Trigly

HDL Cholesterol

.. ...fizyczną. Pacjenci z hipertryglicerydemią ( wysoki poziom triglicerydów ) mają większe prawdopodobieństwo występowania w ich surowicy obniżonego poziomu cholesterolu HDL niż pacjenci z normotriglicerydemią...

Hiperlipidemia

Hiperlipidemia

.. ...frakcji cholesterolu i triglicerydów w surowicy krwi. W większości przypadków zaburzenia te wywołane są nieprawidłowym odżywianiem, siedzącym trybem życia, nadwagą, predyspozycjami genetycznymi ( rodzinna predyspozycja do hipercholesterolemii ). Cholesterol możemy podzielić na dwie..

Triglicerydy (trójglicerydy)

.. ...korelacja pomiędzy stężeniem triglicerydów ( trójglicerydów ) a częstością występowania choroby niedokrwiennej serca jest mniej jasna niż w przypadku cholesterolu LDL i HDL. Wiadome jest, że podwyższone stężenie LDL w osoczu a obniżone HDL wpływają na przyspieszenie rozwoju zmian..

Czynniki ryzyka choroby niedokrwiennej serca

.. ...LDL - cholesterolu, triglicerydów oraz zmniejszenie stężenia HDL cholesterolu; nadciśnienie tętnicze; cukrzyca; zespół metaboliczny X: otyłość typu centralnego ( typ: jabłko ), insulinooporność i hiperinsulinemia oraz choroby towarzyszące ( zaburzenie gospodarki lipidowej ), nadciśnienie..

Wpływ białka sojowego na poziom cholesterolu we krwi

Wpływ białka sojowego na poziom cholesterolu we krwi

.. ...cholesterolu ( Tchol ) i triglicerydów. Dobroczynny wpływ białka sojowego widoczny jest głównie u pacjentów z wyraźnie podwyższonym poziomem cholesterolu. Wniosek płynący z wyników tego badania jest prosty: spożywanie soi jest sposobem na obniżenie cholesterolu poprzez stosowanie zdrowej..

Dieta obniżająca poziom triglicerydów

Dieta obniżająca poziom triglicerydów

.. ...uzyskać obniżenie poziomu triglicerydów we krwi należy zredukować zawartość tłuszczów w diecie poniżej 30% wartości energetycznej całego spożywanego pokarmu. Całkowite zaprzestanie spożywania jakiegokolwiek alkoholu. Normalizacja masy ciała ( BMI w przedziale 20 - 25 ). Pacjenci z..

Dieta obniżająca poziom cholesterolu

Dieta obniżająca poziom cholesterolu

.. ...także wzrostu stężenia triglicerydów we krwi. Duża zawartość tłuszczów w diecie i mała aktywność fizyczna prowadzą do wzmożonej syntezy VLDL ( very low density lipoprotein - cholesterolu o bardzo niskiej gęstości ). VLDL jest bezpośrednim prekursorem LDL. Pacjenci z nadwagą wykazują..

Profilaktyka zawału serca

Profilaktyka zawału serca

.. ...triglicerydów ( TG, trigly ) wiąże się ze wzrostem ryzyka wystąpienia miażdżycy, a w konsekwencji - zawału serca. Podobnie podwyższony poziom glukozy we krwi zwiększa ryzyko wystąpienia cukrzycy typu 2, która obecnie jest uznawana za ekwiwalent miażdżycy jeśli chodzi o ryzyko zawałów..

Fenofibrat (Lipanthyl, Grofibrat, Fenoratio, Fenardin, Apo-Feno)

.. ...powodują spadek stężenie triglicerydów ( TG ) i tzw. złego cholesterolu ( frakcja LDL ) oraz wzrost stężenie tzw. dobrego cholesterolu ( frakcja HDL ). Dodatkowo fibraty wpływają pozytywnie na tolerancje glukozy oraz hamują procesy powstawania blaszek miażdżycowych w naczyniach..

Lipemia

Lipemia

.. ...jelitach, zawierają głównie triglicerydy, mniej cholesterolu. Ich zadaniem jest transport tłuszczy zawartych w pokarmie do wątroby. Tam powstają VLDL, które z kolei transportują tłuszcze z wątroby do narządów. Lipemia, wynikająca z podwyższonego stężenia głównie tych dwóch frakcji,..

Lipidogram

.. ...i LDL oraz stężenia triglicerydów. Prawidłowy lipidogram. Lipidy Zakres norm cholesterol całkowity poniżej 190 mg/dl ( 5,0 mmol/l ) HDL cholesterol powyżej 40 mg/dl ( 1,0 mmol/l ) u mężczyzn powyżej 46 mg/d ( 1,2 mmol/l )l u kobiet LDL cholesterol poniżej 115 mg/dl ( 3,0 mmol/l ) TG..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 7

.. ...bigeminii nadkomorowych 2. trigeminii nad...17.Wielkosc jam serca w normie.Grubosc miesnia prawidlowa z wyrazna tendecja do hiperkinezy.Calkowita frakcja wyrzutu lewej komory EF=66 - 68%( wg Teicholz )Niedomykalnosc mitralna 1 Graniczna wartosc cisnienia koncowoskurczowego w prawej..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 29

.. ...większości w postaci bi i trigemini, są uporczywe ataki trwają czasmi nawet do godziny, zaburzenia układająsię w salwy,żadne dotychczasowo stosowane leki nie pomogły,w badaniu echo wyszla wada zastawki mitralnej na +++ i aortalnej na++ ogólnie upośledzona kurczliwośćlewej komory, z jej..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 32

.. ...zaburzenia rytmu serca( trigeminia nadkomorowa ) oraz niedomykalność zastawki trójdzielnej. Po porodzie zastawka domknęła się ale arytmia pozostała ( było gorzej bo pojawiła się bigeminia komorowa ). Podczas pobytu w szpitalu ( akademia medyczna w gdańsku ) stwierdzono u niej wiotką..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 36

.. ..., pojedyncze epizody trigemi i tachykardia. Dodatkowo na badaniu EKG mialam czestoskurcz , cisnienie 160 na 100.Lekarz ogolny przepisal mi propanolol i dal skierowanie do kardiologa.Oczywiscie kardiolog stwierdzil ze to nic takiego i kazal brac magnez . Guzik go obchodzilo ze tak sie nie..

Echo serca - Str. 8

.. ...mg/dl LDL 141,1 mg/dl TRIG 122 mg/dl Mg 1,9 mg/l Na 137 mmol/l K 4,16 mmol/l Z góry dziękuję za pdpowiedź Gosia Echo - trochę mało informacji ,ale w tym co jest bez patologii, w wynikach laboratoryjnych graniczne9ciut za wysokie ) wartości cholesterolu całkowitego i LDL Szanowna Pani..

Serce przestaje nagle bić i wraca z wielkim hukiem

.. ...bigeminii nadkomorowych 2. trigeminii nad...17.Wielkosc jam serca w normie.Grubosc miesnia prawidlowa z wyrazna tendecja do hiperkinezy.Calkowita frakcja wyrzutu lewej komory EF=66 - 68%( wg Teicholz )Niedomykalnosc mitralna 1 Graniczna wartosc cisnienia koncowoskurczowego w prawej..

Jeszcze raz o dodatkowych skurczach - Str. 2

.. ...w tym liczna bi - i trigeminia. Po powrocie do Cordaronu wyniki Holtera i samopoczucie b.dobre. Kłopot w tym, że tego leku nie można stale używać, uszkadza płuca, tarczycę i wzrok. Pozdrawiam Witam wszystkich.miałam dwa zabiegi ablacji ostatni pół roku temu.Ostatnio zaczełam odczuwać..

Leki na arytmię to bzdura! - Str. 2

.. ...epizodami bigeminii i trigeminii, ok. 10 tys. zaburzeń na dobę. I tylko dzięki lekom mogłam jakoś funkcjonować. Kto ma arytmię, wie o czym piszę. Doskonale zdaję sobie sprawę, że każdy lek ma skutki uboczne, ale mimo wszystko są sytuacje, w których bez leków funkcjonować się nie da. Po..

Trigly to trójglicerydy?

.. Czy wynik TRIGLY ( od 40 do 140 mg/dl ) to samo co trójglicerydy .Bardzo proszę o informację.Dziękuję z góry. tak ,to wlasnie to oznacza. Triglicerydy TG_C poziom 168 dlaczego taki wysoki jak to leczyc z gory bardzo dziekuje przy jakiej normie taki wynik. Laboratoria podają różne normy. Sam wynik nie jest..

Trójglicerydy i lipemia

.. ...na LDL cholesterol i triglicerydy a do tego jest niedrogi.Zapłaciłam koło 7zł.Mocniejsza dawka kosztuje ok12zł.Jestem zadowolona bo jak do tej pory nie odczuwam żadnych skutków ubocznych tego leku a biorę go już 5miesiąc . Witam serdecznie, bardzo proszę o radę i odpowiedź czy spożywanie..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 14

.. ...poniżej normy ( ! ), triglicerydy w dolnym zakresie normy Jestem bardzo chudy, jakiś czas temu miewałem częste biegunki i tu jest chyba jakiś trop. Małe stężenie triglicerydów może wskazywać na złe wchłanianie z jelita a co za tym idzie jednocześnie małe wchłanianie magnezu ( badania na..

Co się do mnie przypałętało?

.. ...313mg/dl, HDL=36,8mg/dl, triglicerydy=385mg, LDL=199mg. Normalnie koszmar. Ale teraz już będę chyba musiał autentycznie się do lekarza pofatygować, bo zaczynają sie jakieś cyrki z lewym mięśniem szczęki, przy zaciskaniu. Dzięki za informacje raz jeszcze wszystkim : - ) Powodzenia w..

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić?

.. ...tygodniach juz mialem 1560 triglicerydow. U mnie to bylo tak ze jadlem zmazone kotlecki, byla imprezka z alkoholem ,frytki żółty ser i to spowodowalo taki wzrost. Przez miesiac bralem lipantyl i tulip obecnie 124 triglicerydy i cholesterl calkowity 104 . Powiem wam ze sam trace glowe bo..

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić? - Str. 2

.. ...CHOL 149 HDL 67 LDL 79 TRIG 46 ( czy mzoe byc ich tak mało? ) CREA 0.80 GLU 83 ROZWIĄZANIE jest bardzo proste. DIETA. Kawałek RYBY dziennie, ŻADNEGO mięsa ( można zastąpić kotletami z soji ), ŻADNEGO tłustego nabiału ( serów, mleka, masła, nawet żadnej margaryny, oleju, nawet..

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić? - Str. 6

.. ...ciągle chce iść w górę. Triglicerydy norma, bo 91, HDL wysoki - 73, zasługa sportu, to LDL 219 wg ostatnich badań. Problemem z lekami na cholesterol przy duzym ruchu są statyny. Ponoć dobry na to jest ezetrol, ale cena niezła, bo 160, - za opakowanie. LDL 134, a całkowity 219 : ) ja też..

Skurcze dodatkowe i leczona nerwica serca

.. ...nazywają się bigeminie, trigeminie i pary - sprawdź sobie na wyniku ). Mój mąż też przy mnie czasem siedzi aż zasnę i nawet masuje mi stopy. Właśnie świadomość, że on jest pewny, że mi nic groźnego nie jest nieraz pomagała mi zanim potwierdził to lekarz. Nie martw się - nerwica właśnie..

Cholesterol i triglicerydy

.. ...krwi obniżymy poziom triglecerydów Cociaż można powiedzieć że to już ;stary temat; odpowiem na to pytanie bo od bardzo dawna lecze sie na hiperlipidemie.leki obniżające cholesterol czyli tzw.statyny obniżają ;zły cholesterol; i powodują wyrównanie bilansu ;dobrego cholesterolu;.na..

Arytmia po ablacji

.. ...), pary, bigeminie i trigeminie;nie trace przytomności; ostanio lekarze wspominają o ablacji; czy to jest bardzo straszne? czy ma się wrażenie że za moment koniec i czy bardzo boli; wdzięczna będę za odpowiedź; pozdrawiam ablacja prawie nic nie boli bo dostaje sie leki oglupiajace tak ze..

Dodatkowe skurcze - Str. 5

.. ...dodatkowe, bigeminie, trigeminie, częstoskurcze. Przyczyna - nikt jej tak naprawdę nie określil. Płatek, nerwica itp - myślę, ze to tematy zastępcze, zresztą nic nie dające jeśli chodzi o leczenie. Leki, zgadzan się z przedmowcami, trzeba wiele przetestewoać a na dłuższą mete kazdy..

Dodatkowe skurcze - Str. 16

.. ...zaburzenia rytmu serca( trigeminia nadkomorowa ) oraz niedomykalność zastawki trójdzielnej. Po porodzie zastawka domknęła się ale arytmia pozostała ( było gorzej bo pojawiła się bigeminia komorowa ). Podczas pobytu w szpitalu ( akademia medyczna w gdańsku ) stwierdzono u niej wiotką..

Dodatkowe skurcze - Str. 91

.. ...pobudzeń na dobę w tym trigeminię i bigeminię. ale w szpitalu mi powiedzieli, że mi wyszły tez pary i salwy!!!a na wypisie już tego nie napisali, nie rozumiem......tylko, że trigeminia i bigeminia....może mnie straszyć nie chcieli???bo plątałam się po tym szpitalu jak ćma i..

Dodatkowe skurcze - Str. 92

.. ...okresowo w bigeminię i trigeminię. a gdzie te cholerne salwy * przecież były:/ aj.....bardzo proszę o kontakt osoby które mają także podobną arytmię komorową z pozdrowieniami dla Wszystkich piorenka, a Ty masz pojedyncze czy jakies złozone tez???ja powiedziałam dziś na wizycie, że moge..

Arytmia a ciąża

.. ...pary, salwy, bigeminie i trigeminie.Powód nieznany. 4 lata temu urodziłam dziecko. W okresie ciąży miałam tych zaburzeń znacznie mniej ( akurat miałam dobry okres - zupełny przypadek. )Brałam tylko metocard. Teraz znów mam dużo zaburzeń komorowych. Ostatnio lekarz przepisał mi biosotal..

TIA i komorowe zaburzenia rytmu: trójki i pary

.. ...niedokrwienny( w obrebie mozgu ), pary czyli pobudzenia komorowe ukladające się po dwa, trojki , chodzi albo o pobudzenia wystepujące po trzy , albo o tzw. trigeminie czyli pobudzenie komorowe co trzecie pobudzenie..

Lekarza do *** a znachorowi pomnik

.. ...zbyt wysokim poziomem triglicerydów do poziomu surowszej niż polska normy amerykańskiej. Żarłem wszystko jak dotychczas ( w tym przynajmniej raz na tydzień moją ulubioną pizzę z podwójnym serem, a co to oznacza dla cholesterolowca chyba każdy się domyśla ) Na początku miałem ogólny..

Rodziaj zapisu EKG

.. ...wykazuje na przemian: Trigeminia Komorowa, Wieloksztalt PVC, para PVC. Czy to cos powaznego ? Co oznaczaja te pojecia ? Z gory dziekuje za informacje. Najprosciej ujmujac wystepuja u niego skurcze dodatkowe w pracy serca. W zapisie EKG - bigeminia - 1 prawidlowy 1 doadatkowy skurcz...

CRP (białko C-reaktywne)

.. ...mg/dl ( * 4,0 mmol/l ) Triglicerydy ( trójglicerydy ) Norma: 50 - 180 mg/dl ( 0,55 - 2,0 mmol/l ) Wartości pożądane triglicerydów: * 200 mg/dl ( * 2,3 mmol/l ) - nie powodują wzrostu ryzyka choroby niedokrwiennej serca. Łagodna hipertriglicerydemia: 200 - 500 mg/dl ( 2,3 - 5,6 mmol/dl )...

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 249

.. ...komorowych, okresy bigemi, trigemi komorowej. Po miesiącu zrobiony ponownie wynik był rewelacyjnych. Poza tym mam wysoki cholesterol i w echo serca wykryto * wiotki płatek zastawki mitralnej z tendencją do prolapsu, niedomykalnośc mitranlna+ * . Lekarz mówi, że to w granicach normy. Poza..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 290

.. ...cholesterolu całkowitego i triglicerydów ale lekarz twierdzi że nie są to wartości przy których należy wpadać w panikę. A jak się dobrze czuję to w kółko wyczekuję pogorszenia. Dostałem obrzydzenia do ciśnieniomierza, wręcz boję się go dotknąć. Lekarze patrzą na mnie jak na wariata bo..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 291

.. ...zgryzotę z cholesteroilem i triglicerydami. Walczy też ktoś z tym?? Ja chwilowo nie mam pomysłu jak. Do mario - tu prawie każdy tak ma: - ) Mnie osobiście tachykardnia + wysokie ciśnienie dopadły w zeszłą sobotę. Potrzymało z pół godziny i przeszło. Na tachy dobrym sposobem jest..

Wysokie stężenie trójglicerydów poziom 717

.. ...na obniżenie poziomu triglicerydów ? moje wyniki: - cholesterol 500 mg/dl ( norma 120 - 200 ) - hdl - cholesterol 27 mg/dl ( norma 35 - 80 ) - triglicerydy 4223 mg/dl ( norma( 49 - 148 ) - wsk. aterogenności 17,8 ( norma 1,8 - 3,8 ) mi znacznie, bo aż o 2000 spadły TRG po ostrym..

Poziom trójglicerydów 717

.. ...niedoczynności tarczycy ). ja mam triglycerides 3949.mg/dl cholesterol 670.mg/dl Cześć! Mam 15 lat, moja mama ma wynik 350 Trójglicerydow a ja słyszałam że norma to 150, czy to jest groźne? Pomocy! ja polecam lek ziołowy ,,prolipid * .Moja ciocia uzywa [bez recepty w zielarskim 23..

Lekkie obawy przed ablacją

.. ...bigemnii nadkomorowych 0 i trigemnii nadkomorowych 0 * nie wiem co o tym sadzić. Dodam, ze przed ablacją nigdy w życiu nie miałam arytmii, przynajmniej tego nie czuję i stymulacja przezprzełykowa też to wykluczyla. Czulam się ok tylko nie mogłam biec bo strasznie się meczylam i kilka..

cholesterol a 35 lat

.. ...cholesterol: 6,95mmol/l Triglicerydy: 3,22 HDL : 0,78 LDL : 5,53 Proszę mi powiedzieć czy muszę brać lekarstwa np. Lipanthy ( fenofibrat ) czy wystarczy zmienić tryb żyia i wziąść się za siebie. Nie wiem czy te lekarstwa nie mają jakiś skutków ubocznych. Proszę o wypowiedzenie się kogoś..

Cholesterol 341, triglycyrydyes387, LDL niemożliwy do wyliczenia

.. Mam 57 lat i po badaniu krwi moje wyniki są szokujące nie wiemco robić lekarz do którego chodze nie jest w stanie mi pomóc .Mam poza tym na przebiegu tętnic kręgowych widoczny ucisk ze strony zmian wytwórczych w stawach Luschki .hypoplazja lewej tętnicy kręgowej .bardzo prosze o pomoc w rozwiązaniu mojego..

Szukam wsparcia - tachycardia, nadciśnienie, trójglicerydy

.. ...i masz wysoki poziom triglicerydów to nie jest dobrze, to one powodują zawały, nadciśnienie i różne powikłania sercowe. Nie jestem lekarzem ( oni tylko leczą nie uzdrawiają ) ale rehabilitantem, mam jakąś wiedze na ten temat ze studiów a interesowałem się tymi tematami bo sam zauważałem..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 29

.. ...obniżenia ST - 6,10 mm, Trigeminia 9s. Max uniesiania 3.60 mm. Jestem po 6 angioplastykach, z przyczyn anatomicznych nie wprowadzono stentów. Właściwie przy zawale chcieli zrobic mi operację by - passów. A ja się boję. Łykam 9 tabletek dziennie na serce i ( 1 ) na niedoczynność tarczycy...

Echo serca, interpretacja wyników

.. ...47 mp%=26,4% LDL 109 triglicerydy 111 KREW glukoza 61 mg/dl mocznik 35 mg/dl kreatynina 0,9 mg/dl magnez 2,0 mg/dl Na= 143 mmol/L K= 3,82 mmol/L MOCZ ciężar właściwy 1025 , barwa żółta, odczyn kwaśny białko, cukier, aceton - ujemne urobilinogen - norma nabłonki - pł.poj. leukocyty:2 śluz..

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe? - Str. 5

.. ...gromadnych, 0 bigeminii, 0 trigeminii, 0 par. Podsumowanie: rytm zatokowy 68 - 175/ min ( śr. 118 ). Tachykardia zarówno w dzień, jak i w nocy. 4 pobudzenia komorowe z jednego ogniska. Bez pauz, zaburzeń przewodnictwa AV, charakterystycznej zmienności st - t. DK - na mój holter..

Trigly podwyższone, jaki powód?

.. ...pracy i w pozycji dot. trigly wynik 426 mg/dl. Dlatego zwracam sie z prośba o udzielenie mi informacji co może być przyczyna tak podwyższonego trigly, co zrobić bo je zmniejszych jakie ewentualnie stosować leki i jakie mogą być efekty uboczne tak wysokiego trigly A co z poziomem np cukru..

Wyniki badań krwi - prośba o interpretację

.. ...HDL 31 chol. LDL 152 triglicerydy 269 HBA1c 10% HTC 46% RBC 4.79 HGB 15.7 WBC 6.1 MVC 97 MCHC 34 MCH 32.8 RDW - CV 10.5 PLT 170 MPV 10 Rozmaz ( pomiar automatyczny ): neut 1.82 ( 29.9% ) lymph 3.50 ( 57.5% ) mono 0.54 ( 8.8% ) eo 0.19 ( 3.1% ) baso 0.04 ( 0.7% ) Masz za wysoki..

Interpretacja badania krwi

.. ...norma 6,0 - 10,0 ) Mocz Triglicerydy 171,7 mg/dl ( norma 35 - 160 ) dziekuje hej! mam problem z: mpv ( 10,2 a dopuszczalna norma 11.5 - 16.0... mxd ( 16.2% a dop. 0 - 15.0 ) anizocytoza erytrocytów ( 10,6 a dop. 11.5 - 16.0 ) czy jest ktos w stanie wyjasnic mi to?? pozdrawiam; ) mam..

Interpretacja wyników Holtera i Echa serca

.. ...bigeminię ( 692 ) i trigeminię. Wstawek częstoskurczu oraz pauz powyżej 2000 ms nie obserwowano. Echo serca: Relacja anatomiczna serca, dużych naczyń oraz spływy żylne - prawidłowe. Łuk Ao lewostronny, w Ao Abd przepływ tętniczy. W Ao Des 1,5 m/s. Zastawka Ao 3 - pl, odejścia naczyń..

Trójglicerydy, wysoki poziom

.. ...cholesterolu całkowitego i triglicerydów oraz cholesterolu LDL oraz zredukować masę ciała. Dwie rzeczy umiarkowany wysiłek fizyczny i dieta powinny pomóc Tobie obniżyć cholesterol LDL. W Twoim przypadku zalecany poziom LDL to * 100 ze względu na obecność nadciśnienia. Redukcja masy ciała..

Trójglicerydy, wysoki poziom - Str. 2

.. ...cholesterolem.ja zreszta tez. triglicerydy 189 Michał Ja też miałam podobne problemy.Masz bardzo duże tg,za mały hdl U mni stwierdzono tzw h Michał. bywa coś takiego jak hipercholesterolemia rodzinna. Ja ją mam imójsyn też ,aczkolwiek prowadzi bardzo higieniczny tryb życia.Trzeba bardzo..

TRIGLY - niski poziom cholesterolu

.. ...HDL - U 38 mg/dl l ) TRIGLY 18 mg/dl L ) LDL - CHOL 45mg TEST:TSH - AK 0.38uUI/ml Chciałbym się dowiedzieć co jest powodem tego, czy to należy leczyć i nieleczene do czego doprowadzi Dziękuje O ile nie jest to uroda, nie napisał Pan ile ma lat ile waży, jak się odżywia itd., to dość..

Cholesterol a alkohol

.. ...nie trojglicerydy a triglicerydy. Picie alkoholu oczywiscie je podwyzsza. Tak jak jedzenie ciasteczek. O ile wartosci sa duze trzeba uwazac aby nie wpasc w cukrzyce - to takie cos co czesto towarzyszy nadcisnieniu i przy wzroscie triglicerydow. Co to znaczy z * ustabilizowanym poziomem..

Arytmia a poród naturalny, jestem w 35 tygodniu ciąży

.. ...zarejest zero, bigemnii i trigemnii zero. Pobudzen nadkomorowych zarejestr 1 - w tym zero bigemnii i trigemnii nadkomor. W godz nocnych liczne epizody zachamowan zatokowych max. 1500 ms. łacznie zaero migotania/trzepotania przedsionkow. Epizody ST łacznie zero. podczas holtera czulam sie..

Sens odczytu Holtera po 2 miesiącach

.. ...epizodów kwadrigeminii z 7 pobudzeniami. Wystąpiło 246 zdarzeń typu R na T. * Szpital, z którego korzystam, to b. słynny szpital w moim rejonie, ale lekarz prowadzący od zawału widział mnie tylko raz...

Nerwica w ciąży - Str. 98

.. ...dobę, w tym 16 par, 800 trigemini. Po tej diagnozie jeszcze się wsyztsko pogorszyło odczuwam każdy skurcz, nie umiem m normalnie żyć, boję się ,że umrę przy porodzie albo tuż po. Lekarze chcą żebym rodizłą naturalnie przy monitorowaniu serca - a ja się panicznie boję - Panicznie!!!!!!Nie..

Płatki wiotkie, co się dzieje?

.. ...bigemii nadkomorowych 0 i trigemnii nadkomorowych 0.Pobudzeń nadkomorowych zarejestrowano 477, w tym 37 SV - Tach., bigemnii nadkomorowych 0, i trigemnii nadkomorowych 1. Łącznie migotanie/trzepotanie przedsionków 0. Przez całą dobę rytm zatokowy o śr. częstości 102/min Bez vex,..

Interpretacja wyników Holtera

.. ...komorowych 93 bigeminii 166 trigeminii Podsumowanie: Rytm zatokowy. Jednoksztaltna extrasystolia komorowa o stałym czasie sprzężenia, bez par, wstawek częstoskurczu. ( 8% ) Bez pauz pow. 2000 ms. Miałem też ECHO Serca i mam niedomykalność zastawki mitralnej bez znaczenia..

Nie mogę normalnie żyć, normalnie funkcjonować i mam tego dość - Str. 2

.. ...dobę, w tym 16 par, 800 trigemini. Po tej diagnozie jeszcze się wsyztsko pogorszyło odczuwam każdy skurcz, nie umiem m normalnie żyć, boję się ,że umrę przy porodzie albo tuż po. Lekarze chcą żebym rodizłą naturalnie przy monitorowaniu serca - a ja się panicznie boję - Panicznie!!!!!!Nie..

Holter EKG wyniki

.. ...zarejestrowano 18, w tym 1 SV - Tach., bigemnii nadkomorowych 0 i trigemnii nadkomorowych 0. Łącznie migotanie/trzepotanie przedsionków 0. Epizody ST łącznie minut 0. W normie, do wizyty zalecam odpoczynek...

Angioplastyka i stenty - po zabiegu

.. ...się stac W praktyce ten zabieg jest bezpieczny. Zejścia to około 1, 6%. Jest jednak pewien problem, przy wysokim holesterolu lub triglicerydów stenty lubią zarastać po 2 latach. Pewniejsze są by - passy...

Czy można uzyskać pełny odpis Holtera wykonanego w szpitalu?

.. ...okresowo łączą się w trigeminię i bigeminię. Spodziewałam się tego, bo to dokładnie odczuwam. Na drugi dzień ordynator mówi, że mam arytmię, która może uszkodzić mi serce. Pytam w jaki sposób i dlaczego. Nie chciał powiedzieć i że to są informacje dla lekarzy( !!! ). Po kilkugodzinnych..

Holter EKG - interpretacja wyników

.. ...komorowych 1 bigeminii 3 trigeminii 1 par oraz echo serca glownie chodzi mi o niedomykalnosc 1 stopnia zastawki mitralnej bo to mi wykrylo to badanie reszta w normie ,chodzi mi glownie o to czy moge uprawiac sport dosc intensywnie( cwiczenia silowe ) dodam ze mam 27lat niepale,niepije i..

Problemy z sercem u 18latki

.. ...komorowych 14 bigeminii 10 trigeminii 9 par 1 zatrzymanie I nie wiem o ile to jest poważne i co powinnam i co Sue powinna zrobić. I czy ja jako bliźniaczka też mogę mieć problemy z sercem? Powinnam sobie może zmierzyć ciśnienie albo coś? witam Moim zdaniem powinnaś sprawdzić sobie..

Zespół pokardiotomijny?

.. ...sercowego ( bigeminia i trigeminia ). Badanie TEE wykluczyło IZW i obecność skrzeplin. W LP SEC( ++ ), w uszku SEC( ++++ ). Konieczność dalszego leczenia p/zakrzepowego ( acenocumarol ). Jak to pogodzić z terapia sterydową * Przebieg kliniczny i badania sugerują proces..

Arytmie komorowe

.. ...bigeminii oraz dlugie okresy trigeminii.Stwierdzono 3 epizody bradykardii. ExSv, zaburzen przewodnictwa nie obserwowano.Dla mnie to czarna magia!!!Pytalam wielokrotnie lekarza ale on mowi tylko ze napewno leczenie pomoze4 ale to bardzo powazne zaburzenia i nie powinnam sie przemeczac do..

Arytmie komorowe - Str. 2

.. ...lecz złożone w salwy trigaminie itp. Dostałam tam lek Cordarone. Który jest świetnym lekiem antyarytmicznym. Jednak że p[od 2 latach brania zrobił mi niezłe spustoszenie w organizmie tj ( wątroba mi siada płuca i troszkę oczy ). Słyszałam już wile wyroków pod swoim adresem *..

Skurcze dodatkowe gromadne - Str. 2

.. ...komorowego - czy może bi lub trigeminia albo skurcze komorowe ale z zachowanym odstepem ... potrzebny jest zapis w trakcie takiej * salwy * ideałem byłby 12 odprowadzeniowy zapis - ale ponieważ jak pisalas to jest rzadkie , szanse ze w dniu 12 - ski się pojawi są jak w superlotto ;P ja..

Czy to nerwica? brak tchu, niepokój, szybkie bicie serca

.. ...tego iz mam podwyzszone triglicydy we krwi, ulrzyło potrzeba dietki! nie mialem napadow niepokoju, ani strachu, a jak mierzylem cisnienie to zawsze maksymalnie bylo 115 na 66, wiec moj lekarz powiedzial ze za bardzo sie stresuje i radzi zebym bral bisocard przy takich skokach cisnienia i..

Zawroty głowy, nudności i dziwne ciśnienie

.. ...AST: 35 U/L, ALT:46 U/L triglicerydy : 2,04 mmol/L, cholesterol: 5,05 mmol/L, HDL: 1,50mmol/L,LDL cholesterol: 2,55mmol/L EKG: rzm o częstości 82/min,prawogram,pionowe położenie serca RTG klp: Narządy KLP RTG w normie wiekowej. RTG kręg.C: W odcinku szyjnym kręgosłupa cechy przewężenia..

Wynik Holtera i jego interpretacja

.. ...pojedunczy 1 epizod trigemini Nadkomorowych pobudzeń 521, w tym 4 częstoskurcze nadkomorowe ( 3 - 6 QRS 115 - 140/min ) Epizodów ST= 0 Dodam, że tata ma 66 lat, jest po chemii, w jej składzie była winkrystyna. Witam nie ukrywam, że troszkę się niepokoję, czy słusznie ? Bardzo prosze o..

Dodatkowe skurcze komorowe - arytmia w ciąży

.. ...dobę, w tym 16 par, 800 trigemini. Po tej diagnozie jeszcze się wsyztsko pogorszyło odczuwam każdy skurcz, nie umiem m normalnie żyć, boję się ,że umrę przy porodzie albo tuż po. Lekarze chcą żebym rodizłą naturalnie przy monitorowaniu serca - a ja się panicznie boję - Panicznie!!!!!!Nie..

Rytm zatokowy, z obecnością nielicznych epizodów tachykardii

.. ...kuplety - 2 bigeminie - 1 trigeminie - 3 pobudzenia nadkomorowe liczba przedwczesnych - 18 nieregularny rytm * 80 - 12 bradykardie * 40 - 67 40 - 60 - 2168 nagłe obniżenie rytmu - 0 pauzy - 0 i do tego wnioski: stwierdzono rytm zatokowy, z obecnością nielicznych epizodów tachykardii w..

Kardiomiopatia a ciąża

.. ...komorowych na ostatnim, 500 trigrmini, 24 pary, 1 salwa i bigeminia dokąłdnie. Minu nawet nie wiesz jakby chiałą żeby to była tylko moja wyoobraźnia - to moje największe marzenie!!!!! anula dzisiaj ogladalam program w telewizji i w ciazy arytmie sie zdarzaja, iprzyspieszenie akcji serca..

Wysoki cholesterol a 21 lat

.. ...własnego spokoju pozdr Triglicerynydy wynosza 136 tak wiec tutaj w normie genetycznie chyba nie mam tendencji do wys cholesterolu ale kto wie ... Co do jedzenia to raczej nic ciezko starwnego nie jadlem ogolnie jem same takie lzejsze rzeczy. Proponuję sprawdzić jeszcze czy nie masz..

Dziwne skurcze serca, czy mam sie martwić?

.. ...komorowych - 161 okresów trigemnii oraz 3 pary Zanotowano ponad 24 okresy tachykardii oraz 181 bradykardii. max częstość rymu serca wyniosła 159/min min częstość rytmu serca 38/min średnia 73/min Czy ktoś wie co to jest ta parasystolia węzłowa ?? i w ogóle jak to leczyć ?? Mam 17 lat. Od..

Wynik badania holtera

.. ...bigemnii nadkomorowych 2 i trigemnii nadkomorowych 3. Czy to coś powaznego? Wizyta u kardiologa dopiero 13.06.2009 dodam ze bradycardia * bpm:163 najdłuższ 31 sec tachycardia * 100 bpm : 181 najdłuzsza 2 min 49 sec tachykardia mogła powstać w czasie wysiłku lub stresu - w sumie 2 minuty..

Rozpoczęcie częstoskurczu.

.. ...komorowych, bigemini i trigeminii i innych. Nie udało się wyłapać częstoskurczu co przy tak rzadkim jego występowaniu wcale mnie nie dziwi. ECHO: Żadnych zmian organicznych w sercu. Morfologia & Jonogram: W porządku. EKG: Wzorowe. Ciekawi mnie rozpoczęcie moich częstoskurczów..

Beta-blokery. Czekam na Wasze opinie.

.. ...to znaczy? Bigemnie, trigeminie, dodatkowe skurcze, salwy? Jak nie miałeś to nie pisz głupot, człowiek z takimi zaburzeniami pierwsze w co wpada to nerwica a drugie depresja, wiesz jak to jest? Dzięki tym lekom można sobie zaserwować nie wpadanie w nerwicę i depresję z powodu objawów, a..

Wynik po holterze , prosze o opinie

.. ...par,bigemnii komorowych 0 i trigemnii komorowych 0.Pobudzen nadkomorowych zarejestrowano 3 ,w tym 0 SV tach ,, bigemnii nadkomorowych 0 i trigemnii nadkomorowych 0.Lacznie migotanie /tzrepotanie przedsionkow 0. Epizody St lacznie minut 0 * Czy te wynik jest dobry ???? Niepokoi mnie..

Holter do oceny

.. ...gromadnych 0 bigemini 0 trigeminii 13 par podsumowanie: Bradykardie do 42 min w nocy pojedyncze pobudzenia nadkomorowe, komorowe do 1000 na dobe bez par i salw zmian st - t nie było ile masz lat? 28 lat mam do tego problemy z żołądkiem ( zapalenie, nadżerki ) i jestem po antybiotykach a..

Problemy z myśleniem, mową, z pamięcią - Str. 2

.. ...wysokie ryzyko miażdżycy ) trigliceryny 110 ( norma * 200 ) Przypominam mam 28 lat, 176cm wzrostu i ok. 77 kg wagi. Czy to może mieć związek z kiepską pamięcia krótką ?? dieta!!!! * Lec do nerologa, najlepiej niech wysle cie na tomografie glowy. Wiecej nie powiem bo nie chce wyprowadzac..

Wyniki holtera - prosze o interpretacje

.. ...przedwczesnych , teraz 211 - 0 czestoskurczy,tez 0 - 1 czynny rytm komorowy - 308 bigemini,teraz 104 - teraz 87 trigemini Czy to arytmia?, czy wymagam leczenia? obecnie jestem bez leków. Ogolne zamopoczucie dobre...

Interpretacja wyników badania krwi

.. ...129 poziom pożądany] triglicerydy 110 [ Z.ref. poniżej 200] O czym swiadczą te przekroczenia w niektórych parametrach? Po prostu niemal pewne że masz niewłaściwą dietę.Niewłaściwa nie znaczy koniecznie nadmiar mięsa i tłuszczu ale może być np. nadmiar antybiotyków,hormonów( ale tych z..

Powtórna koronografia i stenty

.. ...normie/cholesterol 152, triglicerydy 150. Nie palę od dwóch lat. I co?I nic poddaję się.Więcej koronografii nie będzie. Bypasy??? Witam tak czytam te wypowiedzi,i zesmutkiem stwierdzam że z tych chorób niema odwrotu.Te wszyskie zabiegi chwilowo uśmierzają ból cierpienia.Jestem po..

Jestem po 4 ablacjach w IK Anin, chętnie pomogę i odpowiem na pytania

.. ...nadkomorowe, bigeminię, trigeminię, itd. itp ) błogosławieństwem jest fakt, ze ja W OGÓLE nie odczuwam tych zaburzeń i nie przeszkadzają mi one w normalnym życiu. Ale jak mówią lekarze, jednak może przyjść dzień, w którym zacznę odczuwać... Chciałabym apelować do wszystkich: JEŚLI..

Cholesterol- interpretacja wyników, podwyższony LDL

.. ...mg/dl LDL: 120 mg/dl Triglicerydy: 113 mg/dl Aminotransferaza ALT: 13,0 U/l MPV: 12,9 fl EOS: 0,7% BASO: 1,3% NEU: 57,3% MONO: 6,6% LYM: 34,1% z góry dziękuję! pozdrawiam iza Bardzo ładne trójglicerydy, pozazdrościć. Z cholesterolem nie ma tragedii, nigdy nie ma się jednakowego poziomu,..

Dam Nobla jak ktoś mi pomoże !! - Str. 4

.. ...krwi na cholesterol i triglicerydy - sa ok, czy cos jeszcze moge zrobic zeby je zbdac i uniknac takich senssacji jakie ty mialas? Gajka nie martw sie bo jesli mialabys chore serce to echo jest podstawoaym badaniem i napewno by wykazalo.Echo to podstawowebadanie jesli chca zobaczyc i..

Zwęzona aorta? Nerwica? Podwyższony cholesterol? Może coś innego..?

.. ...badali cholsterolu i triglicerydow? mial echo? jesli chcesz rad to muszisz podac konkretne informacje. Podwyższony cholesterol. Napewno miał ekg, morfologia. Ma teraz ciśnienie 90/60... co co badan to jeszcze wypytam dokładnie może to nie jest przeziębienie...Potrzebny dobry lekarz..

Trojglicerydy 1178,5

.. ...wynosza jego frakcje?, triglicerydy naparwde masakryczne. doradzam ci przeczytac w internecie artykuł pt.,,Cholesterol i trójglicerydy * * .Autor :Sławomir Gromadzki - tam znajdziesz dokładne zalecenia jak obniżyć trójglicerydy dietą ,ziołami i aktywnością fizyczną.Bardzo ważne jest co..

Witam! gorąca prośba o zweryfikowanie badania EKG Holterem

.. ...Qrs nie mówiac juz o trigeminii komorowej Mysle ze z takimi wynikami trzeba szybko do kardiologa Nie bede straszył ale to moze przekształcic sie w czestoskurcz komorowy badz migotanie komór bigeminia komorowa przy zdrowym organicznie sercu jest czymś , czym nie należy się przejmować może..