Torbiel na tarczycy

Torbiel (cysta)

.. Torbiel ( cysta ) jest to, według nomenklatury patomorfologicznej, patologiczna struktura wysłana nabłonkiem. Umiejscowienie zmian o charakterze torbieli jest rozmaite, poczynając od narządów takich jak wątroba czy nerka, przez tarczycę, jajniki ( np. zespół policystycznych jajników ), oskrzela ( torbiel..

Biopsja tarczycy (BAC)

.. ...guzkowego tarczycy i do opróżniania torbieli. Badanie cytologiczne pozwala także postawić rozpoznanie zapalenia tarczycy typu Hashimoto. Wynik biopsji pomaga podjąć decyzję co do dalszego postępowania...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 599

.. ...w mozgowiu ( guzów, torbieli itp ) - wykrywa to TK 3. chorób oczu ( badanie dna oka, ciśnienia śródgałkowego ) 4. chorób tarczycy ( badania hormonalne na T3, T4, TSH, ATO i ATPG oraz USG tarczycy ) 5. choroby błędnika ( badanie ENG ) a nawet chorób zębów! Są jeszcze inne badania, np...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 789

.. ...przy okazji wykryły torbiel krwotoczną w macicy i konieczna była operacja,potem polip w nosie i kolejny zabieg,po którym został mi gronkowiec...Byłam kompletnie ogłupiała - jak to?Przecież niby nic mi nie dolega,podobno sobie wymyślam,itd...Może to tarczyca?Ok,zróbmy usg,ale niczego tam..

Niedoczynność tarczycy - Str. 18

.. ...grubego ). USG wykazało torbiele i od razu zrobiono biopsje - wynik: koloid. Nie dostałam żadnych zaleceń np. zrobienia podstawowego tsh. Zgłosiłam się za rok - torbiele były znowu. Dalej nie kazano mi nic z tym robić. W tym roku w czerwcu uderzyłam się w szyje. Wyszło * jajo * - a przy..

Ścisk w gardle, płaczliwość, senność, panika i lęk - Str. 2

.. ...byc?? Dodam, że mam torbiele na tarczycy ale pytalam lekarza to powiedzial, że one nie powinny powodować ucisku. Przyjmowalam od miesiąca do wczoraj Spamilan ( od nerwicy ) i w ulotce jest napisane ze moze wystapic obrzek gardla więc dzisiaj juz nie przyjelam bo chce zaobserwowac bo moze..

Po operacji tarczycy

.. ...słabnie. Tworzą się guzy, torbiele, cysty. Jak kto woli. Co w nich jest? metale ciężkie, rozpuszczalniki wirusy, bakterie, grzyby. A te wytwarzają toksyny i tworzą stan zapalny. Organizm jest madry! Robi sobie taki swoisty śmietnik. Usuniemy operacyjnie cystę! czy to rozwiąże sytuację?..

Wyniki z tarczycy

.. ...zmiana lita to niewielka torbielka,pozdrawiam wielkie dzięki, życzę dużo zdrówka jakaolwiek zmiana wymaga dalszej diagnostyki, koniecznie trzeba zbadac charakter tej zmiany a nie sugerowac sie odpowiedziami na forum - bo czasem pisza tu laicy, nie majacy pojecia o medycynie. Odpowiedzi..

Czy to na pewno nerwica? moja historia! jakie macie objawy? - Str. 2

.. ...inne choroby takie jak torbiele na tarczycy i piersi zapalenie krtani i wogole ciągle niskie cisnienie z wysokim pulsem przy normalnym trbie nawet siedzacym potrafi puls wynosic 120 nie mam sił czuje, że sama sobie nie poradze. Mam wrazenie, że jednak lekarze cos przeoczyli a moze..

Tężyczka a nerwica lękowa

.. ...nie uzaleznic. Ja mam torbiele na tarczycy a tarczyca sama niby w porzadku mam teraz duszenie w gardle i nie wiem czy nerwica czy to te torbiele a moze leki od nerwicy SPAMILAN przyjmowalam i tam w skutkach ubocznych jest opuchniecie gardla ale moze z tego leku sie tez naczytalam tych..

Tężyczka a nerwica lękowa - Str. 2

.. ...problemy z piersiami, torbielki na tarczycy. Od lat to są to ich nie ma ale byłam 2 tygodnie w szpitalu wojskowym na endokrynologii. wszystko prawie ok. z hormonami. A mnie nadal boli lewa piers przed miesiączką - nie zawsze ale czesto. Myśle że nasi lekarze są 100 lat za murzynami -..