Tętno 90 na minutę

Wysiłek fizyczny u pacjentów po zawale serca

Wysiłek fizyczny u pacjentów po zawale serca

.. ...wyczynowy. Zalecane jest aby tętno ( puls ) podczas wysiłku fizycznego nie przekraczało 120 uderzeń na minutę. W przypadku gdy pacjent przed zawałem nie uprawiał żadnego sportu ( zdecydowana większość przypadków ) należy wyjątkowo ostrożnie, rozważnie i systematycznie przyzwyczajać serce..

Ciśnienie krwi i tętno

Ciśnienie krwi i tętno

.. ...milimetry słupa rtęci. Tętno. Tętnem nazywamy faliste odkształcenie tętnicy podczas skurczu serca. Skurcz komór serca powoduje powstanie tzw. fali tętna w tętnicach. Częstością tętna nazywamy ilość uderzeń serca na minutę. U dorosłych ilość uderzeń na minutę wynosi ok. 60 - 80. U dzieci:..

Tętno u dziecka

.. ...Prawidłowa częstość serca, tętno, u dzieci mieści się w zupełnie innych normach, niż u ludzi dorosłych. Noworodki i niemowlęta mogą w czasie wysiłku osiągać maksymalną częstość tętna przewidzianą przez układ bodźcoprzewodzący ludzkiego serca, to jest 220 uderzeń na minutę. Częstość ta..

Nadciśnienie tętnicze ma ponad 8 mln Polaków

.. ...tej włączono również tętno. Według prezesa Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego prof. Andrzeja Rynkiewicza z Akademii Medycznej w Gdańsku, choć za prawidłowe uważa się tętno 70 - 75 uderzeń serca na minutę, to najmniejsze ryzyko zgonu z dowolnych przyczyn mają osoby, których tętno..

Zbyt szybkie bicie serca jest także niepokojącym objawem

.. ...lekceważone - przyspieszone tętno. Jak wykazali biolodzy, zwierzęta żyją tym dłużej, im wolniej bije ich serce. Mały gryzoń, którego tętno sięga 240 uderzeń na minutę, przeżywa w idealnych warunkach 5 lat, podczas gdy najstarszy z obserwowanych wielkich żółwi z tętnem 6 uderzeń na minutę..

Uwaga na zbyt szybkie tętno spoczynkowe

.. Przyspieszony do ponad 70 uderzeń na minutę spoczynkowy rytm serca u osób z chorobami wieńcowymi to - zdaniem specjalistów - jeden z niedocenianych dotąd czynników zwiększających u nich ryzyko wystąpienia zawału, udaru i innych powikłań. Również osoby uważające się za zdrowe, u których serce w stanie..

Szybsze tętno w spoczynku a zawał serca

.. ...się, że kobiety których tętno było najszybsze ( ponad 76 uderzeń na minutę ) były 1,6 raza bardziej narażone na zawał w porównaniu z rówieśniczkami o wolniejszym tętnie ( poniżej 62 uderzeń na minutę ). Jednak związek między tętnem a zawałem okazał się słabszy niż na przykład między..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 23

.. ...Beta blokery obniżają tętno, czasami poniżej 60 uderzeń na minutę i lekarze dobrze o tym wiedzą. Ja na początku też strasznie panikowałem, ale odkąd przeczytałem na kilku stronach dotyczących kardiologii, że za bradykardię uważa się teraz akcję serca poniżej 50 uderzeń, a nie 60, a do..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 31

.. ...jej się udało policzyć tętno. Nie było zastraszające ale już się uspokajało. ( 114 a 3 minuty później, bez żadnych zabiegów 95 ). Więc nie wiem jaka może być diagnostyka. Przecież nie zamieszkam na kilka miesięcy w szpitalu!!! A boję się bo nie mam ani tabletek ani pojęcia co robić w..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 6

.. ...przeciagneły się do 40 minut i tętno trzymało sie między 210 a 240 uderzen na minutę.Jak złapało mie w czwartek i pojechałem sam do szpitala to mi lekarz powiedział co o mniemysli i osamodzielnym prowadzeniu samochodu a takim stanie to mozecie się domyslic i w piątek..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 58

.. ...był na koniec maja , tętno ok.300 na minutę. W szpitalu zalecili ablację. Ma ją robić dr Stenka z Gdańska. Jestem przerażona. Nie wiem co robić.Nie wiem czy syn nie jest za mały na ablację. Z tego co wiem chyba zalezy to od potrzeby u danego pacjenta a nie od wieku ,ale leiej zeby..

Echo serca - Str. 20

.. ...arytmią po fenoterolu. Tętno w spoczynku nie schodziło przez ponad 10 tygodni poniżej 120 na minute. A to moje wyniki echo serca teraz po ciąży. Prosze o interpretacje i informacje jakie badania, może krwi powinnam zrobić. Lewa komora: 41 Grubość mięśnia LK: PMK 6 TŚlk 6 Aorta: 26 Prawa..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 34

.. ...przejścia. Kiedy jednak tętno sięga powyżej 120 uderzeń na minutę, LęK paraliżuje, a ciało trzęsie się jak osika, kiedy myslisz, że umierasz, że jesteś do niczego, bo znów się poddajesz, to ciężko zachować rozsądek, logikę myślenia i po prostu - pomóc sobie. Nerwica to choroba nie taka..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 159

.. ...mi skakać ciśnienie i tętno. Tak 160/100 to była średnia. Tętno 95 - 120. A w głowie zaczęło się jedno - zawał. Wiem że w czasie ataku paniki nie można mierzyć często ciśnienia, ale to było silniejsze. Mierzyłam prawie co 20 minut, czasem częściej. Oczywiście bardzo się przy tym..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 925

.. ...grubo ponad setkę ba tętno wysiłkowe czytałam to 180 minus wiek czemu więc ja tak to odczuwam. Normalnie czuję nawet gdy zmieniam pozycje ciała, podnoszę się czy wykonam jakiś mocniejszy ruch. Jest to okropne i utrudnia zycie. Własnie może macie jakięś sposoby na pozbycie się takich..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 10

.. ...przede wszystkim niepokój tętno bije szybko w moim wypadku bylo około 120 uderzeń na minutę.Jest to przede wszystkim widoczne na ekg.Moja corka wezwała pogotowie.Zabrali mnie na oddział ratunkowy,ale atak ustąpil w przeciągu godziny ja mam napadowe migotanie.Przeszlo mi samo ale podali..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 18

.. ...wyniku wyszło że moje tętno max wynosiło 194 uderzenia na minute a minimalne 90.Dodatkowych skurczów nad komorowych miałam ponad 300 i jeszcze jakiś skurczów miałam ponad 200.Lekarz powiedziała że nic się nie dzieje i że przesadzam.I że wiele ludzi z tym żyje i nie ma się czym..

Leki na arytmię to bzdura! - Str. 2

.. ...pogotowie stwierdzało tętno na poziomie 23 – 45 uderzeń na minutę ( 20 grozi zapaścią ). Przypomniałem sobie wtedy o czymś, co przygotowałem wiele lat wcześniej na zupełnie inną chorobę. I stało się coś nieoczekiwanego. Już po jednej dawce poczułem się jak nowonarodzony...

WPW - jakie objawy?

.. ...ablacji.Z poważaniem Adam Tętno około 200 na minutę, totalne zmeczenie, jakbym rozładowała własnymi rękoma wagon węgla, nieustające parcie na pęcherz, ciśnienie skacze zazwyczaj ( choc nie zawsze ) na podniebne wysokości, biorę leki i raczej rzadko już mi się trafiają takie ataki : )..

Duży puls - Str. 3

.. ...ktoś chce obniżyć sobie tętno i nadciśnienie to polecam bisocard. Witam ja mam tak jak Robert puls zawsze powyzej 100, a czasami skacze mi na gora 5 minut do 160 - 200 a potem znowu spada do 100 - 130 i cisnienie rowniez mi skacze, czasami do 175 - 180 na 135 - 140. Czy w czasie..

Bradykardia jak leczyć? - Str. 2

.. ...6,2s, najwolniejsze tętno z 4 kolejnych uderzeń to 34, najniższe średnie z całej godziny to 41uderzeń na minute Trenuje kolrarstwo, ale będę miał badania czy czasami nie zadlugie te odpoczynki serca. Pozdrawiam Mateusz Chorowalam na serce i na to samo mam rozrusznik od 2004 roku nie..

Po ablacji - Str. 17

.. ...częstoskurczu gdzie tętno dochodziło do 239 uderzeń na minute. Takie momenty ciężko wspominam. Oczywiście echo serca tez mi robili i nic nie wykazało, Ekg też miałam kilkadziesiąt razy robione w sumie od kiedy choruje i tylko raz udało się atak złapać na EKG. Bardzo dobrym rozwiązaniem..

Szybkie tętno - Str. 5

.. ...Ciśnienie ok.110/70, ale tętno skacze okropnie 110, a za chwilę 87. Zaczęłam mierzyć co parę minut,żeby zobaczyć co sie dzieje, bo czyję się jakby mnie ktoś rozbił na kawałki i źle poskładał. Mam dosyć upałów i podróży w taka pogodę ! Źle sie czuję ogólnie i sercowo. Sprzątam manatki i..

Zespół Barlowa i poród naturalny czy cesarka? - Str. 3

.. ...jaśniej: podwyższone tętno nawet powyżej 100udeżeń na minutę, które praktycznie mam na co dzień, okresowe bóle w klatce piersiowej, które nieraz są tak bardzo silne że czuję je nie tylko z tyłu, w plecach, ale i przeszywający ból aż do lewego łokcia... Ale najbardziej dokuczliwy jest dla..

Szybkie bicie serca przy nagłych ruchach

.. ...podobne objawy tylko, że tętno skacze mi do 230 na minutę. Również podejrzewają WPW, ale ataki tętna zaczęły mi się jak zacząłem pracować w pewnej firmie przy produkcji folii. Ja przynajmniej mam to na ekg i nikomu nie daję( co najwyżej do skserowania ) z tą tylko różnicą, że od dziecka..

Czy mam nerwicę serca? - Str. 2

.. ...piersiowej, nieregularne tętno ( np. 120 uderzeń na minutę - w stanie spoczynku! ), problem z wdechem większej ilości powietrza, czasem ogólne osłabienie. Po wizycie u kardiologa i otrzymaniu leków: problemy minęły, więc można było zmniejszyć dawki - aż do zera. Jednak w ostatnie wakacje..

Jestem już po ablacji - Str. 2

.. ...jedzenia potrafi mieć tętno 115 ale zaraz po 15 minutach gdy zaprzestaje spożywania spada mu do 80. Co to może być? Witam Tak, puls mi wskakuje na ponad 110 po spozyciu wiekszej ilsci plynow, badz po zjedzeniu wiekszego posilku. Moim zdaniem jest to normalne : ) dodam jeszcze tylko, ze..

Wysokie tętno i chwilowa utrata wzroku

.. Mam za wysokie tętno, to znaczy przy każdym badaniu wychodziło ok 120 - 140. W zasadzie nigdy mnie to szczególnie nie martwiło ale ostatnio kiedy brałam prysznic na ok 5 minut straciłam wzrok. Wiedziałam tylko, że wokół mnie jest jasno, ale nic nie widziałam, nie rozróżniałam nawet kształtów. Po ok 5 min..

Częstoskurcz komorowy a migotanie komór

.. ...występuje u mnie podwyższone tętno do około 120 uderzeń na minutę. Czytałam, że migotanie komór prowadzi do nagłej śmierci sercowej. Czy grozi mi coś takiego? Dodam, że miałam robione EKG kilkanaście razy i nic złego nie wylazało ( ECHO serca wykzało wypadanie płatka ). Odczuwam też..

Dodatkowe skurcze - Str. 2

.. ...napad tychykardi kiedy tętno sięga 200 udzrzen na minutę.serdecznie pozdrawiam Do TE_U ,z mim GG mam dzis kłopoty ale odezwę się jutro pozdrawiam . Jeśli to bezpieczny sposób - to czekamy ! A czy Twoje skurcze Arturze były nadkomorowe czy komorowe? Witaj to podobnie jak u mnie u mnie..

Dodatkowe skurcze - Str. 6

.. ...raz dziennie, rano, tętno utrzymuje mi się przez cały dzień w granicach 50 - 60, ale dodatkowe uderzenia jak były tak są. Miesiąc temu Holter pokazał mi 3806 nadkomorowych i 2 komorowe. Często z niepokojem liczę sobie ile razy * extra * na minutę uerzy mi serce i zazwyczaj jest do 2 - 4,..

Dodatkowe skurcze - Str. 70

.. ...nerwy mnie dopadły, bo tętno miałem wysokie, ale podczas zabaw na sali chyba nic dziwnego : ) Strasznie długo trzymało mnie jeszcze podwyższone, w godzinę po zakończeniu ćwiczeń miałem ok. 90, 1,5 godziny - 80 na minutę ( zazwyczaj oscyluję w granicach 60 bpm ). W sumie trzęsienia rąk..

Dodatkowe skurcze - Str. 73

.. ...samopoczucie, wysokie tętno spoczynkowe do 120 na minutę, potliwość, uczucie szaleńczego bicia serca.strach się bac normalnie.w Naprawdę ciężko z tym żyć. Trafiłam wreszcie do porządnego kardiologa, Badania tarczycowe ( nic nie wykazały )echo serca, ekg, Holter. Diagnoza - dodatkowe..

Wysokie tętno w spoczynku - Str. 2

.. ...najlepiej ), natomiast tętno 103 uderzenia na minutę. Ręce mi się trzęsły, a serce tak łomotało, że aż bolało.Po dniach poszłam do kardiologa, zrobił mi EKG i zlecił zrobienie morfologii, poziomu żelaza, potasu, magnezu i tarczycy. Czekam na wyniki... Moje objawy wyglądają tak opisywane..

Niskie tętno w granicach 51-58

.. Mam niskie tętno w granicach 51 - 58,biorę tabletki na nadciśnienie( Diuresin )ciśnienie jest 138/78.Dlaczego tętno jest tak niskie?czy to jest prawidlowe?Nigdy nie miałam tętna większego niż 60/min.Mam 48 lat. Granicą poziomu tetna gdzie zaczyna sie juz jakaś patologia jest puls ponizej 50 uderzeń na..

Chyba zlikwidowałem dodatkowe skurcze

.. ...rozwala * mi płuca. Tętno - 160 - 180. Kilometr bez odpoczynku. Mnie zajmuje to około 5 - 7 minut. I to wszystko. Odstawiłem leki. Moja kardiolog powiedziała, że mogę sobie biegać. Nie stwierdziła zmian w * wadzie * przez 3 lata. Więc sobie biegam : ) Warunkiem oczywiście jest..

Szybkie tętno, szczególnie rano po śniadaniu

.. ...problemem jest wysokie tętno ( ok.105 - 120 ), ale tylko rano i to ok.20 minut poł godziny po posiłku. Skóra twarzy w tym czasie jest b.blada, mam duszności i czasem kłucie w mostku. Często przechodzi po wypróznieniu. Czuję sie wtedy bardzo źle..Bardzo mnie ta sprawa gnębi. mam..

Szybkie tetno II - Str. 6

.. ...u mnie dosc wysokie tętno, tzn. nigdy nie spada ponizej 90, zazwyczaj mam 100 - 110, jakis rok temu caly czas mialam 130 uderzen na minute poszlam do lekarza rodzinnego, a ten powiedzial ze chyba nic mi nie jest, dopoki nie odczuwam silnych bóli mam sie nie martwic, ale od pewnego czasu..

Niski puls granicach 40-50 uderzeń na minutę

.. ...organizmu. Ja normalnie mam tętno 39 i nic mi nie jest, ale codziennie ćwiczę na basenie po 7 km, a mam 15 lat błąd niski puls może być spowodowany dużą wydolnością organizmu. Ja normalnie mam tętno 39 i nic mi nie jest, ale codziennie ćwiczę na basenie po 7 km, a mam 15 lat przepraszam..

Dziwne tętno

.. ...kiedyś zmierzyłem sobie tętno bo wydawało mi się że dziwnie wolno bije mi serce. Przez minute naliczyłem 45 uderzen serca, dziwne co? Sprawdziłem sobie innego razu tętno po lekkim wysiłku pare minut po nim i naliczyłem 55 uderzeń to też troche dziwne co? Nigdy nie miałem problemu z..

Co oznacza tętno 90-95?

.. ...nie zwrocil na moje tetno szczegolnej uwagi. Ja też nie wiem, czy stałe tętno 90 jest normalne... Czy ktoś powie? jesi tetno jest powyzej 100 uderzen na minute... to moga to byc objawy tachykardi. pozdro..

Przyspieszona akcja serca podczas snu

.. ...wady... tez mam wysokie tętno.. mam 17 lat, troche popalam, tabletek nie przyjmuję, cisnienie mam podobne.. napisze cos wiecej w weekend, bo w piatek wszystko sie okaze... zyjesz w stresie? ja tez mam z tym problem tylko ze ja mam w spoczynku rowne 150 uderzen serca na minute troche mnie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma?

.. ...nakładać na siebie, raz mam tętno okolo 45 uderzeń na minutę a raz 140 uderzeń jestem zupełnie rozchwiana, dotego kłucia, tępy ból w okolicy mostka, jakby takie szczypanie, brak mozliwości wykonania głębokiego wdechu, uderzenia krwi do głowy, biegunki w momencie jak mam nasiloną arytmie,..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 34

.. ...do 140/90 ale za to tętno w spoczynku utrzymuje sie na poziomie 90 - 100 i to mnie wkurza bo jak zacznę cos robić to za chwile brak mi tchu. Czy ktos miał identyczne objawy? Hej!! mam takie ataki które objawiaja sie wysokim tętnem nawet do 130 na minute i wtedy kreci mi sie w głowie i..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 35

.. ...z tym ciśnieniem. A tętno utrzymuje się na poziomie 120 uderzeń. No ale jakoś trzeba zyc. Wiecie co ja mam to samo, serce momentami mi wali jak oszalale, nawet jak siedze to ok. 95 uderzen na minute, mam spocone dlonie, jest mi zimno az sie trzese, oczywiscie sie bardzo boje, trzesa mi..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 109

.. ...ciśnienie zazwyczaj 160/110. Tętno ok 80 na minutę. Próbowałem już wszystkiego i w 80% umiem z ty walczyć. Dostałem pierwszego ataku jak matka mi umarła na raka po 10 miesiącach cierpienia na moich oczach. Moje objawy to: ciężkie nabieranie powietrza, odrętwienie całego ciała, nacisk na..

Zbyt szybkie bicie serca

.. ...godziny na łóżku, a tętno rosło do 130 na minute. Serce wtedy waliło jak oszalałe i brakowało mi powietrza. Teraz biorę Propranolol 10mg 2 * dziennie to znaczy tak zalecił mi lekarz, ale ja byłam zmuszona do zmniejszenia sobie dawki do 5mg rano i 5 mg wieczorem ponieważ z uwagi na moje..

Mrowienie w okolicy żebra i drętwienie lewej strony ciała

.. ...że mam przyspieszone tętno i po jakimś czasie moja lewa ręka wraz z lewą piersią stały się wręcz gorące i trochę czerwone. Zrobiłam sobie zimny okład i po paru minutach przeszło. Później od czasu do czasu zdarzało mi się odczuwać drętwienie lewej ręki i nogi ale nic poza tym. Dopiero od..

Niskie tętno 48/min, ciśnienie 110/80, problemy ze wstawaniem

.. ...lat cisnienie 130/80 tętno 50/min senność za dnia wzmagam się i nie śpie ale to nie przechodzi do tego zawsze zimne ręce nie uprawiam sportu ale kiedys jak ćwiczyłem dość często podobnie jak kolega 10 km/40 minut było to samo.. mam zrobić te same badania a powiedzcie jak wyleczyć zimne..

Tętno 50-60 jest normalne?

.. Czy tętno pomiędzy 50 - 60 jest normalne? Zaznaczam że od czterech miesięcy mało się ruszam. Mam bardzo sidzący tryb życia. Dużo leżę. Zdarza się że po wstaniu z łóżka rano jak siadm na łóżku skacze mi 55 na 72 a jak wstanę i przejdę kilka kroków t dochodzi do ok 95. Po paru, parunastu minutach spada mi i..

Bardzo wysokie tętno

.. ...Otóz mam przyspieszone tętno , około 80 - 100 uderzen na minutę w spoczynku. Ciśnienie mam chyba prawidlowe bo 120 - 80. Także od niedawna zaczałem odczuwac bóle po lewej stornie klatki pierswiowej ( chyba z nerwów poniewaz gdy cos robie poprpstu o tym zapominam i teog nieczuję ). Od..

Nerwica, załamanie nerwów? - Str. 2

.. ...przeponowe ( obniża tętno/ciśnienie, zapobiega hyperwentylacji, uspokaja ), a nie * piersiowe * , zamiast siedzenia przed komputerem - energiczny spacer ( 30 - 60 minut dziennie ), przyswojenie/systematyczne stosowanie technik relaksacyjnych, lektura dobrego poradnika dla cierpiących na..

Nerwica, załamanie nerwów? - Str. 5

.. ...siedzącej na stojącą tętno przyśpiesza ale czy po kilku minutach po zmianie na taką pozycję tętno podczas stania ( w bezruchu ) powinno być takie samo jak tętno spoczynkowe ( podczas siedzenia ) ? Hej, według mnie powinieneś - bez względu na to jak to zabrzmi - odwiedzić psychiatrę...

Bardzo słabe tętno

.. ...problem: mianowicie moje tętno bardzo rzadko przekracza 50uderzeń na minute, ostatnio sobie zmierzyłem i nie moglem uwierzyć własnym ocozm gdyż pulsometr pokazał 38... Czy to jest jakaś straszliwa anomalia ? Z takim pulsem trzeba iść do lekarza. Normalny jest tylko wtedy kiedy uprawiasz..

Wyniki Holtera - jaka interpretacja?

.. ...spectral power? ) maks tętno 155,min 44.Epizody ST łącznie minut 65.Maksymalna delta ST wynosiła - 2,8 ,maks +1,3 bardzo proszę o przybliżoną diagnozę,dodam ,że lekarze podejrzewają zespół Barlowa lub ASD II ;// twoje zaburzenia w badaniu holtera są w normie ale wynik wskazuje na..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1209

.. ...pokazał 164 na 94 a tętno 64 ale to mierzyłam cisnieniomierzem automatycznym i serce mi nie waliło a jak chiałam mi mąz zmierzyc tym takim zwykłym co sie ppuje to pękła poąpka i nie wiem czy az takie mogłam miec cisnienie dlatego przeczekałam jakies 15 minut a potem znów ból okropny ale..

Stenty - ile życia po wstawieniu stentów? - Str. 2

.. ...dość mocno 60/45, oraz tętno poniżej 40 uderzeń na minutę. dostałem kroplówkę - roztwór soli fizjologicznej i około 21. 30 wszystko wróciło do normy. po zabiegu przewieziony zostałem na OIOK. pod obserwacją leżałem do 1,30. usnięto mi wkłucie i po założeniu ucisku w miejscu wkłucia..

Bardzo wysokie tętno o 13 latki! nawet 150

.. ...pierwszej minucie miała tętno 80 co minuta wzrastało a w piatej minucie doszło az do 150!!! przy normalnym cisnieniu 110/87, córka słabo sie czuje i ma czesto zawroty,wazy 46 kg przy 171cm mieszkamy w małym miescie BARDZO PROSZĘ O JAKIES WSKAZÓWKI I INFORMACJE!!!!Dziękuje i pozdrawiam..

Ciśnienie 150-190 / 50-70 przy tętnie 50

.. ...150 - 190/50 - 70 a tętno waha się od 50 - 68 uderzeń na minutę. Przy czym czuję że serce mi wali b.mocno! Proszę powiedzieć co może być przyczyną albo jakie badania powinienem zrobić dodam że EKG oraz Echo serca nie wykazało żadnych nieprawidłowości. Mam 26lat i chyba troszkę za..

47 uderzen na minute 45-latek

.. ...s. w Holterze miałem tętno minimalne 47 uderzeń na minutę. Kardiolog powiedział mi że jest to w normie... tym bardziej że było to o 4:41. w nocy puls jest zawsze mniejszy wiec nie ma problemu serce w czasie snu tez odpoczywa a lekow zadnych nie bierzesz? Jak pisałam w nocy to normalne -..

Wysokie ciśnienie tylko jak ktoś mi mierzy

.. ...wysokie ciśnienie oraz tętno może być spowodowane że jest po prostu gorąco ? W pokoju jest gorąco a moje ciśnienie sprzed paru minut wyszło 153/80 tętno 98 ? Może być też to powodem. ale widzisz sam - jak ktoś ci mierzy to masz wysokie wiesz nie wim ake wydaje mi się że masz to trochę na..

Częstoskurcz komorowy - kto choruje? - Str. 2

.. ...w czasie napadu moje tętno dochodzi nawet do 220 - 240 uderzeń na minutę. Dodam jeszcze,że w czasie napadu jestem przytomny.I mnie to w zasadzie nie przeszkadza.Da się z tym żyć. Witam wszystkich. Do Marioli: Moja droga jeździsz do kardiologa do Opola. Poproś o wizytę u doktora Pluty, to..

Tętno podczas siedzenia i wstawania

.. ...siedzącej na stojącą tętno przyśpiesza ale czy po kilku minutach po zmianie na taką pozycję tętno podczas stania ( w bezruchu ) powinno być takie samo jak tętno spoczynkowe ( podczas siedzenia ) ? Hejka, widzę ze fiksujesz ; ) wiem coś o tym bo przechodziłam podobne stany. No więc w..

Czy ktoś też tak ma? objawy nerwicy?

.. ...jednak gdy tylko siądę i tętno sie uspokoi zaczynaja sie niemiłe dolegliwości : uczucie strasznego wypompowania, braku energii, czasem dyskomfort w klatce, ból w plecach. Czasem juz 10 minut po krotkim spacerku czuje sie w ten sposob, jak ktos mial podobnie to niech napisze, wina złego..

Różnica pomiędzy ciśnieniem skurczowym a rozkurczowym a bisocard

.. ...złożona arytmia i średnie tętno 120 uderzeń na minutę. Umiesz to sobie wyobrazić? Dlatego korzystaj z życia a nie wyszukuj sobie * boleści * . pozdrawiam Przepraszam jeżeli zawracam Wam głowę takimi bzdurami, ale bisocard który biorę mi nie pomaga, całymi dniami boli mnie głowa - po..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 42

.. ...roboty i nie wazne ze mam tętno 110 czy mi się kręci w głowie musze i koniec biorę kluczyki i wyjazd nieraz jest tak ze trzyma mnie taki stan długa a nieraz to tylko kilka minut a pózniej juz jest dobrze: ) Tereniu masz racje mojej mamuni mi bardzo brakuje przeszła tyle przez zycie ze..

Zbyt niskie ciśnienie i tętno

.. Witam serdecznie. Dzisiejszego dnia wstalem bardzo wczesnie i szybko, gdyz chcialem isc do pracy na 6 a byla godzina 5:45, szybko zalozylem najpotrzebniejsze ubrania i wybieglem. W pracy poczulem sie troszke słabo, dlatego po 30 minutach wrocilem do domu. Zmierzylem sobie cisnienie i mialem 160/80, po kilku..

Przyśpieszona akcja serca, potykanie, szybkie męczenie, duszności

.. ...pozycji stojącej; ogólnie tętno ok. 80 - 90 uderzeń na minutę lub więcej ), ostatnio mam wrażenie, że lek słabiej działa i ta dawka nie wystarcza, - czasem mam wrażenie jakby serce się potykało, czuję dziwne jego drżenie w gardle, - potrzeba robienia głębszych wdechów bez powodu ( parę..

Nerwica lękowa, nie tłum w sobie złych emocji!

.. ...badac sobie cisnienie i tętno po 20 razy na dzien.jesli cos nie bylo podrecznikowe zaczynalam wymyslac ze to u mnie nastapi zawal,udar ,ze zasnę i sie nie obudze.w lipcu pewnego dnia poczulam jak serce zaczyna mi szybko bic - zmierzylam puls - 110,po 5 minutach 150.kazalam bratu dzwonic..

Beta blokery a aktywność fizyczna

.. ...skuteczny i obniża moje tętno spoczynkowe do około 80 uderzeń na minutę. Czy na tym leku mogę uprawiać sport, chodzić na siłownię i ogólnie robić to, co robi każdy zdrowy człowiek? A co powiedzial na to lekarz? Zapomniałem się go o to spytać :p Moj brat bierze propranolol od 10 lat. 3..

19 lat utrzymujące się Wysokie ciśnienie bóle w okolicy serca

.. ...nerwowym mam przyspieszone tętno to czy mogę temu jakoś zaradzić? Czy można jakoś spowolnić akcję serca? Nie ma rad na te objawy jezeli lekarze eliminuja wszystkie mozliwe choroby istnieja dwie mozliwosci tak czesto naduzywana na tym portalu nerwica badz nie wystarczajaca ilosc badan sa..

Szybkie tętno i ciśnienie a potem nagły spadek

.. Pierwszy taki moment mialam rok temu zyjac w stresie, podczas snu nagle obudzilo mnie dzikia pikawica jakas serca, wysokie cisnienie, bardzo wysokie zwariowane tetno, po czym po 1 - 2 minucie nagly spadek do zera prawie, tetno bylo niewyczuwalne, zrobilam sie zimna jak lód i słabłam, wtedy mwłaczyła mi sie..

Wysokie cisnienie

.. ...ciśnienie wzrasta i tętno to normalne.A ból nie musi być od serca,lecz od kręgosłupa.Czy masz dobry ciśnieniomierz? Niektóre elektroniczne są do bani.Dwa kolejne pomiary w odstępie 10 minut moga sie różnić o 30 nawet.Warto innym ciśnieniomierzem zmierzyć dla pewności.Jeśli to coś z..

Problemy z oddychaniem.

.. ...odpisanie.Ostatnio miałam tętno 98 uderzeń na minutę.Brdzo proszę o odpowiedzi na moje pytania.Czy ktos tez tak ma.Proszę o pomoc.Dziękuje. Jestem juz pewnie nuda z tym pytanie,ale czy bierzesz może tabletki antykoncepyjne? Mam takie same objawy( przyspieszona akcja serca,u mnie okolo..

Niskie tętno

.. ...wysiłkowa wyszła żle tętno wynosiło 173 trwała około 2 minut ,lekarz wczepiający stymulatory powiedział że jestem za młoda na wszczepienie stymulatora , leku niema jednocześnie żeby przyśpieszał i zwalniał bicie serca.Moje paznokcie i palce u rąk i nóg bardzo często są żmne i śine.Objawy..

Wysiłek i tętno wejdzcie !

.. Gdy mierze ciśnienie w domu mam tak 117/70 a puls 70 Mam siedzącą pracę i naprawde mało zazywam ruchu, ciagle tylko samochod i autobusy... Ostatnio próbowałam ćwiczyć i ledwo zaczelam, troszkę poćwiczyłam i mój puls doszedl do 160 uderzen na minute. Wystraszyłam się i gdy chce cwiczyć czuje lek przed tym..

Jak obniżyć puls?

.. ...Ventolin / Berotec moje tętno nie schodzi poniżej 100 w spoczynku. Czy ktoś zna jakiś sposób jak można samemu spowolnić akcję serca tak żeby mieć chociaż 70 jak normalny zdrowy człowiek? Czy można uprawiać sporty, bo boję się ze serce mi wyskoczy jak po minucie na bieżni mam puls 120+?..

Nadciśnienie - Str. 2

.. ...maxymalne i submaxymalne tętno jakie możesz osiągnąć? Nie próbuję się wymądrzać tymi pytaniami lecz zwrócić Ci uwagę, że nawet coś tak łatwego jak bieganie czy inna aktywność fizyczna podlega pewnym regułom, zwłaszcza u osób z nadciśnieniem czy innymi chorobami serca. Nie ma prostego..

Drętwienie nóg, rąk, czasami kłocie w głowie...

.. ...dodam że moje regularne tętno to 46 - 52 uderzenia na minutę, magnez sód, potas również idealnie... Przy wypisie pani doktór kazała iść do neurologa ( znowu !!! ile można!!! ). OK poszedłem do neurologa prywatnie - po tych podstawowych badaniach doktor stwierdziła że wszystko w porządku..

Przeskakiwanie tętna

.. ...serce warjuje i skacze tętno raz 150a raz 75 i tak na zmine przez 3 minuty myślałem ,że pani doktor wprowadziła jakieś ograniczenie rozrusznika , który to po uzyskaniu pulsu 150 miał by spowalniać moją prace serca . Umówiłem się znowu na kontrole rozrusznika podczas której pan doktor..