Tomografia naczyń

Udar mózgu

Udar mózgu

.. ...czynienia należy wykonać tomografię komputerową. Przyczyny udaru mózgu. Zmniejszenie przepływu krwi ( 85% ) przez naczynia mózgowe. spowodowane przez zmiany zakrzepowo - zatorowe na tle miażdżycowym; blaszka miażdżycowa zwężająca światło naczynia może powodować niedokrwienie lokalne ( w..

Choroba niedokrwienna a płeć człowieka

.. ...stwierdza się w badaniu tomograficznym obecność zmian miażdżycowych w naczyniach wieńcowych. Nawet przed okresem menopauzy 10 proc. kobiet bez typowych czynników ryzyka ma subkliniczne zmiany miażdżycowe, co wskazywać może, że czynniki ryzyka u kobiet różnią się od rozpoznawanych u..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 720

.. ...wszystkich badan, np Tomografia, rezonans, badania wykluczajace SM. Widzisz, w moim przypadku jest tak, ze nie moge sobie ot tak porobic badan, bo nie mieszkam w kraju( tam to jest o wiele drozsze i trezba sie naczekac ), wiec zawsze przy okazji wizyty w domu to robie. I jak mam zawroty..

Chelatacja - Str. 12

.. ...przypadek jest następujący: tomografia naczyń wieńcowych wykazała zmniejszenie przekroju tętnic obu tętnic wieńcowych do 50 - 80%. Stwierdzona choroba wieńcowa. Dolegliwości zamostkowe. Jeżdże na rowerze, nartach, rolkach, pływam. Od dwóch lat biorę leki na obniżenie cholesterolu i na..

Szybkie tętno - Str. 11

.. ...swietego spokoju mam zrobic tomografie głowy.Miałam badany magnez potas, cały obraz krwi i moczu i jest wszystko ok. Tarczyce tez mialam badana ze krwi i tez ponoc ok ide jeszcze na usg tej tarczycy. Juz nie wiem co to moze być, nerwy choroba??? Byłabym wdzięczna za jakakolwiek rade...

Nerwica - czy na pewno? - Str. 134

.. ...Narazie jeszcze czekam na tomografię i rezonans ( rezonans za tydzień, TK za 3 ). W gabinecie pani wyposażyła mnie w kołnierz ortopedyczny. I powiedziala mi, że moje objawy to prawie ( ponieważ * prawie * robi wielką różnicę, to * na pewno * będzie po badaniach ) książkowy przykład..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 180

.. ...zrobili mi badania : tomografię głowy, EEG głowy, EKG, RTG klatki piersiowej, USG naczyń szyjnych, krew, mocz. Wszystko wyszło ok. - jedyne co to miałem podwyższony cholesterol i trójglicerydy. Przepisano mi leki, ale bolały mnie po tym mięśnie i stawy i kazano mi je odstawić - miałem..

Dodatkowe skurcze - Str. 100

.. ...wiadomo. no i mysle o tej tomografii serca, chodzi mi o naczynia wieńcowe. pozdrawiam i udanego badania. hej Gabi, jutro pogadamy,lece do wyrka, milego dnia papa brrr....ale kopanie, a za oknem deszcz. Mnie lekarz z Ochojca powiedział, że ze strony serca organicznie nic nie ma..a że..

Koronarografia i renta

.. ...zrobić sobie na nowym tomografie koronarografie bez ryzyka!!! Noooo tylko trzeba trochę kassssy! Nie wiem czy cokolwiek pomoże ci w sądzie ta koronarografia, chyba że stwierdzą istotne zmiany w naczyniach wieńcowych i np.zrobią ci plastykę lub zalecą by - passy. Życzę powodzenia, bo..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 116

.. ...rezonans kregosłupa i tomografię jamy brzusznej.Tomografia wykazała * jakiś obiekt * o średnicy 4 cm.Ja tego nie czułam.Po wielu konsultacjach doszli do wniosku ,że w kregosłupie mam naczyniaki.Nie jest to też najlepsze,powiedzieli,bo nosi pani w sobie bombę zegarową.Nie wolno mi..

Operacja wymiany aorty wstępującej - Str. 3

.. ...jestem przed kolejną tomografią w Zabrzu oceniającą, czy naczynie to powiększyło się, czy też nie. Dziękuję za wszystkie powyższe wpisy, bo dzięki nim wiem czego mam się spodziewać. Pozdrawiam. Poznań ul. Długa Szpital Przemienienia Pańskiego Klinika Kardiochirurgi Uniwersytetu..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 33

.. ...taką możliwość - tzw. tomograf spiralny, który pomaga ocenić też mniejsze naczynia, a dodatkowo pomaga sprawdzić czy gdzieś w przedsionku nie ma skrzepu. Jeśli powyższe badania wykluczają migotanie na tle niedokrwiennym, wykonuje się ablację ponieważ prawdopodobną przyczyną są..

Czy mam chorobę wieńcową?

.. ...calcium score - badanie tomografem tętnic ( taki rodzaj koronografii ) poczytaj o tym badaniu w necie, daje prognozę incydentów naczyniowych na 5lat. Ja robiłam to w szpitalu kardiologicznym. Zbadaj tez krew ( w panelu kardiologicznym ), oraz zapalnyum CRP, OB itp. Z kompletem udaj się..

Przełożenie wielkich naczyń

.. ...płuc na bronchoskopi i tomografie komputerowym wykryto wadę lewego oskrzela. 1,5 roku walczymy o drożność oskrzela poprzez wstawiony stent do tego oskrzela. Jednak okazało się że stentowanie nie dało rezultatu. Poinformowano mnie ze przy nawracających zapaleniach będzie trzeba usunąc..

Życie z tętniakiem aorty piersiowej i brzusznej

.. ...twoja mama miała robioną tomografię. Polecam Ci Katedrę i Klinike Chirurgi Naczyn i Angiologi w Lublinie.www.chirurgianaczyn.org Hej Agnieszka . Dzieki za szybka odp. Mieszkamy 40 km OD koszalina - Bobolice ,co do cisnienia to mierzymy i zaraz zbijamy gdy jest za wysokie . Tomografie..

Cztery diagnozy choroby serca w ciągu roku!?

.. ...o odczytanie wyniku tomografia serca poprosze o interpretacje wyniku. LTW - GLTW; ektazja dystylnego odcinka ;w miejscu odejscia od aorty pole powierzchni naczynia 3,7 mm,dystalnie 15,4 mm redukcja światła 75 % GPZ; w ujsciu zwężenie ok. 50% obwodowo zmiany przyscienne .w okolicy..

Błąd w diagnozie? niewykryty zawałserca

.. ...- moglybysmy zrobic tomografie naczyn wiencowych!!! W MCZ w Lubinie to koszt 700zl. i bylam na taka cene przygotowana - wszystko, byleby tylko ustalic co mamie jest i ja leczyc!!! Przeczytalam wlasnie Twoj watek i jestem zszokowana, jak podobnie wyglada podejscie lekarzy w calej..

Tomografia komputerowa serca

.. Prosze o interpretacje wyniku. LTW - GLTW ;ektazja dystalnego odcinka w miejscu odejscia od aorty pole powierz. przekroju naczynia 3,7 mm ,dystalnie 15,4 mm redukcja światła 75% GPZ ; w ujsciu zwężenie ok. 50% obwodowo zmiany przyścienne , w okolicy koniuszka naczynie słabo wypełnione kontrastem . GO ;..

Życie w ciągłym strachu

.. ...nim poradzić. Zrobiłem tomografię głowy, tomografię naczyń mózgowych z kontrastem i USG naczyń szyjnych - wszystko ok. Ucieszyła mnie ta wiadomość, jednak do tej pory ból nie ustąpił, wręcz przeciwnie teraz dodatkowo boli mnie klatka piersiowa w górnej partii żeber. Są to głównie kłócia..

Zawroty głowy po wszczepieniu mechanicznej zastawki aortalnej i protezy

.. ...echo ), neurologa ( tomografia, dopler naczyń szyjnych ) i wszystko niby ok. Stan utrzymuje się praktycznie cały czas i coraz trudniej z tym żyć. Mniej dokuczliwe to jest w pozychi siedzącej i leżącej. Jeśli ktoś miał podobne objawy i coś się wyjaśniło to proszę o radę. Ja miałem podobną..

Ucisk w glowie, szum w uszach, wysokie cisnienie, dziwny wzrok - Str. 4

.. ...np.echo serca na kolorze,tomografia komputerowa?Dno oka robi sie tylko przy podejrzeniu guza lub cukrzycy.Guz naciska na naczynka i wtedy one sa blade ale blade sa tez przy cukrzycy.Jesli bys mogl to zmus swojego lekarza zeby ci dal skierowanie na tomograf i najlepiej echo..

Jak przygotować się do tomografii?

.. Mam mieć w piątek TK naczyń / mam tętniaki tętnic nerkowych/, lekarz kazał mi: odstawić metforminę i acard, przyjść na czczo, zbadać kreatyninę i krzepliwość. Tyle. A ja nie wiem kiedy odstawić te leki, kiedy je brać znowu, co w zamian, kiedy badać tę krzepliwość, itd. Pytałam rodzinnego - nie wie, odsyła do..