Tętno u

Zawał serca (zawał mięśnia sercowego)

Zawał serca (zawał mięśnia sercowego)

.. ...być jednak zwolnione. Podział zawałów serca. Zawał przedniej ściany serca Zawał przednio - boczny Zawał przednio - przegrodowy Zawał rozległy przedni Zawał dolnej ściany serca Zawał tylnej ściany serca..

Wysiłek fizyczny u pacjentów po zawale serca

Wysiłek fizyczny u pacjentów po zawale serca

.. ...wyczynowy. Zalecane jest aby tętno ( puls ) podczas wysiłku fizycznego nie przekraczało 120 uderzeń na minutę. W przypadku gdy pacjent przed zawałem nie uprawiał żadnego sportu ( zdecydowana większość przypadków ) należy wyjątkowo ostrożnie, rozważnie i systematycznie przyzwyczajać serce..

Defibrylacja

Defibrylacja

.. ...łóżka; przyłożyć elektrody tak aby serce znajdowało się między nimi; nacisnąć w tym samym czasie oba przyciski rozładowujące na elektrodach; po każdym wyładowaniu ocenić wynik defibrylacji ( EKG, tętno )...

Tamponada worka osierdziowego

.. ...czasami stwierdza się tętno paradoksalne; ściszenie lub całkowity brak tonów serca w osłuchiwaniu; spadek ciśnienia tętnicza z bardzo niską amplitudą skurcz/rozkurcz. Odchylenia obserwowane w badaniach dodatkowych. W wyniku tamponady worka osierdziowego pojawiają się zmiany w wielu..

Ciśnienie krwi i tętno

Ciśnienie krwi i tętno

.. ...milimetry słupa rtęci. Tętno. Tętnem nazywamy faliste odkształcenie tętnicy podczas skurczu serca. Skurcz komór serca powoduje powstanie tzw. fali tętna w tętnicach. Częstością tętna nazywamy ilość uderzeń serca na minutę. U dorosłych ilość uderzeń na minutę wynosi ok. 60 - 80. U dzieci:..

Pomiar ciśnienia tętnicznego krwi

Pomiar ciśnienia tętnicznego krwi

.. ...tak długo aż zniknie tętno na tętnicy promieniowej ( z reguły mankiet pompuje się powyżej spodziewanej wartości ciśnienia skurczowego ). Następnie przykłada stetoskop ( słuchawki lekarskie ) poniżej mankietu - nad przebiegiem tętnicy łokciowej. Z mankietu powoli wypuszczane jest..

Resuscytacja krążeniowo-oddechowa

Resuscytacja krążeniowo-oddechowa

.. ...Circulation - krążenie/tętno. W sytuacji gdy resuscytacja prowadzona jest przez laika wówczas nie sprawdza on tętna tylko oznaki krążenia. Spowodowane jest to faktem, że są to czynności trudne do wykonania dla osoby niewprawnej. Z tego względu standardy ILCOR dla laików zmieniły punkt C..

Próba wysiłkowa

Próba wysiłkowa

.. ...siebie wartość tętna ( tętno przyspiesza w czasie wysiłku, orientacyjną górną granicą jest wartość 220 ) lub gdy wystąpią konkretne objawy. Próba wysiłkowa jest głównie wykorzystywana do diagnostyki pacjentów podejrzanych o chorobę wieńcową posiadających prawidłowy zapis EKG w spoczynku,..

Zespół Lerischa

Zespół Lerischa

.. ...Nogi mogą być chłodne. Tętno na tętnicach udowych ( w pachwinie ) jest niewyczuwalne, lub bardzo słabo wyczuwalne ( zależne od stopnia zwężenia ). U mężczyzn, a tej płci choroba dotyczy częściej, występują zaburzania wzwodu prącia ( impotencja ). Z czasem zespół Lerischa postępuje i może..

Tętno u kobiety ciężarnej

Tętno u kobiety ciężarnej

.. W czasie trwania ciąży w organizmie kobiety zachodzą liczne zmiany. W ujęciu kardiologicznym, najważniejsze jest rozwinięcie się krążenia hiperkinetycznego. Wzrasta rzut serca, wzrasta również objętość krwi krążącej. Znaczna część kobiet odczuwa w czasie ciąży kołatania serca. Kontrolne EKG nie wykazuje..

Tętno u dziecka

.. ...Prawidłowa częstość serca, tętno, u dzieci mieści się w zupełnie innych normach, niż u ludzi dorosłych. Noworodki i niemowlęta mogą w czasie wysiłku osiągać maksymalną częstość tętna przewidzianą przez układ bodźcoprzewodzący ludzkiego serca, to jest 220 uderzeń na minutę. Częstość ta..

Nadciśnienie tętnicze ma ponad 8 mln Polaków

.. ...tej włączono również tętno. Według prezesa Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego prof. Andrzeja Rynkiewicza z Akademii Medycznej w Gdańsku, choć za prawidłowe uważa się tętno 70 - 75 uderzeń serca na minutę, to najmniejsze ryzyko zgonu z dowolnych przyczyn mają osoby, których tętno..

Łóżko dla chorych na serce

.. ...ciśnieniomierz, czujniki badające tętno, częstość oddechu oraz ruchy podczas snu Uzupełnieniem byłyby czujniki wbudowane w ubranie - w tym elektrody badające EKG. Wszystkie te dane można będzie analizować za pomocą odpowiednio oprogramowanego palmtopa, a następnie przekazywać lekarzowi..

Zbyt szybkie bicie serca jest także niepokojącym objawem

.. ...lekceważone - przyspieszone tętno. Jak wykazali biolodzy, zwierzęta żyją tym dłużej, im wolniej bije ich serce. Mały gryzoń, którego tętno sięga 240 uderzeń na minutę, przeżywa w idealnych warunkach 5 lat, podczas gdy najstarszy z obserwowanych wielkich żółwi z tętnem 6 uderzeń na minutę..

Iwabradyna obniża ryzyko zawału serca

.. ...lek, który spowalnia tętno - iwabradyna, zmniejsza ryzyko zawału o 36 proc. u osób z chorobą wieńcową serca - poinformowali kardiolodzy konferencji prasowej w Warszawie. Jak podkreślił prof. Krzysztof Filipiak z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, korzyści z tego leku mogą odnieść..

Uwaga na zbyt szybkie tętno spoczynkowe

.. Przyspieszony do ponad 70 uderzeń na minutę spoczynkowy rytm serca u osób z chorobami wieńcowymi to - zdaniem specjalistów - jeden z niedocenianych dotąd czynników zwiększających u nich ryzyko wystąpienia zawału, udaru i innych powikłań. Również osoby uważające się za zdrowe, u których serce w stanie..

Szybsze tętno w spoczynku a zawał serca

.. ...się, że kobiety których tętno było najszybsze ( ponad 76 uderzeń na minutę ) były 1,6 raza bardziej narażone na zawał w porównaniu z rówieśniczkami o wolniejszym tętnie ( poniżej 62 uderzeń na minutę ). Jednak związek między tętnem a zawałem okazał się słabszy niż na przykład między..

Gra w piłkę nożną pomaga znacznie obniżyć ciśnienie tętnicze

Gra w piłkę nożną pomaga znacznie obniżyć ciśnienie tętnicze

.. ...tętnicze, ustabilizować tętno i pozbyć się tkanki tłuszczowej - przekonują duńscy naukowcy. Jak podaje serwis Science Daily, badacze uważają tę formę aktywności fizycznej za bardziej skuteczną niż tradycyjne wskazówki lekarzy dotyczące diety i ćwiczeń. Z badań naukowców z Uniwersytetu..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 4

.. ...szybkiego bicia serca - tętno niemierzalne ) potem względny spokój. Teraz mam troszkę skurczy dodatkowych, żadko szarpnięcia i potknięcia. Kołatania wytępują tylko z powodu nerwów. Podobno WPW powróciło. Dodatkowo ma wypadanie płatka zastwaki dwudzielnej. I mam pytanie widzę z obserwacji..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 9

.. ...momencie wyczułem ogromne tętno ... lekarz pogotowia naliczył 180/min, i w pewnym momencie serce wskoczyło w prawidłowy puls i wszystko było okej ; ) tego dnia, byłem chory, miałem gorączke, podejrzewam że to mogło być przyczyną ataku .. mam ciągłe niedobory magnezu, wpierdzielam..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 14

.. ...aortą, dobrze wypenione tętno udowe. W 24 godzinnym zapisie EKG zarejestrowano nieliczne pobudzeniua komorowe - zaburzenia rytmu serca o łagodnyum charakterze nie wymagające leczenia. W próbie wysiłkowej nie stwierdzonoi cech niedokrwienia a wysiłek fizyczny Radek tolerował dobrze...

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 15

.. ...miałem w nocy b. niskie tętno, do 39 uderzeń ), test wysiłkowy i badania krwi. Usłyszałem, że wszystko jest OK ( poza EKG, które miało być * nieładne * ), ale przepisano mi leki i ( poza Betalociem ) nie wiem po co: Koenzym Q10 Acard Aspargin Preductal W ulotkach tych leków nie znalazłem..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 6

.. ...przeciagneły się do 40 minut i tętno trzymało sie między 210 a 240 uderzen na minutę.Jak złapało mie w czwartek i pojechałem sam do szpitala to mi lekarz powiedział co o mniemysli i osamodzielnym prowadzeniu samochodu a takim stanie to mozecie się domyslic i w piątek..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 8

.. ...jeszcze raz trwał 30minut tętno powyżej 200 okropność. Od tamtej pory czuję nierównomierne kołatania i przebicia. Najczęściej częsoskurcze występują u mnie po silnej sytuacji stresowej. Chciała bym się pozbyć tej okropnej przypadłości i w spokoju zajść w ciążę. Ale czytając wasze..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 12

.. ...jakby się * potykalo * i tętno też miałam przyspieszone.Cały czas się wsłuchiwałam w bicie serca i myślałam o tym czy mnie nie * złapią częstoskurcze * . Niedługo juz będę miesiąc po ablacji i aby tak dalej. Staram się nie myśleć o tym i żyć normalnie. Ktoś napisałam tu na forum, że..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 21

.. ...talie ciśnienie i te tętno. bo nie wiadomo jakie masz zaburzenia czy nadkomorowe czy komorowe. musisz zrobić badania w kierunku zaburzeń rytmu, czasami na holterze nic się nie zapisze bo wiadomo urządzenie pożyczają na dobę a nie można być pewnym że akurat w tym dniu to cię dopadnie,..

Jaki powinien być prawidłowy puls? - Str. 2

.. ...Podejżewam, że wysokie tętno odczuwa się jako znacznie większy dyskomfort, niż niskie. W końcu biegając człowiek się męczy: ) Moje normalne do niedawna tętno ( ok 70 w spoczynku, skaczące w zwyż zależnie od natężenia aktywnosci fizycznej i stresu ) ustapiło pare tygodni temu tętnu rzędu..

Jaki powinien być prawidłowy puls? - Str. 3

.. ...dziś jest w formie. Jej tętno średnio wynosi 40 - 55 Gdy jechała na zabieg oka myśleli że jest chora i bali sie robic zabieg;] Okazało się że wszystko jest w porządku, że ma super serce. * * * Proszę o pomoc w odczycie! * * * cześć wszytskim!! 4 m - ce temu wykryto u mnie arytmię serca..

Częstoskurcze napadowe ciągle wracaja

.. ...momencie wyczułem ogromne tętno ... lekarz pogotowia naliczył 180/min, i w pewnym momencie serce wskoczyło w prawidłowy puls i wszystko było okej ; ) tego dnia, byłem chory, miałem gorączke, podejrzewam że to mogło być przyczyną ataku .. mam ciągłe niedobory magnezu, wpierdzielam..

Echo serca - Str. 8

.. ...160/80 ( normalnie 110/70 tętno 52 bo byłem w młodości sportowcem ) i pomimo że kilka ładnych pań zabawiało mnie rozmową przez pół godziny nie chciało ani trochę opaść. Ponieważ nie chciałem zostawać w szpitalu ani chwili dłużej, wyprosiłem w końcu rozpoczęcie próby i zacząłem swoją..

Echo serca - Str. 10

.. ...niedzielę zaczęło spadać jej tętno do 29! Nie traciła jednak przytomności. Zrobiło się zamieszanie, zaczęli mówić o koronarografii ( podobno robi się przed operacją ), rozruszniku, operacji. W końcu wzięli ją jednak na Echo, po czym zebrało się konsylium ( przyjechał nawet kardiochirurg,..

Echo serca - Str. 12

.. ...wpływ na podwyższone tętno??? mam 25 lat jakie tetno w stanie spoczynku powinnam mieć. Pytam z tego względu że w różnych publikacjach pisze inaczej. Zaznacze że miałam wykonane Echo serca i wszystko jest w porzadku Ekg również. Proszę o odpowiedz i góry bardzo dziękuję. Do Pani Izabeli!..

Echo serca - Str. 15

.. ...napadowy nadkomorowy,tętno miałam 134 . Zrobiono mi wszystkie badania były w normie aczkolwiek niepokoją mnie wyniki ekg EKG 1:Normogram. Rytm zatokowy, miarowy 134/min.Obniżenie odc.ST w odpr.II V2 - V6. Spłaszczenie zał.T w większości odpr. Dostałam Medocard i na szczęscie się..

Dziwne skurcze dodatkowe - Str. 3

.. ...Zacząłem badać sobie tętno i rzeczywiście jest niesamowicie niskie. Cały czas około 50ciu a wieczorami spada poniżej 50ciu. Poradził, żeby zmienić kardiologa, a cysta się nie martwić, bo to nic nie zagraża zdrowiu i co drugi człowiek gdzieś taką cystę ma. I teraz muszę się umówić z..

Podejrzenie zespołu WPW - Str. 4

.. ...dziecko gdybyś miała tętno ponad 220 to przykro mi bardzo ale bylby to zgon, idz gdzie indziej pisac bajki i ludzi nie strasz Katarzyna, tetno 220 to nie bajki ja mialem 270, 280 ludzie mieli nawet 300 taka jest natura czestoskurczu, popytaj na forum to sie dowiesz. Tu ludzie maja..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć?

.. ...w klatce piersiowej, tętno znacznie powyżej 110, całkowite rozkojarzenie i ten paraliżujący strach. Badania i stwierdzenia lekarzy różnej specjalności niczego szczególnego nie ujawniły od strony somatycznej, a większość specjalistów była zgodna, że jest to nerwica lękowa. Rozpocząłem..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 7

.. ...ciśnienie , wysokie tętno ) idzie dostać zawału .Aż mi wstyd zadawać takie pytania , ponieważ wyniki wszystkie mam ok a tak się bardzo tego boję .Napędza mnie również myśl jak mówią * taki zdrowy był , nic mu nie dolegało a dostał zawału * czy tak to rzeczywiście jest , czy mając zdrowe..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 15

.. ...nie pokoi mnie moje tętno, że się tak często zmienia. Szukam na Internecie, jak często może się zmieniać, np. w ciągu godziny i nic nie znjaduje. Wszystko mnie już boli i kłuje, gardło ściska, co to za okropne uczucie. Ciekawa jestem czy to normalne w nocy mieć 44/min, a potem w dzień..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 19

.. ...skoczyło do 200/120, tętno oszalało , wracałam do domu i myslałam ,ze zwyczajnie umrę na drodze.Ktos wezwał pogotowie, katerka zabrała mnie do szpitala.Dali leki , zrobili badania i..rozłożyli bezradnie ręce. A ja z każdym dniem opadałam z sił. Wyszuszenie włosów suszarką graniczyło z..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 5

.. ...serca przyśpieszone tętno czasem silny skurcz i wtedy wysiadam myślę że ju ż koniec. od czasu wykrycia wady urodziłan córeczkę siłami natury. Moim zdaniem wszystko zalęży od psychiki. Trzy miesiące temu zmarła mi mama na raka trzustki jestem w kompletnym dołku a moje serce warjuje. Kiedy..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 7

.. ...fatalnie mam wysokie tętno już nie mam siły prosić lekarzy o skierowanire. chyba mam już dość jestem ledwie żywa może to od tych upałów tak źle się czujesz? Weź sobie coś na uspokojenie. A jakie masz objawy tego złego samopoczucia? Osłabienie? Duszności? Czy coś innego? Witam, no właśnie..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 9

.. ...skurczowe bicie serca - tętno było chyba ze 200, które po paru sekundach minęło - pojawiaja się lęki, które osłabiaja psychikę. Ale nie polecam stsowania mocnych środków, lepiej jest przestać o tym myśleć - jeżeli nie ma drastycznych objawów uniemożliwiających normalne życie, to można z..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 10

.. ...przede wszystkim niepokój tętno bije szybko w moim wypadku bylo około 120 uderzeń na minutę.Jest to przede wszystkim widoczne na ekg.Moja corka wezwała pogotowie.Zabrali mnie na oddział ratunkowy,ale atak ustąpil w przeciągu godziny ja mam napadowe migotanie.Przeszlo mi samo ale podali..

Leki na arytmię to bzdura! - Str. 2

.. ...pogotowie stwierdzało tętno na poziomie 23 – 45 uderzeń na minutę ( 20 grozi zapaścią ). Przypomniałem sobie wtedy o czymś, co przygotowałem wiele lat wcześniej na zupełnie inną chorobę. I stało się coś nieoczekiwanego. Już po jednej dawce poczułem się jak nowonarodzony...

Ablacja - Walczak, Czerwiński, Wojnarowa

.. ...najprawdopodobniej codziennie. Moje tętno jest rekordowe - 260/min. Poprostu w trakcie ataku czuję się jakbym wbiegła na K2 i zbiegła z powrotem. Proszę o posty. Namiary na lekarzy, wrażenia po ablacji. Dziękuję z góry i pozdrawiam. dr oskar kowalski doc. zbigniew kalarus Ścchs zabrze..

WPW - jakie objawy?

.. ...ablacji.Z poważaniem Adam Tętno około 200 na minutę, totalne zmeczenie, jakbym rozładowała własnymi rękoma wagon węgla, nieustające parcie na pęcherz, ciśnienie skacze zazwyczaj ( choc nie zawsze ) na podniebne wysokości, biorę leki i raczej rzadko już mi się trafiają takie ataki : )..

Częstoskurcze i arytmie - jakie leki bierzecie? - Str. 2

.. ...miałam normalne 115/75 a tętno 85 niby tez normalne ale czułam to serce jakbym się gdzieś przebiegła.Zaczęłam pic rano melisę ( ludzie normalnie piją kawę; )i wtedy czasami niestety nie mam tych bić serca,jak się bardzo zdenerwuję albo mam leki to biore validol i też pomaga. Nie wiem..

Napadowy częstoskurcz - kiedy ablacja?

.. ...forum temat: szybkie tętno i szybkie tętno II oraz Ablacja kompendium wiedzy. Co do wady serca to nie mam żadnej...Polecam szpital w Katowicach wspaniali lekarze i cudowne pielęgniarki. Jeżeli jeszcze jakieś informacje będziesz potrzebowała to pisz... Pozdrawiam witaj Kasiu szykuje sie..

Dodatkowe skurcze komorowe

.. ...POdczas ataku paniki tętno potrafię mieć do 200 więc i ciśnienie pewnie się zwiększa ). POdobno tak niskie ciśnienie też powoduje arytmię. Lek pomógł mi na serce więc lekarz nie zlecił Holtera. W echu wykrył maleńką dziurkę w przegrodzie międzyprzedsionkowe, jakaś fala zwrotna. Nie ma..

Tachycardia

.. ...zmienił leki,ponieważ tętno waha się w granicach 100 do 110.Zmienione leki to Bemecor,Vivacord 12,5mg,Verospiron,Lacipil,Tertensif.Leki te mama przyjmowała przez dwa tygodnie,ponieważ nie było żadnej zmiany tzn.tętno ponad 100,postanowiłam udać się ponownie z nią na wizytę.Teraz mamy..

Duży puls

.. ...ma trochę za szybkie tętno.Lepiej zrobić badanie EKG i poradzić się dobrego lekarza.Może to rzeczywiście nerwica,ale lepiej to sprawdzić.Zyczę zdrowia Tobie i Mamie! Kiedyś zachorowałam poważnie na tarczycę a jedynym obiawem ( na początku )był podwyższony puls do130 .Za jakieś półroku..

Duży puls - Str. 3

.. ...ktoś chce obniżyć sobie tętno i nadciśnienie to polecam bisocard. Witam ja mam tak jak Robert puls zawsze powyzej 100, a czasami skacze mi na gora 5 minut do 160 - 200 a potem znowu spada do 100 - 130 i cisnienie rowniez mi skacze, czasami do 175 - 180 na 135 - 140. Czy w czasie..

Bradykardia jak leczyć? - Str. 2

.. ...6,2s, najwolniejsze tętno z 4 kolejnych uderzeń to 34, najniższe średnie z całej godziny to 41uderzeń na minute Trenuje kolrarstwo, ale będę miał badania czy czasami nie zadlugie te odpoczynki serca. Pozdrawiam Mateusz Chorowalam na serce i na to samo mam rozrusznik od 2004 roku nie..

Napadowy częstoskurcz nadkomorowy - Str. 4

.. ...dość długo, oczywiscie tętno ponad 200uderzen/min, przy tym zawroty głowy, bóle w klatce piersiowej, cały jestem po chwili oblany potem, duszności, nie wszystkie objawy występuję przy każdym ataku, ale to główne które się powtarzają, byłem dzisiaj u lekarza, dostałem skierowanie do..

Śpiączka po zawale serca

.. ...oddycha przez respirator, tętno w przedziale 72 - 90. Brak jakich kolwiek odruchów, był badany neurologicznie, stwierdzono uszkodzenie kory mózgowej, brak odruchu kolanowego, nie reaguje na światło. Od poniedziałku kilka razy nieprzytomnie otworzył oczy i 1 raz ruszył ręką. Czy jest..

Częstoskurcz nadkomorowy u dziecka

.. ...teraz w domu najwyzsze tętno ma 120 niewiem czy to dużo czy mało jak na 13letnie dziecko może ktoś z was mi to wszystko po ludzku wytłumaczy bo napewno macie więkrze doświadczenie bardzo proszę Witam. Wierze że bardzo się denerwujesz i bardzo Ci z tego powodu współczuje, zespół WPW -..

Ablacja - kompendium wiedzy

.. ...troszkę wątek, Szybkie tętno i o ile dobrze pamiętam to była Twoja druga ablacja, dlaczego poprzednia nie wyszła? Pozdrawiam serdecznie. Mecz mnie Aga ile chcesz. Kiedy tylko bede mogl ci pomoc ( mam troche malo czasu ) to z pewnoscia to uczynie. Ale proponuje, bys podala maila, to..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 10

.. ...tachycardia, QRSy i zabójcze tętno 260/min. Od ponad 2 tyg. jestem na lekach - rytmonorm 150 i biosotal 40. Czuje się tak sobie, jestem słaba, ociężała, mam jakieś bóle w klatce. Jak przeczytałam ulotki ze skutkami niepożądanymi, to się przeraziłam. Czy ktoś zażywa może te leki? Jak się..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 22

.. ...częste objawy ( szybkie tętno, przy tym słabo mi sie robiło, i na ekg widoczne ). obecnie jestem po ablacji ( 28.01. 2008 ) w CK Anin wykonywaną przez dr Szumowskiego. Zaraz po zabiegu jeszcze zdarzało mi sie że serducho troszkę przyspieszało ale tak od marca do końca maja był..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 28

.. ...prostu przyspieszone tętno. Na szczęście radziłam sobie z atakami częstoskurczu samodzielnie, po prostu kładłam się, mocno zapierałam i przechodziło. Do czasu porodu...2 lata temu zaszłam w ciąże i po cięciu cesarskim ( wykonanym właśnie dlatego, że mam częstoskurcz ) na drugi dzień..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 26

.. ...przedsionków a moje tętno bilo 180/min .Jak ktoś chce pogadać to zapraszam na GG Teraz większość czasu spędzam przed kompem Pozdrawiam .moje GG 11081206 . Zaraz jak to nie masz nic...?? znaczy nie starałeś się o rentę...nie miałeś w wcześniej ubezpieczenia, ? bo nie rozumiem ! Ja też..

Po ablacji

.. ...,pobudzenie nadkomorowe 6 razy tętno max ,min i średnie( nie pamietam a opisu przy sobie nie mam )no i oczywiście gdy miałam holtera nie miałam typowej arytmi przez te 24 godziny ,no nie stety ta dolegliwość nie jest na zawołanie ( a chciałam żeby się zapisało - pewnie za bardzo chciałam..

Po ablacji - Str. 3

.. ...trzeba powtarzać bo tętno spoczynkowe mam 120 a atak częstoskurczów około 5 razy na dobę. nie martw się, za 2 - im razem powinno już być ok.. ja 4 września czyli juz za kilka dni będę miał wyknywany zabieg ablacji...mam nadzieję że się uda: ) do chanahan: Hej. Ja miałam w ciągu miesiąca..

Po ablacji - Str. 4

.. ...żyjesz z tym normalnie ,tętno nie przekracza ci 200, masz wydolne serce, nie masz miżdżycy , czyli ten częstoskurcz nie zagraża twemu życiu i nie meczy cię tak bardzo ja bym nie robiła.Ale niestety ta choroba postepuje , w grę wchodzi wiek i ogólny stan zdrowia , niestety może być..

Po ablacji - Str. 8

.. ...zadziwia in plus, za to tętno jest za niskie ( 48 - 51 ud/min ) i czuję się troszkę słabo, mając co jakiś czas wrażenie, że za chwilkę zemdleję. W tej sytuacji zredukuję dawkowanie Concoru do 1x dziennie, zobaczymy, jak to bedzie... U mnie ponowna ablacja na razie odłożona - najpierw..

Niskie tętno

.. ...siebie ostatnio niskie tętno ( 55 56/min. Zmartwiło mnie to, choć rok temu miałam robione echo servca i było prawidłowe.Często miewam dziwne przypadłości typu szum w uszach, poczucie słabnięcia ( ale bez omdleń ) , kołatania serca - tym bardziej zdziwiła mnie teraz tendencja do tak..

Niskie tętno - Str. 2

.. moje wyniosi 54, w ciągu dwóch miesięcy jest coraz niższe. Jeszcze w styczniu było pow. 60 Witam! Ja przez ponad 15 lat miałam tak niskie tetno 37 - 48/min ,choroba ta nazywa sie bradykardia.Każdy kto ma niskie tetno powinien pójść do kardiologa.Brałam przez wiele lat leki,które mi pomagały .Teraz moja..

Choroby serca - genetyczne?

.. ...mam tylko podwyższone tętno i skoki ciśnienia i niedomykalność zastawki 1 stopnia. moja młodsza siostra ma wadę serca - wspólny kanał przedsionkowo komorowy( nie ma zespołu downa gdyż właśnie ta wada występuje najczęściej u dzieci z tą chorobą ) mój dziadek również miał wadę serca. moje..

Szybkie tętno

.. ...wysakie nie tyle ciśn.co tętno.Czy ma pani już w tym doświadczenie,może ktoś dokładnie pani WYTŁUMACZYŁ co może być przyczyną takiego złego samopoczucia.Bardzo proszę o odpowiedz.Pozdrawiam Beata. Jestem po ablacji,którą miałam 2 marca tego roku.Przed zabiegiem miałam arytmię.teraz..

Szybkie tętno - Str. 2

.. ...się. Mam bardzo wysokie tętno, w stanie spoczynku waha się od 115 - 125. Do tego dochodzi niskie ciśnienie, 100/75 - 80. Czasami, chociaż na razie dosyć rzadko, mam napady bardzo szybkiego bicia serca. Jest to dosyć uciążliwe. Odpada mi w zasadzie każdy większy wysiłek, skoro po wejściu..

Szybkie tętno - Str. 3

.. ...guza. Teraz biorę leki, tętno wróciło do normy a ja czuję się świetnie. Przed chwilą dzwonili z Ochojca i jadę jutro na kosnultację.I jak dobrze pójdzie,to może jeszcze w tym tygodniu albo w przyszłym będę mieć drugą ablację.( dlatego w miarę szybko,bo to drugi zabieg ). Oby tym razem..

Szybkie tętno - Str. 4

.. ...częstoskurczu? Czy mierzycie tętno? Ja np. noszę przy sobie ciśnieniomierz nadgarstkowy i jak czuje jakies wachania albo mam chętkę na kolejna kawę to mierzę tętno. Jak podsumowałam ostatni miesiąc to okazuje się, że ciągle mam tętno w granicach 90 - 110 - może dlatego prawie non stop..

Zespół Barlowa i poród naturalny czy cesarka? - Str. 3

.. ...jaśniej: podwyższone tętno nawet powyżej 100udeżeń na minutę, które praktycznie mam na co dzień, okresowe bóle w klatce piersiowej, które nieraz są tak bardzo silne że czuję je nie tylko z tyłu, w plecach, ale i przeszywający ból aż do lewego łokcia... Ale najbardziej dokuczliwy jest dla..

Szybkie bicie serca przy nagłych ruchach

.. ...podobne objawy tylko, że tętno skacze mi do 230 na minutę. Również podejrzewają WPW, ale ataki tętna zaczęły mi się jak zacząłem pracować w pewnej firmie przy produkcji folii. Ja przynajmniej mam to na ekg i nikomu nie daję( co najwyżej do skserowania ) z tą tylko różnicą, że od dziecka..

Czy mam nerwicę serca?

.. ...momencie czuję, że moje tętno jest w miarę spokojne, a uderzenia serca wręcz niewyczuwalne. Niestety zazwyczaj tętno mam przyspieszone, lecz nie na tym polega problem - uderzenia serca są tak silne, że nie dają mi spokoju. Modlę się do Boga, abym w końcu któregoś ranka obudził się..

Czy mam nerwicę serca? - Str. 2

.. ...piersiowej, nieregularne tętno ( np. 120 uderzeń na minutę - w stanie spoczynku! ), problem z wdechem większej ilości powietrza, czasem ogólne osłabienie. Po wizycie u kardiologa i otrzymaniu leków: problemy minęły, więc można było zmniejszyć dawki - aż do zera. Jednak w ostatnie wakacje..

Częstoskurch, kołatanie, WPW czy tylko nerwica?

.. ...nie wybieram : ) To tętno 94 jest trochę niepokojące, powinni ci dać coś na obniżenie. Ale nie wpadaj w panikę, wyniki holtera codziennie wychodzą inne, więc po kilku dniach mogło ci wyjść średnie tętno 86 ( bo np. miałaś mniej dodatkowych skurczów ). Ludzie żyją nawet z tysiącem..

Niedoczynność tarczycy - Str. 4

.. ...wtej chwili biorę 75,50.Tętno mam prawie zawsze przyśpieszone,twarz opuchniętą,chęci do życia zero i co by mi ktoś doradził do p.Barbary mam 48 lat i nikt mi nigdy nie potrafil mi zdiagnozowac choroby tarczycy ,0,5 roku temu prawie zapadalam w spiaczke ,tylko przez przypadek zbadano mi..

Propranolol - Str. 2

.. ...działa wzmacniająco na tętno i ostry ból w głowie, ostatnio bolą mnie oczy tak jakby cisnienie mialo je rozszadzic wraz z glową szum w uszach sporadycznie. Bóle mieśni rąk. W nocy budzę się z drżeniem całego ciała próbuję się uspokoić, ale dużo to nie daje. Learz mówi że panikuję. Tylko..

Propranolol - Str. 3

.. ...biło mi serce. daltego ważne jest by zapytać swojego lekarza czy na pewno jest ten lek konieczny i w jakich sytuacjach. to w końcu lek na recete z konkretnym przeznaczeniem a nie cukierki : ) pozdrawiam..

Propranolol - Str. 4

.. ...ciśnienie i wysokie tętno, szarpanie w klatce piersiowej, nierówne bicie serca i te ciągłe napięcie... Trafiłam do kardiologa, odstawiłam kawę a nawet herbatę, wszystko, co działałoby pobudzająco. Stwierdzono nerwicę serca. Próbowałam różnych leków i wiem, że nie chcę brać żadnych..

Miała być nerwica a jest WPW

.. ...tachicardia, QRSy i zabójcze tętno 260/min. Od wczoraj jestem na lekach - rytmonorm 150 i biosotal 40. Czuje się tak sobie, jestem słaba, ociężała, mam jakieś bóle w klatce. Jak przeczytałam ulotki ze skutkami niepożądanymi, to się przeraziłam. Czy ktoś zażywa może te leki? Jak się po..

Ablacja

.. ...atak częstoskurczu - tętno 240. Wtedy dopiero dowiedziałam się coś mi dolega ( na wczaśniejsze ataki zupełnie nie zwracałam uwagi. Lekarka powiedziała, że koleny atak to już może być zagrożenie życia i powinnam jak najszybciej skonsultować się pod kątem ablacji. W Instytucie kardiologii..

Ablacja - Str. 2

.. ...04. Na temacie Szybkie tętno II było już na ten temat. Pozdrawiam kontakt do Fundacji, gdzie przyjmuje prof Walczak - ( 022 ) 613 05 04. Jacek w jaki sposób dostałeś się do kliniki i czy musiałeś zapłacić za ten zabieg? Czy ktos wie jaka jest smiertelnosc przy ablacji? A co to za..

Ablacja - Str. 5

.. ...tachykardie sie nasilaja, tętno mam w granicach 100 - 120 przy ciśnieniu 120/80, czy jest szansa i mozliwość o ubieganie sie o rentę, ew. o orzeczenie o stopniu niepełnosprawności ? Ja jestem po ablacji, niestety nieskutecznej i mam zasiłek pielęgnacyjny i orzeczenie o stopniu..

Szmer serca u 19 letniej dziewczyny - Str. 2

.. ...godziny to zmierzyłam mu tętno. Miał aż 187!!! Przeraziłam się i powiedziałam, że musi iść do lekarza! Ale on to zignorował, powiedział, że mu przejdzie. Dzisiaj rano znowu miał bardzo wysokie tętno - 179! Co mam robić? Bardzo się o niego boję. O czym może świadczyć takie tętno? Czy..

Nerwica - czy na pewno?

.. ...ciągle przyspieszone tętno i kołatnie serca. Podobnie jak Ty zrobiłam wszystkie podstawowe badania, morfologię robiłam co 2 miesiące, byłam u laryngologa, neurologa, kardiologa, 2 razy miałam robione EKG, raz USG serca, czasami szczególnie moje objawy nasilają sie w nocy myślę,że..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 3

.. ...towarzyszy temu, choć tętno jest wysokie ) właściwie nie wystęuje. To straszny dyskomfort, już właściwie przestałam myśleć o tym, że coś mi jest na rzecz tego, że jestem na środku ulicy, upadnę, nie dojdę na czas, a kończy się na pytaniu: co mi jest? czemu właśnie ja? Jestem wtedy..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 7

.. ...nocy w czasie snu moje tętno dochodziło do 200/min. przez wiele lat brałam leki i wydawało się że wszystko jest w porządku, ale po jakimś czasie często zdarzały mi sie zasłabnięcia, drętwienie kończyn i twarzy,kołatanie serca ale lekarz wszystko zwalał na stres. W końcu w październiku..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 10

.. ...przy tym mam wysokie tętno, ok.100. Czuje się wtedy na prawde strasznie.Jestem mi bardzo niedobrze i miewam problemy z zasnięciem,słyszę cały czas swoje bijące serce.Robilam juz badania i nic nie wykazały. MOze ktos miał podobne objawy.Bardzo proszę o odpowiedz.Z góry dzięki.aha,dodam ze..

Niedomykalność mitralna 1 z wypadaniem

.. ...tego ciągle wysokie tętno - powyżej 100. Nie wiem, czy samym myśleniem można to tętno tak nakręcić, ale chyba wszystko jest możliwe. Lekarze przepisywali mi propranolol, ale jak mam go brać skoro to jest lek przede wszystkim na nadciśnienie, a moje ciśnienie jest bardzo niziutkie - 108,..

Jestem już po ablacji

.. ...trwaćkilka godzin i tętno dochodziło do 240/miut.Po prostu zaczołem sie tego juz bać ,bo bez wizyty w szpitalu nie dawało sie tego zatrzmywać.Zabieg ablacji miałem przeprowadzony w warszawie w klinice Sensor Cliniq na ulicy Kaczej.Zabieg przeprowadzł pan dr.Gawrysiak i pan..

Jestem już po ablacji - Str. 2

.. ...jedzenia potrafi mieć tętno 115 ale zaraz po 15 minutach gdy zaprzestaje spożywania spada mu do 80. Co to może być? Witam Tak, puls mi wskakuje na ponad 110 po spozyciu wiekszej ilsci plynow, badz po zjedzeniu wiekszego posilku. Moim zdaniem jest to normalne : ) dodam jeszcze tylko, ze..

Wysokie tętno i chwilowa utrata wzroku

.. Mam za wysokie tętno, to znaczy przy każdym badaniu wychodziło ok 120 - 140. W zasadzie nigdy mnie to szczególnie nie martwiło ale ostatnio kiedy brałam prysznic na ok 5 minut straciłam wzrok. Wiedziałam tylko, że wokół mnie jest jasno, ale nic nie widziałam, nie rozróżniałam nawet kształtów. Po ok 5 min..

Zespół Barlowa - ktoś ma tą chorobę?

.. ...tymi dolegliwościami a tętno miałem 55 cisń 140/90 ) tam po 4 dniowych badaniach lekarz powiedział, że mam szczęscie bo wyszło to co mogło być dla mnie najlepsze - czyli wypadanie obydwu płatków zastawki mitralnej.Zacząłęm brać pramolan na sen : ), wkrótce potem bisocard no i oczywiście..

Poranne szybkie bicie serca - dlaczego? nerwica - Str. 2

.. ...aktywności ( większe tętno i ciśnienie ) jest mi lepiej niż podczas odpoczynku. To tyle moich obserwacji co do radzenia sobie z objawami arytmii. Napiszcie coś o swoich. Witaj Monia U mnie jest podobnie, jak zaczyna walic mi serducho,a najczesciej z rana po śnidaniu staram sie nie..

Nerwica? serce mam zdrowe

.. ...i mam przyśpieszone tętno odczuwam niepokój i ciśnienie mi skacze. przez rok lekarz robił mi ekg i mówił że wszystko jest ok tylko ciśnienie za wysokie i dawał leki na ciśnienie, nie słuchał mnie jak mu mówiełem że to może nerwica. ostatnio dopiero skierował mnie do kardiologa a ten tak..

Propranolol a tętno

.. ...robić.Moim problemem jest tętno ok. 95 - 100.Dostawałam różne leki i nic.Ostatnio biorę propranolol, ale efekt jest taki że ciśnienie spada do 100/60 a tętno niemal wcale tj do 85 - 90/min.Nie mogę wziąć więcej propranololu bo ciśnienie mi spadnie do zera.Może ktoś wie jak obniżyć tętno..

Niepokojące objawy, duszność, wysokie tętno i skoki cośnienia

.. ...zawsze niskie cisnienie i tętno tak tętno skacze do do 100, dziwnie się zaczynam czuC i robi mi sie słabo. Dlaczego zawsze rano? ja mam tak od 10lat zaczelo sie jak mialam 19 i od tej pory lecze sie u psychiatry na nerwice.na poczatku chodzilam do internistow ale oni dawali tylko jakies..