Tężyczka objawy

Tężyczka

Tężyczka

.. Tężyczka jest to stan nadpobudliwości nerwowo - mięśniowej wywołany zaburzeniami elektrolitowymi w organizmie. Główną przyczyna jest spadek stężenie wapnia w osoczu krwi ( hipokalcemia ), ale w niektórych sytuacjach podobne zaburzenia może wywołać także znaczny spadek poziomy magnezu. Objawami tężyczki są..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 19

.. ...Lekarz określił to jako tężyczkowe objawy. Takie objawy mogą przypominać - padaczkę - stąd eeg - tężyczkę - hipokalemię - PFO - nerwicę póki co stwierdzono u mnie PFO, lekką hipokalemię, nerwicę ( podkreslono że głównie ) i kazano kontrolować sie w poradni padaczkowej... psychologicznej..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 15

.. ...u siebie podejrzewać tężyczkę słyszał ktoś o tym? Wszystkie objawy które mam, by się zgadzały. Witam,dawno tu nie pisalam,ale dzisiaj mialam straszny atak,sama nie wiem co się stalo nagle nie dalam rady oddychac,myślalam że sie uduszę,gula w gardle sucho w ustach,myślalam że skonam,całe..

Podobno nerwica - czy na pewno?

.. ...doprowadziły u mnie do objawów tężyczkowych, potwierdzonych objawem Trosseu ( czy jakoś tak ) tzw. ręki położnika - ale nie od razu. Stało się to dopiero po podrażnieniu mechanicznym tj. podczas testu musiałam się hiperwentylować. I wyszło szydło z worka - tężyczka utajona. Więc radzę..

Różne wyniki pomiarów tętna

.. ...świadomości ( typowo tężyczkowe objawy ale bez spadku wapnia... ) w czerwcu i lipcu br oraz ogólnie ciągłym złym samopoczuciem od czerwca aż do dzisiaj, przebadałam się w szpitalu gdzie stwierdzono u mnie tachykardie zatokową z zaburzeniami repolaryzacji ( 11 razy w ciagu doby od 138 do..

Uczucie nie swojej ręki

.. ...skierował mnie na test tężyczkowy. czy to możliwe, żeby z powodu tężyczki występowały takie objawy? Tego nie wiem. Ale ja też miałem m. in. drętwie ręki lewej, mdłości bez wymiotów ( rano, przed wstaniem z łóżka - poźniej to znikało ), uczucie wewnętrznej słabości ( wyczerpania ) oraz..

Tężyczka, co robić?

.. ...psychonerwicę narządową i tężyczkę na podstawie tylko tego co mówiłam. Szczególnie tych faktów: - objawy wymienione wyżej, - studiuję na 2 kierunkach ( na jednym mam obronę w lutym 2009 ), - z powodu wady wrodzonej układu pokarmowego mam z nim problemy od kilku lat ( zaburzenia..

Tężyczka utajona a nerwica lękowa

.. Witajcie - mam tężyczkę - zrobiłam próbę tężyczkową - wynik wyjatkowo dodatni. Mam też masę nieprzyjemnych objawów takich jak: kołatanie serca, zawroty głowy, niepooj dość silny - raz trzymający mnie przez cały dzień a raz tylko kilka godzin, stany leku panicznego, napadowe slabości. napięcie, słaby sen, do..

Objawy tężyczki

.. ...młoteczkiem stwierdziła w 90 % tężyczkę utajoną. Dzisiaj jestem 2 tygodnie po badaniu EMG, które potwierdziło na szczęście dla mnie tężyczkę tylko w próbie hiperwentylacyjnej, próba ischemiczna wyszła negatywnie. Doktor, która robiła mi badanie zwróciła uwagę na niedobór potasu ( nie..

Tężyczka a nerwica lękowa

.. ...mam. Może cierpisz i na tężyczkę i na nerwice lękowa to pozostaw do zdiagnozowania dokladnego lekarzom. Jezeli to są poczatku nerwicy to nie zaniedbuj tego ja zaniedlabalam i jestem w strasznym stanie siedze ciągle w domu bo non stop się zle czuję a objawy mam przerozne takze może na..

Kołatanie serca, omdlenia, skurcze dłoni, zmęczenie, co to może być?

.. ...tarczycy... Chodzi tu o tężyczkę. Wystepuje po nagłym spadku wiapnia. Mnie dochodziy jeszcze skurcze stóp i wykrzywienie ust - twarzy. Po podaniu bardzo bolesnego wapnia dożylnie, momentalnie objawy ustępowały. Proponuje isc do endokrynologa na przebadanie hormonów tarczycy. Pozdrawiam..