Tromboliza

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

.. ...rozpuszczające skrzeplinę, tzw. trombolityki. De facto zawał jest najczęściej powikłaniem choroby wieńcowej. Oprócz leczenia farmakologicznego nierzadko podejmuje się również leczenie zabiegowe tego ciężkiego schorzenia. Leki w niewydolności serca. Z chwilą, gdy serce przestaje..

Choroba niedokrwienna a płeć człowieka

.. ...intensywnego leczenia trombolitycznego lub angiografii i rewaskularyzacji. Dlatego kobiety częściej nie otrzymują w porę właściwego leczenia. Kobiety z podejrzeniem choroby niedokrwiennej rzadziej przechodzą badania zarówno podstawowe, jak i specjalistyczne ( badaniem bardziej czułym i..

Leczenie przeciwkrzepliwe

.. ...dożylnym lub dotętniczym podawaniu preparatów rozpuszczających skrzepliny. Kiedyś głównie podawano streptokinazę, obecnie coraz częściej sięga się po nowsze i bezpieczniejsze leki jak alteplaza czy tPA...

Nadciśnienie tętnicze a sól

.. ...przez podanie leków trombolitycznych możliwe jest tylko w ciągu trzech godzin od wystąpienia objawów - później leki przyniosłyby już więcej szkody niż pożytku. Najlepiej poradzili sobie z szybką pomocą Austriacy - transportują chorych z udarem helikopterami. W Polsce przeszkodą są..

Echo serca - Str. 57

.. ...uniesieniem odcinka st leczona trombolitycznie Dariuszu, na te pytania powinien odpowiedziec Ci specjalista. Wysoki puls zazwyczaj zaniza frakcje wyrzutowa. Pozdrawiam. Ja tez jestem laikiem ale o fizjologii serca wiem juz wiele. Pani Gosiu! Przepraszam za ta mase pytan. Nie lekcewaze..

Pomóżcie usg serca i echo serca jakie sa moje rokowania

.. ...koronarografie czy leczenie trombolityczne? Pozdrawiam przechodziłam leczenie trombolityczne na koonarografię nie zgodziłam sie dlaczego? Teraz to nic dziwnego ze Twoje serce nie kurczy sie jak powinno. Angioplastyka i bypassy to teraz najbardziej skuteczna metoda leczenia serca w..