Tłuszcze i diety

Polska krajem o dużym ryzyku chorób sercowo-naczyniowych

.. ...latach 90. stosowania tłuszczów wielonienasyconych, a tym samym eliminacji z diety tłuszczów nasyconych, znacznie spadła w naszym kraju umieralność z powodu niedokrwiennej choroby serca - stwierdził Rybka. Prewencja jest dużo skuteczniejsza niż leczenie, co podkreślał goszczący niedawno..

Gra w piłkę nożną pomaga znacznie obniżyć ciśnienie tętnicze

Gra w piłkę nożną pomaga znacznie obniżyć ciśnienie tętnicze

.. ...i pozbyć się tkanki tłuszczowej - przekonują duńscy naukowcy. Jak podaje serwis Science Daily, badacze uważają tę formę aktywności fizycznej za bardziej skuteczną niż tradycyjne wskazówki lekarzy dotyczące diety i ćwiczeń. Z badań naukowców z Uniwersytetu Kopenhaskiego wynika, że..

Migotanie przedsionków - Str. 2

.. ...witaminach, a zapomina o tłuszczach które są podstawą w kardiologii. Złe ( omega6, omega9 ) w nadmiarze powodują podniesienie cholesterolu, trójglicerydów miażdżycę i wiele innych chorób.Dobre ( omega3 ) niwelują to, co popsuły te pierwsze. W Łodzi przeprowadzono badanie kliniczne..

Trigly to trójglicerydy?

.. ...szczególnie bogatych w tłuszcze. Zwykle podwyższone trójglicerydy idą w parze z podwyższonym cholesterolem. Jaki jest wynik cholesterolu? Leczenie zbijające wysoki poziom trójglicerydów polega na zastosowaniu odpowiedniej diety bogatej w kwasy omega - 3 ( np. dieta rybna ) i leczenia..

Smaczne potrawy dla osoby po zawale serca

.. ...diete z ograniczeniem tłuszczów zwierzęcych i węglowodanów prostych.nie mam już pomysłow na obiadki.jeśli by ktoś miał to proszę mi przesłać.byłabym wdzięczna. Witam Renatko ! Z przepisami to u mnie nie najlepiej, ale mogę Ci pomóc w doborze naturalnych dodatków do diety, które stosował..

Dieta wysokotłuszczowa (ketoza) a serce

.. Czy dieta wysokotłuszczowa może służyć sercu?? Taką dietą lekarze neurolodzy leczą ludzi chorych na epielpsję. Niektórzy dietetycy uważają ją jako jedyne słuszne rozwiązanie przy leczeniu otyłości. Dieta niskowęglowodanowa, lub też inaczej - wysokotłuszczowa znana jest pod nazwą diety Atkinsa, Lutza,..

Przepychanie (czyszczenie) żyły szyjnej

.. ...- wszystko,w czym są tłuszcze roślinne.Moja kol. ma tatę z cholesterolem,ale ma 82 lata i nie chce ograniczyć tłuszczów zwierzęcych i opycha się boczkiem,podrobami,żółtym serem i nie chce słuchać o zmianie diety.A dieta jest kluczową sprawą,bo ja widzę dobre rezultaty.A jeszcze jej..