Tomograf

Udar mózgu

Udar mózgu

.. ...czynienia należy wykonać tomografię komputerową. Przyczyny udaru mózgu. Zmniejszenie przepływu krwi ( 85% ) przez naczynia mózgowe. spowodowane przez zmiany zakrzepowo - zatorowe na tle miażdżycowym; blaszka miażdżycowa zwężająca światło naczynia może powodować niedokrwienie lokalne ( w..

Tętniak rozwarstwiający aorty

.. ...poszerzenie śródpiersia; tomografia komputerowa stosowanie leków przeciwbólowych ( narkotyczne leki przeciwbólowe ); odstawienie leków przeciwkrzepliwych; obniżenie ciśnienia skurczowego do 100 - 120 mmHg ( beta - bloker, nitroprusydek sodu i.v., labetalol i.v. ) leczenie..

Choroba niedokrwienna a płeć człowieka

.. ...stwierdza się w badaniu tomograficznym obecność zmian miażdżycowych w naczyniach wieńcowych. Nawet przed okresem menopauzy 10 proc. kobiet bez typowych czynników ryzyka ma subkliniczne zmiany miażdżycowe, co wskazywać może, że czynniki ryzyka u kobiet różnią się od rozpoznawanych u..

Sarkoidoza

.. ...sterydowe oraz ewentualnie leki immunosupresyjne. Diagnostyka opiera się na ocenie objawów klinicznych, wyniku badań obrazowych takich jak rtg czy tomografia komputerowa oraz ewentualnej biopsji zmian...

TIA  (przemijające ataki niedokrwienne)

TIA (przemijające ataki niedokrwienne)

.. ...badaniach obrazowych ( tomografia komputerowa mózgu ) nie znajduje się żadnych zmian sugerujących udar mózgu. Należy jednak pamiętać, że TIA często poprzedza pełnoobjawowy udar niedokrwienny. Zawsze należy więc szukać przyczyny wystąpienia tego typu zaburzeń i, jeśli to możliwe, starać..

Zaciskające zapalenie osierdzia

.. ...rentgenowskiego ( serce w pancerzu zwapniałego osierdzia ) i badania ECHO serca. Przydatna może być także tomografia komputerowa lub rezonans magnetyczny. Leczenie polega na wykonaniu zabiegu perikardiocentezy...

RTG klatki piersiowej

RTG klatki piersiowej

.. ...wrażenie przeżytku diagnostycznego. Jest jednak szerzej dostępne, tańsze, może mniej dokładne, ale często pozwala szybko zdiagnozować ostre stany w medycynie wymagające natychmiastowej interwencji lekarza...

Torbiel (cysta)

.. ...Pomocna jest w tej kwestii tomografia komputerowa. Leczenie torbieli. W zależności do narządu, w którym torbiel jest umiejscowiona, objawów, przyczyn i charakteru zmiany, decyduje się o konkretnym postępowaniu. W niektórych sytuacjach konieczne jest chirurgiczne usunięcie torbieli lub..

Torbiel osierdzia

.. ...uwidocznić także badanie tomograficzne lub rezonans magnetyczny. Torbiel może być zmianą wrodzoną, nie jest to jednak częste zjawisko. Zwykle jest to pozostałość procesu zapalnego toczącego się w obrębie osierdzia ( torbiel pozapalna lub otorbiony, czyli osłonięty warstwą włóknistej..

Osteofity

Osteofity

.. ...odcinak kręgosłupa, tomografia komputerowa lub rezonans magnetyczny. Najczęściej wyrośla kostne współistnieją z innymi zmianami zwyrodnieniowymi, jak skolioza, kręgozmyki, złamania kompresyjne, przepukliny jądra miażdżystego ( popularnie zwane wypadaniem dysku ). Postępowanie w bólach..

Akromegalia

.. ...uwidaczniana w badania TK ( tomografia komputerowa ) głowy. Akromegalia wywołuje objawy z wielu układów, zaburzona zostaje czynność przewodu pokarmowego, zaburzone są stężenia hormonów i funkcja układu wewnątrzwydzielniczego - szczególnie tarczycy. Pojawia się nietolerancja glukozy. Mogą..

Objawy wylewu (udar krwotoczny mózgu)

Objawy wylewu (udar krwotoczny mózgu)

.. ...udarem niedokrwiennym. Poprawna diagnoza jest bardzo istotna, ponieważ w obu przypadkach strategie leczenie są diametralnie różne. Tomografia komputerowa pozwala wykluczyć świeże krwawienie śródmózgowe...

Uwaga na zbyt szybkie tętno spoczynkowe

.. ...wieńcowych ( badanie tomografem ), grubości błony wewnętrznej i środkowej tętnicy szyjnej ( badanie usg ) oraz częstość rytmu serca ( badanie pulsu ) - wskazał kardiolog. Jak podkreślił, ten ostatni wskaźnik jest najłatwiejszy do badania. Jest on o tyle ważny, że chorzy na choroby..

Metoda OCT na zawał serca

.. ...Optyczna Koherentna Tomografia ). Dzięki angiografii widzimy tętnicę w milimetrach, zaś jeżeli zastosujemy ultrasonografię wewnątrzwieńcową to przechodzimy na poziom kilkuset mikrometrów, a więc widzimy z dokładnością jednej dziesiątej milimetra. W momencie, gdy użyjemy u tego samego..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 13

.. ...by rozważyć zrobienie tomografii komputerowej serca - badanie w odróżnieniu od koronarografii jest nieinwazyjne. A koronarografię dopiero wtedy jeśli w TK byłby wątpliwości. Myślę, że wszystko omówi Pani na konsultacji w Aninie. Proszę tylko zabrać całą dokumentację ( ekg! ) i dokładnie..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 14

.. ...na tym - pytanie czy Tomografia komputerowa ( TK ) jest dokładniejsza od rezonansu magnetycznego ( MR )? ( chodzi mi o serce ) Zadałem sobie trochę trudu i postanowiłem sprawdzić kto to taki Pan Oskar Kowalski i skąd u niego taka wiedza? Niemal wszyscy ( ja też ) znają lub słyszeli O..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 65

.. ...wywyiadu lekarskiego robią tomografię i wypisują do domu. Proszę o pilne przyjęcie do Kardiologa w miejscowej por. ten każe się obserować. A ja normalnie żyjaca osoba mająca dwójkę dzieci i prace nie nadaję si do funcjonowania. Ciągłe te kołatania serca, zawroty głowy, osłabienie,..

Echo serca - Str. 4

.. ...pewno nadcisnienia nie nasili , przeciwnie może pomóc. EF jak najbardziej jest zmienna wartością A czy warto dla pewności zrobić sobie tomografie czy nic nowego sie nie dowiemy? Nie ma takiej potrzeby..

Echo serca - Str. 5

.. Chodzi mi o to czy tomografia lub rezonans pokaże nam coś więcej niż echo? W tym przypadku nie W odpowiedzi na : Re: Echo serca wysłane przez Justyna dnia 2007 - 01 - 10 17:38:12: : Moje badanie Echo wykazało że mam niedomykalność zastawki trójdzielnej IV stopnia,ponadto mam prawą część serca powiększoną,..

Dziwne skurcze dodatkowe - Str. 3

.. ...Dał mi skierowanie na tomograf komputerowy mózgu. Pojechałem na tomograf i okazało się, że mam cystę w móazgu małej wielkości, ale mam. Wybrałem się z wynikami do neurologa, zbada łmnie dokładnie, powiedział, że to nie jest wina tej cysty, ona jest wykryta przypadkowo i całkiem niegroźna..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 7

.. ...mi dal skierowanie na tomografie kom po tym badaniu jak wyszlo ze mi nic nie ma glowa sama przestala bolec puzniej mialem taka fobie ze balem sie samemu jezdzic samochodem a zwlaszcza w nocy a jeszcze przez jakis las albo pustkowie to mnie cos lapalo lek napiecje strach nogi jak z waty..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 9

.. ...to da skierowanie na tomografię głowy( dla świętego spokoju ),ale generalnie to wszystkiemu winna jest nerwica.Szczególnie te drgania mięsni są przez nią.Pozdrawiam Cię i nie martw się. wygrasz ja tez wygralam hej wiecie ja to przeszlam 10 lat temu zachorowalam dzis wiem ale wowczas..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 15

.. ...rece,dzisiaj mialem tomografie komputerowa,wynik bedzie w srode,zostalem skierowany na to badanie bo jest podejrzenia ze moge miec sarkoidoze.Przez ostatnie 4mce schudlem 20 kg i cieszylem sie ze schudne jeszcze wiecej,niestety jesli sie okaze ze mam sarkoidoze to bede musial sie leczyc..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 18

.. ...wyjazdem miałam robioną tomografię, prześwietlenia kręgosłupa, echo serca, badania krwi i nic nie wykazały ( oczywiście nie umiem w to uwierzyć, że nic mi nie jest ). Ciągle boli mnie głowa i mam zawroty. Tak jak Tobie Dharma, wydaje mi się ciągle, że zaraz zemdleję. Czuję się *..

Tachykardia i metacord 50

.. ...wiele badan( włacznie z tomografem komputerowym ) i wszystkie wychodzily ok a kazdy lekarz mowil mi ze to na tle nerwowym itd..od neurologa dostalam neospasmine,ktora dosyc dlugo bralam ale dopiero podejscie pewnego lekarza i uswiadomienie mi ze jestem zdrowa jak ryba i ze mam sie brac..

Acenocumarol i wskaźnik INR - Str. 5

.. ...przezprzełykowe lub tomografia. Zalecane jest kontrolowanie INR co dwa, trzy tygodnie, gdyż spadek INR w takim okresie nie stanowi wielkiego zagrożenia. Pod warunkiem że leki były brane systematycznie Dzisiejszy wynik: 2,64. Cieszę się, ale zarazem martwię, bo osiągnąłem go podwyższając..

Instytut Kardiologii Anin i ablacja

.. ...Kardiologii w Aninie. Najpierw tomograf potem.... sam nie wiem, ale i tak się cieszę ze to już!!!! Trzymajcie za mnie kciuki Jędrku - są preparaty które mogą radykalnie usunąć choroby serca, nie dopuścić do udarów i zawałów.. Może trudno jest Ci w to uwierzyć... Zadzwoń do mnie -..

Ablacja - Walczak, Czerwiński, Wojnarowa - Str. 2

.. ...też takie badania jak tomografia spiralna ( zaraz przed ablacją ), opieka i reszta badań podczas samej hospitalizacji będzie już niepłatna, dlatego warto było w moim przypadku zapłacić ok 1000zł prywatnie za wstępne badania i konsultacje, bo resztę będe miał za darmo. Pozdrawiam..

Powikłania po bypassy i sztucznej zastawce aortalnej

.. ...gromadzi. robili mu dziś tomografię komputerową głowy i są niewielkie zmiany w prawym płacie czołowo - skroniowym które nie powinny mieć wpływu na jego późniejsze funkcjonowanie bo to w sumie trudno teraz określić jak on śpi, czyli takie * pierdoły o wszystkim i o niczym * . nadal musimy..

Chelatacja - Str. 12

.. ...przypadek jest następujący: tomografia naczyń wieńcowych wykazała zmniejszenie przekroju tętnic obu tętnic wieńcowych do 50 - 80%. Stwierdzona choroba wieńcowa. Dolegliwości zamostkowe. Jeżdże na rowerze, nartach, rolkach, pływam. Od dwóch lat biorę leki na obniżenie cholesterolu i na..

Ablacja - kompendium wiedzy

.. ...prześwietlenie płuc, tomograf itd. ). Niekoniecznie jednak tego samego dnia. Trzeba wspomnieć, ze bardzo trudno dowiedzieć się, jaki będzie termin ablacji. Zawsze może nagle zdarzyć się, ze np. przywiozą kogoś z innego oddziału w cięższym stanie od was, który wymaga natychmiastowej..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 10

.. ...zabieg, badania łacznie z tomografią spiralną trzeba byłoby zapłacić około 18000zł, ale warto jest wydać tam w sumie około 700zł i przygotować się do zabiegu ablacji, umówić i porozmawiać jak należy z Panem Profesorem a później mieć zapewnioną ablacje wraz z zabiegiem w Instytucie..

Szum w uszach wieczorem przed snem

.. ...otosklerozę. Robiono mi tomografię i nic nie wykryto. Próbowano leczyć farmakologicznie, ale po serii wizyt w stylu * nie pomogło to spróbujemy czegoś innego * i kupowania reklamówek leków, dałem sobie spokój i obecnie tego nie leczę. Jakoś można z tym żyć, tylko czasami do szumów i..

Szum w uszach wieczorem przed snem - Str. 2

.. ...Pewnie czeka mnie jeszcze tomografia, a już na pewno - rtg odcinka szyjnego kręgosłupa. Badania krwi mam ok, tarczycę też, serce ok. Podzielcie się co wam wyszło w badaniach, bo każde info jest cenne. link do podobnego wątku, może się komuś przyda: http://pytamy.pl/question/sk - d - si -..

Zespół WPW a ciąża

.. ...wytrzymać!!! Pozdrawiam Ja mam Tomograf 30.1 w zabrzu a ty gdzie sie leczysz??? Hejka! Jeśli chodzi o lekarzy to nie wiem gdzie skierować swoje kroki. Wacham się między Zabrzem, Katowicami a Warszawą. Stwierdziłam, że jeśli dam komuś na sobie eksperymentować, to temu, kto wie co robi. Do..

Szybkie tętno - Str. 11

.. ...swietego spokoju mam zrobic tomografie głowy.Miałam badany magnez potas, cały obraz krwi i moczu i jest wszystko ok. Tarczyce tez mialam badana ze krwi i tez ponoc ok ide jeszcze na usg tej tarczycy. Juz nie wiem co to moze być, nerwy choroba??? Byłabym wdzięczna za jakakolwiek rade...

Ablacja przez dr. Koźluka - Str. 4

.. ...Banacha zrobiono mi tomografię komputerową serca. Od tego badania na ablacje czekałem dwa miesiące, ale czas oczekiwania uzależniony jest od ilości oczekujących. Proszę się nie bać i spokojnie czekać, dr Koźluk to wysokiej klasy specjalista i nie ma powodu do zdenerwowania.Pozdrawiam i..

Szybkie bicie serca przy nagłych ruchach - Str. 2

.. ...serca czy może od razu tomografię komputerową? Czy ktoś z was robił już takie badania? POZDRAWIAM kurwa jakis profesorek to napisał zebyscie niepalili marihuana jeszcze nikogo niezabiła wrecz przeciwnie ludzie ja pala w ciezkich chorobach i czuja sie lepiej Czy każdy który przeżył tą..

Arytmia - dziwne dolegliwości? - Str. 2

.. ...rozpieranie. Zrobiłem sobie tomograf łba. wyszło wszystko w porządku. Połączenie hipohondri z nerwicą to tylko psychiatryk. Zobacze może niedługo włoże kaftan bezpieczeństwa i w podskokach znajde jakies wariatkowo. Pozdrawiam wszystkich nerwicowców wariatków. Wiecie co.wezcie sobie..

Arytmia - dziwne dolegliwości? - Str. 3

.. ...koncu po zrobieniu usg i tomografu jamy brzusznej ( na wynikach krwi wyszło ze mam 100% zawyzony czynnik gamma - uszkodzona watroba prawdopodobnie naduzywaniem alkoholu ) wyszło ze poza tym wszystko ok. Biore heparegan na regeneracje watrobki i staram sie nie pic - zobaczymy czy sie..

Propranolol

.. ...dziecko ), lub że np. tomograf komp. wykazał by przyczynę bólów której nie ujawniły poprzednie badania?? Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie Propranolol jest lekiem, który raczej nie uzależnia - no, chyba,że bierze się go w zbyt dużych dawkach ( ale to normalne,że tak się..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 6

.. ...było dokladniejsze ( tomografia glowy, badanie dna oka ). Ale i tutaj lekarz nic nie stwierdzil. Po jakims czasie objawy te zanikly, pojawil się natomiast ucisk w tym samym miejscu ( lewa strona glowy nad uchem i w skroniach ). O ile na poczatku dolegliwosci przemijaly dosc szybko, lub..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 7

.. ...nich wyżej,ale miałam tomografię głowy i nic nie wykazała,ale rozumiem Cię bo też mi taki myśli przychodziły do głowy,ale dla świętego spokoju idź może do neurologa,pozdrawiam ciepło,trzymaj się pa pa czesc wam ponownie,mecza mnie objawy,o ktorych zapomnialam napisac: slysze skrzypienie..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 8

.. ...dala skierowanie na tomografie( balam sie ze to guz lub tetniak )ale jest ok,moze zacznij brac magnez?ale idz do lekarza po co masz sie zamartwiac? pozdrawiam duzo zdrowia zycze Do Gonia - Dzięki za odpowiedz. U kardiologa bylem 2 miesiace temu. Sądzilem, ze ten ucisk spowodowany jest..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 11

.. ...schorzenie. Neurolog - tomograf nic nie wykazał, neurolog sugeruje nerwice i przemęczenie. Gastrolog. Mam przewlekłe i w zasadzie ciągłe bóle brzucha zlokalizowane w okolicach wątroby, promieniujące aż do pleców. Przerzucające się w okolice splotu słonecznego oraz lewej części jamy..

Dziwny ból ręki i uczucie ciężkości w palcach

.. ...że to nie ma sensu bo tomograf nic nie wykazał, tak go męczyłem że dla świętego spokoju dał mi skierowanie. Z wyniku wyszło że miałem kiedyś udar, mam w głowie niezliczona ilość zakrzepów o średnicy do 4 mm. Odesłał mnie do szpitala a szpital jeszcze szybciej odesłał mnie spowrotem z..

Poranne szybkie bicie serca - dlaczego? nerwica - Str. 3

.. ...robię badania jestem po tomografi - nic ortopeda - nic neurolog - nic mówią żebym zrobiła rezonans ale tak naprawdę to ja się boję że coś mi się stanie że umrę - ja mam sobie poradzić byłam u psychiatry trochę pomogło przyjmuję leki Coaxin i lek uspokajający ale nie widzę poprawy,..

Koronarografia, gdzie? jakie skutki? lek prestarium

.. ...Krakowie, ze jest tam nowy tomograf, a poza tym słyszałam o alternatywnie dla yego badania, prosze pomozcie, bardzo chetnie porozmawiam z kims przez Gadu - gadu, nr mojej corki to 4089331 prosze mi doradzic lub e - mail venti87@wp.pl czytalam na tym forum rowniez o niebeziecznycm leku..

CK-MB - Str. 3

.. ...jeszcze zrobić eeg albo tomografię( rezonans magnetyczny ). Jestem prawie pewna,że po takich badaniach lekarze będa wiedziec o wiele wiecej i pomoże Ci to dojśc do pelni zdrowia. A wracając do Twojego EKG,to nie bierzesz zadnych lekow na ekstrasystolię? Albo chociaz na zwolnienie akcji..

Pulsowanie w brzuchu - Str. 2

.. ...przypadłość ( w opisie tomografii podano, że 60 procent ale moja p. doktor twierdzi ze jest wiecej ). Byłam u prof. Schmita i on stwierdził, że ta wada wystepuje dość często, nie gwarantuje mi poprawy mojego zdrowia po operacji i ja mam podjąć decyzje czy chcę się operować. I mam dylemat..

Bardzo silne bóle głowy wywołane stresem lub nerwami - Str. 2

.. ...punkcji.stwierdzili,ze jesli tomografia i punkcja sa ok to nie ma takiej potrzeby.A niestety znow mam te olropne bole od kilku dni i sie mecze. Aga, możliwe, ze ze względu na oszczędności nie zrobili ci tego rezonansu. Kiedyś czytałam, że ból głowy w zależności od miejsca w którym..

Bardzo silne bóle głowy wywołane stresem lub nerwami - Str. 3

.. ...tetniak lub guz.zrobilam tomografie komputerowa glowy i wszystko wyszlo ok.zawsze jak mnie lapie bol to mysle,ze zaraz dostane wylewu bo dretwieje mi noga tez i reka.wiem jednak ,ze to wina nerwicy ja chodzilam do neurologa bo mialam straszne bole glowy i nadal mam .ale wczesniej to byl..

Bardzo silne bóle głowy wywołane stresem lub nerwami - Str. 5

.. ...miałam rok temu robioną tomografię i wyszła ok ach szkoda gadać i do tego dochodzą mi bóle związane z sercem nierówne bicia zasłabnięcia koszmar już ledwo daję sobie z tym wszystkim radę pozdrawiam Od 4 tygodni miałem problemy z zatokami.Byłem u trzech lekarzy którzy przepisali mi..

Bardzo silne bóle głowy wywołane stresem lub nerwami - Str. 7

.. ...wyrokować. Pewnie zleci tomograf komputerowy lub rezonans magnetyczny. Są to badania, które mają za zadanie wykazać wszelkie zmiany, więc jeżeli koleżance coś dolega, to powinno wykazać. Ja jeszcze zrobiłam tk zatok i konsultację laryngologiczną oraz okulistyczną. Oczywiście wszystko..

Przyczyny zatorowości płucnej

.. ...ok. Robiłam ostatnio Tomograf sprawdzający i wynik super. Pozdrawiam wszystkich witam.polecam okresowe badanie krwi D - dimery, a jeśli przeswietlenie płuc to Scyntygrafia Ja także mam zatorowośc . Przyczyną sa tabletki antykoncepcyjne, które zażywałam 4 miesiące. I właśnie mam do was..

Zespół jelita drażliwego

.. ...skorczami. byl robiony tomograf komp. USG jamy brzusznej oraz kolonoskopia. Wszystkie badania byly pozytywne . Przeszla wizyty u nefrologa . urologa ginekolga. zaden lekarz nie postawil mi diagnozy a dolegliwosci sie nasilaja czy to jest poczatek choroby czy dolegliwosci wystepuja z inny..

Wrodzona hypoplazja

.. ...w opisie mam jw. - to co to, oznacza - bo tu google milczą? dzieki Wrodzona hipoplazja to niedorozwoj, niecalkowite wyksztalcenie danego narzadu ( np. hipoplazja nerek ) juz w zyciu plodowym Pozdrawiam..

Zaburzenia przewodzenia w sercu

.. ...przesprzelykowe serca tomograf nerek bo mam nadcisnienie Bardzo dziekuje za pomoc.Ponoc to co mam ,to nie jest zadna wada ,tak stwierdzila druga lekarz.Kazala brac tabletki .A dusznosci moga by zwiazane ,z kregoslupem piersiowym[nowy trop ,tylko trzeba rtg ,zeby zobaczyc ,co i jak].Ale..

Skoki ciśnienia i bóle brzucha z wymiotami

.. ...oznaczenie katecholamin oraz tomografię nadnerczy. Jeśli to zostanie wykluczone to pozostaje trafienie z odpowiednimi lekami. wariatka Mnie kilka razy bolał brzuch i brało mnie na wymioty.Najlepiej pomaga :ciepła herbata, położyć się na plecach równo na brzuch nałożyć mokrą lub wilgotną..

Co z moim serduszkiem? dziwne ataki

.. ...Rezonans magnetyczny, tomografia komputerowa ), które nic nie wykaża to Twój problem może leżeć w psychice. Nie ma się czego wstydzić. Ja sam, mając podobne objawy wykonałem dziesiątki badań, które nic nie wykazały ( u Ciebie są szmery ). I co? Jestem zdrowy ( taka diagnoza była ),a..

Tachycardia - za mocne bicie i zaburzona akcja serca

.. ...wyniki ekg, ukg, eeg, tomografii, rezonansu etc. nie wskazują na żadną chorobę, nie pomagają żadne leki, a omdlenia nadal się pojawiają w sytuacjach bezstresowych bezwysiłkowych także. proszę podpowiedzccie coś, mnie już brak pomysłów . tomek proszę odezwij się do mnie na gg 8982543...

Dodatkowe skurcze - Str. 14

.. ...pomóc nie długo mam mieć tomografie mam nadzieje że po tym będzie już coś wiadomo. Pozdrawiam wszystkich. witam wszystkich ja na zaburzenia rytmu cierpie od 3 lat.ciagle slysze ze to niegrozne i tak dalej ale jak z tym zyc sie jeszcze nie dowiedzizalem. w ostatnia sobote znowu mnie..

Dodatkowe skurcze - Str. 33

.. ...: ) Mam zrobić EEG i tomografię komp. głowy i zobaczymy ! Co do Validolu o którym tu wspomniano - też używam tego ziołowego leku ale co do jego skuteczności nie mam zdania , tak samo jest , - czy biorę , czy nie ! Nadmorski ! - nie znam lepszego psychoterapeuty niż TY : ) dlatego..

Dodatkowe skurcze - Str. 37

.. ...ponadto szumy cały czas w uchu - dlatego i u laryngologa i neurologa byłam ! dobrze, że serce narazie za bardzo nie szaleje ! Mi też kiedyś zdarzały się takie dni Krycha ! ale już sie nie zdarzają ! pozdr!..

Dodatkowe skurcze - Str. 38

.. ...miałam :( czekam na wynik tomografii komputerowej głowy ! Jestem wsciekła , załamana i bezradna :( czuję się żle a jak narazie znikąd pomocy :( ( ( ( Pierwsze tygodnie jakoś to znosiłam a teraz czuję się z dnia na dzień gorzej :( Noi co to pogotowie stracatello co ci mówił lekarz a..

Zespół WPW kwalifikuje się do renty inwalidzkiej?

.. ...przeciez mialam robiony tomograf istwierdzone zwezenie tetnicy nerkowej a czyli nadcisnienie od nerek no tak, boje sie ze mnie czeka to samo tez mam uszkodzone nerki mam kwasice cewkowa mam uszkodzone cewki i kanaliki w nerkach oraz uposledzone zageszcanie i zakwaszanie moczu, do tego..

Wada wrodzona serca ASD II

.. ...przezprzełykowe,potem Tomografia klatki piersiowej,a na koniec konsultacja z neurologiem,zdiagnozowali mnie i szpital zrobił mi termin w SCCS - w Zabrzu. W Zabrzu zakwalifikowali mnie na podstawie tych badań do zabiegu przezskórnego zamknięcia ASD II. Jeśli chodzi o objawy to nie miałam..

Arytmia nadkomorowa serca - Str. 4

.. ...Tomografia Komputerowa serca ( żył płucnuch ), musisz zaszczepić się na żółtaczką. Jeżeli trafisz do konsultanta ze skierowaniem na ablację zostaniesz poinformowana o koniecznych badaniach. Pozdrowienia..

Arytmia nadkomorowa serca - Str. 5

.. a gdzie to robia tomograf przed ablacja? Ja tomograf zawsze miałem robiony w Warszawie na Szaserów. Właśnie otrzymałem na pogotowiu propozycję ablacji,bo ląduję tam zbyt często z częstoskurczem nadkomorowym. Głos zabierają tu chyba młodzi ludzie,mający w zasadzie tylko problemy z częstoskurczem. Może ktoś..

Ablacja część II - mam małe tętno ale pracuję ile się da

.. ...przedsionkow ) moze byc nawet tomografia. W Warszawie i w Bydgoszczy znajduja sie teraz najlepsze tomografy 64bitowe. Trzeciego dnia ablacja... Od rana nie bierzesz juz prochow antyarytmicznych. Dostajesz polecenie wygolenia pachwiny z dwoch stron. Ok 2 - 3godz przed ablacja siostra..

Śpiączka po zawale serca jak długo trwa?

.. ...uszkodzenie mozgu tak wykazala tomografia glowy i koncowy jej opis * ( ( zczyna goraczkowac od trzech dni pewnie jakies zakazenie sie wdrazylao,dostaje furosemidum bo przestal robic siku nerki mu siadaja chyba to juz jest roslinka * ( ( ( tylko najgorsze jest to ze czlowiek nawey mu nie..

Tętniak aorty a podróż samolotem

.. ...jest dokladniejsza i miał rację wynik po tomografi to 50mm .Jest to stan poważny i lekarz powiedział że nie ma co czekać dłużej tylko trzeba założyć stentgraft.Jakich rozmiarów jest tętniak twojej mamy...

Szybkie tetno II - Str. 3

.. ...przedsionkow ) moze byc nawet tomografia. W Warszawie i w Bydgoszczy znajduja sie teraz najlepsze tomografy 64bitowe. Trzeciego dnia ablacja... Od rana nie bierzesz juz prochow antyarytmicznych. Dostajesz polecenie wygolenia pachwiny z dwoch stron. Ok 2 - 3godz przed ablacja siostra..

Alternatywa dla koronarografii

.. ...http://www.cskwam.mil.pl/index.php?t1=struktura&t2=cskmon&t3=k35#64tk i artykul: http://www.przeglad - techniczny.pl/arch/2005/22/plasterek_po_plasterku.htm Problem w tym, że jest to droga impreza - bez skierowania 700 zł...

Ból głowy nad okiem

.. ...neurolog, hematologia, tomografia komputerowa itd... Nie nawidze lekarzy, nic nie pomogli i bol nadal sie powtarza... Tabletki nie pomagaja. Nie mam pojecia co to moze byc.. Pozdrawiam Witam, Także mam codziennie rano silny ból nad lewmy okiem. Mija jeżeli ponownie ( po min godzinie po..

Bóle głowy a ciśnienie

.. ...przeszłem rezonans i tomograf teraz biore tabletki na nadcisnienie a bóle dalej powracają i trwają po kilka tygodni a nawet miesiecy do tego pojawiły sie zawroty czy to może byc spowodowane przez tabletki mam też problem z kregosłupem lendzwiowym czy to ma też wplyw na te bóle Mam..

Bóle głowy a ciśnienie - Str. 2

.. ...u neurologa - wynik tomografii bez kontrastu był dobry, a prześwietlenie kręgosłupa wykazało tyłozgięcie szyjnego, zniesioną kifozę piersiowego i skoliozę lędźwiowego. Moja morfologia była w porządku. Badanie dna oka również nic nie wykazało. Chciałabym się poradzić czym może to być..

Koronarografia i niedokrwienie mózgu

.. ...się nie poprawia :( tomograf komputerowy nie wykazał zmian z mózgu co gorsza kardiolodzy ( mówiąc brzydko ) mają w dupie stan neurologiczny ojca i chcą go wypisać za 2 - 3 dni. Jestem załamana ( podobnie jak ojciec ), bo do szpitala zgłosił się zdrowy człowiek, a wyjdzie wrak :( ( jak..

Poszerzenie aorty wstępującej i opuszki

.. ...45mm ) miałem robiną tomografię komputerową aorty i nie wiem czym to może grozić jakie głównie jest zagrożenie przy takim schorzeniu jak to leczyć i czym. A najgorsze jest to że pracuje fizycznie a wysiłek jest nie wskazany ponoć nie wiem co mam robić jak ktoś coś wie na ten temat więcej..

Koronarografia i renta

.. ...zrobić sobie na nowym tomografie koronarografie bez ryzyka!!! Noooo tylko trzeba trochę kassssy! Nie wiem czy cokolwiek pomoże ci w sądzie ta koronarografia, chyba że stwierdzą istotne zmiany w naczyniach wieńcowych i np.zrobią ci plastykę lub zalecą by - passy. Życzę powodzenia, bo..

Drętwienia mięśni twarzy

.. ...jesz? Diagnostyka trudna tomograf kalatki przeciwciala na miastenie badanie elektryczne miesni twarzy moze to byc tez blacha sprawa a mianowicie masz Tezyczke czyli braki w wapiniu potasie i magnezie Pozdrawiam Wszystko diagnozuje oddzial Neurologiczny nie wkrecajcie sobie nerwicy. to..

Komplikacje po wymianie zastawek

.. ...przeprowadzic badan tomograficznych gdyz tomograf znajdowal sie w innym szpitalu i obawiano sie o jej zycie. W obecnej chwili czyli w 5 dniu po operacji zadecydowano o przeprowadzeniu badan mozgu. Potwierdzono przewidywania niedotlenienia kory mozgowej w wysokim stopniu tzn. centralne..

Śluzak?

.. ...skrzeplinę. Niedługo ma mieć tomografię serca aby dokładnie zdiagnozować zjawisko. Ja myslę że to może być śluzak. Jak bardzo niebezpieczna jest operacja? Tato ma 63 lata i ma jedna nerkę ( miał guza 5 lat temu niezłośliwego. Bardzo sie martwi jak przetrwa ewentualna operację. Raz mu..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 36

.. ...laryngologiczne,neurologiczne,czekam teraz na tomografię komputerową głowy.Objawy: lęk,ucisk w głowie,pulsowanie i ucisk w skroniach,serce wali, sucho w ustach, miękkie nogi,gorąco,później potwornie zimno i drgawki,ciężko złapac oddech,lekkie nudności.Później się czuję dośc wyczerpana aż..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 38

.. ...zastanawiam sie nad tomografio bo mało że takie biegunki to może być sprawa z tym związana to na dodatek ja mam kłopoty ze wzrokiem i to coraz gorsze a na badaniacch okulistycznych nic mi nie wychodzi to znaczy mam okulary ale nie ma zmian w gałce ocznej które mogly by powodować moja..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 41

.. ...gorzej,mialam takze tomografie glowy,badanie na tarczyce.badania sa ok,wiec czemu jest coraz gorzej?moze to faktycznie nerwica?mam tez zimne i wilgotne stopyi rece,serce czesto wali,te napady mam nagle i jestem juz tym tak zmeczona,zdominowalo mi to zycie,nawet na ulice boje sie sama..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 45

.. ...narzędziami, laserami, tomografami. O człowieku wiemy nadal mało, a może właśnie oddalamy się od prawdy. Dlaczego na tym forum jest tyle młodych osób? 17 lat, 20, 22, może nasz świat trochę za dużo od nich ( nas??? mam 36 lat i jestem kobietą sukcesu z udaną rodziną ) wymaga? Witam Was..

Migotanie przedsiomków

.. ...przed ablacja robiona tomografie spiralna? Jak wyglada to badanie? Czy jak ktos ma lekka klaustrofobie: - ), to przezyje to badanie bez wiekszych emocji? W porownaniu z ablacja takie badanie, to pewno relaks... Do p. Barbary: ja migotanie odczuwam jako niepokoj wewnetrzny, podobna..

Tętniak aorty piersiowej - Str. 7

.. ...tetniak miał 53 przy tomografii a za miesiąc 61 operacja może i trudna dla operującego , ja zniosłem ją i cały poibyt w szpitalu dobrze. W sumie byłem w Aninie 8 dni przed i 8 po operacji. Teraz pracuję, uważam tylko na ciężary , jakie podnoszę i raz w roku do Anina. Pozdrawiam i nie się..

Tętniak aorty piersiowej - Str. 8

.. ...Dzisiaj otrzymaliśmy wynik tomografii - tętniak rozwarstwiony aorty wstępującej, poszliśmy do szpitala pokazać wynik lekarzowi i już męża nie wypuścili tylko karetką zawieźli do Rzeszowa. Teraz leży tam biedny z tymi wszystkimi rurkami, podłączony do monitorów. Strasznie skacze mu..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 8

.. ...mnie do szpitala tam po tomografii i arteriogrfii mózgu dianoza była inna zabrzmiała jak wyrok * tętniak mózgu z siedmioma wylewami * . Miałam wtedy 21 lat i 9 - cio miesiączną córeczkę. Załamałam się. Zoperowano mi tętniaka, nie było żadnych powikłań. Ze szpitala wyszłam po 7 dniach..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 24

.. ...ale zrobiłam rezonans, tomograf i naszczęście nic nie wyszło,byłam też u neurologa dał mi coś napoprawienie krążenia mózgowego b mi palce sinieją, mam tez ciągłe wzdęcia i problem z odbijaniem się.Czuję się okropnie juz sama nie wiem co mi dolega. Może ma ktoś podobne objawy. Czesc..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 40

.. ...tego!!tak w ogole w styczniu tomograf pokazal ze mam zaniki korowo - ciemieniowe,a teraz rezonans nic nie pokazal!oby dwa sprzety najlepsze w Bydzi.parodia!!w sumie to badanie w W - awie poajde wydam 500zl.i moze i tak nie wyjsc!najlepiej zaczac brac antybiotyki w wtedy badania.dzis ide..

Cholesterol 341, triglycyrydyes387, LDL niemożliwy do wyliczenia

.. ...reke? Właśnie zrobiłam Tomografie komputerowa i mam hypoplazje lewej tętnicy tylnej głowy i tez nie wiem co to znaczy ? Nie mogę nigdzie na internecie tego znaleźć. Bardzo prosze równiez o pomoc . nie kardiolog tylko neurolog ponieważmiewam zawroty głowu i ostry ból głowy .ale..

Zabieg na tętnicach szyjnych

.. Moi drodzy,jestę po tomografii komputerowej tętnic szyjnych i zostałem zawalifikowany na zabieg /angioplastyka,stentowanie/.Jeśli ktoś miał taki zabieg,proszę o kilka zdań na ten temat. Ja również będę wdzięczny za jakieś informacje na ten temat. irekboss@wp.pl Mam ojca, który będzie przechodził aką operację..

Ucisk, gula w gardle - Str. 15

.. ...dała mi skierowanie na tomografię głowy przez te bóle. Czasem wydaje mi się że ten ból gardła i szyi promieniuje mi do karku z tyłu i głowy.Już nie wiem z jakiego powodu może być takie uczucie kulki w gardle.Czy osoby które mają tu nerwicę przy tej kulce mają lekkie bóle szyi czy gardła?..

Operacja zakrzepliny lub śluzaka w lewym przedsionku

.. ...się wyjaśni po badaniu tomograficznym. Powiedzcie jak poważna jest taka operacja? Tato ma 66 lat. Chciałabym go pocieszyć. Co to jest ten śluzak? śluzak jest forma łagodnego ! nowotworu w sercu , najczęściej lokalizuje sie w lewym przedsionku. Operacyjne jego usunięcie wykonuje sie..

Zawroty głowy i przeskakiwanie serca

.. ...do akrdiologa?Moze na tomografie glowy? hej: ) W wieku 6 lat stwierdzono u mnie arytmie serca leczylam sie przez trzy lata, potem tylko rutynowe kontrole lekarskie. Obecnie mam 18 lat i od 7 miesiecy mam to samo, tylko ze dochodza do tego ok 2 - 30 minutowe klucia w klatce piersiowej..

Dziwne bicie w głowie

.. ...niewątpliwie znajduje sie tam tętnica jakaś ;] podczas wysiłku serce zaczyna bić szybciej, cisnienie krwi wzrasta i dlatego mozesz to czuć ;] pozdrawiam Zrób sobie EKG lub tomografię komputerową tętnic szyjnych..

Operacja wymiany aorty wstępującej - Str. 3

.. ...jestem przed kolejną tomografią w Zabrzu oceniającą, czy naczynie to powiększyło się, czy też nie. Dziękuję za wszystkie powyższe wpisy, bo dzięki nim wiem czego mam się spodziewać. Pozdrawiam. Poznań ul. Długa Szpital Przemienienia Pańskiego Klinika Kardiochirurgi Uniwersytetu..