Uciskowe

Angioplastyka (PTCA)

.. ...zakładany jest opatrunek uciskowy. Powikłania angioplastyki zdarzają się stosunkowo rzadko, mogą być spowodowane powstaniem w miejscu wkłucia niewielkiego siniaka ( krwiaka ), jeżeli opatrunek uciskowy uległ przesunięciu. W trakcie badania jest podawany środek kontrastowy, który może..

Hipotonia ortostatyczna

Hipotonia ortostatyczna

.. ...siedzenie. Pończochy uciskowe ograniczają ilość krwi gromadzącej się w żyłach kończyn dolnych i przenikanie osocza do przestrzeni śródmiąższowych. Podobne działanie na układ trzewny można uzyskać zakładając pas brzuszny. Szczególnie skuteczne jest stosowanie obu metod jednocześnie. U..

Czynniki ryzyka zakrzepicy żył głębokich

.. ...zakrzepicy żył głębokich ogranicza się do odpowiedniego ułożenia chorego w łóżku, ćwiczeń fizycznych, stosowania specjalnych pończoch uciskowych lub podawaniu heparyny, zwykle w postaci wstrzyknięć podskórnych...

Tętniak rzekomy

.. ...po zabiegu opatrunku uciskowego w okolicy pachwiny ( lub nadgarstka, jeśli zabieg był wykonywany z dostępu tętnicą promieniową - zależne od kliniki ) czasem z krwiaków powstają tętniaki rzekome. Tego typu powikłania mogą również pojawić się po operacjach naprawczych tętnic w miejscach..

Włókniak

.. ...włókniaka zależy od jego lokalizacji. Jest to guz łagodny, jeśli więc nie powoduje objawów uciskowych, można poprzestać na obserwacji. Włókniaki z okolic twarzy są często usuwane ze względów kosmetycznych...

Polineuropatia cukrzycowa

.. ...odwracalne, zespoły uciskowe ( np. zespół cieśni nadgarstka ) oraz zespoły bólowe związane z leczeniem insuliną. Objawy opisywane przez chorego to parestezje o charakterze pieczenia lub mrowienia, alodynia czy bóle samoistne w obrębie stóp, podudzi i rąk ( skarpetki i rękawiczki )...

Parestezje (czucie opaczne)

.. ...towarzyszą również zespołom uciskowym, są np. obecne w zespole cieśni nadgarstka. Względnie częstymi schorzeniami, których objawem są dolegliwości bólowe i zaburzenia czucia, są choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz dyskopatie. Potencjalnie banalną przyczyną występowania parestezji są..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 6

.. ...zakłada się opatrunek uciskowy - czyli owija się pacjenta bandażem elestycznym tak żeby był ucisk w miejscu nakłucia w pachwinie i zaleca leżenie od 12 do 24 godzin - różnie w różnych szpitalach i w zależności od rodzaju zastoswanych leków przeciwzakrzepowych. To oczywiście niemiłe, ale..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 12

.. ...leżeć z opatrunkiem uciskowym w pachwinie. Mam odstawione leki antyarytmiczne( brałem rytmonorm ) a mam brac tylko acenocumarol przez 6 - tyg. Mam nadzieję, że znalazłem się w tych dobrych procentach skuteczności zabiegu i migotanie sie już nigdy nie pojawi. Pozdrawiam Cię mocno oraz..

Echo serca - Str. 29

.. ...godzin z opatrunkiem uciskowym. Jesli pacjent nie jest uczulony na kontast - nic sie nie dzieje Tomek mialam koronarografie i nie ma czego sie bac nic nie boli tylko po podaniu kontrastu robi sie bardzo cieplo no i to lezenie na wznak z opaska uciskowa tylko to . minia a badanie holtera..

Podejrzenie zespołu WPW - Str. 5

.. ...jest założona opaska uciskowa - wsuwałam palce pomiędzy te opaskę i masowałam sobie lekko mięśnia kręgosłupa odczuwałam ulge i poprosiłam dopiero 2 h przed zdjeciem opaski o tabletke przeciw bólową ,no i myślałam ze ze bede zdrowa,to pomagało,nie lez tez całkiem płasko .Powiem Ci warto..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 589

.. ...ona powleczona opaską uciskową ... Edzi. Dokładnie, tak jak owinięta opaską. Ja czułam że ten natłok myśli mi głowę rozsadzi. A na czy polega ten zespół? hej, zespół polega na tym ze coś tam się dzieje w móżdżgu, czytałam o tym na innym forum. jeden chłopak opisywał ze sa objawyjak u..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 737

.. ...miesiaca mam nawroty uciskow boje sie jechac jako pasazer samochodem bo mi sie goraca robi jak wsiadam a w mniejszych p0mieszczeniach tez sie zle czuje nie wiem co mam robic caly czas sie doluje i nie moge sie na niczym skupic nawet nie chce sie spotykac z dziewczynami bo tez sie jakos..

Chelatacja - Str. 5

.. ...jest wynikiem wielu zachodów a nie tylko wyczyszczenia z metali ciężkich. Szanowny Panie Pikolo! Gdy chodzi o tę nogę z marnymi zastawkami to trzeba kupić sobie pończochę uciskową i ją nosić. to wszystko!..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 3

.. ...następnie otrzymujemy opaske uciskowa.Moze sie zdarzyć że w srodku będzie bolało ale to normalne ponieważ mamy tam rany do tygodnia czasu wszystko powino sie zagoić.Na dugi dzień odezwała sie umnie arytmia co chwile miałem wstawki takich ataków wogóle nie miałem od kiedy pojawiła się u..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 9

.. ...minut. Potem opatrunek uciskowy i zaproszenie na „eRkę. Spędziłem tam około 2h z kroplówką. W między czasie przyszła wycieczka studentów, a sympatyczna pani doktor opowiedziała o zespole WPW i ablacji z technicznymi szczegółami. Następnie spędziłem noc w jednej pozycji nie..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 25

.. ...mnie do sali w opasce uciskowej musialem z nia lezec na plecach przez 4 godziny a potem bez niej;p. rano niby moglem dopiero chodzic. na nastepny dzien czyli dzisiaj zostalem wypuszczony do domu: ) ). w sumie nic mnie nie boli no moze poza wlasnie okolicami ktore byly przez nie..

Po ablacji - Str. 20

.. ...ruchu ), z bandażami uciskowymi na biodrach i pachwinach. Oprócz tego opatrunek na szyi. Po zabiegu serduszko jest jak nowe, żadnych pykań, kichnięć, częstoskórczy. Polecam gorąco wszystkim wahającym się. Naprawdę warto. Trzeba tylko znaleźć się w odpowiednich rękach, w takich, w jakie..

Szybkie tętno - Str. 9

.. ...serca )i zakładają wałek uciskowy,żeby nie powstał krwiak w pachwinie. Po kolejnych 6 godzinach ściągają wałek i jeśli jest wszystko w porządku,to można już wstawać i żyć normlanie. Po zabiegu,po powrocie na oddział robią kontrolne badanie EKG.Przez 24 godz.po ablacji również monitorują..

Ablacja przez dr. Koźluka

.. ...delikatności. Po zerwaniu taśmy uciskowej mam jeszcze krwiaki. Lekarzy polecam. Szpitala nie. Ja miałam ablację przez dr Kożluka w szpitalu na Banacha. ( luty * 09 ) Byłam * ciężkim przypadkiem * zabieg trwał 5 godz. Sala zabiegowa super i personel zespołu ablacyjnego również. Należą się..

Ablacja przez dr. Koźluka - Str. 2

.. ...zaklejają miejsce wkuć taśmą uciskową i wywożą na salę gdzie trzeba sobie poleżeć. Ja miałam zabieg około 17.00 a skończył się 19.20. Leżałam do 6.00 rano. Wszystko się udało. Czekam co będzie dalej. Michał przed zabiegiem poinformowano mnie, że może się tak stać, że w czasie zabiegu..

Ablacja

.. ...nocy zdjęcie opatrunku uciskowego. Nie bolało mnie nawet przez chwile wkłucie, natomiast plecy i tyłek to tragedia. Leżałam jak mumia, bo bardzo bałam się krwiaków, krwotoków albo tego, że po jakimś niepotrzebnym ruchu - przedłużą mi to o kolejne godziny. Myślę, że te bóle z bezruchu są..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 7

.. ...lewego ucha. Miejsce tych uciskow jest zmienne... Kiedy pisze te pare slow, wlasnie mam atak ucisku. Jest mi przy tym slabo i moj mozg pracuje na znacnzie zwolnionych obrotach. Ciezko mi w tej chwili zebrac mysli, etc. Widzenei w lewym oku takze mam pogorszone. I takze lekko kreci mi sie..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 38

.. ...Mam ogromne zawroty i uciskowe bole glowy kolatanie i niemiarowe bicie serca dusznosci bole kregoslupa i karku drgawki bole miesni nagle zmiany temperatury ciala ucisk w mostku bole zoladka mdlosci pocenie sie ( stopy oraz dlonie ) leki nie wiadomo przed czym nie potrafie ustac w miejscu..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 145

.. ...zawroty glowy i bole glowy uciskowe..dotego cisnienie mi skacze..wszystko zaczelo sie 2 miesiace temu .Bralam enarenal 5mg 2x dziennie..wczoraj lekarka pozwolila mi odstawic..bo zle sie czuje po nim..! ale glowa mnie boli ciagle..to samo w klatce..cisnie i boli jak przycisne dlonia to..

Koronarografia, gdzie? jakie skutki? lek prestarium

.. ...24 godziny z opaską uciskową, ale idzie wytrzymać. Nie ma się czego obawiać, a zabieg miałem robiony w Jeleniej Górze. Kto naopowiadał takich rzeczy ze Prestarium jest złym lekiem. Jest to najbezpiecznieszy lek w nadciśnieniu tetniczym który redukuje śmiertelnosc co 4 pacjet uratowany..

Bardzo silne bóle głowy wywołane stresem lub nerwami

.. ...bole glowy mam bole uciskowe z lewej strony glowy paralizuje mi to prawa reke. nie mam w niej czucia. mialam robione przeswietlenia rengeny wszelakie badania i nic. a bole juz teraz sie tak na silily ze bola mnie oczy mam plamy przed nimi cierpie na bezsennosc zasypiam o 5 rano wstaje o..

Bardzo silne bóle głowy wywołane stresem lub nerwami - Str. 7

.. ...w potylicy. Bóle są uciskowe, czasami trwają całymi dniami z róznymi natężeniami, czasem pojawiają się w ciagu dnia i wzrastają wieczorem i przed snem. Z reguły ból jest obustronny. W pewnym momencie zaczełam się zastanawiać nad obecnością guza w mózgu. Tabletki w minimalnym stopniu..

Koronografia - ryzyko i strach? - Str. 5

.. ...przed zalozeniem walka uciskowego. Uciazliwe jest tez wielogodzinne lezenie. W moim przypadku doszla tez jedna niemila okolicznosc: klopoty z wypelnieniem kaczki - trudno sie sika na lezaco. : ) Ale to wszystko. Ryzyko powiklan jest minimalne. W szpitalu codziennie wykonuje sie kilka, o..

Koronografia - ryzyko i strach? - Str. 6

.. ...odrazu żadnych opasek uciskowych i żadnego 24h leżenia zwykły opatrunek po 2h mógł wstawać w miare rozsątku np.do ubikacji.Myśle że nie ma się czego bać pod warunkiem dobrego szpitala ja lezałem w Miedziowym Cętrum Zdrowia w Lubinie mój tata miał wczoraj koronografię, wszystko poszło..

WPW a ablacja - Str. 6

.. ...założenie opatrunku uciskowego i powrót na salę z uśmiechem od ucha do ucha... : ) Po zabiegu leżenie na plecach około 4 - 8 godzin, a później jeszcze kolejne 8 - 10 ograniczenie ruchu i niewstawanie z łóżka. Piszę to w dużym skrócie, bo nie chce mi się rozpisywać. Jeśli ktoś jest..

Szybkie tetno II

.. ...po ściągnięciu wałka uciskowego.Ja nie miałam na nogę położonego żadnego worka. Leżąc można się ruszać,byleby nogę z wkłuciem mieć wyprostowaną. Ja już prawie nie mam śladu na nodze po wkłuciu. Kika,trzymam kciuki,żeby się wszystko udało. Pozdrawiam gorąco... Hejka Kika i wszyscy,..

Szybkie tetno II - Str. 2

.. ...bez ruchu: opatrunek uciskowy, pompa z heparyną, kroplówka i co pewien czas wkłucia do badania, na golasa i sikanie do basenu, elektrody do monitorów itp. Bałam się krwotoku i krwiaków, więc leżałam jak kłoda zginając tylko jedną nogę w kolanie. Ale to sie szybko zapomina : ) Agnieszka,..

Szybkie tetno II - Str. 4

.. ...tylko zalozony opatrunek uciskowy, do rana, potem zmieniony na taki nieco mniejszy. Od samego poczatku ranki bardzo szybko sie goily i zaklepialy - teraz mam jzu tylko niewielkie strupki. Zero krwiakow - mam za to po niewielkim siniaczku w ich okolicy. Dzien po ablacji wspominam srednio..

Zespół hipoplazji lewego serca

.. ...desperacji założył mu opaski uciskowe na tętnicy, żeby ustabilizować krążenie. Mały ( Wiktor ) miał problemy z krążeniem. W sobotę rpzmawiałem z prof. i powiedział że jeżeli ten stan się utrzyma przez kika dni to będzie operował. Sam nie wiem co o tym myśleć, bo kiedy rozmawiam przez..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 55

.. ...ta głowa masakra bół uciskowy na skroniach z tyłu z przodu czasami mam zawirowania jak wstane z fotlea az musze się złapać czegoś. Powoli się nakręcam znowu tą sytuacją zwłaszcza po wizycie u mojej babci która mowi ze takie objawy daje tętniak. Rano jak wstaje jest dobrze tak do 15 - 16..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 291

.. ...początku bolała głowa, ból uciskowy jakby mi ktoś obręcz na głowe założył. Poszłam do neurologa z najczarniejszymi myślami że mam guza albo coś podobnego. Diagnoza była taka że to stres i przemęczenie ponieważ pracuje jako barmanka po nocach, dostałam lekarstwa które pomogły na 2..

Tętniak aorty piersiowej - Str. 7

.. ...do Was czy kamizelke uciskowa trzeba nosic caly czas i jak dlugo? WItam. U mojego ojca ( 60 lat ) tez zdiagnozowali to cos przez przypadek. 5,4cm. Badał się z zupełnie innych przyczyn. Trafił od razu do Szpitala wojskowego w Bydgoszczy. Czy ktoś z Was wie, czy Bydgoszcz zajmuje sie..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 20

.. ...funkcjonuje. Zakładają opaskę uciskową na nadgarstek i to wszystko. Byłam bardzo zadowolona z takiego obrotu sprawy. Po wszcepieniu zastawki czuję się super, uważać tylko należy na to, co się je. Ostroznie z zielonymi warzywami ( wpływ na INR ). A talk to życie jest piękne. Pozdrawiam...

Zawroty głowy i przeskakiwanie serca

.. ...jest to nerwica . Mam uciskowe bole glowy na tle nerwowym . Mam spokojny tryb zycia .wiec nie wiem skad to sie bierze .Lekarz zalecil mi sie wyciszyc . SPrubujcie moze wam sie uda bo mi sie nie udaje .BIore leki od depresji juz 2 tygodnie , a bole glowy sa caly czas . POZDRAWIAm i zycze..

Czy po wszczepieniu stymulatora sa jakieś powikłania?

.. ...martwicy tkanek w tym miejscu i wypadnięcia stymulatora. jeden lekarz mi o tym opowiadał bo miał taką wychudzoną kobietę z delikatną skórą skłonną do podrażnień. boję się że mnie to dopadnie. pozdrwiam..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 44

.. ...uczucie ,,założonej opaski uciskowej * na szyi,rozpierania za mostkiem no i 8 tabletek dziennie,które nie dawały nic.Rozpacz.Podobno jestem młoda na taką dolegliwość - mam 48 lat.Napady trwały 3 - 4 godzin,kiedy rytm serca był powyżej 140 - 170u/min dochodziły omdlenia.Dodatkowo w czasie..

Silna nerwica - sam nie wiem co się ze mną dzieje

.. ...Mam ogromne zawroty i uciskowe bole glowy kolatanie i niemiarowe bicie serca dusznosci bole kregoslupa i karku drgawki bole miesni nagle zmiany temperatury ciala ucisk w mostku bole zoladka mdlosci pocenie sie ( stopy oraz dlonie ) leki nie wiadomo przed czym nie potrafie ustac w miejscu..

Guz w okolicy nadgarstka

.. ...ochronnego opatrunku uciskowego na okres 2 - 3 dni, co zapobiega potencjalnym powikłaniom. Powikłania Najczęstszym powikłaniem jest nawrót torbieli. Konsekwencjami leczenia chirurgicznego może być infekcja, krwawienie, uszkodzenie nerwów lub ścięgien, niestabilność stawu, uszkodzenie..

Po zapaleniu mięsnia sercowego

.. ...zauwazaalen,nie amm tez uciskow w klatce ale dusznosci pojawiaja sie zcasami.Goraczek tez nie mam.Moze sie umowie na nastepne ukg.chocia zostatnie maielm robione w grudniu.Tmaszek jakie masz objawy??Pozdrawiam. Męczenie się , tętnienie szyi i w brzuchu, arytmia - oto objawy.Gorączki..

Bóle po lewej stronie pod żebrami

.. ...wskazywać na tzw. zespół uciskowy pnia trzewnego. Pień to tętnica, która doprowadza krew do wątroby i innych narządów wewn. Aby wykryć tę chorobę trzeba zrobić usg pnia trzewnego. witam ja też mam bóle po lewej stronie pod żebrami ból i ucisk przy tym boli mnie cała strona lewa takze na..

Koronografia - powikłania i znieczulenie

.. ...znieczulenie? Do czego opaski uciskowe przez 24 h? Witaj Ola! Koronarografia inaczej cewnikowanie serca jest inwazyjnym badaniem tętnic wieńcowych odbywającym się przez tętnicę udową.Jest niezbędnym badaniem wykrywającym niedrożność i zwężenia naczyń wieńcowych.Ja też się bałam tego..

Ból w klatce, który trzyma od miesiąca

.. ...cierpię na bóle w klatce uciskowe na tle nerwicy od kręgosłupa i mimo ze jestem lekarzem nie potrafię sobie pomóc chodziłem na masaże brałem leki z górnej pulki silnie uspokajające ale to nic nie pomaga tylko uzależnia porostu trzeba z tym żyć nerwica jest choroba XXI wieku pozdrawiam..

Jak skutecznie leczyć miażdżycę żył kończyn dolnych?

.. ...zylakami - rajstopy - uciskowe No to jest bardzo źle.Ale DORAŹNIE proponuję ta metodę: http://www.chelatacja.pl/ .Jak sie nie podoba cena to można samemu zrobić to około 10 razy taniej tylko trzeba jeszcze sobie odżywki skombinować.Czytałem że można też stosować spożywczo ale jak jest aż..

ZŻG - zakrzepica żył głębokich

.. ...czynności ( noszenie opaski uciskowej, unoszenie nogi, masaż w kierunku do serca, obniżenie wgi ciała, RUCH ) i że mogą cię one uchronić przed tym powikłaniem. W sumie szkoda, że nie miałeś w pierwszych dniach choroby heparyny ( np. Clexane, a może miałeś tylko nie piszesz? ), ale..

Woda w kolanie

.. ...ketanol ), oraz opaskę uciskową. Ma to tendencję do nawracania. Pewnie ten który chciał ci dać gips myślał o odciążeniu, ale jak wtedy usuwać płyn jeśli dalej będzie się zbierał? Może było to po urazie i mógł przypuszczać, że jakieś struktury są uszkodzone i chciał to zabezpieczyć do..

Woda w kolanie - Str. 2

.. ...i noszę taką opaskę uciskową i chirurg powiedział że góra 10 dni z tą opaską a potem bez. A i jeszcze jedno wcale nie potrzebuje żadnej rehabilitacji ! Jak mnie wkurzają osoby które się nie znają a się mądrują jesteś chirurgiem ?! - , - * 2 lata temu mialem rozsciagniete i naderwane dwa..

Niedomykalność zastawki mitralnej i tójdzielnej

.. ...w szpitalu z powodu uciskow i bolesnych skurczow w klatce piersiowej oraz niskiego cisnienia.Chcialabym sie cos wiecej dowiedziec o tej chorobie. Nieodmykalnosc moja ma pierwszy stopien. Witam wszystkich serdecznie , mam pytanie czy moglby ktos zinterpretowac moje wyniki..

Ból lewego ramienia

.. ...ramię,jest to dziwny ból - uciskowy,szarpiący,występuje przez cały czas,środki przeciwbólowe niespecjalnie pomagają,dodam że nie miałem żadnej kontuzji tej ręki.Może ktoś miał podobne objawy?Proszę odpiszcie..

Pieczenie głowy - czy ktoś tak ma?

.. ...pieczenie na czubku głowy i uciskowe bole glowy i nieraz duszno mi sie robi...lekarz powiedzial ,ze uciski głowy to nerwowe są ( fakt nerwowa jestem ) ale te pieczenie czasem na czubku głowy to mnie zastanawia bo nie wiem czy to tez nerwy? lekarz powiedzial ,że jak by to bylo cos z glowa..

Silny ból kolana

.. ...tym żyć. nosze opaski uciskowe by jakoś funkcjonowac. bywaja dni ze nie chodze;/ Ja trafiłem do świetnego centrum medycznego gdzie postawiono prawidłową diagnozę. Rzepka jest przyparta bocznie i stąd się bierze ból. No i chodze na fizjoterapie. Poprawa jest radykalna, ale zajęcia dość..

Dziwne trzymanie w plecach

.. ...jeszcze dochodzi ten ból uciskowy o którym pisałam wyżej to już naprawde nie wiem co ze sobą robić! Kiedyś były chyba częstsze i budziłam się z tym bólem w nocy na pół przytomna i myślałam że zaraz umre. Siedząc teraz przy komputerze też odczuwam troche ten ucisk ale to może dlatego że o..

Ból głowy - NIEUSTANNY

.. ...pory. Ból jest raczej uciskowy ( obręcz wokół głowy ), czasami pulsujący * w niektórych częściach ( zawsze innych - skronie, czoło, tył głowy ). * Czasami ból jest niedozniesienia, czasami nieco mniejszy, ale zawsze jest. * Byłam u neurologa, lekarka stwierdziła, że nie ma żadnych..

Po ablacji. Pytajcie.

.. ...zamiast dać tą opaskę uciskową. Może ktoś mi odpowie na to pytanie. Oczywiście ablacja się udała. Cały zabieg trwał trzy godz. Zawieziono mnie na salę, podłączyli mi następną kroplówkę i leżę :D Bardzo bolało mnie w mostku, ale po 2 godz mi przeszło. Dostałam też temperatury. Myślałam,..

Dziwne kołatanie serca

.. ...sobie kupic podkolanka uciskowe * * ,owszem,nie byloby w tym nic smiesznego,gdyby nie to ze moj maz leczy sie na nadcisnienie i czesto puchna mu nogi z tego tytulu,a lekarka rodzinna kazala mu nosic skarpetki bezuciskowe. nie wiemy teraz czy siasc i plakac,czy sie dlawic pustym smiechem?..

Nerwica jak walczyć z jej objawami?

.. ...drżenie ciala zmiana temmperatury uciskowe bole glowy bole karku itd ale dreczy mnie jeden objaw jak problem z oddechem i urywanym ziewaniem mozecie napisac o swoich symptomach tej choroby dzieki pa ????..

Nieustanne zawroty głowy i nerwica lękowa - Str. 38

.. ...codziennie głowa. Jest to ból uciskowy, w róznych miejscach głowy. Od ok tygodnia mam czesto zawroty głowy nawet w pozycji siedzącej. czasami mam wrażenie ze zaraz zemdleje. Byłam u neurologa - odruchy neurologiczne bez odchyleń, rtg kregoslupa szyjnego prawidłowy. Okulista podcza..

Coś, ale nie wiem co (może nerwica?)

.. ...głowy ( ale nie ból uciskowy ) - ciężka głowa, dosyć lekkie i ok. raz w tygodniu mrowiące konczyny ( szczegolnie dłonie ) - ból głowy na czole lub na górze głowy - gorsze krążenie ( tak mi sie zdaje ) i zmienne odczucie pulsowania wielu części ciała ( bark, ramię, czasem głowa, brzuch )..

Czy to na pewno nerwica? moja historia! jakie macie objawy? - Str. 4

.. ...dniach doszlo do dziwnych uciskow z lewej strony klatki piersiowej na wysokosci serca najpierw przechodzacych a pozniej prawie stalych. Druga dolegliwoscia do ktorej doszlo wieczorem kiedy polozylem sie spac bylo klucie w okolicach mostka o dziwo przy lezeniu na prawym boku ktoro po..

Zakrzepica

.. ...kupilam sobie rajstopy uciskowe i nawet mi pomagaja.Tez znam pelno kolezanek ktore kilka lat biora tabletki,nie robia zadnych badan i nic im nie jest. Mam nadzieje ze Tobie anmab i mnie uda sie wyzdrowiec: ) R to u Ciebie pewnie były duże skłonności genetyczne.. Ja mam pobieraną krew co..

Zakrzepica

.. ...100 mg i podkolanówkę uciskową stopień 2. Co 12 godzin ketonal i do domu. W domu zabawiłam 3 dni i znowu do szpitala bo skrzepy przesunęły się pod kolano i do łydki. Wcześniej USG doppler wykazało całkowicie zatkaną żyłę główną, na długości 2/3 uda są kolejne skrzepy, a czoło skrzepliny..

Podziękowanie dla Kliniki Kardiochirugii w Szczecinie!!!

.. ...pooperacyjne sa uniwersalne bez uciskowe. Juz sama nie wiem bo znajomy lekarz mowil ze po takich operacjach gdzie otwierana jest klatka nie mozna urzywac pasow gumowych bo klataka musi miec swobode ruchow naturalnych. bo chce wlasnie kupic pas taki prawidlowy i boje urzywac sie tych..

Ucisk na pień trzewny

.. ...która diagnozuje Zespół Uciskowy Pnia Trzewnego??Może trzeba udac sie bezposrodnio do szpitala ?? Prosze o pomoc ja mam 10 maja operacje w Warszawie. Jak chcesz namair na dr to tylko na prv: ) Rege, a jakie amsz objawy - amsz arytmię? Jakie juz maiąłeś badania? Ja mam zwężenie krytyczne,..

Skrócenie PQ

.. ...klatce piersiowej ( uciskowy, rzadziej kłujący ), na ekg lekarz stwierdzil skracanie PQ ( moze ktos wyjasnic co to jest? ) . Mialam robione badanie magnezu ( wynik 2.0 ), jonogram ( NA+ 147.3, K+ 4.55 ) . Bole najpierw nasilaly sie przy lekkim wysilku, zmianie temperatur, potem..

BÓL LEWEJ STRONY CIAŁA...

.. ...Ból jest pulsacyjny i uciskowy. Mam wrażenie jakby wychodził z serca. Przy większym wysiłku ból staje się większy. Nie mogę też wziąć głębszego oddech. Ten ból * zmusza * mnie do krótkich i powolnych oddechów oraz lekkiego unoszenia lewego ramienia. Nie mogę się położyć, zasypiam w..

Problemy

.. ...strronie głwy czasem uciskowy czasem jakis pulsujący ze nagle jakis impuls o boli i nagle przestaje.Osłabienie i ciągla sennosc przeszkadza mi w codziennym życiu szczególnie dlatego że uprawiam kulturystyke którą jak narazie musiałem przerwać.Dodam jeszcze ze pobolewa mnie kark znaczy..

Senność,Zmęczenie bóle głowy

.. ...senność. Odczuwam bóle uciskowe z tyłu glowy i na szyji. Czasem czuje pulsujący ból głowy po jednej stronie.Czasen czuje pisk w uszach i zatykanie. Chcialem dodac że przed tą sennością osłabieniem i zmęczeniem przez tydzień odczuwałem ostry ból głowy który przy położeniu sie nasilał i..

Dziury w sercu

.. ...Zaczęłam odczuwać ból uciskowy w klatce piersiowej. Mam też tętniaka i powiększenie prawej komory.Leżałam w szpitalu oddziale kardiologicznym gdzie lekarz stwierdził konieczność operacji.. no właśnie. Czy wie ktoś może jak to wygląda? Co oni mają zamiar zrobić z tymi dziurkami? Czy..

Uciski, kłucia, etc.

.. ...klatce piersiowej ( uciskowy ) czułam jakby mi ktos na klatke siadał.. ;/ jak sie okazało mam powiekszoną prawą komorę, tętniaka i ubytek w sercu. Nie chce Cię straszyć. Nie mówię że to musi być akurat to.. ale powinieneś iść do lekarza. zrobią Ci badania ( echo serca, RTG itp. ) możliwe..