Tętno człowieka 40

Zbyt szybkie bicie serca jest także niepokojącym objawem

.. ...lekceważone - przyspieszone tętno. Jak wykazali biolodzy, zwierzęta żyją tym dłużej, im wolniej bije ich serce. Mały gryzoń, którego tętno sięga 240 uderzeń na minutę, przeżywa w idealnych warunkach 5 lat, podczas gdy najstarszy z obserwowanych wielkich żółwi z tętnem 6 uderzeń na minutę..

Jaki powinien być prawidłowy puls? - Str. 2

.. ...Podejżewam, że wysokie tętno odczuwa się jako znacznie większy dyskomfort, niż niskie. W końcu biegając człowiek się męczy: ) Moje normalne do niedawna tętno ( ok 70 w spoczynku, skaczące w zwyż zależnie od natężenia aktywnosci fizycznej i stresu ) ustapiło pare tygodni temu tętnu rzędu..

Dziwne skurcze dodatkowe - Str. 3

.. ...Zacząłem badać sobie tętno i rzeczywiście jest niesamowicie niskie. Cały czas około 50ciu a wieczorami spada poniżej 50ciu. Poradził, żeby zmienić kardiologa, a cysta się nie martwić, bo to nic nie zagraża zdrowiu i co drugi człowiek gdzieś taką cystę ma. I teraz muszę się umówić z..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 160

.. ...tak jak ty cisnienie tętno zawroty głowy ale jak to wytłumaczyła moja mama to przez ciśnienie atmosferyczne bo spada : ) Właśnie miałam * odlot * . Siedząc na fotelu zrobiło mi się tak jakoś dziwnie lekko, jakbym odlatywała. Tak jak czuje się człowiek po alkoholu. Wstała i jak walnęłam..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 757

.. ...brak. Pocieszam się tym. Tętno każdego człowieka jest rózne w każdej chwili a po alkoholu również może się zmieniać. Zaobserwuj się jeszcze a w raazie gdyby Ci doskwierało , żle byś się czuł skontroluj to. Tak mi się wydaje. Hej kiedyś pisałam tu i mam teraz małe pytanie. Dziś byłam u..

Wysokie tętno a wysiłek fizyczny

.. ...morderczo się nie męczę? Tętno u zdrowego człowieka przyśpiesza do ok 200/min w czasie wysiłku i jest to normą - po odpoczynku powinno zwolnić. U bardzo młodych osób potrafi przyspieszyć nawet do 300/min w trakcie intenywnego wysiłku i jak nie daje żadnych dolegliowsci to też nie ma..

Brak wyczuwalnego tętna, nieczucie kończyn u nastolatka

.. ...zaś w tym samym czasie tętno jest słabo wyczuwalne warto jest się skonsultować z kardiologiem dziecięcym. Lecz czasem po prostu zwykłemu człowiekowi trudno jest wyczuć puls, do tego dochodzą nerwy o dziecko... W każdym razie proponuje konsultacje u lekarza rodzinnego, który po dokładym..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 29

.. ...dziać to wzrasta mi tętno do 80 i wyżej, tego też wcześniej nie miałam. Noszę też ciągle przy sobie ( w kieszeniach, w torebkach ) rytmonorm, który pomaga mi wyjść z migotania. Nie jestem więc już normalnie się zachowującym człowiekiem, bo zdominowała mnie myśl kiedy znowu sie zacznie?..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1172

.. ...bardzo słysze swoje tętno i człowiek robi wszystko zeby sie nie wkrecić ,a to czasem tak trudno . Ale jest ranoi ,zimno jak na syberi ,pies nie chce do ogrodu woli lezec i grzac mi nogi . Na koniec akcent optymistyczny w kupie damy rade.!!!! Witajcie Damy damy rade kto jak nie my !..

Powikłania po nieleczonej tachykardii - Str. 2

.. ...rok... Wysiłek obniża tętno - jeśli serce jest w formie to nie straszne mu zmniany tetna, nie są tak odczuwalne to raz a dwa nie poddaje się byle emocjom. Poprostu jest silniejsze i nie szaleje. Jeśli człowiek chce być sprawny to musi ćwiczyć inaczej flaczeje - o formę serca też trzeba..

Tylko siedzę i płaczę jestem już wrakiem człowieka

.. ...się kołatania serca, tętno ponad 100 ( lęk przed śmiercią ) i tak dalej..i tak dalej...Miałam też badania i wszystko było DOBRZE. Lekarze z reguły przepisują leki uspokajające, które nie leczą a uzależniają, moja pani doktor ( jestem jej wdzięczna ) najpierw skierowała mnie na badanie..

Bardzo sie boję, nagłe przyspieszenie pracy serca

.. ...serca - ból w mostku, tętno ponad 200 uderzeń na min. ,zimny pot, bladość, niepokój i drżenie całego ciała. Wiadomo, że wtedy człowiek się jeszcze sam nakręca świadomością śmierci, więc odczyty szaleją. Znów wylądowałem w szpitalu na obserwacji. Mam juz tego dosyć, bo po jakimś czasie..

Beta blokery a aktywność fizyczna

.. ...skuteczny i obniża moje tętno spoczynkowe do około 80 uderzeń na minutę. Czy na tym leku mogę uprawiać sport, chodzić na siłownię i ogólnie robić to, co robi każdy zdrowy człowiek? A co powiedzial na to lekarz? Zapomniałem się go o to spytać :p Moj brat bierze propranolol od 10 lat. 3..

Leczenie : Arytmia, Niemiarowość Serca, Nerwowość, Nerwica - Str. 3

.. ...ma często za szybkie tętno. Kardiolog powiedziała mi, że to nie jest u mnie przypadłośc na całe życie, że z wiekiem człowiek robi się sztywniejszy i ta wada ustąpi samoistnie i tego będę się trzymac. A już dzisiaj mówię sobie: jestem zdrowa, jestem zdrowa, jestem zdrowa.... jak mantra...

Jak obniżyć puls?

.. ...Ventolin / Berotec moje tętno nie schodzi poniżej 100 w spoczynku. Czy ktoś zna jakiś sposób jak można samemu spowolnić akcję serca tak żeby mieć chociaż 70 jak normalny zdrowy człowiek? Czy można uprawiać sporty, bo boję się ze serce mi wyskoczy jak po minucie na bieżni mam puls 120+?..