Tolerancja wysiłku

Zapalenie mięśnia sercowego

.. ...sercowego. zmniejszenie tolerancji wysiłku; uczucie kołatanie serca; tachykardia; zaburzenia rytmu ( skurcze dodatkowe, tachyarytmie komorowe, zaburzenia przewodnictwa przedsionkowo - komorowego ); objawy niewydolności serca; osłuchowo: szmery skurczowe o różnym charakterze, czasami 3..

Niewydolność serca

.. ...męczenie ( pogorszenie tolerancji wysiłku fizycznego ). Bardzo charakterystyczna jest duszność ( subiektywne uczucie braku tchu ) pojawiająca się w czasie wysiłku, a w bardziej zaawansowanej postaci również w spoczynku i podczas snu. U pacjentów z niewydolnością serca mogą występować..

Wysiłek fizyczny u pacjentów po zawale serca

Wysiłek fizyczny u pacjentów po zawale serca

.. ...pozawałowej. wzrost tolerancji wysiłku fizycznego; redukcja i utrzymanie stałej wagi co korzystnie wpływa na układ sercowo - naczyniowy; wzrost frakcji cholesterolu HDL i obniżenie cholesterolu VLDL, który jest prekursorem LDL, zwolnienie spoczynkowej i wysiłkowej czynności serca i..

Nadciśnienie tętnicze

Nadciśnienie tętnicze

.. ...zawroty głowy, pogorszenie tolerancji wysiłku. Często pierwszym objawem klinicznym jest pogorszenie widzenia. Nadciśnienie tętnicze wywołuje wiele niekorzystnych powikłań. Do najczęściej występujących zaliczamy: choroba niedokrwienna i zawał mięśnia sercowego; udar mózgu ( Insultus..

Trimetazydyna (Metazydyna, Preductal, Trimetaratio)

.. ...wieńcowych, zwiększa tolerancje wysiłku. Trimetazydyna stosowana jest także w chorobach przebiegających z zaburzeniami ukrwienia siatkówki oka oraz przy zawrotach głowy różnego pochodzenia. Trimetazydyna jest dobrze tolerowana, w ramach działań niepożądanych zdążają się zaburzenia..

Niedomykalność zastawki trójdzielnej

.. ...skarży się na obniżoną tolerancję wysiłku, czasem ból w prawym podżebrzu. Z czasem dołącza się pełna gama objawów niewydolności prawokomorowej. Leczenie niedomykalności trójdzielnej polega na kardiochirurgicznej korekcie pierścienia zastawkowego lub wymianie zastawki na mechaniczną bądź..

Zespół tachy-brady (tachykardia-bradykardia)

.. ...wysiłku. Jeśli nie jest możliwe wyeliminowanie przyczyny dysfunkcji węzła zatokowego ( np. odstawienie leków lub wyrównanie zaburzeń elektrolitowych ) postępowaniem z wyboru jest wszczepienie stymulatora...

Przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP)

Przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP)

.. ...tolerancji wysiłku. Rozwija się nadciśnienie płucne. Z czasem uszkodzenie układu oddechowego jest tak znaczne, że chory nie może funkcjonować bez aparatu tlenowego. Nieleczona choroba doprowadza do śmierci...

Objawy ze strony serca w twardzinie układowej

.. ...Zmniejsza się także tolerancja wysiłku, u około 10% z układową postacią twardziny występuje z czasem niewydolność serca. Często pojawia się ból o charakterze dławicowym niezwiązany z zmianami miażdżycowymi. Groźnym powikłaniem uogólnionej postaci twardziny jest nadciśnienie płucne,..

Nadciśnienie tętnicze to problem 30 proc. Polaków

.. ...głowy, osłabienie, gorsza tolerancja wysiłku, wyjaśniał prof. Januszewicz. Pierwszą manifestacją tego schorzenia u większości pacjentów są niestety groźne powikłania. Jak ocenili specjaliści, ważną rolę w rozpoznawaniu i leczeniu nadciśnienia mają do odegrania lekarze pierwszego..

Migotanie przedsionków to najczęstsze zaburzeniem rytmu serca

.. ...minutowej serca ( spadek tolerancji wysiłku ), powiększenie się jam serca, powikłania zakrzepowo - zatorowe, siedmiokrotny wzrost śmiertelności krążeniowej. Rozróżnia się trzy rodzaje migotania ( klasyfikacja wg Gallaghera i Gamma ): napadowe, przetrwałe i utrwalone. Napadowe oznacza..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 47

.. ...kazał ze względu na złą tolerancję odstawić ). Próba lekarzy była też w kierunku podania Becalog, ale też bardzo źle się czułam – najmniejszy wysiłek stwarzał mi wielką trudność. Brałam też leki na nadczynność tarczycy, którą zakończyłam jodoterapią. Mimo tego w dalszym ciągu..

Jaki powinien być prawidłowy puls?

.. ...czujemy i mamy najlepszą tolerancję wysiłku. Szerokie okienko od 50 do 100 uderzeń na minutę określone dla pulsu prawidłowego może być dla nas mylące gdy chcemy dokonać kwalifikacji naszego własnego pulsu ponieważ nasz puls zależy od wysiłku, pozycji w której go mierzymy i pory dnia...

Echo serca - Str. 16

.. ...nabraniem powietrza ),słaba tolerancja wysiłku i szybka męczliwośc. Do ratownika! Przede wszystkim pomierzyć ciśnienie , kilka razy , w róznych porach dnia. Schudnąc na pewno, dieta niskocholesterolowa też sie przyda, wysilek fizyczny ( niekoniecznie w pracy ) , ograniczenie soli w..

Echo serca - Str. 53

.. ...badaniu. Pozwoli ustalić rokowanie i leczenie. Wskazaniem do zrobienia u mnie echo była niska tolerancja wysiłku.Lekarz podejrzewa u mnie * przechodzony * zawał a także chorobę niedokrwienną serca. Pozdrawiam..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 940

.. ...astma a tym samym mała tolerancja na wysiłek najważniejsze ze mam wogóle na to chęci. Dosłownie inne życie , objawaów żadnyh przy tych lekach dosłownie żadnych ( no opróćz czasem jakiegoś niepokoju - ale przeceiż i tak go miałam wcześniej ) przy nich nie mam , żadnych zoładkowych..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 999

.. ...sie leków i mam zła tolerancje na nie nawet magnezu nie moge bo spada mi po nim okropnie cisnienie, Jednym słowem nie pracuje już 7 miesięcy tylko nadzoruje firme z domu bo kazdy wysiłek fizyczny jest dla mnie fatalny w skutkach ,nawet tancząć co uwielbiam to potem trzese sie jak..

Ablacja Łódź

.. ...ale rzadko ), mam małą tolerancję wysiłku, no i przede wszystkim dokuczją mi te skurcze komorowe; kilka lat temu brałam cordarone, ale bardzo krótko, gdyż lekarze ocenili, że skurcze są uciążliwe, ale mniej groźne niz zażywanie cordarone ( własnie z uwagi na tarczycę ); teraz twierdzą,..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 3

.. ...mam bardzo ograniczoną tolerancję wysiłkową. Leki które przyjmuję to: Concor, Prestarium, Acard, Furosemid, Diuver. Czy ktoś z Was przyjmuje jeszcze leki odwadniające? Które są dla Was najlepsze? Ja zrobiłam sie jakaś oporna i nie odwadniają mnie, czasem wogóle nie działają, mimo że..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 21

.. ..., ból w klatce , zła tolerancja wysiłku , ciągłe zmęczenie i ten cholerny pisk w głowie. Czy to jest poważna sprawa może ktoś ma podobne objawy i czy to może się pogłębiać. Co robić i jakie badania najlepiej wykonac aby to zatrzymać. Mam jeszcze prośbę czy może mi ktoś wytłumaczyć co to..

Zespół chorej zatoki

.. ...zaczyna mi spadać waga. Nigdy nie ważyłam dużo, ale teraz przy wzroście 158 cm waże 46kg. Nie wiem co sie dzieje, bo najgorzej zaczynam sie czuc w nocy - kiedy niby wypoczywam. Jak z tym zyc, co zrobic..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 4

.. ...maksymalnie obniżyła się tolerancja na wysiłek iniestety jest tak do dziś. Zrezygnowałam z pracy i z życia towarzyskiego.Nadal szukam pomocy.Byłam u profesora Walczaka.Po wnikliwym obejrzeniu kart z ablacji stwierdził że nadaje się do poprawki. Czekam na holter w Warszawie i na decyzję..

Dodatkowe skurcze - Str. 105

.. ...to bieżnia. 4. moja tolerancja wysiłku nie jest duża ze względu na tuszę, zawsze taka była, męczyłam się zawsze, bo generalnie za dużo dzwigam na sobie:/. bezwględnie muszę schudnąć. 5.moje badania do tej pory to 3 HOLTERY, echo serca, bieżnia, tarczyca, poziom elektrolitów. 6.nie widzę..

Dodatkowe skurcze - Str. 278

.. ...artykułu. * * * Ocena tolerancji wysiłku. Wielkość obciążenia w przypadku wykonywania próby wysiłkowej na bieżni określa tzw. równoważnik metaboliczny ( metabolic equivalent ) – MET. 1 MET jest jednostką spoczynkowego poboru tlenu i wynosi około 3,5 ml O2/kg masy ciała/min...

Dodatkowe skurcze - Str. 290

.. ...wyższy margines dla tolerancji wysiłku, a chyba o to nam chodzi przy definiowaniu optymalnego zakresu pulsu spoczynkowego. Dlatego śmiem przypuszczać że jedynie jakiś wąski niszowy odsetek ludzi nie byłby zadowolony mając puls spoczynkowy właśnie z tego wąskiego zakresu 52 - 62. Na pewno..

Ból w klatce piersiowej i brak diagnozy

.. ...rąk i duszności i brak tolerancji na wysiłek i zawroty głowy i uderzenia gorąca itp itd,te objawy to niestety kochany przełyk i żołądek a lekarze mówią że trzeba nauczyć się z tym żyć.....okropność Na wszystkie dziwne przypadki najlepiej zrobić najpierw test na hiv Witam.Ja miałam takie..

Tetralogia fallota - Str. 2

.. ...Oczywiście z upływem czasu tolerancja wysiłku mi spadała, jak każdemu tatusiowi, któremu zaczyna przybywać brzucha... Wszystko więc wyglądało normalnie... na corocznych badaniach też. Aż tu * nagle * , dwa miesiące temu musiałem poddać się zabiegowi przepukliny. Wiecie przeprowadzka,..

Zastawka aortalna dwupłatkowa z falą zwrotną ++

.. ...przytomność lub ma bardzo mała tolerancje wysiłkową . Nawiazujać do twojego cisnienia krwi , uwazam ze jest on bardzo dobre , wrecz idealnie . Serce z uszkodzoną zastawką jest w stanie po lekkim przyroście zrównowazyc tą wade i ten stan moze trwac kikadziesiat lat. Tak wiec jezali tylko..

Migotanie przedsiomków - Str. 3

.. ...jakichś sportów, jak z tolerancją wysiłku?Przyznam się , że jestem zdziwiony , że tak mało osób wypowiada się i dzieli doświadczeniami po ablacji w migotaniu przedsionków. Nie sądzisz.A może jeszcze ktoś podzieli się wrażeniami po ablacji w AF?Pozdrawiam witajcie, jestem 3 miesiace po..

Migotanie przedsiomków - Str. 4

.. ...uprawiam sporty i z tolerancją wysiłku jest dobrze. Myślę, ze musisz sam powoli próbować zwiększać dawkę wysiłku. Ja mogę powiedzieć , że powoli zapominam, iż kiedyś chorowałem. Zmieniłem troche tryb życia już tyle i tak ciężko nie pracuję . Jesteś jeszcze krótko po zabiegu więc troche..

Ablacja w CK Anin

.. ...zażywasz jakieś leki, jak z tolerancją wysiłku( jeżdżę na nartach, rower )Czekam na odpowiedz Witaj Marku ja podobnie jak Ty mam migotanie przesionków i jestem zapisany na zabieg ablacji u Pana prof.Walczaka na luty/marzec 2008 r. Profesor to faktycznie bardzo ciepły człowiek, dał mi..

MVP z niedomykalnością o widocznym znaczeniu homodynamicznym

.. ...doskwierałaby męczliwość i niska tolerancja na wysiłek to rozsądny lekarz chyba by nie ryzykował. Ale to tylko rozważania laika. Generalnie będąc sądzę, ze jest to powód do zwolnienia z czynnej służby wojskowej. Trudno mówić raczej w przypadku tego schorzenia o przemijającym upośledzeniu..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 32

.. ...Objawy: duszność, spadek tolerancji wysiłku. W ostatnich dniach ( kiedy nastąpiło zatrzymanie się pracy zastawki ) nie dawałam rady wstawać z lóżka, poza tym w okolicach klatki piersiowej i brzucha potworny bol. Mam 55 lat i jestem po wszczepieniu w 82r sztucznej zastawki mitralnej a..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 39

.. ...osłabienia mięśni z gorszą tolerancją wysiłku. Miałem robione 3 EMG w ciągu 2 lat - wyniki w normie. Płyn m - rdz - prawidłowy. Dodatni ( w klasie IgG ) wynik na boreliozę. Mimo 3 miesiecznego leczenia - brak poprawy. Ostatnio doszły problemy z sercem - kołatania i arytmia ( w badaniu..

Operacja wymiany aorty wstępującej - Str. 3

.. ...żyć. Zalecenia zero tolerancji : ) dla stresu i wysiłku - zbieżne z moimi - chodzi tutaj o ciśnienie, które mogłoby spowodować pęknięcie tętniaka. Też mam dwupłatkowa zastawkę aortalną. W moim przypadku zastosowano plastykę zastawki aortalnej - uszczelnienie - oraz protezę aorty..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 9

.. ...widzę znaczną poprawę w tolerancji wysiłku i w jakości i długości migotań. Mam wrażenie, że serce * mści * się za to co mu zrobiono( przypalanie ) ale chyba nie będzie tak złośliwie pamiętliwe. P.S. Nie wiem dlaczego ale mnie też czasami kilkakrotnie wchodzi ten sam tekst. Do Markobe i..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 17

.. ...to z kolei ogranicza tolerancję wysiłku i tak nakręca się spirala arytmii. Dochodzi do tego, że już nie wiesz czego nie robić albo co robić żeby tego uniknąć. Dzwoń do CK i walcz o swoje serduszko, bo musi Ci jeszcze służyć przez wiele lat. No i koniecznie podziel się z nami swoimi..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 23

.. ...obserwuje coraz lepszą tolerancję wysiłku. Ale to już 8 miesięcy. Witam Markobe! Dziękuję za pozdrowienia, również serdecznie pozdrawiam. Nie masz pojęcia jak bardzo się cieszę, że udało Ci się wyleczyć. Czytając Twoje wcześniejsze wypowiedzi zawsze dodawały otuchy i nadziei na lepsze..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 24

.. ...niebezpieczny. Po ablacji moja tolerancja wysiłku znacznie się pogorszyła. Nawet teraz kiedy biegnie mi już jedenasty miesiąc, każdy większy wysiłek powoduje ale po kilku godzinach skoki ciśnienia zakończone migotaniem. Też przymierzam się do dopalania, ale o większych wysiłkach mogę..

Mostek mięśniowy nad LAD

.. ...Natomiast mam duże kłopoty z tolerancją wysiłku ( 35 lat ), bóle w klatce piersiowej, uciski i trudności z oddychaniem w trakcie i po wysiłku. Zażywam cały czas beta - blokery. Te dolegliwości w znacznym stopniu utrudniają mi normalne funkcjonowanie, pracę zawodową, a także życie..

Zadziwiająco rozbieżne wyniki badań serca

.. ...wieńcowej: niewielka tolerancja wysiłku, duszność, bóle w klatce piersiowej, drętwienie lewej łopatki, skurcze kończyn ( zwłaszcza lewych ) w czasie snu. Moje życie to od dziecka jedno pasmo wyniszczającego lęku i morderczego stresu. Mam lekką nadwagę, prawie żadnego ruchu ( poza..

Życie po ablacji

.. ...braku migotania i dobrej tolerancji wysiłku fizycznego, można przesadzić i narobić sobie kłopotów. Regułą jest miesięczne zwolnienie i w tym czasie trzeba utrzymywać aktywność fizyczną ale też pamiętać, że w sercu powstało parę blizn po grillowaniu. Jestem przed niestety ale jestem..

Uczucie ucisku serca, kłucie, mała tolerancja na wysiłek

.. ...Zauważyłem też obniżenie tolerancji na wysiłek. Poruszam się głównie * na butach * , nie jestem zmotoryzowany. Po przejściu kilkuset metrów pod górkę lub dłuższego odcinka po równej powierzchni czuję się jakbym biegał cały dzień. Serce mi wali jak oszalałe ( jakby miało zaraz wyskoczyć )..

Zła tolerancja wysiłku - powód - małe serce?

.. ...głównymi objawami złej tolerancji wysiłku są u mnie - uczucie zimna,słabe krążenie ( głównie twarzy,a po czasie i innych części ciała ),uczucie silnego zmęczenia,braku koncentracji. Jak sądzicie,przyczyną tego wszystkiego może być to,że moje małe serce nie wydala zaopatrywać całego ciała..

Inspra - Str. 2

.. ...samopoczucia; znaczna poprawa tolerancji na wysiłek; bywają bardzo długie okresy 2 - 3 miesiące. że zapominam, że mam serce. Poprzednio ataki arytmii i spadków ciśnienia poniżej 90/50 występowały kilka razy w tygodniu a niekiedy kilka razy dziennie. Porócią możlwoś wykonywania pewnych..

Leczenie nadciśnienia skutki uboczne

.. ...wysiłkową podobno Ok tzn. tolerancja na wysiłek średnia... też mam problemy czasami w nocy ale nie wiem z czego wynikają ale dolegliwości wybudzają mnie i moge tylko zasnąć - na chwilę - jak wyskoko mam głowę tzn. na dwóch trzech poduszkach... ech grzesiek musisz mieć holtera..

Problemy z sercem powodowane skrajnym wysiłkiem?

.. ...Zauwazylem tez spadek tolerancji ukladu krazena na alkohol. Ogolnie zaprzestalem wszelkich uzywek oprocz komputera. : ) Pamietam tez atak, ( dosc dawno temu, ok 4 - 5 lat )ktory polegal na dusznosci ( ucisk klatki piersiowej ) dretwieniu rak i strasznym lęku. Lekarz stwierdzil ze sie..

Osłabienie, uczucie zimnych rąk - zapalenie serca?

.. ...wysiłku. Bardzo dobra tolerancja wysiłkowa. Wynik testu wysiłkowego klinicznie i elektrokardiograficznie ujemny * . Lekarz wykonujący próbę powiedział, że nie widzi nic niepokojącego, należy tylko często mierzyć ciśnienie. ( moje ciśnienie „spoczynkowe” to około..

Wyniki holtera jak mam je rozumieć

.. ...o ile wzrosła Twoja tolerancja wysiłku po serii treningów. W sumie nagle przytyłam od października 32 kilogramy prawie nie jedząc bo więcej spałam ale w tym czasie zaczęłam brać leki na padaczkę czy to jest powód przytycia? Dziękuje bardzo za porady....w tej chwili puls mam 72 więc w..

Bardzo szybkie tetno

.. ...kondycję - zwiększać swoją tolerancję wysiłku. Zrób sobie test wysiłkowy w obecnym stanie i będziesz miał punkt odniesienia czy potem będzie następowała poprawa i w jakim stopniu. pozdrawiam @kardiologiczny uspokoj sie z tym gadaniem o tetnie. Wiekszosc piszacych tutaj to ludzie mlodzi,..

Przestałem brać leki Bisocard 5 , Inhibace 5 i inne czy wrócić do leków

.. ...żle się czuć czyli zła tolerancja wysiłku ,ostatnio wnosiłem córkę na 3 piętro i myślałem że padnę trupem totalny brak tchu, łomot serca lub ciśnienia i prysznic z całego ciała ,częste bóle w klatce, dziwne uczucie czegoś w gardle , i straszne pocenie całego ciała , cholerny pisk szum w..

Odwodnienie - Str. 2

.. ...ewentualne obniżenie tolerancji wysiłku mogło mieć wpływ na intensywność tachykardii po odwodnieniu i jej długotrwałość. Duży rozrzut w opiniach lekarzy może być właśnie spowodowany tym że nie znają poziomu twojej wydolności przed odwodnieniem i mogą polegać jedynie na informacjach które..

Odwodnienie - Str. 3

.. ...przekonałem się że moja tolerancja wysiłku uległa znacznej redukcji. Nadal jednak byłem pod wrażeniem działania leków - a chodzi głównie o betabloker. Właśnie dlatego byłem pod wrażeniem, bo mój komfort podniósł się znacząco w spoczynku dzięki obniżeniu pulsu o około 20 uderzeń na..

Odwodnienie - Str. 4

.. ...ma objawy obniżonej tolerancji wysiłku i nie jest to wynikiem jej nastawienia psychicznego. Ja nawet obecnie gdy przyjmuję bisocard mogę mieć podwyższony puls w granicach 90 - 100 ze względu na emocje tylko że przy tym podwyższonym pulsie nie męczę się wtedy tak szybko. Podwyższony puls..

Czy to skutki uboczne (Betaloc Zok Procoralan)

.. ...osłabienie, zmęczenie, brak tolerancji na wysiłek fizyczny. Czy to skutki uboczne leku ?? Bylem 3 dni temu u lekarza i kazal odstawic betaloc a zażywać Procoralan 5mg rano. Oczywiscie odstawiam powoli tzn biore 1 tabl. Proco. rano i pół tabl betaloc w południe i tak przez tydzień potem..

Dziedziczenie wad serca

.. ...się inaczej i ma różną tolerancję wysiłku. Ja wciąż szybko się męczę, ale dopiero od stycznia zeszłego roku biorę leki na stałe. Rodzina była i jest wobec mnie nadopiekuńcza. Głównie mama i babcia. Siostra też się tym przejmowała. Rodzina nie pozwalała mi się bawić, tak jak inni, albo..

Czy takie zmiany mogą prowadzić do zawału ?

.. ..., ból w klatce , zła tolerancja wysiłku , ciągłe zmęczenie i ten cholerny pisk w głowie. Czy to jest poważna sprawa może ktoś ma podobne objawy i czy to może się pogłębiać. Co robić i jakie badania najlepiej wykonac aby to zatrzymać. Odpowiedź krótka - tak, mogą prowadzić do zawału. Nie..

Przechodzony zawał serca

.. ...po zawale obniża się tolerancja wysiłku i należy się zacząć oszczędzać i dobrze byłoby skontrolować serce czy nie pojawiły się jakieś powikłania. Ale to i tak zaledwie margines leczenia w przypadku gdy występują silne czynniki sprzyjające zawałowi jak nadciśnienie czy wysoki poziom złego..

Nagłe, mocne bicie serca, nierówna prace, zbyt szybkie tętno

.. ...trzeba miec odpowiednia tolerancje dla wysiłku, czyli mozliwosc podejmowania wysilku bez nadmiernego obciazania serca. W przeciwnym przypadku mozna jeszcze cwiczeniami sobie zaszkodzic. Dlatego wazne jest by jak najszybciej zglosic sie do lekarza ktory oceni jaki wysiłek mozesz..

IZOLACJA żyły płucnej - kto miał?

.. ...kapieli. Mocno obniżona tolerancja na wysiłek. Bóle głowy prawa strona. Oko prawe prawie wypływało taki ból.Brak powietrza tz. ziewanie bez mała ciągłe i klatka za mała aby nabrać jeszcze więcej powietrza. Brak koncentracji, podwójne widzenie i serducho w trakcie wysiłku wchodziło na..

Zabieg angioplastyki...

.. ...twierdzić o 100%, lekarz mówił o 30% ale widocznie nie chciał abym jeszcze w szpitalu wpadł w euforię. Dzisiaj mija 9 dzień i jest dobrze czego sobie dalej życzę, a krakowskim lekarzom zadowolonych pacjentów...

Bóle w klatce piersiowej

.. ...naglej i bardzo zlej tolerancji wysilku odczuwa u siebie. Badanie USG nie wykaże zawału serca. Piszesz, że bierzesz leki na nadcisnienie: jakie i w jakich dawkach oraz jakie masz ciśnienie będąc na tych lekach? W granicach 140 skurczowe podczas lub tuż po wysiłku czy wyższe - może..

Przeskakiwanie tętna

.. ...doszło do znacznej nietolerancj wysiłku. Zrobiłem holtera okazało się ,że przy pulsie 150 moje serce warjuje i skacze tętno raz 150a raz 75 i tak na zmine przez 3 minuty myślałem ,że pani doktor wprowadziła jakieś ograniczenie rozrusznika , który to po uzyskaniu pulsu 150 miał by..