Udar niedokrwienny

Leki przeciwpłytkowe

Leki przeciwpłytkowe

.. ...tiklopidyny: zapobieganie udarom niedokrwiennym, profilaktyka zawału w niestabilnej chorobie wieńcowej, prewencja restenozy po angioplastyce naczyń wieńcowych ( balonikowanie, PTCA ). Działania niepożądane leku: główne skargi zgłaszane przez pacjentów to bóle brzucha, nudności i..

Chwilowa utrata wzroku

Chwilowa utrata wzroku

.. ...naczyń mózgu ( zator i udar niedokrwienny ) oraz pnia płucnego ( zator płucny ). Może się jednak także zdarzyć, że drobna skrzeplina będzie za mała, by zatkać duże naczynia, ale przedostanie się do naczyń siatki i tak wywoła zator. Jest to ostry stan okulistyczny, którego pierwotną..

Niedociśnienie

.. ...przypadku spowodować udar niedokrwienny. Odpowiednio wysokie ciśnienie tętnicze krwi jest konieczne do prawidłowego zaopatrywania narządów w tlen i związki odżywcze. Krytycznym organem jest mózg. Reaguje najszybciej. Spektakularnym przykładem takiej reakcji są ortostatyczne spadki..

TIA  (przemijające ataki niedokrwienne)

TIA (przemijające ataki niedokrwienne)

.. ...niedokrwienny. Zawsze należy więc szukać przyczyny wystąpienia tego typu zaburzeń i, jeśli to możliwe, starać się je wyeliminować lub zminimalizować ich wpływ na funkcjonowanie ośrodkowego układu nerwowego...

Zwężenia tętnic szyjnych

.. ...nawet może dojść do udaru niedokrwiennego mózgu. Zwężenie tętnic szyjnych operuje się, jeśli towarzyszą mu objawy i osiągnie minimum 70% światła tętnicy szyjnej, lub jeśli przekroczy 74% ( nawet bez objawów ). Możliwe jest leczenie wewnątrznaczyniowe, ale popularniejsza jest nadal metoda..

Clopidogrel (Klopidogrel, Aprelex, Plavix, Zyllt)

.. ...świeżym zawale serca i udarze niedokrwiennym mózgu, uogólnionej chorobie miażdżycowej. Często podaje się go wraz z kwasem acetylosalicylowym. Oba leki mają podobny efekt terapeutyczny, różnią się jednak mechanizmem działania, stąd ich jednoczesne stosowanie jest w niektórych sytuacjach..

Aterotromboza (zakrzepowe powikłania miażdżycy)

.. ...ciśnienia tętniczego, poziomu glukozy oraz profilu lipidów. Konsekwencjami nieprzestrzegania zasad zdrowego rozsądku są takie powikłania naczyniowe, jak zawał serca, udar, niedokrwienie kończyn dolnych, itp...

Objawy wylewu (udar krwotoczny mózgu)

Objawy wylewu (udar krwotoczny mózgu)

.. ...zdarza się rzadziej niż udar niedokrwienny mózgu. W chwili gdy tkanka mózgowa została już zniszczona, objawy udaru zależą nie tyle od jego typu ( niedokrwienny, krwotoczny czy zatokowy ) co od lokalizacji uszkodzenia. W przypadku udaru krwotocznego najczęściej dochodzi do uszkodzenia..

Już jeden papieros szkodzi tętnicom

.. ...niedokrwiennego mózgu, powstawania skrzeplin krwi, a także podwyższa ciśnienie tętnicze i zmniejsza poziom tlenu we krwi. Im sztywniejsze tętnice, tym większe ryzyko chorób serca i udaru - podkreśla badaczka...

Alkohol pomaga po zawale serca oraz z chorobą niedokrwienną serca

Alkohol pomaga po zawale serca oraz z chorobą niedokrwienną serca

.. ...gdy chodzi o zawał, udar mózgu czy chorobę niedokrwienną serca. Włoscy naukowcy z katolickiego uniwersytetu Campobasso wykazali właśnie na podstawie metaanalizy, ( czyli analizując wcześniejsze badania ), że umiarkowane spożycie alkoholu ( jeden - dwa kieliszki wina dziennie albo..

Echo serca - Str. 50

.. ...zakrzepów może spowodować udar niedokrwienny ( i objawy mogą być podobne ). http://www.ikard.pl/przetrwaly - otwor - owalny.html http://www.zdrowie.med.pl/udar/udar03.html Więcej powie ci lekarz, bo ja nie chcę cię ani straszyć, ani kierowac twojej uwagi na jeden problem, podczas gdy to..

Chelatacja - Str. 4

.. ...przebyty lub zagrażający udar mózgu czy bóle niedokrwienne kończyn. Wywołuje zjawisko zwane rewitalizacją - powrót do życia i proporcjonalnych do wieku sił życiowych - można wyczytać w internecie. Podobnie opisują tę terapię ulotki reklamowe i reklamy prasowe. Można się z nich..

Chelatacja - Str. 20

.. ...chelatacje, właśnie dostał udar niedokrwienny czy może mieć to jakiś związek z przebytymi zabiegami? Biedny Pan * jureklubl * Należałoby wspomnieć jeszcze że jako skutek uboczny chelatacja w niewielkim procencie powoduje chorobę nienawiści i pieniactwa oraz blokadę umysłową na wszelkie..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 2

.. ...np. mózgu co się równa udarowi niedokrwiennemu, nie łaczyć z zawałem serca, do niego raczej nie dochodzi w tym mechanizmie ). Małe ubytki faktycznie zamyka się bez zabiegu kardiochirurgicznego. Zabieg jest raczej rutynowy. Nie martw się, około 20% populacji ma jakiś ubytek w przegrodzie..

Wypadanie płatka (syndrom Barlova)

.. ...operacje chirurgiczne itp. Udar niedokrwienny mózgu – spowodowany zaczopowaniem tętnic mózgowych przez materiał zakrzepowy powstały na płatkach zastawki mitralnej ( bardzo rzadko ) Niewydolność krążenia Zaburzenia rytmu serca powrót Badania dodatkowe Badaniem w pełni..

Koronarografia i niedokrwienie mózgu

.. ...mózgu i dokonał się udar niedokrwienny.Niedowład i afazja ustąpiły w następnych dniach, dlaczego do tego doszło?Dlaczego teraz kiedy chodzę odczuwam bóle jakby chory był żołądek szybko się męczę,jest 10 dni od zabiegu. Z podziękowaniem Jest to groźne powikłanie tego badania. Zdarza sie..

Śluzak?

.. ...powoduja wszelkiego rodzaju udary, zatory. Jakiś mógł na chwilę zablokować światło w naczyniu mózgu i stąd kótkotrwały niedowład. Sluzak to nie skrzeplina , to lagodny nowotwor serca, czasem sie zdarza,ze * drobinka * się oderwie i dochodzi do niedokrwienia , w przsypadku istnienia..

Operacja wymiany aorty wstępującej - Str. 3

.. ...maja 2008 roku doznałem udaru niedokrwiennego mózgu i przy okazji angio TK wykryto mi tętniaka aorty wstępującej bez rozwarstwień ( ówcześnie 46 mm ). Byłem pod stałą kontrolą lekarzy z kliniki w Zabrzu, m.in. prof.Przybylskiego ( angio TK co pół roku celem sprawdzenia wzrostu szerokości..

Szukam wsparcia - tachycardia, nadciśnienie, trójglicerydy

.. ...wczesniej przyplatal sie udar niedokrwienny i jest juz dobrze . Chodzilem do roznych lekarzy , az wkoncu sie przemoglem i poszedlem do psychiatry ( przyznaje , ze oczekiwanie pod drzwiami na wizyte nie nalezy do milych ) ico uslyszalem * chcesz zyc - to zyj wolniej * oj nie podobalo sie..

Udar mózgu - Str. 2

.. ...wszystkich,mój tato tez miał udar mózgu( niedokrwienny ) dokładnie 29.04.2009 ale NIE miała tyle szcześcia bo niestety 4.05.2009 zmarł,co chce napisać ,że tata pomimo tego że miał zamkniete oczy i prawie cały czas spał to mnie słyszał ponieważ pożegnał się ze mną, powiedział mi ostatni..

Udar mózgu - Str. 6

.. ...tatuś [63 lata] miał udar niedokrwienny lewostronny. stan był dość poważny pierwszego dnia jeszcze chodzil drugiego lezal caly czas spal nie poruszal sie , przy karmieniu go nie otwieral nawet oczu krztusil sie piciem jadl same papki... bylo strasznie . Do tego meczyla go straszna..

Udar niedokrwienny lewostronny a sztuczna zastawka

.. ...roku w sierpniu dastała udaru z niedotlenienia,ma niedowład i porażoną lewą stronę.Po wnikliwych badaniach okazało się ,że przepustowość zastawek zmniejsza się i należy wykonać operację wszczepienia sztucznej zastawki.Nie wiem jak ma się jedna choroba do drugiej? Czy ktoś miał podobne..

Mam 14 lat, niskie ciśnienie, wysoki puls, i bóle głowy - Str. 2

.. ...mialam zator,przez co udar mózgu niedokrwienny i okazało sie ze mam zakrzepice...radze szybko się udać do lekarza bo coraz więcej ludzi ma podobne problemy:/ Mam od 3 tygodni bol glowy... Wczesniej miałam grype dostałam Tamiflu na grype ahn1 zeby jak by co zapobiegac... 1 dnia gdy..

Dwie kardiomiopatie razem?

.. ...15 )( wcześniej miał udar niedokrwienny )w/g lekarza ma jedną i drugą kardiomiopatiae.A oprócz tego zwężenie zastawki aortalnej niewielkiego stopnia. Kochana nie wiem czy ktos na tym forum ci pomoze ale pomyslalam zebys weszla na inne forum: www.sercedziecka.org.pl Mysle ze moze na..

Niskie ciśnienie a udar

.. ...Ja zawsze mam 90/60 i czuje sie dobrze. Musisz zapytać lekarza. Udar niedokrwienny[ zator lub zakrzep] wiem bo mialam, to nie od ciśnienia, a udar krwotoczny[ wylew] od nadciśnienia wysokiego. Bez obaw...

Po by-passach

.. ...wystąpieniu zawału serca lub udaru niedokrwiennego mózgu. Jeśli jesteś zainteresowany mogę Ci pomóc mój e - mail ewa810@poczta.onet.pl Mąż miał by - passy w Szczecinie w październiku 2008. Od ponad 5 lat ma też migotanie przedsionków. Po operacji czuje się dobrze. * Migotka * jest nadal,..

Udar mózgu proszę pocieszcie chociaż...

.. ...Mój tata zachorował na udar niedokrwienny z prawej strony, a z tego co wiem jest bardziej niebezpieczny niż z lewej. nie ruszał prawymi kończynami, nie mówił po moim języku, tylko wymyślał jakieś dziwne słowa, czasami śmiał się nie wiadomo z czego i nucił wesołe piosenki, ale przecież on..

Prawdopodobnie mam nerwice jak większość z was tutaj

.. ...tam stwierdzili ze mam udar niedokrwienny mózgu dlatego ten nie dowład.w późniejszych badaniach stwierdzono że przyczyną jest tętniak wrzecionowaty w mózgu.po konsultacjach lekarz oznajmił mi że nic sie nie da znim zrobić bo jest nietypowy i takie tam.Nie musze wam pisac co przezywałem w..

Czy to mógł być niedokrwienny udar mózgu?

.. ...kroplowkach?czy mozliwe ze miala udar mozgu ale lekarze konowaly nie zdjagnozowali tego? jest coraz gorzej, gdyby chociaz wspolpracowala, chciala jesc, to mysle ze nabralaby sil, co robic? lekarz mowi na sile karmic! ale nie da sie! poza tym ma arytmie i jak jej dajemy jesc ona sie..

Udar niedokrwienny z częściowo sparaliżowaną lewą połową

.. ...udar,wiemy już że jest to udar niedokrwienny z częściowo sparaliżowaną lewą połową( próbuje poruszać nogą i ręką podnosi ,zgina palce ).Gorzej z oczami prawie ich nie otwiera. Jak nie śpi jest przytomna mówi że boli ją głowa i że chce do domu. Lekarze mówią tylko że trzeba powtórzyć..

Udar niedokrwienny z częściowo sparaliżowaną lewą połową - Str. 2

.. ...lat.w lutym dostałem udaru niedokrwiennnego prawej półkuli mózgowej z niedowładem lewostronnym, na moje szczęście niedowład ustał właściwie już na następny dzień,mogłem już wstać z łóżka,umyć się itd.. po 2 miesiącach,wynależli 100% niedrożność tętnicy szyjnej wewnętrznej,idąc..

Udar mózgu niedokrwienny z sparaliżowaną lewą połową

.. ...udar,wiemy już że jest to udar niedokrwienny z sparaliżowaną lewą połową .Nie rusza lewą nogą i ręką. Mówi trochę słabo i ma problem z oczami ale widzi i poznaje osoby Jak nie śpi jest przytomna mówi że boli ją głowa i że chce do domu. Lekarze mówią tylko że trzeba powtórzyć tomgrafię bo..

Problemy życia codziennego chorych po udarze niedokrwiennym mózgu

.. ...codziennego chorych po udarze niedokrwiennym mózgu * chciałabym państwa poprosić o pomoc - wypełnienie ankiety dotyczącej właśnie tego zagadnienia. Ankieta jest całkowicie anonimowa. Osobom, które wezmą udział w ankiecie mogę udostępnić wyniki moich badań. oto link do ankiety:..

Nadciśnienie - Str. 2

.. ...mikrokrążenie ( serce, mózg ), udary mózgu, pobrubienie ściany naczyń krwionośnych i choroba niedokrwienna serca, uszkodzenie aorty ( rozwarstwienie aorty ). Dodatkowo ryzyko wzrasta, jeżeli w Twojej rodzinie ( rodzice, dziatkowie, wujostwo ) jest nadciśnienie tętnicze. Konrado5,..

Czy bajpasy mają sens?

.. ...np. zawał serca lub udar ). Dane te są niewystarczające, aby wykluczyć takie ryzyko w przypadku przyjmowania ketoprofenu. Pacjenci z niekontrolowanym nadciśnieniem tętniczym, zastoinową niewydolnością serca, chorobą niedokrwienną serca, chorobą tętnic obwodowych lub chorobą naczyń mózgu..

Po alkoholu mózg jest bardziej narażony na udar niedokrwienny

Po alkoholu mózg jest bardziej narażony na udar niedokrwienny

.. ...dni wcześniej przeszli udar niedokrwienny, 104 z nich spożywało alkohol w ciągu 24 godzin przed udarem, a 14 w ciągu zaledwie godziny poprzedzającej to zdarzenie. Z ostatecznej analizy wykluczono te osoby, u których z udar spowodował poważne zaburzenia mowy lub które były w bardzo złym..

Filtry żylne

.. ...po zawałach serca i udarze niedokrwiennym mózgu przyczynę zgonów. Stanowi najpoważniejszą postać żylnej choroby zakrzepowo - zatorowej, do której występowania predysponuje wiele stanów chorobowych. Podstawą leczenia i zapobiegania występowaniu zatorowości płucnej jest leczenie heparynami..

Witamina E a udar mózgu

Witamina E a udar mózgu

.. ...zdarza się rzadziej niż udar niedokrwienny, który stanowi 70% wszystkich udarów. Udar niedokrwienny polega na zatrzymaniu dopływu krwi do mózgu na skutek zwężenia lub zamknięcia światła w naczyniach tętniczych. Naukowcy są zdania, że witamina E o 10% zmniejsza ryzyko udaru..

Owoce i warzywa zmniejszają ryzyko udaru niedokrwiennego

Owoce i warzywa zmniejszają ryzyko udaru niedokrwiennego

.. ...udaru niedokrwiennego. Udar niedokrwienny to najczęściej występująca choroba serca oraz jedna z najczęstszych przyczyn zgonu w Europie. Zdrowy styl życia a choroby serca. Udar niedokrwienny występuję, gdy do serca dostarczana jest za mała ilość krwi. Choroba ta objawia się dusznicą i..

Migotanie przedsionków u pacjentów z ciężką postacią sepsy

Migotanie przedsionków u pacjentów z ciężką postacią sepsy

.. ...bardziej narażeni na udar oraz śmierć. Migotanie przedsionków jest jedną z najczęściej występujących arytmii serca u krytycznie chorych pacjentów. Wcześniejsze badania wykazały, że u 6 - 20% osób dotkniętych ciężką postacią sepsy pojawia się migotanie przedsionków, co sugeruje, że sepsa..

Anemia a ryzyko śmierci po udarze

Anemia a ryzyko śmierci po udarze

.. ...śmierci w ciągu roku od udaru. Wśród pacjentów po udarze mózgu ciężka anemia jest sygnałem, którego nie wolno lekceważyć. Wcześniejsze badanie udowodniło, że choroba ta zwiększa ryzyko śmierci u osób w ciągu roku po zawale serca, a także z niewydolnością nerek lub chorobą nerek. Badanie..

Ryzyko udaru u cukrzyków

Ryzyko udaru u cukrzyków

.. ...udaru niedokrwiennego. Udar niedokrwienny to najczęściej występujący rodzaj udaru, który jest powodowany przez blokadę przepływu krwi do mózgu. O ile cukrzyca jest znanym czynnikiem ryzyka udaru, nieznany był wpływ czasu trwania choroby na prawdopodobieństwo udaru. Amerykańscy naukowcy..