Udrożnienie

Remodeling serca (przebudowa mięśnia sercowego)

.. ...udrożnienie i utrzymanie przepływu w tętnicy unaczyniającej obszar martwicy mięśnia sercowego; obniżenie obciążenia serca w okresie wczesnym i odciążenie serca w okresie późniejszym ( terapia farmakologiczna )...

No reflow phenomenom

.. ...inwazyjna umożliwia udrożnienie zamkniętego naczynia z uzyskaniem przepływu krwi w jego świetle. Rewaskularyzacja naczynia z uzyskaniem zadowalającego przepływu krwi nie zawsze skutkuje powrotem krążenia na poziomie tkankowym. Zjawisko no reflow objawia się przepływem krwi w udrożnionym..

Hibernacja mięśnia sercowego w chorobie wieńcowej

.. ...po rewaskularyzacji ( udrożnienie światła naczynia ). U wielu pacjentów z kardiomiopatią wywołaną chorobą niedokrwienną diagnozowane są ogniska hibernowanego mięśnia sercowego. Nie jest do końca wyjaśnione, czy hibernacja miokardium ( mięśniówki serca ) jest wywołana reakcją adaptacyjną..

Resuscytacja krążeniowo-oddechowa

Resuscytacja krążeniowo-oddechowa

.. ...jako ABC: A - Airway - udrożnienie górnych dróg oddechowych B - Breathing - oddychanie C - Circulation - krążenie Punkt A - Airway - drogi oddechowe. Punkt A - Airway - drogi oddechowe składa się z następujących etapów: Sprawdzenie przytomności - ratownik chwyta poszkodowanego za oba..

Tętnice wieńcowe

Tętnice wieńcowe

.. ...na ewentualne jednoczasowe udrożnienie tętnicy przy pomocy balonoplastyki lub stentu. W przypadku znacznego lub całkowitego zamknięcie pewnego odcinka tętnicy wieńcowej można wykonać operację by - pass...

Tele-EKG jest znacznie tańsze

.. ...w domu pacjenta+ do udrożnienia odpowiedzialnej za zawał tętnicy co wybitnie poprawia wyniki leczenia - podkreślił dyrektor warszawskiego Instytutu Kardiologii prof. Witold Rużyłło podczas środowej prezentacji raportu. Z kolei kierownik Kliniki Rehabilitacji i Elektrokardiologii..

Każda minuta ważna przy ostrym zawale serca

.. ...wystąpienia objawów do udrożnienia tętnicy wieńcowej nie powinien przekroczyć 120 minut, bo tylko wtedy można uratować cały mięsień. Niestety, na razie w żadnym państwie na świecie nie udało się tego osiągnąć, podkreślił kardiolog. Słabym ogniwem są sami pacjenci, którzy zwlekają ze..

Chelatacja - Str. 5

.. ...zaczyna się objawić udrożnieniem od najmniejszych naczyń krwionośnych. Tymczasem gwizdy i szumy w uszach nie ustępują a ciemnych brązowych plam na nogach nad stopami przybywa a nie ubywa...a więc coraz większe obszary postępującego niedokrwienia.Zaczynam psychicznie oswajać się z myślą..

Chelatacja - Str. 6

.. ...która miała za zadanie udrożnienie tej zapchaniej cholesterolem tętnicy. Niestety po ok roku czasu od zabiegu powróciły bóle i związane z tym trudności w poruszaniu się. Liczylismy ze ta kuracja coś pomoże ale jak sie okazało hu... dała! tato jest po 22 kroplówkach aplikowanych po 2..

Interpretacja koronarografii

.. ...rzeczywiście dobra metoda udrożnienia naczynia, a z tętniakowato poszerzoną aortą da się normalnie żyć choć trzeba na siebie uważać. Myślę, że żaden rozsądny hemodynamista ( lekarz wykonujący koronarografie ) nie zaproponowałby pacjentowi stentowania gdyby miało to zagrozić jego życiu...

Nowoczesny lek na udrożnienie naczyń

.. Witam, Bardzo proszę o informację na temat leku, którym ostatnio pochwalili się amerykańscy kardiolodzy na zjeździe w USA dwa tygodnie temu.Czy w Polsce jest gdzieś dostępny ten lek i pod jaką nazwą? Pozdrawiam..

Dyskomfort w kaltce piersiowej

.. ...do utrzymania pionu i udrożnienia kanałów energetycznych. W połączeniu z powolnym, wyrównanym, głebokim ( ale nie do przesady! nic na siłę! ) oddechem doprowadza do stopniowego zaniku tych bóli. Ten oddech powinien przypominać oddech jaki się ma w głębokim śnie. Może ten przepis przyda..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 73

.. ...października będę miała zabieg udrożnienia zatok. Laryngolog powiedział że w 99% to jest przyczyną bólów głowy. A co do bólów w klatce - często drętwieją mi ręce, część głowy i twarzy robi się zimna i * chodzą w niej mrówki * . Dłonie i stopy wiecznie zimne. Mam nadzieję, że mojemu..

Śmierć po chelatacji

.. ...która miała za zadanie udrożnienie tej zapchaniej cholesterolem tętnicy. Niestety po ok roku czasu od zabiegu powróciły bóle i związane z tym trudności w poruszaniu się. Liczylismy ze ta kuracja coś pomoże ale jak sie okazało hu... dała! tato jest po 22 kroplówkach aplikowanych po 2..

Uszkodzania mózgu przy reanimacji po zawale serca

.. ...plastyki wieńcowej ( udrożnienia naczynia wieńcowego ) stosuje się silne leki p/krzepliwe które niestety czasami mogą również powodować krwotoki - także do mózgu. MOj tata niestety umarl dwa tygodnie temu, dostal zawalu i byl 30 min reanimowany. NIe odzyskal przytomnosci i lezal tydzien..

Rozległy zawał serca i problemy z oddychaniem

.. ...angioplastyki, czyll udrożnienie niedrożnej tętnicy wieńcowej poprzez implantowanie stentów. Im szybciej tym lepiej. Przywraca się krążenie w tętnicy a tym samym zawał przestaje się dokonywać i nie dochodzi do trwałych i nieodwracalnych zmian w tej części serca. Chorowałem na cieżkie..

Udar mózgu - Str. 2

.. ...spada do 40. operacje na udrożnienie żył ma miec dopiero za 3 miesiące. jego stan jest zmienny. jednego dnia można go zrozumieć co mówi a na drugi dzień tak go powykrzywia na twarzy że ciężko i trzeba się domyslec co chce powiedzieć. Bardzo kocham mojego tate, niedawno urodziłam córke i..

STENT - zabieg udrożnienia żył

.. ...zabiegu, który ma na celu udrożnienie żył czyli wkłada się w naczynia sprężynkę, czy są osoby, które miały taki zabieg?jak on przebiega i jak się po nim czujecie? Czekam na odpowiedz Mam 35 lat, w lipcu tego roku założono mi stenta powlekanego, gdyż mialam w ok 80% przytkaną..

Powikłania przewodu Bottala

.. ...nalezy wymienić ponowne udrożnienie sie przewodu tętniczego lub, sporadycznie, przemieszczanie się sprężynki poza przewód - wówczas trzeba ją usunąc specjalna pętlą naczyniową i ponownie zamknąc przewód. Wiele lat temu pewnie i metody były inne zamykania przewodu. A w takich sytuacjach..

Niewydolność serca 4 stopnia

.. ...powinna się poprawić po udrożnieniu naczyń: ) ) )tylko moze nie od razu. co na Twoje samopoczucie kardiolodzy??? posyłam ciepłe mysli: * Po operacji jestem 2 lata.Stenty 2 założone w ubiegłym roku.Nic nie mówią,co by mnie uspokoiło.Kilka kroków i koniec.Nie mogę oddychać.Ze spaniem też..

Zapchana prawa tętnica szyjna

.. ...podobne problemy zdrowotne do moich: jak sobie radzicie z tym * schorzeniem * , może są jakieś inne sposoby na udrożnienie tych moich tętnic szyjnych? Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki i odpowiedzi...

*To tylko chwilowe niedotlenienie* a potem zawał i zgon

.. ...przedzawałowy - pomogło udrożnienie naczyń.Chory regularnie chodził na wizyty do kardiologa ,na ubezpieczenie.Półtora tygodnia przed zajściem osoba ta była na kontrolnym badaniu u kardiologa ,z tego co się orientuję nie było dokładnych badań takich jak EKG i itp.Nowa recepta i zapisanie..

Ból w klatce przy kaszlu

.. ...wygrzeje zatoki i pomoże w udrożnieniu ich.Tylko sie nie oparz!Po takiej inhalacji musisz nałożyć czapkę na czoło i odpoczywać.Robic to kilka razy dziennie.Juz na drugi dzień rano [w czapce śpij jedną noc] z zatok zacznie ci spływać żółta wydzielina.To dobry znak,że zatoki ci sie..

Powtórna koronografia i stenty

.. ...powtórnym zabiegu i udrożnieniu zapchanego stenta , moja wydolność to ok 30% tego co po kwietniowym zabiegu.Regularnie biorę zalecane leki:Bisocard 5 ,Tritace 10 . Areplex,Diuresin.Wyniki prawie w normie/cholesterol 152, triglicerydy 150. Nie palę od dwóch lat. I co?I nic poddaję..