Trzepotanie przedsionków

Zaburzenia rytmu serca

.. ...Rytmy przedsionkowe. Trzepotanie przedsionków Migotanie przedsionków Częstoskurcz przedsionkowy Rytmy z łącza przedsionkowo - komorowego. Częstoskurcze przedsionkowo - komorowe nawrotne. Rytmy komorowe. Częstoskurcz komorowy Przyspieszony rytm komorowy idiowentrykularny Torsades de..

Tachykardia

.. ...stosowanie używek ( kawa, papierosy ( nikotyna ), kofeina w napojach ); migotanie przedsionków, trzepotanie przedsionków; niewydolność serca, infekcyjne zapalenie wsierdzia; zapalenie mięśnia sercowego...

Trzepotanie przedsionków

.. Trzepotanie przedsionków jest jednym z rodzajów zaburzeń rytmu ( arytmii ), objawiającą się zbyt szybką, ale miarową czynnością elektryczną i skurczową przedsionków ( kurczą się z częstością ok. 250 - 300/min. ). Węzeł przedsionkowo - komorowy częściowo hamuje przewodzenie tak szybkiej fali pobudzenia z..

Arytmia serca

.. ...migotanie przedsionków, trzepotanie przedsionków, częstoskurcze przedsionkowe. Węzeł przedsionkowo - komorowy stanowi swego rodzaju wentyl bezpieczeństwa. W warunkach fizjologicznych jest to jedyna droga, którą impuls elektryczny może przedostać się z przedsionków do komór. Arytmie..

Kardiowersja

.. ...rytmu ( migotanie lub trzepotanie przedsionków ). Rozróżnia się kardiowersję farmakologiczną i elektryczną. Kardiowersja farmakologiczna polega na próbie przywrócenia rytmu zatokowego za pomocą leków antyarytmicznych. Kardiowersja elektryczna polega na próbie przywrócenia rytmu..

Werapamil (Isoptin, Lekoptin, Staveran, Veratens)

.. ...rytmu: migotania lub trzepotania przedsionków, częstoskurczów, ekstrasystoli nadkomorowych. Nie należy stosować werapamilu jeśli istnieje dodatkowa droga przewodzenia przedsionkowo - komorowego ( zespoły preekscytacji, np. WPW ). Lek zwalnia przewodzenie fizjologiczne, a nie ma wpływu na..

Propafenon (Polfenon, Rytmonorm)

.. ...migotanie przedsionków, trzepotanie przedsionków, ekstrasystolie nadkomorowe ). Lek przynosi dobre efekty u chorych z zaburzeniami rytmu i zespołem WPW. Jak każdy lek antyarytmiczny, także propafenon może paradoksalnie wywoływać zaburzania rytmu ( działanie proarytmiczne ). Innym..

Digoksyna (Digoxin, glikozyd naparstnicy)

.. ...rytmu ( migotanie lub trzepotania przedsionków ). Lek należy dawkować ściśle według zalecań lekarza. Glikozydy naparstnicy mają wąskie okno terapeutyczne, to znaczy dawka lecznicza jest zbliżona do dawki szkodliwej. Przedawkowanie digoksyny może stanowić zagrożenia życia. Digoxin to..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora

.. ...z arytmią pod nazwą trzepotanie przedsionków ( AFL ), ale u osób młodych występuje ona niezbyt często. Gorsze wyniki ma ablacja w przypadku arytmii którą lekarze nazywają migotaniem przedsionków ( AFIB ). W zależności od tego, czy pacjent jest poza arytmią zdrowy, czy współistnieją inne..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 33

.. ...zaczął się nowy problem, trzepotanie przedsionków. jestem po kardiowersji, biorę leki i czeka mnie ablacja. Czy w takiej sytuacji moge zacząć ubiegac się o rentę. Jestem nauczycielką, od 17 lat pracuje w przedszkolu i przyznam ,że jest co raz gorzej.Pozdrawiam ja tez mam pytanie do pani..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 58

.. ...zastawki mitralnej i trzepotanie przedsionków. Niedomykalność jest mała więc nie będziemy się teraz tym zajmować bo może sama się wstąpić tak jak przed laty wstąpiło mi się powiększenie ( bardzo znaczne ) prawej komory i wypadanie łącznie z zawieszaniem się płatka zastawki dwudzielnej..

Częstoskurcz - ablacja

.. ...wysoki puls, miałam trzepotanie przedsionków i inne problemy , które przed ablacją nie były mi znane. Teraz jak mnie coś boli i mi dolega nie wiem co mam robić.Kiedyś było to oczywiste.Wzywało się pogotowie, oni zawozili... i w szpitalu przerywano..Ale to Twoja decyzja i w Twoim..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 39

.. ...częstoskurczem, ma tzw. trzepotanie przedsionków . Jesteśmy w szpitalu już 2 mieś i synek nadal jest niestabilny, ma włączone już 3 leki antyarytmiczne. Według moich informacji zabieg można przeprowadzić, gdy dziecko waży powyżej 40kg - dla nas to daleka droga, choć jest grubaskiem, waży..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 45

.. ...Druga ablacja 2005 r. - trzepotanie przedsionków - system CARTO ablacja cieśni prawego przedsionka. Po każdej ablacji zaraz miałam podpiętego HOLTERA. Niestety miałam ogromne wylewy na całych udach, które wstąpiły się po ok. 3 - ch miesiącach. W tej chwili występuje u mnie raz..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 47

.. ...trakcie zabiegu wystąpiło trzepotanie przedsionków . Zabieg bardzo nieprzyjemny ale w moim przypadku bez bolesny, to wszystko da się przeżyć . Powodzenia. Witam wszystkich ... My również tzn. moja 12 letnia córka jest po zabiegu ablacji wykonanej w Zabrzu. Mamy wielkie szczęście gdyż..

Migotanie przedsionków

.. ...przedsionków ( a raczej trzepotanie ) w sumie od niedawna – niecały rok. U mnie ataki pojawiają sie bez żadnej reguły, tzn. zawsze w pozycji siedzącej lub leżącej ( nigdy, gdy jestem w ruchu ) i trwaja najwyżej 3 - 4 minuty. Ale są to minuty grozy!!! Od czerwca zażywam..

Ablacja - Walczak, Czerwiński, Wojnarowa - Str. 3

.. ...lat, arytmie, migoto - trzepotanie przedsionkow i czestoskurcz komorowo - przedsionkowy... Ale ciesze sie, ze innym sie udalo... A ja miałam ablację 21 - 02 - 2008 w Częstochowie w Centrum Chorób Serca i Naczyń im Polonii Świata. Cieszę sie że tu trafiłam bo na zabieg czekałam niecały..

Napadowy częstoskurcz nadkomorowy - Str. 3

.. ...nazywali migotanie ( trzepotanie ) przedsionków występują od ok 7 lat, w tym 3 razy wylądowałem w szpitalu, 2 razy skończyło się na pobycie w izbie przyjęc, raz leżałem 2 dni wszpitalu na oddziale. Oczywiscie na samym poczatku na izbie przyjec pielegniarka mnie wysmiała, bo myslała, ze..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 2

.. ...pogarsza, bo doszło trzepotanie przedsionków i różne inne sensacje. Zaden lekarz nie gwarantuje, ze zamknięcie ubytku zlikwiduje arytmię, niemniej jednak trzeba to podobno zrobić, że by zamknąć sprawę raz na zawsze. A ja tak się boję coraz bardziej, że te sensacje z sreduchem, które mi..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 4

.. ...przeszkadza mi w pracy to moje trzepotanie przedsionków.Jak wy sobie z tym radzicie?czy też mieliście takiego doła po wyjściu ze szpitala? Na trzepotanie - tylko ablacja... Po zabiegu ludzie ida dwoma drogami. Albo sa zdrowi i juz nigdy nie wracaja do okropnej przeszlosci, albo jak..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 25

.. ...się i występują tylko trzepotania przedsionków które niestety trudno wyłapać w Holterze i na EKG. Dopóki nie wyłapie się ich na zapisie to nie będzie ablacji. Pozdrawiam i życzę zdrowia. witam chciałabym się dowiedzieć czy ablacja niesie za sobą jakieś nie pożądane skutki. i czy zabieg..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 29

.. ...bardzo już utrwalone trzepotanie przedsionków, z towarzyszącą niewydolnością serca III klasy, z dusznością, puchnięciem kostek, bardzo niskimi stanami ciśnienia, grożącymi utratą przytomności. Napady trzepotania miałem od roku 1997, stosunkowo rzadko, natomiast od września ub. roku..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 24

.. ...zrobili jak złapie mnie trzepotanie przedsionków. W tej chorobie tak jest, że czasem wskakuje - w moim przypadku 2 - 3 razy do roku. Ale co tam kilka godzin na R. Przychodzę, chwilowe ogólne znieczulenie. Spięcie i na wieczór jestem w domu na własnych nogach. A, wszczepili mi w 2004 roku..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 25

.. ...dodatkowych chorób to napadowe trzepotanie przedsionków i dna moczanowa w wyniku przewlekłego przyjmowania leków moczopędnych. Raz jedyny ostry atak dny leczony kolchicyną - rzygałem jak kot przerwany. Od tamtej pory dodatkowo na miluricie 100mg x1 na dzień. Obecnie w echo widoczne..

Po ablacji

.. ...pobudzenaimi również trzepotanie przedsionków. Miło jest się dowiedzieć od kogo innego, ale cóż:] Obecnie leków nie biorę ( na serce ). Najgorsze jest to ,że chciałabym mieć zrobione echo, bo możliwe że ta dodatkowa droga odrosła mi. Mam ostatnio inne kłopoty prawdopodbnie z sercem,..

Po ablacji - Str. 18

.. ...lipiec 2005 ) - napadowe trzepotanie przedsionków z użyciem systemu CARTO wykonano ablację RF cieśni prawego przedsionka. W dalszej części wypisu pisze: ablacja CARTO złożona. W trakcie ciągłej stymulacji zatoki wieńcowej o CL 500 ms wykonano mapę aktywacyjną prawego przedsionka...

Po ablacji - Str. 19

.. ...październiku 2008 ( trzepotanie przedsionków ). Czuję się zdecydowanie lepiej niż przed zabiegiem, chociaż dostałem jak dotąd 2 częstoskurcze ok. 30 sek. Nie mam już jednak uczucia przeskakiwania serca i bije ono miarowo. Zabieg ok 1,5 godziny i aż tak straszny nie jest. Pozdrawiam Darek..

Ablacja - Str. 9

.. ...Druga ablacja 2005 r. - trzepotanie przedsionków - też udana ablował dr Lenarczyk. Teraz czeka mnie trzecia ( jak powiedział dr Kowalski przy pierwszej ablacji, że u mnie musi być do trzech razy sztuka - sprawdza się ). Dzisiaj będę miała USG serca i założony HOLTER i zobaczymy co dalej...

Ablacja - Str. 11

.. ...Przed ablacją miałam trzepotanie przedsionków z okresowym przewodzeniem 230/min. Dzisiaj bylam u lekarza i okazało sie że serce bije 40 do 50/min lekarz przypisał mi leki na przyspieszenie : ) ) ) ) Więcej nie dodam nic ; ) ) ) gdzie pani miała przeprowadzoną ablacje , bo ja miałam w..

Pytania do lekarza, bo to bigeminia z Holtera? - Str. 2

.. ...rozpoznanie oprocz migotania i trzepotania przedsionkow.dziekuje od serca Irena panie doktorze mam pytanie lekarz ogolny stwierdzil u mnie szmer na sercu mialam robione ekg i wyszlo bardzo dobre ( lat temu mialam< robione echo i holtera i wyszlo rowniez dobre czy ten szmer moze..

Kardiomiopatia przerostowa - Str. 4

.. ...czestrze migotania lub trzepotania przedsionkow .Jestem zakwalifikowana do zabiegu wymiany zastawki mitralnej ( III/IV )na sztuczna( ze wzgledu na kardiomiopatie przerostowa ).Jest to nastepstwo wady serca.^6 lat temu wszczepiono mi defibrylator ( Ty piszesz o rozruszniku?? ) -..

Dolegliwości po ablacji

.. ...ze strony ): Napadowe trzepotanie przedsionków jest arytmią, wymagającą natychmiastowej interwencji lekarskiej i umiarowienia ( przywrócenia prawidłowego rytmu serca ) najczęściej w warunkach szpitalnych Ablacja ma na celu wyeliminowanie arytmii takich jak częstoskurcze, których rodzajem..

Różnica w odczuwaniu skurczów dodatkowych komorowych a przedsionkowych

.. ...już blisko do obaw o trzepotanie przedsionków a z tego się ponoc wychodzi a nawet mozna z tym zyc.Wiec z dwojga złego wolę te drugie. Takie sobie strachy nerwicowca - niemniej jak mnie dopadają te przeskoki ponizej mostka to cały truchleję i już boję się czy nie przyjdą następne częstsze..

Dodatkowe skurcze - Str. 32

.. ...zaczelo sie migotanie i trzepotanie przedsionkow zaproponowali ablacje. Nie wiadomo czy to ma cos wspólnego z dodatkowymi.Bylem u dobrego kardiologa 4 razy juz sie wkurzyl na mnie troche bo serce mam zdrowe.Do mini. Krycha: no te dusznosci czasami bywaja meczace i przerazajace musze..

Dodatkowe skurcze - Str. 46

.. ...nastapilo migotanie z trzepotaniem przedsionkow, kilkakrotnie,mialam holtera to nie zawsze wychodzilo poniewasz mam napadowe migotanie nieraz jest dzien ze czuje sie swietnie nic mi nie dolega, a nieraz kilka dni zle sie,czuje, najgozej zle znosze zozpierajacy bol w klatce piersiowej..

Dodatkowe skurcze - Str. 47

.. ...migotanie nieraz mialam z trzepotaniem przedsionkow, tak slyszalam od pani kardiolog po zrobionym ekg, kiedy bylam na kontroli. witajcie! czy moglibyście napisać, czy te skurcze pojedyncze to taki silne kopnięcie od wewnątrz jak by podwójne? i potem za kilka minut powtórka? u mnie jest..

Dodatkowe skurcze - Str. 104

.. ...wstawkami migotania i trzepotania przedsionkow i od razu zakwalikowali na ablacje w trybie pilnym 1400 pojedyńczych komoroych układających się okresowo w trigeminię i bigeminię. a do ablacji to kierują przy duuuzo większej ilości. Choć tu była Alicja z ilością 4000 komorowych i miała..

Trzepotanie przedsionków

.. Czy ktoś miewa może trzepotanie przedsionków???A jeśli tak to czy mógłby mi cos o tym napisać... Z góry dziękuję ja mam napadowe trzepotanie przedsionków.Lecze sie juz od 2 lat i jest coraz gorzej.poczytaj opisy na tym forum: ) ) prz zaburzeniach rytmu serca objawy zawsze sa UPIERDLIWE. To mozliwe żeby w rok..

Migotanie przedsionków jest wyleczalne?

.. ...holterze wyszło,że miałam trzepotanie przedsionków.Dawniej przed ablacją miałam częstoskurcz nadkomorowy... Więc jak widać wszystko się może zdarzyć.. Marla!! czy możesz mi opisać czym się u Ciebie objawia to trzepotanie przedsionków? Bo mnie w holterze wyszło to samo!!! Poza tym co na..

Migotanie przedsionków jest wyleczalne? - Str. 2

.. ...nadkomorowym mogą wystąpić trzepotanie bądź migotanie przedsionków więc bez paniki, ja miałem już ablację nic nie boli i nie panikujcie, no chyba że nie chcecie się leczyć to wtedy zostanie wam tylko kościółek i modlitwa. Ja szykuję się na drugi zabieg bo wszystkiego nie wypalono. Na..

Miałam już trzy ablacje, czy ktoś miał więcej?

.. ...napadowe migotanie i trzepotanie przedsionków ablacje miałem w żyłach płucnych i później wokół żył płucnych. mam kilka pytań do Jacka .Chciałabym wiedzieć dlaczego za granicą czy tu nie mogli zrobić . Ja mam WPW i podczas ostatniej tj.trzeciej ablacji wyindukowano mechanicznie..

Bicie (arytmia) serca a posiłek

.. ...Wydaje mi sie że jest za to odpowiedzialne jakieś wolne przewodzenie które wywoluje re - entry i je podtrzymuje chyba czeka mnie jeszcze jedna ablacja tylko co z ta sennością po posiłku cukry też mam dobre...

Ablacja systemem Carto

.. ...napadowe migotanie i trzepotanie przedsionków jestem zakwalifikowany przez dr. cezarego czerwińskiego do zabiegu carto w katowicach mam migotanie i trzepotanie przedsionków od 5 lat. Ostatnio bardzo często, trzy razy w tygodniu. Uprzejmie proszę o informację jak mogę skontaktować się z..

Ablacja część II - mam małe tętno ale pracuję ile się da

.. ...niej niemiłe objawy: trzepotanie przedsionków, krótkie częstoskurcze nadkomorowe, bardzo wysoki puls w spoczynku, bóle w klatce piersiowej, trudności z oddychaniem itp. Zastanawiam się nad tym,że jeśli bym się nie zgodziła, to może ataki same by się uspokoiły??Skoro bywaly już tak..

Moja arytmia serca, lekarz nie podejmie się leczenia

.. ...rozpoznano migoto - trzepotanie przedsionków. Odstawiono wtedy Digoxin. W styczniu w 2000 roku, zostałam przyjęta do Kliniki Kardiologii w IP Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Rozpoznano zaburzenia rytmu serca pod postacią dysfunkcji węzła zatokowego z napadowym trzepoto - migotaniem..

Po 4 ablacjach Polska, Włochy i Francja

.. ...częstoskurcz przedsionkowy i trzepotanie przedsionków . Dwie ablacje miałem w warszwie u prof. Walczaka niestety nieudane możliwe że byłem pierwszym pacjentem u którego wykonano to metoda CARTO w 1999r. Nastepnie wyjechałem do włoch do Pappone na ablacje jego metoda i pomogło arytmia..

Zabrze - czy ktoś się tam leczył? - Str. 2

.. ...czekałam 3 lata .Mam trzepotanie przedsionków ,okresowe przewodzenie z częstotliwością rytmu komór do 230/min. I lekarze od razu zapowiedzieli mi ,ze na jednej ablacji sie nie skończy .Więc mam pytanie * czy zabieg ten boli ? * ~aska - każdy inaczej odczuwa ten sam ból. Przy moich..

Bóle, wysoki puls, ablacja

.. ...badanich wykazało,iż miewam trzepotania przedsionków...zapewne hipochondria.. Mam 19 lat, a co to ma do tego?? Ma , bo jedna z najczęstszych przyczyn kardiologicznych bolu w klatce piersiowej jest choroba wieńcowa ( w wieku 19 raczej malo prawdopodobna ) Trzepotanie przedsionow jest..

Ataki arytmii serca

.. ...Withe’a ), - Trzepotanie przedsionków, - Migotanie przedsionków, - Częstoskurcz z blizny ( pozawałowej, po zabiegu kardiochirurgicznym, po korekcji wad wrodzonych ), - Komorowe zaburzenia rytmu. ·Jedynym zaburzeniem, dla którego terapia systemem jest zbyt droga, jest..

WPW i inne objawy

.. ...miałem czestoskurcze i trzepotanie przedsionków, migotanie przedsionków ), czy to sprawa nerwu błędnego? czy może jakoś przeziębiłem żołądek, naprawde nie wiem co z tym zrobic a to jest uciązliwe, tym bardziej ze musze łykac no - spe i apap a po tym dłużej śpie. Mam nadzieje, że ktoś mi..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 14

.. ...nadkomorowy i komorowy, trzepotanie przedsionkow, komor oraz migotanie komor i przedsionkow. Jedyna fizjologiczna arytmia to arytmia zatokowa i naczej zwana niemiarowoscia oddechowa polega na tym ze przy wdechu jest o kilka uderzen wiecej serca niz przy wydechu ta arytmia nie wymaga..

interpretacja badania Holtera

.. ...okresami PSVT najpewniej trzepotanie przedsionków/z AK do 170/min. W nocy rytm zatokowy. Zmiany ST niediagnostyczne * . Czy ktoś może mi to przełożyć na bardziej zrozumiały dla pacjenta język. Chciałam jeszcze powiedzieć, że moja Mama jest po zawale, 2 operacjach serca i ma sztuczna..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 30

.. ...zastawką,czy miewacie czasem trzepotanie przedsionków?U mnie ostatnio raz sie pojawiło - po 5 latach od operacji,na skutek małej ilości magnezu w organizmie i stresu jaki mialam ostatnio w swoim życiu,,,,zażywam teraz Sotahexal+magnez.Lekarze mówią,że bywa tak czasem i to nic..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 31

.. ...wylądowałam w szpitalu z trzepotaniem przedsionków - takie rzeczy się ponoc zdarzaja osobom po operacji serca wiec nie przejmuj sie az tak tym bardzo!Ja spanikowałam ale lekarze mnie uspokoili,mówili ze nawet * zdrowym * osobom to sie zdarza,a osobom po operacji serca tym..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 42

.. ...w/w zastawką miewają trzepotania/migotania przedsionków???Czy to moze byc konsekwencja operacji.,Dodam ze po operacji jestem 5 lat a wyniki badan ECHO mam b.dobre.tzw.z zastawka nic zlego sie nie dzieje. Pozdrawiam i odezwijcie się! Czy ktoś miał operację zastawki aortalnej bez..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 43

.. ...mechaniczną??? Czy miewacie trzepotania przedsionkow?Jak to przechodzicie?? Pozdrawiam, Magda Miałam po opercji [2 lata temu] migotanie przedsionków.Walczyłam w szpitalu cały miesiąc .teraz mam spokój bo zażywam cordarone.Do Justyny. Klatka boli mnie jeszcze na zmianę pogody i tak..

Migotanie przedsionków po zawale serca i stentach

.. ...juz nie dam rady dalej tak zyc mam sie zglosic na ablację.A ja nie wiem co mam zdecydować.Dzisiaj czuje sie super ale cały czas wsluchuje sie czy juz nie nadchodzi migotanie albo trzepotanie.Pozdrawiam..

Ablacja prywatnie - gdzie?

.. ...zaburzeń rytmu serca( trzepotanie/migotanie przedsionków, WPW, inne nadkomorowe )i dopiero wtedy mysleć o ablacji. A jesli ablacja topolecam Centrum Kardiologii w Aninie W - wa ul. Płowiecka 37. Zespół: Prof. Walczak/Dr Szumowski. Pozdrawiam Do Oli. W Centrum Kardiologi w Warszawie ul...

Ablacja - czy można w znieczuleniu ogólnym? - Str. 2

.. ...pomagaja bo przechodzilo w trzepotanie przedsionkow. lekarz mi nie dal wiecej bo zdecydowal ze lekarze na niemodlinskiej sie mna za miesiac zajma mam nadzieje ze tam mi dadza to co potrzeba Ewo, minia dziekuje za rady, ja mam 37 lat i zaburzenia komorowe pozdrawiam Witam serdecznie, ja..

Migotanie przedsionków - ablacja

.. ...potem doszło jeszcze trzepotanie przedsionków i czasami umiarkowane częstoskurcze ( 150 ). Na początku próbowano różnych kombinacji leków ale napady występowały co 2 - 3 doby i trwały godzinami. Następnie przeszłam na rytmonorm i przez ponad dwa lata miałam tylko kilka napadów. Potem..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 2

.. ...opanowano ponoć tylko trzepotanie a migotania jednak nie. Jednakże namawiam cię do zabiegu bo jak wynika z powyższej korespondencji są zabiegi udane i skuteczne,( może lepiej jest to u mężczyzm ? ) Radku czy mogłabym prosić o namiary na Anin ? Do Dany. Podam Ci namiary na Anin. Ja..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 8

.. ...migotania i migoto - trzepotania( jak wiecie są różne odcienie migotek, od delikatnych i straszacych do ciężkich typu * to juz chyba koniec * ).Ten atak prawdopodobnie zmierzał w kierunku migotania komór, ale po kilku nocnych godzinach skończył się i tylko od czasu do czasu zdarzaja mi..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 10

.. ...stwierdzone migotania i trzepotania przedsionków, ta * jazda * po zabiegu to były nadal migotania, trzepotania, jakieś wieloogniskowe częstoskurcze i jeszcze inne, których nazwy nie pamiętam. Zażywałam 3 - 4 razy dziennie Polfenon 150 i Bisocard 5mg, potem zamiast Bisocardu brałam 3 razy..

Interpretacja EKG

.. ...czynności sercanp w trzepotaniu przedsionków.Ustępuje po powrocie normalnej czestości rymu zatokowego.W ekg blok RBB objawia się poszerzeniem QRS i jego zniekształceniem - przybiera kształt zblizony do litery M, obnizeniem ST odwróceniem załamka Tw tych odprowadzeniach ze..

Kardmiopatia rozstrzeniowa z utrwalonym trzepotaniem przedsionków

.. ...rozstrzeniowa z utrwalonym trzepotaniem przedsionków w okresie niewydolności krążenia 3/4 stopnia NYHA. POCHP. Wysłaliśmy jego wyniki do kardiologów w innym mieście,niestety nie zdążyli ich skonsultować. Chciałam spytać,czy te wyniki były aż tak złe i czy Mmożna było jeszcze coś zrobić..

Duszenie się - Str. 20

.. ...przedsionkowych wynosi 240/min, nie pomaga więc w różnicowaniu, ponieważ zakres typowy dla trzepotania przedsionków to 200 - 400/min, a dla ogniskowego częstoskurczu przedsionkowego 100 - 250 ( a nawet do 300 )/min...

Duszenie się - Str. 33

.. ...kilkakrotne wstawki trzepotania przedsionków ). W porównaniu z poprzednim wynikiem to jakieś cudowne ozdrowienie. Co prawda miałam zmiemiony lek z concoru na propranolol, ale zaburzenia rytmu wcale się nie zmniejszyły, i odczuwam je tak samo jak wcześniej. Pani technik , która opisywała..

Osoby z zastawką mechaniczną - Str. 3

.. ...Szczęśliwego Nowego Roku. Dużo zdrowia!!!!! witam, czy ktoś z zastawką mechaniczna mial moze pozniej jeszcze ablacje???? miewacie czasem trzepotania przedsionkow???jak to znosicie?? pozdrawiam Was serdecznie!!!..

Nerwica - zaczynam aktywnie przeciwdziałać, ktoś ze mną?

.. ...prawda miałam wtedy trzepotanie przedsionków ale zanim doszłam do szpitala ze skierowaniem, ustało. W szpitalu stwierdzili że nic takiego nie mam, zrobiono mi ekg, badania krwi i puszczono do domu. Od tamtej pory zrobiłam szereg badań głownie na własna kieszeń i nie wyszło nic poza..

Niedomykalność mitralna i aortalna - co robić?

.. ...trójdzielnej ) + przetrwałe TRZEPOTANIE przedsionków. Podzielę się z Wami moimi obserwacjami bez diagnoz ( NIEUPOWAŻNIONY ). Dna moczanowa i borelioza są mi obce. Szybko się męczę, Schody ( PARTER ), górki itp. piony to MASAKRA. Najczęściej odczuwam to poprzez ucisk ciśnienia w uszach,..

Holter EKG wyniki

.. ...Tachy. 22/0 Migotanie/ trzepotanie przedsionków N/A BRADYKARDIA Pauzy przekraczające 2.0 s 0 Maks. pauza N/A QT Maks. QT 473ms ( Kan.1 ) Maks. OTc 484ms Czas maks. QT/QTc HR56p/min Ventricular Escape: N/A WNIOSKI Średnia częstość rytmu wynosiła 67. Minimalna częstosć rytmu wynosiła 45...

Izba przyjęć szpitala w Aninie na Alpejskiej

.. ...srodku nocy majac atak trzepotania przedsionkow.Pani doktor kazala mi sie umiarowic/co tez uczynilam tabletkami nasercowymi,ktore zawsze mam ze soba/po czym zażadała zebym wstała.,co było niemiłosiernie trudne bedac po ataku z czynnoscia komor 240/i dosłownie lekarka wypchnela mnie za..

Ciśnienie rzędu 180/120

.. ...Bylam u lekarza.powiedzial ze jestem za chora zeby mnie leczyc.te cisnienia mam skaczace mam do kompletu napadowe trzepotanie przedsionkow i zadnych lekow nie biore bo mam totalna nietolerancje.mogila..

Szybkie bicie serca (tachykardia) - Str. 3

.. ...czestoskurcz powyzej 200/min z trzepotaniem przedsionkow serca. Coraz bardziej rozwazam ablacje, rozmawialem juz z wieloma kardiologami, nie tylko z mojego miasta i wszyscy polecaja Klinike w Aninie albo w W - wie na Banacha, jest to bardzo bezpieczny zabieg, jednak istnieje ulamek..

SVE w Holterze

.. ...holterze,ale nie mam rzadnego opisu.dziekuje SVE - SupraVentricular Extrasystole - dodatkowe skurcze nadkomorowe pozdr R Dzieki bardzo,a nie wiesz jak to sie ma do napadowego trzepotania przedsionkow?..

Trzepotanie przedsionków i metoda Carto

.. ...miałem robione19 maja trzepotanie przedsionków i bez rezultatu . Mam rozważyć powtórny zabieg metodą Carto witaj ja mialam robione migotanie, ablacja zyl plucnych,efekt jest choc nie calkowity, bo migotania wrocily tylko nie tak czeste jak przed ablacja,to miales niedawno poczekaj..

Ablacja film

.. ...Po zabiegu utrzymali mi tak jak przed zabiegiem antyarytmiczny POLFENON 3x300 mg i to wszystko. Natomiast włączyli antagonistę witaminy K zamiast polokardu celem przygotowania do drugiego zabiegu j.w...

Meridiany serca

.. ...ablacje, a drugi patrząc na te same wyniki mowi ze to epizody i recepta - validol i milokardin, i co ja mam myśleć o diagnozie państwa dr nauk? Henio!!! dziekuje za wyczerpujące info na temat meridianu: )..

Potykanie serca

.. ...holterze zdiagnozowala trzepotanie przedsionkow i skierowania na ablacje oraz beto zk zalecila, poszłam do drugiego 100zł i usłyszałam to takie epizody, zapytałam co mi grozi nic serce ma pani jak dzwon,poniewaz jestem przeciwniczka chemicznych lekow poprosila cos z ziół milokardin i..

PRZETOKA TETNICZO ZYLNA - Str. 2

.. ...miałem dwie arytmie tj. trzepotanie przedsionków i migotanie przedsionków. Tylko, że na EKG wychwytywane było tylko trzepotanie. Migotanie włączyło się w momencie elekrtofizjologi, a lekarze byli przygotowani tylko do usunięcia trzepotania. Więc będę ablowany powtórnie. Trzeba wykonać..

Migotanie przedsionków-ablacja

.. ...Siemka Madzik. Ja miałem trzepotanie przedsionków więc temat załatwiony był szybko. 21 styczeń 10.00 przyjęcie na oddział, badania 13.00 zabieg do około 15.00. Sześć godzin leżenia. plus nocka, Rano bez powikłań i o godz. 12.00 wypisali. Zabieg wykonywali przez jedną, prawa pachwinę. Ja..

IZOLACJA żyły płucnej - kto miał?

.. ...ablacji która załatwiła mi trzepotanie przedsionków. Pozdrawiam migaczy. hej. ja miałam 2 ablacje. Pierwsza prawy przedsionek + izolacja zyl plucnych. Druga w lewym przedsionku. Ablacja przez dr koźluka na Banacha. Moje gg19822830. Dzięki za zainteresowanie i podanie namiaru, ale ja nie..

Trzepotanie przedsionków a poród

.. ...ostatnio ekg i wykazało trzepotanie przedsionków. Do 7 miesiąca ciąży dość często mdlałam. Dodam, że omdlenia zdarzają się po każdym pobieraniu krwi w granicach 5 - 10 minut po, oraz przy dłuższym staniu. Problem z omdleniami mam od dziecka - średnio co pół roku. Nikt wcześniej nie..

Antagonista aldosteronu zmniejsza migotanie przedsionków

Antagonista aldosteronu zmniejsza migotanie przedsionków

.. ...redukuje migotanie i trzepotanie przedsionków u osób z drugim stopniem niewydolności serca. Ten sam lek zdaje się również zapobiegać głównym zdarzeniom sercowym. Obniżanie ryzyka chorób układu krążenia. Antagonista aldosteronu powoduje 37 - procentowy spadek śmiertelności oraz..