Tętno w ciąży

Tętno u kobiety ciężarnej

Tętno u kobiety ciężarnej

.. W czasie trwania ciąży w organizmie kobiety zachodzą liczne zmiany. W ujęciu kardiologicznym, najważniejsze jest rozwinięcie się krążenia hiperkinetycznego. Wzrasta rzut serca, wzrasta również objętość krwi krążącej. Znaczna część kobiet odczuwa w czasie ciąży kołatania serca. Kontrolne EKG nie wykazuje..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 39

.. ...doświadczenie - to wysokie tętno, karetka, tlen... Jestem w 23 tyg ciąży, mam trzy małe córeczki. Tak strasznie sie bałam, ze je zostawię, że umrę... Lekarz w szpitalu ( małe miasteczko, internista ) stwierdził, że nie ma żadnego zagrożenia, że tak wysokie tętno samo w sobie, przy..

Echo serca - Str. 20

.. ...arytmią po fenoterolu. Tętno w spoczynku nie schodziło przez ponad 10 tygodni poniżej 120 na minute. A to moje wyniki echo serca teraz po ciąży. Prosze o interpretacje i informacje jakie badania, może krwi powinnam zrobić. Lewa komora: 41 Grubość mięśnia LK: PMK 6 TŚlk 6 Aorta: 26 Prawa..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 193

.. ...objawy nerwicy i skaczące tętno i cisnienie. Chciałam już nie być w ciąży tylko wziąć leki i żyć dalej. Ale póxniej sie uspokoiło. Oczywiście mam czasami napad paniki, lęków i tp, ale jakoś radzę sobie lekami ziołowymi, homeopatią, i najbardziej myślami o maluszku. Do tego zaczęłam..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 378

.. ...cisnienie nadal skacze, a tętno - chyba mi serce wyskoczy. Kurcze wziełam na zbicie ciśnienia takie co mogę w ciąży i biorę je codziennie, wzięłam isoptin na uspokojenie serca, magnez najwiekszą dawkę, melisę, mentowal i przespałam się. A i tak to nie pomogło. Kuźwa nawet zapalić się..

Wysokie tętno spoczynkowe w ciąży

.. ...utrzymywało mi się podwyższone tętno i kardiolog powiedział mi, że to normalne z powodu zmian hormonalnych. Warto też sprawdzić poziom potasu i magnezu a w twoim przypadku też żelaza. Nadczynność tarczycy też daje podwyższone tętno. Pozdrawiam cię i twoje dzieciątko. Monika Dziekuje za..

Dodatkowe skurcze - Str. 225

.. ...coś spać nie mogę;( tętno mi skoczyło... ech idę po jakieś ziółka: ) a ja cierpie na bezsennosc:( nic nie pomaga ani herbatka ani mleko ani tv ani radio nic...kompletnie nic:( :( chyba spac nie bede dzis wogole... Moje Bidy - uspokoić się, wziąć waleriakę. JA sypiam dobrze narazie...z..

Wysokie tętno w ciąży

.. Obecnie jestem w 25 tygodniu ciąży, jednak już od początku jej trwania mam bardzo wysoki puls.Byłam w szpitalu na badaniach:echo serca, holter, elektrolity, tarczyca, nawet badania reumatologiczne - wszystko ok.Fakt,że zaznaczono iż moje serce jest hiperkinetyczne( czyli nadpobudliwe ).Kardiolodzy zwalają to..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 93

.. ...przy ataku to zmierz tętno. Na pogotowiu mi mówili, że przy panice i pulsie powyżej 110 to normalne i całkowicie odwracalne. Podziwiam Twoją metodę prysznicową, bo ja nawet nie jestem w stanie wstać z łóżka jak nam atak. Matiaga w ciąży możesz brać validol. Melisa jest wręcz wskazana...

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 350

.. ...dopegyt. Czasami jak tętno mi bardzo rosło to isoptin, ale to naprawdę rzadko. Przez całą ciąże miałam ok. 5 - 6 silnych ataków paniki. Tak to ogólnie ból klatki, pieczenie i tp. Lęki co i raz inne, zaleznie od burzy hormonów: ) Ale jak to lekarze mówia, w ciąży jest różnie: jedna..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 471

.. ...mnie również wysokie tętno: 90 - 120, ale to normalne w ciąży. Teraz jest ok 80: ). Termin miałam na 12.03.08, ale urodziłam 18.03.08. Wiecie co, jak złapały mnie skurcze to już nie myślałam o lękach, tylko aby już urodzić. W trakcie porodu tak mnie cholernie bolało, że nie było czasu na..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 507

.. ...dwa, trzy razy. Wysokie tętno to norma w ciąży, a do tego nerwica go podnosi. Ja dość często przy niskim ciśnieniu ( 85/50 ) mam puls ok. 90 - 100. A nieraz tylko 70. Różnie to bywa, ale przez całą ciążę miałam wysoki puls niezależnie czy ciśnienie było niskie czy wysokie ( 160/100 )...

Jestem po ablacji a teraz w ciąży

.. ...zdarza się przyspieszone tętno, ponad 100. Co to może być? Czy mogę prosić o odpowiedź jakiegoś specjalisty? A może któraś z Was też miała takie problemy? Proszę o odpowiedź. Karola ależ mnie przestraszyłaś. Ja właśnie miałam ablację teraz w lutym. Miałam częstoskurcze nadkomorowe i..

Nerwica w ciąży - Str. 2

.. ...mnie również wysokie tętno: 90 - 120, ale to normalne w ciąży. Teraz jest ok 80: ). Termin miałam na 12.03.08, ale urodziłam 18.03.08. Wiecie co, jak złapały mnie skurcze to już nie myślałam o lękach, tylko aby już urodzić. W trakcie porodu tak mnie cholernie bolało, że nie było czasu na..

Nerwica w ciąży - Str. 4

.. ...wariują, więc poczekam. Ale tętno mam książkowe: 80 - 85/min, i czuję się z tym głupio, bo całe 9 m - cy miałam 90 - 110. A tu taka zmiana, haha. Nie wolno tracić sił i chęci do walki. Napewno to przetrwasz. Wie że ciężko, ale uwierz - jak już będzie na świecie maleństwo wystarczy że na..

Nerwica w ciąży - Str. 13

.. ...trząść,twarz paliła ogniem,a tętno waliło jak oszalałe.Pogotowie zastało mnie pod lodowatym prysznicem,zgiętą w pół,modlącą się oto,by Bóg nie odbierał mnie dzieciom.Potem były trzy ciężkie anginy ropne( wszystkie na tle nerwowym ),spędziłam około miesiąca prawie nieprzytomna ,z..

Nerwica w ciąży - Str. 17

.. ...ciśnienie się normuje i tętno również. Ale teraz mogę o tym zapomnieć. A i jeszcze jedno - myśl pozytywnie. Mój maluch po takich ciężkich przeżyciach podc zas ciąży jest zdrowy i Twój też będzie. Niestety ja bardzo przeżywałam śmierć mojej mamy, i ciężką chorobę taty. Zaledwie po dwóch -..

Isoptin w ciąży

.. ...znacząco mi obniżał tętno, to nie powiem. JA mam przede wszytskim skurcze dodatkowe 11 900, tętno tez szybsze, ale w ciązy to normalka akurat: ) czyli mwisz 4 - 5 dni...czyli muszę być cierpliwa... Isoptin szkodzi na płód Boże to co ja mam zrobić - 3 lekarzy mi go przepisałao - a jak..

Tętnienie w brzuchu w ciąży

.. ...powłoki skórne swoje tętno nie dziecka ale własne.Nie jestem osobą bardzo szczupła ale tez nie mogę powiedzieć ze mam tej tkanki tłuszczowej bardzo dużo.Od prawie początku ciąży wyczuwam u siebie po przyłożeniu reki tętno na brzuchu.Jestem związana z służbą zdrowia i z wiem ze takie..