Udar niedokrwienie mózgu

Chwilowa utrata wzroku

Chwilowa utrata wzroku

.. ...przytomności, z czasem także udary niedokrwienne mózgu. Siatkówka również jest organem bardzo wrażliwym na niedokrwienie, stad w tej samej grupie pacjentów przy spadkach ciśnienia tętniczego krwi, objawom niedokrwienia mózgu mogą towarzyszyć chwilowe utraty wzroku. Do równie poważnego..

Niedociśnienie

.. ...ostrożnie postępuje się w udarach krwotocznych mózgu, którym zwykle towarzyszy znaczny wzrost ciśnienia tętniczego ( kryza ). Nagłe obniżenie ciśnienia może w tym przypadku spowodować udar niedokrwienny. Odpowiednio wysokie ciśnienie tętnicze krwi jest konieczne do prawidłowego..

TIA  (przemijające ataki niedokrwienne)

TIA (przemijające ataki niedokrwienne)

.. ...żadnych zmian sugerujących udar mózgu. Należy jednak pamiętać, że TIA często poprzedza pełnoobjawowy udar niedokrwienny. Zawsze należy więc szukać przyczyny wystąpienia tego typu zaburzeń i, jeśli to możliwe, starać się je wyeliminować lub zminimalizować ich wpływ na funkcjonowanie..

Zwężenia tętnic szyjnych

.. ...nawet może dojść do udaru niedokrwiennego mózgu. Zwężenie tętnic szyjnych operuje się, jeśli towarzyszą mu objawy i osiągnie minimum 70% światła tętnicy szyjnej, lub jeśli przekroczy 74% ( nawet bez objawów ). Możliwe jest leczenie wewnątrznaczyniowe, ale popularniejsza jest nadal metoda..

Clopidogrel (Klopidogrel, Aprelex, Plavix, Zyllt)

.. ...świeżym zawale serca i udarze niedokrwiennym mózgu, uogólnionej chorobie miażdżycowej. Często podaje się go wraz z kwasem acetylosalicylowym. Oba leki mają podobny efekt terapeutyczny, różnią się jednak mechanizmem działania, stąd ich jednoczesne stosowanie jest w niektórych sytuacjach..

Objawy wylewu (udar krwotoczny mózgu)

Objawy wylewu (udar krwotoczny mózgu)

.. Udar krwotoczny zdarza się rzadziej niż udar niedokrwienny mózgu. W chwili gdy tkanka mózgowa została już zniszczona, objawy udaru zależą nie tyle od jego typu ( niedokrwienny, krwotoczny czy zatokowy ) co od lokalizacji uszkodzenia. W przypadku udaru krwotocznego najczęściej dochodzi do uszkodzenia jąder..

Już jeden papieros szkodzi tętnicom

.. ...niedokrwiennego mózgu, powstawania skrzeplin krwi, a także podwyższa ciśnienie tętnicze i zmniejsza poziom tlenu we krwi. Im sztywniejsze tętnice, tym większe ryzyko chorób serca i udaru - podkreśla badaczka...

Alkohol pomaga po zawale serca oraz z chorobą niedokrwienną serca

Alkohol pomaga po zawale serca oraz z chorobą niedokrwienną serca

.. ...gdy chodzi o zawał, udar mózgu czy chorobę niedokrwienną serca. Włoscy naukowcy z katolickiego uniwersytetu Campobasso wykazali właśnie na podstawie metaanalizy, ( czyli analizując wcześniejsze badania ), że umiarkowane spożycie alkoholu ( jeden - dwa kieliszki wina dziennie albo..

Chelatacja - Str. 4

.. ...przebyty lub zagrażający udar mózgu czy bóle niedokrwienne kończyn. Wywołuje zjawisko zwane rewitalizacją - powrót do życia i proporcjonalnych do wieku sił życiowych - można wyczytać w internecie. Podobnie opisują tę terapię ulotki reklamowe i reklamy prasowe. Można się z nich..

Wypadanie płatka (syndrom Barlova)

.. ...operacje chirurgiczne itp. Udar niedokrwienny mózgu – spowodowany zaczopowaniem tętnic mózgowych przez materiał zakrzepowy powstały na płatkach zastawki mitralnej ( bardzo rzadko ) Niewydolność krążenia Zaburzenia rytmu serca powrót Badania dodatkowe Badaniem w pełni..

Koronarografia i niedokrwienie mózgu

.. ...mózgu i dokonał się udar niedokrwienny.Niedowład i afazja ustąpiły w następnych dniach, dlaczego do tego doszło?Dlaczego teraz kiedy chodzę odczuwam bóle jakby chory był żołądek szybko się męczę,jest 10 dni od zabiegu. Z podziękowaniem Jest to groźne powikłanie tego badania. Zdarza sie..

Śluzak?

.. ...powoduja wszelkiego rodzaju udary, zatory. Jakiś mógł na chwilę zablokować światło w naczyniu mózgu i stąd kótkotrwały niedowład. Sluzak to nie skrzeplina , to lagodny nowotwor serca, czasem sie zdarza,ze * drobinka * się oderwie i dochodzi do niedokrwienia , w przsypadku istnienia..

Operacja wymiany aorty wstępującej - Str. 3

.. ...maja 2008 roku doznałem udaru niedokrwiennego mózgu i przy okazji angio TK wykryto mi tętniaka aorty wstępującej bez rozwarstwień ( ówcześnie 46 mm ). Byłem pod stałą kontrolą lekarzy z kliniki w Zabrzu, m.in. prof.Przybylskiego ( angio TK co pół roku celem sprawdzenia wzrostu szerokości..

Udar mózgu - Str. 2

.. ...wszystkich,mój tato tez miał udar mózgu( niedokrwienny ) dokładnie 29.04.2009 ale NIE miała tyle szcześcia bo niestety 4.05.2009 zmarł,co chce napisać ,że tata pomimo tego że miał zamkniete oczy i prawie cały czas spał to mnie słyszał ponieważ pożegnał się ze mną, powiedział mi ostatni..

Udar mózgu - Str. 6

.. ...tatuś [63 lata] miał udar niedokrwienny lewostronny. stan był dość poważny pierwszego dnia jeszcze chodzil drugiego lezal caly czas spal nie poruszal sie , przy karmieniu go nie otwieral nawet oczu krztusil sie piciem jadl same papki... bylo strasznie . Do tego meczyla go straszna..

Mam 14 lat, niskie ciśnienie, wysoki puls, i bóle głowy - Str. 2

.. ...mialam zator,przez co udar mózgu niedokrwienny i okazało sie ze mam zakrzepice...radze szybko się udać do lekarza bo coraz więcej ludzi ma podobne problemy:/ Mam od 3 tygodni bol glowy... Wczesniej miałam grype dostałam Tamiflu na grype ahn1 zeby jak by co zapobiegac... 1 dnia gdy..

Po by-passach

.. ...wystąpieniu zawału serca lub udaru niedokrwiennego mózgu. Jeśli jesteś zainteresowany mogę Ci pomóc mój e - mail ewa810@poczta.onet.pl Mąż miał by - passy w Szczecinie w październiku 2008. Od ponad 5 lat ma też migotanie przedsionków. Po operacji czuje się dobrze. * Migotka * jest nadal,..

Udar mózgu proszę pocieszcie chociaż...

.. ...Mój tata zachorował na udar niedokrwienny z prawej strony, a z tego co wiem jest bardziej niebezpieczny niż z lewej. nie ruszał prawymi kończynami, nie mówił po moim języku, tylko wymyślał jakieś dziwne słowa, czasami śmiał się nie wiadomo z czego i nucił wesołe piosenki, ale przecież on..

Prawdopodobnie mam nerwice jak większość z was tutaj

.. ...tam stwierdzili ze mam udar niedokrwienny mózgu dlatego ten nie dowład.w późniejszych badaniach stwierdzono że przyczyną jest tętniak wrzecionowaty w mózgu.po konsultacjach lekarz oznajmił mi że nic sie nie da znim zrobić bo jest nietypowy i takie tam.Nie musze wam pisac co przezywałem w..

Czy to mógł być niedokrwienny udar mózgu?

.. ...kroplowkach?czy mozliwe ze miala udar mozgu ale lekarze konowaly nie zdjagnozowali tego? jest coraz gorzej, gdyby chociaz wspolpracowala, chciala jesc, to mysle ze nabralaby sil, co robic? lekarz mowi na sile karmic! ale nie da sie! poza tym ma arytmie i jak jej dajemy jesc ona sie..

Udar mózgu niedokrwienny z sparaliżowaną lewą połową

.. ...listopada o godz 11 dostała udar,wiemy już że jest to udar niedokrwienny z sparaliżowaną lewą połową .Nie rusza lewą nogą i ręką. Mówi trochę słabo i ma problem z oczami ale widzi i poznaje osoby Jak nie śpi jest przytomna mówi że boli ją głowa i że chce do domu. Lekarze mówią tylko że..

Problemy życia codziennego chorych po udarze niedokrwiennym mózgu

.. ...codziennego chorych po udarze niedokrwiennym mózgu * chciałabym państwa poprosić o pomoc - wypełnienie ankiety dotyczącej właśnie tego zagadnienia. Ankieta jest całkowicie anonimowa. Osobom, które wezmą udział w ankiecie mogę udostępnić wyniki moich badań. oto link do ankiety:..

Nadciśnienie - Str. 2

.. ...mikrokrążenie ( serce, mózg ), udary mózgu, pobrubienie ściany naczyń krwionośnych i choroba niedokrwienna serca, uszkodzenie aorty ( rozwarstwienie aorty ). Dodatkowo ryzyko wzrasta, jeżeli w Twojej rodzinie ( rodzice, dziatkowie, wujostwo ) jest nadciśnienie tętnicze. Konrado5,..

Czy bajpasy mają sens?

.. ...np. zawał serca lub udar ). Dane te są niewystarczające, aby wykluczyć takie ryzyko w przypadku przyjmowania ketoprofenu. Pacjenci z niekontrolowanym nadciśnieniem tętniczym, zastoinową niewydolnością serca, chorobą niedokrwienną serca, chorobą tętnic obwodowych lub chorobą naczyń mózgu..