Trójglicerydy lek na

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

.. ...cholesterolu, LDL i trójglicerydów we krwi, a zwiększające frakcję HDL, tzw. dobrego cholesterolu. Najczęściej wykorzystywane są dwie grupy leków hiopolipemizujących: statyny i fibraty. Do statyn zaliczamy na przykład simwastatynę ( Simvacard, Cardin, Simvacard, Simvacor, Vasilip,..

Ezetymib (Ezetrol)

.. ...całkowitego, frakcji LDL i trójglicerydów oraz do stężenia apolipoproteiny B. Stosowanie leku wiąże się także ze wzrostem poziomu HDL, potocznie nazywanego dobrym cholesterolem . Ezetymib wywiera swoje hipolipemizujące ( zmniejsza poziom lipidów ) działanie w mechanizmie hamowania..

Fibraty

.. ...innymi za rozkładanie trójglicerydów. Leki wpływają także na zwiększenie zużycia lipidów w wątrobie, wzrost poziomu HDL oraz nasilają proces oddawania lipidów z tkanek. Poza działaniem związanym z gospodarką lipidową, fibraty wykazują także aktywność przeciwpłytkową i przeciwzapalną...

Trójglicerydy i lipemia

.. ...powodujących wysokie trójglicerydy. Ja mam wysokie trójglicerydy 300 j.m. i ciśnienie 140/100. Jak biorę lipanthyl to trójglicerydy znacznie się obniżają i także spada ciśnienie, a więc jasne, że tłuszcz zatyka mi żyły. Niestety biorąc lipanthyl ( lub inny lek z tą substancją ) robię się..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 180

.. ...podwyższony cholesterol i trójglicerydy. Przepisano mi leki, ale bolały mnie po tym mięśnie i stawy i kazano mi je odstawić - miałem podwyższone CPK. Ale po wyjściu ze szpitala takie „ataki” powtarzały się, czasami raz dziennie, czasami kilka razy dziennie, a czasami..

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić? - Str. 3

.. ...się,że mam podwyższone trójglicerydy[230].muszę iść do lekarza,glukoza 62.cholesterol w normie.poradżcie co zrobić aby obniżyć trójglicerydy.muszę się przyznać ,że palę papierosy no i nie dawno stwierdzono u mnie nerwicę serca .czy to coś ma wspólnego na wyniki krwi?mam 35 lat ,160cm..

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić? - Str. 4

.. ...podwyższenie cholesterolu i trójglicerydów .Jadam dużo sałaty zielonej z olejem rzepakowym lub słonecznikowym bo lepiej mi smakują niż oliwa z oliwek .Coprawda biorę atoris 20 - tkę co trzeci dzień , bo niestety jak się zacznie brać te leki to już do końca życia trzeba je brać , ( co..

Cholesterol i triglicerydy

.. ...całkowity,a HDL,LDL i trójglicerydy w normie.Lekarze nie informują o diecie,tylko walą z grubej rury chemiczne leki,które są szkodliwe.Mama codziennie kilka razy ćwiczy na rowerku,chodzi z koleżanką na marsze do lasu,raz w tyg. na base i raz na gimnastykę dla starszych pań do klubu..

CRP (białko C-reaktywne)

.. ...mg/l, myślę że co do trójglicerydów to powinieneś zastosować jakąś dietę niskotłuszczową jeżeli chodzi o tłuszcze zwierzęce, wtedy może się podnieść HDL,a wizyta u lekarza też nic nie zaszkoszi. Pozdrawiam: ) CRP ( białko C - reaktywne ) CRP ( z angielskiego C - Reactive Protein ) znane..

Wąskie naczynia krwionośne oka

.. ...100, HDL masz dobry, trójglicerydy powinny być poniżej 150mg/dl, czyli też jest dobrze, ale należy utrzymywać LDL w miarę jak na najniższym poziomie, nie wykluczone, że Twój lekarz przepisze Ci lekki obniżające jego wartość. Przeanalizuj siebie i dojdziesz dlaczego jest on taki wysoki,..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 117

.. ...Resztę wyników, tzn. trójglicerydy, cukier i pozostałe wyniki krwi też w normie. Lekarka powiedziała mi, że cholesterol może podnieść się pod wpływem stresu. Mam wprowadzić dietę, co było trudne bo prawie całkowicie nie jadam mięsa, a w szczególności smażonego, ale lubię makarony ,..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 261

.. ...wysoki cholesterol i trójglicerydy. Wtedy to miałem dopiero zawroty głowy po tych lekach. Okazało się że zrobiłem badania krwi po niezłej wyżerce i dużej ilości piwa. Lekarz kazał mi odłożyć natychmiast leki na cholesterol po następnym ( niedawnym ) badaniu jego ilości w moim organiźmie...

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 277

.. ...miesiąc wyniki potasu, trójglicerydów i magnezu. gdy widze że mi spada od razu biore któryś z elektrolitów. budzi mnie w nocy strach, lek kołatanie serca, po czym wstaje biore validol a gdy stany się pogarszają pramolan / który poleca ale nie do stosowania codziennie. I tak funkcjonuje...

Wysokie stężenie trójglicerydów poziom 717

.. ...od zawsze mam wysokie trójglicerydy i tylko przepisuja leki na obniżenie cholesterolu a mnie juz wysiada wątroba od leków ,bo uważam z tłuszczami,nie objadam sie...ale mam stresujaca prace,mam niedoczyność tarczycy i sprawy hormonalne jak w tym wieku.../53 lata/pozdrawiam Ulka ja też..

Szukam wsparcia - tachycardia, nadciśnienie, trójglicerydy

.. ...nawet 120/100. W dodatku trójglicerydy 220. No i nadwagę, wskaźnik BMI 33. EKG wyszło mi prawidłowo, odżywiam się uważając na tłuszcze, ale nie lubię jedzenia ryb i uwielbiam słodycze. Sądzę że to ma tło nerwowe, ale sama nie umiem sobie z tym poradzić. Chodzę do lekarza, ale oni leczą..

Złe samopoczucie po acardzie i tulipie

.. ...cholesterol ogólny 226 i trójglicerydy 150 ,bola mnie czesto nogi,ale tylko w upalne dni,cisnienie od zawsze bardzo niskie - około 100/70,tetno 45 - 54,lekarz zapisał mi acard i tulip na obnizenie cholesterolu,po tych lekach czuje sie fatalnie - bóle w klatce piersiowej( uczucie ciezaru..

Bóle w mostku, klatce piersiowej i plecach

.. ...wyniki mam dobre oprócz trójglicerydów nie wiem co to jest Radziłabym wybrać się do kardiologa. Lekarz może wstępnie zdiagnozować chorobę po przez wywiad i badanie - osłuchanie serca i ekg. Te bóle mogą oznaczać wiele chorób, bądź nie chorobę. Mogą być przyczyną kręgosłupa, tarczycy,..

Unknąłem wszczepienia By-passów

.. ...podwyższony cholesteror i trójglicerydy. Wszystko ma swoj okres i organizm zbuntował się, w tej chwili jest po kolonografi i angioplastyce, czas pokaże co dalej, mam tylko nadzieje że nie będzie już eksperymentował z odsawieniem leków. Co Pan takiego zrobił że uniknął by - passów? Mogę..

Brak tchu i częste ziewanie

.. ...podwyższony cholesterol i trójglicerydy, zażywam LIPANTHYL 200. Mam 49 lat. Czy ktoś ma jakieś pomocne uwagi? Pozdrawiam Roman Też tak mam często ... nawet teraz. Pytałeś lekarza? Mój powiedział że to nerwica... choć też myślałam że raczej mało prawdopodobne... mam 32 lata... Znam tę..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 17

.. ...podwyższony cholesterol i trójglicerydy - to jest przyczyną lambi - po przeleczeniu powinno się poprawiać !! pozdrawiam wszystkich !! ~sidi Zrobię te badania, dzięki za trop. Napisz czy długo brałeś METRONIDAZOL. . i jaką dawkę.CZy lek Ci przepisał rodzinny ? Grzybicy raczej nie mam..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 18

.. ...Tyle, że cholesterol i trójglicerydy mam idealne. Masz za to rację, że jak leżę na brzuchu to lepiej się czuję i oddycham, podobnie jak siedzę w pozycji odchylonej do tyłu. Poza tym, 3/4 mojej nerwicy * oddechowej * też się wzięło od stresu z biegania po lekarzach, wydawania kasy na góry..

Cholesterol - interpretacji wyników

.. ...cholesterol HDL bezp: 53 mg/dl trójglicerydy: 89mg/dl cholesterol LDL: 141mg/dl czego mogą to być objawy? prosze o pomoc i z góry dzieki: ) cholesterol całkowity lekko ponad norme. U Twojego ojca 212 mg/dl. Norma 200 mg/dl cholesterol HDL ( * dobry * cholesterol ) w normie. Norma dla..

Cholesterol HDL -podwyższony poziom

.. ...cholesterol ( 150 norma 130 ), trójglicerydy 113 ( norma 160 ), czyli w normie. nie popełniam jakichś rażących błędów dietetycznych, chociaż w tym roku chyba przesadziłam z lodami i może stąd ten wynik złego cholesterolu, sama lekarka dziwi się, bo jestem szczupła, nie mam obciązenia..

Podwyższone trójglicerydy - jaka dieta najskuteczniejsza?

.. ...Odebrałam wyniki i mam199 trójglicerydów pomimo,że od 2 m - cy trzymam diete :oliwa z oliwek,chude drobiowe mięso ,1 w tyg.ryby.zero słodyczy nie palę i nie piję,co zrobic by je obniżyc ,czy muszą byc leki?Dodam tylko,że cholesterol mam 179 a więc w normie co jest najskuteczniejsze w ich..

Trójgliderydy 1561.4

.. ...- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 162.8 MG/DL TRóJGLICERYDY - - - - - - - - 1561.4 MG/DL Śmigaj czym prędzej do lekarza. Wszystkie wyniki masz poza normą a trójglicerydy są masakrycznie wysokie..

Złe badania-cholesterol

.. ...dziesięciokrotnie przekroczone trójgliceryny( 1824mg/dl ), cholesterol( 252 mg/dl ), cholesterol HDL( 20mg/dl ),bilirubina( 5mg/dl ) po trzech dniach brania leków ( Lipanthyl Supra 1xdziennie i Essentiale Foete 3x2 dzienie ) i diety trójglicerydy spadły do 516 mg/dl a bilirubina do..

Kłucie przy sercu

.. ...cholesterol całk.,HDL,LDL i trójglicerydy,OB,morfologię z rozmazem.,mierz codziennie ciśnienie ze dwa tygodnie i idż z wynikami do lekarza.Tymczasem pij nalewkę ziołową wenoforton,.a jak ciśnienie podwyższone ,to nalewkę z jemioły.Tylko jak chol.podwyższony,nie bierz od razu leków,tylko..

Kłucie w mostku

.. ...cholesterol,HDL,LDL i trójglicerydy? a robiła badanie wysiłkowe sercca? Zanim zaczęłaś biegać to powinnaś była skonsultować to z lekarzem, zrobić sobie próbę wysiłkową serca i kontrolować ciśnienie krwi. Być może masz nieodpowiedni dystans lub prędkość tego biegu i po prostu twój..

Nerwica czy nie? historia z dnia codziennego

.. ...tyg.całkowity spadł o 40,trójglicerydy o 100,a ldl 0 20.Tylko nie mozna pić alkoholu i palić,kawa sporadycznie.Zasada odżywiania polega na tym ,aby bardzo ograniczyć tłuszcze zwierzęce,a wich miejsce wprowadzić roślinne.Ograniczyć słodkie.Unikać potraw zawierających w swym składzie..

Domowe przykłady natychmiastowego zbicia ciśnienia

.. ...artykuł pt.,,Cholesterol i trójglicerydy * * i zastosuj dietę obniżającą cholesterol.To równiez korzystnie wpłynie na ciśnienie.A ty żywiąc sie tą dieta też skorzystasz. Wlasnie mama bierze leki na nadcisnienie juz chyba z 2 lata zawsze miala problem jakis ale * maly * cisnienie osiagalo..

Miażdżyca żył kończyn dolnych

.. ...cholesterol całk.,HDL,LDL,trójglicerydy,CK - kinaza kreatyny.Jak cos nie tak,przeczytaj artykuł pt.,,Cholesterol i trójglicerydy * * .Bad. cholesterolu kosztuje 21 zł.prywatnie.I wszystko wyjaśnisz.Dopiero z wynikiem idż do lekarza.Napisz ,co ci wyszło.Jak masz wysoki cholesterol,to nie..

Internista na badaniach odrzucił mnie ze względu na cholesterol

.. ...dwa tygodnie wcześniej.Trójglicerydy były ok.230,a spadły ma 89.Z tym,że codziennie pływałem,zero alkoholu,nie palę.Jestem szczupły.Do radollo - - - przeczytaj sobie artykuł pt.,,Cholesterol i trójglicerydy * * .Stosuje się do zaleceń tam zawartych.Przede wszystkim nie można jeść potraw..

Nieustanne zawroty głowy i nerwica lękowa - Str. 25

.. ...rozbiciu na HLD i LDL, trójglicerydy, echo serca. U mnie jest wszystko w porządku i dlatego nie biorę żadnych leków pomimo złego samopoczucia tylko powtarzam sobie w myślach ,,przecież serce masz zdrowe i nic ci się nie stanie,,. Żeby to serce było zdrowe to codziennie spacerujemy, rano..

Nadciśnienie i lek Pritor a ogromny spadek libido

.. ...artykule,,Cholesterol i trójglicerydy * w internecie.Przeczytaj.Ja te zalecenia stosuję .Mój mąz schudł.Odżywia się jak należy[tłuszcze roślinne!! codziennie!!!] sałatki,leczo, ryba po grecku z warzywami,śledzie matjasy w oliwie z oliwek z duszona cebulka,zupa jarzynowa często[gotowana..

Złe samopoczucie

.. ...podwyzszony cholesterol i trójglicerydy Aktualnie biore leki preastarium i teretnsif tylko rano i doraźnie nitrendypina Moje pytanie dotyczy tego iż ciśnienie mi się w miare unormowało ale moje samopoczucie kondycja koncentracja jest naprawde kiepsko. Ciężko mi się zyje. Nie wiem co mam..

Udar mózgu niedokrwienny z sparaliżowaną lewą połową

.. ...artykuł o ,,Cholesterol i trójglicerydy * * - tam jest wszystko napisane.Będzie dobrze.Zobaczysz,tylko lekarzowi powiedz o wiesiołku. Z pewnoscia tak było,że zaprastanie brania leków przeciwzakrzepowych było przyczynatego stanu rzeczy. Andrzeju wiem co przeżywasz, bo mój tata ( 70lat )..

Oczyszczenie płuc z toksyn po paleniu papierosów

.. ...artykuł,,Cholesterol i trójglicerydy * * - tam jest opisana ta dieta.Przepisy na mieszanki ziołowe na oczyszczanie organizmu ,które możesz sam zrobić mieszając odpowiednio zioła zakupione w sklepie zielarskim znajdziesz w książce ks.Klimuszki pt.,,Leki z Bożej apteki * * .Dobrze by tez..

Jak to jest z tymi lekami?

.. ...35 Cholesterol LDL 83 Trójglicerydy 98 CK - kinaza kreatynowa 63 Ciśnienie tętnicze stałe mierzone codziennie w granicach 120/80 Więc jak to jest z tymi lekami ?Po trzech miesiącach ich nieużywania wyniki mam lepsze niż w czasie kiedy zażywałem lekarstwa.Czyżby środki naturalne były..

Wyniki krwi przy baypasach

.. ...całk. 171 HDL 53 LDL 71 Trójglicerydy 236 PSA całkowity 2,270 Proszę o analizę wyników oraz ewetualną porade jak zmienić wyniki na lepsze. Pozdrawiam trójglicerydy obniża sie tak samo jak cholesterol.Pewnie bierze leki.I stosowac dietę obniżającą cholesterol,codziennie ruch,gimnastyka..

Cholesterol- interpretacja wyników, podwyższony LDL

.. ...pozdrawiam iza Bardzo ładne trójglicerydy, pozazdrościć. Z cholesterolem nie ma tragedii, nigdy nie ma się jednakowego poziomu, jak codziennie robiłabyś badania to były by inne. Powodami mogą być, stres, branie jakichś leków ( antykoncepcyjne ). Masz nerwicę lub inne lękowe zaburzenia?..

Górne ciśnienie w normie, dolne wysokie

.. ...morfologię, cholesterol, trójglicerydy, kreatynina, eGFR, TSH, wszystkie wyniki w normie, przed wizytą jeszcze mam zrobić RTG klatki piersiowej. Może ktoś zmaga się też z takim problemem? Pozdrawiam mierzyłeś innym aparatem? Mierz i zapisuj Tak. Mierzyłem aparatem w domu i u lekarza..

Nadiścnienie u młodego człowieka...

.. ...podwyższony bodajże 220, trójglicerydy też.U lekarzy zawsze miałem przed tym zdarzeniem jakieś 145/80.Dodatkowo jestem bardzo nerwową osobą.Przyjmuje Prennesse 8mg i Impress long 1,5 Myślicie że musze je brać cały czas co spowodowało by unormowanie ciśnienia?? a no i po lekach mam..

Trójglicerydy - pomocy

.. ...bardzo wysoki poziom trójglicerydów ( 240 ). Nie chcę się faszerować proszkami ( lekarz proponował ), na początek już postanowiłem wieczorami biegać i jeść mniej tłustych rzeczy. Natomiast szukam czegoś co pomoże mi ten zły cholesterol * zbić * , ale bez łykania jakiejś chemii, nie na..

Zawroty głowy.

.. ...cholesterolu:całkowity,LDL,HDL i trójglicerydy.I z wynikami do lekarza.I z zapiskami cisnienia przez jakieś 2 tygodnie. Łykaj magnez z witaminą B6 i pij sok pomidorowy,podobno wtedy magnez lepiej się wchłania..

Prosze o interpretacje wynikow!!!

.. ...artykuł,,Cholesterol i trójglicerydy * * autor S.Gromadzki.Zero alkoholu,dieta obniżająca cholesterol.Uszkodzenie wątroby może być od leków,substancji chemicznych,alkoholu,nadmiernego wysiłku fizycznego...Udaj się do zielarza po mieszankę na odtruwanie wątroby.Obniża trójglicerydy dieta..

BARDZO PROSZĘ O POMOC W ZDIAGNOZOWANIU MOJEGO CHOLESTEROLU!!!

.. ...[mg/dl] 43 LDL [mg/dl] 140 trójglicerydy[mg/dl] 76 Witaj, ogolny cholesterol masz w gornej granicy normy max 200 jest ok HDL norma powyzej 35 - ty masz 43 jest ok proporcja HDL do całkowitego wynosi 20% 43 x 198 - 100 198x = 4300 / 198 21,71% LDL tutaj masz lekko powyzej max. normy * 135..

Pocenie, czkawka, zimne nogi

.. ...cholesterol całk., LDL * HDL * trójglicerydy,EKG ,ciśnienie mierz i zapisuj ,z wynikami do lekarza.Może to coś z krążeniem .Jeśli chodzi o zioła na poprawę krążenia,to najlepsza mieszanka ziołowa - - wenoforton.Może ci poprawić krążenie i nogi nie będą zimne.Codziennie przed snemćwicz..