Troponina

Zapalenie mięśnia sercowego

.. ...aktywności CK - MB i stężenia troponiny T; przeciwciała AMLA, ASA ( przy zapaleniu o etiologii wirusowej ); EKG: przyspieszenie zatokowe, zaburzenia rytmu, zaburzenia przewodzenia przedsionkowo - komorowego, obniżenie ( lub uniesienie ) odcinka ST, spłaszczenie i/lub odwrócenie załamka..

Enzymy sercowe (markery martwicy mięśnia sercowego)

.. ...- MB ), mioglobina, troponiny ( TnT i TnI ), dehydrogenaza kwasu mlekowego ( LDH ). Najbardziej swoisty dla zawału mięśnia sercowego jest wzrost stężenia troponin oraz aktywności CK - MB. Istotny wzrost tych parametrów obserwujemy w ciągu pierwszych 12 godzin ewolucji zawału...

Stan przedzawałowy

.. ...enzymów sercowych, głównie troponin. Dochodzi to tego jednak w około 4 - 6 godzin od wystąpienia charakterystycznego bólu. Stąd trudno czasem określić, czy w danej chwili doszło już do zawału mięśnia sercowego czy też jest to zaostrzenie choroby niedokrwiennej serca. Nowe kryteria..

Zawał serca jako powikłanie zabiegu operacyjnego

.. ...podwyższony poziom sercowych troponin. Zawał serca związany z zabiegiem chirurgicznym wyróżnia się nie tylko objawami, ma także odmienne przyczyny typowy zawał związany z miażdżycą tętnic wieńcowych. Operacja jest dla organizmu stresem. Wzrasta poziom adrenaliny, dochodzi do tachykardii..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 32

.. ...wykazały podwyższony poziom troponiny I oraz nieznacznie podwyższone miano p - ciał p - sercowych, lekarze powiedzieli mi że w czasie ciąży mała przeszła zapalenie mięśnia sercowego. Agatce podano immunoglobuliny zaczęła przyjmować propranolol trzy razy dziennie po 2 miligramy i magnez...

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 47

.. ...ekg, oznaczono mi także troponine 0 i CRP też niskie chyba 0.3. od tamtej choroby ciągle mam stan podgorączkowy od 37 do 37.7, ilekorć udawało mi sie ją zbić aspiryną po paru godzianch powraca. Zrobiłam na własną ręke holter i echo. w holterze wykazano 60 tachykardi i 1 epizod bloku..

Echo serca - Str. 2

.. ...( SUK ) 86,5 SRED MASA HB W KRWINCE MCH 28,9 ROPONINA 0,030NG/ML TROPONINA 0,030NG/ML SOD 142 POTAS 3,4 CHLORKI 105 PLT 279 aa i mam napisane jeszcze arrythmia sinusalis to chyba niemiarowosc zatokowa..

Echo serca - Str. 41

.. ...Fibrynogen 2.83 CPK 82 Mb 3 Troponina poniżej 0.01 magnez 0.81 D - dimery 0.27 W szpitalu powiedzieli mi że są to badania na niedotlenienie mięśnia sercowego, ale więcej inf nie chcieli udzielić. Byłam u kardiologa ale on powiedział, że zwłóknienie zastawki mitr. to nic wielkiego i żebym..

Echo serca - Str. 57

.. ...mb ;48;439;162 iu/i troponina 1,715,iu/i crp 5,7 iu/i co te skróty enzymy oznaczają jaki są normy poproszą stem po zawale mięsnia sercowego ściany dolnej z uniesieniem odcinka st leczona trombolitycznie Dariuszu, na te pytania powinien odpowiedziec Ci specjalista. Wysoki puls zazwyczaj..

Troponina

.. ...wyniki i wyszło mi troponina i <20 norma min 0 max 1 czy to jest zły wynik co mi grozi..

CK-MB

.. ...patologiczny powyżej 8 - 10% ). Troponina jest zedydowanie czulszym markerem niedokrwienia mięśnia serca, au Ciebie byla ujemna. Jak duża byla i czy w ogole byla niedomykalnośc zastawki mitralnej w echo i jaka byla tzw. frakcja wyrzutowa ( EF )? Czy Twoje objawy wystepuja w spoczynku czy..

CK-MB - Str. 2

.. ...procent ).Ale jesli troponina wyszła ujemna to jest to badanie zdecywanie czulsze w wykrywaniu niedokrwienia! A mozesz opisać mi dokladniej to Twoje badanie krwi? Co masz dokładnie dane? Bo nie potrafię niestety zinterpretować wyników wyrwanych z kontekstu... ale tak poza tym Iza ma..

Oznaczanie troponiny u noworodków

.. ...informacje dotyczące norm troponiny u noworodków. Większość oznaczeń wykonywanych w moim szpitalu przy podejrzeniu zapalenia mięśnia sercowego u nwoworodków jest podwyższona i nie koreluje wyraźnie z CKMB. Czy oznaczanie troponiny jest rzeczywiście przydatne w tym okresie życia, czy nie..

Koronografia - ryzyko i strach? - Str. 6

.. ...mieśnia sercowego... moja troponika w krwi byla bardzo wysoka wiec lekarze postanowili zrobic Koronografie aby upewnic sie czy nie było zawału i czy naczynia mają dobry przepływ. zapewniam że o nic strasznego... zabieg jest bezbolesny a każdy mały ucisk czy bół można zgłosic i lekarze..

Dodatkowe skurcze - Str. 143

.. ...gdy coś się dzieje no troponina, a inne jak wysoko czułe CRP białko w diagnostyce i prognostyce. aha i tak sobie własnie patrzę na ten odpis z mojej wizyty na izbie z dnia 19 maja. Miałam dobra hemoglobinę i hematorkyt, a teraz wszystko mi zleciało w dół, hmmm. a tak w ogóle to czemu..

Dodatkowe skurcze - Str. 295

.. ...oznacza immunologia TNT - Troponina T * 0,010 ng/ml norma( 0,01 - 0,037 ) tego mam za mało. A lekarz niestety nic mi nie powiedział tylko ze to tachykardia zatokowa i tyle! DZISIEJSI LEKARZE! okropni. To mogło być z powodu niedoboru potasu. Mogło ale nie musiało. Jaki miałaś puls ?..

Dodatkowe skurcze - Str. 296

.. ...znaczy ponizej normy tnt troponina? ..maja.. ja nie wiem...ale wejdź gogle wpisz w wyszukiwarce i będziesz miała wszystko czarno na białym napisane.Wyszło Ci takie coś w badaniach?ABLACJA - - - - - jak najbardziej,jeśli tylko miała by mi pomóc jak poprzednia bez wahania bym się..

Dodatkowe skurcze - Str. 300

.. ...oznacza ponizej normy troponina - TNT? i jeszcze jedno czy to prawda,że w przeszłosci mogłam przejsc zapalenie mięsnia sercowego bez obiawowo ,i np te wszystkie dolegliwosci które teraz mam ( arytmie komorowe i nadkomorowe,tachykardie ) to pozostałosci własnie po tym zapaleniu?? tylko..

Troponina T

.. ...ktorym napisane jest ze troponina T poniżej 0,05.Czy moglby ktos mi pomoc i napisac co to oznacza i z czym to jest zwiazane,byłbym bardzo wdzieczny bo bardzo sie martwie.Z góry dziękuje i pozdrawiam Witaj Troponina jest oznaczana z krwi w przypadku gdy podejrzewa sie uszkodzenie miescia..

Lewa komora serca w dolnych granicach normy i niemowlaka

.. ...wyszły nastepująco: troponina < 0.1 ( tu powinno wyjść 0 ) CKMB 31 ( norma jest ponić do 25 ) Jestem pełna obaw. W internecie czytałam o niewydolności serca, zawałach, chorobach wiencowych. Czy ktoś z was potrafi zinterpretować te wyniki? Co może oznaczać minimalna lewa komora..

Jakie enzymy są oznaczane w zawale serca?

.. ...Pytanie jak w temacie, dziekuje za odpowiedz... Teraz już standardowo oznacza się troponinę. Poziom jest podniesiony przy uszkodzeniu mięśnia sercowego. Można oznaczać też CPK ( kinaze fosfokreatynową )..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 294

.. ...szpitala na badania krwi. TROPONINA - UJEMNE : - ) Uzupełnić potas. W każdym razie trzyma mnie do dzisiaj!!!!!!!!!! Kolejna wizyta u kardiologa nic nie dała. Dostałem Betaloc zoc 25 po którym cisnienie utrzymuje sie w okolicy 130/90 a puls 75 - 80. Oczywiście są chwile kiedy ciśnienie..

Badania stwierdzające wadę serca - Str. 2

.. ...Fibrynogen 2.83 CPK 82 Mb 3 Troponina poniżej 0.01 magnez 0.81 D - dimery 0.27 W szpitalu powiedzieli mi że są to badania na niedotlenienie mięśnia sercowego, ale więcej inf nie chcieli udzielić. Byłam u kardiologa ale on powiedział, że zwłóknienie zastawki mitr. to nic wielkiego i żebym..

Próba wysiłkowa i rehabilitacja po zawale

.. ...Dopiero badanie krwi na troponiny wykazało, że mam zawał. No i wtedy zaczęła się formuła 1 * R - ką * po mieście do najbliższego szpitala. Jako że kierowcy innych pojazdów szybko reagowali i ustępowali mi miejsca na drodze; ) to zdążyliśmy na czas i dzięki temu właśnie tu piszę do WAS: )..

Choroba wieńcowa naczynioskurczowa

.. ...wykazały trochę podwyższoną troponinę 0.297.KCMB 27.0.Pozostałe wyniki badań krwi w granicach normy. W początkowym okresie byłem leczony na typową chorobę wieńcową ( miałem bóle zamostkowe,promieniujące do kończyn górnych,pociłem się,dyskomfort w klatce piersiowej,bóle w nadbrzuszu..

Życie po zapaleniu mięśnia sercowego - Str. 2

.. ...w porządku, tylko ta troponina... W trzeciej dobie troponina urosła do 44,6. Wielu lekarzy twierdzi, że to naturalne, bo 3. dzień to szczyt zapalenia i potem ma już być tylko lepiej. Znalazłem czas ( a mam go teraz sporo ; ) na poniższe statystyki dot. narastania troponiny: wtorek -..

Życie po zapaleniu mięśnia sercowego - Str. 4

.. ...ostry zespół wieńcowy troponino - dodatni, Dostawałem kupe leków, dzis juz biore jeden lek i bede go bral do konca zycia. Ale zycie wyglada normalnie, pracuje fizycznie ( kierowca - magazynier w hurtowni ). Nie ma co narzekać. Tylko zastanawia mnie jedno bo przyszło mi wezwanko na..

Życie po zapaleniu mięśnia sercowego - Str. 5

.. ...szpitalu i było ok tylko ta troponina - podwyższona. Potem zostałem przeniesiony na normalny oddział i podawano mi tylko ketonal, podobno ma właściwości przeciwzapalne.Po około 5 - 6 dniach troponina wróciła do normy ku zdziwieniu lekarzy.Ja się na tym nie znam,ale oni twierdzili, że..

Moje boje, czy to na pewno nerwica?

.. ...( ekg, enzymy krwi, troponina itp. ) Wszystko wyszło idealnie, jedynym mankamentem był niedobór potasu. Stwierdzono, że to na tle nerwowym, dostałem hydroxyzynę, coś na uzupełnienie potasu i wypuszczono mnie do domu. Po tym wydarzeniu wcale nie poczułem się lepiej, ciągłe zawroty głowy,..

Zawał serca, miałem czy nie miałem?!

.. ...plus enzymow ( głownie troponiny ) plus zmian w ekg Iza ok tylko dlaczego każdy kardio - lekarz pyta mnie przebyty zawał o którym nic nie wiem mimo moich pobytów na Internie /pogotowiu/ z bólami ewidentnymi dla bólów lub zawału serca.Rozumiem,że samo EKG to nic nawet w trakcie zawalu....

Arytmia serca a enzymy sercowe (troponina)

.. ...enzymy sercowe, np. troponina ? Zbyszku poewiedz dokladniej co sie dzieje? Zbyszku ja mysle, ze raczej nie. Wystepuje to bardziej przy zawale serca miałem ostatnio jakąś arytmię, dokładniej migotanie przedsionków i lekarz powiedział, że wytrąciły się enzymy sercowe, a póżniej..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1282

.. ...przyjęć: EKG, badania krwi, troponina itd...wszystko ok... sugestia lekarza, proszę pójść do gastrologa... Wszyscy wkoło powtarzają nerwica. Leków żadnych nie brałem... Poszedłem do gastrologa...i się okazalo... refluks żołądka. Kurację mam od dwóch tygodni, tabletka na czczo rano..

Ból w klatce piersiowej w okolicy mostka

.. ...tym ekg za bardzo nie wykaze,czasami zawalu nawet nie wykazuje,dopiero badanie krwi - enzymow takich jak troponina ,got,gppt( wiem bo pracuje w szpitalu )ale to juz zupelnie inna sprawa.zycze zdrowia: )..

Biegunki, bole w klatce i przyspieszony puls

.. ...chodziło mi oczywiście o Troponinę....: - ) Stalo sie. jestem po wizycie na pogotowiu. Zrobili mi wpierw ekg, pozniej zdecydowali ze trzeba zrobic rentgen klatki. dali mnie pod kroplowke. Rentgen klatki wyszedl ok. Po kroplowce zrobili mi jeszcze jedno ekg i wypisali mnie do domu. Mieli..

Bardzo sie boję, nagłe przyspieszenie pracy serca

.. ...robione echo serca, ekg, troponinę itp. Wszystko wychodzi mi ok. Skierownie do kardiologa, który i tak znów niczego nie zdiagnozuje. Miałem nawet już pójść na koronografię. Na szczęście skończył się im kontrakt. Próbowałem wywnioskować jakieś zależności - wysiłek, stres itp. Pojawia się..

Czy to choroba serca ? A może nerwica. Proszę o pomoc

.. ...morfologia , CRP, RF, Troponina ) wszystko w normie. Byłem na wizycie u kardiologa, ktory zrobił EKG spoczynkowe, osłuchał mnie , sprawdził tętno, obejrzał wyniki i stwierdził, że serce mam zdrowe. Ale ja mam wątpliwości czy na podstawie tych podstawowych badań można wykluczyć chorobę..

Pomóżcie usg serca i echo serca jakie sa moje rokowania

.. ...MB ;48;439;162 IU/I TROPONINA 1,715,IU/I CRP 5,7 IU/I CO TE SKRÓTY ENZYMY OZNACZAJĄ JAKI SĄ NORMY POPROSZĄ nie masz czasami nadcisnienia? nie mam nadciśnienia 2 tygodnie temu mialam zawal mięśnia secowego ściany dolnej z uniesieniem odcinka st czy to poważny zawał jakie są rokowania..

Nerwica czy nie? historia z dnia codziennego

.. ...POTAS 4,1 CHLORKI 102 TROPONINA 0,005 kolejne badanie : USG J. BRZUSZNEJ : watroba normoechogeniczna bez zmian ogniskowych niepowiekszona, pecherzyk zolciowy i pzw w normie trzustka i przestrzen okolonaczyniowa wolna od patologicznych odbic, obie nerki wielkosciwidlowej o prawidlowym..

Prestarium i nedal na skoki ciśnienia

.. ...ok, elektrolity ok, troponina ok, RTG klatki piersiowej ok. A od czasu do czasu czuje dyskomfort w okolicy lewej piersi takie zaklucie jakby ktoś igła gmerał. Pozdrawiam, Nikodem Cwiczyc systematycznie - czyli 3 - 5 razy w tygodniu, a cwiczenia takie jak na rehabilitacji kardiologicznej..

Ciagle, nieustajace zawroty glowy

.. ...krew do badania ( na troponinę też ), zrobiono EKG. Wyniki wszystkie w porządku, choć od pięciu lat jestem po bajpasach. Miałem przy sobie wyniki od tamtego czasu, włącznie z prześwietleniem kręgosłupa szyjnego. Mam zwyrodnienia w odcinkach między C2 aż do C5. Według opinii lekarzy i..

ECHO serca

.. ...nadciśnienia tętniczego, troponia, CK - MB w normie. Proponuję ocenę Holtera EKG, DZM na kwas VMA. krążenie hiperkinetyczne często występuje u młodych nerwowych osób. Diagnozę masz postawioną - echo jest ogólnie ok. ale zalecono inne badania które mogą wykazać skąd u Ciebie probemy..

HOLTER EKG INTERPRETACJA

.. ...nadciśnienia tętniczego, troponia, CK - MB w normie. na prawdę się nie znam. Mam obniżenia odcinka ST? A co to ;p? jeżeli ktoś już sie mną zainteresuje tu jest ECHO http://forum.kardiolo.pl/temat7003.htm a co powiedzial lekarz? czy wspomnial o czyms na n...? albo o zaburzeniach..

Nadcisnienie

.. ...- lcr=28,9 pct=0,16% troponina t hs=4,18 Rozpoznanie w wypisie ( zmęcznie/przemęczenie ) Po zastrzyku z pyralginy powiedziano mi,że ból zniknie i nie pojawi się do rana ( 1:00 godzina wypisu ) ale pół godziny później jak opuściłem szpital,ból powrócił i utrzymywał się do późnego..

Wartość troponiny a niewydolność serca

Wartość troponiny a niewydolność serca

.. ...serca - nowa metoda. Troponina była dotychczas wyznacznikiem niektórych chorób układu krążenia, jednak standardowe metody jej badania nie były w stanie dostarczyć precyzyjnego wyniku w przypadku chorych na niewydolność serca. Obecnie, znacznie udoskonalono tę technikę, dzięki czemu na..