Uderzeń serca na minutę

Układ przewodzący serca (układ bodźcotwórczy serca)

.. ...serca czyli ilość jego uderzeń na minutę określany jest aktywnością węzła zatokowo - przedsionkowego ( SA, nodus sinuatrialis ). Dawniej węzeł zatokowo - przedsionkowy nosił nazwę węzła Keith - Flacka. Węzeł zatokowo - przedsionkowy umiejscowiony jest w miejscu ujścia żyły głównej górnej..

Wysiłek fizyczny u pacjentów po zawale serca

Wysiłek fizyczny u pacjentów po zawale serca

.. ...nie przekraczało 120 uderzeń na minutę. W przypadku gdy pacjent przed zawałem nie uprawiał żadnego sportu ( zdecydowana większość przypadków ) należy wyjątkowo ostrożnie, rozważnie i systematycznie przyzwyczajać serce do wysiłku fizycznego. Do ćwiczeń zalecanych osobom po zawale należą..

Badanie EKG Holter (całodobowe monitorowanie rytmu serca)

Badanie EKG Holter (całodobowe monitorowanie rytmu serca)

.. ...czynność serca, poniżej 60 uderzeń na minutę - wykluczenie bloku serca ( zaburzenia przewodzenia impulsów elektrycznych ); choroba niedokrwienna serca - zapis EKG w połączeniu z np. bólem w klatce piersiowej są cenną wskazówką dla lekarza prowadzącego; ocena sprawności stymulatora serca..

Ciśnienie krwi i tętno

Ciśnienie krwi i tętno

.. ...na minutę wynosi ok. 60 - 80. U dzieci: 90 - 140/minutę. Tętno można sobie zbadać przykładając opuszki palców 2, 3 i 4 ( wskazujący, środkowy, serdeczny ) nad tętnicą promieniową ( okolica nadgarstka )...

Amiodaron (Cordarone, Opacorden, Sedacoron, Amiokordin)

.. ...rytm serca poniżej 60 uderzeń na minutę ) i bloków przewodzenia. Innym efektem ubocznym, dotyczącym wszystkich leków stosowanych w leczeniu zaburzeń rytmu serca, jest zjawisko proarytmii. Amiodaron może u niektórych chorych wywoływać torsadę ( torsade de pointes - tańczący punkt ). Jest..

Tachykardia zatokowa

.. ...serca szybszy niż 100 uderzeń na minutę. Tachykardia zatokowa to rytm, którego źródło znajduje się w węźle zatokowym. Węzeł ten jest fizjologicznie głównym rozrusznikiem serca. Jego częstość generowania bodźców wynosi właśnie 100 na minutę, jednaka z uwagi na wpływ autonomicznego układu..

Częstoskurcz nawrotny

.. ...napadu wynosi powyżej 100 uderzeń na minutę. Objawy związane z arytmią są nieswoiste: zawroty głowy, mdłości, ból lub dyskomfort w klatce piersiowej, problemy z przełykaniem, uczucie kołatania serca, lęk, omdlenia. Diagnostyka obejmuje EKG spoczynkowe, wysiłkowe ( jeśli wysiłek jest..

Tętno u dziecka

.. ...ludzkiego serca, to jest 220 uderzeń na minutę. Częstość ta jest limitowana pobudliwością komórek węzła przedsionkowo - komorowego, który może przepuścić z przedsionków do komór liczbę impulsów obliczanych w przybliżeniu ze wzoru: 220 - wiek/min. Z rachunku wynika, że maksymalna częstość..

Częstoskurcz

.. ...dorosłego przekracza 100 uderzeń na minutę. Inne normy odnoszą się do niemowląt i dzieci, u których podstawowy rytm serca jest znacznie wyższy niż u nastolatków i ludzi dorosłych. Częstoskurcz może być zjawiskiem fizjologicznym, wynikającym ze zwiększającego się zapotrzebowania organizmu..

Nadciśnienie tętnicze ma ponad 8 mln Polaków

.. ...uważa się tętno 70 - 75 uderzeń serca na minutę, to najmniejsze ryzyko zgonu z dowolnych przyczyn mają osoby, których tętno spoczynkowe wynosi 50 - 60. Analiza danych zebranych podczas akcji Servier dla Serca wykazała też, że niemal 40 proc. pacjentów miało wartości ciśnienia tętniczego..

Zbyt szybkie bicie serca jest także niepokojącym objawem

.. ...którego tętno sięga 240 uderzeń na minutę, przeżywa w idealnych warunkach 5 lat, podczas gdy najstarszy z obserwowanych wielkich żółwi z tętnem 6 uderzeń na minutę żył 177 lat. W przypadku człowieka mamy szansę na około trzy miliardy uderzeń serca w ciągu całego życia. Jak mówił prof...

Iwabradyna obniża ryzyko zawału serca

.. ...wynosi 70 lub więcej uderzeń na minutę i którzy nie mogą stosować najpopularniejszych leków spowalniających akcję serca - tzw. beta - blokerów. Najnowsze badania potwierdziły też, że częstość akcji serca jest ważnym czynnikiem ryzyka zawału; obok wysokiego ciśnienia krwi, wysokiego..

Uwaga na zbyt szybkie tętno spoczynkowe

.. ...Przyspieszony do ponad 70 uderzeń na minutę spoczynkowy rytm serca u osób z chorobami wieńcowymi to - zdaniem specjalistów - jeden z niedocenianych dotąd czynników zwiększających u nich ryzyko wystąpienia zawału, udaru i innych powikłań. Również osoby uważające się za zdrowe, u których..

Szybsze tętno w spoczynku a zawał serca

.. ...najszybsze ( ponad 76 uderzeń na minutę ) były 1,6 raza bardziej narażone na zawał w porównaniu z rówieśniczkami o wolniejszym tętnie ( poniżej 62 uderzeń na minutę ). Jednak związek między tętnem a zawałem okazał się słabszy niż na przykład między papierosami a cukrzycą. Wcześniejsze..

80 proc. zgonów z powodu zawału serca można zapobiec

.. ...spoczynkową serca poniżej 60 uderzeń na minutę oraz dbać o czyste powietrze wokół siebie poprzez m.in. niepalenie. Niestety, aż 50 proc. palaczy po zawale szybko wraca do swojego nałogu. Celem tegorocznej akcji Server dla Serca jest zapoznanie społeczeństwa z czynnikami ryzyka zawału,..

Leki na Alzheimera mogą spowalniać akcję serca

.. ...wynosi poniżej 50 - 60 uderzeń na minutę. Stan ten bywa bezobjawowy. Jeśli jednak występują omdlenia, zawroty głowy czy utrata przytomności, oznacza to, że pacjent wymaga leczenia. Jak zaobserwowali naukowcy, potrzeba hospitalizacji zaszła w przypadku wielu badanych pacjentów, wkrótce po..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 23

.. ...tętno, czasami poniżej 60 uderzeń na minutę i lekarze dobrze o tym wiedzą. Ja na początku też strasznie panikowałem, ale odkąd przeczytałem na kilku stronach dotyczących kardiologii, że za bradykardię uważa się teraz akcję serca poniżej 50 uderzeń, a nie 60, a do tego, że groźna jest..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 33

.. ...dodatkowych silnych uderzen serca po ktorych przez jakis czas czuje jakby serce mocniej i szybciej bilo,czasami jest to uczucie zamierania a czasami takiego jakby podwojnego bicia.do tego dochodzi lek,a po tych sercowych przewrotach czesto mam drzenie calego ciala ktore przechodzi..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 40

.. ...nie działa. Miałam 180 uderzeń na minute. Lekarze podjęli decyzję i podali mi coś dożylnie. Nie wiem jak to się nazywa, ale powiedzieli że będzie nieprzyjemnie bo po tym środku uderzenia serca spadają nawet do 30. I tak się stało. Nagle poczułam jakby mi serce przestało bić i jakbym..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 50

.. ...pulsem dochodzącym do 250 uderzeń na minutę ) w Koszalinie i czuję się dobrze tj czasami mam szybsze bicie serca i raz wylądowałam w szpitalu na dobę ale wyniki potwierdzają, że WPW jest wyleczone. Jednak cały czas mam brać Bisopromerck 5 pół tabletki dziennie a mój zwykły puls to ok 100..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 8

.. ...atakiem częstoskurczu z uderzeniami 150 - 180/minutę i zadaję sobie pytanie czy ten zabieg jest konieczny czy to było od nerwicy bo przed każdym z tych ataków to miałam silny atak nerwicy. do dnia dzisiejszego mam czasami kołatanie serca, albo krótki 1 minutowy częstoskurcz Prosze opisz..

Jaki powinien być prawidłowy puls?

.. ...w normie to 60 do 90 uderzeń na minutę Witaj, od wielu lat miałam problemy z podwyższonym pulsem, jednak zawsze myslałam, że to normalne, ze taka moja uroda. Niedawno jednak zaniepokoiło mnie to, więc udałam się do swojego lekarza, ten natychmiast zrobił EKG, ktore na szczescie..

Echo serca - Str. 12

.. ...po 2 - 6 dodatkowych uderzeń na minutę, ale miło poczuć się lżej. Już widziałem siebie w kolejce do przeszczepu, ze sztucznie podtrzymywanym krążeniem... Wyobraźnia czasami daje popalić... PANI IZABELO!!! bardzo proszę o komentarz do wyniku : * tętniak przegrody m - przedsionkowej..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 49

.. ...przerażające. Nawet do 140/150 uderzeń na minutę. I już na samym punkcie tego kołatania serca można nabawić sie nerwicy. I ja też tak mam. Boje się , że w momencie na prawdę silnego stresu, dostanę zawału. Serce mam oczywiście zdrowe. Przez całą serię badań już przechodziłam , zanim..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 578

.. ...leku,zmienia się ilość uderzeń serca na minutę.To powoduje,że nachodzą Cię fale gorąca,zawroty itd.Spróbuj np jak kucasz chwilę gwałtownie wstać.Nagła zmiana ciśnienia może Cię wywrócić tak się mocno może zakręcić w głowie.I na tym to z grubsza polega.Po prostu tez się przy okazji..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 590

.. ...kołatanie serca 0d 130 - 170 uderzeń na minutę przy ciśnieniu 150/120 - bóle głowy - wrażenie słabnięcia bicia serca - wrażenie,ze nie mogę złapać powietrza,że oddech mam za płytki - wrażenie wzrastającego ciśnienia w klatce piersiowej jakby nadymał się w niej jakis balon i przyciskał..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 948

.. ...zmniejszenia liczby uderzeń serca na minutę, zmniejszenia objętości pompowanej przez serce krwi na minutę oraz obniżenia ciśnienia krwi. Zmniejszony wysiłek serca zapobiega napadom dusznicy bolesnej - skurczom naczyń wieńcowych serca, pojawiających się w sytuacji przeciążenia..

Tachykardia i metacord 50

.. ...mówimy wtedy gdy ilość uderzeń serca na minutę w SPOCZYNKU stale przekracza 100. Lekarz zapisał Ci beta - bloker bo jego działanie oprócz obniżania cisnienia krwi polega także na tym że ogólnie uspokaja oraz zmniejsza częstość pulsu. Jest to lek często stosowany i zalecany osobom młodym,..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 26

.. ...czestoskurcz tj. 200 uderzen serca na minute ale jakos to przechodzilo szybko i samo oczywiscie nie zaprzeczam ze bralem aspargin caly czas. trzy lata temu rzucilem fajki i ograniczylem browary poszedlem na silownie ale za to doszly lekkie koksy wiesz jak to jest jak nie masz przyrostow..

Bradykardia jak leczyć? - Str. 2

.. ...tętno z 4 kolejnych uderzeń to 34, najniższe średnie z całej godziny to 41uderzeń na minute Trenuje kolrarstwo, ale będę miał badania czy czasami nie zadlugie te odpoczynki serca. Pozdrawiam Mateusz Chorowalam na serce i na to samo mam rozrusznik od 2004 roku nie przeszkadza mi w zyciu..

Woda w płucach

.. ...w granicach 64 - 68 uderzeń na minutę; uważam więc, że nieściągnięcie wody z płuc, która przecież znacznie ogranicza mozliwości oddechowe doprowadzi do zawału serca :( bardzo proszę o szybką podpowiedź - dla utrudnienia dodam ( sorki za żartobliwy ton ), że Tato jest od 1.5 miesiąca..

Szybkie bicie serca przy nagłych ruchach

.. ...intensywnej to:bicie 220 uderzen na minute,scisniete gardlo i ograniczona moznosc oddechu.Taki atak trwal lacznie z pobytem na intensywnej 16 godzin.Pozniej takie ataki powtarzaly sie mimo brania leku.Obecnie mieszkam w Anglii i jestem pod stala opieka lekarska ,biore lek o..

Czy mam nerwicę serca? - Str. 2

.. ...nieregularne tętno ( np. 120 uderzeń na minutę - w stanie spoczynku! ), problem z wdechem większej ilości powietrza, czasem ogólne osłabienie. Po wizycie u kardiologa i otrzymaniu leków: problemy minęły, więc można było zmniejszyć dawki - aż do zera. Jednak w ostatnie wakacje koszmar..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 19

.. ...denerwuje bo przy takich uderzeniach serca nie sposob jest normalnie funkcjonowac.Prawda?Mam malego synka,urodzilam go nie cale dwa lata temu,Zaraz po porodzie tetno skoczylo mi do 130 uderzen na minute.Dostalam wowczas jakis lek na uspokojenie.Fakt, przeszlo,ale na dobe.Mowilam wtedy..

Niedomykalność mitralna 1 z wypadaniem

.. ...kolatania serca ( do 200 uderzeń/minutę ) utrzymujące się po kilka godzin. Nie byłam w stanie skoncentrować się na niczym innym i ciągle myślałam o tym, że mam wadę serca. Rozwinęła się u mnie nerwica lękowa ( tzw. nerwica serca ). Po kilku miesiącach postanowiłam pójść do innego..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 10

.. ...momencie defybrilacjii 300 uderzen na minute i zawineli mi prawko nie wiem czy do odwolania czy na zawsze niewiem bo nic nie wiem slyszalem ze kazdy moze miec migotanie po operacjii icd .Dlatego barzo sie ciesze ze tu jestescie i witam was serdecznie i od razu prosba .Potrzebowalbym..

Czy to nerwica serca? silny ból w okolicy serca

.. ...cisnienie 180/110 a puls 170 uderzen na minute, myslalam ze mam zawal, silny bol w klatce piersiowej nie moglam w ogole oddychac zrobili badania i procz skrzywienia kregoslupa i jego zwyrodnien stwierdzili tachycardie , hypokaliemie czyli potas mam za niski, jakos niemiarowosc zatokowa..

Kołatanie serca a częstoskurcze

.. ...co.Jak to odróżnić? Kołatanie to nazwa potoczna - kiedy czujesz że serce ci bije mocno, szybko lub niemiarowo. Częstoskurcz to definicja medyczna dla szybkości bicia serca powyżej 120 uderzeń na minutę...

Kołatania serca, to nerwica? - Str. 2

.. ...zatokowy tak do 150 uderzen na minute i to spowodowany stresem.Ale mi sie robi cos takiego nawet jak leze w łożku i sie niczym nie stresuje.W wyniku holtera wyszło ze mam pojedyncze dodatkowe uderzenia. Ale te odczucia kołotania przypominaja mi lekko czestoskurcze ktore miałam wczesniej..

Szybkie tętno przy nerwicy jest niebezpieczne?

.. ...: ) ) ) Tetno do 120 uderzen na minute nie jest szkodliwe dla serca, jest spowodowane glownie stresem. Lecz ta nerwice, bo szkoda zycia! no właśnie tyle miewam czasami w spoczynku, ale zwykle mam 90 z groszami, na nerwice biore ofcoz przepisane leki antylękowe i antydepresyjne ale nie..

Częstoskurcz nadkomorowy a komorowy

.. ...czynność serca nawet do 240 uderzen na minutę,jednak ten rodzaj częstoskurczu nie jest tak niebezpieczny jak komorowy, niestety może się w niego przerodzić. dziekuje Ci za odpowiedz : ) Częstoskurcz komorowy jest naturalną czynnością serca , a nadkomorowy to patologia powodująca szybkie..

Częstoskurcz komorowy a migotanie komór

.. ...podwyższone tętno do około 120 uderzeń na minutę. Czytałam, że migotanie komór prowadzi do nagłej śmierci sercowej. Czy grozi mi coś takiego? Dodam, że miałam robione EKG kilkanaście razy i nic złego nie wylazało ( ECHO serca wykzało wypadanie płatka ). Odczuwam też skurcze dodatkowe...

Ból serca po wypiciu alkoholu i napojów energetyzujących

.. ...prawidłowy,poniżej 60 uderzen na minutę.Czy ten ból to mógł byc zawał?Czy mogłem sobie cos uszkodzić w sercu?Czy powinienem isc do lekarza?Dodam,że mam 20 lat i nie piłem alkoholu jednoczesnie z napojami energetyzujacymi,tylko miedzy jednym,a drugim było 3 godziny przerwy czy mógłbys..

Dodatkowe skurcze - Str. 15

.. ...doszedł lęk i dodatkowe uderzenia serca po 6 na minutę... Nie mogę przestać denerwować się tym, że na wcześniejszych badaniach wykrywano u mnie nadkomorowe, a na próbie wysiłkowej były komorowe zaburzenia rytmu... We wtorek mam znowu holtera zakładanego, ale panikuję już do tego stopnia,..

Dodatkowe skurcze - Str. 54

.. ...dodatkowe co 4 czy piąte uderzenie serca, a potem przez kilka minut nie mam w ogole, potem co 3 uderzenia, potem w ogóle. Kiedyś to rohuśtanie mnie dobijało, ale teraz się przyzywczaiłam - i to tylko dlatego, ze wiem, że nie są niebezpieczne, tylko uciążliwe. I że są pod kontrolą. Nie..

Dodatkowe skurcze - Str. 88

.. ...dwa szybkie i mocne uderzenia po których następuje krótka pauza i drugi rodzaj zaburzeń jako jedno mocne uderzenie serca. Na początku roku miałem je rzadko, tak kilka dziennie. Potem z biegiem czasu coraz częściej, aż teraz mam je prawie co minutę. Zauważyłem że jak jestem aktywny..

Dodatkowe skurcze - Str. 182

.. ...akcji serca powyżej 100 uderzeń na minutę[. Najczęściej akcja serca przyspiesza wskutek zdenerwowania lub wysiłku fizycznego ( tachykardia zatokowa ). Typy tachykardii: tachykardia zatokowa, częstoskurcz nadkomorowy ( suprawentrikularna tachykardia, SVT ), częstoskurcz komorowy (..

WPW a ablacja - Str. 6

.. ...pojedyncze dodatkowe uderzenia. Wprowadzanie elektrod do serca trwało około 20 - 30 minut. Kiedy już minął pierwszy etap, trzeba było przeprowadzić stymulację serca - u mnie wykonywana prądem, bez podawania żadnych leków. Polega ona na tym, że napięciem pobudzany jest układ..

150 uderzeń na minutę

.. ...badanie ekg i wykazalo 150 uderzen na minute.Po zrobieniu podstawowych badan nic nie wykazalo jaka przyczyna.Mam robic dalsze badania w przyszlym tygodniu.Czy moze byc to nerwica serca?Prosze o odpowiedz forumowiczow. iwona zrob sobie badania tarczycy bo nadczynna tarczyca tez daje takie..

Niskie tętno w granicach 51-58

.. ...jest puls ponizej 50 uderzeń na minutę. Wniosek - nie jest jeszcze źle. Pytanie jakie masz tetno w absolutnym spoczynku - np we snie lubi spaść nawet do 40 uderzeń i to jeszcze jest norma. Jezeli Cie to niepokoi możesz założyć sobie Holter który pokaże dobowy rozkład częstości uderzeń..

Co się dzieje z Kiką?

.. ...żadnych objawów, silne uderzenie serca, które jest początkiem całego galopu pojawia się znienacka ( nawet w trakcie zwykłego leżenia - piszę nawet, bo słyszałam opine, że na pojawienie się może mieć wpływ nadmierny wysiłek ). Serce bije mi wtedy bardzo szybko ( gdy leżę w spokoju - około..

Dziwne tętno

.. ...minute naliczyłem 45 uderzen serca, dziwne co? Sprawdziłem sobie innego razu tętno po lekkim wysiłku pare minut po nim i naliczyłem 55 uderzeń to też troche dziwne co? Nigdy nie miałem problemu z sercem. Sprawdziłem sobie kiedys tętno podczas wzmorzonego wysikłu i liczac przez 10 sekund..

Rozrusznik serca (nie sztuczny)

.. ...serca czyli ilość jego uderzeń na minutę określany jest aktywnością węzła zatokowo - przedsionkowego - SA ( łac.nodus sinuatrialis ).Dawniej węzeł ten nosił nazwę węzła Keith - Flacka.Węzeł zatokowo - przedsionkowy umiejscowiony jest w miejscu ujścia żyły głównej górnej do..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma?

.. ...puls około 45 lub 48 uderzeń na minute, oprocz tego boli mnie z prawej strony klatki piersiowej i czasem robi mi sie duszno?Nie uspokaja mnie to że lekarze mówia mi ze to nerwica, napiszie prosze czy ktoś z Was ma coś takiego jak ja!!!! witam Ja mam tez podobno nerwicę serca , robiłem..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 2

.. ...dochodzil tylko do 130 uderzen na minute, opanowalam go sama!!! A bibiana i Gaja napiszcie mi czy w moencie tego waszego szybkiego bicia serca odczuwacie poterzebe pojscia do toalety w celu zrobienia siku lub tego drugiego?! ja zawsze tak mam lekarz powiedzial mi ze to jest..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 25

.. ...i porównywać liczbę uderzeń serca na minutę, ciśnienie, rodzaje i dawki leków uspakajających. No to skoro tak wolą i im to * pomaga * , to niech tak robią. Biedna Zuza ( naprawdę bieda - nie naśmiewam się ) napisała kilka postów wyżej, że walczy z nerwicą od 15 lat ( ! ) a na moje oko..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 31

.. ...które objawiają się 150 uderzeń na minutę - serce wali mi jak oszalałe i mam zimne ręce i stopy, odczuwam straszliwy ból w klatce piersiowej. Tak naprawdę to w tej chwili jestem na zwolnieniu lekarski ponieważ 2 tygodnie temu wylądowałam w szpitalu. Badania wszystkie wychodzą w porządku..

Bardzo wolne bicie serca

.. ...przeciętnie 20 - 25 uderzeń na minute i po jakimś czasie strasznie się czułem , słabo i głowa mnie okropnie nie tyle bolała co była bardzo * zmęczona * w nieprzyjemny sposób. jak w końcu poszedłem do lekarza to już prawie przechodziło ale jednak jakieś badanie ( ekg ? nie znam się na tym..

Mocne bicie serca, przewracanie się serca, szarpniecia w klatce piersiowej

.. ...przyspieszoną pracę serca do 146 uderzeń na minutę ( puls ) i trafiłam ( dzięki czyjejś uprzejmości ) od razu do INSTYTUTU KARDIOLOGII w Aninie ( moim zdaniem najlepszej Kardiologicznej placówki ) i tam lekarze polecili mi urządzenie, które samo wychwytywało zaburzenia – nawet..

Zaburzenia rytmu serca w EKG

.. ...to odbieram tak: raz uderzy mi mocno, póżniej przerwa, bije normalnie, następnie dwa uderzenia szybciej, póżniej znowu normalnie i tak w koło kilka razy w ciągu minuty. Pół roku temu miałam ablację i do tej pory nie miałam żadnych problemów. Dziś się wystraszyłam. Czy ktoś z Was też może..

Kłucie serca przy wdechu

.. ...stanie spoczynku mam 150 uderzen na minute to juz nie chce myslec ile mam jak wykonuje jakąs prace 20 czerwca ide na test wysilkowy najlepiej bedzie jak skonsultujesz sie z lekarzem dziekuje za odpowiedz,juz to przemyslalam i napewno skonsultuje sie z lekarzem jak wroce do Polski. A..

Zawroty głowy i przeskakiwanie serca

.. ...się rytm poniżej 60 uderzeń na minutę ( częstość poniżej 40 uderzeń na minutę przyjmuje się jako niebezpieczną ). Zbyt szybki rytm serca ( przekraczający ą00 uderzeń na minutę w spoczynku ) to tachykardia. Zaburzenia te wywołują takie objawy, jak kołatanie serca ( naprzemienne z wolnym,..

Uczucia przewracania serca

.. ...dodatkowych silnych uderzen serca po ktorych przez jakis czas czuje jakby serce mocniej i szybciej bilo,czasami jest to uczucie zamierania a czasami takiego jakby podwojnego bicia.do tego dochodzi lek,a po tych sercowych przewrotach czesto mam drzenie calego ciala ktore przechodzi..

Wynik Holtera, czy się martwić? - Str. 2

.. ...wyniku średnia ilość uderzeń serca na minutę 73, min.44, max 170. Jeśli chodzi o okresową niemiarowość rytmu to ma to związek z dodatkowymi pobudzeniami nadkomorowymi. Pary znaczą że te pobudzenia występowały 2 po sobie, triplety że 3. Niepewność jest najgorsza więc polecam taką wizytę..

Problem z atakami szybkiego tetna

.. ...szybciej puls ponad 200, uderzenia sa tak duze ze z boku widac jak lekko pod rytm bicia serca moje cialo sie kolysze, co kolwiek bym w tym momencie nie zrobila i tak nie pomaga moze jedynie jak zaczynam szybko i gleboko oddychac jakbym chiala dotlenic organizm ale tepo nie spada dopiero..

Zbyt szybkie bicie serca

.. ...występowały jakies dodatkowe uderzenia,w tym czasie wydawało mi sie, ze nie moge zlapac powietrza, trwała to wszystko około 15 minut.bardzo mnie to martwi, poniewaz sadze ze czeka mnie niebawem zawał - mam 23 lata - nie chce umierac :( .mam pytanie co to moze byc - szybkie bicie serca z..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG - Str. 4

.. ...wykonuje w spoczynku ok 30 uderzeń na minutę , ponieważ czytałem że serca sportowców wykazują pewne anomalia w zapisie EKG .Słyszałem również że kardiolodzy w IW pracują nad udoskonaloną metodą badania serca zastępując impulsy elektryczne EKG falą USG równocześnie monitorując obraz serca..

Czy to ból serca czy nie?

.. ...skacze mi do 100 - 110 uderzen na minute . cisnienie kiedys mialem wysokie bo 140/90 15/100 to byla norma puls naogul w dzien normalnie mam 80 - 90 . w tej chwili mam cisnienie w dzien 120/70 a wieczorami nawet 110/60 ( 55 ) . martwi mnie to iz kiedys nie miewalem tego uczucia w klatce..

Ktos mi pomoze ? czy to dalej nerwica?

.. ...czesto skurcz jakies 200 uderzen na minute... ale to moze ze dwa razy jak sie zaczelem panicznie bac... trudnosci w oddychaniu... przedewszytkim draznilo mnie szybkie i mocne bicie serca, czasami czulem szmery taki dziwny odglos bicia serca jak by taki nie czysty...a teraz ... wrecz na..

Rozrusznik serca - pytania i wątpliwości - Str. 3

.. ..., natomisat podczas zakładania ostatniego piątego to nawet spałem , a lekarze robili swoje, nadmieniam że nie byłem usypiany.Moje stymulatory pilnują aby serce nie spadło poniżej 55 uderzeń na minutę...

Echo serca, czy ktoś ma coś podobnego?

.. ...sądzę,że jakieś 180 uderzeń na minutę,bije bardzo bardzo mocno,tak,że moja klatka piersiowa porusza się razem z nim,robi mi się słabo, i czuję jakbym miała zemdleć.trwa około 40 min.Jak narazie zdarzyło mi się coś takiego jakieś 4 czy 5 razy,ostatnio w styczniu tego roku.Natomiast pod..

Stymulator serca - przyśpieszona praca

.. ...był ustawiony na 60 uderzeń i dokładnie przez ten czas tak pracował. Po ostatniej kontroli, tj. 4 dni temu lekarz prawdopodobnie przestwił go nie informując babci i obecnie serce pracuje 69 razy na minutę. Proszę powiedzieć czy to normalne oraz czy nie może to mieć negatywnych..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1125

.. ...mocniejszych i nieregularnych uderzen serca i juz... leci z gorki. jak nie uda mi sie w pore powstrzymac - atak murowany. pare dni temu kolatanie trzymalo mnie 45 minut. juz myslalam, ze umre i zaczelam zegnac sie w myslach z calym swiatem... mysle, ze nie ja jedna tu cie rozumiem : )..

Bradykardia, a ćwiczenia na siłowni

.. ...itp. Mam około 45 - 50 uderzeń na minutę. Od kilku lat gram amatorsko w piłkę nożną. Echo serca, próba wysiłkowa wyszły dobrze. I teraz moje pytanie... czy w takiej sytuacji ćwiczenie na siłowni 2 - 3 razy w tygodniu może mi zaszkodzić? Prosiłbym o wypowiedź kogoś, kto dobrze orientuje..

Bardzo wysokie tętno o 13 latki! nawet 150

.. ...jakiś czas bez powodu uderzenia serca ( puls ) wynosi nawet ponad 150 uderzeń na minute przy dość słabym ciśnieniu, uczucie duszności, słabnięcia, ból głowy i drgania ciała przy tym mam... może córka choruje na to samo...myślę że to nie problem anoreksji ja mam 172 cm wzrostu i ważę 50..

Ciśnienie 150-190 / 50-70 przy tętnie 50

.. ...waha się od 50 - 68 uderzeń na minutę. Przy czym czuję że serce mi wali b.mocno! Proszę powiedzieć co może być przyczyną albo jakie badania powinienem zrobić dodam że EKG oraz Echo serca nie wykazało żadnych nieprawidłowości. Mam 26lat i chyba troszkę za wcześnie na takie objawy a poza..

Tętno po ablacji

.. ...moj dochodzil do 300 uderzen na minute. Teraz czuje sie jak nowonarodzony i wcale sie nie wsluchuje jak to bylo kiedys w rytm mojego serca. Wszystkim z ta choroba polecam Ablacje Z Powazaniem Tominski Witam wszystkich! jestem 2 tyg. po 2 ablacji ( pierwsza - miesiąc wcześniej ) i nie..

Echo serca, płatki wypadające do lewego przedsionka - Str. 2

.. ...częstością od 60 do 100 uderzeń na minutę. U osób młodych szybciej. Przy niewielkim wysiłku 100 na minutę to norma. Piszesz, że masz rytm * nawet 90, nawet 100 * mam rozumieć, że bez stresu jest to mniej? Oczywiście tachykardia ( zbyt szybka praca serca - powyżej 100 w spoczynku ) łączy..

Szybkie bicie serca do 200 na minutę

.. ...puls wynosił blisko 200 uderzeń na minutę. Towarzyszyło temu mrowienie na twarzy oraz przytykanie uszu( co mogło świadczyć o wysokim ciśnieniu ). Dostałem skierowanie do kardiologa. Wszelkie badania( EKG kilka razy, echo serca, Holter, TSH, morfologia ) były prawidłowe. Kardiolog..

Bóle i ucisk serca

.. ...Puls mam wtedy koło 60 uderzeń na minutę i w przeciągu 5 min potrafi spaść jeszcze niżej do poziomu 40 - 25 uderzeń a ciśnienie waha się między 176/100 do 190/107 i ból się nasila niekiedy potrafi boleć dobrą godzinę i dłużej i jest nie do zniesienia. Bóle te zdarzają się coraz częściej..

Wysoki puls, ukłucia w okolicy serca, dusi mnie w klatce piersiowej

.. ...nawet dochodził do 150 uderzeń na minute.Wiem ponieważ mój tato chorował na nadciśnienie i dysponował ciśnieniomierzem, gdzie był również badany puls.Ale nie tylko tym nie ćwiczyłam na w - f bo każdy wysiłek kończył się omdleniem.Z czasem przestałam reagować na podwyższony puls..

Przeskakiwanie serca

.. ...potykąć. Mam kilka szybkich uderzeń, dłuższa przerwa jedno krótkie uderzenie i znów kilka szybkich. Czasm tak, że są szybkie uderzenia i pomiędzy nimi dodatkowe skórcze. A czasem tak, że serce wogóle bije nieregularnie jakby z każdej strony dochodził impuls. Najczęściej po zaprzestaniu..

Wysiłek fizyczny przy poszerzeniu aorty wstępujacej

.. ...oraz biegi z tetnem 130 uderzeń na minutę.Ciekawy tez jestem czy po operacji serca wogóle będe mógł uprawiać ćwiczenia na pozbycie się tkanki tłuszczowej? Pamietam jeszcze post w którym ktoś zadał pytanie( ale nie usłyszał odpowiedzi ) ile sie żyje po takiej operacji,może to śmieszne..

Arytmia? czesto wydaje mi sie, ze moje serce bije nierowno

.. ...tetno w spoczynku do 80uderzen na minute ). Czy tego typu nieprawidlowosci mozna wykryc podczas ekg spoczynkowego i echa? Zawsze podczas tych badan denerwuje sie i lekarze stwierdzaja tylko, ze tetno jest o wiele za szybkie wlasnie przez zdenerwowanie w tej chwili. Ja jednak odczuwam co..

Bardzo sie boję, nagłe przyspieszenie pracy serca

.. ...gdy sie denerwuje ,150 uderzen na minute poty uczucie leku strachu ze umre ,radze sobie z tym w sposob taki ze gdy czuje ze serce zaczyna mi przyspieszac siadam sobiie oddycham powoli mysle pozytywnie o czyms miłym staram sie uspokoic - przechodzi pomaga !!!!!! Witam miałem identyczne..

Dziwne wrażenie... jakby brak bicia serca

.. ...jakby serce pelnego uderzenia nie robilo tylko tak slabiej... ??? moze to brak jakis witamin np magnezu ???? co o tym wy sadzicie dodam ze np w chwili pisania tego postu czuj sie dobrze i liczba udrzen na minute jest prawidlowa ok 60 jak dobrze po liczylem...... podejzewam ze to jest..

Co mi się stało? dziwne omdlenie przypominające zawał w wieku lat 20

.. ...nastapil szok - nagle uderzenie ogromnej ilosci krwi w strone glowy, zachwiania, pot na twarzy, telepanie rak i jednej z nog, utrata rowniowagi i brak swiadomosci, calkowite dojscie do siebie po okolo 10 minutacxg na swiezym powietrzu. dzisiaj dotkniecie skory w okolicach znajdowania sie..

Nierównomierne bicie serca, głównie po wysiłku - Str. 2

.. ...w sercu, czuje silne uderzenie , ucisk w gardle, nierównomierne bicie tak jakby serce gubiło się. Natomist po lekkim wysiłku gdy przyspiesze tetno i wykonuje ten wysiłek ok. 1 - 2minut, serce bije mi szybko ale rytmicznie, natomiast powrót do normalnego bicia jest tragiczny serce gubi..

Betablokery - brać czy nie brać?

.. ...dzien ( mialem okolo 100 uderzen na minute i czulem sie jak * pijany * ), wiec udalem sie po poludniu do lekarza. W sumie cos takiego przytrafilo mi sie pierwszy raz w zyciu, choc miewalem w przeszlosci * ataki nocne * charakteryzujace sie mocnym biciem serca ( nogi z waty, czerwony na..

Arytmia serca, napadowe migotanie przedsionków - Str. 2

.. ...zazyciu lakow mam ok 120 uderzen na minute. Czasem mam takie dziwne uczucie jakbym miala zapchana cala kletke piersiowa i ciezko zlapac mi pelen oddech. Mam rowniez wysoki cholestrol a zaznaczam ze nie jem zadnych tlustych potraw, zdrowo sie odzywiam, mam rowniez ruch ( duzo spacerow i..

Od roku ból w sercu

.. ...kilkukrotnego mocnego uderzenia serca. Tamtej nocy juz nie zasnalem ani na minute obawiajac sie o zdrowie. Od tamtej pory minal juz ponad rok, a bole sie nasilily. Zmienia sie tylko ich rodzaj, intensywnosc i miejsce. Czasami mnie swedzi, czasami czuje jakby cos trzymalo mnie za serce...

Przyśpieszona akcja serca, potykanie, szybkie męczenie, duszności

.. ...ogólnie tętno ok. 80 - 90 uderzeń na minutę lub więcej ), ostatnio mam wrażenie, że lek słabiej działa i ta dawka nie wystarcza, - czasem mam wrażenie jakby serce się potykało, czuję dziwne jego drżenie w gardle, - potrzeba robienia głębszych wdechów bez powodu ( parę razy na dzień ), -..

Nagłe miarowe przyspieszenie akcji serca

.. ...bardzo szybkie i mocne uderzenia ). Mocno nieprzyjemne uczucie ale poza nic więcej się nie działo. Zazwyczaj trwało to ok 1 minuty - po przykucnięciu i wstrzymaniu powietrza kilka razy serce wracało do prawidłowej pracy. Ale ostatnio podczas treningu ( znowu przy nagłym poruszeniu się )..

Kołatanie serca, bardzo duży puls i wysokie ciśnienie po wysiłku

.. ...skoczył prawie do 180 uderzeń na minute a ciśnienie wynosilo 170100. Szybko spożyłem jakieś cukry plus magnez oraz wypiłem minerały. Po 10 min puls spadł po czym znowu wzrastał z tym, że juz wahania były mniejsze aż wkońcu po 2h wrócił do normy. Na 2 dzień zrobiłem badania krwi i..

Nerwica serca,depresja czy naprawde jestem chory??

.. ...sie przebudzi mocnym uderzeniem i bije na szczescie dalej.. mam tak bardzo czesto a najczesciej po pracy juz w domu czasem jest tak czeste ze szybko sie kłade ze strachu.. przeczytałem gdzies w necie ze moze dojśc do migotania komór i zgon nastapi w ciągu kilku minut.. mozliwe ze..

Bardzo szybkie tetno - Str. 3

.. ...pracy serca o kilka uderzeń na minutę. Czy widoczne bicie serca z lewej strony klatki piersiowej i na brzuchu jest normalne? @ Kardiologiczny ja mam 30l a z obnizaniem pulsu to nie tak latwo bo czasem mam wieczorem 55. Ogólnie wieczorami duzo lepiej sie czuje - jak organizm jest juz..

Już mi ręce opadają.

.. ...przyśpieszona do 150 uderzeń na minute, Ciśnienie wtedy wyniosło 165 na 95. No i zaczeły się badania najpierw te podstawowe i tsh , podstawowe wszystko było okey a tsh 3.20 czyli jeszcze w normie. Dostałam skierowanie do kardiologa tam zrobiono mi echo serca o to wynik: zaburzenia..