Tętno 70 uderzeń

Wysiłek fizyczny u pacjentów po zawale serca

Wysiłek fizyczny u pacjentów po zawale serca

.. ...wyczynowy. Zalecane jest aby tętno ( puls ) podczas wysiłku fizycznego nie przekraczało 120 uderzeń na minutę. W przypadku gdy pacjent przed zawałem nie uprawiał żadnego sportu ( zdecydowana większość przypadków ) należy wyjątkowo ostrożnie, rozważnie i systematycznie przyzwyczajać serce..

Ciśnienie krwi i tętno

Ciśnienie krwi i tętno

.. ...milimetry słupa rtęci. Tętno. Tętnem nazywamy faliste odkształcenie tętnicy podczas skurczu serca. Skurcz komór serca powoduje powstanie tzw. fali tętna w tętnicach. Częstością tętna nazywamy ilość uderzeń serca na minutę. U dorosłych ilość uderzeń na minutę wynosi ok. 60 - 80. U dzieci:..

Tętno u dziecka

.. ...Prawidłowa częstość serca, tętno, u dzieci mieści się w zupełnie innych normach, niż u ludzi dorosłych. Noworodki i niemowlęta mogą w czasie wysiłku osiągać maksymalną częstość tętna przewidzianą przez układ bodźcoprzewodzący ludzkiego serca, to jest 220 uderzeń na minutę. Częstość ta..

Nadciśnienie tętnicze ma ponad 8 mln Polaków

.. ...prawidłowe uważa się tętno 70 - 75 uderzeń serca na minutę, to najmniejsze ryzyko zgonu z dowolnych przyczyn mają osoby, których tętno spoczynkowe wynosi 50 - 60. Analiza danych zebranych podczas akcji Servier dla Serca wykazała też, że niemal 40 proc. pacjentów miało wartości ciśnienia..

Zbyt szybkie bicie serca jest także niepokojącym objawem

.. ...lekceważone - przyspieszone tętno. Jak wykazali biolodzy, zwierzęta żyją tym dłużej, im wolniej bije ich serce. Mały gryzoń, którego tętno sięga 240 uderzeń na minutę, przeżywa w idealnych warunkach 5 lat, podczas gdy najstarszy z obserwowanych wielkich żółwi z tętnem 6 uderzeń na minutę..

Uwaga na zbyt szybkie tętno spoczynkowe

.. Przyspieszony do ponad 70 uderzeń na minutę spoczynkowy rytm serca u osób z chorobami wieńcowymi to - zdaniem specjalistów - jeden z niedocenianych dotąd czynników zwiększających u nich ryzyko wystąpienia zawału, udaru i innych powikłań. Również osoby uważające się za zdrowe, u których serce w stanie..

Szybsze tętno w spoczynku a zawał serca

.. ...się, że kobiety których tętno było najszybsze ( ponad 76 uderzeń na minutę ) były 1,6 raza bardziej narażone na zawał w porównaniu z rówieśniczkami o wolniejszym tętnie ( poniżej 62 uderzeń na minutę ). Jednak związek między tętnem a zawałem okazał się słabszy niż na przykład między..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 15

.. ...miałem w nocy b. niskie tętno, do 39 uderzeń ), test wysiłkowy i badania krwi. Usłyszałem, że wszystko jest OK ( poza EKG, które miało być * nieładne * ), ale przepisano mi leki i ( poza Betalociem ) nie wiem po co: Koenzym Q10 Acard Aspargin Preductal W ulotkach tych leków nie znalazłem..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 23

.. ...Beta blokery obniżają tętno, czasami poniżej 60 uderzeń na minutę i lekarze dobrze o tym wiedzą. Ja na początku też strasznie panikowałem, ale odkąd przeczytałem na kilku stronach dotyczących kardiologii, że za bradykardię uważa się teraz akcję serca poniżej 50 uderzeń, a nie 60, a do..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 53

.. ...miałam czesto wyzsze tętno do 110 , płytki oddech i pulsowanie w gardle. Nie pomagały tabletki uspokajające czy tez ten Aspargin. Udałam sie do kariologa prywatnie bo juz nie mogłam wytrzymac tego szarpania. To takie uczucie jakby serce na chwile zamierało a kolejne uderzenie było..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 6

.. ...przeciagneły się do 40 minut i tętno trzymało sie między 210 a 240 uderzen na minutę.Jak złapało mie w czwartek i pojechałem sam do szpitala to mi lekarz powiedział co o mniemysli i osamodzielnym prowadzeniu samochodu a takim stanie to mozecie się domyslic i w piątek..

Echo serca - Str. 22

.. ...się zastanawiam czy to tętno w nocy 41/min nie jest za niskie, nie wiem czy jest jakaś granica. I czy te pauzy lub brakujące uderzenia to normalne u ludzi czy raczej nie?? u czy takie pauzy mogą mi zagrażać życiu, mam dopiero 25 lat. Byłabym bardzo wdzięczna również za ta odpowiedź...

Echo serca - Str. 53

.. ...do góry ) i tam moje tętno sięgneło 180 - 188 uderzeń. Ciśnienie maks 180/90. Kardiolog powiedział że jest bardzo dobrze zwłaszcza jak na osobę która dawno nie trenowała systematycznie i zachęcał do uprawiania sportu nawet przy tym wypadaniu. Kazał zapomnieć o sercu bo bóle nie są z nim..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 34

.. ...przejścia. Kiedy jednak tętno sięga powyżej 120 uderzeń na minutę, LęK paraliżuje, a ciało trzęsie się jak osika, kiedy myslisz, że umierasz, że jesteś do niczego, bo znów się poddajesz, to ciężko zachować rozsądek, logikę myślenia i po prostu - pomóc sobie. Nerwica to choroba nie taka..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 688

.. ...bije mocniej. Odczuwam tętno w zależności od pozycji, kiedy leżę, mam wrażenie że na plecach mi pulsuje lub po prawej stronie pępka. Sam się nad tym zastanawiałem i teraz przyjmuję że tak jest, czasami tętno jest silniejsze że można wyliczyć uderzenia a czasem słabsze. Kiedy to..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 832

.. ...bije mi normalnie, a tętno jest niewyczuwalne i nagle jest takie uderzenie bum bum ( wyczuwam wówczas mocno trzy - cztery uderzenia ). Nie ma przy tym ukucia, po prostu bicie serca jest wówczas bardziej wyczuwalne. Badałem się u lekarza rodzinnego. Zrobiono mi badanie cukru, morfologię,..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 10

.. ...przede wszystkim niepokój tętno bije szybko w moim wypadku bylo około 120 uderzeń na minutę.Jest to przede wszystkim widoczne na ekg.Moja corka wezwała pogotowie.Zabrali mnie na oddział ratunkowy,ale atak ustąpil w przeciągu godziny ja mam napadowe migotanie.Przeszlo mi samo ale podali..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 18

.. ...wyniku wyszło że moje tętno max wynosiło 194 uderzenia na minute a minimalne 90.Dodatkowych skurczów nad komorowych miałam ponad 300 i jeszcze jakiś skurczów miałam ponad 200.Lekarz powiedziała że nic się nie dzieje i że przesadzam.I że wiele ludzi z tym żyje i nie ma się czym..

Leki na arytmię to bzdura! - Str. 2

.. ...pogotowie stwierdzało tętno na poziomie 23 – 45 uderzeń na minutę ( 20 grozi zapaścią ). Przypomniałem sobie wtedy o czymś, co przygotowałem wiele lat wcześniej na zupełnie inną chorobę. I stało się coś nieoczekiwanego. Już po jednej dawce poczułem się jak nowonarodzony...

Bradykardia jak leczyć? - Str. 2

.. ...6,2s, najwolniejsze tętno z 4 kolejnych uderzeń to 34, najniższe średnie z całej godziny to 41uderzeń na minute Trenuje kolrarstwo, ale będę miał badania czy czasami nie zadlugie te odpoczynki serca. Pozdrawiam Mateusz Chorowalam na serce i na to samo mam rozrusznik od 2004 roku nie..

Napadowy częstoskurcz nadkomorowy - Str. 4

.. ...dość długo, oczywiscie tętno ponad 200uderzen/min, przy tym zawroty głowy, bóle w klatce piersiowej, cały jestem po chwili oblany potem, duszności, nie wszystkie objawy występuję przy każdym ataku, ale to główne które się powtarzają, byłem dzisiaj u lekarza, dostałem skierowanie do..

Po ablacji - Str. 17

.. ...częstoskurczu gdzie tętno dochodziło do 239 uderzeń na minute. Takie momenty ciężko wspominam. Oczywiście echo serca tez mi robili i nic nie wykazało, Ekg też miałam kilkadziesiąt razy robione w sumie od kiedy choruje i tylko raz udało się atak złapać na EKG. Bardzo dobrym rozwiązaniem..

Szybkie tętno - Str. 11

.. ...ataki ale już miałem tętno ponad 140 uderzeń Hej! Mam 22 lata i od kiedy pamiętam ciśnienie ok 95/55.Ostanio zrobiłam wszystkie badania i wszystko jest w normie, nie wiem tylko jak EKG. No właśnie, na tym moim EKG puls serca wyszedł 105, ale później jak mierzyłam, to był już ok 90,..

Czy mam nerwicę serca?

.. ...momencie czuję, że moje tętno jest w miarę spokojne, a uderzenia serca wręcz niewyczuwalne. Niestety zazwyczaj tętno mam przyspieszone, lecz nie na tym polega problem - uderzenia serca są tak silne, że nie dają mi spokoju. Modlę się do Boga, abym w końcu któregoś ranka obudził się..

Czy mam nerwicę serca? - Str. 2

.. ...piersiowej, nieregularne tętno ( np. 120 uderzeń na minutę - w stanie spoczynku! ), problem z wdechem większej ilości powietrza, czasem ogólne osłabienie. Po wizycie u kardiologa i otrzymaniu leków: problemy minęły, więc można było zmniejszyć dawki - aż do zera. Jednak w ostatnie wakacje..

Rytm prowadzący zatokowy, zajerestrowano pojedynczą ExV

.. ...). HR to rytm serca ( tętno ), który osiąga najniższą wartość podczas snu a najwyższą podczas wysiłku. Pojedyncza a nawet kilkadziesiąt dodatkowych uderzeń serca na dobę mają prawie wszyscy ludzie, może to co najwyżej świadczyć o nerwicy. Ważne że te odcinki są w normie, to wyklucza np...

Obniżenie tętna z 90 na 50 - czy to niebezpieczne?

.. ...od ostatniego pomiaru tętno obniżyło mi się z 90 na 50 uderzeń. Jaka to może być przyczyna i czy to niebezieczne jeżeli jestem 14 mieięcy po operacji Bypasów? Opisuję ponownie bo to niepokoi. Prawdopodobnie jest to skutek działania B - blokerów 90 uderzeń to zbyt dużo dla każdego a..

Częstoskurcz komorowy a migotanie komór

.. ...występuje u mnie podwyższone tętno do około 120 uderzeń na minutę. Czytałam, że migotanie komór prowadzi do nagłej śmierci sercowej. Czy grozi mi coś takiego? Dodam, że miałam robione EKG kilkanaście razy i nic złego nie wylazało ( ECHO serca wykzało wypadanie płatka ). Odczuwam też..

Dziwne uderzenia serca

.. ...juz tylko podwyższone tętno, ale miarowe. Mam zaplanowaną wizytę u kardiologa, ale chciałem zapytać czy powinienem potraktować to bardzo poważnie, czy życ dalej jakby wszystko było w porządku. Przeczytałem mnóstwo opinii na ten temat i boję się. Mam 22 lata i ciężko mi się myśli o tym że..

Różnica w odczuwaniu skurczów dodatkowych komorowych a przedsionkowych

.. ...skupiają się na sercu - tętno, cisnienie, rytm uderzeń. Oczywiscie mam objawy somatyczne jak częstoskurcze lub zwolnienie rytmu, skurcze dodatkowe, nadcisnienie - niemniej wyniki EKG mam ponoć idealne. Od jakiegoś czasu nurtuje mnie problem.Czy ktoś wie jaka jest róznica w odczuwaniu..

Dodatkowe skurcze - Str. 6

.. ...raz dziennie, rano, tętno utrzymuje mi się przez cały dzień w granicach 50 - 60, ale dodatkowe uderzenia jak były tak są. Miesiąc temu Holter pokazał mi 3806 nadkomorowych i 2 komorowe. Często z niepokojem liczę sobie ile razy * extra * na minutę uerzy mi serce i zazwyczaj jest do 2 - 4,..

Dodatkowe skurcze - Str. 79

.. ...uczucie starszne póżnej tętno przyspiszone do 12 - 130 uderzeń przy tym wzrost ciśnienia, no i codzienne potykanie się serca+trzepotanie tak to mniej więcej odczuwam i jestem już wykończona, zmęczona tym wszystkim, najpewniej gorzej to znoszę dlatego, że cały czas nie wiem czy to nic..

Dodatkowe skurcze - Str. 83

.. ...moje ekg mam na nim tętno 150 ud/min jest to wynikiem zdenerwowania się u lekarza? Na jednym z ekg również mialem widoczny dodatkowy skurcz tak twierdziła pani doktor internistka, na ekg wyglądało to troche smiesznie nie pamiętam, który był to odcinek ale zapis wyglądał jak * bałagan *..

Dodatkowe skurcze - Str. 292

.. ...bicie serca - wysokie tętno , i nie przez kilka chwil ale dłuższe okresy. Ja miałam częstoskurcz 140 - 150 uderzeń przez okres ponad dwóch m - cy. Pozdrawiam. dana0909 - bardzo dobrze to okresliłaś: )ja też chodzilam z częstoskurczem tyle że dłużej i mialam tętno 160 - 180 uderzeń i nie..

Wysokie tętno w spoczynku - Str. 2

.. ...najlepiej ), natomiast tętno 103 uderzenia na minutę. Ręce mi się trzęsły, a serce tak łomotało, że aż bolało.Po dniach poszłam do kardiologa, zrobił mi EKG i zlecił zrobienie morfologii, poziomu żelaza, potasu, magnezu i tarczycy. Czekam na wyniki... Moje objawy wyglądają tak opisywane..

Posiłek a bicie serca

.. ...serca.Mnie bardzo męczy to że tętno mogę zliczać,bez przykładania ręki do nadgarstka.Skupiając myśl na czymś,mózg mój przechodzi automatycznie na liczenie uderzeń.A skurcze dodatkowe mam od zawsze,tj.od około 30 lat i żyję i w dupie z nimi,na nie kiedyś reagowałem panicznie.10 lat temu..

Niskie tętno w granicach 51-58

.. Mam niskie tętno w granicach 51 - 58,biorę tabletki na nadciśnienie( Diuresin )ciśnienie jest 138/78.Dlaczego tętno jest tak niskie?czy to jest prawidlowe?Nigdy nie miałam tętna większego niż 60/min.Mam 48 lat. Granicą poziomu tetna gdzie zaczyna sie juz jakaś patologia jest puls ponizej 50 uderzeń na..

Szybkie tetno II - Str. 6

.. ...u mnie dosc wysokie tętno, tzn. nigdy nie spada ponizej 90, zazwyczaj mam 100 - 110, jakis rok temu caly czas mialam 130 uderzen na minute poszlam do lekarza rodzinnego, a ten powiedzial ze chyba nic mi nie jest, dopoki nie odczuwam silnych bóli mam sie nie martwic, ale od pewnego czasu..

Niski puls granicach 40-50 uderzeń na minutę

.. ...organizmu. Ja normalnie mam tętno 39 i nic mi nie jest, ale codziennie ćwiczę na basenie po 7 km, a mam 15 lat błąd niski puls może być spowodowany dużą wydolnością organizmu. Ja normalnie mam tętno 39 i nic mi nie jest, ale codziennie ćwiczę na basenie po 7 km, a mam 15 lat przepraszam..

Ciśnienie 106/67 i 93 puls

.. ...leku. Niekiedy aparaty do mierzenia ciśnienia nie są dokładne,a ponadto może być byc +lub - 10 mg * Nie lękajcie się!!!!!!!!!! Zeby podniesc cisnienie trzeba wiecej solic i pic duzo wody.pozdrawiam: - )..

Dziwne tętno

.. ...kiedyś zmierzyłem sobie tętno bo wydawało mi się że dziwnie wolno bije mi serce. Przez minute naliczyłem 45 uderzen serca, dziwne co? Sprawdziłem sobie innego razu tętno po lekkim wysiłku pare minut po nim i naliczyłem 55 uderzeń to też troche dziwne co? Nigdy nie miałem problemu z..

Co oznacza tętno 90-95?

.. ...nie zwrocil na moje tetno szczegolnej uwagi. Ja też nie wiem, czy stałe tętno 90 jest normalne... Czy ktoś powie? jesi tetno jest powyzej 100 uderzen na minute... to moga to byc objawy tachykardi. pozdro..

Przyspieszona akcja serca podczas snu

.. ...wady... tez mam wysokie tętno.. mam 17 lat, troche popalam, tabletek nie przyjmuję, cisnienie mam podobne.. napisze cos wiecej w weekend, bo w piatek wszystko sie okaze... zyjesz w stresie? ja tez mam z tym problem tylko ze ja mam w spoczynku rowne 150 uderzen serca na minute troche mnie..

Wysokie tętno u 28 latka

.. ...raz 65/101. Przy tym tętno 120. Często pocą mu się dłonie, ma uderzenia krwi do głowy. Czego to może być objaw ? Badania serca EKG, i inne nie wykazały jakiś zmian. Proszę o jakieś informacje. Odpowiedzi na pytania :patrz dzial kontakt serwisu www.kardiolo.pl - - - - > konsultacje..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma?

.. ...nakładać na siebie, raz mam tętno okolo 45 uderzeń na minutę a raz 140 uderzeń jestem zupełnie rozchwiana, dotego kłucia, tępy ból w okolicy mostka, jakby takie szczypanie, brak mozliwości wykonania głębokiego wdechu, uderzenia krwi do głowy, biegunki w momencie jak mam nasiloną arytmie,..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 35

.. ...z tym ciśnieniem. A tętno utrzymuje się na poziomie 120 uderzeń. No ale jakoś trzeba zyc. Wiecie co ja mam to samo, serce momentami mi wali jak oszalale, nawet jak siedze to ok. 95 uderzen na minute, mam spocone dlonie, jest mi zimno az sie trzese, oczywiscie sie bardzo boje, trzesa mi..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 66

.. ...strachu po tym jak moje tętno spadło do 34 - 38 uderzeń w czasie spoczynku. Sprawdzałem pare razy rzadko kiedy przekraczało wieczorem 40 przeważnie pozniżej. Dziasiaj rano to samo dopiero pózniej poszło lekko do góry. To jest nie normalne bo ostatnio grałem przez 2h w ping - ponga bez..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 170

.. ...uczucie jak bym miała tętno 30 uderzeń na minutę , mierzyłam sobie co prawda i miałam wyższe tętno. Aguś czemu się nie oddzywasz ????? Fabienne to prawda że tydzień przed miesiączką możesz mieć zmienny nastrój - to jest po prostu burza hormonów , mogą być wtedy kołatania serca . Jeśli..

Zespół wazowagalny wazodepresyjny

.. ...uderzeń/min. Powiedzieli, że to ze względu na nieukształtowany do końca układ nerwowy i że przejdzie mi to z wiekiem ( mam 16 lat ). Mimo, że masz te pięć więcej może też to minie? Powodzenia i życzę zdrówka : )..

Niskie tętno w WPW

.. U mnie rozpoznano zespół WPW.tylko co jest dziwne,moje ciśnienie wynosi 110/60 a puls do 60 uderzeń.Czy to jest normalne,czy muszę dopatrywać się innej przyczyny a ównież mam wpw a do tego niedoczynność tarczycy a moje ciśnienie to 90/60 a puls między 50 a 60 jest trudno ale staram sie do tego dopasować dużo..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 4

.. ...umiesz zmierzyć sobie tętno ( najlepiej na szyi lub przy uchu lewym ) to wyczujesz arytmię i różnicę siły - uderzenia tętna. Jeśli serce bije nierównomiernie i z różną siłą tzn. miga czvli na chłopski rozum * krew jest tłoczona z różną siłą * stąd bóle pleców, bóle w piersiach i całego..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 48

.. ...intrygujące, że w czasie snu tętno wcale nie spada ale utrzymuje się w granicach 135 - 145. I co ja * biedna * mam robić, bo moja lekarka nie wie. Każe mi tylko kontaktować się z dr Koźlukiem a poza tym mam się oszczędzać. Czekam na * zaproszenie * na następną ablację. Pozdrawiam..

Dziwne problemy z sercem, przeskakiwanie, szczybkie tętno a raz wolne

.. ...cisnienie mi skakało i tętno tez i od razu atak paniki. Znów sie wszystko uspokoiło ale dostałam skurczy dodatkowych serca czyli serce bije bije i nagle przerwa i mocniejsze uderzenie dziwne uczucie, po tym wszystkim znwo miłałam robione ekg i tez było wszytsko ok. Teraz dosżło do tego..

Jak opanować tachykardię?

.. ...chyba 70. pzdr Normalne tętno to takie do 90 - ciu uderzeń. Wszystko ponad możemy uznać za tętno przyśpieszone.Też tak miałam na studiach ( parę razy wylądowałam nawet w szpitalu ) i niestety skończyło się to nerwicą lękową, która trwa do dziś :( Nie czekaj więc na zaostrzenie objawów,..

Bardzo wysokie tętno

.. ...Otóz mam przyspieszone tętno , około 80 - 100 uderzen na minutę w spoczynku. Ciśnienie mam chyba prawidlowe bo 120 - 80. Także od niedawna zaczałem odczuwac bóle po lewej stornie klatki pierswiowej ( chyba z nerwów poniewaz gdy cos robie poprpstu o tym zapominam i teog nieczuję ). Od..

Nierównomierne bicie serca, jakby dodatkowe skurcze

.. ...Napisz mi swoje gg to pogadamy. Witam! Was Moniko lub ArthasPL mam to samo oto mój mail jeśli któreś z Was chciałoby o tym pogadac to jest mój mail : turkusek85@tlen.pl Proszę odezwijcie się... Pozdrawiam..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 342

.. ...co chwila mierzyłam tętno na szyji i w końcu mierzac jak mi staneło i po 2 sekundach uderzyło tak mocno koszmar zaraz zrobiło mi sie goraco i wpadłąm w panike. Potem sobie usiadłąm i sie schyliłam i pisałam cos na compie i czułam w dołku ale tak poniżej co sekunda jakby tam serce mi biło..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 898

.. ...jakieś 30 minut miałem tętno 300 bo naliczyłem 5 uderzen na sekunde boże ;( myslałem że to już koniec ale jakoś samoistnie mi to przeszło i potem bardzo bolała mnie głowa ;/ chyba zbyt duży przypływ krwi do mózgu . Moge wam tylko tyle powiedziec moje życie już NIGDY nie będzie takie jak..

Stenty - ile życia po wstawieniu stentów? - Str. 2

.. ...dość mocno 60/45, oraz tętno poniżej 40 uderzeń na minutę. dostałem kroplówkę - roztwór soli fizjologicznej i około 21. 30 wszystko wróciło do normy. po zabiegu przewieziony zostałem na OIOK. pod obserwacją leżałem do 1,30. usnięto mi wkłucie i po założeniu ucisku w miejscu wkłucia..

Gwałtowne zwolnienie pracy serca podczas wysiłku

.. ...postanowiłem zmierzyć sobie tętno ( zwykle mam dosyć wysokie ) i wyszło mi ok 160/s. poćwiczyłem jeszcze chwilę i czuję, że robi mi sie jakoś tak dziwnie, ale w miarę fajnie ;] położyłem rękę na sercu i nic nie czuję... * trochę * sie przestraszyłem ale po chwili poczułem jakieś..

Ciśnienie 150-190 / 50-70 przy tętnie 50

.. ...150 - 190/50 - 70 a tętno waha się od 50 - 68 uderzeń na minutę. Przy czym czuję że serce mi wali b.mocno! Proszę powiedzieć co może być przyczyną albo jakie badania powinienem zrobić dodam że EKG oraz Echo serca nie wykazało żadnych nieprawidłowości. Mam 26lat i chyba troszkę za..

47 uderzen na minute 45-latek

.. ...s. w Holterze miałem tętno minimalne 47 uderzeń na minutę. Kardiolog powiedział mi że jest to w normie... tym bardziej że było to o 4:41. w nocy puls jest zawsze mniejszy wiec nie ma problemu serce w czasie snu tez odpoczywa a lekow zadnych nie bierzesz? Jak pisałam w nocy to normalne -..

Niskie tętno przy częstoskurczu

.. Czy jak mam tętno 40 uderzeń na min.i ciśnienie 100/50 przy częstoskurczu,to jest normalne?Właśnie przy ataku albo wcale nie mierzy mi ciśnieniomierz ciśnienia,lub mam bardzo niskie.Zespół WPW występuje u mnie od urodzenia,ale od dwóch lat mam ataki.Czasami trwają sekundy,a czasami dłużej Bywa,ze muszę pomóc..

Mocniejsze uderzenie serducha oraz bardzo szybki puls

.. ...codziennie ciśnienie i tętno.Mama choruje na tarczycę/autoimmunologia może być u ciebie/ Jeszcze do silverado!Rzeczywiście ciśnienie 120 skurczowe to bardzo dobre.Musisz zważać na to co piszesz ,chodzi o podawanie jakichkolwiek wyników: parametry,jednostki.To bardzo ważne jak coś żle..

Rozrusznik serca - jak długo?

.. ...mam małe przestoje i tętno na poziomie 25 - 30 uderzeń. Wrodzony blok III stopnia. Czytałem trochę o rozruszniku i już się oswoiłem z ta myślą, aż tu znalazłem informację, że najdłużej z rozrusznikiem pewna osoba żyła tylko 40. Biorąc pod uwagę, że mam dopiero 20 to trochę mi mina..

Częstoskurcz komorowy - kto choruje? - Str. 2

.. ...w czasie napadu moje tętno dochodzi nawet do 220 - 240 uderzeń na minutę. Dodam jeszcze,że w czasie napadu jestem przytomny.I mnie to w zasadzie nie przeszkadza.Da się z tym żyć. Witam wszystkich. Do Marioli: Moja droga jeździsz do kardiologa do Opola. Poproś o wizytę u doktora Pluty, to..

Do XY i nie tylko :) widze, ze sie niezle znasz na tej wrednej nerwicy

.. ...odczuwam przez pewien czas tętno w głowie ( kilka uderzeń ). Dlaczego tak jest, nie wiem. Wiem natomiast, że gdy byłem względnie zdrowy i nie miałem nerwicy w takim stadium, to nie miałem tym podobnych incydentów z tętnem w głowie. Moja hipoteza jest taka, że pojawiające się tętno w..

Wdech/wydecha tętno

.. Czy przy wdechu ilosc uderzen serca powinna byc taka sama jak przy wydechu? bo mi sie wydaje, ze przy wdechu moje serce bije czesciej a przy wydechu zwalnia, czy to jakas arytmia? jedynie wieczorem gdy mierze tetno to serce bije ciagle rowno jakoś nigdy się nad tym nie zastanawiałem. Ale sprawdziłem to co..

Bardzo sie boję, nagłe przyspieszenie pracy serca

.. ...serca - ból w mostku, tętno ponad 200 uderzeń na min. ,zimny pot, bladość, niepokój i drżenie całego ciała. Wiadomo, że wtedy człowiek się jeszcze sam nakręca świadomością śmierci, więc odczyty szaleją. Znów wylądowałem w szpitalu na obserwacji. Mam juz tego dosyć, bo po jakimś czasie..

Różnica pomiędzy ciśnieniem skurczowym a rozkurczowym a bisocard

.. ...złożona arytmia i średnie tętno 120 uderzeń na minutę. Umiesz to sobie wyobrazić? Dlatego korzystaj z życia a nie wyszukuj sobie * boleści * . pozdrawiam Przepraszam jeżeli zawracam Wam głowę takimi bzdurami, ale bisocard który biorę mi nie pomaga, całymi dniami boli mnie głowa - po..

Przerwy w pracy serca - dlaczego?

.. ...jest ok.czasem wzywalem pogotowie i nic nie wykryli , mialem robione wszystkie badania i nic miałem nadkomorowe uderzenia. Po takim zajsciu odczuwam lekkie kłucie z lewej strony. mam 23lata proszę o pomoc..

Przyśpieszona akcja serca, potykanie, szybkie męczenie, duszności

.. ...pozycji stojącej; ogólnie tętno ok. 80 - 90 uderzeń na minutę lub więcej ), ostatnio mam wrażenie, że lek słabiej działa i ta dawka nie wystarcza, - czasem mam wrażenie jakby serce się potykało, czuję dziwne jego drżenie w gardle, - potrzeba robienia głębszych wdechów bez powodu ( parę..

Bardzo szybkie tetno

.. ...nerwica. Tylko, że moje tętno jest trochę niższe ( około 90 uderzeń ). W domu jest wszystko w porządku ( tętno spada lekko poniżej 70 ). Poza domem jest większe, wiem bo jak przyłożę rękę to tak szybko bije. Do tego przychodzi ból za mostkiem i lęk, że wykończy mi się serce. Badania nic..

Zwolniona akcja serca po operacji

.. ...cięcię - od jakis 7 dni tętno mam starsznie niskie nawet do 51 uderzeń jak leże i wolno oddycham - czy tak moze być z powodu osłbienia organizmu po zabiegu? nie bierzesz czasem za dużo potasu? Przed tem brałaś go dużo na zwolnienie tętna albo uspokojenie skurczy a teraz, gdy serce się..

Beta blokery a aktywność fizyczna

.. ...skuteczny i obniża moje tętno spoczynkowe do około 80 uderzeń na minutę. Czy na tym leku mogę uprawiać sport, chodzić na siłownię i ogólnie robić to, co robi każdy zdrowy człowiek? A co powiedzial na to lekarz? Zapomniałem się go o to spytać :p Moj brat bierze propranolol od 10 lat. 3..

Operacja tętniaka aorty wstępującej - Str. 2

.. ...dziennie 5 km. Na nim widzę tętno i staram się nieprzekraczać 100 uderzeń. Taki sobie luźna jazda. Nie chę się jeszcze forsować. Na to przyjdzie czas. Za jakieś 2 miesiące włącze sobie basen i pływanie a za pół roku jakieś małe bieganko. Ja myślę że operacji boisz się niesłusznie. Takie..

Wysokie tętno, co dalej robić?

.. ...wiadomo co mi jest , tętno mam nadal wysokie bo nawet do tych 199 uderzeń . A w spoczynku nawet do 169! A może to po prostu nerwica ? !! Proszę Was bardzo o pomoc i opinie ! :( Będę bardzo wdzięczna , za każde nawet krótkie skomentowanie mojego wpisu!. Pozdrawiam Magda! Wiesz Magdo mam..

Ebivol czy ktoś brał ?

.. ...rano miałam 100/65 i tętno 60, potem trochę się rozkręciłam, z takiego tętna to akurat jestem zadowolona bo mogę normalnie funkcjonować, chodzić do pracy i nie jestem spanikowana, że mnie dopadnie : ), ja dostałam ten lek głownie na tachykardię, bo miałam do 160 uderzeń, ciśnienie też..

Prawidłowe tentnona s astojąco

.. ...sobie tsh i ferrytynę. Tętno na stojąco powinno być 80 - 90 no moze 95 maksymalnie: ) generalni do 25 uderzen wiecej niż na siedząco: ) na siedząco mam średnio ok 80 no wiec jeśli an siedząco masz 80 i wstaniesz i amsz 100 to nie ma tragedii: ) ... no, tak to chyba się nie da. Na stojąco..

Niskie ciśnienie, wysoki puls spoczynkowy.

.. ...gdzie jest odczuwalne tętno, tak jakby miały mi eksplodować. Mój chłopak gdy miał głowę położoną na mojej klatce piersiowej trafił raz na takie uderzenie, to się przestraszył i powiedział, że zabiło one w sposób jakby się dławiło. Występuje to kilka razy dziennie, bez powodu, jak również..

Problemy z oddychaniem.

.. ...odpisanie.Ostatnio miałam tętno 98 uderzeń na minutę.Brdzo proszę o odpowiedzi na moje pytania.Czy ktos tez tak ma.Proszę o pomoc.Dziękuje. Jestem juz pewnie nuda z tym pytanie,ale czy bierzesz może tabletki antykoncepyjne? Mam takie same objawy( przyspieszona akcja serca,u mnie okolo..

Wysiłek i tętno wejdzcie !

.. Gdy mierze ciśnienie w domu mam tak 117/70 a puls 70 Mam siedzącą pracę i naprawde mało zazywam ruchu, ciagle tylko samochod i autobusy... Ostatnio próbowałam ćwiczyć i ledwo zaczelam, troszkę poćwiczyłam i mój puls doszedl do 160 uderzen na minute. Wystraszyłam się i gdy chce cwiczyć czuje lek przed tym..

Puls powyżej 100 uderzeń/min.

.. ...porządku, jednak moje tętno było dosyć wysokie ( 105, dzisiaj zmierzyłem i było 115 ). Oczywiście mierzyłem je w spoczynku. Byłem u lekarza i dał mi skierowania na badanie tarczycy, morfologię krwi i do laryngologa ( od jakiegoś czasu piszczy mi w uszach, ostatnio jednak trochę się..

Lęk, duszności, dreszcze, ból serca, tętno ok. 120 podczas zasypiania

.. ...dreszczy, bólu serca oraz tętno jest dość wysokie ok.120 uderzeń/min. Dostaję także lęków. Dokładnie nie wiem czy są to lęki. Bardziej takie dziwne uczucie bania się usnąć właśnie z powyższych powodów. Czy wie ktoś co to jest i czym może być spowodowane? Dodam także, że nie zdarza się to..

PROSZĘ,POMÓŻCIE MI ZDIAGNOZOWAĆ MOJE DOLEGLIWOŚCI..

.. ...Może mniej mierzyć to tętno, co ? hmmm,czuje sie raz dobrze a raz gorzej...najgorsze jest to ze czuje uderzenia wlasnego serca i to takiem uczucie jakby ono tak mocno walilo tam w srodku...trudno mi sie powstrzymac od mierzenia tego pulsu... Idź do lekarza. Na początek po prostu EKG...

Nie wiem co mi jest

.. ...niemiarową pracę serca tj tętno charakteryzuje się raz delikatniejszymi raz mocnymi uderzeniami Ja też mam óle gardła jakby przeziębienie i pieczenie w gardle, bole podżuchwowe i podszczękowe, bóle szyi, karku. dziwne uczucie zimna w nosie. Biorę pramolan 50 bo już nie daję rady i..

Drętwienie nóg, rąk, czasami kłocie w głowie...

.. ...dodam że moje regularne tętno to 46 - 52 uderzenia na minutę, magnez sód, potas również idealnie... Przy wypisie pani doktór kazała iść do neurologa ( znowu !!! ile można!!! ). OK poszedłem do neurologa prywatnie - po tych podstawowych badaniach doktor stwierdziła że wszystko w porządku..

Cisnieniomierz wariuje czy serce chore ?

.. ...wynik - 120/80 ( okolo ) tętno !!!! 160 : ) czynność ową powtarzam po raz drugi, cisnienie 100/80 tętno 180 I że sie tak zapytam - o co chodzi? przykładając palec do szyi i liczac zegarkowo, mam w okolicach ( zalezne od stresu spowodowanego tym mierzeniem : ) ) 11 - 14 uderzeń na 10 sek...