Toczeń

Zapalenie wsierdzia

.. ...nazywamy proces zapalny toczący się we wsierdziu. Główną lokalizacja zapalenia wsierdzia obejmuje zastawki serca, nici ścięgniste a także mięśnie brodawkowate. W zajętym przez proces zapalny wsierdziu powstają tzw. wegetacje złogi zbudowane z płytek krwi, fibrynogenu i bakterii. Toksyny..

Tamponada worka osierdziowego

.. ...tkanki łącznej - np. toczeń układowy; mocznica - w przebiegu niewydolności nerek; choroby nowotworowe, dodatkowo płyn może zbierać się w worku osierdziowym ( chłoniaki, rak oskrzela, sutka ). Rozpoznanie tamponady worka osierdziowego. Objawy tamponady worka osierdziowego. Objawom choroby..

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

.. ...reumatoidalnego zapalenia stawów, tocznia układowego, guzkowego zapalenia tętnic, zapalenia zakrzepowo - zarostowego tętnic, twardziny układowej ( sclerodermia - choroba tkanki łącznej ), skrobiawicy, idiopatycznego młodzieńczego zapalenia tętnic; zatory naczyń wieńcowych w przebiegu:..

Maska brzuszna zawału serca

Maska brzuszna zawału serca

.. ...procesami chorobowymi toczącymi się w jamie brzusznej ( niestrawność czy choroba wrzodowa żołądka albo kolka żółciowa ). Chory może także bagatelizować swoje dolegliwości i wezwać pomoc lekarską znacznie później, niż gdyby wystąpił typowy ból zamostkowy. Uważa się, że maska brzuszna..

Toczeń rumieniowaty układowy (SLE)

.. Toczeń rumieniowaty układowy ( SLE ) jest przewlekłą, postępującą chorobą o podłożu autoimmunologiczną w przebiegu której dochodzi do ogólnoustrojowego stanu zapalnego i uszkodzenie wielu narządów. Toczeń układowy występuje częściej u kobiet niż u mężczyzn. Dokładne przyczyny wystąpienia reakcji..

Nadciśnienie płucne

Nadciśnienie płucne

.. ...zapalenie stawów ( RZS ), toczeń układowy; choroby zakrzepowo - zatorowe, głównie powikłania epizodu zatorowości płucnej; inne choroby uszkadzające naczynia płucne ( tętnicze, żylne i włośniczkowe ) jak zakażenia HIV, nadciśnienie wrotne, zatrucia lekami lub toksynami itp. Niezależnie od..

Krew w moczu (krwiomocz)

.. ...ogólnoustrojowych zaburzeń krzepnięcia wynikających z toczącego się procesu chorobowego lub stanowiących efekt uboczny działania niektórych leków. U kobiet należy wykluczyć ewentualną domieszkę krwi miesięcznej...

Lipemia

Lipemia

.. ...Zaburzenia we wchłanianiu VLDL i chylomikronów mogą także towarzyszyć cukrzycy, chorobie alkoholowej, przewlekłym chorobom nerek, trzustki i wątroby, niedoczynności tarczycy, szpiczakowi i toczniowy układowemu...

Niedomykalność zastawki trójdzielnej

.. ...tkanki łącznej ( np. toczniem ). Niedomykalność jest czasem konsekwencją wrodzonych wad serca. Niedomykalność o charakterze czynnościowym wynika nie z uszkodzenia płatków zastawki, ale zmiany geometrii prawej połowy serca i rozciągnięciu pierścienia zastawkowego. Pole przekroju zastawki..

Miano ASO

.. ...konieczne jest stwierdzenie objawów klinicznych choroby lub przynajmniej objawów toczącego się procesu zapalnego w wynikach badań krwi ( podwyższony poziom leukocytów, podwyższone OB, często niedokrwistość )...

Kardiomiopatia restrykcyjna

.. ...skutek zmian chorobowych toczących się nie w samych kardiomiocytach, ale w przestrzenie pozakomórkowej, upośledzona jest relaksacja komór serca ( zwykle lewej ). Mięśniówka ścian jest prawidłowej grubości, objętość komór serca również nie odbiega od normy. Czynność kurczowa mięśnia..

Zakrzepowe zapalenie żył

.. ...rewelatorem ( sygnałem ) toczącego się organizmie procesu nowotworowego. Zwykle jednak zapalenie żył powierzchownych jest wywołane uszkodzeniem ściany żyły poprzez powtarzające się iniekcje lub jako reakcja na wstrzykiwane leki. Wszelkie cewniki ( np. szpitalne wenflony ) mogą także..

Choroby tkanki łącznej

Choroby tkanki łącznej

.. ...Są to miedzy innymi: toczeń, twardzina układowa, zespół antyfosfolipidowy, zapalenia wielomięśniowe i skórno - mięśniowe, układowe zapalenie naczyń, choroba Stilla, zespół Sjogrena. Wszystkie wymienione choroby maja kilka cech wspólnych, stąd ujmuje się je w jedną grupę. Choroby tkanki..

Bóle w pachwinie

.. ...procesów chorobowych toczących się w narządach jamy brzusznej lub miednicy. Bardzo istotny jest charakter bólu, okoliczności jego wystąpienia oraz zjawisko promieniowania. Kłujący ból promieniujący z okolicy lędźwiowej w dół do pachwiny może być na przykład związany z kamicą układu..

Drżenia

.. ...zwykle efekt choroby toczącej się znacznie wyżej - w układzie nerwowym człowieka. Drżenia mogą mieć charakter samoistny. Ta odmian drżeń jest charakterystyczna dla choroby Parkinsona. Na poziomie ośrodkowego układu nerwowego ich przyczyną jest uszkodzenie ośrodków pozapiramidowych mózgu..

D-dimery

.. ...tle choroby nowotworowej, procesu zapalnego toczącego się w organizmie oraz w trakcie i bezpośrednio po ostrym epizodzie wieńcowym. W tych sytuacjach D - dimery nie mają jednak znaczenia diagnostycznego...

Torbiel osierdzia

.. ...pozostałość procesu zapalnego toczącego się w obrębie osierdzia ( torbiel pozapalna lub otorbiony, czyli osłonięty warstwą włóknistej tkanki łącznej, wysięk ). W przypadku tego typu zmian, można opróżnić torbiel wykonując nakłucie pod kontrolą badania USG. Zabieg można także wykonać..

Zaniki pamięci (zaburzenia pamięci)

.. ...na proces rozrostowy toczący się w obrębie ośrodkowego układu nerwowego. Zaburzenia pamięci mogą być także wywołane przez niektóre leki, np. flumazelin - substancje należącą do benzodiazepin ( tzw. tabletka gwałtu ). Chorobą, której przejawem mogą być zaburzenia pamięci, jest miedzy..

Rak gardła

.. ...krtaniowej. Procesy rozrostowe toczące się w obrębie gardła są podstępne, nieraz przez wiele lat nie powodują żadnych dolegliwości. Jak w przypadku wszystkich nowotworów głowy i szyi, często pierwszym objawem choroby jest powiększenie węzłówce chłonnych zajętych przez przerzuty. Świadczy..

Chipsy szkodzą sercu

.. ...przewlekłe stany zapalne toczą się w organizmie większości ludzi, bo towarzyszą m.in. chorobie układu krążenia, początkom choroby nowotworowej, nadwadze i otyłości, a także typowym dla polskich dzieci chorobom przyzębia i próchnicy. Jedzenie chipsów przez te osoby będzie wiec dodatkowo..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 24

.. ...strachu i jakos to się toczy do przodu. kochani czy ktos z was brał jakieś leki typu concor metocard,bisotal,betacol?który z nich wg was jest dobry? szukam kogos kto mial robiona ablakcje w Poznaniu na ul Dlugiej pozdrawiam podaje gg 3560309 Witam.Moja mama męczy się z migotaniem..

Echo serca - Str. 50

.. ...denerwuje...mam dodatkowo toczeń układowy ( ale bez jakis zmian - - - wszystko ok czuje sie bardzo dobrze...czasem co 2 miesiące mam omdlenia nocne z utratą świadomości...i nikt nie wie od czego...nie wiem co robic bo chce być w ciąży i jeden wielki ???????.. dziękuje z góry. ; - ) )..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 15

.. ...sobą - w mojej głowie toczył się nieustający monolog. Darłam się w myślach na moją nerwicę, krzyczałam żeby wy * * * * * * * * ła, zostawiła mnie w spokoju. Ciężko było, ale nie popadłam w rozpacz, obroniłam się, a myśl, że to tylko ta cholerna przypadłość dodawał mi sił. I wam tych sił..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 79

.. ...to minie, więc życie toczyło się dalej. Teraz doszłam do takiego momentu, że to choróbsko nie może dłużej paraliżować mojego życia. Nie chcę żeby tak było. Po studiach wyjechałam za granicę i właśnie stąd teraz do Was piszę. Jest ze mną coraz gorzej. Pracowałam ale przerwałam pracę przez..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 108

.. ...lat.I jestem sama choć otoczona bliskimi.Nawet nie wiesz jak bardzo Cię rozumiem.Nikt na serio nie traktuje nerwicy.Ciągle spotykam się ze stwierdzeniem:A kto dzisiaj nie ma nerwicy.Pozdrawiam.Wiki. Dobry wieczor - dawno tu niepisałam ,u mnie roznie,ale ostatnio troche gorzej.Weroniko -..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 150

.. ...wybaczyć, ale nie potrafię. To mnie zabija , toczy jak rak od środka... Jestem silniejsza od matki, to wiem, więcej mogę znieść i szybciej stane na nogi..ale co z tego? przecież to ja mam nerwicę , nie ona....

Nerwica - czy na pewno? - Str. 11

.. ...końca. ...a może jeszcze toczeń przyjdzie mi wykluczać. Co lekarz to ta sama śpiewka - hipochondria, nerwica, przemęczenie, stres, praca, papierosy, zła dieta... same błahe diagnozy : ) U mnie bez końca: bóle w klatce, tachykardia, nadciśnienie ( tylko nie wiem czy jako przyczyna czy..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 17

.. ...napadowego * zwanego potocznie nerwica lekowa. zawroty glowy udalo mi sie wyciszyc przez zmiane trybu zycia. po pracy w domu to juz raczej tylko odpoczynek ( spacery, rower lub basen, ew. polezec z ksiazka w reku ). wczesniej przesiadywalem przed komputerem i sobie jeszcze dorabialem na..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 99

.. ...dzien i tylko wojne toczą. dobrej nocy. ja też ostatnio boję się, że mam anemie, i do lekarza, jakos tak nie chcę iśc Witam : ) ja dzis wstalam prawa noga wiec powinno byc dobrze : ) jak narazie nic mnie nie boli tylko w nocy te plecy paskodztwo :/ a teraz mam troche pracy w domku i..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 105

.. ...podobne problemy z sobą i toczą walkę. Ja od trzech lat cierpię na depresję bądź nerwicę ( lękową ). Raz jest lepiej raz gorzej. Postanowiłem z tym walczyć i od miesiąca spotykam się z psychiatrą. Mam zapisane leki. Na najbliższym spotkaniu muszę się dowiedzieć od lekarza jak nazywa się..

Niedomykalność aortalna +++ - Str. 2

.. ...Nie ma sensu, abyśmy toczyły spór o metody Piotrowicza na tym forum, bo nie temu powinno ono służyć. Zakładam, że piszesz prawdę o swoim schorzeniu i przekonaniu, że na Twoje schorzenie pomógł Ci materac. Dzisiaj powiem tylko w skrócie posługując się przykładem z innej dziedziny: nie..

Niedomykalność zastawki mitralnej I/II stopnia - Str. 2

.. ...mam cos takiego jak toczen ukladowy rumieniowaty. Zgadzam sie z tym co powiedzial Krzysiu najwazniejsze jest pozytywne myslenie.mZRODLO CHOROBY JEST W UMYSLE!! Ja musze miec jeszcze dzieci i skonczyc studia wiec nie moge sie zalamywac takimi sprawami a juz nie wspomne ze kazdy organizm..

Czy na pewno to nerwica?

.. ...stwardnienie rozsiane ) albo toczeń bo mam od dwoch lat niskie cisnienie i momentami bardzo bola mnie stawy. Obecnie jestem na Fluanxolu i jakos daje radę,( wiekszosc tych okropnych objawów mineła ) czasmi tylko mnie dopadna bardzo silne zawroty głowy, musze wtedy leżec bo bym sie..

Czy na pewno to nerwica? - Str. 2

.. ...tak wszystko super się toczyło do teraz,bo zaczyna wszystko wracać,ale w mniejszym stopniu. Tak więc chcąc nie chcąc zwiększyłam sobie dawkę anafranilu tak jak brałam na początku choroby czyli 2 rano i 2 po południu. No i teraz czekam czy będzie wszystko ok. Ale mimo wszystko prześladują..

Dodatkowe skurcze - Str. 24

.. ...dodatkowych * i tak to juz sie toczy, czesto wchodze i czytam posty ale nie pisze; * pozdrawiam Ja ostatnio robiłam badania i mam wszystko w normie, jedynie potasu mam troche za mało .Więc zaczełam łykać tabletki KALVIN - zobaczymy.Dodatkowe mam prawie codziennie, ale chyba juz sie do..

Dodatkowe skurcze - Str. 33

.. ...przeżyłem, ale cóż życie toczy się dalej i trzeba żyć. Odezwę sie jutro i napiszę jak czuję sie po leku mam nadzieję że jakoś to będzie. Mam kupić również zioła o. Grzegorza na nerwy w kościelnym sklepie i pić tak kazał lekarz, co prawda kiedyś mi po nich przeszło tylko nie wiem jak mam..

Dodatkowe skurcze - Str. 55

.. ...ta paskudna choroba toczy nas jak rak na którego nie ma lekarstwa , tylko wiesz zastanawiam się czasem że medycyna jest na tak wysokim poziomie a nie mogą nam pomóc żebyśmy nie odczuwali tych skurczy , o ile czulibyśmy się szczęśliwsi ja jak jest taki dzień że mało odczówam te skurcze yo..

Dodatkowe skurcze - Str. 70

.. ...tak wszystko dziwnie toczy... chce tylko widziec jak dorastają.. fuck!,sorry za wywody,ale,ech dzieki raz jeszcze To prawda, jestem dosyc znerwicowany. Wsluchuje sie w bicie serca i czekam na jakies odstepstwo od normy. Doktor, ktora ogladala moje wyniki mowila, ze mam mocno pobudzony..

Czy to jeszcze nerwica?

.. ...ich opis ( chętnie przytoczę, jeśli ktoś zechce ). W badaniu ECHO: zmiany ( chyba ) niewielkie ( wypadanie zastawki - lekarz badający nazwał ją dolną - i zwiotczenie wszystkich pozostałych zastawek ), ponieważ jego wynik nie robi żadnego wrażenia na lekarzu prowadzącym, i ja się nie..

Niedomykalność zastawki trójdzielnej stopnia 1 (2)

.. ...od dwoch lat, zycie toczy sie wokol serca nie jstem wstanie pracowac wychowywac synka i robic to co powinna matka, zona itd, bralam beta blokery ale niestety w szpitalu procz tego ze mam cos z sercem znalezli jeszcze kwasice cekowa inaczej metaboliczna z hypokaliemia czy za niskim..

Otwór pomiędzy komorami u noworodka

.. ...bakteryjnym procesem zapalnym, toczacym sie na wsiedziu przegrody. Chorzy z małym ubytkiem ( * 1 cm2 ), niewielkim lewoprawym przeciekiem, prawidłowym ciśnieniem oraz oporem naczyń płucnych nie wymagają leczenia operacyjnego. Duża rezerwę w kawalifikowaniu tej grupy dzieci do zabiegu..

Zastawka serca a normalne życie

.. ...stymulato,nie jest tak zle jestem juz po rehabilitacji i dochodze do zdrowia. Oprocz tego mam tocznia ukladowego rumieniowatego i jakos zyc musze. Nie jest tak zle. Pozdrawiam wszystkich i zycze duzo zdrowia: )..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 62

.. ...to sie dalej bedzie toczylo na rzie sobie jakoś radze i mam nadzieje że ten stan potrwa naprawde dlużej. Moze rozejrze sie za jakims psychoterapeutą ale musze poszukac naprawdę dobrego i sprawdzonego a w moim miescie to naprawdę trudne a wiesz ze najgorsze to trafic na toakigo co wpedzi..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 86

.. ...sprostamy oczekiwaniom otoczenia. Dlatego zbawienna jest psychoterapia, do której powoli dojrzewam,bo pozwoli znaleźć odpowiedź,co jest źródłem takiego stanu i jak z tym zwalczyć. Branie leków bez znalezienia źródła nerwicy to tylko zagłuszanie jej, a ona i tak prędzej czy później uderzy..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 125

.. ...wewnętrzne rozmowy jakie toczą się w mojej głowie i ten cholerny niepokój,który znów się pojawił.Jeśli masz cierpliwość,posłuchaj...Leżałam na psychiatryku w pokoju dwuosobowym ze starszą panią.Miała przeguby obu rąk zawinięte bandażem.Wiedziałam co to oznacza.Nie odzywałyśmy sie do..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 129

.. ...Siedzi w nas nadal i toczy jak robal. Spójrz na wypowiedzi innych ludzi...większość z nich brała już takie ilości leków ,że aptekarzom sie nie śniło. I co ? I nic. Dobrze na początku bo sztucznie podwyższasz poziom lęku , bo sztucznie podtrzymujesz swoja radość i wywołujesz szczęście. To..

Ból pod lewą łopatką, może być to sprawa związana z sercem?

.. ...:( aaa poza tym mam toczeń .... nienawidzę bólu !!!!!!!!!! hej ! mam podobnie , to nerwica , tak mi się wydaje , i ból z prawej strony jest i ten pod łopatka też , leczę się już półtora roku : ) pozdro Witam, jak doszłaś że to nerwica , ja już z 8 miesięcy mam podobne bóle, prawie stały..

padaczka, problemy kardio, a może jeszcze coś innego?

.. ...żółądku i potem już reszta toczy się lawinowo, albo zupełnie traci przytomność albo zasłabnie ). Została gruntowniw przebadana kardiologicznie i wykluczono, że te omdlenia mogą mieć przyczynę kardiologiczną. Dwukrotnie wykonano mamie EEG, ale nie stwierdzono patologii wskazującej na..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 32

.. ...sie rzucalam, jakbym toczylam z czyms walke. Zaczal mnie budzic, mowic do mnie, a ja i tak sie nie budzilam. Trwalo to na tyle dlugo, by sie bardzo wystraszyl. Ja pamietam tylko, ze jak otworzylam oczy, to czulam sie tak jakbym wrocila z jakiejs dalekiej podrozy, zanim poczulam strach,..

Ucisk, gula w gardle - Str. 5

.. ...jest, może kiedyś wytoczy się z mojgo gardła...? Oby. I tego Wam i sobie życzę. Jacku! Bardzo mądre słowa. Ze wszytkim sie zgadzam w stu procentach ; - ) Nic dodac nic ujac. Trzeba wziasc sie w garść i zacząć cieszyc się życiem, bo tak prawde mowiac to szkoda czasu na tą kulke! Jak to..

Ucisk, gula w gardle - Str. 6

.. ...w klubie, Moja kula toczy się ze mną od kilku miesięcy, jak sięgam pamięcią wstecz ... ale od 2 tygodni tkwi nieprzerwanie. Siedzi w dołeczku zwięczającym szyję z klatką, siedzi i nie chce wyjść pomimo usilnych próśb. Oczywiście jak większość z Was duszę się, odczuwam silne ciśnienie w..

Wymiana zastawki serca (mitralnej) na sztuczka

.. ...lata.Od 5 lat choruje na Toczeń Rumieniowaty Układowy.od półtora roku mam niedomykalość zastawki mitralnej stopnia IV.Jeden lekarz chciał operować a drugi nie i niechce do tej pory.a ja nie wiem co mam robić i myśleć o tym wszystkim.myśl o operacji mnie przeraża.prosze o porade. witam..

Rzadkie choroby serca

.. ...transplantacji? Pozdrawiam serdecznie Tak, choruję na hipogammaglobulinemię Cześć Mój 4 letni syn choruję na hipogammaglobulinemię,jeżdzę co miesiąc do Łodzi w celu toczenia kalejnej dawki immunoglobulin...

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 15

.. ...zwymiotujesz, slina toczy się litrami i musi to strasznie śmiesznie wyglądac, ale chyba wszyscy są do tego przyzwyczajeni. Naprawdę nie ma się czego bac. Dziwi mnie trochę, że tak długo chodzisz z tą chorobą i jeszcze tak naprawdę do końca nie masz diagnozy, mnie się wydaje, że lekarze..

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe? - Str. 3

.. ...podejrzewa że mogę mieć toczeń bo wiele moich objawów można temu przypisać - może się coś wyjaśni po badaniach tylko ozcekiwanie do poradni minimium pół roku na pierwszą wizyte a potem dopiero badania - a tu ważny jest czas : ) spoko poczekam nie pierwszy i nie ostatni raz - dam rade..

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe? - Str. 4

.. ...jeszcze mam podejrzenie tocznia - to już przegięcie. moniqe - jak możesz zaglądaj częsciej pozdrawiam serdecznie jak coś to pisz na abisynka2@wp.pl Abisynka: ) nie bylo mnie dlugo bo wyjechalam i nie bylo mnie caly miesiac i nie mialam dosteptu do internetu. ale teraz jestem w domu wiec..

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe? - Str. 5

.. ...podejrzewa że mogę mieć tocznia i może dodtakowo to nasila moje omdlenia ale to się okaże. ogólnie jest coraz gorzej, wczoraj rano zemdlłam aż 3 razy w ciągu 2 godzin. najzabawniejsze że zus na komisji uznał mnie za zdolną do pracy - no 7 listopada mam komisje z odwołania - pewnie i tym..

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe? - Str. 7

.. ...nie wiem czy mam tego tocznia czy nie, kurcze chyba wiecej się czegoś dowiem za tydzień jak wrócę od mojego lekarza od nadciśnienia on razem z DK współpracuje czasami i razem myślą co ze mną zrobić by jakoś mi pomóc ale nie wiem czy to coś da. nie daj się DK. ja już się nie dam : ) masz..

Niewydolność zastawki tętnicy płucnej u 9-dniowego niemowlaka

.. ...bakteryjnym procesem zapalnym, toczacym sie nma wsiedziu przegrody, Chorzy z małym ubytkiem ( * 1 cm2 ), niewielkim lewoprawym przeciekiem, prawidłowym ciśnieniem oraz oporem naczyń płucnych nie wymagają leczenia operacyjnego. Duża rezerwę w kawalifikowaniu tej grupy dzieci do zabiegu..

Jedno ucho zimne a drugie gorące

.. ...mam pojecia co sie dzieje nagle robi sie czerwone, gorące i strasznie piecze, bol nie do wytrzymania, Czy moze być to na tle tytoniowym? ,,bądź mądry i stwórz książkę,, to toczeń. Zrobcie biopsje mózgu..

Za gęsta krew, jak ją rozrzedzić?

.. ...antyfosfolipidowy ( m.in.toczeń go * zawiera * ) itp... KJ nie daj się : ) Jak były skażone to nie jest dziwne.Na dodatek nie wiadomo czy to nie są prawdziwe warzywa czy np. krzyżówka ziemniaka ze szczurem.Proponuję upewnić się czy nie są skażone.Najlepiej własnej produkcji lub od..

Wysokie tętno 122/86/125

.. ...mnie :( ale cóż życie toczy się dalej Ja tez mam takie cos np. Dzisiaj. Jestem bardzo mloda i martwie sie tym... Mi lekarz powiedział, również to samo co Tobie i zalecił minimum trzy dni wolnego od pracy dał tabletki na serce i po 3 - 4 dniach wróciło wszystko do normy. Też mam szmery w..

Nerwica, załamanie nerwów? - Str. 4

.. ...stierdzila że to jest toczący sie stan zapalny od dawna.wydaje mi sie ze jest dokładna i sumienna niespotkałam sie jeszcze żeby nareszcie mnie potraktowano tak serio obiecała robić badania az do skutku az znajdzie przyczyne mojego samopoczucia.a co do w itaminy b12 to powiedziała że..

Nerwica, załamanie nerwów? - Str. 5

.. ...zobaczymy jak to sie dalej potoczy ale teaz martwie czym innym moim samopoczuciem ogólnym.w poniedziałek odbieram jeszcze raz ponowione badania b12 z kwasem foliowym i jeszcze tego sie moge uczepić jeżeli wyjdą żle .trzymajcie zamnie kciuki bo to gówno mnie zabija. barbarella pisze..

Nerwica naczyniowa - zespół Raynauda*a - Str. 2

.. ...( np. układowych jak Toczeń, Twardzina ) - takowej podejrzenie właśnie mam - , które alarmują o niej, mogąc wystąpić podobno nawet do kilku lat przed rozwinięciem się choroby właściwej. Na to trzeba zrobić stos badania. Jeśli się mylę, ( w co na tą chwilę wątpię, bo już mnie determinacja..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 133

.. ...nie wyszlo i juz,zycie toczy sie dalej.Tutaj piszemy o wszystkim wiec nie tylko o nerwicy.Co do nerwicy,wcale nie musi wrocic,zdaza sie ale to nie regula wiec nie czekaj,po co zaprzatac sobie dodatkowo mysli skarbeczku.Bardzo Cie lubie i chcialabym abys czesciej tutaj zagladala,nawet..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 157

.. ...sąsiadujące ze sobą i toczące wieczną wojnę!!! Nam to jednak nie przeszkadza prawda? Do tego miasteczka westrnowego pod Grudziądzem mam jakieś40 min drogi! Jeszcze tam nigdy nie byłam a może ty wiesz jak tam jest? Krystynko3 - WITAJ KOCHANIE! Co tak malutko napisałaś ? Pisz jak się..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 429

.. ...ludzkie zmiennie się toczy. Małgosiu, piękne wiersze, aż mi się łza w oku zakręciła... POZDRAWIAM stokrotka8 miały podnieść na duchu a nie łezki powodować; ) Maleńka masz rację jak jest piękna pogoda to aż żal siedzieć w domu,świeże powietrze i słoneczko to na pewno lepsza sprawa od..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 477

.. ...tak,może nie,księżyc toczy się we mgle.Może nie,może tak,cisza,sen - to nocny znak.Koi ból,wyprasza strach,na zły los swą radę da.W śnie zapomnisz o zmartwieniach,w snach spełniają się marzenia. .........( ( _,» * ¯ * « » * ¯ * «,_..

Duszność i ból klatki piersiowej

.. ...sie stalo.Ale zycie toczy sie dalej, glowa do gory pozdrawiam. Witam. Mnie już nic nie może zdziwić, nawet ten przypadek opisany wyżej, bo tak się często zdarza tylko nie wszystkie przypadki trafiają na forum i my o tym nie wiemy.Zastanawia mnie fakt dlaczego nie wzywano karetki..

Nerwica w ciąży - Str. 118

.. ...praca jaka się w nim toczy ze wzgledu na obecnosc dziecka. W wiekszosci mijaja wszelkie dolegliwosci typu mdlosci, a takze poprawia sie tolerancja stresu i wysilku fizycznego. Kobieta ma wiecej energii, czasem nawet czuje sie jak młody bóg : ) hormony sie stabilizuja i mniej porywaja..

Nerwica w ciąży - Str. 146

.. ...dyskusji, która się tu toczy na forum, mi psychiatra pwiedzialsa,ze ten lek będę brac do konca życia, najpierw nie uwierzylam, potem probowałam szukać czegoś innego, ale myślę teraz ,ze lepiej go brac niż meczyć się jeszcze bardziej. [biorę fluanxol, czy ktoś poza mną go bierze?]..

Nerwica w ciąży - Str. 234

.. ...duzego krwotoku i miałam toczoną krew. Na szczęście wszystko skończyło się szczęśliwie i choć jestem jeszcze bardzo słaba, zmęczona i niewyspana to przede wszystkim NIESAMOWICIE SZCZĘŚLIWA !!! Pralinko ogromne gratulacje z narodzin synka. Mogę sobie wyobrazić jaka jestes teraz..

Nerwica w ciąży - Str. 235

.. ...pooperacyjnej 24 godz. Toczono mi krew i wciąż mam jeszcze bardzo dużą anemie. Tym razem miałam znieczulenie w kręgosłup ale o dziwo czułam nogi. Samo wbicie w kręgosłup to nic strasznego. Byłam jednak tak spanikowana, że trzęsłam się jak galareta ze strachu. Cały czas byłam świadoma i..

Pokrzywka przewlekła

.. ...objawy podejzrewają toczeń i jestem w fazie badań mam pokrzywkę od jakichś 3 tygodni, nie pomaga Telfast, Amertil i Claritine. Przynajmniej na razie nie pomaga bo biorę od tygodnia. Też leczę tarczycę Euthyroxem. Dziś endokrynolog zalecił mi zmianę na Letrox, który brałam wcześniej (..

Jak przebiega leczenie nerwicy?

.. ...puścili do domu.Tak toczy sie moje życie z tą zmorą - - pozdrawiam wszystkich. Czesc Mika jeśli nie miałas problemu z nerwica przy pierwszym dziecku a masz ja teraz zobaczysz napewno się ona odezwie i to silniej jak zawsze obym sie tylko myliła.pozdrawiam i trzymaj sie mocno .bądz z nami..

Stan podgorączkowy, bóle brzucha, duszność i osłabienie ciała

.. ...pełnej diagnozie że ma tocznia SCLE ( skórną postać ) Pani doktor która go prowadziła stwierdziła że objawy podwyższonej ciepłoty ciała, bóli stawowych i uczucia zmęczenia są właśnie objawami tej choroby. Nie jestem lekarzem i nie chcę żebyś sugerował się tym co napisałam. Chciałam tylko..

Ile trwa leczenie tachykardii?

.. ...szpital i to co się tam toczy często bywa stresujące, w końcu to coś innego niż w domu ; ). ja proponuję powtórzyć holterka w domu : ) serdecznie pozdrawiam czesc abisynka normalnie w domu mam puls 65 - 75 a np przed egzaminem najwiecej 90 nigdy wiekszego nie mialam dlatego mysle ze..

O zgrozo, nerwica dopada ludzi w różnym wieku

.. ...niezgłoszone, obecnie toczę proces sadowy. Okazuje się,ze choroba się pogłębiła po wypadkach,5 letnie leczenie poszło na marne. Straciłam Ojca rok temu w wypadku drogowym.Mama zaś cudem przeżyła.wymaga tez opieki. To co ja mam powiedziec. Wy niejednokrotnie ludzie młodsi ode mnie nie..

Tężyczka, co robić?

.. ...stronach. porób badania na tocznia skoro stawy ci tak siadają i mięśnie. na razie zrón ANA, ANA1 i pogadaj z lekarką rodzinną jak zaczniesz szukac to zawsze cos znajdziesz? Cześć, Nie wiem, czy to zdążysz przeczytać przed wizytą u lekarza, ale też mam teżyczkę, choć moje objawy wskazują..

Nadciśnienie w młodym wieku 18 lat

.. ...nie muszą być objawem tocznia lub inne choroby autoimmunologicznej osłaienie, złe samopoczucie, zimne ręce i stopy - i inne problemy kardiologiczne i co ważne wypadanie włosów!!! mogą być jeszcze zmiany na skórze, zwłaszcza na twarzy - czerwona buzia popytaj lekarza, zrób badania..

Nerwica tkwiąca w nas, nasza walka i małe sukcesy - Str. 7

.. ...jescze mnie nerwica toczy - już prawie roczek będzie... chyba pójdę do fryzjera to mi sie lepiej zrobi: ) pozdrawiam Wszystkich walczących z tym draństwem: ) Witam! co za dzień!!! W zeszłym tygodniu zapadła decyzja ,że o ile nic się nie zmieni to w dniu dzisiejszym najwyższy czas żebym..

Chwilowe kolatania serca i nagłe przyspieszenie akcji serca

.. ...wycinków okazało się że to toczeń a nie bolerioza :( . mam nadzieję ze u ciebie dokładnie to zdiagnozowali kurcze te choroby są wredne i bardzo szkodzą na serducho i inne narządy. w takim razie trzymam kciuki by udało się tego dziadostwa pozbyć i żeby wyjaśniló się to co masz z sercem,..

Silny atak nadkomorowy serca

.. ...diagnozy w kierunku tocznia więc puki nie mam badań w tym kierunku mam czekać. pozatym ja mam tylko tachykardię zatokową :P no czasem nadkomorową i napodowe częstoskurcze nadkomorowe ale one są rzadko a na codzień mam tylko tachylardie zatokową 120 - 200/min i cóż już ją polubiłam ; )...

Silny atak nadkomorowy serca - Str. 2

.. ...ja to mam podejzrenie tocznia to będą jaja jak się potwierdzi :( , włąśnie słyszałam ze większośc tych przeciwaciał zawoża do poznania :( bo gdzie indziej nie robią? Prof mowi ze nagły puls 220 to nie czestoskurcz. NIECH MNIE KTOS OSWIECI!to jak to nie czestoskurcz to co to?rzadkoskurcz?..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 5

.. ...ale cuz zycie dalej ie toczy muj tato 2 lata jak zmarl jak bylam w 8 miesiacu ciazy nie moglam byc na pogrzebie z obawy o ciaze mam tylko siostre w polsce wszystko tak sie zebralo we mnie ze teraz nie moge poradzic sobie z tymi lekami narazie sa ale ale co ja zrobie jak powruca te same..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 17

.. ...zwierza, że w mojej głowie toczy się wieczna przemiałka informacji, analiza non - stop. Tak więc wszystkie te pytania jakie widziała bym nad łóżkiem nie miały by sensu, bo raczej cofnęły by mnie bardziej niż popchnęły do przodu... Choć... Tak teraz sobie pomyślałam...może homeopatia w..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 57

.. ...w domach z nerwica i tocza niemal walke z GOLIATEM.Mnie tez to dopadlo i przynajmniej jestem dzieki wam swiadoma jak sobie radzic z ta choroba.Wiem tez ze musze przestac sie bac atakow paniki imalymi kroczkami jak niemowle mimo ze mam 45 lat zaczynac stawiac kroki ku nowemu..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 71

.. ...Olusia fajnie ,że tak toczy się ta całą sprawa z Twoją pracą cieszę się bardzo. Pisałam Ci ,ze ja tu załatwiłabym Ci prace od ręki za całkiem dobre pieniądze : ) jak się namyślisz daj cynk. Hej Teresa dawaj do Nas razem zawsze cieplej pisz co tam u Ciebie. Janek chce dostać kopa wd upe..