Układu wegetatywnego

Objawy wegetatywne zaburzeń lękowych

.. ...towarzyszą objawy z różnych układów narządowych ludzkiego ciała. Są to tak zwane objawy wegetatywne zaburzeń lękowych. Często występuje uczucie kołatania serca ( tachykardia ), wzmożone pocenie się, drżenia, wrażenie braku powietrza ( subiektywne doznanie duszności ), uczucie dławienia..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 32

.. ...wiedziała, ze jest to reakcja układu nerwowego wegetatywnego, pewnie już dawno powiedziałabym sobie, ze mam zawał i w końcu na tę wyimaginowaną chorobę umarła. Albo, nawet jeśli oszczędziłabym sobie życia, to dostałabym choroby psychicznej. Bo, gdybym nie wiedziała, ze nerwica lękowa nie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 779

.. ...zaburzenia funkcjonowania układu wegetatywnego. Dysfunkcja tego układu w zespole wypadania płatka wydaje się być udowodniona. Z badań Gaffnera wynika, że u osób z zespołem wypadania płatka zastawki dwudzielnej dysfunkcja ta polega na zmniejszonym napięciu układu przywspółczulnego i..

Szybkie tętno - Str. 12

.. ...znaczenie ma tu stan układu wegetatywnego {współczulnego].Dla mnie to objawy sympatykotoni lub wynika to z użycia pseudonowoczesnych urządzeń pomiarowych.które często wypaczają szczególnie pomiar pulsu.Proponuje zegarek z sekundnikiem i zwykły rtęciowy lub manometryczny ciśnieniomierz ;u..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 175

.. ...okulista, lekkie rozchwianie układu wegetatywnego - powiedział neurolog i dał mi jakieś lekkie antydepresanty, które w sumie niewiele pomogły. W sumie to chyba juz sie przyzwyczaiłam do tej mojej przypadłosci i w jakimś stopniu sobie z nia radzę, chociaz ostatnio znowu jakis nawrót mi..

Dodatkowe skurcze - Str. 98

.. ...jakiś sposób labilne układy wegetatywne, ale też morfologicznie, genetycznie te stresy weszły nam akurat w serce. bo niby czemu nie w żołądek i nie borykamy się na ten przykład z wrzodami?ano właśnie...ja byłam labilna i chwiejna wegetatywnie od dziecka, od malusieńkiej dziewczynki. w..

Dodatkowe skurcze - Str. 130

.. ...80% jest to nerwica układu wegetatywnego.Zastanawiam się czy nie wybrać się do psychologa ,albo psychiatry.Z własnej autopsji wiem ,że kiedy wezmę lek na uspokojenie ,to jest cisza z moimi dodatkowymi.Co wy na to? ELA ja na to, że warto się wyciszać i walczyć z lękiem bo lęk nasila..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 9

.. ...rozchwianiem równowagi układu wegetatywnego: bicie serca, ściskanie w dołku podsercowym, bóle głowy, bóle brzucha, nadmierne pocenie się, parcie na pęcherz moczowy, drżenie ciała, zaburzenia snu i erekcji. Objawy te mogą być bardzo różnorodne, dotyczą różnych narządów i wywołują..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 44

.. ...NAWYK. wasze ciało, układ nerwowy, odruchy wegetatywne podlegają utrwaleniu i z czasem dochodzi do nauczenia organizmu jak ma reagować. niestety dotyczy to oprócz reakcji pozytywanych także tych reakcji niepożądanych. na poczatku silne przeżycie wywołuje skutek średnioodczuwalny a z..

Kłucie w różnych miejscach ciała - Str. 2

.. ...rozchwianiem równowagi układu wegetatywnego: bicie serca, ściskanie w dołku podsercowym, bóle głowy, bóle brzucha, nadmierne pocenie się, parcie na pęcherz moczowy, drżenie ciała, zaburzenia snu i erekcji. Objawy te mogą być bardzo różnorodne, dotyczą różnych narządów i wywołują..

Uderzenie a bóle głowy

.. ...następstwem nerwicy układu wegetatywnego. U okulisty również byłam, gdyż pogorszyło mi się widzenie z daleka ( wszystko jest nieostre, jak przez źle ustawioną lornetkę ), jednak okazało się, że wzrok mam dobry. Ponieważ wiem, co oznaczają bóle głowy, życzę Ci powrotu do zdrowia! Witam..