Trzepotanie serca

Zaburzenia rytmu serca

.. ...Rytmy przedsionkowe. Trzepotanie przedsionków Migotanie przedsionków Częstoskurcz przedsionkowy Rytmy z łącza przedsionkowo - komorowego. Częstoskurcze przedsionkowo - komorowe nawrotne. Rytmy komorowe. Częstoskurcz komorowy Przyspieszony rytm komorowy idiowentrykularny Torsades de..

Tachykardia

.. ...stosowanie używek ( kawa, papierosy ( nikotyna ), kofeina w napojach ); migotanie przedsionków, trzepotanie przedsionków; niewydolność serca, infekcyjne zapalenie wsierdzia; zapalenie mięśnia sercowego...

Arytmia serca

.. ...migotanie przedsionków, trzepotanie przedsionków, częstoskurcze przedsionkowe. Węzeł przedsionkowo - komorowy stanowi swego rodzaju wentyl bezpieczeństwa. W warunkach fizjologicznych jest to jedyna droga, którą impuls elektryczny może przedostać się z przedsionków do komór. Arytmie..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 12

.. ...skurcze, przewalania i trzepotania serca ) to też mam o tym nie myśleć, jeść dużo magnezu ( ktory niestety nie pomaga ) i wierzyc, że jestem zdrowa. Jeden z lekarzy ostatnio wspomniał o ablacji, ale dodał, że może te zaburzenia rytmu sa wywołane jednak niedokrwieniem to może najpierw..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 58

.. ...zastawki mitralnej i trzepotanie przedsionków. Niedomykalność jest mała więc nie będziemy się teraz tym zajmować bo może sama się wstąpić tak jak przed laty wstąpiło mi się powiększenie ( bardzo znaczne ) prawej komory i wypadanie łącznie z zawieszaniem się płatka zastawki dwudzielnej..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 29

.. ...lat i od pewnego czasu trzepotanie serca... jeszcze dokladnie nie wiem co mi jest ale najcześcj=iej atakuje mnie to podczas wf czy innych ćwiczeń!!Mój atak trwa od 15 minut do 1 godziny z częstotliwościa około 240 uderzeń na minute przewaznie jak odpoczne to przechodzi. Czy to oznacza ze..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 34

.. ...tego nieprzyjemnego trzepotania. Kiedy płatek wróci na właściwe miejsce, bicie serca powraca do właściwego rytmu. A ile przy tym strachu napedzi - każda z nas wie o tym doskonale z własnego doświadczenia. Wyczytałam też, że te wady wrodzone zastawki ( jak niedomykalność, czy właśnie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 602

.. ...robiło fikołka, 2 ) trzepotania ( najgorsze, nie cierpię ich! ), tak jakby w klatce piersiowej był ptaszek i trzepotał skrzydłami ( czasem są krótkie a czasem dłuższe ), 3 ) spadanie serca do żołądka, mam wtedy takie uczucie rozchodzącego się w brzuchu ciepła ( te występują najrzadziej..

Ablacja - Walczak, Czerwiński, Wojnarowa - Str. 3

.. ...lat, arytmie, migoto - trzepotanie przedsionkow i czestoskurcz komorowo - przedsionkowy... Ale ciesze sie, ze innym sie udalo... A ja miałam ablację 21 - 02 - 2008 w Częstochowie w Centrum Chorób Serca i Naczyń im Polonii Świata. Cieszę sie że tu trafiłam bo na zabieg czekałam niecały..

Częstoskurcze i arytmie - jakie leki bierzecie? - Str. 3

.. ...jakieś dziwne nocne * trzepotania * trwające ułamki sekund ale skutecznie wybijające ze snu * :( .Wróciłam do Metoprololu 2x1/2 tabl.+suplementy diety /potas,magnez itp/.Powinnam rzucić palenie ale lubię puszczać dyma więc odpada.Mój kardiolog nie stwierdził zadnej wady serca a na zabieg..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 29

.. ...bardzo już utrwalone trzepotanie przedsionków, z towarzyszącą niewydolnością serca III klasy, z dusznością, puchnięciem kostek, bardzo niskimi stanami ciśnienia, grożącymi utratą przytomności. Napady trzepotania miałem od roku 1997, stosunkowo rzadko, natomiast od września ub. roku..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 24

.. ...zrobili jak złapie mnie trzepotanie przedsionków. W tej chorobie tak jest, że czasem wskakuje - w moim przypadku 2 - 3 razy do roku. Ale co tam kilka godzin na R. Przychodzę, chwilowe ogólne znieczulenie. Spięcie i na wieczór jestem w domu na własnych nogach. A, wszczepili mi w 2004 roku..

Po ablacji - Str. 19

.. ...październiku 2008 ( trzepotanie przedsionków ). Czuję się zdecydowanie lepiej niż przed zabiegiem, chociaż dostałem jak dotąd 2 częstoskurcze ok. 30 sek. Nie mam już jednak uczucia przeskakiwania serca i bije ono miarowo. Zabieg ok 1,5 godziny i aż tak straszny nie jest. Pozdrawiam Darek..

Ablacja - Str. 9

.. ...Druga ablacja 2005 r. - trzepotanie przedsionków - też udana ablował dr Lenarczyk. Teraz czeka mnie trzecia ( jak powiedział dr Kowalski przy pierwszej ablacji, że u mnie musi być do trzech razy sztuka - sprawdza się ). Dzisiaj będę miała USG serca i założony HOLTER i zobaczymy co dalej...

Pytania do lekarza, bo to bigeminia z Holtera? - Str. 2

.. ...rozpoznanie oprocz migotania i trzepotania przedsionkow.dziekuje od serca Irena panie doktorze mam pytanie lekarz ogolny stwierdzil u mnie szmer na sercu mialam robione ekg i wyszlo bardzo dobre ( lat temu mialam< robione echo i holtera i wyszlo rowniez dobre czy ten szmer moze..

Kilkuminutowy atak trzepotania serca

.. ...za nim ) ja nie zamierzam sobie robic operacji na sercu zbyt ryzykowne lekarze to konowały! więc powazne ostrzezenie. Skad pewnosc ze to nie od alkoholu albo kawy? u mnie trzepotanie serca powoduje kawa..

Kardiomiopatia przerostowa - Str. 4

.. ...czestrze migotania lub trzepotania przedsionkow .Jestem zakwalifikowana do zabiegu wymiany zastawki mitralnej ( III/IV )na sztuczna( ze wzgledu na kardiomiopatie przerostowa ).Jest to nastepstwo wady serca.^6 lat temu wszczepiono mi defibrylator ( Ty piszesz o rozruszniku?? ) -..

Dolegliwości po ablacji

.. ...częstoskurcze nadkomorowe, trzepotania przedsionków, silne bóle w klatce piersiowej, jakieś dziwne bicia serca itp.Od pewnego czasu( około pół roku )mam wysoki puls w spoczynku od 90 do 130 uderzeń na min.Wcześńiej leczyłam się w szpitalu dziecięcym, ale zostałam wypisana i obecnie nie..

Dodatkowe skurcze - Str. 208

.. ...tylko jakby chwilowe trzepotanie ze az czlowiek nie moze zlapac oddechu a potem zatrzymanie serca i nieregularny rytm do wieczora. Przecierz ja tajk dlkugo nie wytrzymam. Dopiero mama dala mi jakis lek i sie tak uspokoilo ze nawet dzisiaj ledwo czuje serce tak delikatnie i wolno bije..

Dodatkowe skurcze - Str. 269

.. ...jak np falowanie czy trzepotanie miedzy zoladkiem a przelykiem i trwa to doslownie przez chwile,sekunde dwie,czasem po czyms takim czyje jakby cos w gardle i musze odchrzakac! sprawdzalem sobie raz dlonia bicie serca podczas tego skurczu i nie zauwarzylem zeby zmienilo rytm,no chyba ze..

Dodatkowe skurcze - Str. 297

.. ...częstoskurcz, migotanie i trzepotanie przedsionków ). Tachykardia zatokowa to prawidłowa reakcja w czasie wysiłku czy emocji. Tachykardia zatokowa pojawia się także pod wpływem różnych bodźców chorobowych tj gorączka, lęk, anemia, odwodnienie, niedociśnienie, niedokrwienie serca, zator..

Dodatkowe skurcze - Str. 305

.. ...gwałtowne, tak jakby trzepotanie w bardzo szybkim tempie ktore trwa chwilę dosłownie 2. Uczucie zatykania w gardle 3. Potykania się serca ( kiedy szybko bije ) 4. I ostatnie które trudno mi opisać - to trwa najdłużej : 2 minuty około lub dłuzej, co chwila coś się dzieje z sercem, jakieś..

Trzepotanie przedsionków

.. Czy ktoś miewa może trzepotanie przedsionków???A jeśli tak to czy mógłby mi cos o tym napisać... Z góry dziękuję ja mam napadowe trzepotanie przedsionków.Lecze sie juz od 2 lat i jest coraz gorzej.poczytaj opisy na tym forum: ) ) prz zaburzeniach rytmu serca objawy zawsze sa UPIERDLIWE. To mozliwe żeby w rok..

Bicie (arytmia) serca a posiłek

.. ...Wydaje mi sie że jest za to odpowiedzialne jakieś wolne przewodzenie które wywoluje re - entry i je podtrzymuje chyba czeka mnie jeszcze jedna ablacja tylko co z ta sennością po posiłku cukry też mam dobre...

Moja arytmia serca, lekarz nie podejmie się leczenia

.. ...rozpoznano migoto - trzepotanie przedsionków. Odstawiono wtedy Digoxin. W styczniu w 2000 roku, zostałam przyjęta do Kliniki Kardiologii w IP Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Rozpoznano zaburzenia rytmu serca pod postacią dysfunkcji węzła zatokowego z napadowym trzepoto - migotaniem..

Ataki arytmii serca

.. ...niezwykle istotne w trzepotaniu przedsionków ). ·Cewnik – elektroda „2 w 1: cewnik diagnostyczny i ablacyjny ( jednym cewnikiem można zdiagnozować i wyleczyć pacjenta, w standardowym zabiegu EP potrzeba ok. 4 cewników diagnostycznych i 2 ablacyjne ),..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 14

.. ...nadkomorowy i komorowy, trzepotanie przedsionkow, komor oraz migotanie komor i przedsionkow. Jedyna fizjologiczna arytmia to arytmia zatokowa i naczej zwana niemiarowoscia oddechowa polega na tym ze przy wdechu jest o kilka uderzen wiecej serca niz przy wydechu ta arytmia nie wymaga..

interpretacja badania Holtera

.. ...okresami PSVT najpewniej trzepotanie przedsionków/z AK do 170/min. W nocy rytm zatokowy. Zmiany ST niediagnostyczne * . Czy ktoś może mi to przełożyć na bardziej zrozumiały dla pacjenta język. Chciałam jeszcze powiedzieć, że moja Mama jest po zawale, 2 operacjach serca i ma sztuczna..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 31

.. ...wylądowałam w szpitalu z trzepotaniem przedsionków - takie rzeczy się ponoc zdarzaja osobom po operacji serca wiec nie przejmuj sie az tak tym bardzo!Ja spanikowałam ale lekarze mnie uspokoili,mówili ze nawet * zdrowym * osobom to sie zdarza,a osobom po operacji serca tym..

Migotanie przedsionków po zawale serca i stentach

.. ...juz nie dam rady dalej tak zyc mam sie zglosic na ablację.A ja nie wiem co mam zdecydować.Dzisiaj czuje sie super ale cały czas wsluchuje sie czy juz nie nadchodzi migotanie albo trzepotanie.Pozdrawiam..

Nadkomorowe dodatkowe skurcze pojedyncze

.. ...tzn 10 h min snu takie trzepotania serca mam kilka razy w tygodniu po 10 sek max czasami kilka dziennie i te pojedyncze potkniecia tez bardzo czuje na gardle czy klatce ponoc mam nerwice :( ale cos mi sie w to wierzyc nie chc dodam ze biore XANAX w minimalnych dawkach bo juz go odstawiam..

Uczucia przewracania serca

.. ...tzn 10 h min snu takie trzepotania serca mam kilka razy w tygodniu po 10 sek max czasami kilka dziennie i te pojedyncze potkniecia tez bardzo czuje na gardle czy klatce ponoc mam nerwice :( ale cos mi sie w to wierzyc nie chc dodam ze biore XANAX w minimalnych dawkach bo juz go odstawiam..

Propranolol a betaloc zok - Str. 2

.. ...106. Odczuwam tez jakby trzepotanie i niezbyt silne bóle w okolicy serca. Byłam dziś u lekarza , zrobiłam EKG, ale niczego specjalnego nie wykazało. Lekarz stwierdził, że to pewnie na tle nerwowym i przepisał mi Milocardin, Propranolol i Staweran - doraźnie. Jednak gdzieś wyczytałam, że..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 64

.. ...są częstoskurcze, czy trzepotanie serca ? Piszesz, że boisz się utrwalenie migotania, ale wcale nie znaczy, że Twój organizm na to się zgodzi : ) Mnie już dwa razy usiłowano zostawić z utrwalonym migotaniem. Pierwszy raz mi minęło samoistnie po 58 godzinach, a drugi raz po 4,5 dobach...

Przerwy w biciu serca

.. ...są łaczone ,uczucie trzepotania serca wskazany byłby holter,i zażywaj magnefar b6 Skonczylem 43 lata.Od dwudziestu lat odczuwalem podczas gwaltownego schlylania lub tez na wskutek leku( schodzac po schodach - zbubienie jednego schoda ) nagle przyspieszone bicie rytmu serca..

Błąd w diagnozie? niewykryty zawałserca

.. ...miala jakies takie * trzepotanie * serca w nocy. Mama ma tez wysoki cholesterol i 3 - glicerydy. Zrobione bylo echo serca, EKG wysilkowe ( na biezni ). Lekarz stwierdzil, ze mama jest zdrowa i na razie nic jej nie grozi. Przepisal Sortis i kazal przestawic sie na diete srodziemnomorska...

Dobry diagnosta do arytmii serca

.. ...– migotanie, trzepotanie, brachykardię itp. Lekarz zmienił leki i kazał czekać na ich działanie. Wspominał tez coś o możliwości ablacji w przyszłości. Tymczasem duszności się nasilają, pulmonolog leczył mnie już na chlamydię, grzyba, alergię i astmę, a ja ciągle mam wrażenie,..

Leki a nerwica serca?

.. ...od trzepotania serca na tle nerwowym,nie rozpoznana od razu przez lekarza - doprowadziła do arytmi..( miałam to samo rozpoznanie co ty )najwazniejsze badania ( ekg,holter ).pozdrawiam.życzę zdrówka: )..

Szybkie bicie serca (tachykardia) - Str. 3

.. ...czestoskurcz powyzej 200/min z trzepotaniem przedsionkow serca. Coraz bardziej rozwazam ablacje, rozmawialem juz z wieloma kardiologami, nie tylko z mojego miasta i wszyscy polecaja Klinike w Aninie albo w W - wie na Banacha, jest to bardzo bezpieczny zabieg, jednak istnieje ulamek..

Silny atak nadkomorowy serca

.. ...serca a raczej takiego trzepotania...co ciekawe w pewnym momencie jakby dwa takie rytmy nakladajace sie nie rowno na siebie. Zdołałam krzyknac... Ktos wezwal pogotowie...przyjechali po godzinie... W miedzyczasie usilnie umiarawialam sie propranololem i walczylam z oddechem. Ekipa bardzo..

Kołatanie serca, bóle miedzy łopatkami, problemy z oddychaniem

.. ...ODDYCHANIEM, CZASEM WRAZENIE TRZEPOTANIA SERCA. Moje wyniki z holtera 12 1625 Qrs ow Sredni rytm HR 90/ min max rytmHR 125/min min HR/ 55/min 25 pojedynczych nadkomorowych pobudzeń przedwczewsnych 8 tachykardii w godzinach dziennej aktywności Może ktoś mógłby powiedzieć mi czy to coś..

Niedomykalność zastawek serca III st. i tętniak 5,5cm

.. ...poza tym że mam takie trzepotania serca no nieraz też mnie zaboli to serducho ale byle do przodu ubieram sie wtedy i ruszam pieszo przed siebie . Taka jestem troche zwariowana troche poważna DZięki bardzo za życzenia ,zdrowa to ja już nie będe nigdy,ale żeby gorzej nie było pozdrawiam..

Ablacja typu RF, po zabiegu, forum

.. ...Migotanie, potem migotanie - trzepotanie, 4 kardiowersje za każdym razem krótszy czas normalnej pracy serca...trzepot/migot ( 104 - 116 ) na min. Ostatnio przed ablacją ok. 1/2 roku nie migotałem tylko w czasie snu i wyjątkowo w czasie dnia ( tak to czułem i miałem w miarę normalny puls..

Meridiany serca

.. ...ablacje, a drugi patrząc na te same wyniki mowi ze to epizody i recepta - validol i milokardin, i co ja mam myśleć o diagnozie państwa dr nauk? Henio!!! dziekuje za wyczerpujące info na temat meridianu: )..

Potykanie serca

.. ...holterze zdiagnozowala trzepotanie przedsionkow i skierowania na ablacje oraz beto zk zalecila, poszłam do drugiego 100zł i usłyszałam to takie epizody, zapytałam co mi grozi nic serce ma pani jak dzwon,poniewaz jestem przeciwniczka chemicznych lekow poprosila cos z ziół milokardin i..

Kaszel i trzepotanie serca

.. ...jednoczesnym dziwnym uczuciem trzepotania serca, ( ale bardziej po środku klatki , niz z lewej strony ) ale nie mam w tym czasie żadnych bólów, potów, lęków, czy tez innych dokuczliwych objawów. Takie napady dokuczają mi szczegolnie podczas siedzenia, czasem w czasie leżenia, ale rzadko..

Zawroty głowy i kołatanie serca

.. ...zawsze.Od około miesiąca mam zawroty głowy najczęściej kiedy wstaję rano z łóżka albo kiedy w nocy szybko przewracam się z jednego boku na drugi ponieważ śpię na boku.Co to może być, może ktoś odpowie...