Pulsowanie brzucha

Pulsowanie brzucha

.. ...tłuszczowej jest niewielka, tętnienie aorty może być wyczuwalne i nie jest to oznaką żadnej choroby. Jeśli jednak tętnienie aorty brzusznej jest wyczuwalne przez powłoki u ludzi z znacznie rozwinięta tkanką tłuszczową tej okolicy ciała, może to zaniepokoić lekarza. W takiej sytuacji..

Tętniak aorty brzusznej

.. ...śródbrzuszu, uczucie tętnienia w brzuchu. Często dolegliwości pochodzą z okolicznych narządów uciskanych przez rosnący worek tętniaka. Leczenie tętniaka aorty brzusznej. O operacji tętniaka decyduje się po ocenie ryzyka jego pęknięcia. Jeżeli średnica tętniaka przekracza 4,5 cm ( wg..

Echo serca - Str. 22

.. ...globala, regionalna, oraz tętnienie w normie.Osierdzie bez zmian.Dgn; niedomykalność MV - I st., Niedomykalność TV - I st. Czy wszystko ok? Czy mogę uprawiać sport, czy coś mi grozi w sensie nagłego zejścia: ).Pozdrawiam, będę wdzięczna za odpowiedź. Badanie generalnie w normie,..

Szum w uszach wieczorem przed snem

.. ...miesięcy, przeszkadza mi to tętnienie nawet w słuchaniu radia, tv, można oszaleć. Lekarz też nie wie co to jest. Nie dosć, że jestem głucha na prawe ucho ( po grypie ), to jeszcze i to mi doszło. Żyć się odechciewa. mam to samo, tylko ze oprocz tego mam cos nie tak kregoslupem na karku..

Szum w uszach wieczorem przed snem - Str. 2

.. ...wysiłek nie ma na to tętnienie ( tylko w prawym uchu ) wpływu i nie nasila tego - za to niewyspanie nasila. Fakt, że wiecznie zarywam noce przez pracę, niestety... Laryngolog - ja trafiłam na dobrego widać - nie tylko sprawdził mi ucho, obejrzał i przepłukał, ale dał skierowanie na..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 6

.. ...serce wali że słyszę tętnienie w uszach.Leki zażywam systematycznie ale poprawy żadnej.Pozdrawiam. czesc.od okolo 2 miesiecy meczy mnie nerwica. zaczelo sie to pewnego wieczoru, mialam potworne drgawki nog, ktore ciezko mi bylo opanowac, nie wiedzialam co mi jest, myslalam, ze zaraz..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 143

.. ...znikają,no i wrażenie tętnienia w oczach podczaslęku bądż wysiłku,pozd Co mogę więcej napisać jestem też niskociśnieniowcem nieraz mam ciśnienie 90 na 60 brałam leki na poniesienie ciśnienie w tej chwili nie pamiętam nazwy tego leku ale po nim ciśnienie owszem podniosło się ale ja za to..

Zastawka trójdzielna niedomykalność

.. ...zabiegiem: wzmożone tętnienie okolicy przedsercowej, szmer wyrzutowy 3/6 i płucny stuk wyrzutu w polu osłuchiwania tętnicy płucnej. Gradient wynosił 45 mmHg. Zabieg był pomyślny, ale niedomykalność zastawki tętnicy płucnej na poziomie jak przed zabiegiem /++/. Obecnie syna..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 122

.. ...na spoczynek odczuwa tętnienie w uszach - podajemy co 15 minut Lachesis C15 po 5 kropel. Jeżeli na uderzenia krwi do głowy i nierównomierne bicie serca cierpią osoby nerwowe lub histeryczne ( szczególnie kobiety ), ataki zdarzają się nocą, uderzenia serca nasilają się podczas leżenia na..

Obsługa ciśnieniomierza krwi

.. ...puls, żebyś wyczuł to tętnienie jeśli czujesz w konkretnym miejscu to tam proponuje przyłożyć * słuchawke * . Nastepnie pompujesz tak do momentu aż wskazówka wskaże 200 mmHg i jeśli nie słyszysz fali tętna powoli zaczynasz odkręcać zaworek, ciśnienie w mankiecie zaczyna spadać, wskazówka..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 16

.. ...następnu dzień szybkie tętnienie w głowie bardzo intensywne. Wiec mowie biore sie. 1 - 2 - 3 neurolog,nic Rezonans Magnetyczny na własną rękę, magnez minimum, potas minimum, EEG, EKG, Echo serca, Holter, wszystko ok. 4 neurolog wywalił leki na nadcisnienie i zapisał mi przeciwlękowy..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 18

.. ...odczuwam sine drżenie i tętnienie całego ciała ( jak leże to nawet widać jak mi klatka piersiowa i brzuch tętni ), mam problemy ze spaniem ( budze się kilka razy w nocy ), czasem b. intensywne drgania mięśni, szybko się męcze i mam krótki oddech, dodatkowo łatwo się denerwuje, no i..

Po zapaleniu mięsnia sercowego

.. ...w szyi i brzuchu mam tętnienia na co dzień, mimo, że wszystko jest w porządku. Lekarz, nie stwierdza niczego, wiec jest ok: - ) Objawy zwalczam beta - blokerami. Przy tych dolegliwościach, to wypadałoby zrezygnować z życia towarzyskiego, nocnego, z pracy, z seksu. Tylko siąść i czekać na..

Wyniki USG serca w kardiomiopatii rozstrzeniowej

.. ...wykazuje zaburzenia tętnienia i jest akinetyczna,ciężka hipokineza segmentów koniuszkowych i ściany bocznej.,jedynie segmenty ściany dolno - tylnej dysponują dobrą kurczliwością.Duże upośledzenie parametrów kurczliwości globalnej. EF - 25%.Profil napełniania E/A - 5,43.Żyły główne i..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 530

.. ...drgania albo raczej tętnienie w klatce piersiowej..anyway...witam się z Wami bo szukam tutaj pomocy i myślę że ją znajdę. Witam Dzień dobry Oj nasza Dorotka nic się wczoraj już nie odezwala ani na g g jej nie ma Dorotko napisz czy wróciłaś szczęśliwie z tego Gdańska ??????? Frecia 3..

Nadmierne tętnienie

.. ...Mam bardzo widzoczne tętnienie pulsu na szyji po obu stronach. Ponadto czuję bicie serca w brzuchu i pod mostkiem widze pulsowanie. Nawet jak czytam książke to cała sie rusza w rytm serca .Też macie takie objawy?Pozdrawiam witam.Mam 34 lata,od ok.dziesięciu lat wiem ,ze mam wade serca..

Problemy z sercem? bardzo mocno bije

.. ...tętnienie aorty. * Niespecyficzne zmiany ST w odprowadzeniach sercowych * mogą mieć wiele powodów ( w tym również ucisk klatki na serce ), ale raczej nie warto tego zignorować. Ten lekarz był kardiologiem?..

Refluks a szybkie meczenie się

.. ...mam szum w uszach * tętnienie * dodam że jestem osoba nerwową ale myślę,że to nie tylko to.bóle występują również rano i rano mam zawsze wyzszy puls ostatnio do 100 a wcześniej i do 120.kłopoty coraz większe z koncentracją.brak łaknienia.lekka zgaga od dwóch dni i co najważniejsze duże..

Tętnienie w brzuchu w ciąży

.. ...zdrowia i z wiem ze takie tętnienie powłok brzusznych może być objawem tętniaka aorty brzusznej.Do tego prawie codziennie odczuwam pojawiający się nagle ból w klatce piersiowej o charakterze rozrywania.Który równie szybko przemija jak się pojawił.Ból jest przeszywający do..

Ból w klatce i lewej reki oraz pleców po lewej stronie

.. ...i uszach oraz szum - tętnienie,obolałe nogi,drętwienie lewe strony twarzy.Co to może być?Jakie badania jeszcze zrobić?Myślę,że to nie tylko nerwica.Ostatnio byłem na wakacjach i wypiłem parę piwek.było lepiej...do następnego dnia.Potem bóle w klatce nasiliły się.Wtedy bolało również w..

Zgrubienie po prawej stronie brzucha i gorączka

.. ...tym lekarzowi,o tym tętnieniu w brzuchu ,niech zobaczy jaka jest średnica aorty,czy nie odbiega od normy.Może to być tętniak aorty ,ale nie musi.Czy robiłaś badania na wirusz wątroby typu B oraz C.? babka z bagien nie, nie miałam tych badań robionych, a radzisz mi takie zrobić?? i..