Tętno poniżej 60

Pomiar ciśnienia tętnicznego krwi

Pomiar ciśnienia tętnicznego krwi

.. ...tak długo aż zniknie tętno na tętnicy promieniowej ( z reguły mankiet pompuje się powyżej spodziewanej wartości ciśnienia skurczowego ). Następnie przykłada stetoskop ( słuchawki lekarskie ) poniżej mankietu - nad przebiegiem tętnicy łokciowej. Z mankietu powoli wypuszczane jest..

Szybsze tętno w spoczynku a zawał serca

.. ...się, że kobiety których tętno było najszybsze ( ponad 76 uderzeń na minutę ) były 1,6 raza bardziej narażone na zawał w porównaniu z rówieśniczkami o wolniejszym tętnie ( poniżej 62 uderzeń na minutę ). Jednak związek między tętnem a zawałem okazał się słabszy niż na przykład między..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 23

.. ...Beta blokery obniżają tętno, czasami poniżej 60 uderzeń na minutę i lekarze dobrze o tym wiedzą. Ja na początku też strasznie panikowałem, ale odkąd przeczytałem na kilku stronach dotyczących kardiologii, że za bradykardię uważa się teraz akcję serca poniżej 50 uderzeń, a nie 60, a do..

Echo serca - Str. 20

.. ...arytmią po fenoterolu. Tętno w spoczynku nie schodziło przez ponad 10 tygodni poniżej 120 na minute. A to moje wyniki echo serca teraz po ciąży. Prosze o interpretacje i informacje jakie badania, może krwi powinnam zrobić. Lewa komora: 41 Grubość mięśnia LK: PMK 6 TŚlk 6 Aorta: 26 Prawa..

Echo serca - Str. 31

.. ...pod łopatkami, szybkie tętno ( 90 - 120 ) i niskie ciśnienie ( 95/60 ), kolejny termin wizyty za dwa tygodnie, po poczytaniu forum to jestem na dobrej drodze do nerwicy serca. Dziękuję. witam wszystkich. Mam prośbę. podaję poniżej pewne dane o któryvh nie mam zielonego pojecia. proszę o..

Dziwne skurcze dodatkowe - Str. 3

.. ...Zacząłem badać sobie tętno i rzeczywiście jest niesamowicie niskie. Cały czas około 50ciu a wieczorami spada poniżej 50ciu. Poradził, żeby zmienić kardiologa, a cysta się nie martwić, bo to nic nie zagraża zdrowiu i co drugi człowiek gdzieś taką cystę ma. I teraz muszę się umówić z..

Szybkie tętno - Str. 6

.. ...senność, a z drugiej strony tętno prawie nieustająco nie zwalniające poniżej 100. Ech ! Moje skurczone dziewuszki ! Bardzo mi przykro, że was tez dotknęło takie schorzenie, ale z drugiej - egoistycznej strony - cieszę się, że mam bratnie duszyczki : ) Aga,a kiedy miałaś ten duży atak?Ja..

Serce młodego sportowca

.. ...Jest jednak prawdą,że tętno i ciśnienie sportowca zawsze jest nieco niższe. Nie widzę jakiś duzych nieprawidłowości w Twoim pulsie - co prawda przekroczyleś już granicę bradykadrii ( akcja serca poniżej 60/min. ),ale jak już powiedzialam,u sportowców nie jest to patologią. Jesli jednak..

Niskie ciśnienie czym grozi?

.. ...temu, od roku miałem tętno 90 i nagle samoczynnie zmniejszyło się na 50. Poczłem się nieco osłabiony, ale lekarz nie uważał, że to coś groźnego. Ja choruję na nadczynność tarczycy i miałam bardzo podobne problemy - ciśnienie niskie ok.110/70 a tętno nie schodziło poniżej 115...tak było..

Wysokie tętno w spoczynku

.. ...czasu także mam wysokie tętno, znaczy w spoczynku mam od 100 do 130, przewaznie nie mam poniżej 95,po zrobieniu EKG lekarz powiedział mi że moje serce ma tędencje do szybkiego bicia i nic po za tym.Ciśnienie też mam w miare tz. 130/90 130/80 120/90.Staram się nie ćwiczyć bo po każdym..

Ciśnienie 106/67 i 93 puls

.. ...leku. Niekiedy aparaty do mierzenia ciśnienia nie są dokładne,a ponadto może być byc +lub - 10 mg * Nie lękajcie się!!!!!!!!!! Zeby podniesc cisnienie trzeba wiecej solic i pic duzo wody.pozdrawiam: - )..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 44

.. ...przestawało dopiero kiedy tętno zwolniło poniżej ok 100. Można to wytrzymać kilka godzin, ale nie 2 miesiące. U mnie na zwolnienie tętna dobrze działał np metocard. Myślę, że są leki, które skuteczniej zwalniają tętno. Pozdrawiam. Do czytelnika. Po ablacji podali mi lek Tambocor, który w..

Mostek mięśniowy nad LAD

.. ...poniżej 60 - rozkurczowe a tętno dość często poniżej 60 a zdarzało się , że było w granicach 43 - 54 )? Jaki wpływ mają beta - blokery na astmę( w tej chwili - od m - ca, mam odstawiony CORTARE 250 - lek na astmę )? Co w tej sytuacji mam robić? I wreszcie na jakiej podstawie postawiono..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 342

.. ...co chwila mierzyłam tętno na szyji i w końcu mierzac jak mi staneło i po 2 sekundach uderzyło tak mocno koszmar zaraz zrobiło mi sie goraco i wpadłąm w panike. Potem sobie usiadłąm i sie schyliłam i pisałam cos na compie i czułam w dołku ale tak poniżej co sekunda jakby tam serce mi biło..

Stenty - ile życia po wstawieniu stentów? - Str. 2

.. ...dość mocno 60/45, oraz tętno poniżej 40 uderzeń na minutę. dostałem kroplówkę - roztwór soli fizjologicznej i około 21. 30 wszystko wróciło do normy. po zabiegu przewieziony zostałem na OIOK. pod obserwacją leżałem do 1,30. usnięto mi wkłucie i po założeniu ucisku w miejscu wkłucia..

Infekcyjne zapalenie wsierdzia sercowego

.. ...przejechaniu 200 km miał ciśnienie 80/49. Tętno natomiast podwyższone. Od początku ostrego wystąpienia choroby ciśnienie jest poniżej 100, natomiast tętno powyżej. Czy Ty pełna rozpaczy byłaś u lekarza?..

Uczucie nie swojej ręki

.. ...nerwicę ma czasem obniżone tętno poniżej 50. Za nerwicą przemawia również opisane przez Ciebie łatwe denerwowanie się i to, że chyba za bardzo się przejmujesz ( fakt, że neurolog skierował Cię na test tężyczkowy jest dla Ciebie chyba równoznaczny z tym, że masz tężyczkę ) - typowe przy..

Tachykardia a jedzenie

.. Mam dość szybkie tętno, bez leków nie schodzi poniżej 90, ale i nie przekracza 105. Codziennie jem głównie zapiekanki, czipsy, pizze itp Tak więc moje pytanie brzmi - czy mój puls może mieć związek z moją * dietą * ? ( Nie uprawiam sportu i prowadzę wybitnie siedzący tryb życia. ) gratuluje kandytaka do..

Dyskomfort w klatce na wysokści splotu trzewnego w lewą stronę

.. ...stronie..mam ciśnienie 137/66 tętno 75. Bóle są lekkie i nie nasilają się przy wysiłku fizycznym po prostu są. Wydaje mi się że po zapaleniu papierosa trochę się nasila ból przy splocie i poniżej przy żołądku robiłem prześwietlenie płuc nic nie zaobserwowano wszystko w normie, usg jamy..

Wolna praca serca poniżej 60/min

.. ...z pewnym problemem - tętno w granicach 48 - 56 * /min.,uczucie zamierania serca,duszność i osłabienie. Do tej pory tego nie odczuwałam, jestem typem nisko ciśnieniowym( 100/58mmHg ).Czuję duży dyskomfort, proszę może coś mi poradzicie, odnośnie tego niskiego tętna.Maria Lidzia185..

Bardzo szybkie tetno

.. ...nerwica. Tylko, że moje tętno jest trochę niższe ( około 90 uderzeń ). W domu jest wszystko w porządku ( tętno spada lekko poniżej 70 ). Poza domem jest większe, wiem bo jak przyłożę rękę to tak szybko bije. Do tego przychodzi ból za mostkiem i lęk, że wykończy mi się serce. Badania nic..

Moje dotychczasowe zmagania...

.. ...lat ,ze moje normalne tętno to ok 50.Czasami poniżej a w przypadku napadu lęku,depresji to tak ok90 - 100.Za oknem 45 stopni do słońca i tak u mnie do 13.3o potem ten grzejnik tj. slonce przechodzi na drugą stronę budynku.Czuję lekkie znużenie ale idzie wytrzymać.Rozpisalem się.Piszcie..

Waga ciała a tętno

.. Witam. Mam 17 lat. Zawsze mam wysoki puls. Nie spada on poniżej 85 a zwykle jest około 95 - 100. Ciśnienie w normie ( 110/70 ). Mam 175 wzrostu i ważę tylko 55kg. Bardzo szybko się męczę, choć ćwiczę trochę ( nieregularnie ale jednak ), ostatnio po dużym wysiłku, czułem jakby głowa miała mi wybuchnąć, a..

Migotanie przedsionków-ablacja

.. ...propranolol na wiele pomagały. Tętno nigdy nie było powyżej 100 ani poniże 40. Czy mam obawy przed zabiegiem. Tak. Bo tylko idiota się nie boi. Jeżeli ktoś bedzie chciał wiedziec wiecej to służe prosze pytać. Odezwę się natychmiast po powrocie do domu. Trzymajcie kciuki. witam ja takze w..

Beto ZK 25 odstawianie

.. ...bez problemu zmierzysz tętno. Albo na nadgarstku albo tętnicy szyjnej. Liczysz ile jest tętnień w ciągu 15 sekund i mnożysz to przez 4. Potas masz za niski. Choć norma jest 3,5 to nie powinien schodzić poniżej 4 bo u niektóych ludzi objawy niedoboru występują właśnie przy * 4. Popracuj..

Jak obniżyć puls?

.. ...Ventolin / Berotec moje tętno nie schodzi poniżej 100 w spoczynku. Czy ktoś zna jakiś sposób jak można samemu spowolnić akcję serca tak żeby mieć chociaż 70 jak normalny zdrowy człowiek? Czy można uprawiać sporty, bo boję się ze serce mi wyskoczy jak po minucie na bieżni mam puls 120+?..