Ucisk w gardle w szyi

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

.. ...ból, uczucie dławienia, ucisku odczuwalny za mostkiem; ból często prowokowany jest często wysiłkiem fizycznym lub stresem; ból wieńcowy z reguły promieniuje do lewego ramienia, czasem całej kończyny górnej, do żuchwy, gardła, szyi; często ból wieńcowy mylony jest z bólem w wyniku..

Ucisk w gardle

Ucisk w gardle

.. Ucisk w gardle jest zagadnieniem interdyscyplinarnym. Jeżeli tego typu dolegliwości utrzymują się przewlekle, należy zasięgnąć porady lekarza rodzinnego. Z obrębie szyi w bliskiej odległości układają się struktury kilku układów. Wrażenie ucisku mogą wywoływać choroby przełyku, w takich sytuacjach zwykle..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 689

.. ...Jeśli chodzi o uczucie ucisku w gardle lub * podduszania * w różnych miejscach szyi to też to miałem - to norma w nerwicy. Jednak z biegiem czasu stawalo się to coraz rzadsze aż prawie calkiem ustapiło. Było to chyba spowodowane przewagą układu przywspółczulnego w tych częściach ciała...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 931

.. ...nie. Poza tym uczucie ucisku w klatce piersiowej, duszności, zawroty głowy, poty, bóle lewej ręki, uczucie dławienia w gardle, pulsowanie szyi... Przez krótki okres brałem leki atenolol i neurol, ale nie chcę się truć. Staram się przetłumaczyć sobie, że na to się nie umiera, że już tyle..

Ścisk w gardle, płaczliwość, senność, panika i lęk

.. ...Dziewczyny a odczuwacie ucisk z boku szyi?bo ja czuje jak by mnie cos gniotlo z boku szyi i mam wrazenie jak by mi sie cos tam powiekszylo!wszyscy mnie macaja po szyi lekarze babcia no wszyscy i mowia ze oni nic nie czuja.u laryngologa to bylam z 4 razy i powiedziala mi ze tam nic nie..

Brak tchu i częste ziewanie

.. ...kaszlem.Najpierw czułam uciski w szyi, bóle, kłucia potem suchość w gardle i kłopot z nabraniem powietrza, częste westchnienia, ziewanie ale jakby wynuszone oraz odchrząkiwanie zwłaszcza podczas jedzenia lub po.Często później mam chrypę.Byłam juz chyba u wszystkich mozliwych specjalistów..

Duszność, drętwienie, wewnętrzna słabość, czy to nerwica?

.. ...cisnienie ). do tego czuje ucisk w gardle i tak jakby z tylu szyi. robi mi sie niedobrze ( ale nie wymiotuje ). dretwieja mi rece i nogi. zwykle mam nieco podwyzszone cisnienie ( 140/80 ), ale zdarza sie, ze wzrasta do 150/100. czasem dochodzi do tego uczucie goraca w klatce piersiowej...

Ciśnienie rozwalające czaszkę podczas snu

.. ...zawroty głowy, uczucie ucisku w gardle, drżenia włókienek męśniowych, ból szyi po stronie lewej, czasem mam wrażenie jakby wogóle moja lewa strona ciała była * inna * niż prawa. Robiła badania: 3 razy CT głowy ( nic złego ), USG naczyń szyjnych, usg tarczycy, rtg kręgosłupa, badania..

Sztywność szyi

.. ...szyi.do tego czuję dziwny ucisk w gardle przy przełykaniu śliny.byłem u lekarza, przepisał mi antybiotyk ale nie pomógł.brałem myopam na rozluźnienie mięśni.jedynie to przynosiło mi ulgę.nie wiem co mam już robić.proszę o pomoc a może to stres,lub schorzenia woreczka żółciowego.Najlepsi..