Ubytek międzykomorowy

Zwężenie odpływu z prawej komory

.. ...zwężeniem drogi odpływu jest ubytek w przegrodzie międzykomorowej. Najczęstszym miejscem zwężenia drogi odpływu jest zwężenia zastawkowe Wada ta jest niekorzystna hemodynamicznie bo zwężone ujście powoduje wzrost ciśnienia w prawej komorze serca. Obciążenie ciśnieniowe mięśnia sercowego..

Zwężenie odpływu z lewej komory

.. ...typu skorelowane jest z ubytkiem w przegrodzie międzykomorowej ( VSD ). Badania wykonywane w celu rozpoznania zwężenia: ECHO serca z Dopplerem; EKG; zdjęcie rentgenowskie klatki piersiowej; test wysiłkowy; cewnikowanie serca; Pacjenci objęci są profilaktyką infekcyjnego zapalenia..

Izolowany ubytek przegrody międzykomorowej

.. Izolowany ubytek przegrody międzykomorowej to rzadka wada serca u dorosłych. W większości przypadków ubytek jest mały i nie powoduje zaburzeń hemodynamicznych. Czasami zdarzają się duże ubytki, które mogą prowadzić do wzrostu ciśnienia w naczyniach płucnych. Duże ubytki mogą także dawać przeciążenie..

Tetralogia Fallota

.. ...cztery nieprawidłowości: ubytek w przegrodzie międzykomorowej ( VSD, ventricular septum defect ), w większości przypadków ubytek jest duży i wysoko położony; zwężenie pnia płucnego ( najczęściej zwężenie występuje pod zastawką pnia płucnego ); aorta umiejscowiona nad otworem w..

Kontrapulsacja wewnątrzaortalna

.. ...niedomykalność zastawek, ubytek przegrody międzykomorowej; krańcowa niewydolność krążenia u chorych oczekujących na transplantację serca. Przeciwwskazania kontrapulsacji. niedomykalność aortalna; rozwarstwiający tętniak aorty. Kryteria zastosowania kontrapulsacji oparte na pomiarach..

Atrezja zastawki trójdzielnej

.. ...dzięki współistnieniu ubytku w przegrodzie międzyprzedsionkowej. Istnieje kilka typów anatomicznych tej wady, zagrożenie życia dziecka zależy od współistnienia ubytku w przegrodzie międzykomorowej oraz od wzajemnego ułożenia pozostałych wielkich naczyń wychodzących lub wchodzących do..

Echo serca - Str. 25

.. ...krwi spowodowanym np. ubytkiem ( czyli dziurka ) w przegrodzie międzyprzedsionkowej ( lub międzykomorowej ) W badaniu wyszedl dośc duży przeplyw plucny w stosunku do przeplywu systemowego , stad pewnie to podejrzenie, plus zmiany w ekg - całokształt moze 9 oczywiście nie musi sugerować..

Acenocumarol i wskaźnik INR - Str. 2

.. ...to było zoperowanie ubytku w przegrodzie międzykomorowej. W wieku 5ciu lat przeszłam druga operację, było to juz wstawienie sztucznej zastawki aortalnej. Acenocumarol biore więc od 14tu lat. Na lewej ręce mam okropne zrosty, które z pobierania na pobieranie się powiększają ponieważ można..

Prof. Walczak - Anin - Str. 2

.. ...operacje zamknięcia ubytku międzykomorowego u prof Molla w Łodzi. Po operacji profesor powiedział rodzicom że w przyszłości będę mieć problemy z sercem ponieważ operacja była zrobiona zbyt późno i zaszły w sercu pewne zmiany z nadciśnieniem tętniczym i płucnym włącznie. Otóż roku temu..

Syndynafil na nadciśnienie płucne

.. ...trójdzielnej z wspólistnieniem ubytku międzykomorowego oraz wspólnego przedsionka. W wyniku operacji dokonano poszerzenia uytku międzykomorowego. W rezultacie wada została skorygowana tylko częściowo. Od tego czasu, czyli od 1986 roku, żyję w miarę normalnie. Oczywiście muszę unikać..

Dodatkowe skurcze - Str. 60

.. ...wrodzoną wadę serca - ubytek międzykomorowy. Przez lata wszystko było w porządku aż do pewnego zimowego dnia kiedy po raz pierwszy poczułam że moje serce nie bije tak jak powinno... Kolejne miesiące przynosiły dni pełne strachu, codziennie myślałam, że to ostatni dzień mojego życia,..

Atrezja zastawki trójdzielnej z restrykcyjnym ubytkiem przegrody międzykomorowej

.. Moj synek ma wadę serca i wczoraj się dowiedziałam ze cewnikowanie serca wykazało ze narosło bardzo dużo naczyń obocznych,których nie są w stanie wszystkich pozamykac wzwiązku z tym operacja została odwołana a lekarrze zastanawiają się co robic.Powiedzieli mi ze to dośc skomplikowany przypadek.Niweiem co mam..

Dziura w sercu

.. ...określiłes połóżenia ubytku - np przegroda międzykomorowa, prezgroda międzyprzedsionkowa oraz wielkości. jezeli masz wade serca dziurke między przedsionkami i musisz być operowana to nie ma obaw wszystkie takie operacje sie udają jest to najłagodniejsza wada serca jaka moze byc..

Dziura w sercu - Str. 2

.. ...Ja też miałam m. in. ubytek w przegrodzie międzykomorowej, do tego inne nieprawidłowości, jestem po 3 operacjach. MOja mma paliła przed zajściem ze mną w ciążę i cały czas w ciąży.. Pomyśl o tym, że Twój nałóg zniszczy nie tylko Ciebie, ale i Twoje przyszłe dzieci. A poza tym zapraszam..

Badanie echokardiograficzne serca dziecka

.. ...pozdrawiam gorąco Ewa brak ubytku w przegordzie międzykomorowej - dobrze : ) JEst jednak - Drożny otwór owalny z przeciekiem krwi z lewego przedsionka do prawego PDA - przetrwały przewód tętniczy z Bottala kurczliwość serca prawidłowa - mówi samo za siebie... worek osierdziowy wolny -..

Podwójny łuk aorty

.. ...Rzeczywiście moja córka ma ubytek międzykomorowy i inne wady wrodzone. Mam tylko nadzieje, że operacja się powiedzie. Najpierw korekta łuku, a później łata na ubytek :( Oby sie udało... Pozdrawiam... Napewno się uda. : - ) I Głowa do góry. Jak możesz to wskocz na stronę..

Niepokojący obraz USG serca płodu

.. ...zainteresowanie i pomoc . Asd - ubytek w przegrodzie międzykomorowej, niewielka wada serca. Więcej informacji znajdziesz na stronie http://kardiologiadziecieca.pun.pl/viewtopic.php?id=5 międzyprzedsionkowej, sorka * Dziekujemy za informacje ... Rozjasnilo to troche nasza sytuacje . Witam..

Echo serca i powiększona tętnica płucna

.. ...mały. Bez cech ASD - ubytku międzyprzedsionkowego, VSD - ubytku międzykomorowego, być może Miało byc CoA - bez koarktacji, przewężenia aorty, ale to tylko moje skojarzenie. Prześwietlenie klatki piersiowej uwidoczni np sylwetke serca, ewentualne zwapnienia. Poszerzenie pnia płucnego jest..

Przełożenie wielkich naczyń

.. ...tętniczych i podtętniczego ubytku międzykomorowego. Stan po zabiegu Rashkinda w pierwszej dobie życia.Stan po korekcji anatomicznej wady metodą Janeta, krążemie zewnątrzustrojowe zatrzymanie krążenia na 1 minutę w 4 dobie życia. Relaksacja przepony po stronie lewej. Pooperacyjne..

Ubytek międzykomorowy u płodu, drugie dziecko z wadą serca

.. ...)stwierdzono widoczny ubytek międzykomorowy 4mm,z niewielkim przesunieciem aorty,z dośc obszernym połączeniem międzyprzedsionkami,powiem tak ,to moje 2 dziecko ,córka miała też wadę serca ale bardzo złożoną ,poważną TAC( współny pień tętniczy )+wada genetyczna zespół Di George * a zmarła..

Tetralogia Fallota a sport

.. ...odaortalne krążenie oboczne, ubytek międzykomorowy i przedsionkowy. czy ktos z was może coś o tym słyszał? chciałabym tej małej jakoś pomóc. dziwię sie , że nikt tą dzieczyna sie nie zajął. dlaczego nie miała operacji. przy tak szybkim postępie medycyny? kasia Kasiu, jesli chcesz pomóc..

Niedomykalność zastawki aortalnej

.. ...płucnej z 4 na 2 mm, ubytek przegrody międzykomorowej i międzyprzedsionkowej, przyspieszony przepływ przez aortę... Przypuszczenie - operacja po urodzeniu! Skierowano nas na amniopunkcję ( NT było prawidłowe ), czekamy na wyniki. Lekarze twierdzili, że możemy tylko czekać co będzie..

Złożona wada serca u dziecka

.. ...wspólnej komory( b.duży ubytek międzykomorowy ) ze skorygowaną transpozycją głownych pni tętniczych ,blok przedsionkowo - komorowy 3 stopnia.Jest po jednej operacji czekamy na drugą zespolenie gllena i wszczepienie rozrusznika.Może macie jakieś informacje na temat tej wady o której..

Ubytek w przegrodzie międzykomorowej a waga po operacji

.. ...godzinną operacje. Wada: ubytek w przegrodach między - komorowej i - międzyprzedsionkowej + źle umiejscowiona żyła płucna. Po operacji wszystko ok, jedno mnie niepokoij: nigdy nie miałem kłopotów z wagą a po około pół roku po operacji zaczęło sie tycie. waga z miesiąca na miesiąc do..

Ubytek w przegrodzie międzykomorowej

.. ...wrodzoną wadę serca,jest to ubytek w przegrodzie międzykomorowej,na szczęście jest on bardzo mały,wszystkie parametry są zachowane i na dzień dzisiejszy nie ma potrzeby zabiegu,syn rozwija się prawidłowo nie ma żadnych dolegliwości oprócz nadmiernej potliwości,może ktoś ma dziecko z taką..

Szmery sercowe a ECHO serca

.. ...mogą wskazywać na jakiś ubytek w sercu, np. przegrody międzyprzedsionkowej: ASD I , ASD II ( lub międzykomorowej - VSD ). To najczęstsza wrodzona wada serca, wykrywana nierzadko u ludzi dorosłych. Ubytek się zamyka operacyjnie, albo przeskórnie. Póki co radzę zrezygnować z wysiłków..

Złożona wada serca

.. ...wielkich tętnic, ASD - ubytek przegrody miedzyprzedsionkowej, VSD - ubytek przegrody międzykomorowej. Poszukuję: - dziecka z taką samą wadą; - szczegółowych informacji o chorobach ( szczególnie DORV ); - wszelkich informacji o szansach, możliwościach leczenia, itp.; - informacji od..

Ciąża a przyjmowanie WARFINU, SZUKAM PAŃ Z PODOBNĄ WADĄ

.. ...1985. Stan po zamknięciu ubytku przegrody międzykomorowej i wszczepieniu sztucznej zastawki St Jude 29 mm w ujście mitralne z powodu niedomykalności zastawki dwudzielnej. POLIKARDIOGRAFIA: przedoperacyjna: Przegroda między przedsionkowo ciągła, bez cech rekanalizacji. Zmieniona zastawka..

Mitralna niedomykalność zastawki, a tabletki antykoncepcyjne?

.. ...swojej wadzie ( m. in. ubytek międzykomorowy ), choć po korekcji całkowitej mam zakaz zajścia w ciążę. Dziewczyny, zapraszam Was na forum Fundacji Serce Dziecka, w której działają rodzice dzieci z wadami serca i dorośli, w tym kobiety z wadami serca, które już same urodziły dzieci...