Ultrasonografia

Ultrasonografia wewnątrzwieńcowa

.. Ultrasonografia wewnątrzwieńcowa ( ICUS - ang. itracoronary ultrasaund ) jest nowoczesnym badaniem obrazowym. Przeprowadzenie tego typu diagnostyki odbywa się w warunkach pracowni hemodynamicznej. Cewnik zakończony miniaturową głowicą ultrasonograficzną wprowadza się do naczyń wieńcowych podobnie jak cewniki..

Badanie metodą Dopplera (badanie dopplerowskie)

.. ...metodą wykorzystywaną w ultrasonografii do oceny przepływu krwi przed dane naczynie czy strukturę oraz do oszacowania takich parametrów przepływu jak jego kierunek i prędkość. Technika została opracowana na podstawie na podstawie zjawisk Dopplera, które mówi o zmianie długości i..

USG może pomóc w zidentyfikowaniu osób zagrożonych zawałem serca

.. Badania ultrasonograficzne ( USG ) mogą pomóc w zidentyfikowaniu osób szczególnie zagrożonych zawałem serca i innymi chorobami układu sercowo - naczyniowego - informuje pismo Radiology . W porównaniu z pozostałymi metodami obrazowania stosowanymi w medycynie, USG jest metodą tanią i dostępną - aparaty do..

Metoda OCT na zawał serca

.. ...dodał Dudka, obecnie ultrasonografia jest obecnie dostępna we wszystkich ośrodkach akademickich zaś OCT w Instytucie Kardiologii w Krakowie i Warszawie. Metody te mogą być stosowane w Polsce, ale nie są finansowe jako metody obrazowe przez NFZ. Na pewno to będzie potrzebne jak zostaną..