Trójglicerydy

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

.. ...cholesterolu, LDL i trójglicerydów we krwi, a zwiększające frakcję HDL, tzw. dobrego cholesterolu. Najczęściej wykorzystywane są dwie grupy leków hiopolipemizujących: statyny i fibraty. Do statyn zaliczamy na przykład simwastatynę ( Simvacard, Cardin, Simvacard, Simvacor, Vasilip,..

Triglicerydy (trójglicerydy)

.. ...stężeniem triglicerydów ( trójglicerydów ) a częstością występowania choroby niedokrwiennej serca jest mniej jasna niż w przypadku cholesterolu LDL i HDL. Wiadome jest, że podwyższone stężenie LDL w osoczu a obniżone HDL wpływają na przyspieszenie rozwoju zmian miażdżycowych w naczyniach..

Nadciśnienie tętnicze

Nadciśnienie tętnicze

.. ...). Badanie ogólne ( obecność mikroalbuminurii ) i posiew moczu. U wszystkich chorych zaleca się wykonanie badania EKG. Kontrola poziomu cholesterolu całkowitego i frakcji: LDL, HDL, oraz trójglicerydów...

Ezetymib (Ezetrol)

.. ...całkowitego, frakcji LDL i trójglicerydów oraz do stężenia apolipoproteiny B. Stosowanie leku wiąże się także ze wzrostem poziomu HDL, potocznie nazywanego dobrym cholesterolem . Ezetymib wywiera swoje hipolipemizujące ( zmniejsza poziom lipidów ) działanie w mechanizmie hamowania..

Fibraty

.. ...innymi za rozkładanie trójglicerydów. Leki wpływają także na zwiększenie zużycia lipidów w wątrobie, wzrost poziomu HDL oraz nasilają proces oddawania lipidów z tkanek. Poza działaniem związanym z gospodarką lipidową, fibraty wykazują także aktywność przeciwpłytkową i przeciwzapalną...

Niedobór witaminy D naraża mężczyzn na choroby serca

.. ...złego cholesterolu oraz trójglicerydów. Niedobory witaminy D wiąże się z coraz większa liczbą chorób oraz z ogólnym ryzykiem zgonu. Wyniki naszych badań dowodzą, że są one ważnym czynnikiem ryzyka zawału serca - komentują autorzy pracy. Zdaniem naukowców, zwiększenie dziennych..

Ćwiczenia mogą mieć korzystniejszy wpływ na serca kobiet niż mężczyzn

.. ...obniżył się też poziom trójglicerydów, tłuszczów, które tak jak cholesterol mogą się przyczyniać do rozwoju miażdżycy. Jednak znaczący spadek poziomu złego cholesterolu ( LDL ) odnotowano tylko u kobiet, a szczególnie u kobiet po menopauzie oraz kobiet rasy czarnej. Natomiast całkowite..

Dieta uboga w węglowodany i bogata w białka zwiększa ryzyko miażdżycy

.. ...poziom cholesterolu i trójglicerydów; poziom wolnych rodników; insuliny i glukozy, jak również niektórych białek pobudzających procesy zapalne w organizmie i naczyniach krwionośnych. Nie różniły się one jednak od myszy na diecie zachodniej ( która zawierała takie same ilości tłuszczu, w..

Winogrona mogą zapobiegać chorobom serca

Winogrona mogą zapobiegać chorobom serca

.. ...ciśnienie tętnicze i poziom trójglicerydów, a także poprawiła się praca serca i tolerancja glukozy. Nie zaobserwowano natomiast żadnych zmian w wadze ciała. Choć badania były przeprowadzane na gryzoniach, naukowcy przypuszczają, że spożywanie winogron ma podobnie korzystny wpływ na..

Echo serca - Str. 17

.. ...odnośnie cholesterolu i trójglicerydów , mianowicie 2 miesiące temu robiłam te 2 badania ( wyniki były ok , chol. 190 ) i wczoraj robiłam je również i o dziwo wyniki były podwyższone ( chol.227 ) . Czy podwyższone wyniki tych 2 badań mogły wyniknąć z tego że przeddzień badania ok godz 22..

Echo serca - Str. 18

.. ...mg/dl LDL 136 mg/dl Trójglicerydy 206 mg/dl Proszę mi odpowiedzieć czy moje wyniki są aż takie straszne , nie dość że choruję na nerwicę lękową i boję się zawału to tu jeszcze takie coś . Mam 35 lat 170 wzrostu i 82 kg - czy moja nadwaga jest przyczyną tak okropnych wyników , czy stres w..

Echo serca - Str. 40

.. ...nadwagę , cholesterol i trójglicerydy w normie . Ostatnio również robiłam całą morfologię i wszystko wyszło w normie za wyjątkiem RBC - 4,16 , OB - 11 i CRP - 6,4 . Matwię się tym CRP ponieważ wyczytałam że podwyższone CRP wskazuje na zagrożenie u danej osoby zawałem . Pani Izabelo..

Migotanie przedsionków - Str. 2

.. ...podniesienie cholesterolu, trójglicerydów miażdżycę i wiele innych chorób.Dobre ( omega3 ) niwelują to, co popsuły te pierwsze. W Łodzi przeprowadzono badanie kliniczne polegające na wzbogaceniu diety pacjentów po stentowaniu tętnic o tłuszcze nienasycone:EPA,DHA alkiloglicerole, skwalen..

Trigly to trójglicerydy?

.. ...140 mg/dl ) to samo co trójglicerydy .Bardzo proszę o informację.Dziękuję z góry. tak ,to wlasnie to oznacza. Triglicerydy TG_C poziom 168 dlaczego taki wysoki jak to leczyc z gory bardzo dziekuje przy jakiej normie taki wynik. Laboratoria podają różne normy. Sam wynik nie jest..

Trójglicerydy i lipemia

.. ...powodujących wysokie trójglicerydy. Ja mam wysokie trójglicerydy 300 j.m. i ciśnienie 140/100. Jak biorę lipanthyl to trójglicerydy znacznie się obniżają i także spada ciśnienie, a więc jasne, że tłuszcz zatyka mi żyły. Niestety biorąc lipanthyl ( lub inny lek z tą substancją ) robię się..

Trójglicerydy i lipemia - Str. 2

.. do Maćka - trójglicerydy można bez laków obniżyć.Mój tato miął 237 - spadło na 90 już po półtora miesiąca jak zaczął brać wyciąg z karczocha na wątrobę,codziennie 2łyżki otrąb owsianych,2 łyżeczki zmielonych w ręcznym młynku nasion wiesiołka i dyni w proporcji 1:1,Makrele wędz. i śledż woliwie z cebulą po..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 12

.. ...kto zna poziom swoich trójglicerydów ? ) - Chodzic na powietrzu ile się tylko da. I jeszce taka jedna uwaga. Chorzy na kardiomiopatię z reguły otrzymują umiarkowany stopień upośledzenia u orzeczników niepełnosprawności a to gwarantuje pracę w warunkach zakładów pracy chronionej..

Szybkie bicie serca przy nagłych ruchach

.. ...zbadać cholesterol i trójglicerydy - mam podobne objawy tylko, że tętno skacze mi do 230 na minutę. Również podejrzewają WPW, ale ataki tętna zaczęły mi się jak zacząłem pracować w pewnej firmie przy produkcji folii. Ja przynajmniej mam to na ekg i nikomu nie daję( co najwyżej do..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 15

.. ...rozumuję ale u Ciebie trójglicerydy może są obniżone przez kwasicę, bo czytałem że właśnie w kwasicy zamiast cukrów spalane są tłuszcze ( trójglicerydy ). Może masz też coś z jelitami? U mnie kwasica może się pojawiać od niedotlenienia które na kacu występuje na 100% ( u mnie )...

Nerwica - czy na pewno? - Str. 180

.. ...podwyższony cholesterol i trójglicerydy. Przepisano mi leki, ale bolały mnie po tym mięśnie i stawy i kazano mi je odstawić - miałem podwyższone CPK. Ale po wyjściu ze szpitala takie „ataki” powtarzały się, czasami raz dziennie, czasami kilka razy dziennie, a czasami..

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić?

.. ...robilem badania i mialem trójglicerydy 583 a cholesterol dobry 39 a zly 183 calkowity natomiast wynosil 281. bralem do niedawna tabletki na zbicie trojglicerydow apo - feno 100 i nic nie pomagalo. co mam zrobic ?? poradzcie Dołączam sie do pytania Darka, Ja mam cholesterol w normie, ale..

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić? - Str. 2

.. ...cholesterol ) * 130 Trójglicerydy 52 * 150 Te wszystkie tłuszcze nie biorą się z powietrza ( nawet mocno zanieczyszczonego ), na wynikach widzimy wszystko to, co w siebie wrzucamy i nie ma sensu brać jakichś śmiesznych tabletek przeciwzawałowych ( aspiryna wprawdzie rozrzedza nieco krew,..

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić? - Str. 3

.. ...się,że mam podwyższone trójglicerydy[230].muszę iść do lekarza,glukoza 62.cholesterol w normie.poradżcie co zrobić aby obniżyć trójglicerydy.muszę się przyznać ,że palę papierosy no i nie dawno stwierdzono u mnie nerwicę serca .czy to coś ma wspólnego na wyniki krwi?mam 35 lat ,160cm..

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić? - Str. 4

.. ...( jeśli masz wysokie trójglicerydy ) to może zlecić tylko lekarz. 10. Najważniejsze: Unikaj szarlatanów którzy proponują pomoc i tajemnicze zioła, zobacz ilu takich jest tutaj. 11. Leki bez recepty, benecol etc działają głownie tak że wydasz pieniądze i dzięki temu kupisz mniej żarcia ...

Niebezpieczne dla życia skutki stosowania Prestarium

.. ...leczenia diuresinem trójglicerydy wzrosły ponad dwukrotnie to jest do ponad 340. Chyba macie racje z tym prestarium. Po okresie 2 tygodni miałem incydent uderzenia krwi do mózgu - tak powiedził neurolog - przy wstawaniu jakby kubeł wody przelał się w glowie. Po dwóch dniach powtórka..

Cholesterol i triglicerydy

.. ...całkowity,a HDL,LDL i trójglicerydy w normie.Lekarze nie informują o diecie,tylko walą z grubej rury chemiczne leki,które są szkodliwe.Mama codziennie kilka razy ćwiczy na rowerku,chodzi z koleżanką na marsze do lasu,raz w tyg. na base i raz na gimnastykę dla starszych pań do klubu..

Dieta wysokotłuszczowa (ketoza) a serce

.. ...wszystkim frakcji LDL oraz trójglicerydów. Pojawiają się ciała ketonowe w moczu. Czy ketoza ma rację bytu na dłuższą metę?? Czy spożywanie dużej ilości tłuszczu przy jednoczesnej niewielkiej podaży węglowodanów, oprócz tego, że może doprowadzić do zakwaszania organizmu, może także..

Dodatkowe skurcze - Str. 101

.. ...dobre, dobry HDL, niskie trójglicerydy, ja od kilku lat dbam o diete, mimo, że tego nie widac: ) - tusza. Chudnę, ale wolno. w piątek mam psychologa, boję się, że tam wybuchnę, że będe wyć jak ostatnia wariatka, jak tylko zaczynam mówić o Mamie, pękam. jak ona mi mogła tak umrzec, na..

Krew i mocz - co oznaczają te wartości?

.. ...0,83mmol/l LDL - D 1,79mmol/l trójglicerydy 1,15mmol/l CRP 3,6mg/l glukoza 2,94mmol/l Obraz krwi obwodowej granulacyty pałeczkowate 2% granulacyty segmentoeane 56% granulacyty kwasochłonne 5% Limfocyty 36% Monocyty 1% Mocz: barwa żółta przejrzystość zupełna PH 5 ciężar właściwy 1,020g/ml..

CRP (białko C-reaktywne)

.. ...mmol/l ) Triglicerydy ( trójglicerydy ) Norma: 50 - 180 mg/dl ( 0,55 - 2,0 mmol/l ) Wartości pożądane triglicerydów: * 200 mg/dl ( * 2,3 mmol/l ) - nie powodują wzrostu ryzyka choroby niedokrwiennej serca. Łagodna hipertriglicerydemia: 200 - 500 mg/dl ( 2,3 - 5,6 mmol/dl ). Znaczna..

Za duże stężenie trójglicerydów

.. ...może ktoś odpowiedzieć mi na pytanie, czym spowodowane jest znaczne stężenie trójglicerydów i do jakich następstw może to prowadzić. osłabiaja serce i wkonsekwencji do choroby wieńcowej i zawału serca..

Czy dieta optymalna (Kwaśniewskiego) jest zdrowa?

.. ...antyarytmiczne, obniżają poziom trójglicerydów etc. Kłopot w tym, że choć dieta Kwaśniewskiego jest wysokotłuszczowa, to w żadnym razie nie gwarantuje znaczącej ilości omega - 3: boczek, wieprzowina, pasztety, podroby, tłusta śmietana czy masło nie mają tu wiele do zaoferowania (..

Czy dieta optymalna (Kwaśniewskiego) jest zdrowa? - Str. 2

.. ...118,8 mg% ( 135mg% ) trójglicerydy - 205,5 mg% ( M:40 - 160mg% ) ciał ketonowych brak w teście Wyniki bardzo fajne, ale trójglicerydy za wysokie a podobno to one są odpowiedzialne za choroby serca i miażdżycę Ściągnąłem z internetu kalkulator do liczenia stosunku białka do tłuszczy i..

Wąskie naczynia krwionośne oka

.. ...100, HDL masz dobry, trójglicerydy powinny być poniżej 150mg/dl, czyli też jest dobrze, ale należy utrzymywać LDL w miarę jak na najniższym poziomie, nie wykluczone, że Twój lekarz przepisze Ci lekki obniżające jego wartość. Przeanalizuj siebie i dojdziesz dlaczego jest on taki wysoki,..

Objawy depresyjne, czy to nerwica serca?

.. ...nie. Mam podwyższone trójglicerydy - 278mg/dL ( norma 40 - 160 )z wątrobą też tak sobie: AIAT - 88 ( norma 0 - 42 ) AspAT 36 ( norma 0 - 37 ) Nadal nie czuję się dobrze, bo w różnych porach dnia dopada mnie uczucie niepokoju, że słabnę, że serce wariuje... Benzodiazepina którą jest..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 117

.. ...Resztę wyników, tzn. trójglicerydy, cukier i pozostałe wyniki krwi też w normie. Lekarka powiedziała mi, że cholesterol może podnieść się pod wpływem stresu. Mam wprowadzić dietę, co było trudne bo prawie całkowicie nie jadam mięsa, a w szczególności smażonego, ale lubię makarony ,..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 261

.. ...wysoki cholesterol i trójglicerydy. Wtedy to miałem dopiero zawroty głowy po tych lekach. Okazało się że zrobiłem badania krwi po niezłej wyżerce i dużej ilości piwa. Lekarz kazał mi odłożyć natychmiast leki na cholesterol po następnym ( niedawnym ) badaniu jego ilości w moim organiźmie...

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 277

.. ...miesiąc wyniki potasu, trójglicerydów i magnezu. gdy widze że mi spada od razu biore któryś z elektrolitów. budzi mnie w nocy strach, lek kołatanie serca, po czym wstaje biore validol a gdy stany się pogarszają pramolan / który poleca ale nie do stosowania codziennie. I tak funkcjonuje...

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 293

.. ...mnie wyszły podwyższone trójglicerydy. Cholesterol mam ok. Całkiem możliwe, że te trójglicerydy mam podwyższone przez słodycze ( to podobno jedna z możliwych przyczyn ). Odkąd pamiętam przepadałem za słodyczami. Nadal przepadam ! Batoniki, czekolada, coca - cola itd. znajdują się w mojej..

Wysokie stężenie trójglicerydów poziom 717

.. ...od zawsze mam wysokie trójglicerydy i tylko przepisuja leki na obniżenie cholesterolu a mnie juz wysiada wątroba od leków ,bo uważam z tłuszczami,nie objadam sie...ale mam stresujaca prace,mam niedoczyność tarczycy i sprawy hormonalne jak w tym wieku.../53 lata/pozdrawiam Ulka ja też..

Poziom trójglicerydów 717

.. ...godzina jazdy na rowerze trójglicerydy,ldl i całkowity spadły jej o ok.50.,a HDL podwyższył się o 10.Do tego jeszcze używa koenzym Q 10,a po jego zużyciu Padmę 28.Ciśnienie ma dobre i wagę ,więc nie musi się odchudzać.Przy nadwadze trzeba schudnąć.Dużo ruchu dla twojej mamy.A o paleniu..

Trójglicerydy 814 a zawał serca

.. trójglicerydy 814, hdl 32, cholesterol 241, gpt 72 - czy mam się obawiać zawału lat 37 jeżeli jesteś facetem to tak, jeżeli kobietą, to masz jeszcze trochę czasu ( do menopauzy..

Ostre ataki pulsu i ciśnienia do granic możliwości

.. ...zrobione, i są ok jedynie trójglicerydy wysoko,co teraz robić? przeziębię się i kaplica?na tym pogotowiu zawsze ruszają się jak muchy w smole i bagatelizują objawy zazwyczaj a mi serducho mało nie wyskoczy.boję się że mnie znowu napadnie :( miałem to samo, bierz Gopten 2 1tabl. /na dobę/..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 31

.. ...obniżenie cholesterolu ( trójglicerydów ) i magnez z Wit. B6. Po wyjściu ze szpitala byłem jeszcze u neurologa kilka razy i za każdym razem posłucha moich dolegliwości i co mam do powiedzenia i odsyła z kwitkiem - mówiąc, że to nerwy ( dał tylko coś na zawroty głowy ). Ja nie mam..

Szukam wsparcia - tachycardia, nadciśnienie, trójglicerydy

.. ...nawet 120/100. W dodatku trójglicerydy 220. No i nadwagę, wskaźnik BMI 33. EKG wyszło mi prawidłowo, odżywiam się uważając na tłuszcze, ale nie lubię jedzenia ryb i uwielbiam słodycze. Sądzę że to ma tło nerwowe, ale sama nie umiem sobie z tym poradzić. Chodzę do lekarza, ale oni leczą..

Szukam wsparcia - tachycardia, nadciśnienie, trójglicerydy - Str. 2

.. ...leków ból przeszedł.Trójglicerydy obniża wyciąg z karczochów.Nalewka ziołowa venoforton poprawia krążenie.Ale skutek jest dobry,gdy stosuje się dietę obniżającą cholesterol.Należy jejściśle przestrzegać.No i co ważne nie palić i nie pić alkoholu.A także codziennie godzinę ćwiczyć -..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 9

.. ...dobrego też natomiast trójglicerydy są w normie. Ponieważ od kilku miesięcy stosuję dietę niskokaloryczną i niskotłuszczową i zażywam dużo ruchu na świeżym powietrzu( no może ostatnio trochę mniej z wiadomych powodów ), a wszystko to w celu zredukowania masy ciała( udało mi się zrzucić..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 30

.. ...poziom cholesterolu i trójglicerydów ).W ostatnich artykułach medycznych duzo pisze sie ostatnio o zespole bezdechów nocnych jako o potencjalnej przyczynie migotania przedsionków, sprawdzcie u laryngologa, czy nie macie kłopotów z nosem, zatokami itd.Pozdrawiam wszystkich starych i..

Złe samopoczucie po acardzie i tulipie

.. ...cholesterol ogólny 226 i trójglicerydy 150 ,bola mnie czesto nogi,ale tylko w upalne dni,cisnienie od zawsze bardzo niskie - około 100/70,tetno 45 - 54,lekarz zapisał mi acard i tulip na obnizenie cholesterolu,po tych lekach czuje sie fatalnie - bóle w klatce piersiowej( uczucie ciezaru..

Bóle w mostku, klatce piersiowej i plecach

.. ...wyniki mam dobre oprócz trójglicerydów nie wiem co to jest Radziłabym wybrać się do kardiologa. Lekarz może wstępnie zdiagnozować chorobę po przez wywiad i badanie - osłuchanie serca i ekg. Te bóle mogą oznaczać wiele chorób, bądź nie chorobę. Mogą być przyczyną kręgosłupa, tarczycy,..

Badanie na cholesterol i trójglicerydy

.. ...wg tabelki natomiast trójglicerydy aż 5,85 mmol/l i jest to wartość 2,5 raza wieksza niż norma. HDL mam 1,16 mmol/l czyli dobrze. LDL niestety nie jest podane - pisze ze nie jest mozliwe oznaczenie z powodu wysokiego poziomu trójglicerydów. co to są te trójglicerydy? czy możliwe to jest..

Nerwica powoduje straszne duszności i szybkie męczenie się?

.. ...otyłość, wysoki LDL czy trójglicerydy etc. ). Nie nie są to badania strasznie kosztowne, więc możesz je wykonać prywatnie. Możesz dla spokoju wykonać również stosowne badania płuc ( spirometria ) oraz badania krwi ( morfologia, jonogram, magnez, żelazo etc. ). Jeżeli owe badania nic..

Wysoki poziom trójglicerydów

.. ...policzeniem )ldl pow 400 trójglicerydy 2538( naprawdę )laborantka powiedziała mi że to bardzo żle co mi może grożic do kogo się udac i czy w moim wieku to nie jest przesada nadmieniam że jestem zawodowym kierowca mało ruchu lubię piwo( oczywiście po pracy i w umiarkowanych ilosciach )nie..

Trójglicerydy, wysoki poziom

.. ...Dziekuje ; ) witam! trójglicerydy faktycznie są wysokie ale nie aż tak bardzo. ja miałem ostatnio 500 ponad i wiąże to z moim łakomstwem . ja bym się bardziej w Twoim wypadku przejmował cholesterolem bo masz go za duzo. zwlaszcz LDL masz granicznie wysoki a HDL o duzo za mało. Powinno..

Trójglicerydy, wysoki poziom - Str. 2

.. ...cholesterol oki a za to trójglicerydy 573.Mam 21 lat rzadko jem słodycze częściej tłuszcze zwierzęce widze ze duzo osob ma problem z cholesterolem.ja zreszta tez. triglicerydy 189 Michał Ja też miałam podobne problemy.Masz bardzo duże tg,za mały hdl U mni stwierdzono tzw h Michał. bywa..

Cholesterol a alkohol

.. ...to znacznie podwyższa trójglicerydy ale doraźnie - im więcej pijesz % tym wieksze TG a jak nie pijesz to automatycznie spadek TG. nie wiem dokladnie, może niech się inni wypowiedzą... No i co, nikt nic nie wie? Mój Sz.M. ma wieloletnie leczone nadciśnienie z ustabilizowanym poziomem..

Unknąłem wszczepienia By-passów

.. ...podwyższony cholesteror i trójglicerydy. Wszystko ma swoj okres i organizm zbuntował się, w tej chwili jest po kolonografi i angioplastyce, czas pokaże co dalej, mam tylko nadzieje że nie będzie już eksperymentował z odsawieniem leków. Co Pan takiego zrobił że uniknął by - passów? Mogę..

Morfologia krwi - wyniki

.. ...odwodnienie i potas i morfologia powinna się unormować ,a jak ciśnienie witam bardzo prosze o interpretacje wynikow Trójglicerydy - 44mg/dl Alat - 22U/L ASPT - 58U/L z góry dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam..

Przewężenie tętnicy szyjnej

.. ...wymaga zabiegu a ponieważ ma 14 lat to u dzieci nie robią.Czy rzeczywiście mógłby mieć zabieg?( na marginesie dodam,że syn ma z.alagille * a i wysoki poziom trójglicerydów 500 i cholesterolu ponad 200 )...

Brak tchu i częste ziewanie

.. ...podwyższony cholesterol i trójglicerydy, zażywam LIPANTHYL 200. Mam 49 lat. Czy ktoś ma jakieś pomocne uwagi? Pozdrawiam Roman Też tak mam często ... nawet teraz. Pytałeś lekarza? Mój powiedział że to nerwica... choć też myślałam że raczej mało prawdopodobne... mam 32 lata... Znam tę..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 17

.. ...podwyższony cholesterol i trójglicerydy - to jest przyczyną lambi - po przeleczeniu powinno się poprawiać !! pozdrawiam wszystkich !! ~sidi Zrobię te badania, dzięki za trop. Napisz czy długo brałeś METRONIDAZOL. . i jaką dawkę.CZy lek Ci przepisał rodzinny ? Grzybicy raczej nie mam..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 18

.. ...Tyle, że cholesterol i trójglicerydy mam idealne. Masz za to rację, że jak leżę na brzuchu to lepiej się czuję i oddycham, podobnie jak siedzę w pozycji odchylonej do tyłu. Poza tym, 3/4 mojej nerwicy * oddechowej * też się wzięło od stresu z biegania po lekarzach, wydawania kasy na góry..

Podwyższony aspat i alat

.. ...wlasnie wykryto u mojego synka jak mial podwyzszone enzymy watrobowe Witam bardzo prosze o interpretacje wynikow Trójglicerydy - 44mg/dl Alat - 22U/L ASPT - 58U/L z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam..

Interpretacja wyników: Trójglicerydy, Alat, ASPT

.. ...interpretacje wynikow Trójglicerydy - 44mg/dl Alat - 22U/L ASPT - 58U/L z góry dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam Proszę już więcej nie wklejać tej wypowiedzi. Skoro nikt nie odpowiada to najprawdopodobniej nie zna odpowiedzi. Podwyższone wartości aminotranferaz, niska wartość..

Hydroxyzinum na nerwice? - Str. 2

.. ...zły jest w normie i trójglicerydy też w normie ) to reszta badań wyszła super. Byłam zdrową 33latką. Nie wiem co się ze mną dzieje, skąd ta nerwica i te ataki lęku ?? Proszę o pomoc, jak to dziadostwo skutecznie leczyć? i się tego pozbyć. lilka Też mam nerwicę, od trzech lat.Brałam w..

Cholesterol - interpretacji wyników

.. ...cholesterol HDL bezp: 53 mg/dl trójglicerydy: 89mg/dl cholesterol LDL: 141mg/dl czego mogą to być objawy? prosze o pomoc i z góry dzieki: ) cholesterol całkowity lekko ponad norme. U Twojego ojca 212 mg/dl. Norma 200 mg/dl cholesterol HDL ( * dobry * cholesterol ) w normie. Norma dla..

Cholesterol - wyniki

.. ...je z interpretować? Trójglicerydy - 243mg, cholesterol całkowity 252mg, cholesterol HDL - 53,3mg, cholesterol LDL - 150mg. Co mam robić dalej?? HDL - w porządku, reszta - wyraźnie za wysokie. Co robić? 1. Zmienić nawyki żywieniowe. Piwo, chipsy, frytki, hamburgery, cheeseburgery, tłuste..

Dieta śródziemnomorska po ablacji

.. ...istotne obniżenie poziomu trójglicerydów – o 29%. W grupie otrzymującej statynę obserwowano nieistotne statystycznie obniżenie o 9%. * Powyższe wyniki są intrygujące i wskazują na możliwe korzyści z alternatywnego lub naturalnego podejścia do leczenia często występującego..

Cieżko złapać oddech i klucie serca

.. ...Paulo,badam sukcesywnie.Trójglicerydy są b.niskie,poniżej 70,dobry cholesterol wysoki bo ok 90 więc ogólnym się nie przejmuję.Był wysoki ale teraz spada. Glukoza w normie i pozostałe wyniki też dobre.Miałam krew b.gęstą teraz mi się rozrzedziła.Pozdrawiam Witam, mam bardzo podobne..

Cholesterol HDL -podwyższony poziom

.. ...cholesterol ( 150 norma 130 ), trójglicerydy 113 ( norma 160 ), czyli w normie. nie popełniam jakichś rażących błędów dietetycznych, chociaż w tym roku chyba przesadziłam z lodami i może stąd ten wynik złego cholesterolu, sama lekarka dziwi się, bo jestem szczupła, nie mam obciązenia..

Zapchana prawa tętnica szyjna - Str. 2

.. ...hall@10g.pl Jeszcze jedno - czy komuś stwierdzono przyczynę zatykania się tętnic?? Czy macie: - wysoki cholesterol - wysokie trójglicerydy - chlamydię - ona przyczynia się do zatykania tętnic email - hall@10g.pl..

Obniżone HDL

.. ...LdL - - do 130 mg . Trójglicerydy do 150 mg. Jeżeli jadasz żółty ser to go odstaw bo on u mnie powoduje podwyższone trójglicerydy i obniżenie dobrego cholesterolu .Zwróć też uwagę na fruktozę , czyli owoce typu jabłka tudzież gruszki. zastosuj sposób odżywiania regulujący cholesterol..

Problemy z sercem i drętwienie rąk z plamami

.. ...nie czuję,ale ja mam cukrzyce i niedokrwienie mięśnia sercowego , ale możesz zrobić holtera,EKG wysiłkowe, albo izotopowe badanie, a trójglicerydy i cholesterol masz w normie ? Pozdrawiam życzę zdrowia..

Niska hemoglobina i wysoki cholesterol

.. ...robiciem na frakcje, trójglicerydy, ciśnienei jest w normie ( 110 - 120 góne, 60 - 70 dolne ), EKG? Poporszę o sugestię Nie ma nikt pomysłu??? Skąd wiesz że ma blasze miażdżycową - miała jakieś badanie na żyły? Ja mam to samo tzn duszności i jak wejdę do rodziców na 3 piętro to czuję się..

Opuchlizna nad obojczykami

.. ...świnkę przechodziłem trójglicerydy leczone lipanthylem w normie ) mój mail michra1@poczta.onet.pl dzięki za porady Zglos sie na najblizsza izbe przyjec do szpitala to coś groźnego czy tak po prostu mam się uspokoić tą wizytą? Opisz to dokładniej bo napisales ze masz * kaptury * .no brzmi..

Podwyższone trójglicerydy - jaka dieta najskuteczniejsza?

.. ...Odebrałam wyniki i mam199 trójglicerydów pomimo,że od 2 m - cy trzymam diete :oliwa z oliwek,chude drobiowe mięso ,1 w tyg.ryby.zero słodyczy nie palę i nie piję,co zrobic by je obniżyc ,czy muszą byc leki?Dodam tylko,że cholesterol mam 179 a więc w normie co jest najskuteczniejsze w ich..

Trójgliderydy 1561.4

.. ...- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 162.8 MG/DL TRóJGLICERYDY - - - - - - - - 1561.4 MG/DL Śmigaj czym prędzej do lekarza. Wszystkie wyniki masz poza normą a trójglicerydy są masakrycznie wysokie..

Poziom cukru 330

.. ...wysoki cholesterol 219/ trójglicerydy 380 Nie palę ,nie piję moze jadlas slodkie przed badaniem ? przypomnij sobie , nawet na 2 dni przed badaniem nie mozna jesc slodkich potraw itp. moja mama 1 raz jak sobie zbadala cukier miala ponas 300 i ooazalo sie ze ma cukrzyce , nigdy nie paliła..

Zawał serca, czy naprawdę jestem na to za młoda?

.. ...cholesterole ( LDL, HDL, Trójglicerydy i polecam CRP - sam całkowity nic nie mówi ) Zrób to w tym momencie, nie jutro. Nie mysl zmartwianiem się mężą - myslisz, ze jak pewnego ranka ( wiekszośc zgonów z powikłan naczyniowo sercowych jest rano ) nie otworzysz oczu to bedzie się mniej..

Wysoki cholesterol a 21 lat

.. ...wysokiego cholesterolu, a trójglicerydy na jakim poziomie masz? graniczna wartość całkowitego to 250 mg/dl ale LDL jest za dużo, granica to 155mg/dl,dobrze byłoby do kardiologa udać się dla własnego spokoju pozdr Triglicerynydy wynosza 136 tak wiec tutaj w normie genetycznie chyba nie..

Niewiedza i strach przed chorobą serca

.. ...rodzicach.Cholesterol 275 , trójglicerydy 42, HDL 112 ,LDL155.Mama miała żylaki ja mam też,tatę bez przerwy kości bolały mnie bolą też.Mama jak umierała miała 260 chlesterolu a ja jeszcze żyję.Mam niedoczynność tarczycy i dodatkowe skurcze serca.Siostra i brat też coś z sercem mają..

Złe badania-cholesterol

.. ...3x2 dzienie ) i diety trójglicerydy spadły do 516 mg/dl a bilirubina do 2mg/dl ( pozostałe badnia wykluczyły jakąkolwiek formę zakaźną żółtaczki ).Mam nastepujące pytania: 1.Najlepsza klinika, najlepszy profesor,najlepsza medtoda badania i leczenia w warszawie? 2.Czy da się cofnąć stan,..

Zawroty głowy, ,,mocne ,, bicie serca, ciśnienie podwyższone

.. ...delikatnym podwyższeniem trójglicerydów i cholesterolu wszystko ok. Czasami jeszcze mam problemy z oddychanie, tak jakby zadyszka ale tylko to się dzieje wieczorami, czasem po jakimś wysiłku podczas dnia. Proszę o porady co można zrobić, żeby raz na zawsze zlokalizować przyczynę tego,..

Wyspokie trójglicerydy - ponad 600 proszę o poradę

.. ...zje coś co podwyżzy mu trójglicerydy ( np pizza, bądź coś bardziej tłustego ) czy długi jest czas zwalczania tych trójglicerydów? Chodzi nam o to głównie czy jest sens , aby mąż przez pewien czas sie katował nie jedząc pewnych rzeczy a potem jak zje minimalną ilość to trójglicerysy..

WITAM DIETA PO ZAWALE

.. ...nadmiaru cholesterolu i trójglicerydów we krwi ( niezdrowej diety ), stresu, braku ruchu, picia niedostatecznych ilości wody czy stosowania używek. Powody chorób układu krążenia w ogromnej większości przypadków są zawsze takie same, więc jeśli osoba, której te dolegliwości dotyczą..

Interpretacja wyników badań

.. ...0,83mmol/l LDL - D 1,79mmol/l trójglicerydy 1,15mmol/l CRP 3,6mg/l glukoza 2,94mmol/l Obraz krwi obwodowej granulacyty pałeczkowate 2% granulacyty segmentoeane 56% granulacyty kwasochłonne 5% Limfocyty 36% Monocyty 1% Mocz: barwa żółta przejrzystość zupełna PH 5 ciężar właściwy 1,020g/ml..

Wyniki

.. ...U/L ALAT 17.37 U/L Latex - czynnik RF 9 U/mL CRP_U 0.64 mg/l PO 1H 15 mm/1h Proszę o odpowiedz czy to są dobre wyniki. Mam 46 lat. wyniki,ktorych mozna pozazdroscic. wszystkie ponizej normy. pozdrawiam..

Róznica pomiędzy Lipanthyl a Vastan !!!

.. ...napisz - cholesterol i trójglicerydy - tam znajdziesz szczegóły otym jak się odżywiać. Co do aktywności to akurat nie mam sobie nic do zarzucenia, ponieważ nie jestem typem osoby zalegającej na kanapie, a i z wagą wszyscy powtarzają, że powinienem raczej przytyć a nie się jej pozbywać ;..

Kłucie przy sercu

.. ...cholesterol całk.,HDL,LDL i trójglicerydy,OB,morfologię z rozmazem.,mierz codziennie ciśnienie ze dwa tygodnie i idż z wynikami do lekarza.Tymczasem pij nalewkę ziołową wenoforton,.a jak ciśnienie podwyższone ,to nalewkę z jemioły.Tylko jak chol.podwyższony,nie bierz od razu leków,tylko..

Wysoki cholesterol

.. ...LDL - 205 NORMA{160} i trójglicerydy 95 norma {150} a HDL - 90 norma{75} i powiem CI ,ze ja mam powody do obaw przy takim wysokim poziomie cholesterolu ,gdyz występują u mnie kołatania serca od wysokiego cholesterolu.Wczoraj byłam na wizycie u endokrynologa z wynikami i okazało się,ze..

Co jeszcze mogę zrobić?

.. ...artykuł pt.,,Cholesterol i trójglicerydy * * .A jak tam u ciebie z cholesterolem? Badałeś? jeżeli do tej pory miałeś ciśnienie prawidłowe - to podwyższenie ciśnienia może być od choroby nerek,tętnicy nerkowej,po stosowaniu hormonów sterydowych,a nawet nadczynności lub niedoczynności..

Kłucie w mostku

.. ...cholesterol,HDL,LDL i trójglicerydy? a robiła badanie wysiłkowe sercca? Zanim zaczęłaś biegać to powinnaś była skonsultować to z lekarzem, zrobić sobie próbę wysiłkową serca i kontrolować ciśnienie krwi. Być może masz nieodpowiedni dystans lub prędkość tego biegu i po prostu twój..

Proszę o rady co mi jest,tak bardzo się boję :(

.. ...poziom cholesterolu i trójglicerydów...Mam nadzieje że nie będzie tak zle...choć obawiam się jak to zwykłam robić kiedy chodzi o moje zdrowie.Jutro jadę do swojego ukochanego na weekend to choć troszkę się rozweselę i zapomnę na chwilkę o tych wszystkich rzekomych chorobach które sobie..