Ukrwienie

Udar mózgu

Udar mózgu

.. ...pacjentów z upośledzonym ukrwieniem mózgu do udaru może dojść w wyniku nagłego obniżenia ciśnienia, zmian lepkości krwi, niedokrwistości; migotanie przedsionków, wady serca, zawał serca z obecnością skrzeplin w uszku lewego przedsionka mogą być źródłem materiału zatorowego powodującego..

Wysiłek fizyczny u pacjentów po zawale serca

Wysiłek fizyczny u pacjentów po zawale serca

.. ...na tlen; zwiększenie ukrwienia serca i rozwój krążenia obocznego; Wszystkie informacje zawarte w powyższym artykule mają jedynie wartość informacyjną i nie mogą zastąpić indywidualnej porady lekarskiej. Piśmiennictwo, polecana literatura: Rehabilitacja ambulatoryjna chorych po świeżym..

Anomalie tętnic wieńcowych

.. ...powoduje pogorszenie ukrwienia mięśnia sercowego - co może objawiać się upośledzeniem kurczliwości lewej komory. Odejście lewej tętnicy wieńcowej jest poważną anomalią i ujawnia się zwykle jako niewydolność lewej komory w młodym wieku, niedomykalność zastawki dwudzielnej ( mitralnej,..

Scyntygrafia perfuzyjna

.. ...perfuzyjna to badanie stopnia ukrwienia mięśnia sercowego z zastosowaniem znaczników promieniotwórczych. Wykonuje się pomiary w czasie spoczynku i po wysiłku fizycznym ( intensywny spacer na bieżni, jazda na cykloergometrze rowerowym ) lub farmakologicznym pobudzeniu serca ( np...

By-passy

.. ...rozwiązanie daje większe ukrwienie mięśnia sercowego. Naczynia wykorzystywane na by - passy są pobierane z podudzia - fragmenty własnych żył lub jest to tętnica piersiowa wewnętrzna, która przebiega na wewnętrznej powierzchni mostka. Wskazania do by - passów. istotne zwężenie światła..

Przewlekła niewydolność serca

.. ...wieńcowych w celu poprawy ukrwienia i kurczliwości mięśnia sercowego, korekcję chirurgiczną wad serca, uzyskanie regresji przerostu mięśnia sercowego u chorych z nadciśnieniem i niewydolnością rozkurczową. W przypadku chorób tarczycy ( zarówno nadczynności, jak i niedoczynności usunięcie..

Test wysiłkowy EKG

Test wysiłkowy EKG

.. ...zdiagnozowanie zmian ukrwienia i czynności serca podczas wysiłku fizycznego. W czasie wysiłku mogą w zapisie EKG pojawić się zmiany, które nie występują w zwykłym, spoczynkowym badaniu EKG. Kiedy wykonywana jest próba wysiłkowa?. diagnostyka nieinwazyjna choroby niedokrwiennej serca (..

Miażdżyca (blaszka miażdżycowa)

Miażdżyca (blaszka miażdżycowa)

.. ...tym idzie pogorszenie ukrwienia mięśnia sercowego. Pęknięcie blaszki miażdżycowej powoduje uruchomienie całej kaskady procesów wykrzepiania w świetle naczynia co powoduje zamknięcie naczynia a w rezultacie zawał serca. Powstawanie blaszki miażdżycowej jest procesem patologicznym i polega..

Chromanie przestankowe

Chromanie przestankowe

.. ...pracowały wydajnie, ich ukrwienie musi być prawidłowe. Zaburzenia w ukrwienia powodują niedotlenienie mięśni oraz gromadzenia się produktów przemiany materii i zakwaszenie środowiska. Objawem niedotlenienia mięśni jest nieznośny ból. Z opisaną sytuacja mamy do czynienia najczęściej w..

Niedotlenienie serca

.. ...fazy upośledza więc ukrwienie serca; w chorobach przebiegających z obniżeniem stężenia tlenu we krwi: w niedokrwistościach i chorobach płuc przebiegających z upośledzeniem wymiany pęcherzykowej. Niedotlenienie serca jest elementem niedokrwienia. Krew dostarcza do narządów, w tym wypadku..

Trimetazydyna (Metazydyna, Preductal, Trimetaratio)

.. ...przebiegających z zaburzeniami ukrwienia siatkówki oka oraz przy zawrotach głowy różnego pochodzenia. Trimetazydyna jest dobrze tolerowana, w ramach działań niepożądanych zdążają się zaburzenia żołądkowo - jelitowe. Leku nie należy stosować przy współistniejącej niewydolności nerek lub/i..

Niedociśnienie

.. ...nerek, których prawidłowe ukrwienie wymaga co najmniej ciśnienia skurczowego o wartości 70 mmHg. U ludzi, którzy z powodu bólów wieńcowych, przyjmują doraźnie nitroglicerynę ( np. w postaci tabletek podjęzykowych ), przed kolejnym podaniem leku w krótkim czasie należy skontrolować..

Niedotlenienie mózgu

Niedotlenienie mózgu

.. ...minutach. Prawidłowe ukrwienie mózgu nie zawsze oznacza, że organ ten otrzymuje odpowiednią ilość tlenu. Objawy niedotlenienia mózgu mogą wystąpić nagle jako zawroty lub bóle głowy, zaburzenia widzenia, omdlenia i utrata przytomności. Taka sytuacja może mieć miejsce w przypadku nagłego..

Zasłabnięcie

Zasłabnięcie

.. ...sprzyja prawidłowemu ukrwieniu ośrodkowego układu nerwowego. Zasłabnięcie można określić jako stan przedomdleniowy, dolegliwości ustępują samoistnie. Przyczyny zasłabnięć mogą być podobne jak omdleń ( zaburzenia napięcia naczyń krwionośnych, zaburzenia rytmu serca, zaburzenia..

Miażdżyca naczyń trzewnych

.. ...zapewniają odpowiednie ukrwienie mięśnia sercowego w warunkach optymalnych. Zawodzą jednak w przypadku wysiłku, gdy, wraz ze wzrostem częstości serca, wzrasta jego zapotrzebowanie na tlen. Pojawia się ból wieńcowy. W przypadku jelit, odpowiednikiem tętnic wieńcowych są tętnice krezkowe,..

Przewlekłe niedokrwienie kończyn dolnych

Przewlekłe niedokrwienie kończyn dolnych

.. ...dochodzić na różnym poziomie ukrwienia kończyn dolnych. Typowe umiejscowienia to rozwidlenie aorty i tętnice biodrowe, tętnice udowe i podkolanowe oraz tętnice podudzi. Często zwężenia są wielopoziomowe. Przewlekłe niedokrwienie kończyn dolnych długo może nie dawać objawów, jest jednak..

Zwężenia tętnic szyjnych

.. ...czasie, aby ocenić, czy ukrwienia mózgu za pośrednictwem pozostałych naczyń jest wystarczające, zwykle pacjent jest proszony o liczenie do 10 ), a następnie usuwa blaszki miażdżycowe z zwężonego odcinka...

Leczenie arytmii w ciąży

Leczenie arytmii w ciąży

.. ...macicę, jej kurczliwość, ukrwienie ( pośrednio ukrwienie łożyska ). Zaburzenia tych parametrów nie pozostają bez wpływu na wewnątrzmaciczny rozwój dziecka. Relacja lek - płód nie jest jedyną trudnością w leczenie arytmii u kobiet ciężarnych. Problemem jest także dobranie odpowiedniej..

Leczenie nadciśnienia tętniczego u ciężarnych

Leczenie nadciśnienia tętniczego u ciężarnych

.. ...obniżaniu ciśnienia tętniczego kobiet ciężarnych, nie wolno zapominać, że odpowiednio wysokie ciśnienie jest konieczne do zapewnienia ukrwienia łożyska i płodu. Dawkowanie dobiera się więc indywidualnie...

Zespół MAS

.. ...zapewnić odpowiedniego ukrwienia mózgu - stąd omdlenia. Drugą możliwą sytuacja jest wystąpienie chwilowej asystolii, czyli braku czynności elektrycznej, a zatem również skurczowej, serca. Mięsień sercowy zatrzymuje się na kilka sekund. Objawy zespołu MAS zależą od czasu, jaki trwa..

Wsierdzie

.. ...warstwy wymaga odpowiednio długiej fazy rozkurczu serca. Krew wypełniająca komory może uciskać na drobne naczynia warstwy podwsierdziowej i powodować jej niedokrwienie objawiające się bólem wieńcowym...

Winpocetyna (Cavinton, Viecbrol, Vinpocetine, Vinpoton)

.. ...Winpocetyna poprawia również ukrwienie siatkówki oka oraz ucha wewnętrznego. Substancja poprawia metabolizm komórek nerwowych, wpływa również na elastyczność erytrocytów ( czerwonych krwinek ). Lepiej wchłania się przyjmowana w czasie posiłku. Winpocetyna jest stosowana terapii zaburzeń..

Perfuzja narządowa

.. ...zapewnienie adekwatnego ukrwienia każdego z narządów naszego organizmu. Parametry hemodynamiczne mające bezpośredni wpływ na perfuzję narządową to przede wszystkim wspomniany rzut serca, ciśnienie tętnicze oraz stan naczyń zaopatrujących dany narząd. Chodzi tu oczywiście o ewentualne..

Retinopatia cukrzycowa

Retinopatia cukrzycowa

.. ...które są pozbawione ukrwienia; retinopatia proliferacyjna - w tym stopniu zmian najistotniejsze jest zjawisko neowaskularyzacji - tworzenia nowych, nieprawidłowych naczyń krwionośnych; pojawia się także rozrost włóknisto - naczyniowy który może doprowadzić do odwarstwienia siatkówki i..

Prace nad bezpieczniejszymi stentami wieńcowymi

.. ...Dzięki temu poprawia się ukrwienie serca - wyjaśnia dr Ciach. Jest to bardzo mało inwazyjny zabieg, który można wykonać w ciągu jednego dnia. Przeprowadzany jest pod okiem kamery rentgenowskiej. Lekarz może dokładnie wprowadzić stent w miejsce, w którym zaobserwował zwężenie. Dzięki..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 5

.. ...zmienia sie perfuzja ( ukrwienie ) nerek, stąd nasilone siusianie u niektórych. Trzęsienie się? NIe wiem, trzeba sprawdzić czy migotanie nie przebiega ze zbyt szybką alcja komór ( tetnem ). Generalnie u pacjentów młodych ze zdrowym poza tym sercam ablacja wydaje się najlepszym wyjściem...

Echo serca - Str. 9

.. ...rytmu powodują gorsze ukrwienie serca i stąd bol ,ale to pomozę wyjaśnić kardiolog Pozdrawiam Widzę, że dużo ludzi tutaj ze swoimi dolegliwościami i wynikami Echa się wypowiada, więc ja też sobie pozwolę... Łuk Ao lewostronny, w Ao Adb przepływ tętniczy 1,1 m/s W Ao Des 1,7 m/s. Zastawka..

Echo serca - Str. 20

.. ...rewalsularyzacji , czyli po porawie ukrwienai moze się zmniejszyć, jesli jest następstwem drugiej wady , po jej skutecznej korekcji również moze ulec zmianie Nie zawsze jakoś badania zalezy od przedrostków , głownie od ilości wykonanych badań. Pani Izabelo bardzo proszę o interpretację..

Tachykardia i metacord 50

.. ...badan stwierdził że ukrwienie jest w porządku i że przyczyną są stany emecjonalne. Przepisał mi coś na uspokoienie i zalecił zalecił wizytę u psychologa . Te sensacje z sercem powtarzają sie coraz częściej i teraz nie wiem czy leczyć ewentualna nerwicę czy serce. Pzd więc: widze ze mam..

Chelatacja - Str. 9

.. ...wspaniale wpływa na ukrwienie.Ponoć gumofilce pożyczał pan od byłego wicepremiera/pożal się boże/ albo tej seksownej posłanki od specjalistki do nagrywania filmów. Bez poważania,gdyż pan czegoś się obawia. bez pozdrowień i szacunku jureklubl pytanie dla * dochtorów * stosujących terapię..

By-passy - jakie ryzyko?

.. ...sa zyly z nogi i wstawiane w sercu w celu lepszego ukrwienia serca i lepszj wydolnosci po operacji trzeba dbac o diete nie dopuszczac do wysokiego cholesterolu atym samym do miazdzycy tetnic wiencowych..

Dodatkowe skurcze - Str. 157

.. ...dobrze na serce tzn ukrwienie - moze się chłopaczek pomylił?????????????????????????????????????? wszytko tłumaczy ; ) ja ci dam chlopaczka sunio moja,a propo suni,dzis mi bomby juz nie zdejmowala moja muza - mila dzis wolne,a ja wzialem nikona zeby sobie sesje z nia zrobic w aninie, wez..

Dodatkowe skurcze - Str. 302

.. ...zawartość białka w osoczu, ukrwienie mózgu, przepuszczalność tkanek, rytm serca, wydzielanie hormonów, odporność temperaturę ciała, wydolność wątroby i nerek, napięcie mięśniowe i wiele innych.PROSZĘ SPECJALNIE DLA CIEBIE ZAGŁĘBIŁAM SIĘ W ŚCIŚLEJSZY TEMAT ,,MEDYCYNY * * żebyś w końcu nie..

Różnica między scyntygrafią serca a konorografią

.. ...obrazuje ona miejscowe ukrwienie mięśnia sercowego dzieki wychwytowi izotopu. Mały wychwyt - niedokrwienie. Czasem z różnych przyczyn wykonuje sie zamiast koronarografii scyntygrafie. Nie ma sie czym martwić to po prostu badanie które ma doprowadzić do prawidłowego rozpoznania. Trudno tu..

Migotanie przedsiomków - Str. 3

.. ...górnej odpowiedzialnej za ukrwienie jelit( 100%śmiertelności ), zatorów tętniczych kończyn górnych i dolnych.Ablacja powoduje przerwanie nieprawidłowych połaczeń nerwowych i z dużym prawdopodobieństwem( 60 - 80% ) daje pełne wyleczenie.Nie zastanawiaj się , tylko zarejestruj się do..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 31

.. ...cwiczenia na poprawę ukrwienia głowy. Są to głębokie wdechy z przytrzymaniem powietrza na kilka sekund aby krew przepompować z jamy ciała do głowy - można to robić w pozycji mnicha czyli na kolanach w skłonie albo tz brzuszki, czyli na plecach, ręce za głowę i podnoszenie w rytm oddechu..

Wsteczna perfuzja mózgu

.. ...niedotlenionych tkanek - z kolejną falą zaburzeń funkcjonowaniamózgu? stosowana np. przy operacjach tętniaka aorty wstępującej połączona z głęboką hipotermią a no to doktor Kowalski ładnie opisał - post OK..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG - Str. 2

.. ...dowiedzieć się można więcej o ukrwieniu serca, niż z różnego rodzaju innych badań, często dużo droższych. Oszczędza się czas, nerwy i zdrowie. Uważam, że powinno być obowiązkowe, przy badaniach okresowych. Po więcej informacji o metodzie SATRO zapraszam na stronę internetową..

Ramipril

.. ...obszarach o prawidłowym ukrwieniu. Amlodypina zwiększa całkowitą tolerancję wysiłku, zmniejsza częstość i nasilenie bólów dławicowych. Nie zaburza czynności węzła zatokowego, przewodnictwa przedsionkowo - komorowego, czasu refrakcji, nie działa inotropowo ujemnie. Stosowana w zalecanych..

Ciągły stres, strach przed zatrzymaniem serca

.. ...rownież w celu lepszego ukrwienia mózgu.Ciśnienie masz dobre.Czy robiono Ci EEG?Tak naprawdę nie piszesz jaką chorobę u Ciebie stwierdzono.Jest już pózno.Spróbuj zasnąć.Myolastan rozluznia mieśnie,a tym samym ułatwia spanie.Napewno masz go brać tylko na noc.Życzę Ci spokojnej nocy.Jutro..

Unknąłem wszczepienia By-passów

.. ...tętnic w celu normalnego ukrwienia zagrożonych okolic serca i zapobiegnięcia ich martwicy. Statystyczne ( światowe i polskie ) ryzyko takiej operacji wynosi 1%. Na początku bieżącego miesiąca w wyniku dziwnych bólów i klatce piersiowej trafiłem do szpitala na kardiologię i mimo dobrych..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 929

.. ...,ale to ponoć od złego ukrwienia ,ale dwa palce to dziwne. Dziewczyny , to bardzo mile że jest ktoś kogo interesuje mój los , ale nie chodzi mi o użalanie się nad sobą prze całą Polska . Czasami muszę się wygadać ( wypisać ) i zebrać siły do walki z codziennością . Dzięki wam jakoś mi..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 948

.. ...,szumi ci to jest cos z ukrwieniem mam to tez ,byłam z tym u laryngologa sa na to tabletki ,dość drogie ale pomagaja.I nie zamartwiaj sie tym szumem to głupie uczucie znam je ,teraz kilka dni temu tez mi szumiało dosć mocna ,miłam juz opcje ze znowu pójde po te tabletki ale przestało ...

Siniejące dłonie

.. ...krazenie a tym samym lepsze ukrwienie ciala i jego rozgrzanie.Koniec ruchu naczynia sie kurcza i jest zimno.Czysta fizyka.Masz kilka mozliwosci:przed snem,gdy sie pod koldra rozgrzejesz podloz swoje rece pod neki i posluchaj jak gadaja,tzn.zauwaz ,ktora reka najpierw cos odczujesz.Nerki..

Czy to był zawał serca?

.. ...kardiologa. Pozdrawiam Dzięki Hela:P Zrobiłem rtg klatki, wszystko ok, ukrwienie płuc ok, wielkość serca ok itd ok. Ide do lekarza jutro, poprosze o skierowanie do kardiologa, jestem dobrej mysli:P Pozdrawiam..

Mocne bicie serca i podwyższone ciśnienie

.. ...granicy norm i coś o ukrwieniu i bez stwierdzenia chyba zalążków nowotworów i żebra ok. nie pamiętam dokładnie tego opisu bo nie mam zdjęcia i dostałem skierowanie do Kardiologa w ziołem oczywiście wszystkie badania ze sobą i opowiedzialem też o swoich dolegliwościach no i o tym że jak..

Drętwienie skóry a potem ból

.. ...nie chodzi tu tylko o ukrwienie paznokci.Sa podobno plusy dodatnie i plusy ujemne,ten Twoj jeden plus pasuje mi jako ujemny.Swiadczy on ze organizm wydziela skapa racje ze swoich zasobow azeby spelnic to co powinien.Swiadczy to rowniez o jego madrosci.Zmiana polozenia ciala pozwala na do..

Niewydolność serca 4 stopnia

.. ...udroznienie naczyń, poprawa ukrwienia co równa się poprawie wydolności serduszka. Czyli ten stent z lekiem. Trzymam za Ciebie kciuki bardzo mocno, oszczędzaj się, łykaj tabletki, niczym nie denerwuj: * Gabi,jesteś ( tak myślę,wyjątkową osoba ),umiesz przekazać pozytywną energię.Za to..

Silne bole lewego barku, klatki, reki i twarzy

.. ...tez OB i CRP. Mozliwe ze w obrebie nerwow masz stan zapalny ( wirusowy albo z niedoboru witaminy B ). Na koniec jak juz nic nie pomoze to psychiatra da ci anydepresanty i uspokajacze..ale z tym ostroznie..

Siwiejące dłonie, oraz inne objawy

.. ...myjac rece pobudzasz ukrwienie i robia sie * zywsze * w kolorze. A woda z mydlem zawsze jest szara... nawet przy myciu calkiem czystych rak. Wierz mi, cokolwiek by to nie bylo, z Twojego opisu wynika, ze wszystko jest w normie - zarowno te wybroczynki podskorne jak i niewielką arytmię..

Nerwica serca?fobia spoleczna?zycie to dla mnie koszmar - Str. 2

.. ...naczynia i zmniejszające ukrwienie a także utrudniających wchłanianie witaminy PP , np.wit.K., organiczna krzemionka itp. Pozdrawiam. to dobnra informacja ale czy mogla bys mi powiedziec co jesc czego nie jesc? jak Ty z tego wyszlas? bo to jest okropne i BARDZO utrudnia normalkne..

Niedotlenienie lewej komory serca

.. ...brakiem niedostatecznego ukrwienia i serce dało znać o tym. Czynników może być wiele, które powodują takie rzeczy : geny, mało ruchu,dieta, alkohol, najgorsze papierochy i wiek z którym ryzyko się zwiększa. Najlepiej udać się do kardiologa który ustali leczenie ( leki ) stan..

Interakcje tlenku azotu NO ze *spalaczami tłuszczu*

.. ...serotoniny ), zwiększa ukrwienie mięśni szkieletowych oraz skóry, poprawia prace jelita cienkiego. - Hoodia Gordonii – kaktus występujący w południowej Afryce. Głównym składnikiem aktywnym jest związek nazwany P57 wykazujący zdolność do silnego ograniczania uczucia łaknienia,..

Zawroty głowy po wszczepieniu mechanicznej zastawki aortalnej i protezy

.. ...jakiś lek na poprawienie ukrwienia kory mózgowej,mam mieć jakieś zabiegi rechabilitacyjne na te kręgi szyjne .Ale ...po przemyślenu - to coś sie dzieje z błędnikiem - może na skutek dlugiego dzialania narkozy - nie mam pojęcia .Przed operacją nei mialem podobnych obiawów - dwa razy to..

Jak moge zwiekszyc EF?

.. ...się w celu sprawdzenia ukrwienia twojego serca i przepływu krwi oraz wydolności organizmu. Serce masz sprawne 57% EF, a lekka niewydolność jest ok. * 50% a czy echo serca wykryje czy ktoś pali papierosy?? Rzuc palenie kolego a zobaczysz efekty! Czy echo serca wykryje że ktoś pali???? -..

Tomograf...

.. ...głowy jest w pożądku? oczywiście wykryć tętniaka,zgubiłem słówko,przepraszam Oczywiscie ze tomografia jest bardzo dobrym badaniem i wykryje tetniaka pod warunkiem ze jest robiona z podaniem kontrastu...

Domowe sposoby na nerwicę

.. ...rezultaty, ew lek na ukrwienie mozgu np. Nootropil. Witam cię pani.ka!!! Ja również cierpię na nerwicę lękową i dodatkowo lekarz psychiatra stwierdził, że dopadły mnie jeszcze stany depresyjne. Mogę ci powiedzieć, że leki trzeba brać, bo one mimo tego, że źle się początkowo czujesz, mają..

Walka z nadciśnieniem wygrana

.. ...gdyż tam jest najlepsze ukrwienie. Zadziwiająco szybkie i postępowe efekty przynosi gł. w przypadku stabilizacji cholesterolu, trójglicerydów, zatorach krwi , niszczeniu płytki miażdżycowej. Jest skuteczny w ponad 60 - ciu schorzeniach. Posiada aż 3 certyfikaty UE. Jego skuteczność jest..

Echo serca Prosba o zwerifikowanie

.. ...prawdopodobnie problem z ukrwieniem mniemam ? czy chirurg naczyniowy bedzie wiedzial cos na ten temat ? na zimne nóżki kup 2 - 3 opakowania ,,Escevenu * * - ziołowy ,na poprawę keążenia.I cwicz na rowerku treningowym lub gimnastykuj się.Bezruch pogarsza sprawę. No dobra ale co z wynikami..

Niskie ciśnienie, wolne tętno

.. ...sercem, z krążeniem i ukrwieniem organizmu 44 to brzmi już jak patologia - chyba , że czynnie od lat uprawiacie sport Sportu raczej nie uprawiam. Jedynie ćwicze w szkole i czasem jakies drobne ćwiczenia w domu. Także zdziwiło mnie to 44 dlatego mierze ciśnienie codziennie i raz mam 65..

Bóle mięśni rąk i nóg -nerwica?

.. ...działać na żyły i lepsze ukrwienie ,pisze nawet że pomaga na bóle kręgosłupa jeśli są spowodowane naciskiem na nerwy .Powiedz mi jako specjalista czy takie silne napięcia mięśni też mogą być ze stresu?Nóg ,rąk ,ok.lędzwiowej ?Jak na to podziałać żęby było lepiej ?Wiesz ja mam nadwagę..

Krążenie oboczne

.. ...pozwala na zastępcze ukrwienie danego narządu. Jest to niezwykle cenne zjawisko, pozwalające uniknąć groźnych powikłań wynikających z długotrwałego niedokrwienia. Krążenie oboczne może być również reakcją powodującą stany chorobowe. Charakterystyka krążenia obocznego. Krążenie oboczne..