Uboczne

Amiodaron (Cordarone, Opacorden, Sedacoron, Amiokordin)

.. ...przewodzenia. Innym efektem ubocznym, dotyczącym wszystkich leków stosowanych w leczeniu zaburzeń rytmu serca, jest zjawisko proarytmii. Amiodaron może u niektórych chorych wywoływać torsadę ( torsade de pointes - tańczący punkt ). Jest komorowe zaburzenie rytmu stwarzające duże..

Metoprolol (Betaloc, Betaloc ZOK, Beto ZK, Metocard, MetoHEXAL, Metoprolol)

.. ...przewodzenia. Inne efekty uboczne to zawroty głowy, ortostatyczne spadki ciśnienia, przemijająca impotencja, w rzadkich przypadkach obniżenie nastroju, zaburzenia snu. Są to działania niepożądane wspólne dla wszystkich leków z grupy betaadrenolityków. Betaloc to handlowa nazwa preparatu..

Citalopram (Cipramil, Citaratio, Citaxin, Oropram, Cital, Cilon, Aurex)

.. ...powodował liczne efekty uboczne leków. Naturalnie każdy lek może wywołać pewne zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, zawsze jest też możliwość wystąpienia reakcji alergicznej na daną substancje. W przypadku inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny najniebezpieczniejszym działaniem..

Badanie CK (kinaza kreatynowa)

.. ...szkieletowych w wyniku działań ubocznych leków, na przykład preparatów z grupy statyn ( leki obniżające poziom cholesterolu we krwi ). Innym powodem wzrostu stężenia kinazy kreatynowej są drgawki, wysiłek fizyczny i iniekcje domięśniowe. Oznaczenie poziomu CK jest więc bardzo czułe i..

Duszący kaszel

Duszący kaszel

.. ...na przykład objawem ubocznym leków z grupy ACE - I ( inhibitorów konwertazy angiotensyny II ). Są to leki szeroko i z powodzeniem stosowane w leczeniu nadciśnienia tętniczego. Przewlekły kaszel jest objawem nietolerancji tych leków i stanowi przesłankę to modyfikacji terapii. W takiej..

Klindamycyna (Clindacin, Clindamycin, Clindo, Dalacin C, Dalacin T, Klimicin)

.. ...człowieka. Z efektów ubocznych charakterystycznych dla klindamycyny należy wymienić możliwość wystąpienia zapalenia stawów, uszkodzenie układu białych krwinek ( mija po odstawieniu leku ) - powikłania te są rzadkie. Drogę podania i dawkę dobiera się w zależności od wieku i rodzaju..

Depresja

Depresja

.. ...nowotworowe. Objawy depresji mogą także pojawiać się jako efekty uboczne działania niektórych leków. Dlatego diagnozę zawsze powinien postawić specjalista, do niego także należy kontrola prowadzonego leczenia...

Fluwoksamina (Fevarin)

.. ...stosowania leku. Efekty uboczne to miedzy innymi hipotonia ortostatyczna, bóle i zawroty głowy, tachykardia, zaburzenia żołądkowo - jelitowe. Część tych dolegliwości może nie być związana ze stosowaniem fluwaksaminy, ale stanowić manifestacje samej depresji. Nie wolno łączyć..

Hiperycyna (wyciąg z dziurawca, Deprim)

.. ...pamięć. Ważnym efektem ubocznym preparatów dziurawca jest wzrost wrażliwości skóry na promieniowanie UV - osoby stosujące lek nie powinny się opalać. Opinie co do wyższości preparatów ziołowych nad syntetycznymi lekami przeciwdepresyjnymi ( np. inhibitorami wychwytu zwrotnego serotoniny..

Losartan (Cozaar, Lakea, Lorista, Lozap, Losacor, Losartic, Xartan)

.. ...nie wykazują efektów ubocznych związanych z blokowaniem konwertazy ( np. uciążliwy kaszel ). Leki z grupy sartanów są przede wszystkim stosowane w leczeniu nadciśnienia tętniczego oraz niewydolności serca przy istniejących przeciwwskazaniach do stosowania ACE - I. Sartany są dobrze..

Fenobarbital (milocardin)

.. ...Bardzo istotnym efektem ubocznym fenobarbitalu jest działanie hamujące ośrodek oddechowy w centralnym układzie nerwowym. Efekt ten nasila jednoczesne spożywanie alkoholu lub leków z grupy benzodiazepin. Sam fenobarbital jest stosowany w napadach padaczkowych, w niektórych schorzeniach..

Krew w moczu (krwiomocz)

.. ...ogólnoustrojowych zaburzeń krzepnięcia wynikających z toczącego się procesu chorobowego lub stanowiących efekt uboczny działania niektórych leków. U kobiet należy wykluczyć ewentualną domieszkę krwi miesięcznej...

Propafenon (Polfenon, Rytmonorm)

.. ...Innym możliwym efektem ubocznym jest wystąpienie bloku przewodzenia. Propafenon należy do leków, które nie powinny być stosowane u chorych z dodatkowymi, poza arytmią, chorobami serca. Dotyczy to choroby niedokrwiennej serca, przerosty lewej komory serca w wyniku długoletniego..

Niedociśnienie

.. ...spadki ciśnienia ( efekt uboczny niektórych leków ) odczuwalny dla człowieka w postaci nagłych zawrotów głowy i zachwiania równowagi, zmuszającego do przyjęcia pozycji siedzącej lub lezącej. Możliwe są omdlenia. Trudno jest podać konkretne wartości ciśnienia, przy których występują tego..

Mianseryna (Deprexolet, Lerivon, Mianserin, Miensemerck, Norserin)

.. ...innych, rzadkich efektów ubocznych. Mianseryna, jeśli jest konieczna, może być stosowany u kobiet w ciąży. W pierwszych dniach terapii nie należy prowadzić samochodu. Preparaty zawierające mianserynę dostępne w Polsce ( za indexem leków MP 2007 ): Deprexolet, Lerivon, Mianserin,..

Glimepiryd (Amaryl)

.. ...hepatologicznych efektów ubocznych, w czasie stosowania glimepirydu okresowa należy kontrolować poziom aminotransferaz oraz morfologię krwi. Preparaty zawierające glimepiryd dostępne w Polsce ( za Indexem Leków MP 2007 ): Amaryl, Amyx, Avaron, Betaglid, Diaril, Glemid, Glibetic,..

Terazosyna (Tesin, Hytrin, Kornam, Setegis)

.. ...obserwowanymi objawami ubocznymi terazosyny są hipotonia ortostatyczna i częstoskurcz. W początkowym etapie terapii oraz przy zmianach dawek mogą wystąpić zawroty głowy, uczucie senności - należy zachować uwagę przy prowadzeniu pojazdów mechanicznych. Preparaty zawierające terazosynę..

Iwabradyna (Procoralan)

.. ...nieprzyjemnymi efektami ubocznymi. Leku nie należy podawać chorym z blokami przewodzenia ( ci chorzy także mają przeciwwskazania do beta blokerów ), a bradykardią, hipotonią czy ciężką niewydolnością serca ( III i IV w skali HYHA ). Poważnym i częstym działaniem niepożądanym leku są..

Medytacja obniża ciśnienie krwi

.. ...pozwala uniknąć efektów ubocznych i niebezpieczeństw związanych ze stosowaniem leków obniżających ciśnienie - informuje American Journal of Hypertension . Zespół prof. Jamesa W. Andersona z University of Kentucky przeprowadził metaanalizę - naukowcy porównali wyniki dziewięciu..

Szczepionka przeciw nadciśnieniu

.. ...efektów ubocznych Niezależni eksperci uważają tę metodę leczenia z obiecującą - zwłaszcza u pacjentów, którzy nieregularnie przyjmują zwykłe leki, choć oczywiście niezbędne będą badania na większą skalę...

Zbyt szybkie bicie serca jest także niepokojącym objawem

.. ...obarczone poważnymi skutkami ubocznymi. Na przykład alkohol jako środek anksjolityczny ( przeciwlękowy ) może obniżać tętno, ale jego nadużycie, a zwłaszcza kac przyprawiają o szybsze bicie serca. Amiodaron szkodzi płucom i tarczycy, digoksyna może powodować arytmię, werapamil obniża..

Iwabradyna obniża ryzyko zawału serca

.. ...miały mniej działań ubocznych. Jednym z ostatnich owoców tych poszukiwań jest iwabradyna - lek, który w 2006 roku został uznany za standard w leczeniu choroby wieńcowej przez Europejskie Towarzystwo Kardiologiczne. Działa on na węzeł zatokowy, strukturę wielkości główki od szpilki, która..

Migotanie przedsionków to najczęstsze zaburzeniem rytmu serca

.. ...niepożądanych działaniach ubocznych, trudności z ustaleniem jednoznacznych przyczyn choroby ) i niefarmakologiczne ( np. stała elektrostymulacja, ablacja przezskórna prowadząca do likwidacji zbędnych szlaków elektrycznych w sercu poprzez działanie prądem o częstotliwości fal radiowych,..

Leki na Alzheimera mogą spowalniać akcję serca

.. ...poważnych efektów ubocznych - mówi autorka badań dr Laura Park - Wyllie ze szpitala św. Michała. Dr Wyllie podkreśla, że pacjenci powinni być dokładnie badani zarówno przed, jak i po przepisaniu leku...

Leki złożone przyszłością terapii nadciśnienia tętniczego

.. ...mieć takie działania uboczne, jak zaburzenia potencji czy skłonność do obrzęków, co pogarsza komfort życia. Jest to przyczyna odstawienia leku aż w 53 proc. przypadków. Tymczasem, jak powiedział amerykański lekarz C. Everest Koop: +leki nie działają u pacjentów, którzy ich nie biorą+ -..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 22

.. ...nim miec dziwne objawy uboczne, małe zawroty itd. potem troch eprzeszło. Z tego co czytałam działanie oba leki maja takie same ale jednak ten skład nie jest identyczny.Moze twój organizm sie musi przyzwyczaić. Tyle moge ci doradzić a konkretnie powinienes zgłosic sie do lekarza który..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 36

.. ...to jest często skutek uboczny leków. Poczytajcie na ulotkach. Ja tak miałam przy jednym zmieniłam i było ok. Rzeczywiście, niektóre leki mogą wywoływać kaszel - ale po pierwsze - ponieważ leczę się już od kilkunastu lat i stosowałam różne leki i kaszel nie ustępował, po drugie - wg..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 9

.. ...przeczytalam skutki uboczne to sie waham coraz bardziej.Dodam jeszcze ze u mojego ojca tez wykryto podobna arytmie jak byl w moim wieku ( tzn 20lat ) nie leczono go w ogole i zyje bez problemow z serce do dzis.Wiec nie wiem czy to jakas przypadlosc genetyczna i moze z wiekiem przejdzie i..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 13

.. ...poddam. Boje sie skutków ubocznych, tego że może być gorzej. A ja chcę zajść w ciążę i właściwie ablację rozważam pod tym kątem. Byłam u kilku specjalistów - kardiologów, ginekologów, no i zdania są podzielone. JEdni mówią ze nie ma na co czekac bo to taka mała bombka w sercu, ale moze..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 47

.. ...Pomyśl też kture skutki uboczne są gorsze ,po ablacji czy tabletach,myślę że to drugie. Dorka, wszystko zależy od rodzaju częstoskurczu nadkomorowego. Jedne dość łatwo jest zablować, inne sprawiają troszkę trudności. Ale skoro lekarz zaproponował ablację, to znaczy, że da się zablować :..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 55

.. ...jakie moga byc skutki uboczne tego zabiegu. Mało przypuszczalne jest to ze w ogóle dojdzie do jakich kolwiek skutków ubocznych.Ja mialam ablacje wspaniale sie czuje i nic mi nie jest taki jak i osobom ktore razem ze mna mialy zabieg i jestem bardzo wdzieczna lekarzom.Taki zapieg polega..

Betaloc zok 50 raz dziennie

.. ...macie po nim skutki uboczne????. Czy trzeba jakos specjalnie uwazac przy tym leku , alkohol oczywiscie wykluczony ale np leczenie zebów w znieczuleniu?dzieki Witaj, ja tez dostałam ten lek i mam po nim wszystkie efekty uboczne, osłabienie, zmęczenie, zawroty głowy, deprecha, bezsseność...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 6

.. ...dają one pewne skutki uboczne: Afobam senność zaś Cipramil - silne pocenie się, zwłaszcza dłoni, oraz uderzenia gorąca które trwają pomiędzy 1 - szą a 2 - gą godziną po połknięciu tabletki. Na szczęście objawy te po kilku tygodniach mijają i dalsza część kuracji Cipramilem ( minimum 3..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 7

.. ...będzie miało skutków ubocznych kiedyś . Przepraszam , że Pana męczę ale tak się boję. witam was moja nerwica zaczela sie 5 lat temu od wypadku samochodowego pierwsze dni po wypadku nie przespane noce dziwne napiecie leki i poczucie strachupo ale nieszedlem do lekaza stwierdzilem ze samo..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 8

.. ...itd... to sa tylko skutki uboczne...problem tkwi w naszych glowach.. W szpitalu nauczylam sie ze leki na lęki i ataki niewiele pomagaja nie ma sie co ludzic...ja sama sobie wstzrykiwalam papaweryne,nospe,relan do tego 10mg relanium doustnie a atak nie mijal: ) ) ) powod? zle nastawienie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 10

.. ...wzielam 1 opakowanie. ale uboczne skutki afobamu jak chocby meczliwosc wykonczyly mnie chyba jeszcze bardziej niz nerwica. daje mi teraz pan doktor rozne rozniste recepty ale ja zawzielam sie i staram sie walczyc sama. moim szczesciem jest to ze mam przyjaciolke ktora jest psychologiem...

Tachykardia i metacord 50

.. ...niepożadane działania uboczne. Oczywiście jak wszystkie leki nasercowe wydawany jest ścisle na receptę. Nie muszę chyba pisać że jakiekolwiek przedawkowanie może się źle skończyć. Ja miewam napady szybkiego tętna, niemniej bywa że spada mi ono poniżej 60 uderzeń - w tej sytuacji u mnie..

Migotanie przedsionków

.. ...straszliwe dzialania uboczne, które objawią się za jakiś czas następną chorobą. Poczytajcie sobie chociaż ulotkę. ( notabene ulotka dla lekarzy jest inna, a dla pacjentów też inna ).Odpowiedzcie sobie na pytanie - czy chemiczne leki kogokolwiek wyleczyły? Są preparaty naturalne, które..

Acenocumarol i wskaźnik INR - Str. 3

.. ...amerykanski posiada dzialanie uboczne. A nasz acecumarol tez odzialywuje negatywnie na kosci. Poprostu glownie zalezy od organizmu danego czlowieka. Jedna pozytywna rzecza ktora ma wujek to to ze sam sobie mierzy Tzw. INR. Bo taki aparat podobny do naszych glukometrow jest tam za wieka..

Acenocumarol i wskaźnik INR - Str. 4

.. ...stało sie tak poprzez uboczne skutki działania Sintromu.Pozdrawiam Witam Juz rok mam zainstalowaną zastawkę mitralną i rzeczywiście utrzymanie INR jest problemem. Aktualnie rozpocząłem intensywne badania nad zastąpieniem acenokumarolu i podobnych substancją działającą podobnie czyli..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 2

.. ...ze lek ten ma skutki uboczne i nie wiem co bedzie z moim sercem w przyszlosci. Ale juz od 4 lat przyjmuje 25 mg metoprololu wieczorem i zapomnialam co to bol serca. Z umiarem, uprawiam takze sport ( ale nie przesadzam - tak 20 - 30 km na rowerze lub basen - kiedys robilam 100 - 150 km..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 15

.. ...ono zapobiec skutkom ubocznym arytmii.Czeste niemiarowe bicie serca może doprowadzić do zakrzepow lub udarów.Po to biorę leki na rozrzedzenie.Czy ktos z was biorze jakies leki na to wypadanie. Witajcie Po stwierdzonej diagnozie dostałam Atenolol 25 2x dziennie,łykam go już parę latek i..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 20

.. ...leki które powodują uboczne działanie np. w postaci przyrostu masy mięśniowej. Takich rzeczy w życiu nie ruszałem, ale suplementy typu np. kreatyna, która zatrzymuje wodę w organizmie owszem. Może powodować nadciśnienie tętnicze i inne problemy więc nie zawsze to co z legalnego zródła..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 23

.. ...stresu. Silne działania uboczne po narkozie ( utrzymywały się jeszcze do 13 kwietnia ), po zamknięciu powiek natychmiast obrazy kolorowe i ostre jak u Witkacego, widok ściany biały w centrum pola widzenia, dalej kolorowy, uciekający po przesunięciu oka. Pierwsze kilka dni nie wiedziałem..

Leki na arytmię to bzdura! - Str. 2

.. ...każdy lek ma skutki uboczne, ale mimo wszystko są sytuacje, w których bez leków funkcjonować się nie da. Po 14 latach życia z tą dolegliwością poddałam się ablacji i teraz - po pół roku - czuję się świetnie, nie mam zaburzeń, nie biorę leków i mam nadzieję, że tak już zostanie. Co do..

Leki na arytmię to bzdura! - Str. 3

.. ...Przerażały mnie działania uboczne, które dawały o sobie znać. Bardzo się cieszę, że dotarła do mnie wiedza, którą wykorzystuję. Przyszła w porę. Wiem, że bardzo dużo zależy od nas, czy będziemy zdrowi, czy chorzy. ( może będziecie podejrzewać, że jestem akwizytorem? - nie jestem, ja..

Częstoskurcze i arytmie - jakie leki bierzecie?

.. ...Czy nie maja skutkow ubocznych? Czy stosujecie jakies metody niefarmakologiczne, a moze jakies srodki roslinne, naturalne? Zaczne pierwsza. Betaloc ZOK 100 mg 1 tabletka rano. Dosc skuteczne, chociaz calkiem przed czestoskurczami nie chroni, w czasie brania ponad pol roku tego leku..

Częstoskurcze i arytmie - jakie leki bierzecie? - Str. 2

.. ...sie liczyć z efektami ubocznymi, prędzej lub póżniej. Witajcie Ja na dodatkowe skurcze serca leczę sie od maja. Wykryto je Holterem, bo przedtem myslałam, że to coś w jelitach mi sie przelewa.Oczywiście dodatkowo narastały leki z tego powodu, bo uczucie zamierania serca, a potem..

Chelatacja - Str. 3

.. ...Nie są znane skutki uboczne częstego przyjmowania kroplówek. Nie przeszkadza to jednak tzw. gabinetom medycyny alternatywanej reklamować chelatacji jako świetnej metody na leczenie różnych chorób m.in. miażdżycy. Lekarze ostrzegają, że częste kroplówki mogą uszkodzić np. nerki. * Nie..

Chelatacja - Str. 6

.. ...mają tak dużo działań ubocznych, są uznane jako zasadnicze i główne środki lecznicze? Prawdziwy lek powinien człowieka wyleczyć. Jeżeli leki bierze się do końca życia coraz wiecej i więcej, to, czy to jest leczenie, czy produkowanie ludzi chorych? Pozdrawiam Pana - Barbara T. PS. Dzięki..

Chelatacja - Str. 10

.. ...farbami Pb. Co do efektów ubocznych chelatacji, tutaj ustąpienie zmian miażdżycowych, czy to aż tak trudno przebadać? Za jednym zamachem można zrobić badania przed kuracją chelatacyjną, po kuracji oraz wybrać grupę osób której zastosuje się placebo i również przebadać. Badanie powinno..

Chelatacja - Str. 11

.. ...że to takie działanie uboczne, i że to dla mnie bardzo dobrze. Mam w nosie takie * dobrze * , teraz codziennie muszę zmieniać skarpetki, przedtem co dwa - trzy dni. Jak tak dalej pójdzie, nie zarobię na proszek do pralki. Nie mówiłem mu o tych okularach, bo widać tu w Stanach mało jest..

Trójglicerydy i lipemia

.. ...może będzie bez skutków ubocznych. Podpowiedz lekarzowi inny lek.Atoris.Mnie pomaga.Silnie działa na LDL cholesterol i triglicerydy a do tego jest niedrogi.Zapłaciłam koło 7zł.Mocniejsza dawka kosztuje ok12zł.Jestem zadowolona bo jak do tej pory nie odczuwam żadnych skutków ubocznych..

Acenocumarol a inne narządy

.. ...zastrzykach nie ma skutków ubocznych i nie trzeba robić badań krwi tylko trzeba codziennie sobie go wstrzykiwać. Nie ma leku w zastrzykach na stałe z tego co wiem. Jest heparyna która potafi zastapić Acenocumarol na jakis czas np na czas innego zabiegu operacyjnego ale na stałe się tego..

Acenocumarol a inne narządy - Str. 2

.. ...oczywiście mają skutki uboczne.Należy jasno się spytać konowała o przyczynę problemów z krwią.Podejrzewam że nie będzie wiedział.Dlatego doradzam kurację Gersona.Generalnie uważam że w kontekście informacji które przedstawiłem to tak jakby ktoś się spytał czy lepiej być niewolnikiem..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm - Str. 2

.. ...swoich dolegliwościach ubocznych i tym, ze lekarze wiążą je z wadą serca. Bardzo ci dziękuję i mam nadzieję, że będziesz tu zaglądał na forum. Nie wiem czy widziałeś link do poradnika pacjenta po operacji zastawki. Zyczę ci zdrowia i obyś po pomyslnej korekcie szybko wrócił do normalnego..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 4

.. ...wogóle nie ma skutków uboczych jesli chodzi o samopoczucie natomiast martwi zwiekszenie sie ilości tych wstawek czestoskurczu. Czyli jest sznasa , że z czasem te czestkurcze się wyciszą jak ranna w sercu sie zagoi ? Bo to co się działo zaraz po zabiegu to mmie strasznie zmartwiło nie po..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 8

.. ...Nie wiem czy to skutek uboczny ablacji czy leku. Do tego podczas zabiegu Dr Stanke wysunal podejrzenie anomaili ebsteina. Potem 2 razy mi zrobiono echo serca przez ta sama osobe i niby wyszlo ze tego nie mam. UKG mam miec ponownie zrobione w przyszlym miesiacu przez kogos najbardziej..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 9

.. ...zaszkodzic ( efekty uboczne pojawiaja sie nawet po latach : - ( ) i kazala go odstawic. Generalnie warto bylo wydac te 140 zl. Nadal nie wiem na ktorego lekarza ostatecznie sie zdecyduje, ale jestem coraz blizej podjecia decyzji ( zaszczepilam sie nawet na zoltaczke : - ) )... A, mam..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 10

.. ...ablacji? Znam jej skutki uboczne, ale nie wiem,jakie spustoszenie może poczynić zespół WPW. Mam mnóstwo pytań. Bardzo się boję. Proszę o posty wszystkich tych, którzy są lub byli w podobnej sytuacji. Do Kaśki, Ja obecnie jeżdże do Centrum Kardiologii w Aninie do Pani Dr. Ewy Bujnowskiej..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 2

.. ...powodowałyby skutków ubocznych. Na szczeście trafiłam na wspaniałych lekarzy, pochodzę z woj opolskiego,ale leczę się we Wrocławiu od urodzenia, gdyż w loklnych klinikach nie mogli mi pomóc. Niestety to już końcówka mojego leczenia w tym ośrodku ponieważ, szpital w któym się leczę..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 8

.. ...powoduje takiego skutku ubocznego jak obrzęk sutków które może powodować spironol ale mąż akurat nie ma takich efektów ubocznych. Różnica ogromna jest za to w cenie: inspra ponad 80 zł a spironol kilkanaście. Zdecydowanie nam odradzał. Może nie powinienem tego pisać ale nie zgadzam sie z..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 9

.. ...pojawiły sie skutki uboczne w postaci suchego uporczywego kaszlu niedawno sie zaczełam zastanawiać nad potasem ponieważ lekarz od kontroli rozrusznika powiedzial iż wiekszy potas spowoduje mniejszą arytmie czy coś takiego a możesz mi tak w skrucie powiedzieć cos o ablakcji? jestem w..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 26

.. ...guzki/to są właśnie skutki uboczne tego leku/,chociaż po nim czułam się dobrze. Witam miło Sławku Myniu pozdrawiam rocznica 4 lat i jaki wynik nie najgorszy nadal żyje nie myśle o chorobie no może czasem jak mi lekarz nagggada ale zamykam uszy od środka może ablakcja może przeszczep ale..

Po ablacji

.. ...odczuwacie jakieś skutki uboczne? Macie może częstoskurcze itp? Ja miałam ablację w kwietniu 2004 roku,po 12 letnim jeżdżeniu karetkami ( czasem co tydzień ) do szpitala..Ablacja podobno udała się. Jednak miałam po niej częstoskurcze sekundowe( ja tak to nazywam,ale bardziej fachowo..

Po ablacji - Str. 5

.. ...poddam. Boje sie skutków ubocznych, tego że może być gorzej. A ja chcę zajść w ciążę i właściwie ablację rozważam pod tym kątem. Byłam u kilku specjalistów - kardiologów, ginekologów, no i zdania są podzielone. JEdni mówią ze nie ma na co czekac bo to taka mała bombka w sercu, ale moze..

Po ablacji - Str. 6

.. ...do przeżycia. Skutków ubocznych oczywiście nigdy nie można wykluczyć, ale one tak naprawdę teraz są rzadkością, ponieważ ta dziedzina medycyny jest już bardzo rozwinięta. Lekarze mają dużo większe doświadczenie niż kilkanaście lat temu, a opisywane przypadki powikłań dotyczą całego..

Po ablacji - Str. 9

.. ...jakichś odległych skutków ubocznych? Hej,ja mialam ablacje w listopadzie 2003 czyli prawie 2 lata temu,zdecydowalam sie na to po przebyciu 3 czestoskurczow nadkomorowych napadowych w trakcie 1 roku i 4 miesiecy,bylo mi smutno ze nie moge cwiczyc fitnessu.Nie wiedzialam jakie sa..

Szybkie tętno - Str. 4

.. ...sa ewentualne skutki uboczne. I chyba tak zrobie : ) 3majcie sie! Ostatnio biorę BisoHEXAL,ale ten lek bardzo mi spowalnia pracę serca i czuję się jakbym conajmniej została czymś ciężkim potraktowana w głowę.Dlatego biorę go co drugi dzień. Wcześniej brałam ISOPTON SR ( ten o powolnym..

Szybkie tętno - Str. 8

.. ...maja ciezkie skutki uboczne. Poza tym nie wiem jak u Twojej zony - czy te leki chronia ja calkowicie przed atakami? Ja biore Betaloc i calkowicie mnie to nie chroni, musze czasami brac dodatkowo doraznie metocard. Najlepiej skonsultujcie sie z dobrym lekarzem, pokazcie badania i..

Zawał serca a papierosy

.. ...powonienie. Skutkiem ubocznym tego jest to, że jedzenie lepiej smakuje. Ja rzuciłem palenie 1998 roku w marcu. O 8 rano wypaliłem papierosa o 9 leżałem na stole operacyjnym ( wymiana rozrusznika serca ). Od tego czasu nie palę i wcale mi to nie sprawiało zadnych problemów typu chęci..

Sztuczna zastawka i normalne życie - Str. 3

.. ...być ewentualne skutki uboczne. Z góry dziękuję. Anna L. Tak , przed ingerencją chirurgiczna jest konieczne krotkotrwałe odstawienie acenocumarolu i przejście wlaśnie na clexane.Jest to niezbędne celem wyrównania pozimu INR do wartosci fizjologicznych , aby zapobiec nadmiernemu krwieniu w..

Szybkie bicie serca przy nagłych ruchach - Str. 2

.. ...występujących skutków ubocznych ( i nie mam tu wcale na myśli * śmiechówy * czy odprężenia tylko poważnych żeczy jak chociażby nawet przyspieszenie tętna ) Witam. ja mam problemy z sercem od dwoch lat. zaczelo sie w sumie od narkotykow a dokladnie amfetaminy. kiedys na zjezdzie..

Coś w rodzaju epilepsji? trzesienie się ciała

.. ...przypadkiem,działanie uboczne któregoś z leków. Proszę o odpowiedź. Zbadałabm poziom potasu - i pozostalych elektrolitów. Pozatym skorzystałabym z porady neurologa - ( MRI głowy, EEG ) Może to oczywiście mieć podłoże psychiczne ( emocjonalne ) ale badania i konsultacje trzeba zobić...

Niedoczynność tarczycy - Str. 2

.. ...dlaczego nie leczą, a ich uboczne działanie wpędza ludzi w następne choroby?... Jeśli chcesz - zadzwoń do mnie - podaję tel. 0501 232 804. barbara co TYmydlisz oczy jakimis witaminami i co wyleczylas nadczynnosc tarczycy tak tarczyca to hormon ktory reguluje cala gospodarka czlowieka..

Niedoczynność tarczycy - Str. 4

.. ...lat , ich działania uboczne ( nie wszystkie są napisane na ulotce ), oraz dokładny skład balsamu - również przeanalizuj bardzo dokładnie. Jakie to były witaminy - syntetyczne, czy naturalne, jakiej firmy. Witam, Przez wiele lat ( od ok. 13 r.ż. ) brałam Eltroxin w związku z tzw. wolem..

Niedoczynność tarczycy - Str. 5

.. ...to jeden ze skutkow ubocznych jodu. JolaS po jodzie nie ma zadnego wytrzeszczu moze dojsc do niedoczynnosci jezeli organizm zareaguje w odwrotna strone mam kolezanke po takim leczeniu trzy miesiace temu miala podany jod a wytrzeszcz to jest choroba basedowa Witajcie. Mam niedoczynnosc..

Niedoczynność tarczycy - Str. 6

.. ...alcoholu, ale niee widzialem jednoznacznej odpowiedzi ... bo od nie dawna biore rowniez euthyrox i nie jestem doswiadczony - czy sa jakiej skutki uboczne przy piciu rowniez alcoholu? czy raczej nie przeszkadza..

Propranolol - Str. 2

.. ...tego leku przyzwyczai i potem jak odstawisz to możesz potem mieć poważne problemy z sercem. może dojść do zmian w twoim sercu. porozmawiaj z jakimś innym lekarzem na ten temat. najlepiej kardiologiem...

Propranolol - Str. 3

.. ...bo ma również skutki uboczne, ja np na ten lek mam uczulenie i o mało nie zeszłam z tego świata. pozatym zamiast mi zwolnić tętno to po nim znacznie szybciej biło mi serce. daltego ważne jest by zapytać swojego lekarza czy na pewno jest ten lek konieczny i w jakich sytuacjach. to w końcu..

Propranolol - Str. 4

.. ...uwagę jedynie efekty uboczne ( które, nie wystąpiły ), ponieważ efektywność leku ciężko ocenić w moim przypadku: alkoholu się nie boję... ale narko: stanowczo odradzam. Takie oczywiste, nie? : ) Pozdrawiam Witam, ponad rok temu zaczęłam kurację propranololem - przepisała mi go neurolog..

Miała być nerwica a jest WPW

.. ...stomatologa moze miec skutki uboczne - bole glowy , uszkodzenie nerwu - gdy zle podane . Asiulka trzymaj sie i nie stresuj bo stres tez powoduje arytmie. kazdy czlowiek ma arytmie tylko ze wiekszosc nie czuje ich i mieszcza sie w normie , nie ma 100 % zdrowego serca , wystarczy ze sie..

Nerwica - czy na pewno?

.. ...mówię juz o skutkach ubocznych! 3 ) Jedynym lekarstwem jest psychoterapia - obojetnie czy dokonana pod okiem specjalisty, czy też kogos bliskiego 4 ) Gdy zaczniesz dochodzić do przyczyn, poczujesz to fizycznie! Nie żartuję, przezylem to! Kiedy podczas jednej z sesji wreszcie nazwalem..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 4

.. ...ulotce,że może to być objaw uboczny zażywania tych tabletek ,przestałam je brać. W tym samym czasie moja mama wiek po 70 tce czuła się bardzo osłabiona i dostała od lekarza receptę na ASPARGIN ( skład: magnez i potas ), po których poczuła się jak nowo narodzona. Poradziła mi żebym też..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 13

.. ...znajdziesz. to niestety skutek uboczny nerwicy, ale można się go pozbyć. ja miałam to uczucie długo, od kiedy zaczełam je ignorować, minelo. nie wiem na jak dlugo i czy wogole, bo pojawia sie czasem, ale najlatwiej jest to zaakceptowac, a wtedy odejdzie. nie ma na to pigulki. pozdrawiam:..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 14

.. ...przeczytaniu ich skutkow ubocznych mam jeszcze gorsza paranioje.I koło sie zamyka...czasami jest starasznie ciezko nad tym stanem umysłu i ciała zapanowac...gubie sie i wariuje: ) Hmmm,dziwne bardzo uczucie ale jak czytam te wszystkie postu,moje,wasze to te nasze problemy wydaja sie..