Tętno przy wysiłku

Wysiłek fizyczny u pacjentów po zawale serca

Wysiłek fizyczny u pacjentów po zawale serca

.. ...wyczynowy. Zalecane jest aby tętno ( puls ) podczas wysiłku fizycznego nie przekraczało 120 uderzeń na minutę. W przypadku gdy pacjent przed zawałem nie uprawiał żadnego sportu ( zdecydowana większość przypadków ) należy wyjątkowo ostrożnie, rozważnie i systematycznie przyzwyczajać serce..

Próba wysiłkowa

Próba wysiłkowa

.. ...siebie wartość tętna ( tętno przyspiesza w czasie wysiłku, orientacyjną górną granicą jest wartość 220 ) lub gdy wystąpią konkretne objawy. Próba wysiłkowa jest głównie wykorzystywana do diagnostyki pacjentów podejrzanych o chorobę wieńcową posiadających prawidłowy zapis EKG w spoczynku,..

Tętno u dziecka

.. ...Prawidłowa częstość serca, tętno, u dzieci mieści się w zupełnie innych normach, niż u ludzi dorosłych. Noworodki i niemowlęta mogą w czasie wysiłku osiągać maksymalną częstość tętna przewidzianą przez układ bodźcoprzewodzący ludzkiego serca, to jest 220 uderzeń na minutę. Częstość ta..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 14

.. ...aortą, dobrze wypenione tętno udowe. W 24 godzinnym zapisie EKG zarejestrowano nieliczne pobudzeniua komorowe - zaburzenia rytmu serca o łagodnyum charakterze nie wymagające leczenia. W próbie wysiłkowej nie stwierdzonoi cech niedokrwienia a wysiłek fizyczny Radek tolerował dobrze...

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 15

.. ...miałem w nocy b. niskie tętno, do 39 uderzeń ), test wysiłkowy i badania krwi. Usłyszałem, że wszystko jest OK ( poza EKG, które miało być * nieładne * ), ale przepisano mi leki i ( poza Betalociem ) nie wiem po co: Koenzym Q10 Acard Aspargin Preductal W ulotkach tych leków nie znalazłem..

Echo serca - Str. 52

.. ...75/50 ostatnio miłam i tętno ok 85.równoczśnie miałam wysiłkoweą próbę robioną ale została ukończona wcześniej z powodu za wysokiego pulsu . co do tego przedsionka to lekarz który wykonywał badanie nic mi nie mówił . a badanie było wykonane bo zgłosiłam się do lekarza z łomotaniem serca,..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 805

.. ...jakie jest prawidłowe tętno podczas wysiłku.? Jest na to jakiś wzór. Ja też mam takie problemy, tzn u mnie może być związane to z astmą bo mam wysiłkową , u mnie nawet przy głupiej czynności przy której potrzeba siły to wzrasta mi puls. A na swoim steperze i rowerku nie mogę Cwiczyć bo..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 829

.. ...zmierzyłam ciśnienie 143/79 tętno 84. CZyli podczas wysiłku chyba prawidłowo. Ale wtedy pomyślłam ze pewnie jak stoję to mi się coś kitwasi i zmierzyłam na stojąco było136/81 tętno 95!!!!!. Koszmar to wasnie stąd moje samopoczucie. A Wy mi piszecie żeby na to nie zwracac uwagi, Próbuję..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 925

.. ...grubo ponad setkę ba tętno wysiłkowe czytałam to 180 minus wiek czemu więc ja tak to odczuwam. Normalnie czuję nawet gdy zmieniam pozycje ciała, podnoszę się czy wykonam jakiś mocniejszy ruch. Jest to okropne i utrudnia zycie. Własnie może macie jakięś sposoby na pozbycie się takich..

Szybkie tętno - Str. 2

.. ...się. Mam bardzo wysokie tętno, w stanie spoczynku waha się od 115 - 125. Do tego dochodzi niskie ciśnienie, 100/75 - 80. Czasami, chociaż na razie dosyć rzadko, mam napady bardzo szybkiego bicia serca. Jest to dosyć uciążliwe. Odpada mi w zasadzie każdy większy wysiłek, skoro po wejściu..

Częstoskurcz komorowy

.. ...to na pulsometrze ma tętno około 100 - 110 i po ustaniu wysiłu spada tętno normalnie a jak mam częstoskurczto trzyma isę on całyczas w okolicy 120> Rafał PYTANIE DO RAFAŁA Czy przy częstoskurczu nie miałeś zatrzymania krążenia.Mi się to zdażyło jeszcze oprócz tego miałam migotanie..

Rytm prowadzący zatokowy, zajerestrowano pojedynczą ExV

.. ...). HR to rytm serca ( tętno ), który osiąga najniższą wartość podczas snu a najwyższą podczas wysiłku. Pojedyncza a nawet kilkadziesiąt dodatkowych uderzeń serca na dobę mają prawie wszyscy ludzie, może to co najwyżej świadczyć o nerwicy. Ważne że te odcinki są w normie, to wyklucza np...

Problem z sercem po wysiłku

.. ...jednak przy rozgrzewce tętno wzrosło mi do około 150. W zyciu tyle nie miałem po rozgrzewce. Od razu przerwałem ćwiczenia. Od tygodnia chodzę ledwo żywy. Duszność szybkie bicie serca po wysiłku. Zażywam preparat magnezowy. Miałem już podobne stany i przechodziło samo po 4 - 5 tygodniach...

Dodatkowe skurcze - Str. 21

.. ...chociaż jak mi sprawdzała tętno po chwili to odrazu wzrosła - czyżby przyczyny nerwowe?? ) jednak nadal powinienem się przebadać;/.Jestem dosyć sprawny, sporo jeździłem na rowerze, trochę biegałem i nigdy nie miałem problemu z wysiłkiem fizycznym...Zastanawiam sie , czy może być jakaś..

Dodatkowe skurcze - Str. 163

.. ...zdecydowanie szybciej niż moje tętno a to wyżej barzdo nierówno i wolniej niż moje tętno - w gruncie zreczy tętno mam w tej chwili huśtawkowe i nierówne ale tak mozno wali, cholera nigdy tyle godzin to nie trwało raz trzy godz ale to po próbie wysiłkowej a dziś? kurcze już od razna beż..

Dodatkowe skurcze - Str. 167

.. ...bradykardia i jakie tętno przy niej? ja miałam 153 tetno ale to przy wysiłku a holter zaznaczył to jako 133 tachykardie i 1 czestoskurcz ale wyjasniłam lekarzowi ze tak miałam w pracy ze musiałam włazic po shcodach wiec to nie typowy czestoskurcz a jedynie podwyzszone tetno przy wysiłku..

Dodatkowe skurcze - Str. 229

.. ...przecież chyba wtedy tętno wzrasta, a Ty masz skurcze bardziej w spoczynku tak jak ja, miałem robiona próbę wysiłkową i doszedłem do przedostatniego etapu, ale w trakcie próby zdarzył się skurcz poczułem go trochę mocniej, ale był tylko jeden więc lekarze stwierdzili ze to nie jest..

Wysokie tętno w spoczynku

.. ...czasu także mam wysokie tętno, znaczy w spoczynku mam od 100 do 130, przewaznie nie mam poniżej 95,po zrobieniu EKG lekarz powiedział mi że moje serce ma tędencje do szybkiego bicia i nic po za tym.Ciśnienie też mam w miare tz. 130/90 130/80 120/90.Staram się nie ćwiczyć bo po każdym..

Serce po wysiłku nerwicowca

.. ...przeciążą a dotlenienie i tętno rozwojowe i tak są za małe wiec wychodzi na to, że serce jest cały czas katowane, więc dla kogos z nerwicą serca ( ja też ją mam ) raczej ciężary odpadają. Natomiast ćwiczenia typu, bieganie, rower, basen to najlepszy pomysł. Trzeba też oczywiście..

Dziwne tętno

.. ...kiedyś zmierzyłem sobie tętno bo wydawało mi się że dziwnie wolno bije mi serce. Przez minute naliczyłem 45 uderzen serca, dziwne co? Sprawdziłem sobie innego razu tętno po lekkim wysiłku pare minut po nim i naliczyłem 55 uderzeń to też troche dziwne co? Nigdy nie miałem problemu z..

Wahania tętna

.. ...tym czasie spadło mi tętno spoczynkowe z 65 - 70 na 45 - 50. Czy to może być niepokojące? Ostatnio obserwowałem pracę swojego serca pulsometrem nie tylko w czasie wysiłku. Kiedy siedziałem miałem tętno 50, po wstaniu ok. 65, a przy chodzeniu ( bardzo wolnym tempem ) 80. Czy to możliwe że..

Tętno w czasie wysiłku 207

.. czy to znaczy ?e jestem bliski zawa?u? tetno spoczynkowe mam w granicy 50 - 55, prosze mi powiedzie? bo mam w?tpliwo?ci czy moge jakikolwiek sport uprawia? bez zak?adania pulsometru : - ) witam ja trenuję kolarstwo gorskie i wiesz w spoczynku mam50 - 55 a podczas zawodów nawet dochodzilo do 230 i nic moze..

Dziwne bóle w środku mostka

.. ...normalnie bo sprawdzałem tętno, nie miałem nigdy problemów z ciśnieniem, było dobre. Podczas wysiłku również nie odczuwam bólu anie nadmiernego męczenia gdyż jestem dosyć wysportowany, nie mam nadwagi, mam troche problemów z kręgosłupem. Co to może być, czy to serce czy może jakiś ucisk..

Nadciśnienie a bieganie

.. ...wieku oblicza się tzw. tętno submaksymalne - które jest górną granica do jakiej powinno dojśc Twoje tętno w trakcie wysiłku. To normalne ,że po dwóch latach braku ruchu kondycja nie taka i nie wydalasz po rozpoczęciu biegu. Twój organizm broni się przed mordowaniem go - i zwyczajnie..

Wysokie tętno a wysiłek fizyczny

.. ...morderczo się nie męczę? Tętno u zdrowego człowieka przyśpiesza do ok 200/min w czasie wysiłku i jest to normą - po odpoczynku powinno zwolnić. U bardzo młodych osób potrafi przyspieszyć nawet do 300/min w trakcie intenywnego wysiłku i jak nie daje żadnych dolegliowsci to też nie ma..

Pauzy, bloki, wydłużony QT

.. ...zdenerwuję to przyspieszone tętno - do 120/min. A denerwuję się. Jak to się diagnozuje? Za każdym razem jest to jednorazowe. I nie codziennie. miałam już ponowny holter, nie wykazał nic, test wysiłkowy też nic. No bo to się nie pojawia na żądanie. Czy ktoś jeszcze to ma? DO MISI :tak,mam..

Nie wiem jakie badania mam wykonać

.. ...zazwyczaj niskie ciśnienie, tętno ok.80 Wykonane przeze mnie badania ( 2 lata temu ): EKG - wszystko ok echo serca - w normie, lekko coś nie w porządku z falą zwrotną test wysiłkowy - jak na mój wiek bardzo słabo, ale jednak w normie Jakie badania powinnam wykonać? Holter? Po tych..

Tachykardia a normalne życie

.. ...mnie. ja mam cały czas tętno 120 - 200 w spoczynku i do 200 w wysiłku. czasami szleje powyżej 230 ale to takie pojedyńcze ataki i są dość rzadko. męczę się znacznie szybciej niż inni ale jakoś daję radę. leki odapają bo jestem uczulona. proponowano ablację ale nie chciałam bo na 100..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 22

.. ...fatalnie. Zwolnił on moje tętno do 42 - 45/min, co nie pozwalało mi normalnie funkcjonować. Szłam kilka kroków do sklepu po zakupy ale myślałam, że nie wrócę do domu, nie było mowy o żadnym wysiłku. Nie czekałam jednak na kolejną wizytę u kardiologa ale na własne ryzyko odstawiłam go no..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 71

.. ...fizycznym tzn. jeżeli tętno bardzo przyspieszy ( z wysiłku ) to potem nie chce wrócić do normy. Przy tętnie 140 - 150 idzie jeszcze jakoś przeżyć , bo przy ciągłym miganiu to koszmar. Do Vor - brałam Tambocor i Flekainid przez kilka miesięcy po ablacji , ale w moim przypadku wcale się..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 75

.. ...czasami zbyt niskie tętno, nieadekwatne do wysiłku no i czasami pojawiają się skurcze dodatkowe, którymi się zbytnio nie przejmuję, bo to norma. Najważniejsze, że zostałam wyzwolona z amiodaronu i przeszłam na rytmonorm. Nadzieja jest! Pozdrawiam. Do Eluzyny! Gratuluję. Pierwszy miesiąc..

Bardzo niskie tętno przy nawet dobrym ciśnieniu

.. ...puls 54 ). To powolne tętno raczej mi nie przeszkadza, ale aż czuć jak serce * bije * w klatkę piersiową. Przy wysiłku fizycznym na próbę pokonałem mał kawałek ok 50 m. Serce nie przyspieszyło tętna, a ja zaś czułem się bardzo słaby, głowa mi pulsowała oraz miałem takie hm... fale zimna..

Interpretacja wyniku EKG i Holera

.. ...wysiłku ) osiągając tętno submaksymalne, oraz wzrost ciśnienia tętniczego od 130/80 do 190/100mmHg. Całkowity czas wysiłku wyniósł 10:47 min. Próba przerwana z powodu wystąpienia wstawki częstegoskurczu ( kilkanaście ewolucji ) z szerokimi zespołami QRS. W okresie regeneracji także..

Kiedy tętno powinno wrócić do normy po wysiłku?

.. ...intensywnym wysiłku tętno powinno wrócić do normy? Normalnie mam ponizej 60 a po kilkugodzinnym meczu koszykowki przez parę ładnych godzin tętno pozostaje wysokie. To ja dolaczam sie do pytania ... Mam podobnie czyli po dluzszym bez przerw na uspokojenie pracy serca wysilku wysokie tetno..

Głośny puls

.. ...szybki, mam optymalne tętno wysiłkowe, tyle, że właśnie jest takie * głośne * . Jeszcze jedna dziwna rzecz odnośnie tego: ten * głośny * puls pojawia się tylko w sportach związanych z bieganiem np. piłka nożna, jogging. Gdy np. jeżdżę na łyżwach intensywnie bądź robie domowe ćwiczenia:..

Stenty - ile życia po wstawieniu stentów?

.. ...jestem ja ryba bo ani tętno ani ciśnienie krwi nie wzrosło ponad normę, a wszystko wróciło do stanu * przed wysiłkiem * w krótkim czasie. no to napisała że z powodu zawrotów głowy. konsylium lekarskie skierowało mnie na koronarografię. i tu było wielkie zaskoczenie ponieważ okazało się..

Gwałtowne zwolnienie pracy serca podczas wysiłku

.. ...postanowiłem zmierzyć sobie tętno ( zwykle mam dosyć wysokie ) i wyszło mi ok 160/s. poćwiczyłem jeszcze chwilę i czuję, że robi mi sie jakoś tak dziwnie, ale w miarę fajnie ;] położyłem rękę na sercu i nic nie czuję... * trochę * sie przestraszyłem ale po chwili poczułem jakieś..

Zaburzenia rytmu, rytm bliźniaczy a wysiłek przy porodzie

.. ...nadcisnienie i wysokie tętno. Jednak lekarz ginekolog powiedział, że moge rodzić naturalnie. Przy pierwszym dziecku też miałam te choroby ( oprócz nerwicy ) i podczas porodu naturalnego lekarze czuwali aby w razie czego zrobic cesarkę. Na szczęście obyło sie bez. teraz nie wiem co mnie..

Zapalenie mięśnia sercowego czy nerwica?

.. ...wzrosło - do 137/97, ale tętno 105, prawie utrata przytomności. Nie było wysiłku fizycznego, stało się to przy wykonywaniu spokojnych czynności. Ja byłam w pracy, ojciec nie wezwał pogotowia. Po godzinie poczuła się lepiej, ale teraz: bezsenność, niepokój, cały czas ciężkie serce i..

Życie intymne po zawale serca i pomostowaniu

.. ...roładowywanie popędu podnosi tętno. Jest to jakby nie było wysiłek fizyczny. A serce mogło Cię boleć ponieważ jesteś w wieku w ktorym ciągle dojrzewasz. Zdarzają się u ludzi w Twoim wieku tak zwane bóle wzrostowe serca. a może wierzący jesteś i sumienie Cię dręczy, że uprawiasz sex..

Nierównomierne bicie serca, głównie po wysiłku

.. ...jeszcze że gdy rozpędze tętno do nieco wyższych granic( po ćwiczeniach na siłowni z wiekszą ilością powtórzeń gdzie ma miejsce większe przyśpieszenie krążenia czy np. biegach , ) do momentu gdy przyjemnie czujemy że serce mocniej wali pompując krew do organizmu ( ja akurat lubie to..

Nierównomierne bicie serca, głównie po wysiłku - Str. 2

.. ...przypinania elektrod od razu tętno skoczylo chyba do 150... i wiem, że to akurat ze stresu. I faktycznie kiedy poszłam po wyniki to lekarz tylko zasmiał się, że mam syndrom białego fartucha i jak wyszłam ze szpitala to wszystko już było idealnie przez dzień, przez noc tez wszytsko..

Dyskomfort w klatce na wysokści splotu trzewnego w lewą stronę

.. ...stronie..mam ciśnienie 137/66 tętno 75. Bóle są lekkie i nie nasilają się przy wysiłku fizycznym po prostu są. Wydaje mi się że po zapaleniu papierosa trochę się nasila ból przy splocie i poniżej przy żołądku robiłem prześwietlenie płuc nic nie zaobserwowano wszystko w normie, usg jamy..

Wrodzona niedomykalność zastawki mitralnej a wysiłek i sposób życia

.. ...tylko trochę większe tętno podczas wysiłków ). Warto dodać że ostatnie 1,5 roku ćwiczyłem na siłowni, no ale tak to jest że z wiekiem się mądrzeje i wiem już że muszę zmienić dotychczasowy tryb życia. Dietę mam dobrą jem dużo ryb, nie uczęszczam do fast foodów. Proszę o napisanie mi..

Puls w czasie wysiłku

.. ...sugerować. Pozdrawiam. Niskie tętno spoczynkowe świadczy o dobrym wytrenowaniu ( chociaż 48 to super niskie ). Z kolei Hrmax=200 dla twojego wieku to norma. Żeby powstały zakwasy potrzebny jest nie tylko duży wysiłek ale i odpowiednio długi czas tego wysiłku. Chyba nie zależy ci na..

Zbyt niskie tętno podczas wysiłku

.. Witajcie, Mam nadzieje ze mi tu ktoś pomoże albo chociaz doradzi. Ostatnio mam taki problem ze podaczas zawodów kolarskich wogole nie moge * wejsc * na wysokie tetno. Jade pod gore i mam 170 gdzie zazwyczaj mam ponad 190. Czym to moze bys spowodowne wg. was? moze zaburzenia jakis elektorlitow czy cos..

Wysokie tętno podczas wysiłku

.. ...z pulsometrem, gdzie tętno maxymalne jako wyjściowe ustawione mam na 198 - bo takie uzyskałem podczas jednego ze wzmożonych wysiłków. Natomiast podczas ostatnich dwóch maratonów ( pierwszy raz podczas zawodów mierzyłem tętno ) średnie tętno przez okres 2,5 godziny wynosiło 186, ale przez..

Silny ból w klatce w czasie wysiłku, wyniki w normie, co robić?

.. ...okolicach tchawicy. Tętno dopiero teraz wraca do normy, jakieś 20 min po przyjściu ( chociaż wracałam spacerkiem, a nie biegnąc! ). Jestem naprawdę zmartwiona, boję się, że nigdy nikt tego nie zdiagnozuje. Mam już dość lekarzy, mówią, że jest ok, ale po 13 latach bagatelizowania widzę,..

Lekki wysiłek i serce masakrycznie przyspiesza

.. ...organizmu,ciała?Może szybkie tętno swiadczy,że Twój organizm jest przeciwnego zdania? Po za tym szybkie tętno może byc powodowane innymi czynnikami.Zachowaj zdrowie,humor i umiar. lol.. pije ze 3 litry wody dziennie wiec to malo o.O ?? Czeng to chyba nie to! Nie pijam kawy ani coca coli...

Zawroty głowy, ,,mocne ,, bicie serca, ciśnienie podwyższone

.. ...czasem cisnienie jak i tętno przekraczają normy. Miałem również robione badanie moczu i krwi, poza delikatnym podwyższeniem trójglicerydów i cholesterolu wszystko ok. Czasami jeszcze mam problemy z oddychanie, tak jakby zadyszka ale tylko to się dzieje wieczorami, czasem po jakimś..

Odwodnienie - Str. 2

.. ...każdy kto się rusza ma tętno powyżej 100/minute. jak robi większy wysiłek to do 200 więc się nienakręcaj i nie szukaj na siłe bo w końcu wylądujesz w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym. Normalne jest ze serce przyspiesza bo musi dostarczyć natklenioną krwe do całego organizmu. Ruszajac..

Odwodnienie - Str. 4

.. ...przechodziłem przez 1,5 roku, tętno ciągle podwyższone, 100 to normalka była, także jak masz takie stany nerwicowe lub lękowe to na pewno ma to duży wpływ na tętno. Wizyta u internisty po receptę, tętno 110, próba wysiłkowa - oczekiwanie przed gabinetem siedząc tętno 100, przed wejściem..

Stres

.. Jesli mam szybkie tętno od stresu da sie ztym cos zrobic rozładować napięcie emocjonalne .. lekki wysiłek siłowy ,, pobiegać , pospacerować , wypić piwko : ) , masaż , sex , na rybki , co kol wiek ..możliwości są ogromne ... można też stanąć za domem i pokrzyczeć na cały świat i wyśmiać się do łez : ) he he..

Prestarium i nedal na skoki ciśnienia

.. ...puls. Jeśli 69 to twoje tętno spoczynkowe i to do tego wieczorem to polecałbym mierzyć je regularnie o stałych porach dnia w spoczynku i zapisywać. Jeżeli się potwierdzi że masz ten puls spoczynkowy w okolicy 70 to polecałbym systematycznie ćwiczyć zaczynając od umiarkowanych wysiłków i..

Uczucie dławiącego uskoku serca...

.. ...obliczanego ze wzoru: Tętno maksymalne = 220 – wiek, lub w przypadku pozawałowego testu wysiłkowego do uzyskania 70% tętna maksymalnego ). Twoim obowiązkiem podczas badania jest zgłaszanie jakichkolwiek bólów klatki piersiowej, duszności itp. Nie bój się tego badania. Zrób je..

Waga ciała a tętno

.. Witam. Mam 17 lat. Zawsze mam wysoki puls. Nie spada on poniżej 85 a zwykle jest około 95 - 100. Ciśnienie w normie ( 110/70 ). Mam 175 wzrostu i ważę tylko 55kg. Bardzo szybko się męczę, choć ćwiczę trochę ( nieregularnie ale jednak ), ostatnio po dużym wysiłku, czułem jakby głowa miała mi wybuchnąć, a..

Mrowienie

.. ...Lokren 20 na podwyższone tętno które dopadło mnie z dnia na dzień sam nie wiem z jakiego powodu. Od tego czasu czuję się dobrze, szczególnie jeśli wykonuje wysiłek fizyczny. jeśli 2 - 3 dni siedze w domu, to zaczynają sie dziwne dolegliwości, które nie sa bolesne ale uciążliwe...Głównie..

Wysiłek i tętno wejdzcie !

.. Gdy mierze ciśnienie w domu mam tak 117/70 a puls 70 Mam siedzącą pracę i naprawde mało zazywam ruchu, ciagle tylko samochod i autobusy... Ostatnio próbowałam ćwiczyć i ledwo zaczelam, troszkę poćwiczyłam i mój puls doszedl do 160 uderzen na minute. Wystraszyłam się i gdy chce cwiczyć czuje lek przed tym..

Wysokie ciśnienie skurczowe nieskie rozkurczowe

.. ...możliwe,że tak wysokie tętno spowodowane jest dużym stresem lub wysiłkiem. Może zwyczajnie sie przetrenowałeś?? A jak sie czujesz na co dzień? bardzo latwo sie denerwuje tzn stresuje, choć ostatnio nie mam az takich stresujacych sytuacji ze oblewa mnie calego ciarkami i serce bije mi..

Holer EKG intepretacja

.. ...największy... 155! Rozumiem, że tętno podwyższa się podczas emocji czy wysiłku, ale ja spałam... Poza tym wyszło jakoś tak: * 5 ektopowych pobudzeń komorowych, w tym 5 izolowanych * . Dołączam zdjęcie z tętnem podczas badania, fragmentem EKG , gdzie miałam tętno 155, i jakiś fragment..

PROSZĘ,POMÓŻCIE MI ZDIAGNOZOWAĆ MOJE DOLEGLIWOŚCI..

.. ...Może mniej mierzyć to tętno, co ? hmmm,czuje sie raz dobrze a raz gorzej...najgorsze jest to ze czuje uderzenia wlasnego serca i to takiem uczucie jakby ono tak mocno walilo tam w srodku...trudno mi sie powstrzymac od mierzenia tego pulsu... Idź do lekarza. Na początek po prostu EKG...

Czy to nadciśnienie ?

.. ...dnia 130/80 i mniej , tętno 75 RANO OKOŁO 150/90 tętno 70 PODCZAS WYSIŁKU OKOŁO 160/90 tętno 85 Biorę leki które mi zapisał na nadciśnienie którego niby nie mam! I co ja mam sobie myśleć o tym ? Kolejną wizytę u kardiologa mam dopiero za miesiąc. Podczas wysiłku fizycznego odczuwam silny..