Udar mózgu u dzieci

Aterotromboza - jak leczyć, jak zapobiegać?

.. ...sercowo - naczyniowych i udarów mózgu. Współczynniki te należą do najwyższych w Europie. Co gorsza, duże różnice w stosunku do krajów Europy Zachodniej nadal nie ulegają zmniejszeniu. JAK LECZYĆ? IV Konferencja Naukowa Instytutu Aterotrombozy przyciągnęła specjalistów wielu dziedzin:..

Długotrwały stres zwiększa ryzyko choroby serca u dzieci

.. ...konsekwencji - zawału serca lub udaru mózgu. Jedynie co piąty pytany uczeń jako formę łagodzenia objawów zdenerwowania deklaruje aktywność fizyczną, a 18 proc. badanych wskazuje na udział w grach zespołowych. Powszechnie stosowaną formą zmniejszania napięcia wśród tej grupy jest..

Alkohol pomaga po zawale serca oraz z chorobą niedokrwienną serca

Alkohol pomaga po zawale serca oraz z chorobą niedokrwienną serca

.. ...gdy chodzi o zawał, udar mózgu czy chorobę niedokrwienną serca. Włoscy naukowcy z katolickiego uniwersytetu Campobasso wykazali właśnie na podstawie metaanalizy, ( czyli analizując wcześniejsze badania ), że umiarkowane spożycie alkoholu ( jeden - dwa kieliszki wina dziennie albo..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 65

.. ...się ryzyko powikłan np udaru mózgu podczas zabiegu. Tygodnie oczekiwania na zabieg były koszmarem.Ale to był ostatni dzwonek. W listopadzie miałam ablacje.Jestem pełna podziwu dla lekarzy przeprowadzających zabieg. Już 4 tygodnie nie biorę leków i czuję się dobrze. Niedawno wróciłam do..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 249

.. ...objawy zawału serca i udaru mózgu równocześnie. Nikt nie umiał mi pomóc i nikt nie rozumiał, nadal niewiele jest osób, które mają pojęcie, co się ze mną dzieje. Jakieś dziwne opory i zażenowanie nie pozwalają mi się otworzyć przed kimś, kto tego nie doświadczył. Od około 3 lat staram się..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 577

.. ...miałam * zawał serca, udar mózgu, i tylko czekałam aż przyjdą mi jakieś głosy do głowy.mówie Wam kompletny koszmar!ale z czasem jakoś ustępowało, mam kochanego chłopaka, z którym chce spedzić reszte życia ( i póki co on na razie też chce,ale nie wiadomo jak to ze mną bedzie dalej:( . No..

Chelatacja - Str. 4

.. ...przebyty lub zagrażający udar mózgu czy bóle niedokrwienne kończyn. Wywołuje zjawisko zwane rewitalizacją - powrót do życia i proporcjonalnych do wieku sił życiowych - można wyczytać w internecie. Podobnie opisują tę terapię ulotki reklamowe i reklamy prasowe. Można się z nich..

Niedoczynność tarczycy - Str. 7

.. ...tarczycowego, zawału serca, czy udaru mózgu i będziemy brać leki, które nie leczą a spowodują następne dolegliwości. Basiu,nie chcialam Cie urazic...naprawde,tylko zdaje sobie sprawe,ze niektorzy ludzie w tym takze ja szukaja za wszelka cene cudownego srodka,ktory dyfinitywnie..

Zwężenie aorty a tabletki antykoncepcyjne

.. ...mięśnia sercowego, - udary mózgu: a ) zakrzepowe krwotoczne - poważne nadciśnienie tętnicze - inne powikłania zakrzepowe w układzie krążenia ( szczególnie w małych, ale ważnych życiowo naczyniach, jak np. żyła lub tętnica siatkówki ) Dziekuje: )czyli wnioskuje ze wiekszych przeciwskazan..

Ciśnienie i tętno chyba wysokie

.. ...niebezpieczne, bo prowadzi do udarów mózgu. Przeżyłam taką sytuację w domu, gdzie starsza osoba nie chciała sie leczyć nie chciała pójść do lekarza i dostała udaru mózgu Pozdrawiam Hela udar moze byc z innych przyczyn oderwanie sie zkrzepu np? Elzbieta ma 37 lat moi drodzy przepraszam że..

Co się dzieje z Kiką?

.. ...miażdżycowa i nie spowoduje udaru mózgu ( tu nawet nie chodzi o zabieg ale o samo badanie elektrofizjologiczne ), lub przez przypadek lekarze nie wypalą mi tej części w sercu bez której funkcjonowanie bez rozrusznika nie będzie możliwe, itd. Czytała na tym forum opinie ludzi, którzy..

Koronarografia - czy to poważny zabieg?

.. ...z 30.04.br.Jestem po udarze nidokrwiennym mózgu.Jeśli interesuje Cie moja opinia i obecna sytuacja po tzw niby badaniu czyli koronarografii odezwij się na mój e,meil udzielę szczególowej odpowiedzi.Obecnie w szpitalu jeden z profesorów wspomniał,iz w Gdańsku zaczęto przeprowadzać..

Udar mózgu i zmiany ciśnienia

.. ...w czerwcu przeszedł udar mózgu wyszedł z tego całkiem nieżle,ale cały czas mam problem z utrzymaniem ciśnienia u niego a mianowicie jest ono albo bardzo wysokie lub bardzo niskie np;210/120po podaniu tabletki spada do 180/98i tak sie utrzymuje przez jakiś czas nastepnego dnia wynosi ono..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 59

.. ...się skrzepy. Grozi to udarem mózgu,więc lepiej dmuchać na zimne. Pozdrawiam. Do czytelnika. Cieszę się , że u ciebie jest ok. Ja może niezyt jasno się wyraziłam. Jestem 8 m - cy po ablacji i cztery m - ce jest dobrze. A licząc następne holtery co dwa miesiące czyli jeżeli przez następne..

Uraz pozawałowy przez niedotlenienie mózgu

.. ...10 lat temu przeżyłam udar bliskiej mi osoby - więc wiem co czujesz - po udarze nieco zmieniła się osobowość - ale tak naprawdę - wszyscy się w ciagu życia zmieniamy. taki się wydajesz samotny i przerażony - posyłam trochę serca i ciepła.i naprawdę wierzę ,że stan Twojej mamy będzie się..

Udar mózgu

.. Moja mama miała udar mózgu. Minęły już 24 godziny, ale lekarze mówiąc że stan jest beznadziejny nie robili dosłownie nic...Dopiero po interwencji rodziny zaczęli dawać sondę i leki.Występuje niedowład lewej strony i brak jest kontaktu z chorą.CZy moja mama może odczuwać jakies bóle, czy słyszy otoczenie.Oczy..

Przełożenie wielkich pni - Str. 4

.. ...rok. Babcia 23 miała udar mózgu :( ( . Ale musi być lepiej. Wszystkiego dobrego dla Was na Nowy Rok, a zdrowia zwłaszcza. Trzymam kciuki za Piotra. Pozdrawiam ciepło Ola Miało być 94 lata. WITAJ OLU dzieki za slowa pocieszenia ale to nie przejsciowe zmeczenie cos sie we mnie urwalo...

Drentwienie palca u nogi - Str. 2

.. ...taki że skończy się na udarze mózgu, wylewie itp to przejdzie! mi przeszło. łykaj magnez koniecznie i tyle. sie nie bój, to normalne. do jesika! jak dalej bedziesz stala przy autostradzie to amputuja ci druga noge ale tym razem wlacznie z pochwa Ja też mam nieczułe palce u nogi jest to..

Udar mózgu - poszukuję kardiologa

.. Witam, moja mama jest po małym wylewie - na szczęście niegroźnym. Sytuacja może jednak się powtórzyć. Ponieważ nigdy nie korzystała z opieki kardiologa mam prośbę - czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć o sprawdzonym specjaliście - kardiologu, który się tym zajmuje. Może być w Szczecinie, Kołobrzegu, Koszalinie,..

Bardzo wysokie tętno o 13 latki! nawet 150

.. ...zrobili rezonans wyszło udar mózgu i na dodatek kilka starych mikro udarów możliwe że czasów dzieciństwa tsh w górnej granicy normy a miałem chorobę g basadowa wytrzeszcz oka szukaj neurologa który przyjmuje prywatnie a pracuje w centrum zdrowia dziecka zapłacisz za wizyte ale z dużym..

Szumy uszne - pisk 24/7

.. ...doprowadzić nawet do udaru mózgu, ale takie przyczyny są bardzo rzadkie i nie do konca świat medycyny jest pewien czy piski mogą być tym spowodowane.Czasem piski( ale chyba bardziej szum ) w uszach moze byc przyczyną braku potasu, dobrze wiec zrobić zwykłe badania na podstawowe..

Bypassy i udar mózgu

.. ...poniedziałek ) miał udar mózgu.Czy udar był spowodowany operacją?Jakie następstwa mogą przynieść powiązane ze sobą te dwie ciężkie choroby? Witaj.Jakie następstwa niesie powiązanie udaru mózgu i operacji bypassów pewnie nikt nie wie, bo trudno przewidzieć jak zachowa się organizm..

Woda w płucach i woda w jamie brzusznej

.. ...2003 roku przeszedł udar mózgu. Wtedy tez wyszedl na jaw fakt, ze jest cukrzykiem. Jakis tydzień temu zaatakowały go korzonki tzn ból który wskazywał ze sa to korzonki. Przyjechalo pogotowie, dostał zastrzyk przeciwbolowy. Lekarz pierwszego kontaktu kontynuował leczenie korzonek. Po..

Dalsze postąpienia po udarze mózgu - Str. 3

.. ...perspektywy widzę, że udar dlo osób w podeszłym wieku - to w większości wyrok śmierci, niestety...Dziadek walczył pół roku. Bywało różnie. Na początku wydawało się,że będzie dobrze...Zacząl sprawnie mówic, trochę poruszał sparaliżowaną ręką, jadł i był pogodny...Miał..

Niski poziom magnezu a arytmia

.. ...tego , sama jestem po udarze mózgu i musze dbać o właściwe poziomy wszystkich pierwiastków. to samo się dzieje jak masz nieobór potasu czy żelaza. Przy niedobrze magnezu szybko męczą się mięśnie. a ja go w ciązy ie moge uzupełnić biorąc po 10 - 12 tabletek dzinnie:( 10 - 12 tabletek..

Po by-passach

.. ...wystąpieniu zawału serca lub udaru niedokrwiennego mózgu. Jeśli jesteś zainteresowany mogę Ci pomóc mój e - mail ewa810@poczta.onet.pl Mąż miał by - passy w Szczecinie w październiku 2008. Od ponad 5 lat ma też migotanie przedsionków. Po operacji czuje się dobrze. * Migotka * jest nadal,..

DEPRESJA CZY UDAR MÓZGU?????

.. ...czytałam ze to moze byc udar mózgu ale wydaje mi sie ze zarówno tomografia jak i rezonans by wykazały ze był udar. ponadto wyczytałem ze wiekszości przypadkach podczas udaru dochodzi do paralizu. mama nie ma paralizu i chwile wpodczas dnia dni ze sie przejdzie po korytarzu że sama..

Udar mózgu proszę pocieszcie chociaż...

.. ...Mój tata zachorował na udar niedokrwienny z prawej strony, a z tego co wiem jest bardziej niebezpieczny niż z lewej. nie ruszał prawymi kończynami, nie mówił po moim języku, tylko wymyślał jakieś dziwne słowa, czasami śmiał się nie wiadomo z czego i nucił wesołe piosenki, ale przecież on..

Proszę o rady co mi jest,tak bardzo się boję :(

.. ...wózek inwalidzki, albo udar mózgu. W każdej mniej komfortowej sytuacji i za każdym razem umierałam na coś innego. Obecnie przeżywam ból mojej koleżanki z pracy. Młoda dziewczyna ( 30 lat ), dostała ataku padaczki i prawie drugi miesiąc leży w szpitalu na intensywnej terapii pod..

Zawał i niedotlenienie mózgu a szansa na wybudzenie się

.. ...kilka miesięcy temu udar módżka, ale to twardy facet i dał sobie z tym radę, jedyne na co się skarżył to ból w nodz, która była chłodna. Zarejestrował się do lekarza, który robi * przepływy * USG, ale dopiero na poczatek listopada, za pieniądze na początek października, więc pojechał do..

Poważny problem z nerwami przy nerwicy oraz objawy

.. ...związanych z głową - udaru mózgu, wylewu, krwiaka i innych rzeczy. Tym bardziej że jestem jakiś nieobecny, juz nie taki zadowolony jak kiedyś, w gorszym humorze itp. U neurologa byłem ale nie stwierdził nic podczas zwykłego badania. Oczywiście to mnie nie uspokoiło i myślę nad..

Czy to udar mózgu? po zawale i zakrzepie w stencie

.. Mój tata na początku października 2009 miał rozległy zawał. Zrobiono wtedy my koronografię w celu założenia stentu na głównej aorcie. Po miesiącu tatę zabrała erka z podobnymi objawami zawałowymi. Okazało się, że w stendzie powstał zakrzep krwi. Ale tym razem doszło do reanimacji i niestety nie wiem ile..

Udar mózgu a chrapanie

.. ...ojciec 80 - Latek dostał udaru mózgu , udar objął prawą półkulę ,ma paraliż na lewej nogi i ręki . Aktulanie coś się chyba zaczyna się poprawiać poniewż do tej pory nie otwierał oczów i nie było z nim żadnego kontaktu ,już po paru dniach ma teraz otwarte oczy i porusza nimi abwy widzieć..

Przerwa na miesiączkę przy braniu microgyn

.. ...chorobami serca, a także z innymi schorzeniami. Mogą powodować zakrzepicę, udar mózgu i inne takie. Mogą też uszkodzic już poczęte dziecko. Warto poczytać ulotke, zanim łyknie się coś tak szkodliwego...

Zatrzymane akcji serca i trzydziesto minutowa reanimacja

.. ...jest prawdopodobieństwo udaru mózgu w takim przypadku? Z góry dziękuję za wszelkie informacje. może będzie dobrze skoro trzy razy serce ruszało,więc mózg był dotleniony.Trzeba czekać. Ja miałem w 2005r 30 minutowa reanimacje ( migotanie komór ) ciezki stan Dokładnie to samo miałem..

Niskie ciśnienie krwi ???

.. ...obwodowych, przebyty udar mózgu to ciśnienie twoje powinno być około 120/80. witam, dzieki za twoje opinie - czyli takie nieskie cisnienie jest ok ? hmm a ja sie wtedy tak sobie czule, taki pijany itp... a co z cisnieniem w pracy - jest tak na poziomie 145/85 i potem spada do 135/85 a..

Mowa po udarze mózgu.

.. ...mama rok temu przeszła udar mózgu, obecnie jest dobrze ale miewa dni kiedy zaczyna gorzej mówic / bełkot / choc sama o tym wie to jezyk sie placze za dzien dwa to przechodzi. Czy nalezy wzywac lekarza czy tem moze trzeba podac jakies lekarstwa. znam osobę po udarze ,która ma podobnie,ale..

PFO Z PRZECIEKIEM ZAGRAZA ŻYCIU?

.. ...krążeniu krwi może wystąpic udar mózgu, dlatego najlepiej zamknąć ten otwór. Dzisiaj można to zrobic przezskórnie. Warto poradzić się kardiologa doświadczonego w prowadzeniu dorosłych z wrodzonymi wadami serca. Pozdrawiam i zapraszam na forum Fundacji Serce Dziecka, gdzie nie brakuje..