Toczeń objawy

Tamponada worka osierdziowego

.. ...tkanki łącznej - np. toczeń układowy; mocznica - w przebiegu niewydolności nerek; choroby nowotworowe, dodatkowo płyn może zbierać się w worku osierdziowym ( chłoniaki, rak oskrzela, sutka ). Rozpoznanie tamponady worka osierdziowego. Objawy tamponady worka osierdziowego. Objawom choroby..

Rak gardła

.. ...krtaniowej. Procesy rozrostowe toczące się w obrębie gardła są podstępne, nieraz przez wiele lat nie powodują żadnych dolegliwości. Jak w przypadku wszystkich nowotworów głowy i szyi, często pierwszym objawem choroby jest powiększenie węzłówce chłonnych zajętych przez przerzuty. Świadczy..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 11

.. ...końca. ...a może jeszcze toczeń przyjdzie mi wykluczać. Co lekarz to ta sama śpiewka - hipochondria, nerwica, przemęczenie, stres, praca, papierosy, zła dieta... same błahe diagnozy : ) U mnie bez końca: bóle w klatce, tachykardia, nadciśnienie ( tylko nie wiem czy jako przyczyna czy..

Czy na pewno to nerwica?

.. ...stwardnienie rozsiane ) albo toczeń bo mam od dwoch lat niskie cisnienie i momentami bardzo bola mnie stawy. Obecnie jestem na Fluanxolu i jakos daje radę,( wiekszosc tych okropnych objawów mineła ) czasmi tylko mnie dopadna bardzo silne zawroty głowy, musze wtedy leżec bo bym sie..

Stan podgorączkowy, bóle brzucha, duszność i osłabienie ciała

.. ...pełnej diagnozie że ma tocznia SCLE ( skórną postać ) Pani doktor która go prowadziła stwierdziła że objawy podwyższonej ciepłoty ciała, bóli stawowych i uczucia zmęczenia są właśnie objawami tej choroby. Nie jestem lekarzem i nie chcę żebyś sugerował się tym co napisałam. Chciałam tylko..

Tężyczka, co robić?

.. ...stronach. porób badania na tocznia skoro stawy ci tak siadają i mięśnie. na razie zrón ANA, ANA1 i pogadaj z lekarką rodzinną jak zaczniesz szukac to zawsze cos znajdziesz? Cześć, Nie wiem, czy to zdążysz przeczytać przed wizytą u lekarza, ale też mam teżyczkę, choć moje objawy wskazują..

Chwilowe kolatania serca i nagłe przyspieszenie akcji serca

.. ...dsDNA - antykoagulant toczniowy - pciala antykardiolipinowe co jeszcze mozna zbadac? Widzisz ja brykan serca nie mialem do czasu pojawienia sie wszystkich objawow. Mialem tez cos w postaci subklinicznej nadczynnosci tarczycy. Granicznie niskie tsh przy prawidlowych hormonach. Po..

Zaciskające zapalenie osierdzia

.. ...ten stan zapalny się toczy i objawia się wysiękami na osierdziu, czy dobrze rozumiem? To faktycznie skomplikowana sprawa, moja też. Troche sie boję operacji, lekarze mówią że występuje 20% ryzyko, natomiast leczenia nie ma. W twoim przypadku antybiotyki nie działają? A robili ci badania..

Nerwica lękowa - jak z nia walczyc?

.. ...tutaj swoje zmagania z depresja.... Pisz spokojnie dziewczyno, tu wszyscy toczą z cholerstwem nerwicy czy depresji swoją walkę, nie ma się czego bać. Może ktoś ma podobne objawy i coś pomoże. Pozdrawiam...

Dętwienie kończyn, zawroty i bóle głowy, zmęczenie...

.. ...częstsze.. to może być toczeń układowy Witam te objawy tak działają mam to samo od 3 - lat bez efektu lekarze nie wiedzą co to jest choć ostatnio byłem u takiej starszej lekarki i stwierdzila że to może być DEPRESJA i żebym się się zgłosił do psychologa podobno przy depresji są takie..