Udar serca

Powikłania zawału serca

.. ...pozawałowy Dresslera Udar mózgu Ostra niedomykalność mitralna Skrzepliny w lewej komorze, zakrzepica żył głębokich, zatory tt. obwodowych Pęknięcie wolnej ściany serca występuje u mniej niż 1% chorych z zawałem. Występuje zwykle w ciągu pierwszych 5 dni po zawale. Pęknięcie ściany..

Angioplastyka (PTCA)

.. ...od stanu ogólnego osoby badanej i stopnia zaawansowania choroby, ich częstość nie przekracza 0.05%. Powikłania przy angioplastyce. Zawał serca Udar mózgu Zaburzenia rytmu serca pęknięcie ściany naczynia..

Diagnostyczne cewnikowanie serca

.. ...naczyniowego, zaburzenia rytmu serca, zawał serca, udar mózgu, niewydolność nerek, zgon, rzadziej występują reakcje uczuleniowe po podaniu kontrastu, przebicie jamy serca i tamponada, sepsa, odma opłucnowa...

Genetyczne podłoże przerostu lewej komory serca

.. ...niewydolności krążenia i udarów mózgu. Mało dotychczas wiadomo o stanowiących podstawą przerostu procesach patologicznych zachodzących w komórkach mięśnia sercowego. Według naukowców z Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Londyńskiego może tu odgrywać rolę gen o nazwie alfa - PPAR. Badania..

Profilaktyka zawału serca

Profilaktyka zawału serca

.. ...ryzyko zawałów serca i udarów mózgu. Prawidłowość naszej masy ciała łatwo określić przy pomocy BMI, który powinien zawierać się w przedziale 18,5 - 25,0. Obecnie jednak zwraca się większą uwagę na obwód talii jako wyznacznik otyłości brzusznej. Wymienione wyżej parametry ujęte są w tzw...

Migotanie przedsionków z miarową czynnością komór

.. ...powikłaniami zatorowymi ( udar mózgu, zator płucny ). Bez badania EKG można w takich sytuacjach błędnie przypisać miarowość rytmu serca samodzielnemu umiarowieniu się pacjenta ( powrót rytmu zatokowego )...

Nadciśnienie tętnicze to problem 30 proc. Polaków

.. ...główny czynnik ryzyka udaru mózgu i zawału serca, cierpi 30 proc. Polaków, a drugie tyle jest nim zagrożonych - mówili specjaliści PAN na konferencji prasowej w Warszawie. Spotkanie zostało zorganizowane przez Wydział VI Nauk Medycznych PAN. Według dr Tomasza Zdrojewskiego z Katedry..

Beta-blokery pogarszają wyniki operacji serca?

.. ...razy częściej doznawali udaru mózgu. Wprawdzie podawanie tych leków zmniejszało zagrożenie zawałem serca, jak jednak podsumowują autorzy, w sumie z owej profilaktyki wynikało więcej złego niż dobrego. Liczbę ofiar takiego postępowania w skali całego świata w ciągu ostatnich 10 lat ocenia..

USG może pomóc w zidentyfikowaniu osób zagrożonych zawałem serca

.. ...ryzyko zawału serca czy udaru mózgu oraz prawdopodobieństwo operacji sercowo - naczyniowej było związane nie tylko ze stopniem zwężenia naczyń, ale także z gęstością blaszki miażdżycowej w obrazie USG. Blaszki o mniejszym wysyceniu były mniej stabilne, łatwiej pękały. Zmniejszająca się w..

Białko PKC alfa sposobem na zakrzepy krwi

.. ...pacjenta przed zawałem czy udarem, nie narażając go na wykrwawienie - informuje Journal of Clinical Investigation. Proces krzepnięcia pozwala nam uszczelniać zniszczone naczynia krwionośne. Bez niego każde skaleczenie prowadziłoby do utraty całej krwi, jednak nieprawidłowe krzepnięcie w..

Wszczepienny defibrylator serca

.. ...zgonów wśród chorych niż udary mózgu, nowotwory płuc, piersi oraz AIDS łącznie. Jak poinformował szef Kliniki Kardiologii Interwencyjnej, Kardiodiabetologii i Rehabilitacji Kardiologicznej Centralnego Szpitala Weteranów w Łodzi prof. Andrzej Lubiński, szacuje się, że w Polsce co tydzień..

Karmienie piersią a zawał serca

.. ...ryzyko zawału serca, udaru oraz chorób układu krążenia i serca niż kobiety, które nigdy nie karmiły piersią. Jak podkreśla doktor Schwarz korzyści zdrowotne z karmienia piersią są bardzo długotrwałe - kobiety, które objęto badaniem, po raz ostatni karmiły swoje niemowlęta średnio 35 lat..

Diagnostyka choroby wieńcowej serca poprzez białka z moczu

.. ...prowadzi do zawałów serca i udarów mózgu, uważanych ciągle najważniejsze przyczyny zgonów w krajach rozwiniętych. Obecnie złotym standardem służącym do oceny stanu naczyń wieńcowych i komór serca jest badanie ich przy pomocy promieni rentgenowskich, tzw. koronarografia ( lub angiografia..

Pomidory pomogą w leczeniu chorób serca

.. ...suplement może zapobiegać udarom i chorobom serca - twierdzą brytyjscy naukowcy. Przygotowany przez związaną z uniwersytetem w Cambridge firmę lek o nazwie Ateronon ( co można by przetłumaczyć jako Niemiażdżyca ) zawiera łatwo przyswajalną postać likopenu - aktywnego składnika pomidorów,..

Gen ZFHX3 zwiększa ryzyko migotania przedsionków serca

.. ...mózgu może skończyć się udarem. Grupa Emelii Benjamin z Boston University oraz Daniela Gudbjartssona z deCODE Genetics w Rejkiawiku przebadali materiał genetyczny tysięcy ochotników i odkryli nowy wariant genu o nazwie ZFHX, który jest związany z podwyższonym ryzykiem zachorowania na..

Gen Klotho obniża ciśnienie tętnicze

.. ...czynnikiem ryzyka m.in. udaru, tętniaka, zawału i niewydolności serca. Jest też główną przyczyną przewlekłej niewydolności nerek. Wcześniejsze badania wykazały, że nawet niewielki wzrost ciśnienia tętniczego skraca oczekiwaną długość życia. Z wiekiem poziom proteiny Klotho spada, co..

Poczucie beznadziejności przyczyną chorób serca u kobiet

.. ...może stać się przyczyną udaru mózgu u kobiet w średnim wieku. Najnowsze badania amerykańskich naukowców wykazały, że negatywne myślenie wpływa na porubienie ściany tętnicy szyjnej, które towarzyszy zmianom miażdżycowym - informuje Stroke: Journal of American Hart Association . Kobiety,..

Już jeden papieros szkodzi tętnicom

.. ...niedokrwiennego mózgu, powstawania skrzeplin krwi, a także podwyższa ciśnienie tętnicze i zmniejsza poziom tlenu we krwi. Im sztywniejsze tętnice, tym większe ryzyko chorób serca i udaru - podkreśla badaczka...

Leki złożone przyszłością terapii nadciśnienia tętniczego

.. ...znacznie zwiększa ryzyko udarów mózgu i zawałów serca. Niestety, w Polsce skuteczność leczenia nadciśnienia jest znacznie niższa niż w wielu krajach Europy Zachodniej i w USA - podkreślił specjalista. Nadciśnienie zaliczamy do schorzeń, w których efekty terapii w bardzo dużym stopniu..

Lecz nadciśnienie skutecznie

.. ...główny czynnik ryzyka udarów mózgu i zawałów serca, cierpi w Polsce 9 mln osób. Tylko u 20 proc. chorych uzyskuje się dobre wyniki terapii - alarmowali kardiolodzy na konferencji prasowej w Poznaniu. Zainaugurowano na niej ogólnopolską kampanię edukacyjną Lecz nadciśnienie skutecznie ,..

Długotrwały stres zwiększa ryzyko choroby serca u dzieci

.. ...konsekwencji - zawału serca lub udaru mózgu. Jedynie co piąty pytany uczeń jako formę łagodzenia objawów zdenerwowania deklaruje aktywność fizyczną, a 18 proc. badanych wskazuje na udział w grach zespołowych. Powszechnie stosowaną formą zmniejszania napięcia wśród tej grupy jest..

Nadciśnienie leczone operacyjnie

.. ...ona zmniejszyć ryzyko udaru mózgu czy zawału serca aż o połowę. Obecnie prowadzone są badania kliniczne, które obejmą 110 pacjentów - część będzie operowana i dostanie leki, część tylko dostanie leki. Jeśli metoda się przyjmie, będzie mieć ogromne znaczenie dla zdrowia publicznego -..

Migrena a ryzyko zawału serca

Migrena a ryzyko zawału serca

.. ...mają podwyższone ryzyko udaru mózgu - wynika z badań, o których informuje pismo Neurology . Migrena to jednostronny, pulsujący ból głowy, któremu często towarzyszą nudności i wymioty, a także nadwrażliwość na dźwięk i światło. Na migreny cierpią przeważnie osoby między 25 a 55 rokiem..

Więcej dzieci to większe ryzyko chorób serca

Więcej dzieci to większe ryzyko chorób serca

.. ...Ryzyko chorób serca i udaru u kobiety jest związane z tym, ile urodziła dzieci - wynika z zakrojonych na szeroką skalę badań szwedzkich naukowców opublikowanych na łamach American Heart Journal . Kobiety, które mają dwoje dzieci są najmniej narażone na choroby układu krążenia w..

Alkohol pomaga po zawale serca oraz z chorobą niedokrwienną serca

Alkohol pomaga po zawale serca oraz z chorobą niedokrwienną serca

.. ...gdy chodzi o zawał, udar mózgu czy chorobę niedokrwienną serca. Włoscy naukowcy z katolickiego uniwersytetu Campobasso wykazali właśnie na podstawie metaanalizy, ( czyli analizując wcześniejsze badania ), że umiarkowane spożycie alkoholu ( jeden - dwa kieliszki wina dziennie albo..

Echo serca - Str. 50

.. ...zakrzepów może spowodować udar niedokrwienny ( i objawy mogą być podobne ). http://www.ikard.pl/przetrwaly - otwor - owalny.html http://www.zdrowie.med.pl/udar/udar03.html Więcej powie ci lekarz, bo ja nie chcę cię ani straszyć, ani kierowac twojej uwagi na jeden problem, podczas gdy to..

Powikłania po bypassy i sztucznej zastawce aortalnej

.. ...jakichś zmian w mózgu typu udar :( bardzo Ci współczuję, myśl o Tacie ciepło, zapamiętaj Go takim jaki był, bo dla Ciebie pozostanie takim na zawsze. On na pewno by nie chciał abyś miała wyrzuty sumienia z jego powodu, On wie że chciałaś dla Niego dobrze...trzymaj się ciepło, pozdrawiam..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 2

.. ...np. mózgu co się równa udarowi niedokrwiennemu, nie łaczyć z zawałem serca, do niego raczej nie dochodzi w tym mechanizmie ). Małe ubytki faktycznie zamyka się bez zabiegu kardiochirurgicznego. Zabieg jest raczej rutynowy. Nie martw się, około 20% populacji ma jakiś ubytek w przegrodzie..

Blok prawej odnogi pęczka Hisa - Str. 4

.. ...zmarł w wieku 32 lat na udar mózgu.Ja teraz też mam 32 lata!!!Jego mama,a moja babcia też ma rozrusznik i żyje - jest po 70 roku.Czasami mam jakieś lekkie kłucia w okolicy serca,zadyszki,jestem często bardzo zmęczony choć nie pracuje bardzo ciężko..Czasem budzę się z po południowej..

Nerwica, choroba serca, skurcze dodatkowe?

.. ...przerażony że to wylew albo udar mozgu, po kilku wizytach u neurologa mi przeszlo a przynajmniej przestałem o tym mysleć. Teeraz mam podobny problem z sercem ale to zupelnie inny wątek. Spróbuj sie przelamać i specjalnie polożyć na tym boku, najlepiej zrób to przy kimś bliskim tak abyś..

Dodatkowe skurcze - Str. 42

.. ...własnych nogach. Tom: Udar i wylew to dwie różne rzeczy. Wszyscy cierpiący na arytmię, wypadanie płatka i inne choroby serca są zagrożeni uadrem czyli niedotlenieniem mózgu. Może to być spowodowane zaciśnięciem się naczynka lub skrzeplinką utworzoną we krwi, natomiast wylew jest..

Straszny ból w klatce piersiowej

.. ...mamy czy to może być udar muzgu.Aha jestem niskociśnieniowcem( 120,110 na 80 ) a w trakcie tego incydentu miałem 160 na 130.W dziecistwie miewałem bóle migrenowe. a moze to nerwica serca, objawy sa takie jak opisujesz od rejonu mosta przechodzi pod lewa łopatke, moze to byc własnie..

Wypadanie płatka (syndrom Barlova)

.. ...operacje chirurgiczne itp. Udar niedokrwienny mózgu – spowodowany zaczopowaniem tętnic mózgowych przez materiał zakrzepowy powstały na płatkach zastawki mitralnej ( bardzo rzadko ) Niewydolność krążenia Zaburzenia rytmu serca powrót Badania dodatkowe Badaniem w pełni..

Skutki nieświadomego zawału serca

.. ...lekarzami doprowadziły do udaru mózgu.W tej chwili stan zdrowia brata jest stabilny,jednak po zawale serca w lewej komorze jest skrzep o wielkości 3 cm.Przez 3 tyg.miał podawaną HEPARYNE by skrzep sie rozpuścił.Niestety heparyna nie pomogła - trzeba operować.Jeśli jest ktoś kto znalazł..

Śluzak?

.. ...powoduja wszelkiego rodzaju udary, zatory. Jakiś mógł na chwilę zablokować światło w naczyniu mózgu i stąd kótkotrwały niedowład. Sluzak to nie skrzeplina , to lagodny nowotwor serca, czasem sie zdarza,ze * drobinka * się oderwie i dochodzi do niedokrwienia , w przsypadku istnienia..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 2

.. ...porazenie mozgowe,paraliz, udar mozgu itd. Czytalam juz tu na forum ze wykonuja ten zabieg rowniez osoba z nerwica serca..., Bibiano ja ciagle jestem przeswiadczona ze jestem ciezko chora na serce i ze niedlugo umre. Ostatnio kaltka piersiowa boli mnie caly czas i tak jak piszesz w..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 128

.. ...zasłabłszy nagle lub w wyniku udaru serca. Jeśli wnikniemy w prehistorię wszystkich tych typowo hipochondrycznych lęków, można ustalić rzecz następującą: przed laty chora rzeczywiście cierpiała raz na lekkie pobolewanie serca, i to mianowicie w związku z tak zwaną infekcją grypową; w..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 266

.. ...atakach,zawałach,omdleniach,udarze,ŚMIERCI. Jak zwykle pozdrawiam gorąco i życzę siły!!! Ja się uczę ją zdobywać i powoli mam jej faktycznie coraz więcej. Witam wszystkich. Od jakiegoś czasu śledzę Wasze wypowiedzi na forum. Bardzo mi pomaga wiedza, że nie jestem sama ze swoją..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 268

.. ...się czytać o zawałach, udarach, chorobach wieńcowych itd.dlatego mogę sobie niektóre objawy nerwicy wytłumaczyć racjonalnie. A odkąd zostałem * Ratownikiem kwalifikowanej pomocy medycznej * to sprawy zdrowia interesują mnie jeszcze bardziej. Na kursie nie było łatwo bo kolejny raz..

Migotanie przedsiomków - Str. 2

.. ...dziexń później dostała udaru mózgu. Potrzebujemy specjalistę celem konsultacji lekarskiej a nie jesteśmy z W - wy. Nieśmiało podpowiem : ) Profesor Franciszek Walczak : ) Konsultuje w Centrum Kardiologii Anin, Warszawa, ul. Płowiecka 37, tel. do rejestracji 0 - 22 509 14 60: )Specjalista..

Zwolniona akcja serca, dreszcze, cała się trzęsłam

.. ...możliwe, że doznałaś udaru cieplnego. jeżeli zawroty lub bóle głowy powtarzają się od tamtego czasu, warto wspomnieć o tym lekarzowi. A jeśli w przeszłości doznałaś jakiegoś urazu głowy, powinnaś udać się do neurologa. oczywiście trzeba brać pod uwagę wszystkie opcje i badanie EKG i..

Uszkodzania mózgu przy reanimacji po zawale serca

.. ...mogło także dojść do udaru mózgu ( w zawale serca naczynie wieńcowe jest * zatkane * skrzepliną, taka skrzeplina może również zatkać naczynie w mózgu ). Przy zabiegu plastyki wieńcowej ( udrożnienia naczynia wieńcowego ) stosuje się silne leki p/krzepliwe które niestety czasami mogą..

Uraz pozawałowy przez niedotlenienie mózgu

.. ...10 lat temu przeżyłam udar bliskiej mi osoby - więc wiem co czujesz - po udarze nieco zmieniła się osobowość - ale tak naprawdę - wszyscy się w ciagu życia zmieniamy. taki się wydajesz samotny i przerażony - posyłam trochę serca i ciepła.i naprawdę wierzę ,że stan Twojej mamy będzie się..

Rozległy zawał serca i problemy z oddychaniem

.. ...niedotlenienia mózgu tzw.udaru co objawiło się niedowładem lewej strony ciała.na szczęście sprawność powraca bo rusza już ręką i nogą i to na tyle sprawnie że ma je przywiązane bo strasznie nerwowy po tym udarze się stał i wyrywa sobie wszystkie kroplówki,cewnik a ostatnio z tętnicy..

Szybsze bicie serca i drętwienie lewej ręki

.. ...częstszych przyczyn udarów mózgu. Jeśli są objawy typu drętwienia a ma sie płatek wypadajacy to trzeba by iść do dobrego neurologa... Witam ! Miałem identyczne objawy ! Pierwszy raz kilka 4 lata temu. Zaczeło się od tego, że zdenerwowałem się w supermarkecie, robiło mi się słabo i szybko..

Związek z nadciśnieniowcem

.. ...W skrócie są to np.: udary mózgu, zawały serca, niewydolność mięśnia sercowego, niewydolność nerek, impotencja. Może jak mu uświadomisz co mu grozi to postanowi się jednak leczyć ( albo chociaż prowadzić zdrowszy tryb życia ). impotencja też od tego jest? to by wiele tłumaczyło jeśli..

By-passy i nadwaga po operacji

.. ...operacji zawal serca i udar,miesiac w spiaczce farmakologicznej,po drodze zaplenie pluc.po miesiacu wybudzony,w stanie ciezkim,i kolejna operacja bo zrobila sie tamponada serca.po drugiej operacji po malu wracal do siebie,zaczal kontaktowac,samodzielnie juz jadl nawet,poznawal nas,po..

Niski puls 27/min połączony z bólem serca

.. ...roku w zakładzie po udarze z wylewem więc naprawdę mnie to martwi. . Karolinko napisz co Ci powiedzieli lekarze i jakie lekarstwa zapisali może spróbuję podpowiedzieć mojemu lekarzowi ale to chyba nie wypada , kurcze już nie wiem co dalej. Pozdrawiam Boszka W Polsce przepisano mi Concor..

Pierwszy atak serca, przerażenie i strach - Str. 3

.. ...koniec, że to pewnie udar, albo wylew, to drętwienie mnie przeraziło ..... Może to się niektórym wydać głupie, moja histeria, ale kto to przeżywa wie dobrze oczym piszę :/// Mam ogólnie bardzo niski próg bólu, i bardzo boję się że umrę, że coś mi się stanie, z bólem było tak od..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 361

.. ...poniedziałek w nocy dostała udaru mózgu i straciła przytomność:( A dzisiaj umarła:( Wybaczcie kochani ale przez jakiś czas nie będę tu zaglądała:( Pozdrawiam i przesyłam Buziaki= * Małgosiu współczuję Ci z całego serca z powodu śmierci cioci.Nie zamykaj się w sobie kochanie bo to tylo..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 380

.. ...zimno leki ze dostane udaro albo zawalu juz nie wiem jak mam sobie z tym radzic kardiolog wysyla mnie do psychiatry czy to cos pomoze boje sie nawet zasnac kazde przyspieszenie bicia serca i juz sie denerwuje prosze jesli ktos ma takie objawy niech napisze to moze sie troszke uspokoje..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 624

.. ...podobne do zawałowych lub udaru;uderzenie gorąca, walenie serca, brak tchu ), to potrafi tak się wystraszyć, że umiera na zawał!Także głowa do góry!Silne z nas babki! Tak jest Sylwia - zgadzam się z Tobą w 100%,że nerwica najczęściej dotyka ludzi wrażliwych,duszących w sobie wszystkie..

Zawał serca a udar mózgu

.. Zastanawiam się czy udar może bezpośrednio prowadzić do śmierci. Starsza osoba ( 83 lata ), która ma nadciśnienie, a poza tym jest zdrowa, w wyniku dużego wysiłku nagłe osłabła i zmarła - czy jest większe prawdopodobieństwo że to był zawał?? Bardzo proszę o odpowiedź. I zawał mózgu i serca jest w..

Zawał serca 3-go stopnia - Str. 2

.. ...na opinie dotyczące udaru ( miałem 31 sierpnia tego roku ) Witam! Piszę pracę magisterską na temat rehabilitacji osób po zawale serca. Zwracam sie z uprzejmą prośbą o wypełnienie krótkiego kwestionariusza wszystkie osoby, które w ciągu ostatniego roku przeszły zawał. Znajduje się on na..

Kołatanie serca odczuwalne w szyi

.. ...stwardnienie rozsiane, udar itp. Z czasem do tego doszła jeszcze somatyzacja, czyli...jakby Ci to przystępnie wyjaśnić...moja głowa wysyła bodźce mnie do organów i one bolą albo szwankują. Mam zawroty głowy, uderzenia gorąca itd. Długo by wymieniać. Byłam u psychiatry, wypisał leki, było..

Życie intymne po zawale serca i pomostowaniu

.. ...naraz ... Mam 55 lat udar miałem 31 sierpnia teraz jestem już w domu nie piłem i nie paliłem( nie byłem w grupie ryzyka ) Bema a mnie zastanawia jedno - kwestia mówienia o nie byciu pelnosprawnym mężczyzną. Czyli przyzczyna może być nie tyle ogólna kondycja ale sprawność seksualna. W tym..

Niewiedza i strach przed chorobą serca

.. ...zmarła w wieku 67 lat na udar serca,tato zmarł w wieku 69 lat nie wiem na co[bolała go noga,leżał w szpitalu,nic nie pomagało leczenie aż zmarł i tyle ].W młodości uprawiałam sport,biegałam,skakałam w dal.Nigdy nie piłam,nie paliłam,starałam zdrowo się odżywiać,jestem szczupła.Teraz też..

Udar mózgu a choroby serca i stany pooperacyjne

.. ...związane z występowaniem udaru mózgu u osób po operacjach serca? Mój tata w ciągu ostatnich 2 lat miał 3 udary, jest 20 lat po wszczepieniu zastawki aortalnej z graftem. Prawdopodobnie robią się zakrzepy. W mieście w którym mieszkamy żaden z lekarzy nawet nie wpadł na pomysł żeby..

Tętniak

.. ...Okazało się, że przeszłam udar mózgu. Badania wykazały, że mam tętniaka przegrody międzykomorowej i owalny otwór. Do tego doszły zmiany w rytmie serca. Od jakiegoś czasu czuję kłócie pod lewą pachą na wysokości serca. Lekarze zgodnie twierdzą, że nie ma potrzeby ingerować w mój organizm,..

Witam

.. ...szpitala.Jest po dwóch udarach mózgu Kwiecień 2008 i kwiecień 2009. Nie wiem jak zinterpretować wyniki badań.Jeżeli ktoś może pomóc będę wdzięczna. EKG lewogram RZ ASM 75/min,cechy P mitrale szczątkowa progresja zał R od V1 - V3. Płuca miernie rozedmowe sylwetka serca nieco większa,aorta..

Ból w okolicach serca i wysokie ciśnienie

.. ...wieku moj tata mial udar a co z tym idze paraliz polowy ciala.. bylem na wizycie u kardiologa ktory porobil mi szereg roznych badan.. a USG serca jakbys zrobił? Może widać by było co tam konkretnie jest.Tylko musi to zrobić lekarz ,który się dobrze na tym zna.Albo na oddział kardiologii..

Przechodzony zawał serca

.. ...być. Może grozić Ci udar, lub wylew...Musisz być ustawiona lekami...nie zwlekaj tylko szukaj pomocy... To że nie zdecydowałaś się na pójście do szpitala z przechodzonym zawałem to żadna strata - głowne zagrożenie to nie leczone bardzo wysokie nadciśnienie. Nadciśnienie trzeba sprawdzać..

Przechodzony zawał serca - Str. 2

.. ...krążenia mózgowego ( udar, zator ), albo kardiologicznie. Chyba sam widzisz że to nie były normalne objawy zwykłego zatrucia. Jeśli te dopalacze to jakiś środek odurzający to może tak wygląda odlot - tyle że większość odlotów powodowanych środkami odużającymi mylonych jest właśnie z ww...

Ucisk i kłucie w okolicach serca

.. ...zagrożonej, mama miała kilka udarów ina nie zmarła , ojciec miał raka wątroby, brat mial zator tętnicy płucnej.Pamiętam jak rok temu przy pobieraniu krwi pielęgniarka stwierdziła że mam bardzo gęstą krew miała problem z jej przelaniem do menzurki, podczas ostatniego pobierania było ok...

PRZETOKA TETNICZO ZYLNA - Str. 2

.. ...przedsionków jest normą - grozi udarem mózgu lub zatorem płucnym - biorę dodatkowo WARFIN. Przed zabiegiem trzepało mną dwa trzy razy na dobę i leki j.w. Napady trwały do 4 - rech godz. Nareszcie sie wysypiam. Przed zabiegiem 3 lub 4 razy pobudka. Teraz odczuwam tylko taką ciezka pracę..

Wszystko o ciśnieniu krwi...

.. ...szybciej doprowadzi do udaru w pozniejszym wieku jesli chcesz wiecej inf, bardziej medycznych podaj maila ps. Jesli twoje cisnienie bedzie podwyzszone napewno lekarz zapisze ci leki obnizajace i bedzie po kłopocie ; ) A zawał serca hmm moze nadcisnienie jest jakims tam czynnikiem ale nie..

Rozległy zawał serca, niedotlenienie, śpiączka farmakologiczna.

.. ...tomograficzne nie wykazało udaru, stwierdzono jednak obrzęk mózgu ( chyba chodzi o niedotlenienie, które nie wiem na jakiej podstawie zostało stwierdzone, że trwało 12 minut ) Tata jest w śpiączce farmakologicznej do wczoraj miał podawany Fenanyl 4ml/h a dzisiaj już 2ml/h. Przez dwa dni..

Zatrzymane akcji serca i trzydziesto minutowa reanimacja

.. ...jest prawdopodobieństwo udaru mózgu w takim przypadku? Z góry dziękuję za wszelkie informacje. może będzie dobrze skoro trzy razy serce ruszało,więc mózg był dotleniony.Trzeba czekać. Ja miałem w 2005r 30 minutowa reanimacje ( migotanie komór ) ciezki stan Dokładnie to samo miałem..

Nerwica czy może coś innego ?

.. ...naturalnego niedostalam udaru ..no mialam szczescie ..ja polecam kazdemu kto nieiwem co mu dokaldnie jest by robic echo serca..dla siebie ..a co do wyciszenia to po zabiegu mam to zalecone zeby niedostac arytmi serca i powiem ze udalo mi sie wyciszcy nerwy i czuje sie dobrze.powodzenia..

Nadciśnienie - Str. 2

.. ...mikrokrążenie ( serce, mózg ), udary mózgu, pobrubienie ściany naczyń krwionośnych i choroba niedokrwienna serca, uszkodzenie aorty ( rozwarstwienie aorty ). Dodatkowo ryzyko wzrasta, jeżeli w Twojej rodzinie ( rodzice, dziatkowie, wujostwo ) jest nadciśnienie tętnicze. Konrado5,..

Błagam pomóżcie mi!!!! zatrzymanie akcji serca + powikłania

.. ...żeby wykluczyć zator, udar, inne uszkodzenie mózgu. Czy Tata miał robione takie badania? Czy coś one wykazały? Proszę się jak najszybciej skontaktować z neurologiem, jeżeli Tata nie jest w tym momencie pod stałą opieką lekarską. czy tata bierze jakieś leki poprawiające krążenie w mózgu?..

PFO Z PRZECIEKIEM ZAGRAZA ŻYCIU?

.. ...krążeniu krwi może wystąpic udar mózgu, dlatego najlepiej zamknąć ten otwór. Dzisiaj można to zrobic przezskórnie. Warto poradzić się kardiologa doświadczonego w prowadzeniu dorosłych z wrodzonymi wadami serca. Pozdrawiam i zapraszam na forum Fundacji Serce Dziecka, gdzie nie brakuje..

Czy bajpasy mają sens?

.. ...np. zawał serca lub udar ). Dane te są niewystarczające, aby wykluczyć takie ryzyko w przypadku przyjmowania ketoprofenu. Pacjenci z niekontrolowanym nadciśnieniem tętniczym, zastoinową niewydolnością serca, chorobą niedokrwienną serca, chorobą tętnic obwodowych lub chorobą naczyń mózgu..

Ubytek miedzyprzedsionkowy ASD2

.. ...doprowadzic nawet do udaru mózgu. Jesli chcą Ci go zamknąć, zwłaszcza przezskórnie, bez otwierania klatki piersiowej, nie zastanawiaj się dwa razy. Polecam Instytut Kardiologii w Warszawie - Aninie, Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu, szpital im. Jana Pawła II w Krakowie, szpital..