Trigeminia

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 7

.. ...bigeminii nadkomorowych 2. trigeminii nad...17.Wielkosc jam serca w normie.Grubosc miesnia prawidlowa z wyrazna tendecja do hiperkinezy.Calkowita frakcja wyrzutu lewej komory EF=66 - 68%( wg Teicholz )Niedomykalnosc mitralna 1 Graniczna wartosc cisnienia koncowoskurczowego w prawej..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 29

.. ...większości w postaci bi i trigemini, są uporczywe ataki trwają czasmi nawet do godziny, zaburzenia układająsię w salwy,żadne dotychczasowo stosowane leki nie pomogły,w badaniu echo wyszla wada zastawki mitralnej na +++ i aortalnej na++ ogólnie upośledzona kurczliwośćlewej komory, z jej..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 32

.. ...zaburzenia rytmu serca( trigeminia nadkomorowa ) oraz niedomykalność zastawki trójdzielnej. Po porodzie zastawka domknęła się ale arytmia pozostała ( było gorzej bo pojawiła się bigeminia komorowa ). Podczas pobytu w szpitalu ( akademia medyczna w gdańsku ) stwierdzono u niej wiotką..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 38

.. ...komorową, bigeminia, trigeminia - w Holterze mi wyszło 9700 dodatkowych skurczy - byłam wtedy na lekach Rytmonorm 3x150 mg. Spotkałam świetnego lekarza, który powiedział mi o ablacji. Teraz przyjmuję prawie maksymalną dawkę Rytmonormu - zaburzeń nie mam, ale najprawdopodobniej przyjdzie..

Serce przestaje nagle bić i wraca z wielkim hukiem

.. ...bigeminii nadkomorowych 2. trigeminii nad...17.Wielkosc jam serca w normie.Grubosc miesnia prawidlowa z wyrazna tendecja do hiperkinezy.Calkowita frakcja wyrzutu lewej komory EF=66 - 68%( wg Teicholz )Niedomykalnosc mitralna 1 Graniczna wartosc cisnienia koncowoskurczowego w prawej..

Jeszcze raz o dodatkowych skurczach - Str. 2

.. ...w tym liczna bi - i trigeminia. Po powrocie do Cordaronu wyniki Holtera i samopoczucie b.dobre. Kłopot w tym, że tego leku nie można stale używać, uszkadza płuca, tarczycę i wzrok. Pozdrawiam Witam wszystkich.miałam dwa zabiegi ablacji ostatni pół roku temu.Ostatnio zaczełam odczuwać..

Leki na arytmię to bzdura! - Str. 2

.. ...epizodami bigeminii i trigeminii, ok. 10 tys. zaburzeń na dobę. I tylko dzięki lekom mogłam jakoś funkcjonować. Kto ma arytmię, wie o czym piszę. Doskonale zdaję sobie sprawę, że każdy lek ma skutki uboczne, ale mimo wszystko są sytuacje, w których bez leków funkcjonować się nie da. Po..

Skurcze dodatkowe i leczona nerwica serca

.. ...nazywają się bigeminie, trigeminie i pary - sprawdź sobie na wyniku ). Mój mąż też przy mnie czasem siedzi aż zasnę i nawet masuje mi stopy. Właśnie świadomość, że on jest pewny, że mi nic groźnego nie jest nieraz pomagała mi zanim potwierdził to lekarz. Nie martw się - nerwica właśnie..

Arytmia po ablacji

.. ...), pary, bigeminie i trigeminie;nie trace przytomności; ostanio lekarze wspominają o ablacji; czy to jest bardzo straszne? czy ma się wrażenie że za moment koniec i czy bardzo boli; wdzięczna będę za odpowiedź; pozdrawiam ablacja prawie nic nie boli bo dostaje sie leki oglupiajace tak ze..

Dodatkowe skurcze - Str. 5

.. ...dodatkowe, bigeminie, trigeminie, częstoskurcze. Przyczyna - nikt jej tak naprawdę nie określil. Płatek, nerwica itp - myślę, ze to tematy zastępcze, zresztą nic nie dające jeśli chodzi o leczenie. Leki, zgadzan się z przedmowcami, trzeba wiele przetestewoać a na dłuższą mete kazdy..

Dodatkowe skurcze - Str. 16

.. ...zaburzenia rytmu serca( trigeminia nadkomorowa ) oraz niedomykalność zastawki trójdzielnej. Po porodzie zastawka domknęła się ale arytmia pozostała ( było gorzej bo pojawiła się bigeminia komorowa ). Podczas pobytu w szpitalu ( akademia medyczna w gdańsku ) stwierdzono u niej wiotką..

Dodatkowe skurcze - Str. 91

.. ...rozumiem......tylko, że trigeminia i bigeminia....może mnie straszyć nie chcieli???bo plątałam się po tym szpitalu jak ćma i dpoyttywałam co mi jest i czy grozi mi częstoskurcz, wreszcie mnie unzali za wariatkę i wpisali w wypisie - nerwica lękowa, obok arytmii. NIC JUŻ NIE..

Dodatkowe skurcze - Str. 92

.. ...okresowo w bigeminię i trigeminię. a gdzie te cholerne salwy * przecież były:/ aj.....bardzo proszę o kontakt osoby które mają także podobną arytmię komorową z pozdrowieniami dla Wszystkich piorenka, a Ty masz pojedyncze czy jakies złozone tez???ja powiedziałam dziś na wizycie, że moge..

Arytmia a ciąża

.. ...3528, bigeminia 34367, trigeminia 687, kwadrigeminia 583 takze razem 39165 )nie mam zadnych par!8.05.06 mam zakładany holter i zobaczymy co tym razem wyjdzie ostatnie wyniki z holtera wyszly gorzej od poprzednich!Nigdzie nie mogę znaleźć żadnych informacji na temat jaki wpływ ma arytmia..

TIA i komorowe zaburzenia rytmu: trójki i pary

.. ...niedokrwienny( w obrebie mozgu ), pary czyli pobudzenia komorowe ukladające się po dwa, trojki , chodzi albo o pobudzenia wystepujące po trzy , albo o tzw. trigeminie czyli pobudzenie komorowe co trzecie pobudzenie..

Rodziaj zapisu EKG

.. ...wykazuje na przemian: Trigeminia Komorowa, Wieloksztalt PVC, para PVC. Czy to cos powaznego ? Co oznaczaja te pojecia ? Z gory dziekuje za informacje. Najprosciej ujmujac wystepuja u niego skurcze dodatkowe w pracy serca. W zapisie EKG - bigeminia - 1 prawidlowy 1 doadatkowy skurcz...

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 29

.. ...obniżenia ST - 6,10 mm, Trigeminia 9s. Max uniesiania 3.60 mm. Jestem po 6 angioplastykach, z przyczyn anatomicznych nie wprowadzono stentów. Właściwie przy zawale chcieli zrobic mi operację by - passów. A ja się boję. Łykam 9 tabletek dziennie na serce i ( 1 ) na niedoczynność tarczycy...

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe? - Str. 5

.. ...gromadnych, 0 bigeminii, 0 trigeminii, 0 par. Podsumowanie: rytm zatokowy 68 - 175/ min ( śr. 118 ). Tachykardia zarówno w dzień, jak i w nocy. 4 pobudzenia komorowe z jednego ogniska. Bez pauz, zaburzeń przewodnictwa AV, charakterystycznej zmienności st - t. DK - na mój holter..

Interpretacja wyników Holtera i Echa serca

.. ...bigeminię ( 692 ) i trigeminię. Wstawek częstoskurczu oraz pauz powyżej 2000 ms nie obserwowano. Echo serca: Relacja anatomiczna serca, dużych naczyń oraz spływy żylne - prawidłowe. Łuk Ao lewostronny, w Ao Abd przepływ tętniczy. W Ao Des 1,5 m/s. Zastawka Ao 3 - pl, odejścia naczyń..

Sens odczytu Holtera po 2 miesiącach

.. ...epizodów kwadrigeminii z 7 pobudzeniami. Wystąpiło 246 zdarzeń typu R na T. * Szpital, z którego korzystam, to b. słynny szpital w moim rejonie, ale lekarz prowadzący od zawału widział mnie tylko raz...

Nerwica w ciąży - Str. 98

.. ...dobę, w tym 16 par, 800 trigemini. Po tej diagnozie jeszcze się wsyztsko pogorszyło odczuwam każdy skurcz, nie umiem m normalnie żyć, boję się ,że umrę przy porodzie albo tuż po. Lekarze chcą żebym rodizłą naturalnie przy monitorowaniu serca - a ja się panicznie boję - Panicznie!!!!!!Nie..

Interpretacja wyników Holtera

.. ...komorowych 93 bigeminii 166 trigeminii Podsumowanie: Rytm zatokowy. Jednoksztaltna extrasystolia komorowa o stałym czasie sprzężenia, bez par, wstawek częstoskurczu. ( 8% ) Bez pauz pow. 2000 ms. Miałem też ECHO Serca i mam niedomykalność zastawki mitralnej bez znaczenia..

Nie mogę normalnie żyć, normalnie funkcjonować i mam tego dość - Str. 2

.. ...dobę, w tym 16 par, 800 trigemini. Po tej diagnozie jeszcze się wsyztsko pogorszyło odczuwam każdy skurcz, nie umiem m normalnie żyć, boję się ,że umrę przy porodzie albo tuż po. Lekarze chcą żebym rodizłą naturalnie przy monitorowaniu serca - a ja się panicznie boję - Panicznie!!!!!!Nie..

Czy można uzyskać pełny odpis Holtera wykonanego w szpitalu?

.. ...okresowo łączą się w trigeminię i bigeminię. Spodziewałam się tego, bo to dokładnie odczuwam. Na drugi dzień ordynator mówi, że mam arytmię, która może uszkodzić mi serce. Pytam w jaki sposób i dlaczego. Nie chciał powiedzieć i że to są informacje dla lekarzy( !!! ). Po kilkugodzinnych..

Holter EKG - interpretacja wyników

.. ...komorowych 1 bigeminii 3 trigeminii 1 par oraz echo serca glownie chodzi mi o niedomykalnosc 1 stopnia zastawki mitralnej bo to mi wykrylo to badanie reszta w normie ,chodzi mi glownie o to czy moge uprawiac sport dosc intensywnie( cwiczenia silowe ) dodam ze mam 27lat niepale,niepije i..

Problemy z sercem u 18latki

.. ...komorowych 14 bigeminii 10 trigeminii 9 par 1 zatrzymanie I nie wiem o ile to jest poważne i co powinnam i co Sue powinna zrobić. I czy ja jako bliźniaczka też mogę mieć problemy z sercem? Powinnam sobie może zmierzyć ciśnienie albo coś? witam Moim zdaniem powinnaś sprawdzić sobie..

Zespół pokardiotomijny?

.. ...sercowego ( bigeminia i trigeminia ). Badanie TEE wykluczyło IZW i obecność skrzeplin. W LP SEC( ++ ), w uszku SEC( ++++ ). Konieczność dalszego leczenia p/zakrzepowego ( acenocumarol ). Jak to pogodzić z terapia sterydową * Przebieg kliniczny i badania sugerują proces..

Arytmie komorowe

.. ...bigeminii oraz dlugie okresy trigeminii.Stwierdzono 3 epizody bradykardii. ExSv, zaburzen przewodnictwa nie obserwowano.Dla mnie to czarna magia!!!Pytalam wielokrotnie lekarza ale on mowi tylko ze napewno leczenie pomoze4 ale to bardzo powazne zaburzenia i nie powinnam sie przemeczac do..

Skurcze dodatkowe gromadne - Str. 2

.. ...komorowego - czy może bi lub trigeminia albo skurcze komorowe ale z zachowanym odstepem ... potrzebny jest zapis w trakcie takiej * salwy * ideałem byłby 12 odprowadzeniowy zapis - ale ponieważ jak pisalas to jest rzadkie , szanse ze w dniu 12 - ski się pojawi są jak w superlotto ;P ja..

Wynik Holtera i jego interpretacja

.. ...pojedunczy 1 epizod trigemini Nadkomorowych pobudzeń 521, w tym 4 częstoskurcze nadkomorowe ( 3 - 6 QRS 115 - 140/min ) Epizodów ST= 0 Dodam, że tata ma 66 lat, jest po chemii, w jej składzie była winkrystyna. Witam nie ukrywam, że troszkę się niepokoję, czy słusznie ? Bardzo prosze o..

Dodatkowe skurcze komorowe - arytmia w ciąży

.. ...dobę, w tym 16 par, 800 trigemini. Po tej diagnozie jeszcze się wsyztsko pogorszyło odczuwam każdy skurcz, nie umiem m normalnie żyć, boję się ,że umrę przy porodzie albo tuż po. Lekarze chcą żebym rodizłą naturalnie przy monitorowaniu serca - a ja się panicznie boję - Panicznie!!!!!!Nie..

Rytm zatokowy, z obecnością nielicznych epizodów tachykardii

.. ...kuplety - 2 bigeminie - 1 trigeminie - 3 pobudzenia nadkomorowe liczba przedwczesnych - 18 nieregularny rytm * 80 - 12 bradykardie * 40 - 67 40 - 60 - 2168 nagłe obniżenie rytmu - 0 pauzy - 0 i do tego wnioski: stwierdzono rytm zatokowy, z obecnością nielicznych epizodów tachykardii w..

Rozpoczęcie częstoskurczu.

.. ...komorowych, bigemini i trigeminii i innych. Nie udało się wyłapać częstoskurczu co przy tak rzadkim jego występowaniu wcale mnie nie dziwi. ECHO: Żadnych zmian organicznych w sercu. Morfologia & Jonogram: W porządku. EKG: Wzorowe. Ciekawi mnie rozpoczęcie moich częstoskurczów..

Beta-blokery. Czekam na Wasze opinie.

.. ...to znaczy? Bigemnie, trigeminie, dodatkowe skurcze, salwy? Jak nie miałeś to nie pisz głupot, człowiek z takimi zaburzeniami pierwsze w co wpada to nerwica a drugie depresja, wiesz jak to jest? Dzięki tym lekom można sobie zaserwować nie wpadanie w nerwicę i depresję z powodu objawów, a..

Holter do oceny

.. ...gromadnych 0 bigemini 0 trigeminii 13 par podsumowanie: Bradykardie do 42 min w nocy pojedyncze pobudzenia nadkomorowe, komorowe do 1000 na dobe bez par i salw zmian st - t nie było ile masz lat? 28 lat mam do tego problemy z żołądkiem ( zapalenie, nadżerki ) i jestem po antybiotykach a..

Wyniki holtera - prosze o interpretacje

.. ...przedwczesnych , teraz 211 - 0 czestoskurczy,tez 0 - 1 czynny rytm komorowy - 308 bigemini,teraz 104 - teraz 87 trigemini Czy to arytmia?, czy wymagam leczenia? obecnie jestem bez leków. Ogolne zamopoczucie dobre...

Jestem po 4 ablacjach w IK Anin, chętnie pomogę i odpowiem na pytania

.. ...nadkomorowe, bigeminię, trigeminię, itd. itp ) błogosławieństwem jest fakt, ze ja W OGÓLE nie odczuwam tych zaburzeń i nie przeszkadzają mi one w normalnym życiu. Ale jak mówią lekarze, jednak może przyjść dzień, w którym zacznę odczuwać... Chciałabym apelować do wszystkich: JEŚLI..

Witam! gorąca prośba o zweryfikowanie badania EKG Holterem

.. ...Qrs nie mówiac juz o trigeminii komorowej Mysle ze z takimi wynikami trzeba szybko do kardiologa Nie bede straszył ale to moze przekształcic sie w czestoskurcz komorowy badz migotanie komór bigeminia komorowa przy zdrowym organicznie sercu jest czymś , czym nie należy się przejmować może..