U lekarza wysokie ciśnienie

Kryza nadciśnieniowa

.. ...umiejętnej interwencji lekarza. Kryza jest stanem zagrożenia życia. Kryzie zwykle towarzyszy ból głowy o znacznym nasileniu, zawroty głowy i zaburzenia równowagi. Mogą pojawić się wymioty i zaburzenia przytomności. Tak wysokie ciśnienie tętnicze stwarza realne zagrożenie rozerwania..

Nadciśnienie tętnicze to problem 30 proc. Polaków

.. ...Polaków. Jak przypomniał lekarz, o nadciśnieniu mówimy wtedy, gdy ciśnienie krwi pacjenta jest przeważnie wyższe lub równe 140/90 mm Hg ( milimetrów słupka rtęci ). W badaniach tych stwierdzono, że podobny odsetek Polaków ma tzw. wysokie prawidłowe ciśnienie krwi, czyli jest zagrożonych..

Wysokie ciśnienie u starszych osób w chłodne dni

.. ...aby bardzo zimną porą lekarze lepiej monitorowali ciśnienie krwi ludzi w podeszłym wieku, a gdy zajdzie potrzeba podawali leki na nadciśnienie. Jak przypominają badacze, przy niskiej temperaturze dochodzi do aktywacji współczulnego układu nerwowego ( kontrolującego procesy niezależne od..

Migrena a ryzyko zawału serca

Migrena a ryzyko zawału serca

.. ...pacjenci z migrenami i ich lekarze powinni zwracać szczególną uwagę na czynniki ryzyka chorób sercowo - naczyniowych, jak nadciśnienie, wysoki poziom cholesterolu, otyłość i cukrzyca - zaznacza dr Lipton. Autorzy pracy, mają nadzieję, że pobudzi ona osoby cierpiące na bóle migrenowe do..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 18

.. ...jednak skorzystać z lekarza. Napewno musi Pan kontrolować ciśnienie w domu. Może lek nie wystarczył i nadal jest zbyt wysokie? A do oceny * kołatań serca * pewnie będzie Pan miał zlecony holter. Zachęcam. Oni tam w tych Stanach dadzą radę... ( tak myślę ) Pani Ania: z reguły zalecamy po..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 21

.. ...Damian idź do innego lekarza kardiologa. czasami zaburzenia nie zawsze się zarejestrują na holterze. zwłaszcza jak nie są cały czas. tym bardziej że masz bardzo wysoki ciśnienie. ja na początku też miałam napadową tachykardię po latach przeszła w utrwaloną i mam cały czas. idź do jakiegoś..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 288

.. ...zdecydowałam się na wizytę u lekarza. Dostałam pilne skierowanie do szpitala. Pojechałam do centrum zdrowia, terminy były na Maj, ale miałam dopisek * pilne * , więc... Najpierw badał mnie pediatra, następnie z obu rąk jednocześnie pobierano mi krew, mierzono ciśnienie [oczywiście owe..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 708

.. ...przed atakiem byłem u lekarza w związku z grypą, który stwierdził, że mam wysokie ciśnienie krwi. Sam atak miał miejsce, gdy byłem sam w domu i zapaliem marihuanę leżąc w wannie. Nagle serce zaczęło mi bardzo silnie bić, zrobiło mi się gorąco i zacząłem cały się trząść. Miałem wrażenie..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 2

.. ...kontrolne do swojego lekarza rodzinnego a tam moja lekarka wykryła szmery nad sercem i od razu skierowała mnie do kardiologa. Troche to trwało nim kardiolog porobił mi wszystkie badania no i najpierw miałam za wysokie ciśnienie dostawałam w tym czasie Betaloc. Staweran i Propranolol..

Potas - czemu go tak mało?

.. ...ma 43 lata.Niedawno lekarze wykryli u niej na nadnerczu gruczolaka wielkości 12mm.Potas w surowicy wynosi 4.33mmol/l.Oprócz tego ma wysokie ciśnienie 160/90. Przyjmue KALIPOZ oraz inne leki w tym na nadciśnienie. Czy KALIPOZ jest wystarczający na podwyższenie potasu?Co jeszcze powinnyśmy..

Szybkie tętno - Str. 14

.. ...Kilka razy pytałam o to lekarzy, ale zawsze słyszałam odpowiedź, że nie ma się czym przejmować, bo groźniejsze jest wysokie ciśnienie. Puls pomijano milczeniem. I wszystko byłoby dobrze, tylko jak tu normalnie funkcjonować? Może coś poradzicie, bo jak widzę jesteście bardzo doświadczone..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 20

.. ...norwegii moge zdobyc lekarstwa na nerwice prosze was o jak najwiecej rad domowych sposobow zapobiegawczych poniewaz juz od 3 dni probuje jakos ze soba walczyc i jest coraz gorzej . Z gory wam dziekuje !! Witam wszystkich. Mam dokładnie te same objawy co Marcin plus wysokie ciśnienie. Nie..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 45

.. ...mrowienie w głowie... lekarz powiedział, że za wysoki puls( 90 - 100 ) przy ciśnieniu 90/60. Po lekach przeszło na 2 tyg. ale znów wróciło kilka dni temu. Strasznie sie boje, ze to guz mózgu. Błagam, pomóżcie mi. I jeszcze jedno:praktycznie niczym się nie stresuję, przynajmniej tak mi..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 231

.. ...na uspokojenie. potem lekarz rodzinny i dwa leki na nad ciśnienie ( aktualnie od tygodnia ok 125/78 ). szybkie badania - Echo serca ok. cukier 104 - ok cholesterol 223 - za wysoki. Dostałem tez na zawroty głowy Polvertic i biorę mam piszczenie w uszach - wysoki dzwięk. Zwolnienie..

Dziwne skoki ciśnienia tylko u lekarza - Str. 2

.. ...w ciagu dnia skoki u lekarza 150/100 a jak mierze w domu 130/80 co robic??? pozdrawiam, Radek Ja mam 19 lat i panicznie boje się lekarzy i tam mam zawsze wysokie ciśnienie np 160/80 180/70 a jak mierze w domu to mam w normie 110/70 cos kolo tego. Niestety nie umiem dac sobie z tym..

Opis kardiogramu (EKG)

.. ...37,2 - 37,5 stopni. Lekarz ogólny skierował mnie na różne badania: morfologia, OB, mocz, próby wątrobowe - wszystko Ok. Wykrył też nadciśnienie 150/100 i kazał skontrolować. Podczas drugiej wizyty ciśnienie wciąż było wysokie zleci więc badanie dna oka i ekg. Dno oka jest bez zmian..

Dodatkowe skurcze - Str. 66

.. ...porady zanim pójdę do lekarza, bo ciśnienie dopiero wczoraj zmierzyłam pierwszy raz od dawna i mnie zaskoczyło, że takie wysokie i tętno też. Więc się przestraszyłam i po prostu poszukałam takie forum. No ale jak takie rzeczy o mnie piszecie, trudno... Aska nikt ci nie zabrania pisać na..

Wysokie tętno w spoczynku

.. ...95,po zrobieniu EKG lekarz powiedział mi że moje serce ma tędencje do szybkiego bicia i nic po za tym.Ciśnienie też mam w miare tz. 130/90 130/80 120/90.Staram się nie ćwiczyć bo po każdym nawet lekkim wysiłku mam zatykanie w klatce pierśowej.Nie wiem co jest. Witam Pablos, jesli przy..

Wysokie tętno w spoczynku - Str. 2

.. ...diagnozie okaże się co powie lekarz. Odezwę się. Pozdrawiam W stanie spoczynku moje tętno wynosi 130 - 180 uderzeń na minutę.. Oprócz tego kilka razy w miesiącu odczuwam ostry ból w okolicy serca, przez co ciemno mi się robi przed oczami i mnie słabi.. Badania na tarczycę robiłam i..

Wysokie tętno w spoczynku - Str. 3

.. ...żadnych zastrzeżeń do lekarzy, gdy posiedzi się czasem na Oddziale Ratunkowym, trudno nie zauważyć, że z problemami ciśnieniowymi naprawdę trafiają tam dość często osoby po spożyciu. Co do pulsu - jedyną wyrocznią dla nas, pacjentów, może być lekarz - specjalista. ( Tylko nie taki, jak..

Ciśnienie i tętno chyba wysokie

.. ...konieczna jest wizyta u lekarza. data - cisnienie - puls 03.12.05r. - 140/76/98 25.12.05r. - 149/80/88 29.12.05r. - 152/78/99 03.02.06r. - 150/77/97 za odpowiedzi bardzo dziękuje Witaj!! Wizyta u lekarza? - raczej napewno konieczna z tego co piszesz masz średnie nadcisnienie a puls..

Niski puls oraz wysokie ciśnienie

.. ...był powód zapaści? Co lekarze na to ciśnienie? Co oni radzą ? Odpowiedz proszę. Obecnie lekarze mówią ,że cisnienie 140/90 jest za wysokie. Najodpowiedniejsze jest do 120/80. Zgadzam się z tym, że ciśnienie 120/80 jest idealne. Miewałem czasem ciśnienie 150/100 i tętno 90( mam 39 lat )..

Wada serca - wypadanie płatka

.. ...kontrolne do swojego lekarza rodzinnego a tam moja lekarka wykryła szmery nad sercem i od razu skierowała mnie do kardiologa. Troche to trwało nim kardiolog porobił mi wszystkie badania no i najpierw miałam za wysokie ciśnienie dostawałam w tym czasie Betaloc. Staweran i Propranolol..

Nadciśnienie - dobry lekarz z Gdańska

.. ...się nie kwalifikuje.Lekarz przepisała jej - nie wiem czy dobrze pisze CAPTOPRIL,FUROSEMIT,Enarenal 10 - po którym ma silne bóle głowy i po mimo to nadal ma wysokie ciśnienie. Nie wiem czy to żle dobrane leki i czy nie ma ratunku. Nadmieniam, ze moja mama choruje na tarczyce i nie jest..

Nadciśnienie? zawał? nerwica?

.. ...yzuze,i zaraz po wizycie u lekarza czuje sie dobrze. Nie jestem przekonany co do tego ze wszystko jest ok.Ciagle uczucie sennosci, stan uspienia,zawroty glowy, uczucie jakbym zaraz mial stracic przytomnosc i promienisty bul klatki.Nawet podczas bolu mialem robione ekg i wyszlo ok, w tych..

Nerwica a podwyższone ciśnienie

.. ...140?90?95 jak jestem u lekarza spada do 120 to chyba nerwica, bo ja u lekarza czuję się bezpiecznie ciśnienie jest inne, normalnie u mnie oczywiście przy nerwicy to 140/90/95 a jak się wkurzę to jeszcze wyższe Witam, u mnie cisnienie zwyczajne to 90/65 a wysokie 120/86. Oczywiscie od..

Niedotlenienie przyczyną zawału serca?

.. ...Bardzo proszę o pomoc lekarza - kardiologa. Moja mama jest uczulona na ASA i NLPZ, przez pomyłkę zażyła Ketonal Forte na bóle stawów, po 30 minutach zaczęła się ostra reakcja alergiczna objawiajaca się opuchnięciem gardła, obrzękiem płuc...mało brakowało, aby się udusiła. Miała bardzo..

Nadciśnienie tętnicze 170/100

.. ...okolicy klatki piersiowej. Lekarz przepisal mi lek o nazwieDiovan,ktory pomagal mi niespelna tydzien. Prosze o pomoc i porade,jak rowniez o podanie ewentualnych przyczyn tak wysokiego cisnienia u mnie. Z gory dziekuje. Z powazaniem, Piotr S. Napisz cos wiecejszybko bije Ci serce?Masz..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 115

.. ...rutynowego badania u lekarza rodzinnego, podczas badania okazało się ze mam wysokie tętno 150 i ciśnienie 160/100. Zostałam skierowana do szpitala, ale nie zostałam przyjęta. I od tamtej pory rozpoczęła się moja wędrówka po lekarzach. Miałam podstawowe badania krwi, USG, Holter i..

Bóle serca w młodym wieku

.. ...jak i z lewej strony.Lekarz podejrzewał tarczyce lecz badania nic nie wykazały poza arytmią serca i ciągle wysokim ciśnieniem no i w sumie nic z tym nie zrobil,co dalej ? jak sie leczyc i co to moze byc za choroba? dodam jeszcze ze moj brat ma te same dolegliwosci a wiec musi to byc..

Bardzo wysokie tętno i niziutkie ciśnienie

.. ...wpływ? byłam z tym u lekarza to powiedziala mi że to jest normalne ponieważ jestem w okresie pokwitania.. ale to mi sie nie wydaje normalne.. prosze o opinie, z góry dziękuje ; ) hej, ja tez mam 16 lat i problemy z bardzo wysokim pulsem( 150 ) ale w moim wypadku ciesnienie tez jest..

Zawroty głowy, ból w klatce piersiowej, uczucie słabości

.. ...podobno * nić * - tak lekarz powiedział ) no i puls wysoki. Zaczął mi dawać leki na obniżenie ciśnienia, ale było gorzej, bo z natury mam niskie ciśnienie ( 90/60 ) i leki spowodowały zbytnie obniżenie - ale puls cały czas był wysoki. Nawet nie skierował mnie na Holtera. Nigdy nie miał..

Szukam wsparcia - tachycardia, nadciśnienie, trójglicerydy - Str. 2

.. ...właśnie wróciłam do lekarza. Co prwda poszłam tylko po zaswiadczenie ale przy badaniu cisnienia wyszło mi ze jest za wysokie ( 140/80 ). Powtórzyła badanie, ale juz tym razem na drugiej rece ( wyszło to samo ), zrobiono mi EKG, które wykazało że moje serce bije za szybko!!! Dostałam..

Nadciśnienie w młodym wieku

.. ...stresowales. Najlepiej pojsc do lekarza. Wysokie cisniene jesli ma sie je czesto nie boli. Wiem bo moja mama ma czesto wysokie cisnienie i nie narzeka ze sie zle czuje ... W domu mam dwa ciśnieniomierze taki na stetoskop z pompką i automatyczny i oba podają te same wyniki Pisałem szybko..

Nadciśnienie w młodym wieku - Str. 2

.. ...postanowiłam iśc do lekarza.. na poczatku poszłam do mojego lekarza rodzinnego.. który napisał mi skierowanie do szpitala na badania...powiedział że zbyt wysokie ciśnienie może być od nerek, serca lub samoistnie.. w szpitalu na USG J,Brzusznej stwierdzono że mam podwójny układ kielichowy..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 12

.. ...Rozmawiałam ze swoją lekarką na temat latania samolotem. Powiedziała mi , że samolotem latać nie mogę ( różnica ciśnień ). Nie wiem czy to dotyczy tylko mojego przypadku. Ale mogę latać helikopterem bo lata na niskich wysokościach. Pozdrawiam wszystkich. Życzę zdrówka. dzięki za..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 14

.. ...kogo się leczysz, jakie lekarstwa bierzesz, jakie wysokie masz nadciśnienie, jak często musisz robic pomiary i jak radzisz sobie z tym, że leki nie są refundowane, chętnie poczytam i może coś nowego się dowiem, bo ja dopiero wiem, że choruje od grudnia, nie mam jeszcze doświadczenia z tą..

Napady słabości, lekkie drętwienie prawej strony ciała - Str. 4

.. ...Ostatecznie poszedłem do lekarza rodzinnego, a ten zlecił podstawowe badania krwi, moczu, ekg. Pewnie, jak się domyślacie wszystko było w normie. Ciśnienie mierzone u lekarza było wysokie jak mierzyłem w domu to wzorcowe ( tzw. nadciśnienie białego fartucha ). Pani doktor stwierdziła..

Mam 14 lat, niskie ciśnienie, wysoki puls, i bóle głowy

.. ...Chciałam iść z matką do lekarza ale, ona stwierdziła, że moje siostra w tym wieku miała tak samo. Aha, i dodam, ze moi dziadkowie mieli raka mózgu, a moja kuzynka zmarła na raka. Możliwe, że to ma jakiś związek ze sobą? Podaj jakie masz cisnienie i jakie tetno . Niskie cisnienie to..

Problem z ciśnieniem, czy ciśnienie zależy od tętna (pulsu)?

.. ...problem co Ty jak idę do lekarza mam strasznie wysokie ciśnienie. We wtorek byłam u lekarza i przepisał mi tabletki powiedział że to nadciśnienie ( 150/100 ). W domu jak mierzę mam dużo niższe nieraz nawet za niskie. Nie chcę brać leków na nadciśnienie mam 34 lata, ale jak pomyślę o..

Niskie ciśnienie 76/45, ciągle mi słabo - Str. 2

.. ...calkowicie ze musisz zmienic lekarza ,niskie cisnienie jest tak samo niebezpieczne co wysokie ,z ta roznica ze wiekszosc osob cierpi na to drugie. ja zglaszajac sie do lekarza z cisnieniem 85/50 zapytal jak ja doszlam do przychodni .owszem istnieja leki na niskie cisnienie ( nawet cala..

Bardzo wysokie tętno przy normalnym ciśnieniu

.. ...Czy powinnam iść do lekarza?? dzięki wielkie za pomoc konieczne badanie tarczycy ja również mam takie dolegliwości, tylko mam wyższe ciśnienie albo bardzo niskie a puls 100 - 110 serce robi wtedy fikołki, albo trzepocze jak motyl.Lekarz zlecił badania ( dużo ) jutro wyniki.Narazie..

Jakie powinno być ciśnienie?

.. ...lepiej zasiegnij porady lekarza ale caly czas masztakie wartosci rozkurczowego? Nie, tylko od paru dniu Zbigniew to poczekaj moze wroci do normy nie ma powodu do duzego zmartwienia powinno byc najlepiej 120/80 tak mi powiedziala pani kardiolog ale nieraz trudniej wykonac aby tak bylo ja..

Niskie tętno i wysokie ciśnienie

.. ...wybrać się z tatą do lekarza. W jego wieku na pewno nie można lekceważyć wszelkich dolegliwości. Pozdrawiam Koniecznie należy zaprowadzic tate do lekarza. Byc może należy wszczepic mu stymulator serca. Proszę się nie bać! Tylko iść jak najszybciej. A może to tylko na skutek nadmiaru..

Cierpnące ręcę, kołatanie serca, niskie ciśnienie i wysoki puls

.. ...obajwy ANNO - nie jestem lekarzem i nie mogę stawiać Ci żadnej diagnozy.Ja choruję na nerwicę lękową i do wielu objawów mogę zaliczyć również te twoje. Radzę Ci abyś zrobiła badania, szczególnie u kardiologa a wtedy będziesz wiedziała przynajmiej w jakim stanie jest Twoje..

Niskie cisnienie i wysoki puls

.. ...jednego dnia !! Chodze do lekarza ale mam wrażenie że on kompletnie nie ma pojęcia co mi jest a wyniki morfologia, th, neurolog są wporządku! Będę wdzięczna za jakiekolwiek wskazówki !!!!!!!!!! niestety ten problem dotyczy tez mnie. :( mam dopiero 16 lat a moje ciśnienie jest niskie (..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 518

.. ...Parę dni temu byłam u lekarza i znowu leki : seroxat , relanium , lokren i wrazie jak by mi ciśnienie bardzo wysoko podskoczyło kaptopril . A chodziłam przecież 3 lata na terapie i zrozumiałam wiele rzeczy , umiałam sobie z nią poradzić a tu nagle wypadek i znowu nerwica . Boję się że te..

Zmiana ciśnienia z wysokiego na niskie

.. ...- lekarz kazal przyjmpowac mi leki uspokajajace. jednak bol glowy nie mija i cisnienie nadal jest niskie. kawa pomaga tylko na jakies pol godziny... mam 24 lata... napiszcie co uwazacie na ten temat....

Co z moim sercem? co się dzieje?

.. ...to może być? idz do lekarza to ci wyjasni co Ci jest przez internet lekarze nie przyjmuja Witaj * Rodzynko * . Jeżeli miałaś ból serca i tak wysokie ciśnienie i nie bierzesz żadnych leków, to zastanawiam się dlaczego nie wezwałaś karetki pogotowia.Uważam, że powinnaś jak najszybciej..

Wysokie ciśnienie a bóle głowy i nudności

.. ...cały czas czuję głowe lekarz mówił,że to wszystko się z czasem unormuje nawet do 2 miesięcy życzę powodzenia i cierpliwości. hej, ja mam tak samo, ten bół glowy jest nie do zniesienia, mam 23 lata i od 2 lat sie lecze na nadcisnienie, juz nie mam nadziei ze cokolwiek mi pomoze, a..

Niskie ciśnienie krwi i wysoki puls w ciąży

.. ...dniami mam mdłości, lekarz przepisał mi diphergam i chyba od kiedy go przyjmuję mam takie niskie ciśnienie. Czy ten lek może mieć wpływ na obniżenie ciśnienia. A jeżeli nie, to czy takie ciśnienie i puls jest normalne na początku ciąży? Jeżeli ktoś wie coś na ten tamat, to bardzo proszę..

Wysokie ciśnienie dochodzące czasami do 160/90

.. ...słaba koncentracja ( lekarz stwierdził że to nic poważnego i z wiekiem minie ) Niepokoi mnie jednak wysokie ciśnienie dochodzące czasami do 160/90 i puls przewaznie powyzej 100. Może to być spowodowane moją nerwową naturą?? Jestem dość szczupły i mam bardzo dobrą przemiane materii, serce..

Nerwica w ciąży - Str. 174

.. ...jej dopilnować, dać lekarstwa, musze zrobić to, co najważniejsze i się polożyć, a z drugej strony boje sie kłasć, bo wtedy moze lęki dopadną mnie mocniej. ciężka ta nerwica, pozdrawiam wszystkie dziewczyny, i zycze spokoju. pa Witam. Ja też czuję się okropnie. Głowa mnie boli, gorąco mi..

Nerwica w ciąży - Str. 196

.. Skarb, no nieźli ci lekarze:/ Leki albo się bierze albo nie... Afobam to benzodiazepina i podejrzewam, że organizm takm zareagował po jakimś okresie nie brania leku...Poza tym ciśnienie i puls w ciąży też wariuje. Sama mam puls normalnie dość wysoki a od jakiś kilku tygodni( teraz jestem w 30 tc ) ponad 100..

Nerwica w ciąży - Str. 205

.. ...Witajcie dziewczyny. Lino lekarz rozwiązal jej ciążę dwa tyg przed terminem i było wszystko ok.Przez jakiś czas miala wysokie ciśnienie mimo lekow i dlatego podjęli szybką decyzję. Bulawko napewno nie masz żadnego zakrzepu,psychika plata figle i wymyśla różności,nie daj się natrętnym..

Nerwica lękowa wewnętrzna

.. ...złapać powietrza była u lekarza wykryli mi ciśnienie tętnicze wysokie zaczełam brać tabletki zaczełam odychać normalnie ale coś mi sie stało z głową moje objawy są takie jak drentwienie w klatce piersiowej,drentwienie rąk,silne zawroty głowy,uczucie jakbym miała zemdleć,mam nogi jak z..

Nadciśnienie i silne bicie serca

.. ...pomiędzy 130/140 na 70/80. Lekarz powiedział, że przez ciśnienie mam przerost lewej komory serca. Nie było by w tym nic dziwnego, ale zawsze było dla mnie dziwne, że w tym wieku muszę się leczyć na taka chorobę. Wysokie ciśnienie miałem już zdiagnozowane bardzo dawno. Od pewnego czasu..

Ciśnienie a Valsacor

.. ...rannego ciśnienia? bo lekarz się upiera,że koniecznie trzeba rano...a ja nie wiem,czy ma rację?może ktoś z Państwa miał podobny dylemat? i drugie pytanie: coraz częściej przy łupaniu w głowie ciśnienie mam 110/100 - to co to jest - ciśnienie mieszane czy jak? Ja to mialem tak:jak mialem..

Nadciśnienie tętnicze i inne leki

.. ...pracuje nie mam czasu na lekarza.moze to głupie ale niestety gdy mówie szefowej o tym iz rano mam wizyte to potem odbija się to na mnie. od 6miesięcy biorę też tabletki antykoncepcyjne,i było wszystko dobrze.tylko że od kilku dni mam straszne ataki wysokiego cisnienia,a serce mało mi nie..

Ciśnienie - co zrobić jak za niskie po lekach?

.. ...niewiele to pomogło. Które lekarstwo można jeszcze zmieniejszyć? Tylko, żeby nie było na nowo za wysokie ciśnienie? sprawdzałam w dostępnych źródłach, że te dwa pozostałe leki nie mają niższych dawek, więc, czy można je dzielić? bardzo proszę o poradę... Witaj. Uważam, że powinnaś..

Skaczące ciśnienie

.. ...jezeli masz watpliwosci to zasiegnij porady lekarza, w Twoim wieku cisnienie skurczowe za wysokie, ale jak opisujesz moze byc zwiazane ze stresem i nerwowym trybem zycia, ale tu rola lekarza, pozdrawiam..

Pulsujące ciało i nadciśnienie

.. ...pomiędzy 130/140 na 70/80. Lekarz powiedział, że przez ciśnienie mam przerost lewej komory serca. Nie było by w tym nic dziwnego, ale zawsze było dla mnie dziwne, że w tym wieku muszę się leczyć na taka chorobę. Wysokie ciśnienie miałem już zdiagnozowane bardzo dawno. Od pewnego czasu..

Niskie ciśnienie tętnicze i wysoki puls

.. ...nie pomaga, Również lekarze są bezsilni stwierdzili,że nie są w stanie mi pomóc. Pragnę dodać ,że wyniki badań mam jeszcze w normie, tak EKG jak i Echo serca. Może ktoś z Państwa zetknął się z podobnymi objawami. Gdyby Ktoś mógłby mi pomóc dobrą radą to byłbym niezmiernie wdzięczny...

Wysokie ciśnienie tylko jak ktoś mi mierzy

.. ...mi kolerzanka, mama, lekarz, kolega, obojętnie ktoś to mam wysokie, a jak samemu sobie zmierzę ( zegarowym ponieważ umiem ) to mam normalne 130/80, 120/80 itp. lub automatycznym to mam normalne. Np. Byłem na kursie pierwszej pomocy, i się uczyliśmy mierzyć ciśnienie moja koleżanka nie..

Częstoskurcz, wysoki puls, drgawki, poty, zawroty głowy

.. ...wody.Zrezygnowałam z pomocy lekarskiej i położyłam się spać.Na drugi dzień pojechałam do mojej przychodni,po drodze poczułam że coś znowu zaczyna się ze mną dziać.Szybko weszłam do lekarza,tam podano mi jakieś środki na uspokojenie, EKG,i poziom glukozy.Niby wszystko było ok.poza..

Wysokie ciśnienie 16 lat

.. ...tego przestrzegać, aby lekarz mógł ocenić, ale ty to zlekceważyłeś. Nikt na forum nie jest w stanie ocenić jakiego rodzaju jest to nadciśnienie, ponieważ jest to rola lekarza, do którego powinieneś się zgłosić jak najszybciej. Pozdrawiam A jakie powinno być ciśnienie w tym wieku.? Daj do..

Niskie ciśnienie i wysoki puls

.. ...sprawdzenia witam wizyta u lekarza jest konieczna ,ale nie denerwój sie bo czasami stres ma duzy wpływ na nasz organiz . wizyta u lekarza jest ważna bedzie dobrze tylko tego nie zaniedbaj trzeba to sprawdzić. pozdrawiam marzena Witam, mam 28 lat i na ogół mam ciśnienie 90/60/90. Od..

Problemy z nadciśnieniem mimo leczenia

.. ...zgodnie z zaleceniem lekarza pierwszego kontaktu ) Bisocard 5mg i Diuresin SR , a doraźnie kiedy utrzymuje się wysokie ciśnienie łykam Furosemidum. Jednak w ostatnich tygodniach zbyt często * wyskakuje * mi wysokie ciśnienie. Dzisiaj rano o godz.9.00 miałam 173/115/75. Wzięłam Bisocard i..

Wysoki puls, ukłucia w okolicy serca, dusi mnie w klatce piersiowej

.. ...tego roku udałam się do lekarza rodzinnego z podwyższonym lekko ciśnieniem, bólem głowy( z lewej strony czoła w okolicy oka ) i drętwieniem ręki i nogi.( również była popuchnięta noga )Dostałam skierowanie do szpitala leżałam tam ok 1 tygodnia i o dziwo wyniki były dobre.Miałam robioną..

Wysokie ciśnienie po przejściu kilku kroków

.. ...wieczorem 5 i dała wypis do lekarza pierwszego kontaktu w celu dalszego leczenia. Ale od paru dni zaobserwowałem ze mam zawyżone ciśnienie tzn około od 130 do 140 i drugie między 78 a 90 a najbardziej skacze mi wtedy jak ino przejde pare kroków wtedy zwyżkuje średnio do 140 - 150/ około..

Dosyć wysokie ciśnienie u 18-latki, czy potrzebne EKG?

.. ...nie powinnam pójść do lekarza, zwłaszcza, że czuję się dosyć niepewnie, a ponadto szybko się męczę. Co doradzacie? witam Jeżeli czujesz, że coś się dzieje to siedzenie w niepewności jest najgorszym rozwiązaniem.Ciśnienie 142/94 podczas zdenerwowania to normalna reakcja organizmu, ale..

Szmery sercowe i wysokie ciśnienie

.. ...zachorowałam i pojechałam do lekarza. Tam okazało się, że mam głośne szmery sercowe. Zostało to wykryte przypadkiem, przy okazjonalnym badaniu. Lekarz zmierzył mi też ciśnienie - to było 147/98. Po powrocie do domu kupiłam sobie aparat do mierzenia ciśnienia i mierzę sobie codziennie,..

Wysokie ćiśnienie tętnicze u 13-latki

.. ...należy skonsultować się z lekarzem,który zleci inne badania,w celu znalezienia przyczyny wzrostu ciśnienia.Należy ustalic czy jest to nadciśnienie pierwotne tzw.samoistne czy też nadciśnienie wtórne.Od tych ustaleń będzie zależało leczenie.Nie podałaś tych innych problemów z krwią,może..

Młody wiek a bardzo wysokie ciśnienie

.. ...mialem 190/115, bylem u lekarza zrobil mi ekg ( wszystko ok ),i zapisal mi 2x1 sectral, ale nadal mam cisnienie podwyzone w granicach 140/80,Moze wiecie od czego moze byc to cisnienie w tak mlodym wieku i czy przez cale zycie bede juz bral lekarstwa na nadcisnienie? Mój tata też ma..

Koarktacja aorty - czy to możliwe?

.. ...porade...poszłam do lekarza z powodu złego samopoczucia ( nagłe chudnięcie, osłabienie itp. ) szczegółowe badania moczu i krwi niczego nie wykazały. Lekarz zmierzył mi cisnienie i okazałosie zbyt wysokie. Kazał mi mierzyc przez tydzien kilka zay dziennie elektronicznym aparatem...

Zawroty głowy, ból serca, duszności, wysokie ciśnienie

.. ...Naturalnie pójdę do lekarza, ale jeszcze muszę się zarejestrować jako bezrobotna. Czego to mogą być objawy? od 3 miesiecy jestem mieszkam w anglii... a od 2 tygodni mam takie same dolegliwości... straszne zawroty głowy, czuje sie bardzo dziwnie, chodze jak bym byl cały czas pijany,..

Niski puls i wysokie ciśnienie

.. ...podciągniec powoduje u mnie juz spadek cicnieniea. Więc albo ze mna albo z moim cicnieniomierzem jest coś nie tak... co mi państwo radzicie oprócz wizyty u lekarza. Nic mnie nie boli i czuje się dobrze...

Nadciśnienie tętnicze, pigułki, drganie rąk

.. ...tygodniu. Od roku czasu lekarz z powodu wysokich wartości ciśnienia tętniczego zmienił mi leki na Amlopin 5 mg Bisocard 5 mg Tritace 10 mg Bisocard 5 mg brałem rano a pozostałe wieczorem, i tu dochodziło do podobnej sytuacji, że rano brałem leki ( czyli Bisorad 5mg ) a wieczorem piłem..

Ciśnienie rzędu 180/120

.. ...Idź z tymi wynikami do lekarza, on je zinterpretuje. Acha, pomiarów nie należy wykonywać po wysiłku lub zdenerwowaniu, bo wyniki będą zafałaszowane. Pytasz, czemu to dolne ciśnienie jest u Ciebie wysokie. Ale górne przecież, też jest wysokie! Z tego co mi wiadomo, to regularnie..

Wysokie ciśnienie i niski puls

.. ...dobrze przy nich ) ale lekarz doradził mi, że w moim wieku ( 32l ) nie powinno się używać tego leku, tym bardziej że potem się dowiedziąłm o problemach z potencją. U mnie teraz nie występuje ale obawiam się, że przez ten lek za jakieś parę lat możę się okazać że ... :0 ( no właśnie..

Nerwica czy coś innego? - Str. 2

.. ...tylko po prostu idź do lekarza : ) ja też mam tak czasem że mnie kuje jak chce wsiąść głębszy oddech, ale chyba mam to przez nadciśnienie, wysoki puls no i nerwice, a sprawdzałeś jakie masz ciśnienie i puls?? pomierz parę razy : ) pozdrawiam Też mnie czasami tak kuje w okolicach serca..

Niska hemoglobina i wysoki cholesterol

.. ...jakoś leczyć? DO jakiego lekarza ma sie udać ( napewno kardiolog, ale może hematolog )? Jakie badania zrobić ( ja myśle że podstawa morfologia, cholestyerol z robiciem na frakcje, trójglicerydy, ciśnienei jest w normie ( 110 - 120 góne, 60 - 70 dolne ), EKG? Poporszę o sugestię Nie ma..

Ciśnienie w normie, puls wysoki, *zdrętwienie* mózgu i omdlenia

.. ...zamiar wybrać się do lekarza, ale mogę dopiero we wtorek, a zżera mnie strach i chciałam spytać, czy ma/miał ktoś podobne objawy i czego mogę się spodziewać? Więc: - dwa lata temu miałam zdiagnozowaną anemię ( oddawałam krew dla PCK, zaszłam w tym czasie w ciążę, o której nie wiedziałam,..

Wysokie ciśnienie i szybki puls

.. ...zaraz na pogotowie. tam lekarz zmierzył mi tylko ciśnienie ktore podobno bylo podwyrzszone. nie przepisał żadnych lekarstw ani nie wykonał ekg. Na następny dzień udałam się do lekarza ogólnego ktory zemirzył mi cisnienie ktore wynosiło 143/90 puls 117. Dał mi łacznie miesiac zwolnienie,..

Podejrzenie rozwarstwiania aorty

.. ...powinni zachować się lekarze którzy podejrzewają rozwarstwianie aorty.jakie sa procedury w takim wypadku.jeżeli pacjent ma typowe oznaki,czyli,bardzo silny ból pleców,problemy z oddychaniem.okropny ból prawej kończyny i brak czucia,bardzo wysokie ciśnienie i nietypowy kaszel.ile czasu..

Zły wynik EKG, nadciśnienie i wysoki puls

.. ...serca, arytmia?? Do lekarza rodzinnego wizyte ma dopiero jutro a ja bardzo sie martwie. Ma on stresujaca prace bardzo a dopiero 30 lat:( :( Prosze napiszcie mi cos na ten temat Czy to cos powaznego?? na razie nie martw się na zapas. trudno ocenić czy to poważne czy nie. ciśnienie ma..

Uporczywe wysokie ciśnienie

.. ...miedzy 170/80 teraz lekarz przepisal mi jeszcze do tego diuver, mam nadzieje ze to mi pomoze dodam że mam 20 lat :/ można tez sobie kopić omega 3 obniża ciśnienie.. na nadciśnienie są dobre także zioła, parzone i spożywane w postaci herbatki, mozna łaczyć z lekami, mi kiedyś bardzo..

Czy to może być nerwica serca?

.. ...tetntno nie wyszło.Ale lekarz powiedział że moge je robić 20 razy a dopiero za 21 coś może wyjść. Ciśnienie wynośiło wtedy 150/90 puls 147. Zapisano mi leki na obniżenie ciśnienia które mi nie pomogły ciśnienie cały czas miałam wysoki tak samo było z tetntnem. Zaczełam chodzić od lekarza..

Wysoki puls i drżenie ciała

.. ...przekracza 100...byłam u lekarza rodzinnego to przepisal mi tabletki ( propanolol ) po tych tabletkach puls mi spada ale niestety ciśnienie też i wtedy mam ok 83/48...Dostalam od lekarza skierowanie do kardiooga do białegostoku i nic szczególnego nie powiedział,jedynie to ze ekg jest w..

Kołatanie serca, bardzo duży puls i wysokie ciśnienie po wysiłku

.. ...ale najpierw zapytaj lekarza. Byłem na echu serca i lekarz stwierdził, że mi wiotczeje płatek zastawki mitralnej. Fala zwrotna bardzo mała. Kazał zażywać mi magnez. Kupiłem asparaginian i biorę 1 tabletke dziennie ale nie widze, żeby przynosiło jakiś pozytywny rezultat. Z objawów to..

Nadciśnienie 220/160 przy regularnym braniu leków

.. ...najwyższy to 222/160. Jednak lekarz rozklada ręce i wysyła mnie do neurologa gdzie musze czekać na wizytę 5 miesięcy... Poza wysokim ciśnieniem drętwieją mi kończyny, najczęściej ręce podczas snu do tego stopnia, że nie mam w nich czucia. Ponadto mam częste bole i zawroty głowy, uczucie..

Niskie ciśnienie a udar

.. ...Ja zawsze mam 90/60 i czuje sie dobrze. Musisz zapytać lekarza. Udar niedokrwienny[ zator lub zakrzep] wiem bo mialam, to nie od ciśnienia, a udar krwotoczny[ wylew] od nadciśnienia wysokiego. Bez obaw...

Częste zasłąbnięcia

.. ...Zawsze podczas wizyty u lekarza mam tętno większe niż zwykle i może trochę się zestresowałem, ale to i tak za wysoko. Od pół roku biorę tabletki na nadciśnienie i jest ono teraz niższe - około 140/80. Czasami zdarza się, że spada do 120/70. Często boli mnie głowa, na ten ból pomaga mi..

Moja historia, czy to nerwica?

.. ...dniach poszedłem do lekarza rodzinnego opowiedziałem o tym co mi jest, zrobił mi 2xEKG, osłuchał, badanie krwi, ciśnienie które mam prawie zawsze 120/80 miałem wtedy wysoki puls ciągle ponad 100 wszystki te badania wyszły ok., a ja nadal czułem się źle sprawdzałem puls itd. Miewałem..

Drętwienie rąk, nóg, biegunka, wysokie ciśnienie, zmęczenie...

.. ...udzieli mi porady. Do lekarza co prawda wybieram się w poniedziałek, ale warto przeczytać wasze odpowiedzi. Często dretwieją mi ręce i nogi, do takiego stopnia że nie mogę się ruszyć. Przy tym wszystkim występują zawroty głowy, wysokie ciśnienie ( 140/90 ), biegunka, zmęczenie, duszność..

Niskie ciśnienie / Wysoki puls

.. ...Proszę o odpowiedzi... do lekarza idz ...bo kto tu Ci moze ppomoc przeciez tu nie ma lekarzy. ja tez mam niskie cisnienie i puls wysoki napadowy Po prostu staram się dowiedzieć,czy warto iść do lekarza. Może zupełnie nie ma takiej potrzeby : ) przy niepokojacych objawach zawsze nalezy..