Tężyczki

Niedobory magnezu

.. ...Mogą pojawić się objawy tężyczki, jak w niedoborach jonów wapnia. Możliwe jest także wystąpienie bólu wieńcowego. Przy niedoborach magnezu zaobserwować można również spadek nastroju, depresje lub nadmierną drażliwość. Względnie częstą przyczyną niewielkich niedoborów magnezu jest picie..

Przytarczyce

.. ...gruczołów podczas operacyjnego wycięcia tarczycy. W wyniku niedoborów parathormonu spada stężenie wapnia w organizmie i może wystąpić tężyczka. Rozwijają się także zaburzenia neurologiczne i psychiatryczne...

Tężyczka

Tężyczka

.. ...poziomy magnezu. Objawami tężyczki są skurcze różnych grup mięśni, rozpoczynające się zwykle od mięśni rąk, następnie mięśni mimicznych twarzy i rozprzestrzeniające się po wszystkich mięśniach ciała. Istotne jest, że chory z napadem tężyczki jest cały czas przytomny. Przy niskich..

Tężyczka utajona

.. ...przypadku utajonej postaci tężyczki nie obserwujemy samoistnych skurczy mięśni. Jednak z uwagi na znaczną nadpobudliwość, nawet niewielki bodziec może wywołać odruchowe skurcze. W diagnostyce, po za badaniami laboratoryjnymi pozwalającymi określić poziom wapnia w surowicy krwi, korzysta..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 26

.. ...złudzenia przypominające tężyczkę niemowlęcą ( niestety nie działały ) załamałam sie tym wszystkim poddałam sie odstawiłam leki mineło prawie 1,5 roku( a ataki paralizowaly mnie moje zycie i odsuwaly ode mnie najblizszych * niestety mało kto wierzy ze nasza dolegliwość istnieje dla nich..

Chelatacja

.. ...wapnia w surowicy ( tężyczka, zgon ), a także do nasilonej niewydolności nerek. Obecne stanowisko największych organizacji opiniotwórczych związanych z ochroną zdrowia w USA: AHA, ACC, FDA i NIH jest zgodne, i określa tę metodę leczenia jako pozbawioną jakichkolwiek dowodów naukowych..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 11

.. ...:( Miałam w nocy atak tężyczki ( Maria38 wie o co chodzi ) no i wylądowałam w szpitalu. No i ten mój biedny mąż został z dwójką maluchów. Na szczęście rodzina się szybko zorganizowała i pomogła. No a w poniedziałek wyszłam na własne życzenie. Muszę się kurka wziąć w garść i pilnować..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 14

.. ...przypuszczenia: padaczka, tężyczka, hipokalemia, hipokacemia, zapalenie wsierdzia i mieśnia sercowego, podejrzewano zerwanie struny drugorzędowej w sercu niedomykanie zastawek wypadaine płatka mitralnego, PFO, tachykardia zatokowa. Przeszłam tam horror, a na wypisie oczy mi na wierzch..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 19

.. ...Lekarz określił to jako tężyczkowe objawy. Takie objawy mogą przypominać - padaczkę - stąd eeg - tężyczkę - hipokalemię - PFO - nerwicę póki co stwierdzono u mnie PFO, lekką hipokalemię, nerwicę ( podkreslono że głównie ) i kazano kontrolować sie w poradni padaczkowej... psychologicznej..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 53

.. ...wyszło, no może tylko tężyczka, którą przeleczyłam. Chyba nauczyłam się już z tym żyć ,choć marzę aby znowu było * normalnie * . Mam 10 letnią córkę , piękny dom, pracę ale jednak czegoś brakuje... chyba spokoju. Nigdy nie wiem kiedy mnie to dopadnie, ale kiedy nadchodzi mówię do siebie..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 138

.. ...jedno badanie próba tężyczkowa czy ktos z was to miał ile kosztuje i po co robią to badanie dzięki wamza odpowiedzi... Witam !!!! tak Joasiu to prawda z tym odracaniem uwagi i faktycznie jesli odwracamy niepostrzezenie uwage od tego co nam sie dzieje i wtedy te ojawy mijaja to jest..

Chelatacja na plus

.. ...wapnia w surowicy ( tężyczka, zgon ), a także do nasilonej niewydolności nerek. Obecne stanowisko największych organizacji opiniotwórczych związanych z ochroną zdrowia w USA: AHA, ACC, FDA i NIH jest zgodne, i określa tę metodę leczenia jako pozbawioną jakichkolwiek dowodów naukowych..

Dodatkowe skurcze - Str. 38

.. ...miewałam stany rzekomo tężyczkowe - nikomu nie życzę. Cały czas jednak nie wiem czy to w ogóle jest wyleczalne??? Czy ktoś wie czy można sie tego pozbyć tabletkami, albo porostu upływem czasu i spokojem? pozdrówka Witam po dosc dlugiej nieobecnosci. Przypuszczam ze nie ma tu osob ktore..

Praca serca przy niskim poziomie wapnia

.. ...ekstremalnych dostaję ataku tężyczki. Chciałabym dowiedzieć się co dzieje się z mięśniem sercowym podczas ataku. Czy tężyczka może spowodować zatrzymanie akcji serca? Czy mięsień sercowy może zostać uszkodzony na stałe? człowiek posiada przytarczyce, nie przytarczyczki Zobacz sobie to:..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 15

.. ...u siebie podejrzewać tężyczkę słyszał ktoś o tym? Wszystkie objawy które mam, by się zgadzały. Witam,dawno tu nie pisalam,ale dzisiaj mialam straszny atak,sama nie wiem co się stalo nagle nie dalam rady oddychac,myślalam że sie uduszę,gula w gardle sucho w ustach,myślalam że skonam,całe..

Podobno nerwica - czy na pewno?

.. ...problemu. Po wykryciu tężyczki neurolog polecił mi konsultację u psychiatry. Nie za bardzo rozumiałam po co, bo w końcu leczyłam się już z tężyczki. Zlekceważyłam więc zalecenie. Stąd pójście do niego zabrało mi kilka miesięcy. W styczniu 2008, kiedy czułam się dalej tak samo źle,..

Drgawki, ból głowy i uczucie gorąca

.. ...prawdopodobnie masz tężyczkę . Proponuję magnez i wapń, którego CI brakuje. On napewno CI pomoże. Najważniejszy jest magnez( Magnezin 500mg - końska dawka, dobra jesli uprawiasz sporty ) i oczywiscie nie brać jednocześnie z wapnem. Ja tez mam to samo co Ty, dostaje uderzenia gorąca,..

Różne wyniki pomiarów tętna

.. ...świadomości ( typowo tężyczkowe objawy ale bez spadku wapnia... ) w czerwcu i lipcu br oraz ogólnie ciągłym złym samopoczuciem od czerwca aż do dzisiaj, przebadałam się w szpitalu gdzie stwierdzono u mnie tachykardie zatokową z zaburzeniami repolaryzacji ( 11 razy w ciagu doby od 138 do..

Napady słabości, lekkie drętwienie prawej strony ciała - Str. 4

.. ...jestem ale to może być tężyczka - mało wapnia w organimie. poczytaj na internecie Witam wszystkich - według mnie ( bo ja mam to samo o czym wy piszecie ) macie tężyczkę, choroba jest na całe życie z wiekiem się nasila, pomaga niektórym magnez, przed atakiem musicie oddychać w rękaw aby..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1180

.. ...stwierdził on u mnie tężyczkę. Dokładnie nie wiem co to jest za choroba, ale z tego wynika, że to coś podobnego do nerwicy. Macie też to? Kurcze czuje się dziś fatalnie, a do tego grypsko mnie łapie;( Dagmarko ja też mam podobne lęki i też boję się sama spać, że się nie obudzę rano itd...

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1211

.. ...umieram, ale to może być tężyczka połączona z nerwicą lękową. Mam zamiar iść do psychologa, bo czasem sobie z tym już nie radze. I musiałabym także wykonać jakieś szczegółowe badanie krwi. Pozdrawiam Was serdecznie; ) Witam. U mnie dzisiaj nastój jakiś nie bardzo. A dziwne bo uu od chyba..

Czy to naprawde nerwica? aj z lekarzami

.. ...Epi, Emg wykluczyło tężyczkę, od neurologa dostałam skierowanie na hormony tarczycy i mam podwyższone, zostałam skierowana również do psychologa który stwierdził, iż mam nerwice więc chodzę na psychoterapie choć ja nie widzę w niczym problemu. Od jeszcze może dwóch miesięcy mam dziwne *..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 2

.. ...najprawdopodobniej na tężyczkę hiperwentylacyjną hipokalcemiczną spowodowaną zaburzeniami gospodarki elektrolitowej organizmu. Świadczy o tym obniżony poziom witaminy D odpowiedzialnej za magazynowanie i przyswajania wapnia w organizmie. Braki pierwiastków: potasu, magnezu i wapnia..

Uczucie osłabienia, brak koncentracji, nogi z waty, drętwiały mi rece i nogi

.. ...mówią ze to może być tężyczka, tylko skąd...Bardzo długo bolały mnie stopy, a teraz są jak z waty. Co to może być? * neurolożka * stwierdziła że nic mi nie jest... przebadała mnie gruntwnie, chociaż za namową mojej internistki naściemniałem że baardzo boli mnie głowa i mam zawroty... po..

Po operacji tarczycy

.. ...poziom wapna i doszło do tężyczki. Nikt nie uprzedził mnie, że takie coś może się zdarzyć. Zanim mnie sparaliżowalo, udało mi się wezwać pogotowie. Proszę wszystkich którzy muszą operować tarczyc, by prosili w szpitalu o natychmiastowe badanie poziomu wapna. Jest to bardzo ważne...

Paraliż ciała podczas seksu

.. ...trafne. W przypadku tężyczki traci się czucie w rękach, twarzy i czuje skurcze brzucha a taki atak może się zdarzyć w trakcie przeżywania większego stresu. Sprawdź sobie poziom wapnia i TSH we krwi. hmm, mi sie ostatnio przydarzyło cos podobnego. to było takie uczucie jakby mnie orgazm..

Mrowienie skóry głowy

.. ...to okropne mrowienie...faktycznie moze to miec z wiazek z brakiem magnezu bo pare miesiecy temu tez cos takiego mnie dotklelo i po kilku dniach z tabletkami magnezu przeszlo,wiec wlasnie wzielam jedna..

Cierpnie mi twarz

.. ...jak oni? Czy jesteś w stanie poświęcić się na rzecz piękna? Zobacz... Oni nie umieją latać. To tężyczka - spadek wapnia w lękach i niepokojach. Kup wapno Polfy i Persen na uspokojenie. Na pewno pomoże...

Uczucie nie swojej ręki

.. ...możliwe, żeby z powodu tężyczki występowały takie objawy? Tego nie wiem. Ale ja też miałem m. in. drętwie ręki lewej, mdłości bez wymiotów ( rano, przed wstaniem z łóżka - poźniej to znikało ), uczucie wewnętrznej słabości ( wyczerpania ) oraz lęki. Były to objawy nerwicy. Dodatkowo z..

Tężyczka, co robić?

.. ...psychonerwicę narządową i tężyczkę na podstawie tylko tego co mówiłam. Szczególnie tych faktów: - objawy wymienione wyżej, - studiuję na 2 kierunkach ( na jednym mam obronę w lutym 2009 ), - z powodu wady wrodzonej układu pokarmowego mam z nim problemy od kilku lat ( zaburzenia..

Tężyczka, co robić? - Str. 2

.. ...jakies doswiadczenie? Na tężyczkę są dwa sposoby - kroplówka ( a za chwilę będzie powtórka ) lub zlikwidowanie przyczyny. Przyczyną jest brak magnezu, ALE NIE WE KRWI TYLKO W TKANKACH. Nie mogę zrozumieć, dlaczego lekarze każą badać magnez we krwi, skoro stężenie elektrolitów musi być..

Jaki magnez jest najlepszy?

.. ...bardzo silnym ) ataku tężyczki 2 lata temu zaczęłam testowac różne preparaty ze związkami magnezu. Na tą chwilę używam już tylko jednego, to Slowmag + B6, 3 tabletki na noc, jeśli nie zapomnę to 2 w ciągu dnia. Slowmag jest o tyle dobry że powleczony otoczką dojelitową nie musi by..

Niedobór magnezu czy coś poważniejszego?

.. ...wykonujący USG uważa że kwalifikuje się na leczenie mimo małej wielkości guzka. Wyniki przeciwciał odbieram w piątek, odnośnie tężyczki, jakie badania są niezbędne? Mało informacji na ten temat w internecie....

Tężyczka utajona a nerwica lękowa

.. ...sptytałam się o przycznę tężyczki i długość terpaii/ czuję się fatalnie/ - rozłożył ręce. Mam prośbę jeśli ktoś jest z Warszawy i choruje na tężyczkę lub nerwicę lękową/ czy komś pomógł na to seronil? - i czy po nim mieliście dziwne uczucie w nogach/ to proszę o pmoc/ czy macie podobne..

Objawy tężyczki

.. ...młoteczkiem stwierdziła w 90 % tężyczkę utajoną. Dzisiaj jestem 2 tygodnie po badaniu EMG, które potwierdziło na szczęście dla mnie tężyczkę tylko w próbie hiperwentylacyjnej, próba ischemiczna wyszła negatywnie. Doktor, która robiła mi badanie zwróciła uwagę na niedobór potasu ( nie..

Tężyczka a nerwica lękowa

.. ...często masz te ataki tężyczki? Jak dajesz sobie rade? Ja chodzisz do pracy - tego boję się najbardziej. Miłego dnia. Acha, dziewczyny napiszcie, jeśli znacie jakaś fajną komedie romantyczna. mam ochotę trochę się oderwać od czarnych myśli. pa. Miłego dnia ja bylam w kinie na Kac Vegas..

Wysokie tętno, co dalej robić?

.. ...takich zaburzeń jest tężyczka ( spadek wapnia we krwi ). Zbadaj sobie poziom magnezu, wapnia, sodu oraz potasu ( badanie należy wykonać kilkukrotnie w tym samym labolatorium ) Link który podam jest skąpo opisany ale go podaję: http://pl.wikipedia.org/wiki/T%C4%99%C5%BCyczka daj znać co..

Bóle mięśni rąk i nóg -nerwica? - Str. 2

.. ...mięśniowymi, że mamy tężyczkę i leka`rza nalerzy oskarżyć, że nie rozpoznał. Szukałam w necie o tężyczce jest tylko mowa o niedoborach wapnia i magnezu i D3 ale co to za choroba to nie było. Może Ty coś wiesz ? Co do Twojego węzła, to wiem, że wyskakują one jak organizm walczy z infekcją..

Kołatanie serca, omdlenia, skurcze dłoni, zmęczenie, co to może być?

.. ...tarczycy... Chodzi tu o tężyczkę. Wystepuje po nagłym spadku wiapnia. Mnie dochodziy jeszcze skurcze stóp i wykrzywienie ust - twarzy. Po podaniu bardzo bolesnego wapnia dożylnie, momentalnie objawy ustępowały. Proponuje isc do endokrynologa na przebadanie hormonów tarczycy. Pozdrawiam..